Jak ogarnąć swoje emocje? INTELIGENCJA EMOCJONALNA | Tomasz Gordon [AUDIO]

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 20 พ.ย. 2024

ความคิดเห็น • 66

  • @PodcastCharyzmatyczny
    @PodcastCharyzmatyczny  2 ปีที่แล้ว +7

    👥 Gabinet psychologiczny | Psycholog Dawid Straszak | Konsultacje i poradnictwo
    📍Wrocław oraz online -umów wizytę: www.znanylekarz.pl/dawid-straszak/psycholog/wroclaw

    • @kingakoszelak9949
      @kingakoszelak9949 ปีที่แล้ว +1

      Szczerze!!!!Taki szef to katastrofa..Jaka psychologia, jak on nie ma Empatii...Z całym szacunkiem, szef....Tokyczny

    • @PodcastCharyzmatyczny
      @PodcastCharyzmatyczny  ปีที่แล้ว +1

      @@kingakoszelak9949 a w odniesieniu do czego jest ten komentarz? :)

  • @krzysztof-m.
    @krzysztof-m. ปีที่แล้ว +9

    Interesujący podcast. Słychać, że gość zna się na rzeczy. Lubię słuchać takich opanowanych i profesjonalnych ludzi. Uświadomiłem sobie ile jeszcze mam pracy przed sobą.
    Pozdrawiam

  • @irenamanecka7142
    @irenamanecka7142 ปีที่แล้ว +8

    Przynajmniej od 20 lat mam wiedzę o inteligencji emocjonalnej. Myślałam, że mam ją dobrze rozwinięta, a jednak spotykały mnie różne porażki. Po 40 latach zakończyłam swoje toksyczne małżeństwo. Decyzja była poprzedzona półroczną depresją, potem zawał serca i prawie dwa lata powrotu do siebie. Zawsze bałam się biedy. Ciężar utrzymania rodziny spoczywał tylko na mnie. Wychowałam trzy córki. Dwie już całkiem dorosłe, trzecia jeszcze nastolatka. Starsze córki są samodzielne, odpowiedzialne i dobrze sobie radzą finansowo, jednak mają do mnie żal, że jedyną motywacją, jaką stosowałam to był strach. Teraz pracują nad tym aby się od tego uwolnić. Nasze relacje są bardzo powierzchowne, a właściwie ich nie ma. Chociaż jestem na emeryturze chcę podjąć pracę. Im dłużej szukam, tym mam coraz więcej wątpliwości w swoje umiejętności i kompetencje. Wiem, że mam ogromny talent organizatorski (tak kiedyś określano umiejętności zarządcze, teraz menadżerskie) miałam swoje sukcesy w zarządzaniu kilkoma organizacjami. Jednak na wiele ofert nie odpowiadam, bo nie spełniam jednego z ważnych kryteriów jakim jest znajomość języka angielskiego lub innego. Zwroty w ogłoszeniach są dla.mnie niezrozumiale. Z tego materiału zrozumiałam, że obecnie menadżerowie boksują się z "mami synkami". Wiem o czym mowa, bo sama też zarządzałam podobnymi pracownikami. Obiektywnie jestem doskonałym menadżerem, a subiektywnie mam opory. Mój wiek i brak znajomości języka obcego..
    W jakim iść kierunku, żeby to zmienić?

    • @magorzatakitka4266
      @magorzatakitka4266 ปีที่แล้ว +2

      Język obcy- 1000 słów (można wypróbować za darmo), duolingo, instytut lingwistyki (płatny), youtube - filmy/ćwiczenia... jest teraz dużo możliwości zdalnej i często darmowej nauki. Można znaleźć odpowiednie dla siebie formy nauczania :)

    • @magorzatakitka4266
      @magorzatakitka4266 ปีที่แล้ว +1

      Dodam jeszcze, że nie ma znaczenia czy Twoja wymowa i płynność mówienia są doskonałe, ważne, że będziesz rozumieć istotne branżowe zwroty i określenia, słownik Google coraz poprawniej tłumaczy całe teksty nawet ze zdjęć (screenów itd), podaje także wymowę, więc przy odrobinie orientacji samemu można poprawić nieścisłości treści. A jeśli nie rozumiesz nowomowy branżowej to z łatwością w internecie znajdujemy wyjaśnienia, wystarczy trochę poczytać. Trzymam kciuki.

