Sądzę że w tych czasach by coś ciekawego znaleźć trzeba "niewiedzy " gdyż tak ograniczyli nasze sądzenie o różnych rzeczach że zostajemy głupi - tylko praca i dom telewizor i tyle . Jedni skaczą w pokrzywy inni bawią się transformatorami . Ja też jestem ogromnym ignorantem ale mam tyle pomysłów magnetycznych że zaczynam je realizować . I chcę je połączyć właśnie z jakimiś uzwojeniami :)
nie wprowadzaj ludzi w błąd z cewkami Tesli , bo się pozabijają :-) nawet Cewka Tesli może ZABIĆ !! tylko powyżej pewnej częstotliwości jest efekt naskórkowy i jeśli Cewka pracuje poniżej tej częstotliwości to mamy trupa !! :-) Pozdrawiam
Domyslam sie ze wiesz jak dziala pastuch dla trzody z cetryfikatem i wiesz jak "kopie" - zatem zanim zainstalujesz swoj bez wiedzy elektrycznej przetestuj to na sobie by nie bylo niepotrzebnych ofiar...
Jak to jest w Mikrofalówce? Gdzie te dwa przewody czerwone które prowadzą do żarzenia magnetronu, to jest napięcie 3,2V, bo: ten biały przewód to: wysokie napięcie: 2200V. I teraz mnie zastanawia gdzie te napięcia idą: to niskie, i to wysokie?
Najprościej wpisać w google schemat mikrofalówki, jest tam ładnie pokazane jak wyglądają połączenia. Strona wysokiego i niskiego napięcia ma punkt wspólny, uziemioną obudowę kuchenki mikrofalowej. Najlepiej widać to w samej mikrofali, ponieważ jeden koniec uzwojenia wtórnego z transformatora (wysokonapięciowy) jest na stałe połączony z rdzenie trafo a przez co z obudową i uziemieniem. Dlatego bardzo istotne jest używanie urządzeń wyposażonych w styk ochronny w postaci bolca, w odpowiednie gniazda sieciowe i oczywiście sprawną instalację elektryczną.
Jeżeli to Twoje początkowe zabawy z prądem to lepiej się nie tykaj takich spraw bo na prawdę przy tym napięciu poparzenie skóry to chyba totalne minimum co może się stać przy porażeniu prądem prędzej stawiałbym na zatrzymanie akcji serca :)
Taki transformator ma przekładnie 1/10 tak? A jakby podał mu na wejście ~24V/50Hz to na wyjściu powinno być ~240V/50Hz pytanie czy takie napięcie by coś zasiliło i czy transformator też by się grzał?. Sprawdzałeś taką opcję czy nie? I czy byś mógł taki eksperyment przeprowadzić i podłączyć do tego żarówkę ewentualnie grzałkę lub suszarkę...
Jezeli zasiliłbyś ten transformator niższym napięciem(24 V AC), przy założeniu ze chcesz uzyskać ta sama moc trafoka to wówczas prąd na uzwojeniu pierwotnym wzrośnie ok. 10 razy czego nie przewiduje konstrukcja tego transformatora (mowie tu o stanie obciążenia a nie zwarcia) aczkolwiek praktycznie zaden transformator nie wytrzyma ciągłej pracy przy zwarciu. Reasumując najpewniej spalisz uz. pierwotne.
@@janhadalski8711 - Nie bierzesz pod uwagę np. przekładników prądowych, które również są transformatorami, a które mogą pracować wyłącznie w stanie zwarcia - wręcz stan rozwarcia nie tylko je uszkadza, ale jest śmiertelnym zagrożeniem dla obsługi.
W KAŻDEJ mikrofali pierwotne na wn jest nawinięte drutem aluminiowym :) Powiedziałbym, że z 2 powodów, koszt i trwałość :) Tzn oba parametry niższe, drut aluminiowy prędzej się uszkodzi, choćby od temperatury, a takie rzeczy są projektowane tak, by kilka lat pochodziły ;) Choć z drugiej strony, gęstość prądy mniejsza, bo jak drut z alu, to ma większy przekrój, niż by miał wykonany z miedzi w trafo o tej samej mocy.
tzn te elektrody które miałeś w kombinerkach maja wieksze napiecie niz w sieci? pytam bo kiedys bawilem sie czyms takim do bateri i kopalo wiec pewnie musi zwiekszac napiecie lub natezenie. jesli sie myle to oswiec mnie ;)
Pod mikrofalówką pojawiła się duża plama wyżarta w blacie szafki na której stoi.Blat jest pomalowany chemolakiem do parkietów. Wygląda to jakby z mikrofalówki coś żrącego wyciekało. Może ktoś wie co to mogło być?
