Як правильно заварювати Дріп-каву?
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 20 ธ.ค. 2024
- Що таке дріп-кава та як правильно готувати?
Трішки історії...
Перші дріпки світ побачив ще в 1950-х роках в Японії. Поштовхом для їх створення було полегшення життя робочих, які хотіли смакувати улюбленим напоєм без втрати дорогоцінних робочих годин. Купувати професійні кавоварки або кавомашини тоді ще було дорогим задоволенням, розчинна кава мало кому подобалась, а ходити кожного разу в найближчу кавʼярню - довго та незручно.
Аби розв’язати цю проблему і дати можливість людям безпосередньо на робочому місці насолодитися улюбленим напоєм, придумали дріп-каву. Перший прототип дріпки працював за принципом чайних пакетиків: кава була порційно розфасована у маленькі мішечки. Але експеримент швидко провалився, тому що кава на виході була переекстрагована та несмачна. Поступово технологія створення дріп-кави змінювалась та вдосконалювалась.
У 1990-х роках каву почали фасувати в паперові фільтри. На комерційній основі першими це зробили компанії Key Coffee та UCC. Спочатку дріпи були лише з однією ручкою і кріпились по одну сторону чашки, але під час заварювання такий фільтр падав у каву, весь гамуз потрапляв в напій, чим псував і смак, і всю естетику ритуалу.
У 2001 році нарешті було запатентовано дріп-пакет правильної форми і заварювання швидкої кави стало дійсно зручним і легким. Отже, як виглядає сучасний зразок дріп-кави:
Фільтр (сам пакетик для кави) виготовлено з тканини, паперу або їх комбінації
фільтр має перфоровану структуру, аби забезпечити оптимальний час проходження гарячої води крізь каву
всередині фільтру найчастіше знаходиться 12 грамів меленої кави, чого достатньо для порції обʼємом в 200 мл, але кількість кави може бути й інша, все залежить від виробника
фільтр тримається за дві паперові ручки, які дають можливість зачепити дріпку за стінки чашки, стакану або термосу
саме пакування дріпки заповнено інертним газом, щоб кавуся не контактувала з киснем та якомога довше тримала свій аромат та смак.
Додам цікавий факт, що дріп-пакет виготовляють на спеціальному верстаті. Їх не так багато в Україні, а в Києві взагалі один-два на всіх обсмажчиків.
Як правильно заварювати дріп-каву?
З конструкцією розібрались, то можемо переходити до технології заварювання. Зазвичай обсмажчики друкують на звороті дріп-кави невеличку інструкцію чи рецепт саме до того сорту, який ви тримаєте в руках. Якщо слідувати рекомендаціям, то пара хвилин і ви заварите смачну каву з мінімум зусиль.
Розберімо процес роботи з дріп-кавою поетапно:
Відкриваємо пакування і дістаємо саму дріпку
зверху фільтра знаходимо захисну смужку та відриваємо її
фіксуємо дріпку за вушка по обидві сторони чашки
заливаємо гарячу воду 90-95 градусів прямо в центр фільтр-пакета чи по колу впродовж 30 секунд
коли вода проллється крізь каву, заливаємо вже повний дріп і повторюємо цю дію ще 2-3 рази (залежить від рекомендацій виробника або ваших уподобань)
Звертайте увагу на температуру води. Оптимальна - 90-95 градусів, не менше і не більше. В іншому випадку ми або перенаситимо каву через високу температуру, або вона просто не завариться. Як досягти саме такої температури? Дайте воді після кипіння постояти 2-3 хвилини.
Також можна використовувати ваги, щоб контролювати кількість води, яку ми заливаємо на початку і який обʼєм готової кави отримуємо наприкінці. Це допоможе вам вивести власний ідеальний рецепт. Є рекомендація і щодо посуду. Для заварювання дріпки обирайте високу тару, щоб вода, яка буде підніматися знизу догори в чашці, не доторкалася до нашої кавусі.