    • @januszwendland9458
      @januszwendland9458 ปีที่แล้ว

      Po prostu uczyć się angielskiego na naukę nigdy nie jest za późno...może Arlena Witt lub ktoś inny byłem w podobnej sytuacji a teraz każdego dnia się rozwijam... pozdrawiam pozdrawiam

    • @RaZziaN1
      @RaZziaN1 3 หลายเดือนก่อน

      Brzmi jakby pani osluchala sie roznych anegdot ale nic z rzeczywistym swiatem zarzadzania nie miala wspolnego. Zarzadzanie to zawsze najwiekszy i najglupszy bloker w kazdej firmie, ale na plus widac swiadomosc potrzebnych zmian u pani.

  • @wysokasamoocena7260
    @wysokasamoocena7260 ปีที่แล้ว +3

    Extra. Uśmiech na mojej twarzy nie znikał przez cały czas. Dziękuję za podzielenie się tym pozytywnym przekazem

  • @alesto8962
    @alesto8962 2 หลายเดือนก่อน

    Dawidzie masz tak dobre te podcasty że nawet reklamy co 5 minut jestem w stanie znieść😆 A tak serio to gratuluję (kolejnej) udanej rozmowy🙂

  • @martabudynkiewiczatelier1018
    @martabudynkiewiczatelier1018 5 หลายเดือนก่อน

    Ależ cenny wykład. Dziękuje.

  • @kingabios3276
    @kingabios3276 ปีที่แล้ว +14

    do jasnej cholery SOBĄ zawsze warto być sobą!!! Szkoła tego nie uczy wręcz zabrania, więc nie dziwie się tym którzy dostrzegają po wstaniu z łóżka tylko negatywy.
    Firma powinna prosperować takim kimś kto potrafi dobrać pracowników i zbudować atmosferę w korporacji. Z tego co wiem to obecnie jest wyścig szczurów. Psychopaci rządzą.

  • @ewaewa7824
    @ewaewa7824 ปีที่แล้ว +6

    Genialny podcast, najlepszy jaki w życiu słyszałam...

    • @PodcastCharyzmatyczny
      @PodcastCharyzmatyczny  ปีที่แล้ว

      Dziękujemy! :)

    • @ewaewa7824
      @ewaewa7824 ปีที่แล้ว

      @@PodcastCharyzmatyczny Doprecyzuję może jeszcze mój komentarz. Ja i moja córka jesteśmy WWO. Zawsze musiałysmy sobie radzić same i bardzo poszukiwałam narzędzi za pomocą których można by było te zdolności rozwijać. Ten podcast pozwolił uporządkować nam nasze obserwacje (widzimy również, ze Polska to kraj, że tak kolokwialnie nazwę dla ludzi o stalowych nerwach, ale nigdy nie sądziłam, że poziom inteligencji emocjonalnej był przedmiotem badań, co mnie dodatkowo utwierdza w tym, że nasze obserwaccje i odczucia sa prawidłowe) i wskazuje mi drogę. Pięknie dziękuję. Informacje są naprawdę bezcenne .

    • @PodcastCharyzmatyczny
      @PodcastCharyzmatyczny  ปีที่แล้ว

      ​@@ewaewa7824 Bardzo miło mi to słyszeć! No to szczerze się cieszę, że w podcaście znalazłyście Panie tyle przydatnych informacji.
      Trzymam kciuki i wszystkiego dobrego :)

  • @justbe9118
    @justbe9118 4 ปีที่แล้ว +12

    Dawid, dzięki że jesteś! 🙂👍 I za kolejny mega wartościowy materiał 🙂

  • @5MinutePsychology
    @5MinutePsychology 4 ปีที่แล้ว +15

    Też od lat fascynuje mnie inteligencja emocjonalna! Czasem zastanawiam się jak daleko można zajść w życiu, gdy od dziecka uczymy się nad nią pracować.