Oczywiście, należy tylko odpowiednio dobrać uzwojenie i sprzęgnąć to z odpowiednimi wyliczeniami dla danego drutu oporowego; jego długości i rezystancji Ohm/metr
To są parametry znamionowe. Na zwarciu rzecz ma sie nieco inaczej. Prąd jest o wiele większy, trudny do obliczenia, bo nikt nie podaje procentowego napięcia zwarcia jak w przypadku transformatorów energetycznych.Prąd jest o wiele większy niż obliczone 0,5A. Dodatkowo dochodzą cholernie duże straty w rdzeniu i uzwojeniach przy takim zwarciu zwłaszcza przy uzwojeniu aluminiowym
@@milusmilus1737 nie zupełnie mamy tutaj doczynienia z prądem przemiennym więc mamy tu nie tylko moc czynną ale również bierna i pozorną. Na którymś filmie widziałem gdzie gość miał Amperomierz wpiety w obwód pierwotny tego trafa i prąd często gęsto przekraczał tam 25A przy robieniu łuku
Straty w uzwojeniach jak najbardziej rosną na potęgę, ale nie w rdzeniu. Przy zwarciu straty w rdzeniu są pomijalnie małe - przeanalizuj sobie schemat zastępczy transformatora i zobacz jaką wartość Io mamy w gałęzi poprzecznej (która imituje rdzeń).
Ale niezrozumienie dlaczego efekt naskurkowy tworzy się akurat przy dużych częstotliwościach i co to jest efekt naskurkowy proszę o szybką odpowiedź i przepraszam za błędy
Słabe środki bezpieczeństwa. Należy nadmienić, że lepiej uziemić przewód, który będziemy trzymać. Dla iskry to bez różnicy który przewód będziemy trzymać - z napięciem czy z zerowym potencjałem. A oprócz tego izolacja lepsza nie zaszkodzi np. rura PCV. Kombinerkami to bym się bał.
Zwłaszcza typowe kombinerki które są do 1000V (chińskie badziewia nawet do 500V ale nimi to i 230 bym się bał łapać). Tymczasem można zrobić zajebiste łuki elektryczne przy 230V i co najlepsze, można je palić praktycznie dowolną ilość czasu (tzn. dopóki elektrod starczy :P), bo żadne chińskie trafo się nie spali. Na moim kanale filmik demonstracyjny.
Uzwojenia pierwotne i wtórne są odizolowane galwanicznie więc nie ma możliwości, żeby potencjał HV przepływał przez nagrywającego, gdyż nagrywający jest na potencjale uziemienia/przewodu neutralnego sieci po stronie pierwotnej, a nie wtórnej. Aby autora poraziło musiałby zbliżyć się do obu przewodów, żeby swoim ciałem potencjalnie mógł zamknąć obwód. Drugi przewód uzwojenia wtórnego leżał na biurku, więc tutaj nie było zagrożenia przeskokiem łuku na autora.
Koniec tego uzwojenia podłączane jest do rdzenia ponieważ to prawdopodobnie jest jego masa. Powinieneś używać specjalnych rękawic bo z WN nie ma zabawy.
Czy ty może wiesz , czy z tego transformatora można zrobić transformator np. Do prostownika . Poprostu nawinąć na wtórnym uzwojeniu, nieco cieńszy drut , drucik . Np 2 rzędy druciku , Potem po złorzeniu zmierzyć ile ma volt na wyjściu . Czy RDZEŃ TAKI SIĘ DO TEGO NIE NADAJE ? uświadomcie mnie i wiele osób . To z czystej ciekawości .
Niektórzy wykonują takie modyfikacje, wystarczy usunąć uzwojenie wtórne (wysokonapięciowe)najlepiej wyciąć szlifierką kątową i w puste miejsce nawinąć przewodem o odpowiedniej średnicy kilka do kilkunastu zwojów.
Dużo rzeczy można z tego zrobić. Ten trafo ma już w miarę porządny przekrój poprzeczny rdzenia magnetowodu, co powala nim przetwarzać prądy o wyższych wartościach. Z takiego trafa można sobie zrobić np. zgrzewarkę do blach, i inne cuda.
@@MrOprawca1978 Widziałem jak pewien chińczyk zrobił z dwóch transformatorów i dwóch mostków prostowniczych prostownik o napięciu 17 volt na wtórnym . No i podłączył pod akumulator . Ale dlaczego zastosował dwa transformatory i dwa mostki ?
