Takich filmów potrzeba właśnie więcej. Proste rozwiązania, szczegółowo opisane krok po kroku. Bez zbędnych fajerwerków. Czysta praca i praktycznie do każdego kroku komentarz na co zwrócić uwagę, aby nie popełnić niepotrzebnych błędów. Super! Oby tak dalej!
Na wielu filmikach YT brak umiejętności nadrabiają profesjonalnym sprzętem u Ciebie jest na odwrót. Początki są zawsze trudne ale Tobie przyszło to z łatwością. Masz kolego talent.
Jeszcze podczas wykonywania stołu, gdybyś mógł opowiadać co używasz jakich płynów, rozcieńczalników lub jak długo mieszacz żywice, to było by już mistrzostwo dla początkującego jak ja
Dzięki za uwagę. :) z nadmiaru podobnych komentarzy zrobiłem poradnik . Ale racja, kilka słów podczas pracy wskazana :) w końcu nie każdy stół jest taki sam :) pozdrawiam :)
Przepiękna robota ❤ Jestem metaloplastykiem i jestem pod wrażeniem. Chciałabym się nauczyć takiej sztuki. Podawaj proszę więcej szczegółów na filmiku. Proporcje i materiały. Powodzenia 🌹
No powiem że jak na początkującą osobę w tej dziedzinie podziwiam to że odważnie robi Pan duże rzeczy,a ten stolik lub bardziej ława wyszło nieziemsko,super praca,szacun.Pozdrawiam i więcej takich prac oraz filmików👍👍🙂🙂
Niesamowity stół. Szkoda, że kanał nie ma więcej substancji. Wielu ludzi, którzy mają peniądze, wolało by mieć taki stół niż jakieś "premium" z IKEI, ale nawet nie wiedzą, że to jest taka możliwość.
Tak tylko ja mam formę na płycie OSB i nie wiem czy silikon dał by radę dokładnie pokryć tą nierówną powieszchnie. Chyba że wypryskałbym całą puszkę na jedną wylewkę :)
Tak wiem. Już kilka takich komentarzy było więc jestem w trakcie robienia dość skrupulatnego poradnika żeby w takiej sytuacji jak Twój komentarz odsyłać do filmu z poradnikiem :)
😃 to fakt, bardzo fajne, oby więcej takich ciekawostek. Zgodzę się z innymi, mniej trochę muzyki a więcej troszkę szczegółów w tym co robisz 🙂👍 czekam na następne. A ile potrzeba na stół obiadowy na 6 osub?
Postaram się to poprawić :) ciężko oszacować ze względu na to że nie wiadomo jaką część powieszchni zapełni drewno a jaką żywica :) można wlać 10% żywicy na 90% drewna więc będzie tanio . W drugą stronę natomiast stół warty 6-7 tyś. ;) niężko jest stwierdzić.
Wyszło bardzo fajnie ale mam obawy czy pod naciskiem deska nie oderwie się id żywicy , powinno się nawiercać krawędzie deski żeby żywica weszła głęboko , przy większych stołach dodają nawet metalowe szpilki , przy tak wysokich kosztach szkoda by było jakby coś pękło .
Nie ma takiej opcji żeby się coś oderwało :) jeżeli drewno jest dobrze poczyszczone i przygotowane do wylewki to nic nie powinno się stać. Owszem można dać dodatkowe zabezpieczenia ale zadko się spotykalem z tym żeby ktoś to stosował.
Witam mam pytanie jaki miałeś duży ten stół ile żywicy ci piszło czym malowałes przed wylaniem zywicy i na końcu co wcietałeś czy był to lakier. Mam ochotę taki zrobic
Około 9-11kg. Już dokładnie nie pamiętam i nie chce wprowadzać w błąd . W następnym filmie wspomnę o prostym sposobie przeliczania ile wejdzie zywicy na daną powierzchnię do wylania:)
@@paulresinart7289 dzięki za odp. Te kalkulatory do epoxy wiadomo jakie są nie zawsze wyjdzie skala ale dzięki. Nagrywaj dalej spoko oglądać normalnego kolesia a nie jakiegoś z tv mango co wie wszystko itp. 😁
Siemka :) Panie złoty , dawno to było :) coś około 12kg. Ale nie chcę wprowadzić w błąd :) używam żywicy Epodex. Tam na stronie jest również kalkulator to szacunkowego zapotrzebowania do wylewki żeby nie brakło ;) pozdro.
