Здравейте! Аз имам бяло брашно Фарина, обикновено Бяло /турско/, спелта, и многозърнесто брашно. Кое бих могла да използвам за направа на квас? Брашната са италиански, без турското. Благодаря.
Здравейте, аз стигам до удвояване, като използвам съотношение 30 грама брашно + 30 грама вода. След това не ми е ясно преди да пека хляба към тези 60 грама квас да добавя ли още да речем 100 грама (50 вода и 50 брашно ) или да оставя 20 грама квас от 60те грама и към тях да добавя новата захранка, след което чакам да стане пикът и тази смес използвам за хляб към хидролизираното вече брашно. И другото което не ми е ясно когато извадя кваста от хладилника , захранвам я два пъти от предния ден и след това цялата смес ли използвам за хляба и мога ли да отделя от нея за да имам пак квас. Дано ме разберете :)
Здравейте, надявам се, че ви разбирам. Нека пробвам да отговоря, а вие ми кажете :). След като вече сместа се е удвоила за първи път, кваса ни е готов. За да приготвим хляб използваме нужното ни количество в рецептата за тесто (ако имаме достатъчни квас на разположение), а с към остатъка добавяме новите вода и брашно до повторното удвояване на сместа. Ако поначало сместа не е достатъчна за първата рецепта просто захранване кваса, така че да не стигне за рецептата, но и да остане малко количество. За захранването от Хладилника. Просто го захранете толкова пъти (дни), колкото са нужни за да се удвои при втасване. В зависимост от това колко дни квасът е стоял в хладилник, това може да отнеме един или няколко дни. Надявам се да съм Ви отговорил. Успех.
Здравейте! Отгледах си квас за първи път, но по-рядко ще правя хляб, така че искам да го държа в хладилник. Кой момент е подходящ за това - веднага след "храненето" (и в какво съотношение трябва да е то) или трябва да изчакам някакво време. С една дума има ли значение моментът? Бях задала в няколко групи въпроса и получих разнородни отговори, някои дори противоречащи си. Моля за вашия съвет!
Здравейте! От това което знам аз, най-правилният момент за прехвърляне на кваса в хладилника е, когато отново се забележи активност на кваса след хранене (моментът, в който сместа тръгне да се надига). Тъй като ще отнеме време на сместа да се охлади напълно, това ще съвпадне с момента на пълна активност на бактериите. Истината обаче е, че май няма да има особено голямо значение. Ако се замислите, при продължително съхранение на кваса в хладилник, бактериите ще останат без хранителни вещества и ще преминат в неактивно състояние. Правих експерименти с квас, който прекара месеци в хладилника без храна. След като го захраних няколко пъти той отново се възстанови без проблеми. Аз лично използвам същото съотношение храна/вода при всяко хранене.
@Електрическапомпа да, може. Може да я ползвате във всяка рецепта която използва брашно. Просто трябва да сметнете колко вода и брашно добавите и да ги извадите от рецептата. Имайте предвид обаче, че глутена вече няма същите свойства, така че добавяйте малък процент от сместа към прясното тесто. Също така не забравяйте, че каквото и да готвите ще стане по-кисело. Рецептата която аз правих няколко пъти и много ми хареса са кракери (тънки солени бисквитки с подправки).
Здравейте,опитвам за първи път да си направя квас.Следвам всяка стъпка. Използвам пълнозърнесто брашно от спелта и бяло. До ден 4 всичко ок,но на ден 4 обема не се увеличава. Има много мехурчета,даже като го разбърквам изличат още,като да кипне 🙂 но обема не мърда 🫤 оставих го още един ден така.Сега захраних като за ден 4. Във стаята температурата е около 18°,20° но през нощта е по ниска. Какъв би могъл да бъде проблема?
Здравей Емилия. Никога не съм ползвал спелта за квас. Бързо проучване в интернет сочи, че глутена на спелтата е е по-крехък, но си мисля, че малките количества на пълнозърнесто брашно не трябва да имат негативен ефект. Другата възможност е съдържанието на глутен в бялото брашно да е по-малко. Това което бих опитал аз е да намаля съотношението на водата. Вместо 1:1 може да опитате да намалите водата до 90 или дори 85%. Ако имате активност в кваса, то проблема изглежда да е в задържането на газовете. Сега се сещам да попитам. Когато отворите контейнера, усещате ли лек приятен кисел мирис?
