Oczywiście, jak powiedziałem każdemu podoba się co innego i ja nie mam z tym problemu, jeden pływa na ceracie z marketu, inny na drewnie, ktoś uznaje tylko stal. Jak najbardziej jestem za, każdy pływa na tym co lub lub go stać. Początek filmu powstał po komentarzach że plastik to wydmuszka i do niczego się nie nadaje. Miałem też sporo zapytań o zalety plastiku. Ja nie odrzucam żadnego materiału, ktoś chce niech pływa betonowcem jak mu pasuje... :)
@@SylwesterSolarz-yb3hu obecnie są przykręcane A2. Najważniejsze raz w roku wykręcić wyczyścić anode, dać troszkę smaru na gwint. Wtedy mamy silnik zabezpieczony przed korozją i śrubę przed ukreceniem oraz dobrynorzeplyw prądu.
Super robota a zwłaszca odbudowa skrzydła ! A tak z ciekawości czy anody były czyszczone tylko mechanicznie lub też chemicznie? Wygłądaja super :) A czy te śrubki od dawki paliwa się mocno róznią w ustawieniu czy są wsyzstkie podobnie ustawione? Honda pisze o 3,5 obrotach, czy to by pasowało? Czy tutaj też była potrzeba wymiana O-Ringów w gaźnikach? Pozdrawiam
@@TheMaximumLikelihood te oringi to się wymienia w każdej. To ich bolączka więc jak jest jakikolwiek problem wymieniamy z klucza. Dawkinustawia się podobnie bo ciężko inaczej. Gdyby mieć przezroczyste świece wtedy można dawkę ustawiać na kolor spalania. Ale to już wyższa Szkoła wtajwminiczenia. Anody czyścimy tylko mechanicznie, ja używam szczotki drucianej na wiertarce stołowej. Jeżeli są zjedzone bardzo mocno to szczotki drucianej na szlifierce kontowej...
Dodam ze kiedyś bylo materialoznastwo liczona sztywnosc i wytrzymałość na zmeczenie i tego uczono, dlatego na razie noewyobrażam sobie czegoś wiekszego z polipropylenu, np postawienie masztu . A na ryby to prawie na wszystkim co nie utonie da radę. Pozdrawiam
Mam takie samo zdanie na temat plastikowej łódki jak Ty i dlatego od stycznia jestem szczęśliwym posiadaczem Kontry 350. Bezpieczeństwo przede wszystkim, szczególnie na rzece i nie ma co dorabiać ideologii., bo nic nie przebije polietylenu. Teraz jak pływam to mam w dupie kamienie, gałęzie i cały syf, który niesie woda. Przedtem na pontonie był stres czy na Wiśle coś tego nie przebije bo do brzegu daleko i jeszcze szybki nurt, a przy brzegu masa mułu. Teraz luz bo stabilnie, wygodnie i mega bezpiecznie.
Laminat to laminat, praca w drewnie to praca w drewnie, a alu to alu. i tak można cały dzień 😂. Są ludzie z wilekim bólem d...py i nic na to nie poradzisz. A propos laminatu. Spotkałem jakis czas temu gościa nad jeziorem który się wodował, a ja rozkładałem ponton. Podszedł do mnie i nie mógł uwierzyć jak można łowić z pontonu przecież to zaraz pęknie. Pochwalił się, że niedwano kupił łódź, używana w dobrym stanie, laminat dwuwarstwowy, bezpieczna itp. Wyglądała bardzo ładnie, faktycznie. Ale sam przyznał, że po pierwszym pływaniu silnik ma ciężej, łódka taka jakaś jak beczka się zachowuje, jakby więcej ważyła. Pokazać Panu sztuczkę, zapytałem. Wciągnął z powrotem na wózek, wszedłem pod spód i pokazałem gościowi pęknięcia na laminacie i po machaniu krypą słychać wodę w środku hehe. Mina gościa bezcenna. Pojechał do domu już nie łowił bo bał się na nią wejść. Generalnie każdy materiał jest dobry, największa wada to złe konstrukcje.
Dokładnie. Sam łowiłem 5 lat z pontonu. Nawet kruszywem nim lód do 5mm w porcie. Ja nie mam nic do laminatu czy innych tematów. A co do dwuplaszczowych laminatów mam film na kanale (Honda 45) tam między płaszczami było dobre 150 litrów wody... Po zabiegach slizgacz lata 60km/h.