Szacun dla Twojego kunsztu. Piekny stół. Czy nie mógł bys zrobic odzielnego filmu omawiajac krok po kroku ( narzedzia, frezy, żywica, jakich proporcji użyc, pigment itp.) w celu osiagnircia takiego efektu. Czekam na nastepne filmy. Pozdrawiam👍👍👍
Dziękuję :) dość sporo ludzi pisze o takim właśnie poradniku więc przypuszczam że następny projekt zamiast muzyki w tle będzie omawiany krok po kroku :)
@@paulresinart7289 hej a skąd miałeś taki przyrząd do frezarki? To przez ciebie zrobiony, czy kupiłeś a jak tak to gdzie? Daj jakiś namiar, szukam i znaleść nie mogę
Wszystko zależy jaką planer zrobi robotę. W moim przypadku wstępne usunięcie niedoskonałości po planerze to jest kwestia 20 min. (gradacji 60) później to już zwykłe dopieszczanie. Ja kończę na papierku 220 jeśli chodzi o elementy z drewna. Samą żywice można pucować powyżej 1000 puki przestaną być widoczne tzw. Sprężynki po poprzednich gradacjach (zarysowania)
super filmik , bez ściemniania jak to u wszystkich producentów żywić ,ze musi być s[pecjalna rtasma ,s[pecjalny młotek ,specjalny luz∑a gwóźdź∂ , powiedz proszę czym smarowneś taśmę klejącą za nim deski ułozyles ?
Który z twoich projektów wykończony jest olejem OSMO? możesz podrzucić jakąś fotkę jak to wygląda na gotowo po tym oleju, który to jest bo OSMO ma kilka tych specyfików i do jakiej gradacji szlifujesz pod ten OLEJ ?
Wszystkie prócz tego stolika z plastrów . Samo drewno do 280 zazwyczaj. Miejsca z żywicą niekiedy do 2000 żeby nie było widać sprężynek po poprzednich papierach. Ja używam osmo bezbarwnego oleju.
Na strugu jak najbardziej ale to już musi być konkretną maszyna żeby pomieściła taki stół. Co do wykończenia ja używam albo żywicy (śliczny efekt lustra) ale najczęściej używam oleju bezbarwnego. Pistoletem nakładać lakier to już profeska :) ale jak najbardziej .
Witam. Fajnie, fajnie 😉. Nie no super. Pytanie, ten olej OSMO,lecisz nim jak dobrze widziałem też po kanionie? Nie wpływ to jakos na transparentność żywicy?
Dobry materiał, szkoda tylko że w trakcie pracy nie opisujesz poszczególnych etapów, substancji jakich używasz ani proporcji. Dla kogoś takiego jak co chciał się czegoś nauczyć niestety było to mało pomocne ;/
Poszło około 13-14 kg . Wcześniej kupiłem 7,5 kg za 500 zł. Teraz wszystko poszło w górę więc i żywica droższa ale to też zależy od firmy. Ja używam epodex pro+ . A nogi kupiłem na allegro :)
Super robota! Gratulacje!👍Ja zaczynam swoją przygodę z żywicą. Robiłam stolik- 3 plastry drewna i między to zalewałam żywicę niebieską perłową- kolor jak u Ciebie. Przy ostatniej warstwie w jednym miejscu nad jednym plastrem drewna zaczęło się tworzyć multum pęcherzyków powietrza, chcialam się ich pozbyć opalarką, ale to spowodowało, że żywica się chyba przegrzała i zaczęła się bardzo wybrzuszać i szybko wiązać . Efekt do kitu. Chyba ten jeden plaster mial za dużo mikropęknięc i z nich wydostawała sie przy zalewaniu bardzo duzo powietrza.Teraz mam zamiar zeszlifować powierzchnię ile się da tak, żeby nie bylo widac białych zastygłych pęcherzyków powietrza i zalać warstwą przezroczystej żywicy. Myślisz że po zmatowieniu tej brzydkiej warstwy i wylaniu na to nowej warstwy przezroczystej efekt będzie dobry ? Czy uzyskam efekt przezroczystości ? Poza tym jeszcze zrobilam glupi błąd, że nie obciążyłam plastrów drewna i część żywicy dostala się pod nie. Ech🙁ale nie poddaję się, będę walczyć.
@@paulresinart7289 to się nie uda, plastry są za głęboko. Ostatnià warstwę żywicy która mi źle wyszła ( dużo pęcherzy powietrza i nierówna powierzchnia ) chcę zeszlifować i zalać nową warstwą żywicy. Nie wiem tylko czy jak po zeszlifowaniu powierzchnia będzie matowa, to czy jak wyleję nową żywicè uda sie uzyskać przezroczystość .
@@annakozowska8470 jeżeli masz zamiar użyć żywicy bez barwnika to szczeże mówiąc nie wiem jaki efekt wyjdzie. Ja osobiście bym nie zaryzykował. A jeżeli użyjesz barwnika to po zeszlifowaniu i dokładnym oczyszczeniu np. Acetonem nie powinno być problemu :) tylko po szlifowaniu nie zapomnij zagruntować żeby sytuacja się nie powtórzyła :)
Siema. Szczerze nie robiłem jeszcze takich rzeczy . Mogę tylko powiedzieć że barwniki perłowe (których ja używam) są mniej przejrzyste niż barwniki transparentne. Na tych drugich powinno łatwiej światło przenikać. Ale nie chce Cie wprowadzić w błąd .
