WSPÓŁCZYNNIKI KOREKCYJNE PRZY POMIARZE IMPEDANCJI PĘTLI ZWARCIA

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 9 พ.ย. 2024

ความคิดเห็น • 9

  • @simicidoru9525
    @simicidoru9525 4 ปีที่แล้ว +2

    👍👍👍👍

  • @krzysztofzbijowski1802
    @krzysztofzbijowski1802 4 ปีที่แล้ว +1

    Czy stosuje Pan wspoczynnik 0,67 dla obwodow elektrycznych pracujacych w podwyszonej wilgotnosci? Pozdrawiam

  • @KABELEK69
    @KABELEK69 4 ปีที่แล้ว +5

    dobrze ze uswiadamiasz ludzi o zawilosciach pomiarow . W tym wypadku o pomiarach impedancji petli zwarcia czy tez rezystancji. Czy masz swiadomosc ze te wszystkie dywagacje teoretyczne , wzkazniki, mnozniki, wspolczynniki sa ok ale w praktyce nikt nie bedzie tak analizowal ..poprostu nie ma na to czasu i nikt za to nie zaplaci. Fakt ze najwazniejsza rzecza jest miec wiedze i praktyke pomiarowa ale bez przesady Jacku to nie politechnika i badania studentow. Np. przy wyniku impedancji nalezy go zwiekszyc o polowe tak bedzie bezpieczniej i wtedy porownac z wymaganiami w danym punkcje instalacji elektrycznej. Mniej rozwazaj teorie i zagadnienia dobre na dyskusje w szkole wiecej na praktycznych zastosowaniach bo "zycie" elektryka w tym kraju jest gdzie indziej. Jest z aluminiowa instalacja i babcia , ktorej gnaizda w kuchni juz nie "dzialaja" i trzba jej to jakos zrobic.

    • @JacekH07elektryk
      @JacekH07elektryk  4 ปีที่แล้ว +3

      Oby nic sie nie stało. Jak sie stanie nieszczęście to wtedy sie zaczyna szukanie dziury w całym.

    • @KABELEK69
      @KABELEK69 4 ปีที่แล้ว +3

      @@JacekH07elektryk wiem ze tak jest...szczesliwie w 99 % przypadkow nic sie nie dzieje

  • @AC400V
    @AC400V 2 ปีที่แล้ว

    Obliczony prąd zwarciowy został wyliczony z zastosowaniem współczynnika 0,8

  • @MrOprawca1978
    @MrOprawca1978 4 ปีที่แล้ว +2

    Niniejszym, ponownie, po raz kolejny zawiadamiam oglądającą gawiedź, iż: zgodnie z ustawą z dnia 12 września 2002 r. o normalizacji (Dz.U. 2002 nr 169 poz. 1386), konkretnie w rozdziale 3, artykule 5, punkt 3, ujęte jest jak byk, że aż zacytuję: "Stosowanie Polskich Norm jest dobrowolne". Ustawa ta obowiązuje już od siedemnastu lat z ogładą i wypadałoby już, na prawdę, przyjąć to wreszcie do wiadomości.
    Polskie Normy można sobie stosować i używać, oczywiście, na zdrowie, czy dla fantazji, jak kto woli, ale nakazać ich stosowania nikt nam już nie może narzucić. I tyle. Dziękuję za uwagę. Jeśli trzeba - mogę powyższe zdanie przytaczać do znudzenia. Może po paru latach takiego jej umieszczania, trafi to wreszcie ludziom do umysłów i pod tak zwane "strzechy". Oby!

    • @MrMardok0
      @MrMardok0 4 ปีที่แล้ว +2

      Masz rację normy są dobrowolne. Ale są to też zbadane rozwiązania. Podejrzewam że jeśli zrobisz coś po swojemu nie będziesz w stanie udowodnić że jest to poprawne.

    • @grzeska4345
      @grzeska4345 4 ปีที่แล้ว +3

      100% racji nawet 110% tylko jak coś się stanie to w sądzie przytaczane jest inne zdanie z jakiegoś rozporządzenia( nie pamiętam z którego ) że praca ma być wykonana zgodnie z aktualną wiedzą i praktyką która to właśnie jest zawarta w rozporządzeniach , wytycznych i normach . zostaną tylko pasiaku bo nie słyszałem aby w sądzie się ktoś wybronił