Мені 27. І я лише рік назад почала займатися своїми фінансами. І за рік закрила усі свої борги, кредити, кредитні картки і накопила 30 тис грн. Дуже собою пишаюся.
@@omg_olena виписала усю сумму заборгованості і створила план.Вирішила маленькими сумами закривати і не поспішати. Таким чином, коли в мене зростав дохід, то я всеодно сплачувала фіксовану суму за борги, а те, що залишилося- відкладала. Також десь на 6 місяців я знайшла підробіток і цим трохи збільшила дохід.
Пройшли з чоловіком все: тотальну бідність, борги, кредити, мізерні зарплати. Викарабкалися виключно завдяки жорсткій дисципліні в плані фінансів і постійного відкладання коштів з будь-яких сум та фокусу на збільшення доходів. За 18 років шлюбу дві квартири в новобудовах не в іпотеку, одна здається і приносить пасивний дохід, машина середнього класу, але з салону, фінансова подушка на 1,5 роки життя. Результат непоганий, але дався дуже нелегко. Ніби все є, але тривожність залишається, бо знаю що таке бути без грошей.
Ніколи не розуміла таких людей, коли є з чого відкладати, а гроші в них утікають, як вода крізь пальці. Мабудь життя було дуже легке з самого початку, і всі ці "як я переживаю, турбуюся..."-- просто лицемірство. Якби ви знали ціну грошам з самого дитинства, знали б як, тяжко самостійно їх заробляти, то не фіркали б наліво й направо. А якщо так легко витрачаються гроші, значить є на кого понадіятися.
Як тільки починаєш відкладати гроші, обовʼязково щось трапляється- то фен згорів, то вийшла з ладу якась техніка ( холодильник , пралка…), то хтось захворів, або ще гірше… то потрібна операція домашній тварині! А подарунки- родичі, друзі, кохані?- чи входять вони до суми комфортного життя? А ще авто- крім паркування можуть бути несподівані технічні пошкодження. Як впоратися з цими витратами? Як їх спланувати?
Якщо ви чітко знаете суму комфортних витрат, в якіх НЕМА подарунків та операції тварині, у нас завжди у останку будуть гроші. Але тут головне скільки того доходу☝🏼 якщо людина одна, як бабуся тої авторки, чи я, одинока людина, то витрати значно легше контролювати, а коли є сім'я, діти, тварини - це багато не контрольованих витрат.
@@ПосвящениеХристуне погоджуюсь, в одиноких людей є теж маса непередбачуваних витрат ,іноді ще більше ніж в сімейних 😊одинак не означає синя панчоха або один на планеті Земля,все залежить від самодисципліни та сили волі яку треба в собі тренувати постійно, це не легко бо живемо в світі де потреби перевищують здоровий глузд ,гарно поставлений менеджмент та реклама і доступність всіх товарів, Але не виключаю що є одинаки скруджи макдаки.☹ пам,ятаю як перед розвалом союзу, все що накопичували дисципліновані люди на книжкаж за ніч кудись беззворотньо зникло🤗 передбачити все важко але про 10% написано ще в Біблії.
@@petrivska.tetyana я людина, яка все життя відкладає і такі речі трапляються постійно, тобто щомісяця. Закладайте ще + 20% або навіть 30% щомісяця на такі речі і змиріться з тим, що завжди в когось дн, чи стоматолог/гінеколог/косметолог чи машина з її несподіванками☺️. Просто закладайте цей відсоток у комфортну суму витрат
Чудовий контент. Фінансова грамотність нам дуже потрібна, адже й справді гроші не там де багато заробляють, а де вміють заощаджувати і раціонально розпоряджатись.
Дякую за відео, за ваш досвід. Я почала працювати з 18 років студенткою, з магазину Єва, це 2008 , коли зп була 1400 - 1500, завжди щось відкладала, тоді це була крапулька) бо я сама оплачувала заочне навчання, кредит на комп, але на якісь мінімальні штуки, я могла назбирати, потім зміна роботи, також відкладала, і коли я пішла з неї, в мене були кошти, і я пів року не працювала, жила за них, пішла на курси , змінила професію. Суть моя, я вмію відкладати, а от тратити на себе , якось важко мені. Тому і цей момент я в собі досліджую. Сходила у нас в Запоріжжі на трансформаційну гру з фінансами, мені сподобалось, записала для себе інсайти. Фінансова грамотність це важливі знання для життя
@@ТатьянаШалашкевич от якраз 06.10 буде в Інтуристі на просп Соборний фестиваль трансформаційних ігор Dolonі. А я ходила в Анаель , @divchata.zp влаштовували в iнсті підпишіться на них.
Я тоже с 2010 продавцом-консультантом работала во время учебы, но не откладывала. Знакомилась с людьми, узнавала, кто где как зарабатывает и шла туда - в больший заработок. Позволяла себе всегда и всё. О грамотности финансовой задумалась только недавно из-за страха старости 😅 хотя более финансово подкованные люди говорят, что надо не экономить и курам на смех откладывать, а зарабатывать больше. Но как придумать это "больше" у меня не получается пока, поэтому мне ближе сейчас: не умеешь заработать - сэкономь"😅
Читаю коментарі і Богу дякую за молоде свідоме покоління українців. Перше, дякую вам усім за коментарі рідною, за свідоме ставлення до себе в країні, яку любимо, так, нам ще багато з нею доведеться пройти, але ж є ті, хто планує своє життя - робить "подушки", пережив 90ті, живе зараз.
Дуже дієва порада - відкладати 10% з будь-якого доходу. Роблю так вже багато років. А потім витрачаю на подорожі. Правда, в останні роки на донати. Але це ж теж інвестиція у власне майбутнє! Тим, хто бідкається від зарплатні до зарплатні, скажу так: я теж колись заробляла мінімалку. І чітко знаю: якщо я вмію виживати на сотню, то життя на дев'яносто не буде для мене проблемою. Спробуйте!
Дякую що підняли таку важливу як тему .Фінансова грамотність те чому не навчають в школі ,але те з чим ми маємо справу кожен день .Нещодавно на Нетфліксі подивилась програму "Як розбагатіти" ,де фінансовий консультант допомагав сімʼям розібратись з їх фінансами .І на наглядних прикладах видно як працюють слова Вашої подруги "не важливо скільки ти заробляєш ,важливо як ти цими коштами розпоряджаєшся".Надмірне споживання ,легкі кредити ,тези " життя одне" -може загнати в борги і мільйонера
А не підкажете як відкласти з пенсіі3700якщо 1100 це світло телебачення телефон інтернет,аптека1000 залишається1600 на рік виходить19200на рік з якіх15000 треба на опалення будинку-покупка дров і залишається4200 на місяць виходить 360 які йдуть на іжу і оновлення гардеробу.Можна записатись на курси до вас допоможете відкласти?
В мене такий же досвід, як у вас, коли я заробляла 5000 грн, і коли 80000 грн, але відкладати не вміла , і до цих пір не вмію. Але моя бабуся теж відкладає все життя з пенсії, і в неї завжди є гроші. Мені дуже відгукнулось, що варто визначати свою базову і комфортну суму на місяць, і якщо доходи збільшились, то не намагатись в той період всі ці гроші витратити, бо раніше я саме так і робила. А зараз схиляюсь до думки, що при збільшенні доходу, хочу жити на комфортну суму, а решту почати відкладати. Дякую за відео і за свій досвід!
Згадую мультик "Вперед і вгору", там подружжя відкладало гроші на подорож в якусь країну водоспаду. І там дуже добре показано, скільки разів довелось їм розбивати ту скарбничку, бо то дах протік, то машина зламалась і т.д. Так і в нашому житті. Наче і є якісь заощадження, але то одне, то інше.
На мою думку, коли людина закриває свої базові потреби, в неї скоріш за все відкривається бажання ділитись (мова не про донати на ЗСУ, бо в наш час це питання виживання як кожного окремо, так і нації). Тому дуже важливо одягнути маску на себе, щоб був кисень подбати про ближнього.