Hej. Za dechę dałem 250zl bo była sezonowaną. Żywicy poszło około 10-12 kg a wymiary to hmmm około 1500 dl. , 500 szer. 35 gr. Takie zbliżone wymiary bo to dawno robiłem :) jeśli byś coś tworzył a miał wątpliwości chętnie podpowiem w miarę swojego doświadczenia :)
Cześć. Przy jakiej temperaturze wylewasz żywicę ? Czy korzystasz z klimy czy wentylatora do zejścia z temperaturą ? Po ubiorze stwierdzam że dość ciepło masz w pomieszczeniu. Stolik bardzo ładny.
Cześć. Nie mam żadnej stabilizacji temperatury . Producenci zalecają pewne temp. do wylewki , ja natomiast wylewam jak leci w sensie jak jest zbyt ciepło wylewam poprosru mniej bo zywica się zagotuje . Średnio w sezonie letnim miałem nie raz 25 a nawet 30 stopni w warsztacie z tym że jak już napisałem wylewałem na kilka razy a zywica spełniła swoje zadanie . Nie jestem znawca dlatego też nie chce Cie wprowadzić na minę ale u mnie wszystko się sprawdzało i zywica się przyjmowała.
Cześć. Czym robiłeś stół na koniec, czy to jest żywica bo stół jest fajnie matowy na koniec. Chyba że na koniec była jeszcze polerka i jakis olej co nie jest pokazane na filmie ?
@@xtronix856 taki urok stołów z żywicy. Są piękne i niepowtarzalne ale coś za coś. Wiadomo ,że nie są mega podatne na zarysowania i trzeba się postarać żeby to zarysować ale jednak. Garnka z gorącą wodą też się nie położy. Ale nie oszukujmy się, to nie marmur :) jeśli ktoś dba to stół będzie na lata :)
Wszystko zależy od żywicy. Niektóre pod wpływem działania UV żółnką i mogą się deformować natomiast w niektórych producenci dają gwarancję na to że ze stołem na dworze nic się nie stanie :) Najlepiej zaczerpnąć info u danego producenta. Pozdrawiam :)
Korzystam z kalkulatora na stronie epodex I takiej też żywicy używam :) jeśli chodzi o szerokość krateru najlepiej zmierzyć w kilku punktach i wyciągnąć średnią. Mi się sprawdza . :)
Czy mógłbyś powiedzieć ile litrów żywicy używasz do tego? Jestem stolarzem i chiałbym sobie zrobić taki stół i jest mi to potrzebne aby kupić wystarczajacą ilość materiału
Ciężko powiedzieć ponieważ każdy stół jest inny. Wejdź sobie na stronę Epodex . To jest strona gdzie można kupić żywice i mają tam kalkulator ile w przybliżeniu potrzeba na dany stół. Ja z niego korzystam i się sprawdza . Tylko że szerokość rzeki do wylania najlepiej zmierzyć w kilku miejscach i wyliczyć średnią bo długość i głębokość się nie zmienia .
Niestety nie pamiętam ani firmy ani dokładnej barwy tego pigmentu. Często eksperymentuje z innymi i niestety nie pamiętam szczegółów tego barwnika o który pytasz. Było to dość dawno.
Żywice miesza się z utwardzaczem . Proporcje są wypisane na opakowaniu według zaleceń producenta . Ja barwnik dodaje pod koniec mieszania żywicy z utwardzaczem . Nie słyszałem żeby prócz żywicy i utwardzacza dodawało się jeszcze jakaś chemię.
Takich filmów potrzeba właśnie więcej. Proste rozwiązania, szczegółowo opisane krok po kroku. Bez zbędnych fajerwerków. Czysta praca i praktycznie do każdego kroku komentarz na co zwrócić uwagę, aby nie popełnić niepotrzebnych błędów. Super! Oby tak dalej!
Na wielu filmikach YT brak umiejętności nadrabiają profesjonalnym sprzętem u Ciebie jest na odwrót. Początki są zawsze trudne ale Tobie przyszło to z łatwością. Masz kolego talent.
Dziękuję :)
Jeszcze podczas wykonywania stołu, gdybyś mógł opowiadać co używasz jakich płynów, rozcieńczalników lub jak długo mieszacz żywice, to było by już mistrzostwo dla początkującego jak ja
Dzięki za uwagę. :) z nadmiaru podobnych komentarzy zrobiłem poradnik . Ale racja, kilka słów podczas pracy wskazana :) w końcu nie każdy stół jest taki sam :) pozdrawiam :)
Fajny filmik ale opowiadaj wszystko co robisz jakich używasz maszyn ,na przykład przy planowaniu dechy po mało kto ma heblarkę.