Co ciekawe na Tv Puls pył program szpital pacjęt próbował swojej mamie naprawić kuchnkę Mikrofalową i niechcący metalowy śrubokręt upuścił na ten Transformator jednocześnie dotkną nim do Magnetronu i go dotkną ręką zapomniał że kuchnka była pod napięciem naszczęście przeżył tylko wszystko go bolało
Celowe postarzanie produktu stary ;-)Produkuje sie aluminiowe bo te wlasnie szybciej sie pala a wymiana sie nie oplaca lepiej kupic nowa mikrofale.I taki jest wlasnie zamysl firm,szybciej sie zepsuje to szybciej kupisz nowe a chinczycy robia tylko to za co im firmy placa!
ja podłączyłem dławik 220v-12v przypadkowo odwrotnie to ogień a raczej prąd pokazał się prawie we wszystkich pomieszczeniach w domu xD a 'S' nie wyłączyło :/ :D
W 1941 r . tuż po II -giej wojnie . Piorun strzelił w sieczkarnię w woj. podlaskim . To Chłop rżnął na tej sieczkarni wszystko : sieczkę , onuce / na wymiar / , koloratki / dla zakonników / , parkiet - pellet , a w przerwach rżnął baby ......
NIGDY ALE TO NIGDY NIE DOTYKAĆ TRANSFORMATORA ZARAZ PO PRACY!!! TRANSFORMATORZE POZOSTAŁY PRĄDY WIROWE !!! GROZI TO ŚMIERCIĄ!!! 4:03. Oczywiście filmik Fajny :)
Jakim cudem? Prądy wirowe "płyną" wewnątrz konstrukcji rdzenia ferromagnetycznego i towarzyszą zmianą pola magnetycznego. Dodarkowo na tym filmie mamy do czynienia z transformatorem ktorego rdzeń zostal wykonany z ODIZOLOWANYCH od siebie blaszek ze stopu zelaza i krzemu aby PRZECIWDZIALAC PRĄDOM WIROWYM ktore powoduja straty. PS. żeby prad przepłynoł z punktu A do punktu B to musi zaistnieć roznica potencjałow między tymi dwoma punktami. Dziekuje dobranoc.
Takie filmiki powinny być usuwane z sieci aby nie narazić nikogo na niebezpieczeństwo porażenia. Autor powinien sobie poczytać o BHP pracowni elektrycznej.
Filmy o jedzeniu drugiego dania powinny być usuwane, bo tam ludzie noży używają! No i filmy z samochodami, bo przecież tyle mamy w kraju śmiertelnych wypadków drogowych! No i te z piecami i kominkami, bo tyle ludzi rok w rok ulega zaczadzeniu..
Co to za poradnik? Pokazujesz młodym ludziom jak się skutecznie i szybko zabić.Nie zdajesz sobie jaka mogą mieć konsekwencje te Twoje wypociny. Ktoś kto chce coś wiedzieć na temat wysokich napięć poczyta literaturę na ten temat i będzie uważał a dzieciak bez problemu wykroi trafi "Matce" z mikrofalówki i będzie wyzwalał łuk elektryczny bo Ty mu pokazałeś że tak można.
ej >:O ja jak mialem 15 lat to ze zlomu wzialem 2 transformatory i sie bawilem nawet zanurzalem w oleju i dzisiaj mam juz 18 i jeszcze zyje . i wgl na koniec zrobilem zwarcie i po 20 min uzwojenie sie stopilo i splynelo na cement :D
selekcja naturalna, jeśli jest się na tyle głupim by powtarzać to nie zachowując ostrożności to można mieć pretensje tylko do siebie, robisz na własną odpowiedzialność
to niech robią łuki na 230V, wystarczy wziąć grafit z ołówka i zapiąć w szereg żelazko czy czajnik elektryczny, łuki jak ta lala tylko okulary spawalnicze to mus! w razie czego nie kopnie mocniej niż to z kontaktu, a przecie gwóźdź każdy może do gniazdka wsadzić... zapraszam na mój kanał tam filmik demonstracyjny
Żeby z 230V zrobić 110 kV, potrzebne jest przełożenie 1:478. Trafo z mikrofali mam zazwyczaj jakieś 1:9 czy coś w tych okolicach. Ale chyba po wprowadzeniu u nas napięcia 230V w sieciach WN jest teraz 115 kV a nie 110. O ile się nie mylę.
@@dawidbussu-rajzer7380 - Co tu ma moc do rzeczy? Nie odróżniasz mocy od napięcia? Można wytworzyć 110 kV przy małej mocy - tutaj przeszkodą byłby brak możliwości zmieszczenia tak grubej izolacji.
