Дякую за гарну розмову. Дійсно, від звільнення не застрахований ніхто. Але щоб підвищити шанси залишитись на роботі чи трохи швидше знайти нову - треба завжди вчитись та практикувати. Це - єдиний шлях. Думайте про те, як вашим автотестами чи скриптами користуються інші учасники команди та яку інформацію з них отримають ваші менеджери.
Інженер постійно розвиває навики які постійно устарівають. Краще розвиватися в ширину тобто ставати експертом у предметній області, зрозуміти кожну деталь як працює бізнес щоб перейти на c-level, в продукт менеджмент або у власний бізнес
На поточному ринку ліпше візьмуть людину зі знаннями вглиб, ніж ту, що пошкребла по-верхах. Бо у роботодавця є вибір. А щодо менеджменту чи бізнесу - не усім це потрібно й не всі зможуть легко перейти. В мене є кейси, коли куа та проджект менеджери шукав роботу в Україні 9-12 місяців.
@@Andyy538 повіністю підтримую, працездатність із-за перманентного стану що це не з нами коїться, що нас хочуть зничити за те шо ми просто українці це гнітить та важко збиратись з думками
Я виступаю як hiring manager наразі у компанії. І коли я питаю про досягнення людини на інтерв'ю, то більшість кандидатів не можуть себе якісно відзначити, оскільки думають, що це виглядатиме як вихваляння, нажаль, у нас часто немає розуміння у кандидатів, що про досягнення треба говорити, бо вони над цим працювали і кожен їх має. А замовник з США чи Європи навпаки очікує відзнаки.
Підтримую, наразі доводиться цілеспрямовано питати по автоматизації та тестуванню інженерів, шо вони прикольно там чи там зробили Але і з іншої сторони - мало кому дають волю, щось досліджувати та робити більше за свої обовʼязки
Чи прийде день, коли від людей перестануть очікувати якоїсь винятковості, визначних досягнень та саморозвитку 24/7? Чому працівник, який просто добре виконує свою роботу, не викладаючись на ній на 110% та маючи якесь особисте життя - це поганий кандидат? Чи не пора трохи знизити планку, особливо враховуючи ситуацію в країні і моральний стан людей? Яких досягнень ви та ваші замовники з Європи та США очікують від людей, що всю ніч не спали від сирен та вибухів, та все ж зранку збирають себе і свою сімʼю до купи та йдуть на роботу?
Дуже круто, що ви задумались над ризик менеджментом, але в мене склалось враження, що під мітігейшн планом, ви мали на увазі контіндженсі план, і це дуже корисно. Але буде добре якщо ви ще подумаєте і в сторону мітігейшн плана. (але співбесіду про ризик менеджмент ви завалили, не буду питати, чи треба вам фідбек)
Contingency - це скоріше про розуміння того що робити коли щось станеться… а Mitigation це про те як запобігти, зменшити імовірність або вплив того що може статися.
не згоден з описом вакансії часто копіпастять описи і вакансії зазвичай нічого не мають з реальністю ВІД СЛОВА ВЗАГАЛІ ! є знайома, дівчинку брали як КУА, по факту була SQL операціоністом, тому просто аплайтесь і на співбесіді все буде ясно
ми ж ніби про це і казали про складнощі формування опису вакансій і чим в реалі доведеться займатись це проблема нажаль яку важко вирішити мʼякими правилами. Це може бути жорстка політика рекрутменту, але коли гарячий ринок і тре закрити вакансію - то точно будуть проблем
співбесіда на 2 работу в 2008 році по телефону, по компанія в Київі, а я в іншому місті. 2 питання як зупинити бд та як ребутнути сервер, взяли на роботу админом БД, на момент співбесіди загальний опит 3місяці
Трішки не згоден: 90% вакансій вимагають знання автоматизації або досвіду тестування API. Клікери не потрібні, навіть якщо курси пройдені, бо досвіду немає.