@@Angel_Nenov Мирисът е добър,леко киселее,но си мирише на тесто. Днес като захраних,вместо да изхвърля част нахраних само със спелта,а другото пак микс спелта и бяло( с високо съдържание на белтък) за около 8 часа само спелта, е пълно с мехурчета,а смесеното 2 брая мехурчета 🙂 разлика в обема няма 😒 тук при мен е много студено лято в момента,отопление вече няма,но още не е горещо.🤷♀️ ще продължа с по малко количество вода и отделно ще започна едно с чисто пълнозърнесто брашно 🙂 Много Благодаря за бързият отговор!
@@Angel_Nenov Привет! Минавам само да се похваля 😊 Квасът се получи! Продължих упорито да храня,като увеличавах процента на бяло брашно. В момента в който температурата в стаята се качи над 20°,за 5,6 часа обема се удвои.Изпекох и хляб! 20/80 - спелта/бяло.От хлябът има още какво да се желае,на вид е по хубав отколкото на вкус 😆 но като за първи път съм доволна 🙂 Още веднъж благодаря за помощта!И двете видеа( за закваска и за печенето на хляба) бяха супер полезни и достъпни като за начинаещ!
Здравейте, След ден 5-ти, Как става самото захранване ? Слагам една лъжаца от сместа + сто грама брашно и вода ? Преди да правя хляб, оставям един ден сто грама от сместа със вода и брашно, прав ли съм ?
Здравей, като пояснение. Процесът може да отнеме повече или по-малко време. Когато след захранване квасът удвои (или поне почти) обема си, е готов. Втората и третата част са точни, но отново с пояснението, че след като захраните кваса, той трябва да е активен и да удвои обема си. Ако имате реакция, но тя не е достатъчно силна, отново може да се ползва кваса, но трябва да се вземе предвид при ферментацията. Успех!
А бихте ли казали как точно се захранва кваза след петият ден? Защото не ми става ясно. Трябва да изваждам една две лъжици от него и да му добавям 1 към 1 вода и бяло брашно или ?
Здравейте, ако печете всеки ден тогава просто калкулирайте нужното количество квас плюс една-две лъжички, използвайте нужното количество за хляба и добавяйте по толкова брашно и вода. В повечето случаи не печем хляб всеки ден. Когато имате активен квас и няма да го ползвате скоро, добавете малки но равни количества вода и брашно, изчакайте около час и го приберете в хладилника. Когато искате да го ползвате следващия път обикновено е нужно около ден-два захранване (отстраняване на всичко без една две лъжици от кваса и добавяне на брашно плюс вода), след което продължавате по стандартния начин на употреба. В повечето случаи дори след шест месеца в хладилника квасът ми се възстановява до предишното ниво, но за нещастие има и ситуации в които това не се получава така че трябва да започнете отново. За тези ситуации имам малко количество квас във фризера с което започвам новата колония. Така гарантирам, че запазвам бактериите които харесвам. Успех!
И аз за трети път правя опит да направя квас, но не успявам.. От това видео, нищо не ми стана ясно и на мен. Най-добре е под видеото да има написана рецепта. Успех Ви желая, дано успеете накрая!
Здравейте,а как съхранявате кяаса в фризера? Сушите ли го първо,или направо както е пресен,и трябва ли да бъде в активната си форма преди да го сложим в фризера?
@galinamouskou6881 здравейте, да просто го замразявате. Аз лично го слагам в плик, който може да се ползва във фризера и го разстилам на много тънък слой. Когато решите да го ползвате ще се наложи да го захраните веднъж два пъти за да го съживите. Не съм се замислил В коя фаза е най-добре да се замрази кваса. Предполагам и в двата варианта ще е ок.
Здравей адаш. Не разбрах за вече готовият квас, как да го храня. Просто добсвям 100 грама вода и брашно към вече готовия, или както го правиш по време на приготвянето - оставяш само една лъжица, а другото го изхвърляш. Благодаря.
Здравей, след като правиш хляб оставяш една лъжичка клас и я добавяш към 100 г вода и 100 г брашно. Ако ще правиш хляб следващите няколко дни, всеки ден изхвърляш по-голямата част от класа като оставаш отново една лъжичка и я храниш със 100 г вода и 100 грама брашно до деня в който ще правиш хляб. Ако не очакваш скоро време да правиш хляб просто оставиш кваса в хладилника. Успех!