Przepiękna robota ❤
Jestem metaloplastykiem i jestem pod wrażeniem.
Chciałabym się nauczyć takiej sztuki.
Podawaj proszę więcej szczegółów na filmiku.
Proporcje i materiały.
Powodzenia 🌹
Dobry i skromny człowiek i utalentowany ❤
Jestem pod wrażeniem. Super efekt
Super.fajnie gdybys mówił co i czym robisz krok po kroku.pozdrawiam
Szacun za wykonanie takiej roboty tak prostym sprzętem masz odemnie suba i życzę powodzenia 👍
Wielkie dzięki :)
No powiem że jak na początkującą osobę w tej dziedzinie podziwiam to że odważnie robi Pan duże rzeczy,a ten stolik lub bardziej ława wyszło nieziemsko,super praca,szacun.Pozdrawiam i więcej takich prac oraz filmików👍👍🙂🙂
Świetny materiał, piękny stół. Będę tu wracać ;)
Super więcej mowy przy pracy
FAJNIE BY BYLO JAK BYS ZAMIAST MUZYKI TO OPIS CO ROBISZ I CZYM , JAKICH MATERIALOW UZYWASZ
Rel
Ale cudo Ci wyszło. Piękny stolik 👌🏼
Niesamowity stół. Szkoda, że kanał nie ma więcej substancji. Wielu ludzi, którzy mają peniądze, wolało by mieć taki stół niż jakieś "premium" z IKEI, ale nawet nie wiedzą, że to jest taka możliwość.
Dziękuję. Zdziwię Cię bo popyt jest ale 90% zainteresowanych odrzuca cena za unikatowy i niepowtarzalny stół . Chyba jednak wolą IKEE :)
@@paulresinart7289
Bo to Janusze 🫢
Mega robota 💪🔥
Podczas żelowania możesz wylewać kolejna warste żeby nie było odcięcia pomiędzy warstwami
Powiem ci że zajebiście wyszedł ci ten stół Pozdrawiam
Super to idzie fajnie że na takim sprzęcie da radę to zrobić. Ja myślałem że trzeba zainwestować gruby pieniądz na grubościówki i wgl. Super
Sam chce się zabrać za taki blat od kilku dni oglądam twoje filmiki
Piękny stół❤️🔥
Petarda chłopaku!
Dziękuję :)
Brawo stary powoli donprzodu
Super Paweł!! Czekam na kolejne!
Swietny stol i wykonanie ! 😃
Piękny ten stół 😍
Dziękuję :)
Czym malujesz boki drewna przed zalaniem żywicą i czym smarujesz taśmę też przed wylaniem ?
Super
Super wyszło oby tak dalej .....👍
Pokaż jak zrobisz stolik do kawy? Może w środek włożysz jakieś małe samochodziki lub kredki. Może być fajny efekt. Powodzenia
zamiast taśmy można użyć silikonu w sprayu, idealny do wyciągania form
Tak tylko ja mam formę na płycie OSB i nie wiem czy silikon dał by radę dokładnie pokryć tą nierówną powieszchnie. Chyba że wypryskałbym całą puszkę na jedną wylewkę :)
Jakiego freza używasz do planowania i czy tą małą szlifierką fi 125 nie robią Ci się doły?
Super film! Tak trzymaj, zostawiam subskrypcję!
Świetny
Podaj skład co pokolei robisz i jakie sprzęty?( co i jakie polecasz , bo chce sam sobie zrobic. A robota mistrzostwo pozdrawiam
Cześć pytanie ile ten projekt pochłonie czasu środku finasowycy fajny kanał na TH-cam gratuluję ❤❤❤❤
na przyszłość mógłbyś dodać napisy co, i jakim produktem w tym czasie robisz :)
Tak wiem. Już kilka takich komentarzy było więc jestem w trakcie robienia dość skrupulatnego poradnika żeby w takiej sytuacji jak Twój komentarz odsyłać do filmu z poradnikiem :)
Piekny stół, ogladam ponieważ potrzebuje zrobić blat pod umywalkę. Czy to na końcu to też była żywica cze lakier?
@@jolantapolcyn2353 Dziękuję:) wykańczałem stolik żywicą.
Super robote robisz
Dziękuję:) już niedługo nowe projekty ;)
Kozacki stół.
Super robota, ile kilogramów żywicy poszło?
Ile kg żywicy potrzeba na taki blat? Jakie są jego wymiary?
Cudo. Świetna robota
Dziękuję :) wymiarów nie pamiętam bo to dawno było. Ale zwykle na taki stół trzeba liczyć 10-13 kg. żywicy. Licząc że 2/3 powieszchni to drewno :)
super
Już na koniec jakiej grubości papierem Pan szlfował? 😊
😃 to fakt, bardzo fajne, oby więcej takich ciekawostek. Zgodzę się z innymi, mniej trochę muzyki a więcej troszkę szczegółów w tym co robisz 🙂👍 czekam na następne. A ile potrzeba na stół obiadowy na 6 osub?