я не жартував про мобілізацію, я її дійсно сприймаю як ризик. І відповідь на ваше питання я озвучив у відео - ходжу по лікарям, фікшу баги зі здоров'ям
поки я на джаві не пишу - вона мені наче й норм Але коли сідаю сам програмувати, менеджмент пакетів мене морально розчавлює. Особливо, коли сіньйор джавісти дають поради типу "якщо проєкт не збирається і лається на pom.xml" - просто перезавантаж IDE/комп ¯\_(ツ)_/¯
Та перестаньте накидати на Селеніум! те що він вам не подобається - ваші вподобання. На ринку ситуація інша трішки! замість якогось конструктиву - ідіотське накидання на вентилятор.
Який же крутий, зрілий і розумний Льоша і який же душніла, що перебиває і додає дибільні репліки постійно цей хрен в кепці. Поверніть попередніх участників будь-ласка. До дівчини питань немає) Терпів останні кілька подкастів але не можу вже не написати коммент, вибачте) накипіло)
мені теж репліки норм) головне мати міру попередній склад себе вичерпав, якась душніцька атмосфера була, а тут не напряжно, з гумором, й місцями цікаво)
хлопці подорослішайте і опустіться на землю. Дівчина набагато адекватніші і конструктивніші речі говорить. І ще одне: ідіть лісом зі своїм Плейрайтом. Сілєніум - божественний і працює прекрасно. Те, що ви лисого ганяєте в пошуку нових імба технологій - це суто ваші проблеми. Біда в тому, що отаких орлів беруть експертами і ви потім на всі проекти тикаєте свій Плейрайт. А ви не задумувались, на секундочку, шо це може бути неуспішна технологія? Ви ж дивіться тільки, свічки тоже не юзайте - бо діоди ж ефективніші.
Селеніум - має свою нішу і в ній дійсно працює прекрасно. Плейрайт, як і Селеніум, мають свої сильні і слабкі сторони. Я працював з різними інструментами автоматизації і на мою експертну думку, більшість моїх задач краще вирішує саме Плейрайт. В усі проєкти я беру те, що об'єктивно краще вирішує задачі і на що згодні всі сторони, навіть якщо особисто мені вибір не подобається.
Хлопці не дорослішають, вік змінюється але бавуньки та розмови все тіж, просто бюджет та іграшки збільшуються :) В минуломоу випуску ми обговорювали більш грунтовно про плейрайт та селеніум та сайпрес) в тому випуску більш контруктивна була розмова про їх порівняння з Олександром Хотемським, якщо бажаєте більш конструктивно поговорити про це - то давайте ще на основі того випуску обговоримо)
@@newromka минулий випуск слухав, не згідний з більшістю тез, наведених там. Мені здається, що Плейрайт це як Скала, як Тайпскріпт. Тобто речі, які матимуть хайп але потім потухнуть (за останній не факт ;) )
@@ypurek основним критерієм успішності є коммюніті. Поки шо йде жостка закачка бабла на рекламу і підтримування Плейрайта від Майкрсофта. Цікаво буде подивитися на нього через 5 років. Я лише за, аби він вистрілив і його підхопило комюніті. Але зараз це штучно створена картина. Моє суб'єктивне враження.
я просто ніяк не можу зрозуміти, чому QA подкаст, порівняно з іншими подкастами, такий дитячний. Може справа в ведучих (до Наталки жодних претензій). Я б рекомендував якихось цікавіших, розвиненіших людей, бо слухати про стьоби технологій, власне роздуте его і підлоговий гумор - це зашквар. Вибачте, але я як розмову студентів послухав... тих, що пиво п'ють між парами...
@@taras1033 ви грубо помиляєтесь, в мене 10 років досвіду і я пригадую як тоді 10 років тому на конфах та мітапах казали, шо вони вже мануальщіків більше не наймають і беруть лише автомейшенів, я пригадаю шо це була за автоматизація - це була повна прутня. Але я ще додам, тоді ще здебільшого були русняві "авторитети", то для вас авторитети саме русняві були? І Порою я співбесідую тих самих "інших" з більше ніж 10ма роками досвіду і нажаль або на щастя мідли більше шарять аніж ті "авторитети" з їх досвідом Вот раньше було краще, пломбір був інший, ковбаса смачніше.. аж нудить вже від "раньшє було краще"
Ну це вже трішки підтошнює з цією хайповою темою про лейофи. В країні ітак срака так ще й в айті тільки те і чути що про лейофи. Ну камон, проекти завжди будуть скорочуватись і на їхнє місце завжди будуть приходити нові проекти. Для чого постійно мусолити цю тему як те стадо мазохістів?