    • @PodcastCharyzmatyczny
      @PodcastCharyzmatyczny  4 ปีที่แล้ว +5

      I do jakich doszedłeś wniosków ? :)

    • @5MinutePsychology
      @5MinutePsychology 4 ปีที่แล้ว +10

      ​@@PodcastCharyzmatyczny np. szkoda że w szkole nie ma ani miejsca w grafiku, ani chęci żeby uczyć tego dzieciaki. Myślę że taka inwestycja zaowocowałaby mniejszą liczbą konfliktów zarówno w skali micro, jak i macro ;-)

    • @PodcastCharyzmatyczny
      @PodcastCharyzmatyczny  4 ปีที่แล้ว +9

      @@5MinutePsychology Czasem sobie myślę, że gdyby takie przedmioty były w szkole, ale nie traktowane po macoszemu, to bylibyśmy wszyscy bardziej szczęśliwi :)

    • @dan911911dan
      @dan911911dan ปีที่แล้ว +1

      Nie wiem ale ja dopiero to odkrywam a niebawem 40 - zwłaszcza faceci mają z tym problem.

    • @Michal_36
      @Michal_36 ปีที่แล้ว +1

      👍👍👍👏👏👏👊👊👊👑👑👑💎💎💎🗝🗝🗝🔒🔒🔒🔐🔐🔐SUPERRRRRRRRRR!!!???

  • @sukkar5200
    @sukkar5200 ปีที่แล้ว +2

    Thomas Gordon 💪. Ale zbieg okoliczności 😄. Bardzo dziękuję za świetne treści. Cieszę sie, że zostałam wysłuchać do końca i wiele biorę dla siebie. Pracując ostatnio nad przedefiniowywaniem we własnym rozwoju osobistym haseł funkcjonujących w zbiorowej świadomości (jak miłość, lojalność, zaufanie czy inteligencja właśnie), nad którymi nie zastanawiamy się ponieważ znaczenie ich wydaje nam się jasne, chciałabym zwrócić uwagę na fakt, że inteligencja to nie to samo co mądrość. Także cudnie byłoby dowiedzieć się co pan Tomek ma na myśli używając słowa 'mądry' kiedy zestawia to z 'inteligentny'. Spieszę wyjaśnić jaka dla mnie w tych pojęciach jest różnica. Dla mnie inteligencja to narzędzie, umiejętność szybkiego przetwarzania informacji i łączenia kropek. Inteligencja funkcjonuje całkowicie odrębnie od empatii i zarządzania własnymi emocjami. Innymi słowy, człowiek 'inteligentny' nie oznacza automatycznie 'empatyczny'. Mądrość jest bliższa pojęciu inteligencji emocjonalnej, czyli funkcjonowaniem w oparciu o zbiór doświadczeń życiowych (w skrócie) wspomagana przez umiejętność wyciągania właściwych wniosków. Tym samym człowiek mądry nie musi wykazać wysokiego ilorazu inteligencji w testach IQ. Idealnie jest mieć obydwa zasoby, choć inteligencja często przeszkadza w zdobywaniu mądrości (przykładem są chociażby ponadprzeciętnie inteligentne dzieci, gdyż emocje nie rozwijają się w tym samym tempie, co inteligencja). Pytanie jest takie: których ludzi wolelibyście spotykać - tych inteligentnych (o wysokim ilorazie IQ) czy tych mądrych (o zasobach zgromadzonych na bazie doświadczeń życiowych)? 😉😘❤️

  • @milenakwiatkowska4826
    @milenakwiatkowska4826 3 ปีที่แล้ว +3

    Dokładnie tego nie uczą w szkołach.
    Największy minus. Uczą rzeczy, które tak naprawdę w życiu dorosłym nie mają nic wspólnego z rozwojem emocjonalnym. Dziś bardzo ważne jest aby mieć samoświadomość inteligencji emocjonalnej.Kompetencje miękkie, najbardziej ceniona umiejętność, której nas nie nauczono w szkole.