Postaram się to poprawić :) ciężko oszacować ze względu na to że nie wiadomo jaką część powieszchni zapełni drewno a jaką żywica :) można wlać 10% żywicy na 90% drewna więc będzie tanio . W drugą stronę natomiast stół warty 6-7 tyś. ;) niężko jest stwierdzić.
Wyszło bardzo fajnie ale mam obawy czy pod naciskiem deska nie oderwie się id żywicy , powinno się nawiercać krawędzie deski żeby żywica weszła głęboko , przy większych stołach dodają nawet metalowe szpilki , przy tak wysokich kosztach szkoda by było jakby coś pękło .
Nie ma takiej opcji żeby się coś oderwało :) jeżeli drewno jest dobrze poczyszczone i przygotowane do wylewki to nic nie powinno się stać. Owszem można dać dodatkowe zabezpieczenia ale zadko się spotykalem z tym żeby ktoś to stosował.
cześć jaka ilość żywicy ci weszło na ten stolik? i jakie miał okolo wymiary
Czym smarowałeś brzegi desek i ile poszło na to żywicy? ;)
Witam mam pytanie jaki miałeś duży ten stół ile żywicy ci piszło czym malowałes przed wylaniem zywicy i na końcu co wcietałeś czy był to lakier. Mam ochotę taki zrobic
Dużo żywicy przyjął ten stół i jakich jest wymiarów 🤔
Chodzi mi głównie o.pierwsze smarowanie pędzlem - co kładziesz? I na końcu olej czy lakier?
@@jakubgrzywacz1221 przy tym stoliku użyłem żywicy do wykończenia.
Zajebista robota w końcu 🇵🇱 ma kanał na YT i fajnie tłumaczy. P. S ile poszło epoxy na ten blat pomiędzy deskami dzięki pozdro 🖖
Około 9-11kg. Już dokładnie nie pamiętam i nie chce wprowadzać w błąd . W następnym filmie wspomnę o prostym sposobie przeliczania ile wejdzie zywicy na daną powierzchnię do wylania:)
@@paulresinart7289 dzięki za odp. Te kalkulatory do epoxy wiadomo jakie są nie zawsze wyjdzie skala ale dzięki. Nagrywaj dalej spoko oglądać normalnego kolesia a nie jakiegoś z tv mango co wie wszystko itp. 😁
Stół super... A tak z ciekawości sprzedał się ? Jeśli można to za ile?
Czesc. Ile żywicy wyszło Ci na to ?i jakiej używasz ? Z góry dzięki
Siemka :) Panie złoty , dawno to było :) coś około 12kg. Ale nie chcę wprowadzić w błąd :) używam żywicy Epodex. Tam na stronie jest również kalkulator to szacunkowego zapotrzebowania do wylewki żeby nie brakło ;) pozdro.
Szacun dla Twojego kunsztu. Piekny stół. Czy nie mógł bys zrobic odzielnego filmu omawiajac krok po kroku ( narzedzia, frezy, żywica, jakich proporcji użyc, pigment itp.) w celu osiagnircia takiego efektu. Czekam na nastepne filmy. Pozdrawiam👍👍👍
Dziękuję :) dość sporo ludzi pisze o takim właśnie poradniku więc przypuszczam że następny projekt zamiast muzyki w tle będzie omawiany krok po kroku :)
😀no to czekamy. Pozdrowienia
@@paulresinart7289 hej a skąd miałeś taki przyrząd do frezarki? To przez ciebie zrobiony, czy kupiłeś a jak tak to gdzie? Daj jakiś namiar, szukam i znaleść nie mogę
Jakiej pasty polerskie użyć ? I jakimi papierami to docierać przed pasta ktoś wie ? ;) Dzięki
Dużo by było szlifowania po użyciu planera?
Wszystko zależy jaką planer zrobi robotę. W moim przypadku wstępne usunięcie niedoskonałości po planerze to jest kwestia 20 min. (gradacji 60) później to już zwykłe dopieszczanie. Ja kończę na papierku 220 jeśli chodzi o elementy z drewna. Samą żywice można pucować powyżej 1000 puki przestaną być widoczne tzw. Sprężynki po poprzednich gradacjach (zarysowania)
super filmik , bez ściemniania jak to u wszystkich producentów żywić ,ze musi być s[pecjalna rtasma ,s[pecjalny młotek ,specjalny luz∑a gwóźdź∂ , powiedz proszę czym smarowneś taśmę klejącą za nim deski ułozyles ?
Był to aceton żeby wyszczyścić powieszchnię :)
Mógłbyś przybliżyć jak zrobiana masz tą prowadnice do frezarki? To co zastępuje grubosciowke...