Дуже корисне відео! І я радію , коли бачу серед молоді таких фінансово грамотних особистостей! Як кажуть- багатий не той хто вміє багато заробляти, а той, хто вміє правильно розпоряджатись та інвестувати. (Фінансовий консультант)
Привіт! Чудові поради! У мене стабільний заробіток, не великий, але кожного місяця) Ще до того , як переглянула це відео я ,виявляється , слідую деяким Вашим порадам! І це радує) Кожного місяця відкладаю певну суму (кожен раз різну, але ), я точно знаю яка сума потрібна ,щоб закрити комуналку, продукти (ну, +-, буду чесна), ну і той список в нотатках - він є)) там багато речей, але вони ще чекають своєї черги, можливо, колись)
Гарне відео. Нашим людям корисні і дуже потрібні знання з фінансової грамотності❤Я сама понад 9 років відкладаю кошти ,створюю резерви , гроші працюють, а також допомагаю іншим ( фінансовий консультант)
Тут не важливо, що живемо один раз. Тут важливо, що не знаємо скільки нам залишилося. Моя дружина була дуже заощадлива і ідеально контролювала фінанси в нашій родині (фармацевт). Ні, ми їздили по світу у відпустки, від Африкі до Балтикі, але все у неї було під контролем. Вона померла 2 місяці тому і, якщо б можна було повернутися в часі, я б звільнився з роботи і витратив би всі наші гроші щоб останній рік її життя був найяскравішим. Але, боюся, вона б мені цього не дозволила...
не коріть себе. Ви правильно написали. Навіть, якщо би Ваша дружина знала наперед, вона би не міняла нічого. Людина живе, як їй це вважається правильним. Божої підтримки Вам! П.С. Навіть у страшні часи війни, люди, які пережили окупацію не зробили висновку в чому є щастя. Вони продовжують бути незадоволені мілкими неприємностями. Це для прикладу, просто.
Я важаю, що вона потайки знала про свою хворобу, тому працювала, відкладала та путешесвовала. Це додавала ій позитиву та надхнення жити далі. Вона його прожила так як хотіла та могла. Вона не хотіла щоб її жаліли, а запам'ятали яскравою та цілеспрямованою. Співчуваю вам, але у вас були найкращі роки разом та щасливе життя. Тримайтесь і радійте кожному дню.
Стосовно нерухомості, в наслідок бойових дій всі мої рідні залишилися без власного майна, це 5 будинків в селі і 2 квартири в Бахмуті, вони все життя вклали у власне житло. Тепер коли в найближчий час в мене з'являться гроші на купівлю нового житла я ніколи його не куплю поки ця війна не закінчиться, я не хочу вкладати все своє життя в те що зруйнує одна ракета. Я розумію людей які не хочуть виїжджати з будинку на який витратили все життя, власне майно це такий тягар в реаліях війни і ближнього фронту
Дуже ефективний спосіб, це прикручувати свої "хотелкі". Є квартира, хочу більшу, є машина хочу кращу, є їжа хочу ікру білуги. Людині достатньо дах над головою, небагато їжи для існування , і прикрити зад щоб не продуло 😊. Треба насолоджуватися природою, життям, спілкуванням. Все інше забаганки від заздрощів
Найкраще доносить інформацію власний приклад. Подяка авторці за те, що ділиться власним досвідом. Уявіть, якщо більшість із нас просто опанує звичку частину коштів відкладати, більше заробляти, ніж тратити - жити в країні "депозитів" буде набагато краще, ніж в країні "кредитів". Все в ваших руках.
Може смішно звучати, але мені прям фізично боляче, коли закінчуються гроші або приходиться собі відмовляти здійснювати емоційні покупки. Було дуже скрутне дитинство і такий кожен раз мені знов нагадує той стан, в який я не хочу ніколи знов потрапити. Зараз в стані ремонту житла і, хоч є відмова від багатьох речей заради цієї цілі, а також це і близько не може зрівнятися з дитинством, я відчуваю велику тривогу і дискомфорт
Як я вас разумію, в такій самій ситуації . Може й навіть гіршій. Наче квартира, ремонт -це ж добре, але коли не можеш купити щось необхідне з одягу або харчуватися дуже економно- це так фізично і морально тяжко . Це живеш в стресі і вже не вмієш радіти навіть чомусь малому.
Починайте тайм коди з 00:00 вступ (чи якийсь інший опис). Тоді у відео з'являться візуальні розділювачі на частини (ніби розіб'ється відео на шматочки)
Дякую! Раніше практикувала. І завдяки цьому зараз мала результати. Хочу знову. Моя проблема емоційних покупок - це їжа)) вважаю це пост-совковим атавізмом, коли гарна їжа в нагій сім'ї була лише по блату, везли їжу бабусям,бо не було масла-хліба нормальної якості, подарунком була навіть хлібина. І купити щось смачне - часто це саме емоційна пркупка, а не свідома і збалансована. Радію, що хоч червоної ікри вже не хо))) списки емоційних покупок гарна ідея! Дякую!
В мене не регулярний дохід. Навчена постійною скрутою, тепер відкладаю гроші на ті речі, які мені допоможуть бути ефективнішою в роботі, тобто в розвиток. Лишаю невеличку суму на спонтанні покупки, без яких можна обійтись. На джумі купа барахла лежить у вішлістах уже роки два, досі ще нічого не замовила. Бо наче колечко за 50 гривень то дешево, але ж на будеш купляти одне, і так назбирується на півтори тисячі хламу, який симпатичний але ну один раз ті сережки одінеш тай будуть собі лежати. На ці гроші вже можна і зуби піти полічити, вітамінів купити, матеріалів для роботи. Тому постійно відкладаю покупку тої корзинки з хламцом, не відмовляю собі, а відкладаю. На приклад я придивилася собі недорогі але гарні сережки, які я не могла собі дозволити на той момент. Тому я собі пообіцяла, що як закінчу проект, обов'язково їх куплю. Так і зробила, і мені тепер вдвічі радісніше від них. Тому пріурочування таких хотілок до певних подій вважаю дуже дієвим і ощадливим до гаманця. І пам'ять гарна лишається, бо річ не губиться в історії, а чітко прив'язується до певних подій у минулому і стає таким собі часоворотом. Згадайте, як наші батьки до деталей пам'ятають як вичепили якусь шафку, чи стола у скрутні часи совку. То ж ціла подія була, яку вони пам'ятають до деталей)
Це не для всіх. Якщо обоє працюють на державному підприємстві на саму просту зарплату та сплачують комунальні, навчають 1 дитину старшого класу, витрачаються на репетиторів, то неможливо відкласти. Не кидайте в мене каміння, це реальність
Дуже добре давати поради. Роботу знайти важко , бо вік 55+, середня донька навчається в універі, ще одна закінчує школу: репетитори , доп. літ. , пес + зйомна квартира.На все потрібні немалі гроші, тому від 1 числа , до першого числа
Розкішно! Дякую, що говорите про цю тему. Управління грошима - це навичка, як м'яз, який варто прокачувати практикою Класний експеримент із життям на фіксовану суму витрат
Теж вразила фраза вашої подруги поо те, що неважливо скільки заробляти маєш, а важливо як розпоряджаєшся цими коштами. Стараюсь відкладати по 10% коли згадую, бо немає стабільного доходу. але зрозуміла, що це має бути на постійній основі, як в книжці «Сама богата община в Вавилоні» Про чорний день 100% правда. Не потрібно відкладати на нього, а краще як ви сказали на щасливий день. Дякую за цікаве та корисне відео з фінансової грамотності
Гарні поради 🫶 Ми плануємо витрати на найближчий місяць, залишкову суму зразу ж відкладаємо на велику ціль (до ~60% доходу). Це важкий режим, після досягнення цілі зменшимо темп 🤪
До речі теж маю список бажань який дивлюсь і купую тільки за якийсь час обдумуючи. Плюс за той час ще дивлюсь огляди щоб зробити більш правильний для мене вибір, особливо що стосується техніки. Гарна порада, впізнав себе в цьому)
В мене не було досвіду жити на пенсію, бо до моєї пенсії ще років 30 мінімум. Тому я не можу знімати відео про те, як жити на пенсійне забезпечення, бо обʼєктивно не маю такого досвіду)
Тому варто розглядати недержавні пенсійні фонди. Для працюючих - особливо. В Україні вони діють з 2004 року, їх більше 50. Дуже корисно коли в НПФ відкладає роботодавець при цьому має пільги з оподаткування. В усьому іншому світі це обов'язок. А ми все ще сподіваємось, що нам хтось допоможе.
Відкладаю 50% зп. Щодня записую витрати і доходи в окремий зошит. Напружуюсь щоразу, коли говорю про гроші; може спробую хоча б одну з ваших порад) Іноді позичаю українському урядові
Я довгий час працював на когось за 300 у.о в місяць . Зараз працюю сам на себе , в середньому від 2000 у.о в місяць заробляю ,але в душі я ще та сама бідна людина . Я у всьому собі відмовляю . Закриваю тільки основні витрати .Тому що розумію що сьогодлні дохід є а завтра може не бути . Мені комфортно коли я розумію що навіть коли я взагалі перестану заробляти то 1.5-2 роки я зможу протягнути . Якось так .
