Oczko wodne Aqua Air 250 LM OASE Napowietrzacz

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 27 ก.ค. 2016
  • W naturalnych stawach oraz dużych nowoczesnych, oczkach wodnych bardzo często nie docenia się dobrodziejstwa jakie wiąże się z intensywnym napowietrzaniem i cyrkulacją mas wody w oczku wodnym lub stawie. Oczywiście nie mam tu na myśli małych napowietrzaczy typu aqua-oxy Oase które są dobre do mniejszego oczka wodnego. Areator Aqua Air 250 LM Oase to napowietrzacz, rekultywator i cyrkulator w jednym. Każdy produkt Oase ładnie wygląda w katalogu i jeszcze lepiej jest opisany.
    Film który prezentujemy jest prezentacją rzeczywistych możliwości Aqua Air 250 LM Oase-57479 pracującego w rzeczywistym Polskim oczku wodnym naszego klienta. W oczku wodnym zastaliśmy niewytaczająca filtrację stosunku do objętości oczka wodnego oraz ilości ryb w oczku wodnym. Ale nie sztuką jest zaproponowanie klientowi rozwiązania polegającego na rewolucji której czasami po prostu nie da się zrobić bo wiązało by się to np. ze zniszczeniem istniejącego ogrodu nasadzeń małej architektury ogrodowej która maskuje chociaż by filtrację. Dzięki kilku stosunkowo niewielkim zmianą uzyskaliśmy takie efekty jak na prezentowanym materiale.
    Filtr zastosowany w oczku wodnym który cały czas pracuje do dnia dzisiejszego to klasyk Oase Biotec Screan Matic 36 z lampą UV Bitron 110 C Oase i pompą już nie produkowaną Promax 30000 Oase. Objętość oczka wodnego to ok 400m3.
    Aqua Air 250 LM Oase w pierwszej fazie został umieszczony nad miejscem o największej głębokości ok 2,2 m.
    Dysza napowietrzacza została skierowana pionowo w dół w celu rozbicia i napowietrzenia zalegającej na dnie biomasy ,szlamu i rybich odchodów które nie były usuwane z oczka od 5 lat czyli od daty powstania. Stan wody kolor brunatno brązowy, zapach delikatnie mówiąc nie przyjemny całkowity brak klarowności. W oczku wodnym cały czas były ryby te same które na końcu filmu prezentują się w pełnej okazałości. W pierwszej fazie naszych działań aerator pracował po 8h bez przerwy. Pod koniec pracy na oczku wodnym powstawała brązowo brunatna piana wysokości dochodzącej do ok 2m. Powstawanie takiego rodzaju piany jest efektem reakcji bakterii beztlenowych bytujących w osadzie dennym z powietrzem dokładniej z tlenem dostarczanym przez Aqua Air 250 LM Oase. Należy tu nadmienić ze filtr musiał być czyszczony 2 razy na dobę a ilość odseparowanego szlamu i nieczystości była tak duża ze nie wyczyszczenie filtra na czas groziło jego przelaniem.
    Po tygodniu areator został przestawiony o kilka metrów dalej a dysza skierowana w taki sposób aby pęd mieszaniny wody i powietrza spychał zanieczyszczenia w kierunku pompy filtracyjnej. Na koniec po kilku przestawieniach Areator Aqua Air 250 LM wylądował u wlotu strumienia którym woda spływała do oczka wodnego.
    Takie ustawienie napowietrzacza pozwoliło poza natlenianiem wywołać cyrkulacje poziomą wody w oczku wodnym.
    Z takiego ustawienia aeratora największa przyjemność maja ryby które ustawiają się w nurcie wody płynącej z wydajnością ok 30000 l/h i starają się płynąć pod prąd. W tej chwili w oczku wodnym napowietrzacz pracuje w zależności od temperatury wody od 4h/dobe do 6-8h/dobę w przypadku skrajnych upałów.
    Po więcej informacji zapraszamy na www.accesgarden.co
    oczkowodne.co/...
    accesgarden.co...

ความคิดเห็น •