Małe sprostowanie co do jazdy z podłodziówką w Niemczech. Silnik, czy inne elementy łodzi mogą wystawać poza obrys listwy świetlnej do 3 metrów na dystansach do 100 km i do 1,5 metra na dowolnym dystansie. Jeżeli wystaje powyżej 1 metra musi być oznakowanie w postaci flagi, czy biało/czerwonej tablicy, a w nocy światłem czerwonym. Nie może też ładunek zasłaniać tablicy rejestracyjnej i świateł. W przypadku silnika śruba musi być zabezpieczona pokrowcem.
Polipropylen jest prawie niezniszczalny. Można tym wjechać na mieliznę i nic się nie stanie. Nawet jakieś uderzenie w przeszkodę zostawi tylko rysę i trzeba naprawdę się postarać żeby taką łódkę zatopić.
Dokładnie jestem w szoku że tak późno trafiłem na ten materiał. Dawno temu oglądałem takie woprowskie nad morzem i sobie myślałem ale to by było fajne nad Odrę a teraz mam swoją... :)
Z tymi plastikami może chodziło komuś o gaszenie pożaru - tu może być faktycznie słabo. Ale skoro w butelce PET można wodęnad wolnym ogniem zagotować.. hmmm...
Ten plastik chyba ma mniejszą tedencje do podtrzymania ognia niż żywica. Ta jak złapie to ciężko zatrzymać. Z tego co czytałem łódki zrzutowe z platform wierniczych i taknowców też są plastikowe a one muszą wytrzymać ileś tam czasu w płonącej rozlanej ropie. Na pewno są na to jakieś normy.
@@sawatresor No właśnie tak się zastanawiam - wszystko co na morzu musi mieć atesty i spełniać określone normy. Skąd te uprzedzenia?.... Może jakiś obrońca przyrody? A tak przy okazji. Niebawem nabędę storma 20KM i tu moje zapytanie. Mianowicie z czego go zerżnęli? Yamaha? No i jaki tam filtr oleju przychodzi? - od ręki sobie zamówię ze 2 bo docierać zamierzam na 2 razy - co 10 motogodzin wymiana olejów. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam.
@@Obervator Yamaha F20. Filtr oleju Filtron 595 i pasujące. Jedne z popularniejszych filtrów na rynku bonpasuja do ok 500 modeli osobówek i 90% zaburtowcow....
Jak wykaże miał takie chore podejście jak ten gość który twierdzi że tylko aluminium tonik na świecie nie produkował bo nic innego tylko łódki aluminiowe gość jest jakiś z innej planety
A możesz powiedzieć ile? Wiele osób pyta ile kosztuje orientacyjnie 450. Ta z filmu nowa 15000€ a taki sam zestaw używany jest w DE wystawiony za 7500€.
Mam pytanie do experta, czy to problem kupić manetke z linkami do 3,5 metrowej motorowki, silnik storm 20 .Jezeli to problem to czy ktoś dorabia, z góry dziekuje za odpowiedz.
Witam mam problem silnik to Storm 13,5 zamontowałem w nim stabilizator napięcia dedykowany do Yamahy mam do nie podłączoną ładowarkę samochodową 12v ładowarka działa na telefonie pokazuje że ładuje lecz tak naprawdę nie ładuje ani jednego procenta sprawdzałem też na innej ładowarce oraz innym stabilizatorze jest to samo chciałem ładować telefon bezpośrednio bez akumulatora napięcie na wolnych pokazuję 13-14V nie wiem co jest grane może miałeś taki przypadek?
Na prądach znam się słabo. Być może do sprawnego działa potrzebuje jakiegokolwiek akumulatora. Ładowarki telefoniczne obecnie dogadują się z telefonem i regulują jaki prąd podaję ładowarka. Może coś po stronie ładowarki? Nie odpowiada jej taki prąd z silnika (dość niestabilny) I dlatego podaję jakieś minimalne wartości które nie naładują silnika. Koledze zamontowałem najzyklejszy chiński regulator i pływa w cyklu 6h dzibowka 1h spalina i tak przez kilka dni.
@@sawatresor Widziałem kiedyś twój filmik i też montowałeś właśnie bez akumulatora prąd bezpośrednio z regulatora na ładowarkę i gniazdo 12v pytanie czy u cb to działało czy ładowała telefon na wolnych obrotach? Czy mogę bezpośrednio podłączy akumulator do tego regulatora czy muszę mieć coś jeszcze regulator mam taki jak ty na filmiku dwa zielone na cewkę czarny czerwony wyjście?
