Timemaps: 00:00 Kezdünk 00:25 Intro 00:36 Hányféleképpen sarkallnak állampapír vásárlásra? 02:04 Befektetési alapokon keresztül is 03:28 SZOCHO-val is 04:45 Bankoknak is üzenni szükséges 08:10 Döntési pontok állampapír választás előtt 09:09 1. Forintban vagy devizában szeretnénk tártani a pénzünket? 13:39 2. Magyarországon vagy külföldön tártani befektetést? 14:30 3. Rövid vagy hosszú távú megtakaritásra gondolunk? 18:56 4. Értéktátás vagy vagyonépítés? 21:26 5. Magyar Állampapír vagy bármi más?
Tegyük fel,hogy egy külföldi szereplő vásárol magyar állampapírt és elrakja az idei ~15% (forintos) kamatot. Míg otthton nála különböző értékpapírokban devizába fektetve 10%-ot hoz 4%-os inflációnál. Akkor ő most realhozamot ért el és örül magának a magyar állampapíron? Szemben a magyar szereplővel aki 25%-os infláció mellett kapja ugyanezt a hozamot ezáltal reálértéken bukik, viszont ha ő külföldön fektetne be még így is kevesebbet kapna, mintha itthon állampapírt vásárolna!? Mert most az a helyzet, hogy 380-as forintárfolyammal 15.5% -os állampapír hozamot kb nem veri meg egy 10% -os deviza befektetés. (első 15.5% második 13%-ot hoz) Ebből adódik is egy kérdésem, mégis most akkor mi az ami 20-25% feletti hozamot tud biztosítani hasonlóan alacsony kockázattal mint a magyar állampapír? Tehát van ennél most jobb befektetés amivel reálnövekedést tudunk elérni?
Forintban a biztonságos befektetések közül a magyar állampapír egyértelműen a király. Sőt, a másodpiacon elérhető eurós és dollár magyar államkötvények is az egész EU legjobbjai. A kérdés onnantól viszont sokkal összetettebbé válik, hogy más devizákkal is számolunk. A Forint-Euró, Forint-Dollár árfolyamváltozása kockázat és lehetőség is egyben. Aki szeretné a biztonságot növelni, annak érdemes elgondolkodnia, hogy ne az összeset forintban tartsa, függetlenül attól, hogy rövid távon mik a hozamkilátások. A 20% feletti hozam többféleképpen is összejöhet. Erről egy külön adásunk szól: th-cam.com/video/1OPQNXXR7eU/w-d-xo.html
Nagyon hasznos csatorna, bekövettem, de azonnal!
Köszönöm szépen, nagyon hasznos infókat hallottam tőletek. 💙
Timemaps:
00:00 Kezdünk
00:25 Intro
00:36 Hányféleképpen sarkallnak állampapír vásárlásra?
02:04 Befektetési alapokon keresztül is
03:28 SZOCHO-val is
04:45 Bankoknak is üzenni szükséges
08:10 Döntési pontok állampapír választás előtt
09:09 1. Forintban vagy devizában szeretnénk tártani a pénzünket?
13:39 2. Magyarországon vagy külföldön tártani befektetést?
14:30 3. Rövid vagy hosszú távú megtakaritásra gondolunk?
18:56 4. Értéktátás vagy vagyonépítés?
21:26 5. Magyar Állampapír vagy bármi más?
Köszi az egyszerű magyarázatokat, sokat segített 👍
Tegyük fel,hogy egy külföldi szereplő vásárol magyar állampapírt és elrakja az idei ~15% (forintos) kamatot. Míg otthton nála különböző értékpapírokban devizába fektetve 10%-ot hoz 4%-os inflációnál.
Akkor ő most realhozamot ért el és örül magának a magyar állampapíron?
Szemben a magyar szereplővel aki 25%-os infláció mellett kapja ugyanezt a hozamot ezáltal reálértéken bukik, viszont ha ő külföldön fektetne be még így is kevesebbet kapna, mintha itthon állampapírt vásárolna!?
Mert most az a helyzet, hogy 380-as forintárfolyammal 15.5% -os állampapír hozamot kb nem veri meg egy 10% -os deviza befektetés. (első 15.5% második 13%-ot hoz)
Ebből adódik is egy kérdésem, mégis most akkor mi az ami 20-25% feletti hozamot tud biztosítani hasonlóan alacsony kockázattal mint a magyar állampapír? Tehát van ennél most jobb befektetés amivel reálnövekedést tudunk elérni?
Forintban a biztonságos befektetések közül a magyar állampapír egyértelműen a király. Sőt, a másodpiacon elérhető eurós és dollár magyar államkötvények is az egész EU legjobbjai.
A kérdés onnantól viszont sokkal összetettebbé válik, hogy más devizákkal is számolunk. A Forint-Euró, Forint-Dollár árfolyamváltozása kockázat és lehetőség is egyben. Aki szeretné a biztonságot növelni, annak érdemes elgondolkodnia, hogy ne az összeset forintban tartsa, függetlenül attól, hogy rövid távon mik a hozamkilátások.
A 20% feletti hozam többféleképpen is összejöhet. Erről egy külön adásunk szól: th-cam.com/video/1OPQNXXR7eU/w-d-xo.html
A fák lehet hogy nem, na de a:
th-cam.com/video/_WvVee6RM38/w-d-xo.html
Tömörebben ha lehet.
Köszönjük a visszajelzést. Hamarosan jövünk új műsorokkal, amikben lesz jóval feszesebb hangvételű is. ;)