    • @PodcastCharyzmatyczny
      @PodcastCharyzmatyczny  3 ปีที่แล้ว +3

      Niestety, umiejętności miękkie, zwłaszcza te związane z emocjami są całkowicie zaniedbane.

  • @Heidi772
    @Heidi772 ปีที่แล้ว +11

    Pan Tomasz ma taką melodię głosu, że czasami brzmi...jak ksiądz🙈Treść bardzo wartościowa :)

    • @pixi2209
      @pixi2209 ปีที่แล้ว +1

      To chyba celowy zabieg?

    • @mariabremen8105
      @mariabremen8105 ปีที่แล้ว

      ​@pixi2209

    • @mariabremen8105
      @mariabremen8105 ปีที่แล้ว

      ​@pixi2209

    • @lisekSL
      @lisekSL ปีที่แล้ว

      Strasznie toksyczny facet. "Polacy najgorsi pod względem inteligencji emocjonalnej"... tworzy ramę problemu... no ale marketing wymaga. A klientów trzeba szukać ;)

    • @ewawielinska0609
      @ewawielinska0609 5 หลายเดือนก่อน

      ​@@lisekSLpo tym jednym zdaniu wiesz, że toksyk? Niesamowita zdolność w Tobie drzemie. Jednak to nie Ty robisz szkolenia dla managerów, a on 😊

  • @freyarichmond5747
    @freyarichmond5747 3 ปีที่แล้ว +5

    Dziękuję

  • @katarzynarozanski-kq3lt
    @katarzynarozanski-kq3lt ปีที่แล้ว +1

    Dziękuję ❤

  • @TheTisek
    @TheTisek 4 ปีที่แล้ว +12

    Dobry materiał i świetny gość.

  • @izabelaperzynska483
    @izabelaperzynska483 ปีที่แล้ว +1

    Dzięki🔥

  • @mevaavem3404
    @mevaavem3404 4 ปีที่แล้ว +4

    Dziękuję za tak dobry film, potrafi nakierować.

  • @milenakwiatkowska4826
    @milenakwiatkowska4826 3 ปีที่แล้ว +3

    Super wywiad.♥️

  • @wiwawiwa5180
    @wiwawiwa5180 ปีที่แล้ว +2

    NIE REZONOWAĆ Z GŁUPOTĄ ! KTOŚ, KTO UTRZYMUJE DYSTANS I ZACHOWUJE POSTAWĘ RZECZOWĄ NIE W PADA W ROZEDRGANIE EMOCJONALNE, BO I PO CO?
    MĄDREMU NIE TRZEBA TŁUMACZYĆ, BO SAM ROZUMIE, A GŁUPIEMU NIE WARTO, BO I TAK NIE ZROZUMIE. 😘

  • @zenonpompka
    @zenonpompka 2 ปีที่แล้ว +2

    Testy Psychometryczne, czy na nich można bazować, pisze jako laik. Gdy wybierzemy na podstawie najlepszych z najlepszych. Jaką mamy pewność że wybraliśmy najlepiej, trzeba by sprawdzić osoby które odpadły w rekrutacji jak poradziły sobie i jakie stanowiska zajęły tak bym miał pełna ocene.Jeszcze jedno spostrzeżenie kulturowe danego testu gdzie był tworzony, tłumaczenie jest przeogromnie trudne, Albo Tworzone na potrzebę danego Kraju wyłącznie. Przygoda jak działają korporację bardzo ciekawe. W temacie wystąpienia, nie rozkminiac głupot strasznie fajny plan do zgłębienia, nad tym pracuję Klub 555 pomaga dzięki temu jestem tu. Notatki zrobione. Gość szalenie Profesjonalny wiedzą odczuwam przeogromna, fajnie by było zadać pytania, pewnie są w internecie. Tak baza wiedzy do zdobycia rozszerza się.Podziekowania :-)