От таким чином, я витратив у Іспанії 11тисяч євро лише на базові потреби поки вчив мову і шукав роботу. На заробляв, а потім міг собі дозволити не працювати. Хоча зараз вважаю, що краще б вклав їх у власний бізнес
@@autoausdeutch працюю в Амазон кур'єром на бусіку, до відкладань відношусь негативно, якщо є робота то можеш багато що взяти у розстрочку та мати вже, а не сподіватись на краще життя
Не знаю, в мене останні три роки лише одна форма інвестування цікавить: «на знищення русні». Бо інші потреби можуть стати неактуальними в будь-який момент.
Ну в наш час це база 🙌 Але чим вищі доходи і стабільніший фінансовий фон навіть в тих умовах, що є, тим більшими можуть бути інвестиції в те, щоб росіяни були хорошими)
Все, що ви описали у відео вже роблю декілька років. І зазвичай на все завжди вистачає. Додам, що я конкретно знаю скільки мені треба грошей на комунальні, на податки, на їжу для сім"ї і на корм для домашніх улюбленців.. і т.д. На рахунок емоційних покупок я роблю так - якщо це онлайн, то закидаю у кошик все що хочу купити, потім дивлюсь на загальну суму, і вона зазвичай величезна.. тоді я розбираю кожну річ з питанням "А чи дійсно мені це треба?" і видаляю з кошика.. І ще одне питання "А скільки я можу витратити? Яку суму?" і мій кошик поступово зменшується, і часто до нуля.. Але відчуття, що у мене ці речі були залишається і я вже не хочу всіх тих речей.. Якщо це у магазині, то роблю майже те саме.. Сукні можу поміряти, і відчуття що ти їх вже трохи поносила, а продукти -я чітко знаю які продукти мені треба щоб приготувати страви, і я витрачаю певну суму на продукти щомісяця..Навіть якщо ціни зростають, суму я залишаю ту саму.. зарплата ж не міняється.. і ще один момент - я купую продукти один раз на тиждень або два, і деякі продукти частіше (це хліб або овочі і т.д)
@@MaryAllan45 ні, не обмежую себе.. якщо розібратись, то нам не потрібно в житті багато всього.. якщо проаналізувати все чим ви користуєтесь, то побачите що насправді не багато речей використовуєте ..
в мене з покупками онлайн все те ж саме😂😂накидала в корзину, трохи там постояло = вже і купила😂😂😂😂інша справа офлайн магазини, з ними трохи складніше втриматись
Якось почула пораду одного психолога: У вас повинна бути фінансова подушка в розмірі, в середньому, річного доходу. Недоторкана. На випадок "фінансового шторму".
Ми з чоловіком підприємці, продажі дуже залежать від сезону, були раніше дуже важкі часи фінансово, плюс дитинство у нас досить бідне, то теж маємо обоє тривожність, напевно це треба пропрацьовувати з психологом🤪
❤дякую за корисну інформацію,та спитайся дівчинко у своєї бабусі,чи живемо один раз?Ми вже у вічності,де смерть це початок іншого життя,тому важливо як ми живемо,яким способом отримуємо свої доходи(100 тис,млн)бо прийдеться за це відповідати,чому нині так розвелося млн-, млрд-рів і бомжів,😅 аж до плачу,чому щезло ,не одному велике багатство в часі війни,а ще інші і тепер грабують,свої своїх.Ми всі у руках Божих,памятаймо про це і життя не одне ,і про вічність душі.(а може хтось її немає).Дай нам,Боже,мудрості і прозріння і звичайно ж жити в потрібному достатку.❤
@@ОленаСоболєва108 Теж раніше була постійно в боргах, бо не вела рахунок грошам, а потім все змінилось, спробувала такий метод: відкладаєте собі фіксовані суми на місяць, на базові потреби, наприклад, їжа-200 грн/день (6000-6200 міс), комм послуги 2500. і т.д. Якісь заплановані покупки типу одяг, подарунки і т.п ~ 5 тис. Залишок відкладаєте і забуваєте, наче цих грошей у вас немає, все. Воно працює😊 Мене дуже виручають віртуальні банки в монобанку (не реклама). Все розподілив і готово. Я навіть гроші на їжу ділю на 4 тижні, в даному прикладі це буде 1500 грн. От маю влізти в цю суму і все, вважайте, більше немає де взяти. В ідеалі ще розписати в екселі таблицю, на які базові потреби скільки виділяєте, незаплановані трати і скільки назбираєте за рік (приблизно)
Велика ціль, мрія, бажання-це Перемога! А сьогоденні цілі - дійти до неї з мінімальними втратами й зберегти психічне та фізичне здоровʼя, щоб потім відбудувати свою країну і своє життя.
Кожне слово відгукнулося. У мене стабільний дохід, якого б мало вистачати на всі потреби і заощадження, але завжди трачу все до нуля. З найближчої ЗП хочу відкрити місячний депозит без права дострокового розірвання, який щомісячно продовжуватиметься. Буду ховати від себе гроші)
Свого часу маючи зп 500-600 дол в місяць змогла накопити квартиру 20 тис дол і решту взяла в кредит і позичила. Економила як могла, але все одно подорожувала раз в рік то в Таїланд, то в Турцію, Грузію, Європу, вмію дуже економно подорожувати. 7 днів в Європі обійшлись за 150 дол) зловила авіаквитки тоді по 9 євро і пішло поїхало. Але як назбирала на житло в Броварах, то почала витрачати на різну фігню. Тепер коплю на будинок в США, зп вже піднялась, але і розтрати також, тепер я не хочу в Європу за 150 дол на тиждень, а хочу в Каліфорнію парки побачити.
З приводу "живемо один раз", це класна реклама, але питання в тому, що саме вам приносить задоволення. Моя подруга жити не може без подорожей, мені потрібно витрачати на навчання, книги (але я купую в більшості або на олх, або електронні. Зменшує кількістьречей в домі, витрати і проблему з тим куди ці речі діти), іншій подрузі потрібен басейн раз на тиждень. І в більшості випадків це можна підлаштувати під бюджет. Навіть заощаджуючи достатні суми
А до цього кажу: Хто скупо сіє, той скупо й жатиме, а хто сіє щедро, той щедро й жатиме! 7 Нехай кожен дає, як серце йому призволяє, не в смутку й не з примусу, бо Бог любить того, хто з радістю дає! 2 - Коринфянам 9 глава
Коли побачила про купальник з Сікстинською капелою, зрозуміла, що вже бачила вас у тік ток) дякую за відео❤З відкладанням все ок; дуже цікаво було б розібратись з інвестиціями в акції і т.д.)
Хто вміє розумно розпорядитись малими сумами - дасть раду і великим. І навпаки. Хто спускає, той за будь-яких статків з рештою нічого не має. Моя бабця жила на пенсію, але зрештою мала більше усіх нас, бо апетити були помірні і гроші руки не пекли. Вчуся у цієї мудрої жінки.
У мене так виходить, що вартість оренди дорівнює іншим витратам на місяць. Умовно: 6000 грн/місяць оренда, 6000 грн - їжа, розваги, інші покупки. Зараз коли живу у Європі, то 300 € мінімум їжа на місяць, але житло не шукаю вище 800€ місяць. Є такий поріг в душі, що якщо квартира 15000 грн/місяць, то розумніше взяти її в іпотеку, і в майбутньому вона у тебе залишиться назавжди
Це все класно... але з нинішньою інфляцією коли зарплата лишилася та ж сама а ціни виросли майже вдвічі😅 і коли на одну зп живуть декілька людей то капець
У періоди стабільного доходу, який покриває комфортну суму в бюджеті витрат пишу обовязкову суму для відкладання. Якщо приходить шось овер, то збільшую суму на відкладання, але лишаю з того "овер" на всілякі витребеньки,бо заслужила ж і треба позитивно підкріпити результат))
О,за власним бажанням це круто і важливо!!:)мені 34 роки і майже рік тому в мене почало з'являтися бажання народити дівчинку😁але багато "але" з яким треба працювати та підіймати, віршувати перед приходом іншої людини 😌🙃бо хочеться насолоджуватися життям разом з дитиною:)
Я пережила усе і тотальну кризу , і от-от все налаштувало і можна з полегшенням дихати : 90, малі зп, стрімке здорощання долару , здорощення кредиту , втрату квартири, ковід , війна … і коли кажуть криза 😂 ти ніби усе своє життя у кризі 😂 але я завжди відкладала кошти 10% то стабільно , і чоловік завжди казав , у неї завжди є гроші , вона як банк!