Mam filmik na swoim kanale jak ją robię :) zapraszam do obejrzenia.
A jeżeli można opis krok po kroku jak to się robi przy następnej realizacji.
Który z twoich projektów wykończony jest olejem OSMO? możesz podrzucić jakąś fotkę jak to wygląda na gotowo po tym oleju, który to jest bo OSMO ma kilka tych specyfików i do jakiej gradacji szlifujesz pod ten OLEJ ?
Wszystkie prócz tego stolika z plastrów . Samo drewno do 280 zazwyczaj. Miejsca z żywicą niekiedy do 2000 żeby nie było widać sprężynek po poprzednich papierach. Ja używam osmo bezbarwnego oleju.
Sztos
Pierwsze pytanie, czy zamiast frezarki można by było wyrównać na grubościówce oraz czy ostatnim etapem jest lakier bezbarwny można by było pistoletem?
Na strugu jak najbardziej ale to już musi być konkretną maszyna żeby pomieściła taki stół. Co do wykończenia ja używam albo żywicy (śliczny efekt lustra) ale najczęściej używam oleju bezbarwnego. Pistoletem nakładać lakier to już profeska :) ale jak najbardziej .
Witam. Planuję wykonać stolik kawowy z plastrów pnia. Czy możesz mi napisać czym pokrywasz stoły na finalnej warstwie? To jest lakier czy olej?
Hej. Akurat na ten stolik użyłem żywicy ale zazwyczaj wykańczam olejem bezbarwnym.
Witam jakie to urządzenie od 9 minuty? Bo szukam i nie wiem jak je znaleźć? Zwykła frezarka czy coś specjalnego? 😁
Frezarka górnowrzecionowa :)
Witam. Fajnie, fajnie 😉. Nie no super. Pytanie, ten olej OSMO,lecisz nim jak dobrze widziałem też po kanionie? Nie wpływ to jakos na transparentność żywicy?
Czy jest możliwość kontaktu z Tobą na priv? Mam parę pytań.. będę wdzięczny za odpowiedź
A ten przyrząd do frezarki sam robiłeś czy może kupiłeś? Jak to drugie, to gdzie można takie coś dostac(kupić)?
Sam zrobiłem :) na moim kanale jest film z wykonaniem tego planera.
Super robota...lajk a przy okazji Sub leci 😁👍
Co dajesz na koniec olej czy wosk :) świetna robota
Olej bezbarwny.
Dobry materiał, szkoda tylko że w trakcie pracy nie opisujesz poszczególnych etapów, substancji jakich używasz ani proporcji. Dla kogoś takiego jak co chciał się czegoś nauczyć niestety było to mało pomocne ;/
W tym filmie mało jest tłumaczenia. Zapraszam do mojego poradnika :) tam jest bardziej szczegółowo :)
Mógłbyś napisać ile zużyłeś żywicy na ten stół? I Ile ona kosztowała? I z czego zrobiłeś nogi?
Poszło około 13-14 kg . Wcześniej kupiłem 7,5 kg za 500 zł. Teraz wszystko poszło w górę więc i żywica droższa ale to też zależy od firmy. Ja używam epodex pro+ . A nogi kupiłem na allegro :)
Super robota! Gratulacje!👍Ja zaczynam swoją przygodę z żywicą. Robiłam stolik- 3 plastry drewna i między to zalewałam żywicę niebieską perłową- kolor jak u Ciebie. Przy ostatniej warstwie w jednym miejscu nad jednym plastrem drewna zaczęło się tworzyć multum pęcherzyków powietrza, chcialam się ich pozbyć opalarką, ale to spowodowało, że żywica się chyba przegrzała i zaczęła się bardzo wybrzuszać i szybko wiązać . Efekt do kitu. Chyba ten jeden plaster mial za dużo mikropęknięc i z nich wydostawała sie przy zalewaniu bardzo duzo powietrza.Teraz mam zamiar zeszlifować powierzchnię ile się da tak, żeby nie bylo widac białych zastygłych pęcherzyków powietrza i zalać warstwą przezroczystej żywicy. Myślisz że po zmatowieniu tej brzydkiej warstwy i wylaniu na to nowej warstwy przezroczystej efekt będzie dobry ? Czy uzyskam efekt przezroczystości ? Poza tym jeszcze zrobilam glupi błąd, że nie obciążyłam plastrów drewna i część żywicy dostala się pod nie. Ech🙁ale nie poddaję się, będę walczyć.
Trochę się pogubiłem :) chcesz ze stołu który nie wyszedł wyjąć plastry, zeszlifowac i użyć do nowego projektu? Czy jak?