  • @piotrkaminski8227
    @piotrkaminski8227 ปีที่แล้ว +1

    Interesująca rozmowa 🥳🥳🥳

  • @viola1699
    @viola1699 ปีที่แล้ว +1

    To wzdechniecie 56:46 po liście rzeczy do zrobienia bo „może się przydać” jest bardzo wymowne. 😅😂

  • @ukasz9625
    @ukasz9625 ปีที่แล้ว

    Czekam na wrzucenie podcastu na platformę Deezer

  • @eentropiah4258
    @eentropiah4258 2 ปีที่แล้ว +3

    Można poprosić o jakiś link do wspomnianego testu Roberta Dietza (nie wiem czy poprawnie napisałam nazwisko, ale w tej formie jedyne wyniki w wyszukiwarce jakie się pokazują dotyczą geologa 😏).

  • @Michal_36
    @Michal_36 ปีที่แล้ว +1

    🎯

  • @piotriwanski8348
    @piotriwanski8348 ปีที่แล้ว

    Fajny wywiad jedno mnie zastanawia czy wszyscy kandydaci są w stanie otworzyć się na tyle żeby powiedzieć szczerze na pierwszym spotkaniu do obcej osoby jakie mają problemu i co im wadzi w życiu codziennym pytając ich jak im się zaczol dzień :)

  • @nataliapasternak9300
    @nataliapasternak9300 ปีที่แล้ว

    Dobrze mówimy o menagerach a co z ludźmi na stanowiskach robotniczych ? Na niższych szczeblach ?

  • @romanchosa8897
    @romanchosa8897 ปีที่แล้ว

    Tylko praca i materializm smutne ale beda czasy ze to sie zmieni

  • @ameti-psa
    @ameti-psa 4 ปีที่แล้ว +5

    Jaki to był serial dla młodzieży polecany? Nie mogę teraz znaleźć tego momentu.

    • @PodcastCharyzmatyczny
      @PodcastCharyzmatyczny  4 ปีที่แล้ว +2

      Serial "Euforia".
      W razie czego to na stronie każdego podcastu jest transkrypcja (spisana wersja rozmowy) - łatwo można wyłapać brakujące informacje www.dawidstraszak.pl/podcast/inteligencja_emocjonalna

  • @michabernaczek3299
    @michabernaczek3299 2 ปีที่แล้ว

    Złoto !

  • @ludmiamorawska4983
    @ludmiamorawska4983 ปีที่แล้ว +2

    Ciekawe i straszne...dla ludzi wrażliwych nie ma miejsca w biznesie

    • @PodcastCharyzmatyczny
      @PodcastCharyzmatyczny  ปีที่แล้ว +1

      Spokojnie. Jest miejsce dla takich ludzi, tylko trzeba znaleźć organizacje, w której nie będzie to wykorzystywane :)

  • @romanchosa8897
    @romanchosa8897 ปีที่แล้ว +1

    Fajnie mówicie ale szkoda mi tych ludzi co sa traktowani jak bydło na targu i są sprzedawani . Do dzisiaj sprzedaje się ludzi tylko ładnie to pokazana żenada.

  • @marzenajankowska9722
    @marzenajankowska9722 ปีที่แล้ว

    Pięciolatkowi pan to powie ?😅

  • @renatka1502
    @renatka1502 7 หลายเดือนก่อน

    Przegięcie,
    dla mnie to manipulacja samych siebie, ale pięknie nazwane: strategia. Masakra, co się z ludźmi dzieje.
    Brak akceptacji człowieka takiego jakim jest. Chipokryzja!!!!
    Pod chasłem : dla twoje dobra, zostajesz odrzucony, bo nie pasujesz do zespołu, do rodziny, do szkoły, do, do, do. Brak człowieka w człowieku.
    Życzę przebudzenia.