У нас з чоловіком комбо. В нього фіксована зп, але доволі середня. У мене може бути від закриття тільки базових потреб, до доволі високих сум. І я розподіляю гроші за методом cash envelopes з американського ЮТ. При чому система вже допрацьована до того, що я чітко знаю, який відсоток іде на яку категорію витрат. І нам опинилося зручнішим, мою нестабільну зп витрачати на базові витрати, + для комфорту життя (побачення/маленькі поїздки/невеликі подарунки), а його стабільною зп закривати накопичення і покривати ними відпустки/дорогі подарунки. Навпаки було некомфортно
Мои родители (кстати и я успел) всю свою жизнь стабильно отлаживали деньги.. на сбер книжку.. к 91 году денег собралось на квартиру и машину..... и тут трах-бах.. и всех в один день обнулили, все стали равны и нищими.. 😂🎉🎉🎉 Интиресно... а сейчас так не будет...??? Люди.. живите сейчас... "потом" может и не настать.. Отлаживаем деньги не более чем на пол года "на черный день.." Блин, а он "черный" почти каждый новый.. 😢
Добрий ранок. Почала задумуватись над цим зовсім недавно, коли через стан здоров'я і військові дії залишила свою другу роботу. І зрозуміла щона одну зарплату мені тепер важко справлятися зі своїми витратами. Дякую
Я стабильно сижу на пособии😊.Для меня крупная покупка это ¹00 евро) Присматриваю и покупаю.Одеяло,к примеру пуховое.Но по дороге встречается пальто и 200 евро как не бывало.На след день уже сижу без денег,весь остаток распределяю на электричество,сигареты.Откладывать не получается,чаще переплачиваешь,если рассчиталась банковскими деньгами,потом сняли с отложенной суммы,штраф за неоплату обязательных расходов и тп
Дуже вчасна інформація як на мене. Досить все зрозуміло що Ви кажете, але поясніть будь ласка, куди відносяться витрати такі як на лікування, ремонт машини і такі подібні розтрати?
Дякую))) Цікаво було послухати молоду дівчину. Я теж, яке б не було життя завжди відкладала частину коштів, бо молодість припала на буремні 90-і.Це часто рятувало і давало спокій. Зараз додала в свій бюджет статтю витрат на допомогу ЗСУ як обов’язкову. Це зовсім не напружує, так як не витрачаю вже кошти на дітей та батьків. Діти виросли, батьків вже немає. А я працюючий пенсіонер. Для молодих людей, у яких є маленькі діти, це дуже важлива інвестиція в майбутнє, на мою думку. І якщо б наші співгромадяни робили це н
Мені здається, що люди приходять під цим відео просто пожалітись про свої малі доходи 😂 Я з дитинства привчена до економії і жити на 5 тис грн в Києві для мене більш ніж комфортно (це не означає, що я стільки ж заробляю, це означає, що це можливо)!! Ви самі є причиною усіх своїх витрат 😂
У мене інша крайність, якраз накопичувати я можу без проблем. Відколи почала гарно заробляти це мінімум 60% від доходу. А от витрачати складно, наприклад якщо можна купити штани за 2000 в зарі, то не можу витратити 8000 тисяч за штани українського бренду навіть якщо вони дуууже подобаються і проходять по бюджету.
Я швачка українського бренду , в нас штані з натуральної тканини , коштують як штані з синтетики з зари . Тому в мене така маленька зарплатня :( бо в я шію не масовку як зара, це довше , кропіткій труд , багато ручних швів навіть. Тому не треба казати за всі українські бренди, що вони недоступні .
@@svetlanac1404 не казала нічого про усі українські бренди) Маю багато чудового одягу і взуття наших виробників. І не бачу нічого поганого, що хтось продає одяг дорожче, ніж мені зручно купувати. Коментар був про внутрішній дозвіл собі робити дорогі покупки)
Бабушка жила ещё до революции и жили очень не бедно Только коров было десять Но у них была книга где за месяц считалось сколько чего потратили Она меня научила Выдели деньги на неделю и три дня кушай колбаску хорошую чипсы купи и ТД а четыре дня супики картошечка в мундирах и ТД То есть вкусненького тоже хочется Нельзя же постоянно экономить Начнется депрессия Я веду тетрадь разделенная на коммуналка лекарства питание и другое В другое это моющие или что то др Очень сдерживает расходы В магазин хожу со списком Ещё я пишу меню примерное на неделю или на десять дней Не обязательно что в среду я должна сделать борщ Но в плане он есть Ещё у меня есть списки срочно купить надо купить и мечтаю купить
Найкраще інвестування у теперішній час - це у знищення росії та збереження життів наших воїнів 🙏
Нє, ну це база 🙌
Мені 27. І я лише рік назад почала займатися своїми фінансами. І за рік закрила усі свої борги, кредити, кредитні картки і накопила 30 тис грн. Дуже собою пишаюся.
Радію за вас від щирого 🤍
Яким чином закривали борги? Певну частину прибутку чи ситуативно?
@@omg_olena виписала усю сумму заборгованості і створила план.Вирішила маленькими сумами закривати і не поспішати. Таким чином, коли в мене зростав дохід, то я всеодно сплачувала фіксовану суму за борги, а те, що залишилося- відкладала. Також десь на 6 місяців я знайшла підробіток і цим трохи збільшила дохід.
І завдяки тому, що я протягом цього часу я змогла щось заощадити - я не залазила в нові борги, а використовувала свою подушку безпеки.
Пройшли з чоловіком все: тотальну бідність, борги, кредити, мізерні зарплати. Викарабкалися виключно завдяки жорсткій дисципліні в плані фінансів і постійного відкладання коштів з будь-яких сум та фокусу на збільшення доходів. За 18 років шлюбу дві квартири в новобудовах не в іпотеку, одна здається і приносить пасивний дохід, машина середнього класу, але з салону, фінансова подушка на 1,5 роки життя. Результат непоганий, але дався дуже нелегко. Ніби все є, але тривожність залишається, бо знаю що таке бути без грошей.
Молодці. Свідомі люди :)
А ми 20 років так само, але все стерли з лиця землі в Маріуполі. Треба починати спочатку?
Вообще супер
@@Katrine_Belash щиро співчуваю Вам, це надзвичайно важко знову розпочинати спочатку. Бажаю вам сил, витримки і здоровʼя все пройти!
@@Katrine_BelashСпівчуваю. Дуже..дуже..Дай Боже дива та божої опіки вам. І встати на ноги.
Спасибі за фрази:
-"Спочатку подбай про свій спокій"
"Фінансова свобода"
!!! Браво! Це геніально!!
Ніколи не розуміла таких людей, коли є з чого відкладати, а гроші в них утікають, як вода крізь пальці. Мабудь життя було дуже легке з самого початку, і всі ці "як я переживаю, турбуюся..."-- просто лицемірство. Якби ви знали ціну грошам з самого дитинства, знали б як, тяжко самостійно їх заробляти, то не фіркали б наліво й направо. А якщо так легко витрачаються гроші, значить є на кого понадіятися.
Найголовніше зараз, це наші Воїни! Без них все що ми маємо ілюзія!
Як тільки починаєш відкладати гроші, обовʼязково щось трапляється- то фен згорів, то вийшла з ладу якась техніка ( холодильник , пралка…), то хтось захворів, або ще гірше… то потрібна операція домашній тварині! А подарунки- родичі, друзі, кохані?- чи входять вони до суми комфортного життя? А ще авто- крім паркування можуть бути несподівані технічні пошкодження. Як впоратися з цими витратами? Як їх спланувати?
Якщо ви чітко знаете суму комфортних витрат, в якіх НЕМА подарунків та операції тварині, у нас завжди у останку будуть гроші.
Але тут головне скільки того доходу☝🏼 якщо людина одна, як бабуся тої авторки, чи я, одинока людина, то витрати значно легше контролювати, а коли є сім'я, діти, тварини - це багато не контрольованих витрат.
@@ПосвящениеХристуотож, якби була сама, то взагалі не питання, а так зайшла у магазин з 4-річним сином - не заплановані витрати...
@@ПосвящениеХристуне погоджуюсь, в одиноких людей є теж маса непередбачуваних витрат ,іноді ще більше ніж в сімейних 😊одинак не означає синя панчоха або один на планеті Земля,все залежить від самодисципліни та сили волі яку треба в собі тренувати постійно, це не легко бо живемо в світі де потреби перевищують здоровий глузд ,гарно поставлений менеджмент та реклама і доступність всіх товарів, Але не виключаю що є одинаки скруджи макдаки.☹ пам,ятаю як перед розвалом союзу, все що накопичували дисципліновані люди на книжкаж за ніч кудись беззворотньо зникло🤗 передбачити все важко але про 10% написано ще в Біблії.
Не відкладайте на чорний день , можливо саме через таку думку цей чорний день настає
@@petrivska.tetyana я людина, яка все життя відкладає і такі речі трапляються постійно, тобто щомісяця.