@@paulresinart7289 to się nie uda, plastry są za głęboko. Ostatnià warstwę żywicy która mi źle wyszła ( dużo pęcherzy powietrza i nierówna powierzchnia ) chcę zeszlifować i zalać nową warstwą żywicy. Nie wiem tylko czy jak po zeszlifowaniu powierzchnia będzie matowa, to czy jak wyleję nową żywicè uda sie uzyskać przezroczystość .
@@annakozowska8470 jeżeli masz zamiar użyć żywicy bez barwnika to szczeże mówiąc nie wiem jaki efekt wyjdzie. Ja osobiście bym nie zaryzykował. A jeżeli użyjesz barwnika to po zeszlifowaniu i dokładnym oczyszczeniu np. Acetonem nie powinno być problemu :) tylko po szlifowaniu nie zapomnij zagruntować żeby sytuacja się nie powtórzyła :)
@@paulresinart7289 dzięki serdeczne, będę działac👍
A ja mam inne pytanie...jak domocowac do takiego stołu nogi?
Ja montuję za pomocą mufki dwugwintowej np. M6 . Zwykłymi wkrętami do drewna nie polecam :)
Siema! Mega fajnie to wygląda. Myślisz. że jakby były ledy podklejone od spodu to coś by prześwitywało czy jest tak gęste, że nie? :)
Siema. Szczerze nie robiłem jeszcze takich rzeczy . Mogę tylko powiedzieć że barwniki perłowe (których ja używam) są mniej przejrzyste niż barwniki transparentne. Na tych drugich powinno łatwiej światło przenikać. Ale nie chce Cie wprowadzić w błąd .
Jaki jest szacunkowy koszt takiego stołu?
Ceny się mocno wahają w zależności od ilości użytej żywicy i gatunku drewna. Ale za taki stół nie mniej jak 2,000 zł.
widac slady po frezowaniu, my na czyszczarce pozbywamy sie tych kresek, polecam spobowac
Mam pytanko a w zasadzie dwa.Jaki koszt deski i jaka ilosc zywicy na to poszła? No i może jeszcze trzecie jakie wymiary stołu.Super wyszlo.
Hej. Za dechę dałem 250zl bo była sezonowaną. Żywicy poszło około 10-12 kg a wymiary to hmmm około 1500 dl. , 500 szer. 35 gr. Takie zbliżone wymiary bo to dawno robiłem :) jeśli byś coś tworzył a miał wątpliwości chętnie podpowiem w miarę swojego doświadczenia :)
@@paulresinart7289 i to jest to co odstrasza ilość żywicy i jej koszt 10 kg to ok 1000 zł szkoda ze ten materiał jest tak drogi
Cześć. Przy jakiej temperaturze wylewasz żywicę ? Czy korzystasz z klimy czy wentylatora do zejścia z temperaturą ? Po ubiorze stwierdzam że dość ciepło masz w pomieszczeniu. Stolik bardzo ładny.
Cześć. Nie mam żadnej stabilizacji temperatury . Producenci zalecają pewne temp. do wylewki , ja natomiast wylewam jak leci w sensie jak jest zbyt ciepło wylewam poprosru mniej bo zywica się zagotuje . Średnio w sezonie letnim miałem nie raz 25 a nawet 30 stopni w warsztacie z tym że jak już napisałem wylewałem na kilka razy a zywica spełniła swoje zadanie . Nie jestem znawca dlatego też nie chce Cie wprowadzić na minę ale u mnie wszystko się sprawdzało i zywica się przyjmowała.
Hej czy temperatura pomieszczenia ma znaczenie ? Można to robić w nieogrzewanym garażu jesienią zima ?
Producent zazwyczaj ma kryteria 15-25 °C dużo zależy od żywicy jakiej używasz . W niskich temp może jednak dobrze nie związać .
Cześć. Czym robiłeś stół na koniec, czy to jest żywica bo stół jest fajnie matowy na koniec. Chyba że na koniec była jeszcze polerka i jakis olej co nie jest pokazane na filmie ?
Ten stół wykończyłem żywicą . I nie było to polerowane tylko papierki wodne do 3000 gradacji :)
Świetna robota! Tylko w 9:45 te oksy Panie to na nos, chyba że chronisz grzywkę. :D
Super wykonanie!
Mam tylko jedno pytanie, jakiego frezu do planowania używasz?
Pozdrawiam :)
VHM 32mm
Super 👌 dobra robota. Jakiej firmy stosujesz żywicę?
Dziękuję. Na chwilę obecną żywicy firmy epodex. Na tamten stół była inna juz nie pamietam jaka ale śmiem stwierdzić że z epodex lepsza :)
Super stolik. Mam pytanie krawędzie z pędzla gruntowales jakimś podkładem czy to była żywica? 👌🏻
Użyłem żywicy do gruntowania i na wykończenie :)
Kolego czym smarujesz na końcu po wyszlifowaniu
Żywicą :)
Czym zabezpieczyłeś na koniec?