Na MOT-ach to zabawa przypomina naprawę krzesła elektrycznego :) O niebo lepiej właśnie bawić się WN o dużej częstotliwości.
to już lepiej trafopowielaczem się pobawić
Fajnie jest obejrzeć film, z komentarzem kogoś kto wie o czym mówi.
Sądzę że w tych czasach by coś ciekawego znaleźć trzeba "niewiedzy " gdyż tak ograniczyli nasze sądzenie o różnych rzeczach że zostajemy głupi - tylko praca i dom telewizor i tyle . Jedni skaczą w pokrzywy inni bawią się transformatorami . Ja też jestem ogromnym ignorantem ale mam tyle pomysłów magnetycznych że zaczynam je realizować . I chcę je połączyć właśnie z jakimiś uzwojeniami :)
Gratuluję, tego właśnie trzeba! Siedzimy w mediach społecznościowych i przewijamy w dół, w dół itd... Kompletna strata czasu.
te kombinerki są do 1000V a tu mamy drugie tyle :P
Słuszna. Uwaga ! A tu jest 2200volt. i 50htz .
Nierozbieralny powiadasz? Nie takie rzeczy się niszczyło:)
Gratuluję niewiedzy na temat bezpieczeństwa przy pracach elektrycznych.
A po co mu ta niewiedza? Czy on to w pracy robi, czy jak?
nie wprowadzaj ludzi w błąd z cewkami Tesli , bo się pozabijają :-) nawet Cewka Tesli może ZABIĆ !! tylko powyżej pewnej częstotliwości jest efekt naskórkowy i jeśli Cewka pracuje poniżej tej częstotliwości to mamy trupa !! :-)
Pozdrawiam
troche trudno aby cewka pracowała ponieżej bodajże 10KHz nawet dupne drsstc maja min freq 60 70KHz
Potrzebuje zrobić. Ztego pastuch elektryczny najlepiej żeby dało się z Aku to podłączyć chodzi o dziki
Domyslam sie ze wiesz jak dziala pastuch dla trzody z cetryfikatem i wiesz jak "kopie" - zatem zanim zainstalujesz swoj bez wiedzy elektrycznej przetestuj to na sobie by nie bylo niepotrzebnych ofiar...
Jak to jest w Mikrofalówce? Gdzie te dwa przewody czerwone które prowadzą do żarzenia magnetronu, to jest napięcie 3,2V, bo: ten biały przewód to: wysokie napięcie: 2200V. I teraz mnie zastanawia gdzie te napięcia idą: to niskie, i to wysokie?
Najprościej wpisać w google schemat mikrofalówki, jest tam ładnie pokazane jak wyglądają połączenia. Strona wysokiego i niskiego napięcia ma punkt wspólny, uziemioną obudowę kuchenki mikrofalowej. Najlepiej widać to w samej mikrofali, ponieważ jeden koniec uzwojenia wtórnego z transformatora (wysokonapięciowy) jest na stałe połączony z rdzenie trafo a przez co z obudową i uziemieniem. Dlatego bardzo istotne jest używanie urządzeń wyposażonych w styk ochronny w postaci bolca, w odpowiednie gniazda sieciowe i oczywiście sprawną instalację elektryczną.
A czy mogę na dworze wykonać to ? Bo w domu nie moge.
Jeżeli to Twoje początkowe zabawy z prądem to lepiej się nie tykaj takich spraw bo na prawdę przy tym napięciu poparzenie skóry to chyba totalne minimum co może się stać przy porażeniu prądem prędzej stawiałbym na zatrzymanie akcji serca :)
Taki transformator ma przekładnie 1/10 tak?
A jakby podał mu na wejście ~24V/50Hz to na wyjściu powinno być ~240V/50Hz pytanie czy takie napięcie by coś zasiliło i czy transformator też by się grzał?. Sprawdzałeś taką opcję czy nie? I czy byś mógł taki eksperyment przeprowadzić i podłączyć do tego żarówkę ewentualnie grzałkę lub suszarkę...
Jezeli zasiliłbyś ten transformator niższym napięciem(24 V AC), przy założeniu ze chcesz uzyskać ta sama moc trafoka to wówczas prąd na uzwojeniu pierwotnym wzrośnie ok. 10 razy czego nie przewiduje konstrukcja tego transformatora (mowie tu o stanie obciążenia a nie zwarcia) aczkolwiek praktycznie zaden transformator nie wytrzyma ciągłej pracy przy zwarciu. Reasumując najpewniej spalisz uz. pierwotne.