Закладайте ще + 20% або навіть 30% щомісяця на такі речі і змиріться з тим, що завжди в когось дн, чи стоматолог/гінеколог/косметолог чи машина з її несподіванками☺️. Просто закладайте цей відсоток у комфортну суму витрат
Чудовий контент. Фінансова грамотність нам дуже потрібна, адже й справді гроші не там де багато заробляють, а де вміють заощаджувати і раціонально розпоряджатись.
Дякую за відео, за ваш досвід. Я почала працювати з 18 років студенткою, з магазину Єва, це 2008 , коли зп була 1400 - 1500, завжди щось відкладала, тоді це була крапулька) бо я сама оплачувала заочне навчання, кредит на комп, але на якісь мінімальні штуки, я могла назбирати, потім зміна роботи, також відкладала, і коли я пішла з неї, в мене були кошти, і я пів року не працювала, жила за них, пішла на курси , змінила професію. Суть моя, я вмію відкладати, а от тратити на себе , якось важко мені. Тому і цей момент я в собі досліджую. Сходила у нас в Запоріжжі на трансформаційну гру з фінансами, мені сподобалось, записала для себе інсайти. Фінансова грамотність це важливі знання для життя
А де в нас в Запоріжжі проводяться такі ігри?
@@ТатьянаШалашкевич от якраз 06.10 буде в Інтуристі на просп Соборний фестиваль трансформаційних ігор Dolonі.
А я ходила в Анаель , @divchata.zp влаштовували в iнсті підпишіться на них.
Я тоже с 2010 продавцом-консультантом работала во время учебы, но не откладывала. Знакомилась с людьми, узнавала, кто где как зарабатывает и шла туда - в больший заработок. Позволяла себе всегда и всё. О грамотности финансовой задумалась только недавно из-за страха старости 😅 хотя более финансово подкованные люди говорят, что надо не экономить и курам на смех откладывать, а зарабатывать больше. Но как придумать это "больше" у меня не получается пока, поэтому мне ближе сейчас: не умеешь заработать - сэкономь"😅
Читаю коментарі і Богу дякую за молоде свідоме покоління українців. Перше, дякую вам усім за коментарі рідною, за свідоме ставлення до себе в країні, яку любимо, так, нам ще багато з нею доведеться пройти, але ж є ті, хто планує своє життя - робить "подушки", пережив 90ті, живе зараз.
Дуже дієва порада - відкладати 10% з будь-якого доходу. Роблю так вже багато років. А потім витрачаю на подорожі. Правда, в останні роки на донати. Але це ж теж інвестиція у власне майбутнє!
Тим, хто бідкається від зарплатні до зарплатні, скажу так: я теж колись заробляла мінімалку. І чітко знаю: якщо я вмію виживати на сотню, то життя на дев'яносто не буде для мене проблемою. Спробуйте!
Дякую що підняли таку важливу як тему .Фінансова грамотність те чому не навчають в школі ,але те з чим ми маємо справу кожен день .Нещодавно на Нетфліксі подивилась програму "Як розбагатіти" ,де фінансовий консультант допомагав сімʼям розібратись з їх фінансами .І на наглядних прикладах видно як працюють слова Вашої подруги "не важливо скільки ти заробляєш ,важливо як ти цими коштами розпоряджаєшся".Надмірне споживання ,легкі кредити ,тези " життя одне" -може загнати в борги і мільйонера
👍
А не підкажете як відкласти з пенсіі3700якщо 1100 це світло телебачення телефон інтернет,аптека1000 залишається1600 на рік виходить19200на рік з якіх15000 треба на опалення будинку-покупка дров і залишається4200 на місяць виходить 360 які йдуть на іжу і оновлення гардеробу.Можна записатись на курси до вас допоможете відкласти?
Розуму та терпіння всім українцям в цей надзвичайно важкий час!!! Пам‘ятайте, найтемніша ніч-перед світанком.❤
Ця фраза зараз дуже підтримуюча🤍
Дякую за відео. Це був цікавий контент. Корисно було подивитися!
В мене такий же досвід, як у вас, коли я заробляла 5000 грн, і коли 80000 грн, але відкладати не вміла , і до цих пір не вмію. Але моя бабуся теж відкладає все життя з пенсії, і в неї завжди є гроші. Мені дуже відгукнулось, що варто визначати свою базову і комфортну суму на місяць, і якщо доходи збільшились, то не намагатись в той період всі ці гроші витратити, бо раніше я саме так і робила. А зараз схиляюсь до думки, що при збільшенні доходу, хочу жити на комфортну суму, а решту почати відкладати. Дякую за відео і за свій досвід!
потребуєте допомоги для початку?
Цікаво яка "праця" приносить прибуток у 80000-100000? 🇺🇦✌❤🖤
@@sandracook3141 Робота в міжнародній організації
@@sandracook3141Робота в міжнародній організації
@@sandracook3141 Робота в міжнародній організації
Згадую мультик "Вперед і вгору", там подружжя відкладало гроші на подорож в якусь країну водоспаду. І там дуже добре показано, скільки разів довелось їм розбивати ту скарбничку, бо то дах протік, то машина зламалась і т.д. Так і в нашому житті. Наче і є якісь заощадження, але то одне, то інше.
Дуже змотивували😊. Тепер прийдеться відкладати😅Дякую❤
тут потрібно не забувати про благодійність,.. І це дуже важливо- ЗСУ, потребуючі, хворі, потреби храму... і т. п.
На мою думку, коли людина закриває свої базові потреби, в неї скоріш за все відкривається бажання ділитись (мова не про донати на ЗСУ, бо в наш час це питання виживання як кожного окремо, так і нації).
Тому дуже важливо одягнути маску на себе, щоб був кисень подбати про ближнього.
@@omg_olena очевидці речі, але коли їх чуєш від інших сприймаються якось інакше . Дякую вам
Потреби храму ? Ви серйозно. 😀
@@omg_olenaАбсолютно вірно ❤
@@Y-l-y7yя теж посміялась))))
Дуже корисне відео! І я радію , коли бачу серед молоді таких фінансово грамотних особистостей! Як кажуть- багатий не той хто вміє багато заробляти, а той, хто вміє правильно розпоряджатись та інвестувати. (Фінансовий консультант)
Привіт! Чудові поради! У мене стабільний заробіток, не великий, але кожного місяця) Ще до того , як переглянула це відео я ,виявляється , слідую деяким Вашим порадам! І це радує) Кожного місяця відкладаю певну суму (кожен раз різну, але ), я точно знаю яка сума потрібна ,щоб закрити комуналку, продукти (ну, +-, буду чесна), ну і той список в нотатках - він є)) там багато речей, але вони ще чекають своєї черги, можливо, колись)
Гарне відео. Нашим людям корисні і дуже потрібні знання з фінансової грамотності❤Я сама понад 9 років відкладаю кошти ,створюю резерви , гроші працюють, а також допомагаю іншим ( фінансовий консультант)
Тут не важливо, що живемо один раз. Тут важливо, що не знаємо скільки нам залишилося. Моя дружина була дуже заощадлива і ідеально контролювала фінанси в нашій родині (фармацевт). Ні, ми їздили по світу у відпустки, від Африкі до Балтикі, але все у неї було під контролем. Вона померла 2 місяці тому і, якщо б можна було повернутися в часі, я б звільнився з роботи і витратив би всі наші гроші щоб останній рік її життя був найяскравішим. Але, боюся, вона б мені цього не дозволила...
Співчуваю Вам.😢
Співчуваю😢
Мої співчуття...
не коріть себе. Ви правильно написали. Навіть, якщо би Ваша дружина знала наперед, вона би не міняла нічого. Людина живе, як їй це вважається правильним.
Божої підтримки Вам!
П.С. Навіть у страшні часи війни, люди, які пережили окупацію не зробили висновку в чому є щастя. Вони продовжують бути незадоволені мілкими неприємностями. Це для прикладу, просто.
Я важаю, що вона потайки знала про свою хворобу, тому працювала, відкладала та путешесвовала. Це додавала ій позитиву та надхнення жити далі. Вона його прожила так як хотіла та могла. Вона не хотіла щоб її жаліли, а запам'ятали яскравою та цілеспрямованою. Співчуваю вам, але у вас були найкращі роки разом та щасливе життя. Тримайтесь і радійте кожному дню.
Стосовно нерухомості, в наслідок бойових дій всі мої рідні залишилися без власного майна, це 5 будинків в селі і 2 квартири в Бахмуті, вони все життя вклали у власне житло.