Не треба накладні вуса на співбесіду клеїти. Одразу спускаєшся з небес: коли втрачаєш роботу. Та й взагалі нікого не знаю з ведучих - зіркова хвороба під час подкасту, це мінус каналу
частково згоден - я не Ілон Маск, щоб всі про мене бодай чули. Але в моєму резюме є посилання на блог, лінкед ін, цей подкаст і т.д. І всюди вказано, ким я працюю і де я працюю. А навіть якщо прибрати все це - моє ім'я гуглиться. Тож таємно знайти другу роботу було б складно.
Майже ніякі навички не допоможуть зберегти роботу, бо 95% успіху залежать від керівництва та управління. Якщо хтось має достатні навички, треба працювати на себе.
Залежить від конкретного випадку, але в "середньому по лікарні", якщо у вас в команді 2+ інженера, то спочатку скоротять менш скілових. Тож завжди є сенс бутт більш скіловим
Мені дуже сподобався випуск! І каламбур, і думки до роздуму, і корисно що вже можна оновлювати, супер 😎 😇
отой, що зліва сидить - дістав. як ви його терпите?
@@ypurek не погоджусь, хейтом попахує, давайте будемо дорослішими та більш аргументовану критику висловлювати
Бігати вел'ю, це до Сергія в наступному випуску
@@R0ckBOX Ви про Пірогова? :) В якому сенсі? дайте контексту
@@newromka Так, саме про нього і саме цю фразу "брінгати вел'ю"
Дякую!
Дуже дружня і приємна атмосфера
дякуємо, стараємось!
Класний випуск, дяка.
Дякую за гарну розмову. Дійсно, від звільнення не застрахований ніхто. Але щоб підвищити шанси залишитись на роботі чи трохи швидше знайти нову - треба завжди вчитись та практикувати. Це - єдиний шлях. Думайте про те, як вашим автотестами чи скриптами користуються інші учасники команди та яку інформацію з них отримають ваші менеджери.
амінь
Інженер постійно розвиває навики які постійно устарівають. Краще розвиватися в ширину тобто ставати експертом у предметній області, зрозуміти кожну деталь як працює бізнес щоб перейти на c-level, в продукт менеджмент або у власний бізнес
На поточному ринку ліпше візьмуть людину зі знаннями вглиб, ніж ту, що пошкребла по-верхах. Бо у роботодавця є вибір. А щодо менеджменту чи бізнесу - не усім це потрібно й не всі зможуть легко перейти. В мене є кейси, коли куа та проджект менеджери шукав роботу в Україні 9-12 місяців.
Ні, це не врятує. Не треба займатись самообманом і виснажувати сили на вивчення якоїсь лабуди яка завтра вже буде не актуальною
@@JaKrevedkoMonstr ну ви ж не будете досліджувати те що вас не цікавить або те що не потрібно по роботі?)
Наразі більш важливе питання як не потрапити в м'ясорубку і зберегти життя.
ооох та да
Вот 100 процентов. Сейчас ни про что думать не могу. Выживание физическое. Низвели нас до самого дна потребностей.
@@Andyy538 повіністю підтримую, працездатність із-за перманентного стану що це не з нами коїться, що нас хочуть зничити за те шо ми просто українці це гнітить та важко збиратись з думками
Ця проблема має два вирішення:
1)готуватися.
2)донатити на ЗСУ.
@@logcom482 донати не звільняють від служби, волонтерство теж, економічне бронювання приймати не хочуть.
Прочитав більшу частину коментів, люди токсичні до жаху.
Мені особисто сподобалась атмосфера відео і загалом теми)
Я виступаю як hiring manager наразі у компанії. І коли я питаю про досягнення людини на інтерв'ю, то більшість кандидатів не можуть себе якісно відзначити, оскільки думають, що це виглядатиме як вихваляння, нажаль, у нас часто немає розуміння у кандидатів, що про досягнення треба говорити, бо вони над цим працювали і кожен їх має. А замовник з США чи Європи навпаки очікує відзнаки.