@@janhadalski8711 - Nie bierzesz pod uwagę np. przekładników prądowych, które również są transformatorami, a które mogą pracować wyłącznie w stanie zwarcia - wręcz stan rozwarcia nie tylko je uszkadza, ale jest śmiertelnym zagrożeniem dla obsługi.
Wolę już pobawić się trafopowielaczem niż trafem od mikrofalówki, ale fajnie zobaczyć
W KAŻDEJ mikrofali pierwotne na wn jest nawinięte drutem aluminiowym :)
Powiedziałbym, że z 2 powodów, koszt i trwałość :)
Tzn oba parametry niższe, drut aluminiowy prędzej się uszkodzi, choćby od temperatury, a takie rzeczy są projektowane tak, by kilka lat pochodziły ;)
Choć z drugiej strony, gęstość prądy mniejsza, bo jak drut z alu, to ma większy przekrój, niż by miał wykonany z miedzi w trafo o tej samej mocy.
Bzdury opowiadasz. Są zarówno miedziane jak i aluminiowe.
Jak przy spawaniu... to znaczy trzeba zetknąć i powoli odsuwać czy samo skoczy, bo średnio widze?
tak, należy zbliżyć nie dotykając, aby zainicjować łuk elektryczny.
tzn te elektrody które miałeś w kombinerkach maja wieksze napiecie niz w sieci? pytam bo kiedys bawilem sie czyms takim do bateri i kopalo wiec pewnie musi zwiekszac napiecie lub natezenie. jesli sie myle to oswiec mnie ;)
Pod mikrofalówką pojawiła się duża plama wyżarta w blacie szafki na której stoi.Blat jest pomalowany chemolakiem do parkietów. Wygląda to jakby z mikrofalówki coś żrącego wyciekało. Może ktoś wie co to mogło być?
Ludwik kondesator wysokiego napiecia
Czy można zrobić z tego przecinarkę do styropianu?
Oczywiście, należy tylko odpowiednio dobrać uzwojenie i sprzęgnąć to z odpowiednimi wyliczeniami dla danego drutu oporowego; jego długości i rezystancji Ohm/metr
To są parametry znamionowe. Na zwarciu rzecz ma sie nieco inaczej. Prąd jest o wiele większy, trudny do obliczenia, bo nikt nie podaje procentowego napięcia zwarcia jak w przypadku transformatorów energetycznych.Prąd jest o wiele większy niż obliczone 0,5A. Dodatkowo dochodzą cholernie duże straty w rdzeniu i uzwojeniach przy takim zwarciu zwłaszcza przy uzwojeniu aluminiowym
Skoro mikrofalówka ma 1000W to prąd pobierany przez układ to około 4A. Zakładam iż 100% ciągnie transformator czyli przez pierwotne płynie 4A.
@@milusmilus1737 nie zupełnie mamy tutaj doczynienia z prądem przemiennym więc mamy tu nie tylko moc czynną ale również bierna i pozorną. Na którymś filmie widziałem gdzie gość miał Amperomierz wpiety w obwód pierwotny tego trafa i prąd często gęsto przekraczał tam 25A przy robieniu łuku
Straty w uzwojeniach jak najbardziej rosną na potęgę, ale nie w rdzeniu. Przy zwarciu straty w rdzeniu są pomijalnie małe - przeanalizuj sobie schemat zastępczy transformatora i zobacz jaką wartość Io mamy w gałęzi poprzecznej (która imituje rdzeń).
Ale niezrozumienie dlaczego efekt naskurkowy tworzy się akurat przy dużych częstotliwościach i co to jest efekt naskurkowy proszę o szybką odpowiedź i przepraszam za błędy
+mati :D efekt naskórkowy tworzy się kiedy prąd chce się uziemić to wtedy szuka przewodnika o niskiej oporności a skóra jest idealnym przewodnikiem
No ale prąd musi być o dużej czelęstotliwości
Przy wysokich częstotliwościach prad plynie po zewnętrznych częściach przewodnika w tym przypadku jest to skura.
Po podniesieniu napletka - wystąpi prąd podskórkowy *
Słabe środki bezpieczeństwa. Należy nadmienić, że lepiej uziemić przewód, który będziemy trzymać. Dla iskry to bez różnicy który przewód będziemy trzymać - z napięciem czy z zerowym potencjałem. A oprócz tego izolacja lepsza nie zaszkodzi np. rura PCV. Kombinerkami to bym się bał.
