Umefolk's Allspel Digital Edition 2021
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 9 ก.ย. 2024
- A unique gathering of musicians, based on the force of welcoming everybody equally. Children, adults, beginners and professionals.
Recorded in Australia, Austria, Belgium, Bulgaria, Canada, Chile, Czech Republic, England, Finland, France, Germany, India, Ireland, Luxembourg, Norway, Poland, Slovenia, Spain, Sweden, USA and Wales.
Participants:
Adam Lönnebro
Adam Schedin
Agneta Andersson
Agneta Högstadius
Ale Möller
Alva Palmqvist
Alvin Norin
Andreas Drott
Andreas Risan
Anette Fagerlund
Anette Rothman Jonsson
Angelica Hudler - Vienna, Austria
Ann-Kristin Olofsson
Anna Arvidsson
Anna Nordesjö
Anna Rheingans - Monestiés, France
Anna-Lena Borén
Anna-Lena Tallander
Anna-Tora Jonasson
Annika Rydberg
Anton Korolev - Poznań, Poland
Anton Teljebäck
Appendix
Arvid Barnö Thuresson
Ayla Engerbakk - Engerdal, Norway
Babs, Glory, Ruperta, Matilda, Pi Pi Be Po Ba, Judy, rooster Franci & Matija Solce - Kozarišče, Slovenia
Belen Benti
Benjamin Sjöqvist
Bertil Larsson
Birgitta Eriksson
Birkafolk
Björkstalaget
Borås Kulturskola
Broparkens Spelmadammer
Cam Neufeld - Edmonton, Alberta, Canada
Catarina Abelli
Catarina Fischer Grönlund
Christian Vimberg
Christina Nilsson
Daniel Ekren - Levanger, Norge
Daria Eck
David Löfberg
Demvincke Jacques - Brussels, Belgium
Diana Costin
El Sistema Södertälje
El Sistema Umeå
Elin Jonsson
Elin Norlin Wingfors
Elöd Tokodi-Hathazy
Elza Niklasson
Emil Rabe
Emmie Engqvist
Engerdal kulturskole - Norway
Erik Kohl
Ernst Marklund
Ersängskolan åk 3
Ersdungen åk 3
Ester Laudon
Etno Histeria Umeuropa Caravan
Eva Backlund
Eva Maaherra Lövheim
Eva Michold
Eva Teljebäck
Evalotta Boman
Fanny Bergen
Felicia Sporre
Finstämmarna
Fiona, David, Mikhail, Yosef, Ronja och Sofie
Folkfräs
Folkhettan
Folknytt
Frida Granström
Gabriella Morén
Gaja Suselj - Luxembourg
Gerard Alís Raurich
Göran Englund
Göran Teljebäck
Gunnar Lingegård
Gustav Sturk
Hanna Jerndal
Hanna Nilsson
Happy Mix
Helena Lundberg
Henrik Blommé
Henrik Lundström
Henrik Sjöberg
Ida Meidell
Ilma Tenevall
Ines Rålin Aleman
Irene Danielsson
Ishtar Olmo
Isolde Svedjeland
Izabella Broel-Plater
Jakob Norin
Jannike Stelund
Jenny Simm
Jens Comén
Johanna Bergh Drott
John Goodacre - Ashby Parva, England
Jonas Knutsson
Jonathan Börlin
Judith Sjöström
Karin Bergdahl
Karin Sislegård
Karl Drott
Kieren Alexander - Prague, Czech Republic
Kirsi Puskala
Klara Fjällström
Klara Thunberg
Kristóf Tokodi-Hathazy
Kulturskolan i Kävlinge
Kulturskolan i Lund
Kulturskolan i Simrishamn
Kulturskolan i Umeå
Laura Geier - Boise, Idaho, USA
Lena Högberg
Lena Nilsson
Leo Hällström
Liam Rickard - Betws-Y-Coed, North Wales
Linn Ytterberg
Linus Ellström
Lotte Remmen - Gent, Belgium
Love Lindeborg
Lovisa Berggren
Lovisa Molander
Lovisa O
Lucia Wagner - Castletroy, Limerick, Ireland
Lukas Kangas
Luna Niemi Garcia
Magdalena Kriss - Großgmain, Austria
Mahesh Vinayakram - Chennai, Tamil Nadu, India
Maja Andersson
Malin Björkman Hietala
Måns Högstadius
Marcel Mukdad
Maria Foss-Flobak - Engerdal, Norway
Maria Stellas
Maria Wernberg
Marie Burstedt
Marie Eela - Levanger, Norway
Markus Asplund
Mauno Järvelä - Kaustinen, Finland
Max Bergvall
Mia Simm
Michaela Ottosson
Midgårdsskolan
Miklós Tokodi-Hathazy
Milan Jakeš - Prague, Czech Republic
Mirela Ferkova - Plovdiv, Bulgaria
Miriam Lundberg
Moa Nordström Billberg
Mullin Mallin Band
Murhaf Fanous
Musikskolan i Lycksele
Naima Bjuhr
Näppärit - Kaustinen, Finland
Nerys Groß - Würzburg, Germany
Noah Näslund
Noelle Lindeborg
Nora Blomqvist
Nora Jonsson
Olle Paulson
Olle Tranberg
Ondřej Komárek - Prague, Czech Republic
Oskar Teljebäck
Paco de la Llave - Plasencia, Spain
Peggy Sjöström
Petter Paulson
Rasmus Nyström
Rufus Starkhammar
Samuel Norlin
Sara Li Söderberg
Seija Dahlgren Östelius
Sigge Rosén
Siiri Virkkala - Kaustinen, Finland
Simon Sundström
Siw Burman
Skellefteå Kulturskola
Sofia Elwér
Sofia Högstadius
Sofia Kronlund
Sofia Lindgren
Staffan Björklund
Stefan Hedborg
Stella Andersson
Stina Höglin
Stuart Taylor - United Kingdom
Sunniva Abelli
Susanna Hedlund
Sven Midgren
Tage Nilsson
Tarja Ylinen
Tekla Sandström Lind
Telma Jakobsson
Tina Didriksson
Toby Kuhn - Burgundy, France
Todor Bakoev
Tomás Del Real - Concon, Chile
Tore Levenstam
Torsten Brudvik
Trio Katastrofa
Tullara Connors - Ramornie, New South Wales, Australia
Tuva Moritz
Ulf Persson
Unga Folkdansare Umeå
Verdal juniorspellmannslag - Norway
Veronica Grahn
Vincent Germain - Monestiés, France
Vladimir Vladimirov - Plovdiv, Bulgaria
Ylva Hårding
Žofie Kašparová - Prague, Czech Republic
Östra Ersbodaskolan åk 3
Broadcast and streaming
Magda Andersson - Ogräs Streamingstudios
Jonas Nimrodsson - Ogräs Streamingstudios
Tina Vesterlund - Ynk Produktion
Sound mix
Nils Johansson - Ballerina Audio
Video Edit
Jens Tzan Choong - Lampray
Produced by
Resonans Ljudproduktion