Підтримую, наразі доводиться цілеспрямовано питати по автоматизації та тестуванню інженерів, шо вони прикольно там чи там зробили
Але і з іншої сторони - мало кому дають волю, щось досліджувати та робити більше за свої обовʼязки
то може попереджайте, щоб вихвалялись?
Чи прийде день, коли від людей перестануть очікувати якоїсь винятковості, визначних досягнень та саморозвитку 24/7? Чому працівник, який просто добре виконує свою роботу, не викладаючись на ній на 110% та маючи якесь особисте життя - це поганий кандидат?
Чи не пора трохи знизити планку, особливо враховуючи ситуацію в країні і моральний стан людей? Яких досягнень ви та ваші замовники з Європи та США очікують від людей, що всю ніч не спали від сирен та вибухів, та все ж зранку збирають себе і свою сімʼю до купи та йдуть на роботу?
Playwright Automation , чи є ссилка на Ваші курси ?
найновіший - на youtube Infopulse @InfopulseGlobalCommunity
Чому немає подкасту на «Podcasts» на iPhone? Не дуже зручно слухати через ютуб…
Дуже круто, що ви задумались над ризик менеджментом, але в мене склалось враження, що під мітігейшн планом, ви мали на увазі контіндженсі план, і це дуже корисно. Але буде добре якщо ви ще подумаєте і в сторону мітігейшн плана. (але співбесіду про ризик менеджмент ви завалили, не буду питати, чи треба вам фідбек)
підловили мене
а вот мені цікаво) дайте фідбек)
Contingency - це скоріше про розуміння того що робити коли щось станеться… а Mitigation це про те як запобігти, зменшити імовірність або вплив того що може статися.
резюме:
бажано 1, максимум 2, сторінки;
тільки релевантний досвід;
біле, без цих кольорових шаблонів де 10 різних шрифтів;
бажано с фоткою;
і бажано і ні про фотку, в Україні я б сказав шо певно більш бажано, а в європі та штатах це кажуть моветон
Поппі топ! Люблю її!
Нерозділене кохання
@@ruslanyakovenko3868 в мене до неї плотанічне кохання, воно зазвичай не потребує взаємності)
@@ruslanyakovenko3868все ґуд, для платонічного кохання не потрібна взаємність)
Таке життя
@@ruslanyakovenko3868 ххахахах
не згоден з описом вакансії
часто копіпастять описи і вакансії зазвичай нічого не мають з реальністю ВІД СЛОВА ВЗАГАЛІ !
є знайома, дівчинку брали як КУА, по факту була SQL операціоністом, тому просто аплайтесь і на співбесіді все буде ясно
згоден, що є всраті вакансії, де робота взагалі не відповідає опису. Все, що можу робити - ті співбесіди, що я готую - перевіряти на відповідність
ми ж ніби про це і казали про складнощі формування опису вакансій і чим в реалі доведеться займатись
це проблема нажаль яку важко вирішити мʼякими правилами. Це може бути жорстка політика рекрутменту, але коли гарячий ринок і тре закрити вакансію - то точно будуть проблем
співбесіда на 2 работу в 2008 році по телефону, по компанія в Київі, а я в іншому місті. 2 питання як зупинити бд та як ребутнути сервер, взяли на роботу админом БД, на момент співбесіди загальний опит 3місяці
І такє бувало і досі буває)))
Щось я не можу зрозуміти де скорочується?
В світі ну можливо
В нас зараз біля 20 вакансій і не можемо знайти нормальних спеціалістів
я щиро радий, що на нашому ринку є компанії, що активно наймають. Моя бульбашка корелює зі статистикою скорочень на доу
що? знання консолі для тестувальників?
Що за прикол з тренуванням щелепи? Можна пояснювальну бригаду?
вчіться говорити: красиво, багато і по ділу. Мало робити роботу якісно. Потрібно доносити її цінність і корисність іншим
Порівняйте, як говорять українською в центрально-східній частині України і як на заході. Другим треба тренувати щелепу.