Zwłaszcza typowe kombinerki które są do 1000V (chińskie badziewia nawet do 500V ale nimi to i 230 bym się bał łapać). Tymczasem można zrobić zajebiste łuki elektryczne przy 230V i co najlepsze, można je palić praktycznie dowolną ilość czasu (tzn. dopóki elektrod starczy :P), bo żadne chińskie trafo się nie spali. Na moim kanale filmik demonstracyjny.
no powiem wam że się bawiłem ze 3lata temu MOT'em , i jak se popatrzę na filmiki , to się dziwię że nic mi się nie stało, łuk dotykał kombinerek :P
Uzwojenia pierwotne i wtórne są odizolowane galwanicznie więc nie ma możliwości, żeby potencjał HV przepływał przez nagrywającego, gdyż nagrywający jest na potencjale uziemienia/przewodu neutralnego sieci po stronie pierwotnej, a nie wtórnej.
Aby autora poraziło musiałby zbliżyć się do obu przewodów, żeby swoim ciałem potencjalnie mógł zamknąć obwód.
Drugi przewód uzwojenia wtórnego leżał na biurku, więc tutaj nie było zagrożenia przeskokiem łuku na autora.
Fajna zabawa :)
Koniec tego uzwojenia podłączane jest do rdzenia ponieważ to prawdopodobnie jest jego masa. Powinieneś używać specjalnych rękawic bo z WN nie ma zabawy.
To prawda, one mają wyjście na korpus. Wredne rozwiązanie. Ale zawsze można to odciąć i odseparować.
A powiedz mi jak podłacze to normalnie w domu nie wywali mi korków ???
Wszystko zależy od tego, jakiej wartości masz zainstalowane bezpieczniki, oraz typ.
Mniej by się grzał jakbyś podłączył szeregowo kondensator...
Jakie natężenie daje ten transformator?
+barteusz25 ok 500mA
+Dymitr Nawrocki dzięki
Czy ty może wiesz ,
czy z tego transformatora można zrobić transformator np. Do prostownika .
Poprostu nawinąć na wtórnym uzwojeniu, nieco cieńszy drut , drucik . Np 2 rzędy druciku ,
Potem po złorzeniu zmierzyć ile ma volt na wyjściu . Czy RDZEŃ TAKI SIĘ DO TEGO NIE NADAJE ?
uświadomcie mnie i wiele osób . To z czystej ciekawości .
Niektórzy wykonują takie modyfikacje, wystarczy usunąć uzwojenie wtórne (wysokonapięciowe)najlepiej wyciąć szlifierką kątową i w puste miejsce nawinąć przewodem o odpowiedniej średnicy kilka do kilkunastu zwojów.
Dużo rzeczy można z tego zrobić. Ten trafo ma już w miarę porządny przekrój poprzeczny rdzenia magnetowodu, co powala nim przetwarzać prądy o wyższych wartościach. Z takiego trafa można sobie zrobić np. zgrzewarkę do blach, i inne cuda.
@@MrOprawca1978
Widziałem jak pewien chińczyk zrobił z dwóch transformatorów i dwóch mostków prostowniczych prostownik o napięciu 17 volt na wtórnym . No i podłączył pod akumulator . Ale dlaczego zastosował dwa transformatory i dwa mostki ?
@@ryszardkowalski3349 Sugerujesz, że transformatory pracowały na prądzie stałym?
@@MrOprawca1978 nie wiem . Zrobił prostownik z dwóch transformatorów i dwóch mostków
Ale cudeńko!!
idę mikrofalówkę rozkręcać!
Zyjesz jeszcze?
Ciekawe czy jakbyś włożył sobie + do jajek a - do tyłka to czy by ci odpadł mały ?
Ciekawie się musisz bawić w nocy
No i to bardzo. Sąsiadka zagląda przez okno z nadzieją że jest burza, a tu się okazuje że to sąsiad z góry wali piorunami w poręcz od balkonu.
@Alek Miszczak jest + i - tylko się zmienia z częstotliwością 50Hz
@kszysztof09876 ale takie kombinerki mają izolację tylko do 500v z tego co wiem :)
Jest wiele rodzai kombinerek, te mogą być do 2kV.
No i co z tego?
Zapewne mają taką izolację, ale on tam jeszcze chwytał przez pręt izolacyjny, więc zwiększył bezpieczeństwo.
a to nie promienyje?
+muzick promieniuje (żartuje) doedukuj się zanim zaczniesz się bawić wysokimi napięciami
Sam transformator podłączony pod 230V 50 Hz? A czym ma promieniować? Buczeniem?