Тепер коли в найближчий час в мене з'являться гроші на купівлю нового житла я ніколи його не куплю поки ця війна не закінчиться, я не хочу вкладати все своє життя в те що зруйнує одна ракета. Я розумію людей які не хочуть виїжджати з будинку на який витратили все життя, власне майно це такий тягар в реаліях війни і ближнього фронту
Співчуваю вам, дуже болить ця тема(( 💔
І доки я не буду точно знати, що не почнеться нова війна. Досить, окупували вже в Дніпрорудному каартиру
Дуже ефективний спосіб, це прикручувати свої "хотелкі". Є квартира, хочу більшу, є машина хочу кращу, є їжа хочу ікру білуги. Людині достатньо дах над головою, небагато їжи для існування , і прикрити зад щоб не продуло 😊. Треба насолоджуватися природою, життям, спілкуванням. Все інше забаганки від заздрощів
Золоті Слова🎉
Як я з вами згодна
Це якщо є квартира. Ґґґ.
Тоді навіщо вам телефон і інтернет? це вже надмірності
Я дійсно почала серйозно прикручувати свої хотєлкі і за рік назбирала солідну суму. Це працює
У вас такий цікавий вид подачі інформації)) Я заслухалась 😊
Дякую 🩷
Життя в 90 р. мене швидко навчило без коучів і фінансової грамотності відкладати та рлзподіляти бюджет з кишенькових грошей з 15 років.
Найкраще доносить інформацію власний приклад. Подяка авторці за те, що ділиться власним досвідом. Уявіть, якщо більшість із нас просто опанує звичку частину коштів відкладати, більше заробляти, ніж тратити - жити в країні "депозитів" буде набагато краще, ніж в країні "кредитів". Все в ваших руках.
Автор молодець, але багато води(
Може смішно звучати, але мені прям фізично боляче, коли закінчуються гроші або приходиться собі відмовляти здійснювати емоційні покупки. Було дуже скрутне дитинство і такий кожен раз мені знов нагадує той стан, в який я не хочу ніколи знов потрапити. Зараз в стані ремонту житла і, хоч є відмова від багатьох речей заради цієї цілі, а також це і близько не може зрівнятися з дитинством, я відчуваю велику тривогу і дискомфорт
Як я вас разумію, в такій самій ситуації . Може й навіть гіршій. Наче квартира, ремонт -це ж добре, але коли не можеш купити щось необхідне з одягу або харчуватися дуже економно- це так фізично і морально тяжко . Це живеш в стресі і вже не вмієш радіти навіть чомусь малому.
Починайте тайм коди з 00:00 вступ (чи якийсь інший опис). Тоді у відео з'являться візуальні розділювачі на частини (ніби розіб'ється відео на шматочки)
Зараз додам, дякую)
Дякую! Раніше практикувала. І завдяки цьому зараз мала результати. Хочу знову. Моя проблема емоційних покупок - це їжа)) вважаю це пост-совковим атавізмом, коли гарна їжа в нагій сім'ї була лише по блату, везли їжу бабусям,бо не було масла-хліба нормальної якості, подарунком була навіть хлібина. І купити щось смачне - часто це саме емоційна пркупка, а не свідома і збалансована. Радію, що хоч червоної ікри вже не хо))) списки емоційних покупок гарна ідея! Дякую!
Дуже круте і корисне відео! Важливо ще з шкільного віку це проповідувати, замість яблук ,на математиці ,бюджет рахувати👍🏼
В мене не регулярний дохід. Навчена постійною скрутою, тепер відкладаю гроші на ті речі, які мені допоможуть бути ефективнішою в роботі, тобто в розвиток. Лишаю невеличку суму на спонтанні покупки, без яких можна обійтись. На джумі купа барахла лежить у вішлістах уже роки два, досі ще нічого не замовила. Бо наче колечко за 50 гривень то дешево, але ж на будеш купляти одне, і так назбирується на півтори тисячі хламу, який симпатичний але ну один раз ті сережки одінеш тай будуть собі лежати. На ці гроші вже можна і зуби піти полічити, вітамінів купити, матеріалів для роботи. Тому постійно відкладаю покупку тої корзинки з хламцом, не відмовляю собі, а відкладаю. На приклад я придивилася собі недорогі але гарні сережки, які я не могла собі дозволити на той момент. Тому я собі пообіцяла, що як закінчу проект, обов'язково їх куплю. Так і зробила, і мені тепер вдвічі радісніше від них. Тому пріурочування таких хотілок до певних подій вважаю дуже дієвим і ощадливим до гаманця. І пам'ять гарна лишається, бо річ не губиться в історії, а чітко прив'язується до певних подій у минулому і стає таким собі часоворотом. Згадайте, як наші батьки до деталей пам'ятають як вичепили якусь шафку, чи стола у скрутні часи совку. То ж ціла подія була, яку вони пам'ятають до деталей)
Це не для всіх. Якщо обоє працюють на державному підприємстві на саму просту зарплату та сплачують комунальні, навчають 1 дитину старшого класу, витрачаються на репетиторів, то неможливо відкласти. Не кидайте в мене каміння, це реальність
Але роботу завжди можно змінити. Можно знайти додатковий дохід. Все залежить від людини, головне бажання.
Запишіть ті 10%в базові витрати. Ви всім платите, от заплатить і собі 10%
@@ЛенаЛена-щ9пта ви шо, у нас в Україні знайти роботу?! Смішно
е в Україні роботу змінити, не смішіть! Може бросили дітей і їхати світ за очі
Дуже добре давати поради. Роботу знайти важко , бо вік 55+, середня донька навчається в універі, ще одна закінчує школу: репетитори , доп. літ. , пес + зйомна квартира.На все потрібні немалі гроші, тому від 1 числа , до першого числа
Розкішно! Дякую, що говорите про цю тему. Управління грошима - це навичка, як м'яз, який варто прокачувати практикою
Класний експеримент із життям на фіксовану суму витрат
Теж вразила фраза вашої подруги поо те, що неважливо скільки заробляти маєш, а важливо як розпоряджаєшся цими коштами. Стараюсь відкладати по 10% коли згадую, бо немає стабільного доходу. але зрозуміла, що це має бути на постійній основі, як в книжці «Сама богата община в Вавилоні»
Про чорний день 100% правда. Не потрібно відкладати на нього, а краще як ви сказали на щасливий день.
Дякую за цікаве та корисне відео з фінансової грамотності
Гарні поради 🫶
Ми плануємо витрати на найближчий місяць, залишкову суму зразу ж відкладаємо на велику ціль (до ~60% доходу).
Це важкий режим, після досягнення цілі зменшимо темп 🤪
Дуже сподобалось ваше відео я так само іду в цьому напрямку .молодець 👍👍👍😍😍😍🇺🇦
Давно не смотрела такие информативные и интересные видео. Хочется применить, хотя о многом этом я уже знала .Спасибо
Гарні поради) дуже дякую! Перемоги нам і можливості для здійснення всіх бажань!❤️
Заробітку нема і зовсім не тривожусь навіть ФОП прийшлось закрити. Не тривожусь бо володію досконалим пофігізмом .
І я не тривожусь за гроші,бо роботу знайду,і гроші зароблю
До речі теж маю список бажань який дивлюсь і купую тільки за якийсь час обдумуючи. Плюс за той час ще дивлюсь огляди щоб зробити більш правильний для мене вибір, особливо що стосується техніки. Гарна порада, впізнав себе в цьому)
Дякую!
Відкладати не виходить зовсім. Але дуже хочу спробувати
Розумничка! Аплодую.Залишилось все це застосовувати у житті.
Чудові принципи, особливо для тих, у кого пенсія 2 850…..
В мене не було досвіду жити на пенсію, бо до моєї пенсії ще років 30 мінімум. Тому я не можу знімати відео про те, як жити на пенсійне забезпечення, бо обʼєктивно не маю такого досвіду)
@@omg_olena, когда доживете- пенсии к тому времени полностью отменят.
Тому варто розглядати недержавні пенсійні фонди. Для працюючих - особливо. В Україні вони діють з 2004 року, їх більше 50. Дуже корисно коли в НПФ відкладає роботодавець при цьому має пільги з оподаткування.
В усьому іншому світі це обов'язок. А ми все ще сподіваємось, що нам хтось допоможе.
@@olesm3977як в нашій державі можна в таке вірити.
@@olesm3977Недержавний фонд теж не порятунок - сьогодні є, а завтра нема, як союз розвалився і всі гроші на книжках пропали.
Вдячна за коментарі 🤍
Поділіться, як у вас і заощадженнями? Вдається накопичувати кошти чи обираєте жити одним днем?)
Відкладаю 50% зп.
Щодня записую витрати і доходи в окремий зошит.