@bg4442 ако ще правиш хляб следващите няколко дни по-добре го дръж на стайна температура и захранвай всеки ден, защото ако мине през хладилника ще му трябва поне един ден възстановяване на стайна температура. Тук има и особености. Също важен фактор е дали хлябът който ще правиш ще ферментира на стена температура или в хладилника. Горното е вариантът ако хлябът ще ферментира на страна температура. Ако обаче го ферментираш през нощта в хладилника тогава е по-добре по-голямата част от времето квасът ти да прекара в хладилника, така че точно бактериите които са издръжливи и активни на по-студена температура да оцелеят. В този случай обаче трябва все пак да изкараш кваса от хладилника предишния ден и да го захраниш. Извинявай за сложния отговор.
Просто намери пълнозърнесто пшеничено или просто ръжено брашно. Най-добрия вариант, но не задължителен, са брашната смлени на каменна мелница. Продават се във всички по-големи магазини Що се отнася до бялото брашно, просто ползвай това, което ползваш по принцип. Няма нужда от по специален тип.
Здравейте. В общи линии може да ползвате кваса когато след захранване и втасване обема му се удвои. Количеството което остава може да се изхвърли или да се ползва в другите стени изделия. Имайте предвид обаче, че в зависимост от активността на класа, това ще е допринесе киселост към печивото.
Здравейте,ако искам да нахраня кваса който е в хладилника,без да пека хляб,просто да нахраня и пак да прибера в хладилника,трябва ли да изчакам на стайна температура да се надигне кваса и после да прибирам в хладилника или може и веднага след нахранване?
Благодаря за видиото за захващането е ясно но не разбирам как от готовия квас да направя 350 грама за закваската за ръжения хляб която е 190гр вода и 160гр брашно колко квас вода и брашно се слага или се слага лъжица квас 190 вода и 160брашно и и се чака да се активира Благодаря предварително
Да, към количеството брашно и вода се слага лъжица от кваса. Изчаква се докато сместа шупне от кваса (в случая на кваса за ръжен хляб 8 часа трябва да са достатъчни). Това е сместа която се ползва за хляба.
@@Angel_Nenov Благодаря ще видим как ще се получи никъде не срещнах информация как се ползва вече създадения квас пропорции квас вода брашно такива ентусиасти като мен трябва да гадаят иначе за маята навсякъде по рецептите пише на толкова брашно толкова мая още един път благодаря бъдете жив и здрав!
Моят квас е от обикновено бяло брашно,храня го на 12часа и не е кисел,но пък е много активен,просто го виждам като сваля капачката на буркана той ври ,кипи,приятно мирише,искам да попитам трябва ли да е кисел,след като не е ,имам го от един месец,
Здравейте, да спокойно можете да ползвате само бяло брашно, ако правите бял хлеб. Идеята и да се ползва същото брашно са захранването, както и за финалния продукт. Що се отнася до киселото, да трябва да е кисел, особенно преди захранване, но също така зависи и къде го съхранявате.
Супер! Говорите като компютърен специалист и правите квас👍😀
Хахаххах 😂
Изключително полезна информация!Благодаря!
Сърдечно благодаря, за полезното видео!
Здравейте, откъде можем да закупим брашно Caputo
Здравейте, аз го купих от mussel-kavarna.com/search?query=Caputo+ , но виждам, че има и други сайтове. В гугъл може да потърсите: caputo цена
Здравейте! Аз имам бяло брашно Фарина, обикновено Бяло /турско/, спелта, и многозърнесто брашно. Кое бих могла да използвам за направа на квас? Брашната са италиански, без турското. Благодаря.
Здравейте! До този момент не съм успял да намеря брашно с което да не стане квас. Да понякога не от първия път, но винаги успявам.
@@Angel_Nenov Благодаря Ви много!
Здравейте, аз стигам до удвояване, като използвам съотношение 30 грама брашно + 30 грама вода. След това не ми е ясно преди да пека хляба към тези 60 грама квас да добавя ли още да речем 100 грама (50 вода и 50 брашно ) или да оставя 20 грама квас от 60те грама и към тях да добавя новата захранка, след което чакам да стане пикът и тази смес използвам за хляб към хидролизираното вече брашно. И другото което не ми е ясно когато извадя кваста от хладилника , захранвам я два пъти от предния ден и след това цялата смес ли използвам за хляба и мога ли да отделя от нея за да имам пак квас. Дано ме разберете :)
Здравейте, надявам се, че ви разбирам. Нека пробвам да отговоря, а вие ми кажете :). След като вече сместа се е удвоила за първи път, кваса ни е готов. За да приготвим хляб използваме нужното ни количество в рецептата за тесто (ако имаме достатъчни квас на разположение), а с към остатъка добавяме новите вода и брашно до повторното удвояване на сместа. Ако поначало сместа не е достатъчна за първата рецепта просто захранване кваса, така че да не стигне за рецептата, но и да остане малко количество.