Lepiej tym się nie bawić jest bardzo niebezpieczne osobom chorym na serce może od razu stanąć serce a to się równa cmętarz albo szpital i Erka
Tylko co to jest ten "cmętarz"? Bać się tego, czy nie?
Jakie to napięcie?
2000 V.
O, widze trafo ode mnie naprawiłeś, ja go miałem 17 sekund na zwarciu i działał ;]
Co ciekawe na Tv Puls pył program szpital pacjęt próbował swojej mamie naprawić kuchnkę Mikrofalową i niechcący metalowy śrubokręt upuścił na ten Transformator jednocześnie dotkną nim do Magnetronu i go dotkną ręką
zapomniał że kuchnka była pod napięciem naszczęście przeżył tylko wszystko go bolało
a to nie promieniuje?
+muzick promieniuje (żartuje) doedukuj się zanim zaczniesz się bawić wysokimi napięciami
praktycznie generowane sa (niesamowicie, zajebiscie) małe ilości promieni X, photonicinduction nagrał o tym film z miernikiem geigera
są generowane promienie X ale tylko gdy łuk powstaje w próżni, w normalnych warunkach promieniowanie jest pomijalne
Samo trafo od mikrofalówki, podłączone pod 230V 50 Hz? A czym ma promieniować? Buczeniem?
Gdzies slyszalem ze transformator od mikrofalowki wytwarza 4.000 Volt.
Nie, TRANSFORMUJE (a nie wytwarza) prąd z 230 na 2000 V.
Zalezy jaka mikrofala
ja tak kiedyś się tak bawiłem transformatorami
Zajebise 5/5
Nie radzę odcinać początku lub końca jak kto woli, cewki WN od rdzenia transformatora.
Celowe postarzanie produktu stary ;-)Produkuje sie aluminiowe bo te wlasnie szybciej sie pala a wymiana sie nie oplaca lepiej kupic nowa mikrofale.I taki jest wlasnie zamysl firm,szybciej sie zepsuje to szybciej kupisz nowe a chinczycy robia tylko to za co im firmy placa!
Volty nie zabijają tylko ampery.
DC 50V
AC 25V
Nieprawda! Zabijają omy, ale tylko wtedy, jak ktoś cię nim mocniej w łeb walnie.
ja podłączyłem dławik 220v-12v przypadkowo odwrotnie to ogień a raczej prąd pokazał się prawie we wszystkich pomieszczeniach w domu xD a 'S' nie wyłączyło :/ :D
Dławik? Raczej trafo.
W 1941 r . tuż po II -giej wojnie . Piorun strzelił w sieczkarnię w woj. podlaskim . To Chłop rżnął na tej sieczkarni wszystko : sieczkę , onuce / na wymiar / , koloratki / dla zakonników / , parkiet - pellet , a w przerwach rżnął baby ......
"MOT- Transformator od mikrofalówki"
chyba "TOM - Transformator Od Mikrofalówki"
Szymon Zmilczak MOT - microwave oven transformer to jest skrot z ang.
niestety się mylisz. Nazwa własna
Gdzie jest zero no gdzie?
Zero jest między -1 a 1.
Ło jezu!
jak ci sie mocno grzeje to włóż go do oliwy (nie zepsuje sie)
+Jan Kowalski może być też olej kuchenny silnikowy i inne
albo weź wiatraczek od komputera i skieruj na trafo, dłużej pożyje
No ale to napewno nie jest 2100 V to chyba przyznasz
Jest. Kup miernik WN za 5000 zł to się przekonasz.
Made in china....jak ja niecierpie aluminiowych przewodow i stykow....
Ty jeszcze Żyjesz hehehehe Elektryka prąd nietyka hehehe
Nieprawda. Walnęło mnie WIELE razy.
Elektryka prąd nie tyka, tylko z dala nap#$#$dala.
BO Ameliniowe jest :P
NIGDY ALE TO NIGDY NIE DOTYKAĆ TRANSFORMATORA ZARAZ PO PRACY!!!
TRANSFORMATORZE POZOSTAŁY PRĄDY WIROWE !!! GROZI TO ŚMIERCIĄ!!! 4:03.
Oczywiście filmik Fajny :)
Synku1 Co?
Jakim cudem? Prądy wirowe "płyną" wewnątrz konstrukcji rdzenia ferromagnetycznego i towarzyszą zmianą pola magnetycznego. Dodarkowo na tym filmie mamy do czynienia z transformatorem ktorego rdzeń zostal wykonany z ODIZOLOWANYCH od siebie blaszek ze stopu zelaza i krzemu aby PRZECIWDZIALAC PRĄDOM WIROWYM ktore powoduja straty. PS. żeby prad przepłynoł z punktu A do punktu B to musi zaistnieć roznica potencjałow między tymi dwoma punktami. Dziekuje dobranoc.