@@brodacz9503 powiem tak. Zamontowałem to 4 lata temu użyłem 4 razy przez ten czas do szperacza przy wyjściu z portu po ciemaku w grudniu... Teraz wywaliłem tą wielka ładowarkę i zamontowałem samo gniazdo żebym mógł podłączyć pompkę zenzową oraz ładowanie echa. Telefonu niestety nigdy nie ładuje.
@@sawatresor Czyli żadnego doświadczenia nie masz z montowaniem takiej ładowarki typowo pod telefon bez aku ? Szperacz mam zamontowany bezpośrednio też jest podłączony do stabilizatora świeci dobrze lecz widać że napięcie nie jest idealnie równe w takim razie chyba podłącze akumulator tylko zastanawiam się jaki ile Ah żeby nie był za duży staram się ograniczać wagę zależy mi żeby można było podładować telefon czy powerbank czasami na kilku dniowych wypadach.
Panowie, do takiego ładowwania zawsze Aku na koniec układu i dopiero od akumulatora wszelkie ładowarki do telefonów i wszelkich innych gadżetów a wszystko będzie śmigać jak należy
Co to za gość który mówi że plastikowa łódka jest niebezpieczna masakra totalna nigdy aluminium dla mnie osobiście nigdy łódki tylko ponton nie ma nic bardziej wygodnego miękkiego stabilnego mobilnego zaraz rzucą się na mnie aluminiową łódką dla mnie to jest nieporozumienie oczywiście wypłynąć ze trzciny połowić ryby tak nic więcej
Różnica przed i po jest zasadnicza 😁👍🏻 czasem ten moment dokonania udanej naprawy cieszy mnie bardziej niż samo pływanie 😄
Po naprawie, nie ten silnik pięknie chodzi, nie szarpie nooo coś pięknego. Kawał dobrej roboty. Co do całości nic tylko pływać
Dyskusja o materiale, z którego jest zbudowany kadłub jest jak spór o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia.
dokładnie, dla mnie najważniejsze żeby pływała, A te plastikowe są zajebiście bezobsługowe i to jest w nich najlepsze.
Oczywiście, jak powiedziałem każdemu podoba się co innego i ja nie mam z tym problemu, jeden pływa na ceracie z marketu, inny na drewnie, ktoś uznaje tylko stal. Jak najbardziej jestem za, każdy pływa na tym co lub lub go stać. Początek filmu powstał po komentarzach że plastik to wydmuszka i do niczego się nie nadaje. Miałem też sporo zapytań o zalety plastiku. Ja nie odrzucam żadnego materiału, ktoś chce niech pływa betonowcem jak mu pasuje... :)
Witam mam pytanie mam Yamahe f6cmhs która śruba jest szybsza z wąskimi łopatkami czy z szerokimi
7 1/2 x 8
7 1/4x6
Bardzo fajnie, pozdrawiam LUTER
Pozdro.Jak zwykle robota na 5+.Pytanie czy do anody używa się specjalnych śrub czy można z A4
@@SylwesterSolarz-yb3hu obecnie są przykręcane A2. Najważniejsze raz w roku wykręcić wyczyścić anode, dać troszkę smaru na gwint. Wtedy mamy silnik zabezpieczony przed korozją i śrubę przed ukreceniem oraz dobrynorzeplyw prądu.
Serdecznie dziękuję, chciałbym mieć takiego kabinowego plastika.
Co tu myśleć. Bardzo fajna zabawka. Pozdrawiam
Pozdrawiam panie Łukaszu 😊
Mi podobają się stare bogate Niemry:))) pozdro .
Witam jak zwykle dobra robota Pozdrawiam z kujaw
Super robota a zwłaszca odbudowa skrzydła !
A tak z ciekawości czy anody były czyszczone tylko mechanicznie lub też chemicznie? Wygłądaja super :)
A czy te śrubki od dawki paliwa się mocno róznią w ustawieniu czy są wsyzstkie podobnie ustawione? Honda pisze o 3,5 obrotach, czy to by pasowało?
Czy tutaj też była potrzeba wymiana O-Ringów w gaźnikach?