@@taras1033 "тренуйте щелепу" одразу англійською - це вдвічі корисніше
А сьогодні нормально говорить можуть не всі
Точніше не тільки лише не всі
Мало хто може це робити
Від творців "зайшов в ІТ через рот"
Трішки не згоден: 90% вакансій вимагають знання автоматизації або досвіду тестування API. Клікери не потрібні, навіть якщо курси пройдені, бо досвіду немає.
Знаю девопс дівчинку з Києва, яка топ в девопсі.
дуууже багато гідніих дівчат, це просто нема навітьсенсу обговорювати, просто всі гідні бай дефолт
Дуже вам дякую, що не було Олі!!!
це хто?
чим Вам Оля не догодила? )
Льоха пожартував про мобілізацію, цікаво, шо у пацанів по призову? та у взагалі, люди, ну трохи б поменше гонору
я не жартував про мобілізацію, я її дійсно сприймаю як ризик. І відповідь на ваше питання я озвучив у відео - ходжу по лікарям, фікшу баги зі здоров'ям
З тупих запитань було: от ви одружений, і як вам ваша дружина?
Я встав і вийшов.
ого, оце так запитання дике :)
Для резюме можна знайти приклади cv Гарварду чи ті, які розповсюджені в долині. Там якраз просто текст, табличка та нічого зайвого.
Англійська, трясця, як тебе вивчіть? 😩
Я Senior SET Java, не ображайте джаву((
хоча б поки я не довчив пайтон :)
поки я на джаві не пишу - вона мені наче й норм
Але коли сідаю сам програмувати, менеджмент пакетів мене морально розчавлює.
Особливо, коли сіньйор джавісти дають поради типу "якщо проєкт не збирається і лається на pom.xml" - просто перезавантаж IDE/комп ¯\_(ツ)_/¯
Джава православна, нікуди ми не дінемось від неї)
І в серці назавжди)
Та перестаньте накидати на Селеніум! те що він вам не подобається - ваші вподобання. На ринку ситуація інша трішки! замість якогось конструктиву - ідіотське накидання на вентилятор.
в нас більш розгорнута дискусія про селеніум та плейрайт була в минулому випуску з Олександром Хотемським, тут так поверхам ми пройшлись)
Який же крутий, зрілий і розумний Льоша і який же душніла, що перебиває і додає дибільні репліки постійно цей хрен в кепці. Поверніть попередніх участників будь-ласка. До дівчини питань немає) Терпів останні кілька подкастів але не можу вже не написати коммент, вибачте) накипіло)
дякую за відгук, постараюсь менше дебільних реплік кидати)
@@newromka а мені норм. в стерильному середовищі гарної дискусії не вийде
@@ypurek поняв, прийняв 🥰
мені теж репліки норм) головне мати міру
попередній склад себе вичерпав, якась душніцька атмосфера була, а тут не напряжно, з гумором, й місцями цікаво)
@@seekerofsense дякую за підтримку, ми стараємось балансувати
хлопці подорослішайте і опустіться на землю. Дівчина набагато адекватніші і конструктивніші речі говорить. І ще одне: ідіть лісом зі своїм Плейрайтом. Сілєніум - божественний і працює прекрасно. Те, що ви лисого ганяєте в пошуку нових імба технологій - це суто ваші проблеми. Біда в тому, що отаких орлів беруть експертами і ви потім на всі проекти тикаєте свій Плейрайт. А ви не задумувались, на секундочку, шо це може бути неуспішна технологія? Ви ж дивіться тільки, свічки тоже не юзайте - бо діоди ж ефективніші.
Селеніум - має свою нішу і в ній дійсно працює прекрасно.
Плейрайт, як і Селеніум, мають свої сильні і слабкі сторони. Я працював з різними інструментами автоматизації і на мою експертну думку, більшість моїх задач краще вирішує саме Плейрайт.
В усі проєкти я беру те, що об'єктивно краще вирішує задачі і на що згодні всі сторони, навіть якщо особисто мені вибір не подобається.
Хлопці не дорослішають, вік змінюється але бавуньки та розмови все тіж, просто бюджет та іграшки збільшуються :)
В минуломоу випуску ми обговорювали більш грунтовно про плейрайт та селеніум та сайпрес) в тому випуску більш контруктивна була розмова про їх порівняння з Олександром Хотемським, якщо бажаєте більш конструктивно поговорити про це - то давайте ще на основі того випуску обговоримо)
про "(не)успішність" технологій - цікавий тейк. Які ваші критерії успішності? ІМХО, Плейрайт ВЖЕ успішний, і стверджувати протилежне - луддизм.