Напружуюсь щоразу, коли говорю про гроші; може спробую хоча б одну з ваших порад)
Іноді позичаю українському урядові
Я довгий час працював на когось за 300 у.о в місяць . Зараз працюю сам на себе , в середньому від 2000 у.о в місяць заробляю ,але в душі я ще та сама бідна людина . Я у всьому собі відмовляю . Закриваю тільки основні витрати .Тому що розумію що сьогодлні дохід є а завтра може не бути . Мені комфортно коли я розумію що навіть коли я взагалі перестану заробляти то 1.5-2 роки я зможу протягнути . Якось так .
От таким чином, я витратив у Іспанії 11тисяч євро лише на базові потреби поки вчив мову і шукав роботу. На заробляв, а потім міг собі дозволити не працювати. Хоча зараз вважаю, що краще б вклав їх у власний бізнес
Залежить де😂
@@VolodymyrOnoichenkoі що зараз чим займаєтесь?
@@autoausdeutch працюю в Амазон кур'єром на бусіку, до відкладань відношусь негативно, якщо є робота то можеш багато що взяти у розстрочку та мати вже, а не сподіватись на краще життя
Так-так, вірю-вірю
Не знаю, в мене останні три роки лише одна форма інвестування цікавить: «на знищення русні». Бо інші потреби можуть стати неактуальними в будь-який момент.
Ну в наш час це база 🙌
Але чим вищі доходи і стабільніший фінансовий фон навіть в тих умовах, що є, тим більшими можуть бути інвестиції в те, щоб росіяни були хорошими)
Все, що ви описали у відео вже роблю декілька років. І зазвичай на все завжди вистачає. Додам, що я конкретно знаю скільки мені треба грошей на комунальні, на податки, на їжу для сім"ї і на корм для домашніх улюбленців.. і т.д. На рахунок емоційних покупок я роблю так - якщо це онлайн, то закидаю у кошик все що хочу купити, потім дивлюсь на загальну суму, і вона зазвичай величезна.. тоді я розбираю кожну річ з питанням "А чи дійсно мені це треба?" і видаляю з кошика.. І ще одне питання "А скільки я можу витратити? Яку суму?" і мій кошик поступово зменшується, і часто до нуля.. Але відчуття, що у мене ці речі були залишається і я вже не хочу всіх тих речей.. Якщо це у магазині, то роблю майже те саме.. Сукні можу поміряти, і відчуття що ти їх вже трохи поносила, а продукти -я чітко знаю які продукти мені треба щоб приготувати страви, і я витрачаю певну суму на продукти щомісяця..Навіть якщо ціни зростають, суму я залишаю ту саму.. зарплата ж не міняється.. і ще один момент - я купую продукти один раз на тиждень або два, і деякі продукти частіше (це хліб або овочі і т.д)
І це має якісь плоди власне ? Чи ви вважаєте що себе обмежуєте ?
@@MaryAllan45 ні, не обмежую себе.. якщо розібратись, то нам не потрібно в житті багато всього.. якщо проаналізувати все чим ви користуєтесь, то побачите що насправді не багато речей використовуєте ..
в мене з покупками онлайн все те ж саме😂😂накидала в корзину, трохи там постояло = вже і купила😂😂😂😂інша справа офлайн магазини, з ними трохи складніше втриматись
Якось почула пораду одного психолога: У вас повинна бути фінансова подушка в розмірі, в середньому, річного доходу. Недоторкана. На випадок "фінансового шторму".
Та цей шторм вже багато років не вщухає…які подушки…аби просто чкось пережити
Их должно быть больше,подушек.Одна трёхмесячный доход дома,другая шести мес. на снимаемом вкладе и третья годовая на неснимаемом.
відео неймовірне , сандалі лайно❣
Ми з чоловіком підприємці, продажі дуже залежать від сезону, були раніше дуже важкі часи фінансово, плюс дитинство у нас досить бідне, то теж маємо обоє тривожність, напевно це треба пропрацьовувати з психологом🤪
Вау! Особливо пояснення, щодо спонтанних, емоційних покупок. 100% - ТАК!
❤дякую за корисну інформацію,та спитайся дівчинко у своєї бабусі,чи живемо один раз?Ми вже у вічності,де смерть це початок іншого життя,тому важливо як ми живемо,яким способом отримуємо свої доходи(100 тис,млн)бо прийдеться за це відповідати,чому нині так розвелося млн-, млрд-рів і бомжів,😅 аж до плачу,чому щезло ,не одному велике багатство в часі війни,а ще інші і тепер грабують,свої своїх.Ми всі у руках Божих,памятаймо про це і життя не одне ,і про вічність душі.(а може хтось її немає).Дай нам,Боже,мудрості і прозріння і звичайно ж жити в потрібному достатку.❤
Зробіть відео як відкладати гроші коли немає грошей😂
@@piasteroluywerty5905 тоді відкладай харчі якими ти харчуєшся. І настане той день коли в тебе буде багато харчів 😁
В боргах і здається я ніколи не викарабкаюсь
@@ОленаСоболєва108 Раз в житті брав у борг. Дуже не приємне відчуття коли ти щось комусь винен.
@@ОленаСоболєва108 прорветесь
@@ОленаСоболєва108 Теж раніше була постійно в боргах, бо не вела рахунок грошам, а потім все змінилось, спробувала такий метод: відкладаєте собі фіксовані суми на місяць, на базові потреби, наприклад, їжа-200 грн/день (6000-6200 міс), комм послуги 2500. і т.д. Якісь заплановані покупки типу одяг, подарунки і т.п ~ 5 тис. Залишок відкладаєте і забуваєте, наче цих грошей у вас немає, все. Воно працює😊 Мене дуже виручають віртуальні банки в монобанку (не реклама). Все розподілив і готово. Я навіть гроші на їжу ділю на 4 тижні, в даному прикладі це буде 1500 грн. От маю влізти в цю суму і все, вважайте, більше немає де взяти. В ідеалі ще розписати в екселі таблицю, на які базові потреби скільки виділяєте, незаплановані трати і скільки назбираєте за рік (приблизно)
Хороше відео без води, все пл суті, дякую😊
Велика ціль, мрія, бажання-це Перемога!
А сьогоденні цілі - дійти до неї з мінімальними втратами й зберегти психічне та фізичне здоровʼя, щоб потім відбудувати свою країну і своє життя.
Ви велика молодець і дуже надихаюче та впевнено розповідаєте.👍
Дякую 🤍
Дякую за корисну інформацію. Все це ніби знаєш, але ви так гарно розклали по поличкам❤❤❤
Кожне слово відгукнулося. У мене стабільний дохід, якого б мало вистачати на всі потреби і заощадження, але завжди трачу все до нуля. З найближчої ЗП хочу відкрити місячний депозит без права дострокового розірвання, який щомісячно продовжуватиметься. Буду ховати від себе гроші)
Свого часу маючи зп 500-600 дол в місяць змогла накопити квартиру 20 тис дол і решту взяла в кредит і позичила. Економила як могла, але все одно подорожувала раз в рік то в Таїланд, то в Турцію, Грузію, Європу, вмію дуже економно подорожувати. 7 днів в Європі обійшлись за 150 дол) зловила авіаквитки тоді по 9 євро і пішло поїхало.
Але як назбирала на житло в Броварах, то почала витрачати на різну фігню. Тепер коплю на будинок в США, зп вже піднялась, але і розтрати також, тепер я не хочу в Європу за 150 дол на тиждень, а хочу в Каліфорнію парки побачити.
Дякую Олена. Корисні поради❤
Дякую 🌸 Дуже сподіваюсь відео 👍
Дякую 💛
Все наче банально просто, а головне розумно!!! Проте ввести цю практику у життя не так просто)) Але треба робити
Було цікаво послухати. Дякую.
З приводу "живемо один раз", це класна реклама, але питання в тому, що саме вам приносить задоволення. Моя подруга жити не може без подорожей, мені потрібно витрачати на навчання, книги (але я купую в більшості або на олх, або електронні. Зменшує кількістьречей в домі, витрати і проблему з тим куди ці речі діти), іншій подрузі потрібен басейн раз на тиждень. І в більшості випадків це можна підлаштувати під бюджет. Навіть заощаджуючи достатні суми
Дякую за відео!
Дякую, слухаючи вас,
ніби знову прочитав книгу "Шлях до фінансової свободи. Bаш перший мільйон за сім років." Бодо Шефер
А для дітей цей автор написав "Пес Мані". Дітям з 10-12 років сподобається. Рекомендую.
@@olgabogdanchyk5907 Дуже дякую за рекомендацію,саме те,що треба.
А до цього кажу: Хто скупо сіє, той скупо й жатиме, а хто сіє щедро, той щедро й жатиме!