Pozdrawiam
@@TheMaximumLikelihood te oringi to się wymienia w każdej. To ich bolączka więc jak jest jakikolwiek problem wymieniamy z klucza. Dawkinustawia się podobnie bo ciężko inaczej. Gdyby mieć przezroczyste świece wtedy można dawkę ustawiać na kolor spalania. Ale to już wyższa Szkoła wtajwminiczenia. Anody czyścimy tylko mechanicznie, ja używam szczotki drucianej na wiertarce stołowej. Jeżeli są zjedzone bardzo mocno to szczotki drucianej na szlifierce kontowej...
Dodam ze kiedyś bylo materialoznastwo liczona sztywnosc i wytrzymałość na zmeczenie i tego uczono, dlatego na razie noewyobrażam sobie czegoś wiekszego z polipropylenu, np postawienie masztu . A na ryby to prawie na wszystkim co nie utonie da radę. Pozdrawiam
Mam takie samo zdanie na temat plastikowej łódki jak Ty i dlatego od stycznia jestem szczęśliwym posiadaczem Kontry 350. Bezpieczeństwo przede wszystkim, szczególnie na rzece i nie ma co dorabiać ideologii., bo nic nie przebije polietylenu. Teraz jak pływam to mam w dupie kamienie, gałęzie i cały syf, który niesie woda. Przedtem na pontonie był stres czy na Wiśle coś tego nie przebije bo do brzegu daleko i jeszcze szybki nurt, a przy brzegu masa mułu. Teraz luz bo stabilnie, wygodnie i mega bezpiecznie.
Stabilność i prowadzenie tej łódki jest świetna do tego wytrzymałość. Na rzeki rewelka.
Laminat to laminat, praca w drewnie to praca w drewnie, a alu to alu. i tak można cały dzień 😂. Są ludzie z wilekim bólem d...py i nic na to nie poradzisz. A propos laminatu. Spotkałem jakis czas temu gościa nad jeziorem który się wodował, a ja rozkładałem ponton. Podszedł do mnie i nie mógł uwierzyć jak można łowić z pontonu przecież to zaraz pęknie. Pochwalił się, że niedwano kupił łódź, używana w dobrym stanie, laminat dwuwarstwowy, bezpieczna itp. Wyglądała bardzo ładnie, faktycznie. Ale sam przyznał, że po pierwszym pływaniu silnik ma ciężej, łódka taka jakaś jak beczka się zachowuje, jakby więcej ważyła. Pokazać Panu sztuczkę, zapytałem. Wciągnął z powrotem na wózek, wszedłem pod spód i pokazałem gościowi pęknięcia na laminacie i po machaniu krypą słychać wodę w środku hehe. Mina gościa bezcenna. Pojechał do domu już nie łowił bo bał się na nią wejść. Generalnie każdy materiał jest dobry, największa wada to złe konstrukcje.
Dokładnie. Sam łowiłem 5 lat z pontonu. Nawet kruszywem nim lód do 5mm w porcie. Ja nie mam nic do laminatu czy innych tematów. A co do dwuplaszczowych laminatów mam film na kanale (Honda 45) tam między płaszczami było dobre 150 litrów wody...
Po zabiegach slizgacz lata 60km/h.
Fajny sprzęt pozdro z Poznania z nad Warty
Małe sprostowanie co do jazdy z podłodziówką w Niemczech. Silnik, czy inne elementy łodzi mogą wystawać poza obrys listwy świetlnej do 3 metrów na dystansach do 100 km i do 1,5 metra na dowolnym dystansie. Jeżeli wystaje powyżej 1 metra musi być oznakowanie w postaci flagi, czy biało/czerwonej tablicy, a w nocy światłem czerwonym. Nie może też ładunek zasłaniać tablicy rejestracyjnej i świateł. W przypadku silnika śruba musi być zabezpieczona pokrowcem.
Dzięki za informację. Ja za gramanice nie jeżdżę więc moja wiedza była tylko od osób które przyciągają swoje sprzęty.
@@sawatresor W tym przypadku listwa musi być na końcu, bo opuszczony silnik zasłaniał by tablice.
Ale temat ruszyłem 😂😂😂😂😂😂😂 pan marynarz na stalowej pływa a tylko tyłek ratuje na plastiku bo lekki inni na pneumatycznych.😅
Ale niezle pascie Pan naprawia tu szacunek
Polipropylen jest prawie niezniszczalny. Można tym wjechać na mieliznę i nic się nie stanie. Nawet jakieś uderzenie w przeszkodę zostawi tylko rysę i trzeba naprawdę się postarać żeby taką łódkę zatopić.