Żywicą :)
@paulresinart7289 jaką konkretnie?
@@xtronix856 jeśli chodzi o ten konkretny stolik to już nie pamiętam. Aktualnie używam żywicy epodex .
@@paulresinart7289 i to wystarczy? Bo z tego co wiem od producenta to ona nie jest odporna na zarysowania i temperatury.
@@xtronix856 taki urok stołów z żywicy. Są piękne i niepowtarzalne ale coś za coś. Wiadomo ,że nie są mega podatne na zarysowania i trzeba się postarać żeby to zarysować ale jednak. Garnka z gorącą wodą też się nie położy. Ale nie oszukujmy się, to nie marmur :) jeśli ktoś dba to stół będzie na lata :)
Czym na końcu potraktowałeś stół? Też żywicą czy jakimś olejem do drewna?
Wykończyłem żywicą :)
Piękny stół !! Jak znalazłbyś czas to napisz proszę jakich produktów używałeś …
Do wylewania użyłem żywicy epidian ale zmieniłem na epodex . Moim zdaniem jest lepsza . Do wykończenia olej bezbarwny i chyba to tyle :)
Piekna robota 👌👌
Nauczył byś mnie robić też takie stoły? Ale serio pisze 😊
Zapraszam do poradnika :)
@paulresinart7289 ogladalem ale to i tak nie jest to samo jak na żywo zobaczyć I popytać co i jak.a z tego by pewnie fajny filmik wyszedl jeszcze 😉
Witam, ile żywicy poszło na ten projekt?
Niestety nie pamiętam. Było to dawno temu :) ale napewno nie mniej jak 15 kg :)
Czy taki stół nadaje się na zewnątrz do altany?
Wszystko zależy od żywicy. Niektóre pod wpływem działania UV żółnką i mogą się deformować natomiast w niektórych producenci dają gwarancję na to że ze stołem na dworze nic się nie stanie :) Najlepiej zaczerpnąć info u danego producenta. Pozdrawiam :)
Fajne, sub 👌
Jak obliczasz Ile pójdzie ci żywicy na dany stół i jakiej obecnie używasz żywicy?
Korzystam z kalkulatora na stronie epodex I takiej też żywicy używam :) jeśli chodzi o szerokość krateru najlepiej zmierzyć w kilku punktach i wyciągnąć średnią. Mi się sprawdza . :)
@@paulresinart7289 też używam z epodexu zywiicy ,dobrze się z nią pracuje ,nie babelkuje
Zajebiste
mógłbys pokazac jak zrobic ten planer
Na moim kanale jest film jak go zrobić :)
@@paulresinart7289 przepraszam faktycznie nie było tematu
Świetna robota ! Mam pytanie czym smarujesz boki w 05:30 ? Żywicą ?
Tak ten stolic w całości wykanczałem żywicą :)
Czy mógłbyś powiedzieć ile litrów żywicy używasz do tego? Jestem stolarzem i chiałbym sobie zrobić taki stół i jest mi to potrzebne aby kupić wystarczajacą ilość materiału
Ciężko powiedzieć ponieważ każdy stół jest inny. Wejdź sobie na stronę Epodex . To jest strona gdzie można kupić żywice i mają tam kalkulator ile w przybliżeniu potrzeba na dany stół. Ja z niego korzystam i się sprawdza . Tylko że szerokość rzeki do wylania najlepiej zmierzyć w kilku miejscach i wyliczyć średnią bo długość i głębokość się nie zmienia .
Witam ten kolor niebiski ? jaki to dokładnie pigment ?
Niestety nie pamiętam ani firmy ani dokładnej barwy tego pigmentu. Często eksperymentuje z innymi i niestety nie pamiętam szczegółów tego barwnika o który pytasz. Było to dość dawno.
Czy trzeba mieszać z czymś żywice aby zastygała? Kiedy dodaje się barwnik i czy idzie do tego jakaś chemia ponieważ tak wyczytałem w poradniku
Żywice miesza się z utwardzaczem . Proporcje są wypisane na opakowaniu według zaleceń producenta . Ja barwnik dodaje pod koniec mieszania żywicy z utwardzaczem . Nie słyszałem żeby prócz żywicy i utwardzacza dodawało się jeszcze jakaś chemię.
@@paulresinart7289 dzięki wielkie. Pozdrawiam 😁
Cześć. Czym to równasz z góry ?
Hej. Równam ? Chodzi Ci o planowanie czy wykończenie ?
@paulresinart7289 Planowanie
Tak o planowanie
@@tomasztreska2792 Jest to frezarka górnowrzecionowa. Planer zrobiłem sobie sam. Możesz zobaczyć na innym filmie jak.
@@paulresinart7289 widziałem dzięki Tobie też taki stelaż zrobię. A tam ten pierwszy stolik ile żywicy zużyłeś do zrobienia ?