7 Нехай кожен дає, як серце йому призволяє, не в смутку й не з примусу, бо Бог любить того, хто з радістю дає!
2 - Коринфянам 9 глава
Відкладати треба, я переконався вже давно. Емоції справді можуть нашкодити, є такий досвід.
Дякую за поради, дійсно - корисно.
дуже Вам дякую Ви змінили моє життя!
Олена,ти крута,дякую за твої відоси
благоДарю,за ценные рекомендации ❤
Коли побачила про купальник з Сікстинською капелою, зрозуміла, що вже бачила вас у тік ток) дякую за відео❤З відкладанням все ок; дуже цікаво було б розібратись з інвестиціями в акції і т.д.)
Я щось ніяк його не куплю, але і не видаляю з бажань 🤪
Мені теж цікаво, шукаю людину, яка могла б максимально просто про це розповісти 🙌
Хто вміє розумно розпорядитись малими сумами - дасть раду і великим. І навпаки. Хто спускає, той за будь-яких статків з рештою нічого не має. Моя бабця жила на пенсію, але зрештою мала більше усіх нас, бо апетити були помірні і гроші руки не пекли. Вчуся у цієї мудрої жінки.
У мене так виходить, що вартість оренди дорівнює іншим витратам на місяць. Умовно: 6000 грн/місяць оренда, 6000 грн - їжа, розваги, інші покупки.
Зараз коли живу у Європі, то 300 € мінімум їжа на місяць, але житло не шукаю вище 800€ місяць.
Є такий поріг в душі, що якщо квартира 15000 грн/місяць, то розумніше взяти її в іпотеку, і в майбутньому вона у тебе залишиться назавжди
Це все класно... але з нинішньою інфляцією коли зарплата лишилася та ж сама а ціни виросли майже вдвічі😅 і коли на одну зп живуть декілька людей то капець
Треба. Хоч з 1% почніть відкладати.
Звучить як знущання@@NugaBestOdesa
вцілому приємно слухати . Продовжуйте знімати .
Відгукується відео. Дякую ❤
Дякую за корисні поради 😊
У періоди стабільного доходу, який покриває комфортну суму в бюджеті витрат пишу обовязкову суму для відкладання. Якщо приходить шось овер, то збільшую суму на відкладання, але лишаю з того "овер" на всілякі витребеньки,бо заслужила ж і треба позитивно підкріпити результат))
Очень полезный ролик, спасибо 🫂
О,за власним бажанням це круто і важливо!!:)мені 34 роки і майже рік тому в мене почало з'являтися бажання народити дівчинку😁але багато "але" з яким треба працювати та підіймати, віршувати перед приходом іншої людини 😌🙃бо хочеться насолоджуватися життям разом з дитиною:)
Капєц а жити коли😂Всі бояться трати гроші 😂А я не боюсь живемо зараз😂Відкладаєш відкладаєш а потім старість і смерть😂
😂😂😂😂
Яка розмова, коли пані відірвана від реальності, які мають доходи переважна більшість українців.
Класно. Цікаво. Нове) дякую
Мододець!Дякую!
Лайк за україномовний контент😊
Я пережила усе і тотальну кризу , і от-от все налаштувало і можна з полегшенням дихати : 90, малі зп, стрімке здорощання долару , здорощення кредиту , втрату квартири, ковід , війна … і коли кажуть криза 😂 ти ніби усе своє життя у кризі 😂 але я завжди відкладала кошти 10% то стабільно , і чоловік завжди казав , у неї завжди є гроші , вона як банк!
У нас з чоловіком комбо. В нього фіксована зп, але доволі середня. У мене може бути від закриття тільки базових потреб, до доволі високих сум. І я розподіляю гроші за методом cash envelopes з американського ЮТ. При чому система вже допрацьована до того, що я чітко знаю, який відсоток іде на яку категорію витрат. І нам опинилося зручнішим, мою нестабільну зп витрачати на базові витрати, + для комфорту життя (побачення/маленькі поїздки/невеликі подарунки), а його стабільною зп закривати накопичення і покривати ними відпустки/дорогі подарунки. Навпаки було некомфортно
Мои родители (кстати и я успел) всю свою жизнь стабильно отлаживали деньги.. на сбер книжку.. к 91 году денег собралось на квартиру и машину..... и тут трах-бах.. и всех в один день обнулили, все стали равны и нищими.. 😂🎉🎉🎉
Интиресно... а сейчас так не будет...???
Люди.. живите сейчас... "потом" может и не настать..
Отлаживаем деньги не более чем на пол года "на черный день.." Блин, а он "черный" почти каждый новый.. 😢
Корисні поради, особливо про емоціїні покупки 100% попадання
А у нас в семье принято откладывать ежедневно 100 грн)
Добрий ранок. Почала задумуватись над цим зовсім недавно, коли через стан здоров'я і військові дії залишила свою другу роботу. І зрозуміла щона одну зарплату мені тепер важко справлятися зі своїми витратами. Дякую
Я стабильно сижу на пособии😊.Для меня крупная покупка это ¹00 евро) Присматриваю и покупаю.Одеяло,к примеру пуховое.Но по дороге встречается пальто и 200 евро как не бывало.На след день уже сижу без денег,весь остаток распределяю на электричество,сигареты.Откладывать не получается,чаще переплачиваешь,если рассчиталась банковскими деньгами,потом сняли с отложенной суммы,штраф за неоплату обязательных расходов и тп
Дуже вчасна інформація як на мене. Досить все зрозуміло що Ви кажете, але поясніть будь ласка, куди відносяться витрати такі як на лікування, ремонт машини і такі подібні розтрати?
Дякую)))
Цікаво було послухати молоду дівчину. Я теж, яке б не було життя завжди відкладала частину коштів, бо молодість припала на буремні 90-і.Це часто рятувало і давало спокій. Зараз додала в свій бюджет статтю витрат на допомогу ЗСУ як обов’язкову. Це зовсім не напружує, так як не витрачаю вже кошти на дітей та батьків. Діти виросли, батьків вже немає. А я працюючий пенсіонер. Для молодих людей, у яких є маленькі діти, це дуже важлива інвестиція в майбутнє, на мою думку. І якщо б наші співгромадяни робили це н
а постійний основі, нашим хлопчикам і чоловікам було б легше забезпечувати комфортне життя. Як на вашу думку?
Я з вами згодна. Навіть не знаю, що додати)
Мені здається, що люди приходять під цим відео просто пожалітись про свої малі доходи 😂
Я з дитинства привчена до економії і жити на 5 тис грн в Києві для мене більш ніж комфортно (це не означає, що я стільки ж заробляю, це означає, що це можливо)!! Ви самі є причиною усіх своїх витрат 😂
У мене інша крайність, якраз накопичувати я можу без проблем. Відколи почала гарно заробляти це мінімум 60% від доходу. А от витрачати складно, наприклад якщо можна купити штани за 2000 в зарі, то не можу витратити 8000 тисяч за штани українського бренду навіть якщо вони дуууже подобаються і проходять по бюджету.
і правильно робите (я про штани)
Так это не крайность а разумные траты. Те что за 8000 и те что за 2000 все равно штаны одного +- качества
Я швачка українського бренду , в нас штані з натуральної тканини , коштують як штані з синтетики з зари . Тому в мене така маленька зарплатня :( бо в я шію не масовку як зара, це довше , кропіткій труд , багато ручних швів навіть. Тому не треба казати за всі українські бренди, що вони недоступні .
@@svetlanac1404 не казала нічого про усі українські бренди) Маю багато чудового одягу і взуття наших виробників.
І не бачу нічого поганого, що хтось продає одяг дорожче, ніж мені зручно купувати. Коментар був про внутрішній дозвіл собі робити дорогі покупки)
Та це просто інтуїція вам каже не купувати фігні) які штани за 8 к) навіщо)
Бабушка жила ещё до революции и жили очень не бедно Только коров было десять Но у них была книга где за месяц считалось сколько чего потратили Она меня научила Выдели деньги на неделю и три дня кушай колбаску хорошую чипсы купи и ТД а четыре дня супики картошечка в мундирах и ТД То есть вкусненького тоже хочется Нельзя же постоянно экономить Начнется депрессия Я веду тетрадь разделенная на коммуналка лекарства питание и другое В другое это моющие или что то др Очень сдерживает расходы В магазин хожу со списком Ещё я пишу меню примерное на неделю или на десять дней Не обязательно что в среду я должна сделать борщ Но в плане он есть Ещё у меня есть списки срочно купить надо купить и мечтаю купить
Ой меню - це тема! Я з меню витрачаю на продукти на 30 % меньше, перевірила!
Дуже гарні поради...вдячна❤