За захранването от Хладилника. Просто го захранете толкова пъти (дни), колкото са нужни за да се удвои при втасване. В зависимост от това колко дни квасът е стоял в хладилник, това може да отнеме един или няколко дни.
Надявам се да съм Ви отговорил. Успех.
@@Angel_NenovДа, благодаря ви много!
Пробвал съм се само веднъж да правя квас... Не се получи 🤪 Но сега като гледам този клип, изглежда толкова лесно!
Защото е, дори да не стане от първия път. Успех!
Здравейте! Отгледах си квас за първи път, но по-рядко ще правя хляб, така че искам да го държа в хладилник. Кой момент е подходящ за това - веднага след "храненето" (и в какво съотношение трябва да е то) или трябва да изчакам някакво време. С една дума има ли значение моментът? Бях задала в няколко групи въпроса и получих разнородни отговори, някои дори противоречащи си. Моля за вашия съвет!
Здравейте! От това което знам аз, най-правилният момент за прехвърляне на кваса в хладилника е, когато отново се забележи активност на кваса след хранене (моментът, в който сместа тръгне да се надига). Тъй като ще отнеме време на сместа да се охлади напълно, това ще съвпадне с момента на пълна активност на бактериите.
Истината обаче е, че май няма да има особено голямо значение. Ако се замислите, при продължително съхранение на кваса в хладилник, бактериите ще останат без хранителни вещества и ще преминат в неактивно състояние. Правих експерименти с квас, който прекара месеци в хладилника без храна. След като го захраних няколко пъти той отново се възстанови без проблеми.
Аз лично използвам същото съотношение храна/вода при всяко хранене.
@@Angel_Nenov , много благодаря за бързия отговор и за мнението!
Благодаря за рецептата!30 мл вода=30 грама ли?
Да 30 мл вода са 30 г
@@Angel_Nenov Благодаря!
Здравей, какво правиш със сместа която отстраняваш?
Здравей, най-успешната рецепта която намерих е за кракери. Добавяш брашно и сол, разточваш тънко със семена отгоре и печеш.
@@Angel_Nenovне може ли да не се хвърля?
@Електрическапомпа да, може. Може да я ползвате във всяка рецепта която използва брашно. Просто трябва да сметнете колко вода и брашно добавите и да ги извадите от рецептата. Имайте предвид обаче, че глутена вече няма същите свойства, така че добавяйте малък процент от сместа към прясното тесто. Също така не забравяйте, че каквото и да готвите ще стане по-кисело.
Рецептата която аз правих няколко пъти и много ми хареса са кракери (тънки солени бисквитки с подправки).
Здравейте,опитвам за първи път да си направя квас.Следвам всяка стъпка. Използвам пълнозърнесто брашно от спелта и бяло. До ден 4 всичко ок,но на ден 4 обема не се увеличава. Има много мехурчета,даже като го разбърквам изличат още,като да кипне 🙂 но обема не мърда 🫤 оставих го още един ден така.Сега захраних като за ден 4. Във стаята температурата е около 18°,20° но през нощта е по ниска. Какъв би могъл да бъде проблема?
Здравей Емилия. Никога не съм ползвал спелта за квас. Бързо проучване в интернет сочи, че глутена на спелтата е е по-крехък, но си мисля, че малките количества на пълнозърнесто брашно не трябва да имат негативен ефект.
Другата възможност е съдържанието на глутен в бялото брашно да е по-малко.
Това което бих опитал аз е да намаля съотношението на водата. Вместо 1:1 може да опитате да намалите водата до 90 или дори 85%.
Ако имате активност в кваса, то проблема изглежда да е в задържането на газовете.
Сега се сещам да попитам. Когато отворите контейнера, усещате ли лек приятен кисел мирис?