@@newromka минулий випуск слухав, не згідний з більшістю тез, наведених там. Мені здається, що Плейрайт це як Скала, як Тайпскріпт. Тобто речі, які матимуть хайп але потім потухнуть (за останній не факт ;) )
@@ypurek основним критерієм успішності є коммюніті. Поки шо йде жостка закачка бабла на рекламу і підтримування Плейрайта від Майкрсофта. Цікаво буде подивитися на нього через 5 років. Я лише за, аби він вистрілив і його підхопило комюніті. Але зараз це штучно створена картина. Моє суб'єктивне враження.
я просто ніяк не можу зрозуміти, чому QA подкаст, порівняно з іншими подкастами, такий дитячний. Може справа в ведучих (до Наталки жодних претензій). Я б рекомендував якихось цікавіших, розвиненіших людей, бо слухати про стьоби технологій, власне роздуте его і підлоговий гумор - це зашквар. Вибачте, але я як розмову студентів послухав... тих, що пиво п'ють між парами...
студенти, що п'ють пиво між парами - це молодці
питання до тих, хто п'є пиво замість пар
Тік Ток покоління. 10 років тому були зовсім інші "авторитети" в тестуванні. Ось там було цікаво, а зараз дитячий садік від ноунеймів
@@taras1033 ви грубо помиляєтесь, в мене 10 років досвіду і я пригадую як тоді 10 років тому на конфах та мітапах казали, шо вони вже мануальщіків більше не наймають і беруть лише автомейшенів, я пригадаю шо це була за автоматизація - це була повна прутня.
Але я ще додам, тоді ще здебільшого були русняві "авторитети", то для вас авторитети саме русняві були?
І Порою я співбесідую тих самих "інших" з більше ніж 10ма роками досвіду і нажаль або на щастя мідли більше шарять аніж ті "авторитети" з їх досвідом
Вот раньше було краще, пломбір був інший, ковбаса смачніше.. аж нудить вже від "раньшє було краще"
@@newromka це точно
Ну це вже трішки підтошнює з цією хайповою темою про лейофи. В країні ітак срака так ще й в айті тільки те і чути що про лейофи. Ну камон, проекти завжди будуть скорочуватись і на їхнє місце завжди будуть приходити нові проекти. Для чого постійно мусолити цю тему як те стадо мазохістів?
бо концепція "завжди будуть приходити нові проекти" перестає працювати. і через зовнішні, і через внутрішні причини. Тому і говоримо
"Астанавітєсь". 🤪 В українській мові питання ставлять або просто питають.... їх не задають.
Во-во! А рішення не приймають, а роблять! Роблять!
Ділами свою любов до України треба показувати, а не язиками. Яка різни приймають чи роблять - суть від перестановки доданків не змінюється
"Батя, я стараюсь"
Не треба накладні вуса на співбесіду клеїти. Одразу спускаєшся з небес: коли втрачаєш роботу. Та й взагалі нікого не знаю з ведучих - зіркова хвороба під час подкасту, це мінус каналу
частково згоден - я не Ілон Маск, щоб всі про мене бодай чули. Але в моєму резюме є посилання на блог, лінкед ін, цей подкаст і т.д. І всюди вказано, ким я працюю і де я працюю. А навіть якщо прибрати все це - моє ім'я гуглиться. Тож таємно знайти другу роботу було б складно.
а коли втрачаєш роботу - шукаєш нову, все чесно і прозоро. І згоден, що може бути непросто
Майже ніякі навички не допоможуть зберегти роботу, бо 95% успіху залежать від керівництва та управління.
Якщо хтось має достатні навички, треба працювати на себе.
Залежить від конкретного випадку, але в "середньому по лікарні", якщо у вас в команді 2+ інженера, то спочатку скоротять менш скілових. Тож завжди є сенс бутт більш скіловим
@@ypurek
Сенс шукати роботу у бізнесі, який не деградує (скорочує персонал).