Prądy wirowe w rdzeniu transformatora po wyłączeniu w nim zasilania? Ciekawa teoria. Czy myślał kolega o Oscarze z elektryczności?
To nie aluminium tylko pobiał (odmiana miedzi)!
Takie filmiki powinny być usuwane z sieci aby nie narazić nikogo na niebezpieczeństwo porażenia. Autor powinien sobie poczytać o BHP pracowni elektrycznej.
Filmy o naprawach dachu powinny być usuwane. Jeszcze ktoś spadnie i się zabije.
Filmy o jedzeniu drugiego dania powinny być usuwane, bo tam ludzie noży używają! No i filmy z samochodami, bo przecież tyle mamy w kraju śmiertelnych wypadków drogowych! No i te z piecami i kominkami, bo tyle ludzi rok w rok ulega zaczadzeniu..
Ja taki smażyłem kiełbaski
Dobre wyszły? ;)
Co to za poradnik? Pokazujesz młodym ludziom jak się skutecznie i szybko zabić.Nie zdajesz sobie jaka mogą mieć konsekwencje te Twoje wypociny. Ktoś kto chce coś wiedzieć na temat wysokich napięć poczyta literaturę na ten temat i będzie uważał a dzieciak bez problemu wykroi trafi "Matce" z mikrofalówki i będzie wyzwalał łuk elektryczny bo Ty mu pokazałeś że tak można.
3.00 minuta filmu, Zapraszam do wyświetlenia całości materiału a dopiero po tym wylewania swoich przemyśleń...
Widziałem cały film ale z autopsji wiem że jak coś się zabrania to młodzież tym chętniej to robi.
ej >:O ja jak mialem 15 lat to ze zlomu wzialem 2 transformatory i sie bawilem
nawet zanurzalem w oleju i dzisiaj mam juz 18 i jeszcze zyje . i wgl na koniec zrobilem zwarcie i po 20 min uzwojenie sie stopilo i splynelo na cement :D
selekcja naturalna, jeśli jest się na tyle głupim by powtarzać to nie zachowując ostrożności to można mieć pretensje tylko do siebie, robisz na własną odpowiedzialność
to niech robią łuki na 230V, wystarczy wziąć grafit z ołówka i zapiąć w szereg żelazko czy czajnik elektryczny, łuki jak ta lala tylko okulary spawalnicze to mus! w razie czego nie kopnie mocniej niż to z kontaktu, a przecie gwóźdź każdy może do gniazdka wsadzić... zapraszam na mój kanał tam filmik demonstracyjny
Uzwojenie jest pomalowane? Amelinowe? Kurnia to je amelijon, tego nie pomalujesz! :D
Chyba że chińską farbą amelynową
10 lat
Trochę czasu minęło 🙈 może jakaś powtórka i kolejny film z wysokim napięciem? 😏
Ale z dala napierdala
To je amelinium !
Amelinum nie pomalewasz!
2100V? chyba cos sie autorowi popieprzyło, nawet łuku by nie było.
Łuk można utrzymać przy nawet 30 V więc głupie komentarze trzymaj w pustym łbie.
Łuk - można zrobić również z leszczyny -
dziadostwo.Powiedz po co ci to?
Ten transformator generuje naiencie 110kv takie samo jest na słupach wysokiego napiencia
+Wgff Dggh jak już to wytwarza
Wgff Dggh 110 kv to za dużo, gdzies 1-2 kV. jakby tyle wytwarzał napiecia to by sie spalił aha i za maly rdzeń zeby taką moc wytworzyć
Żeby z 230V zrobić 110 kV, potrzebne jest przełożenie 1:478. Trafo z mikrofali mam zazwyczaj jakieś 1:9 czy coś w tych okolicach. Ale chyba po wprowadzeniu u nas napięcia 230V w sieciach WN jest teraz 115 kV a nie 110. O ile się nie mylę.
Facet, co ty bierzesz? Srogi towar musi być. Transformator ma na wyjściu napięcie rzędu 2100 V. I tyle.
@@dawidbussu-rajzer7380 - Co tu ma moc do rzeczy? Nie odróżniasz mocy od napięcia? Można wytworzyć 110 kV przy małej mocy - tutaj przeszkodą byłby brak możliwości zmieszczenia tak grubej izolacji.