@@Angel_Nenov Мирисът е добър,леко киселее,но си мирише на тесто. Днес като захраних,вместо да изхвърля част нахраних само със спелта,а другото пак микс спелта и бяло( с високо съдържание на белтък) за около 8 часа само спелта, е пълно с мехурчета,а смесеното 2 брая мехурчета 🙂 разлика в обема няма 😒 тук при мен е много студено лято в момента,отопление вече няма,но още не е горещо.🤷♀️ ще продължа с по малко количество вода и отделно ще започна едно с чисто пълнозърнесто брашно 🙂 Много Благодаря за бързият отговор!
Успех!
@@Angel_Nenov Привет! Минавам само да се похваля 😊 Квасът се получи! Продължих упорито да храня,като увеличавах процента на бяло брашно. В момента в който температурата в стаята се качи над 20°,за 5,6 часа обема се удвои.Изпекох и хляб! 20/80 - спелта/бяло.От хлябът има още какво да се желае,на вид е по хубав отколкото на вкус 😆 но като за първи път съм доволна 🙂 Още веднъж благодаря за помощта!И двете видеа( за закваска и за печенето на хляба) бяха супер полезни и достъпни като за начинаещ!
Браво Емилия! С времето може да пробваш какви ли не брашна. Ина вкус и на вид ще е супер. Успех!
Здравейте,
След ден 5-ти, Как става самото захранване ?
Слагам една лъжаца от сместа + сто грама брашно и вода ?
Преди да правя хляб, оставям един ден сто грама от сместа със вода и брашно, прав ли съм ?
Здравей, като пояснение. Процесът може да отнеме повече или по-малко време. Когато след захранване квасът удвои (или поне почти) обема си, е готов.
Втората и третата част са точни, но отново с пояснението, че след като захраните кваса, той трябва да е активен и да удвои обема си. Ако имате реакция, но тя не е достатъчно силна, отново може да се ползва кваса, но трябва да се вземе предвид при ферментацията.
Успех!
@@Angel_Nenov Благодаря за отговора.
Ще пробвам съвсем скоро и ще пиша с резултата.
Я да видя кой се кваси тук
А бихте ли казали как точно се захранва кваза след петият ден? Защото не ми става ясно. Трябва да изваждам една две лъжици от него и да му добавям 1 към 1 вода и бяло брашно или ?
Здравейте, ако печете всеки ден тогава просто калкулирайте нужното количество квас плюс една-две лъжички, използвайте нужното количество за хляба и добавяйте по толкова брашно и вода.
В повечето случаи не печем хляб всеки ден. Когато имате активен квас и няма да го ползвате скоро, добавете малки но равни количества вода и брашно, изчакайте около час и го приберете в хладилника.
Когато искате да го ползвате следващия път обикновено е нужно около ден-два захранване (отстраняване на всичко без една две лъжици от кваса и добавяне на брашно плюс вода), след което продължавате по стандартния начин на употреба.
В повечето случаи дори след шест месеца в хладилника квасът ми се възстановява до предишното ниво, но за нещастие има и ситуации в които това не се получава така че трябва да започнете отново. За тези ситуации имам малко количество квас във фризера с което започвам новата колония. Така гарантирам, че запазвам бактериите които харесвам.
Успех!
И аз за трети път правя опит да направя квас, но не успявам.. От това видео, нищо не ми стана ясно и на мен. Най-добре е под видеото да има написана рецепта. Успех Ви желая, дано успеете накрая!
Здравейте,а как съхранявате кяаса в фризера? Сушите ли го първо,или направо както е пресен,и трябва ли да бъде в активната си форма преди да го сложим в фризера?
@galinamouskou6881 здравейте, да просто го замразявате. Аз лично го слагам в плик, който може да се ползва във фризера и го разстилам на много тънък слой. Когато решите да го ползвате ще се наложи да го захраните веднъж два пъти за да го съживите. Не съм се замислил В коя фаза е най-добре да се замрази кваса. Предполагам и в двата варианта ще е ок.
@@Angel_Nenov благодаря ви много
Здравей адаш. Не разбрах за вече готовият квас, как да го храня.
Просто добсвям 100 грама вода и брашно към вече готовия, или както го правиш по време на приготвянето - оставяш само една лъжица, а другото го изхвърляш.
Благодаря.
Здравей, след като правиш хляб оставяш една лъжичка клас и я добавяш към 100 г вода и 100 г брашно.
Ако ще правиш хляб следващите няколко дни, всеки ден изхвърляш по-голямата част от класа като оставаш отново една лъжичка и я храниш със 100 г вода и 100 грама брашно до деня в който ще правиш хляб.
Ако не очакваш скоро време да правиш хляб просто оставиш кваса в хладилника.
Успех!
@@Angel_Nenov Ако ще правя следващите дни, на стайна температура или в хладилника да го държа?
Благодаря.
@bg4442 ако ще правиш хляб следващите няколко дни по-добре го дръж на стайна температура и захранвай всеки ден, защото ако мине през хладилника ще му трябва поне един ден възстановяване на стайна температура.
Тук има и особености. Също важен фактор е дали хлябът който ще правиш ще ферментира на стена температура или в хладилника. Горното е вариантът ако хлябът ще ферментира на страна температура. Ако обаче го ферментираш през нощта в хладилника тогава е по-добре по-голямата част от времето квасът ти да прекара в хладилника, така че точно бактериите които са издръжливи и активни на по-студена температура да оцелеят. В този случай обаче трябва все пак да изкараш кваса от хладилника предишния ден и да го захраниш.
Извинявай за сложния отговор.
@@Angel_Nenov Благодаря за отделеното от Вас време.
Дай съвет откъде да намеря хубаво брашно за квас :) Мисля да се понауча, че отдавна отлагам.
Просто намери пълнозърнесто пшеничено или просто ръжено брашно. Най-добрия вариант, но не задължителен, са брашната смлени на каменна мелница. Продават се във всички по-големи магазини
Що се отнася до бялото брашно, просто ползвай това, което ползваш по принцип. Няма нужда от по специален тип.
@@Angel_Nenov Слушам! Малко ми се стори като ядрена физика целия процес, но пък това ме кара да пробвам още повече :D
Хахххаа. Няма нищо сложно Алекс, просто храниш, бъркаш и чакаш. Това е. Действай и ще стане!
Тоест, кога точно можете да ползвате тази квас за печене ... на 6ти ден, или?! Също така, какво правите с количеството от 5ти ден, което е останало?
Здравейте. В общи линии може да ползвате кваса когато след захранване и втасване обема му се удвои.
Количеството което остава може да се изхвърли или да се ползва в другите стени изделия. Имайте предвид обаче, че в зависимост от активността на класа, това ще е допринесе киселост към печивото.
Здравейте,ако искам да нахраня кваса който е в хладилника,без да пека хляб,просто да нахраня и пак да прибера в хладилника,трябва ли да изчакам на стайна температура да се надигне кваса и после да прибирам в хладилника или може и веднага след нахранване?
Здравейте, напълно достатъчно е да захраните и да го приберете в хладилника.
Благодаря за видиото за захващането е ясно но не разбирам как от готовия квас да направя 350 грама за закваската за ръжения хляб която е 190гр вода и 160гр брашно колко квас вода и брашно се слага или се слага лъжица квас 190 вода и 160брашно и и се чака да се активира Благодаря предварително
Да, към количеството брашно и вода се слага лъжица от кваса. Изчаква се докато сместа шупне от кваса (в случая на кваса за ръжен хляб 8 часа трябва да са достатъчни). Това е сместа която се ползва за хляба.
@@Angel_Nenov сега вече всичко ми се изясни много благодаря
@@ankasti6514 Успех!
@@Angel_Nenov Благодаря ще видим как ще се получи никъде не срещнах информация как се ползва вече създадения квас пропорции квас вода брашно такива ентусиасти като мен трябва да гадаят иначе за маята навсякъде по рецептите пише на толкова брашно толкова мая още един път благодаря бъдете жив и здрав!
Не разбрах първия буркан в който 5 дни слагайте вода и брашно от който сложихте само лъжица в друг буркан той нужен ли е или се изхвърля?
Моят квас е от обикновено бяло брашно,храня го на 12часа и не е кисел,но пък е много активен,просто го виждам като сваля капачката на буркана той ври ,кипи,приятно мирише,искам да попитам трябва ли да е кисел,след като не е ,имам го от един месец,
Здравейте, да спокойно можете да ползвате само бяло брашно, ако правите бял хлеб. Идеята и да се ползва същото брашно са захранването, както и за финалния продукт.
Що се отнася до киселото, да трябва да е кисел, особенно преди захранване, но също така зависи и къде го съхранявате.
Это на каком языке?
на болгарском языке