Dokładnie jestem w szoku że tak późno trafiłem na ten materiał. Dawno temu oglądałem takie woprowskie nad morzem i sobie myślałem ale to by było fajne nad Odrę a teraz mam swoją... :)
👍💪
Z tymi plastikami może chodziło komuś o gaszenie pożaru - tu może być faktycznie słabo. Ale skoro w butelce PET można wodęnad wolnym ogniem zagotować.. hmmm...
Ten plastik chyba ma mniejszą tedencje do podtrzymania ognia niż żywica. Ta jak złapie to ciężko zatrzymać. Z tego co czytałem łódki zrzutowe z platform wierniczych i taknowców też są plastikowe a one muszą wytrzymać ileś tam czasu w płonącej rozlanej ropie. Na pewno są na to jakieś normy.
@@sawatresor No właśnie tak się zastanawiam - wszystko co na morzu musi mieć atesty i spełniać określone normy. Skąd te uprzedzenia?.... Może jakiś obrońca przyrody? A tak przy okazji. Niebawem nabędę storma 20KM i tu moje zapytanie. Mianowicie z czego go zerżnęli? Yamaha? No i jaki tam filtr oleju przychodzi? - od ręki sobie zamówię ze 2 bo docierać zamierzam na 2 razy - co 10 motogodzin wymiana olejów. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam.
@@Obervator Yamaha F20. Filtr oleju Filtron 595 i pasujące. Jedne z popularniejszych filtrów na rynku bonpasuja do ok 500 modeli osobówek i 90% zaburtowcow....
👍
zasięg
Podziękował. 👌👍
Lubię się czepiać a kompresja to na zimnym silniku czy na ciepłym?😮
Jak wykaże miał takie chore podejście jak ten gość który twierdzi że tylko aluminium tonik na świecie nie produkował bo nic innego tylko łódki aluminiowe gość jest jakiś z innej planety
Witam jaką zrobić mieszankę na docieranie silnika storm 2t 6hp i jakiej marki olej ? pozdrawiam
Te łódki z plastiku fajne ale z ceną to oszaleli pytałem się o tą 4.50 to cena kosmos
A możesz powiedzieć ile? Wiele osób pyta ile kosztuje orientacyjnie 450. Ta z filmu nowa 15000€ a taki sam zestaw używany jest w DE wystawiony za 7500€.
Roto tech sporo sobie liczy za zestaw sterówka, fotele, ale to biorą Wopry itp. wiec kasują.
@@grzegorzg1 wiem jak mają kasę to tam idzie z grubej rury, wszystko co możliwe. My wędkarze chcemy same skorupy.... 😀
Mam pytanie do experta, czy to problem kupić manetke z linkami do 3,5 metrowej motorowki, silnik storm 20 .Jezeli to problem to czy ktoś dorabia, z góry dziekuje za odpowiedz.
Najmniejszego problemu nie ma. Poprostu kupujesz. Dobierasz długość cięgien no i zestaw do konwersji z rumpla.
Ja tam tez bym brał plastik
Witam mam problem silnik to Storm 13,5 zamontowałem w nim stabilizator napięcia dedykowany do Yamahy mam do nie podłączoną ładowarkę samochodową 12v ładowarka działa na telefonie pokazuje że ładuje lecz tak naprawdę nie ładuje ani jednego procenta sprawdzałem też na innej ładowarce oraz innym stabilizatorze jest to samo chciałem ładować telefon bezpośrednio bez akumulatora napięcie na wolnych pokazuję 13-14V nie wiem co jest grane może miałeś taki przypadek?
Na prądach znam się słabo. Być może do sprawnego działa potrzebuje jakiegokolwiek akumulatora. Ładowarki telefoniczne obecnie dogadują się z telefonem i regulują jaki prąd podaję ładowarka. Może coś po stronie ładowarki? Nie odpowiada jej taki prąd z silnika (dość niestabilny) I dlatego podaję jakieś minimalne wartości które nie naładują silnika. Koledze zamontowałem najzyklejszy chiński regulator i pływa w cyklu 6h dzibowka 1h spalina i tak przez kilka dni.
@@sawatresor Widziałem kiedyś twój filmik i też montowałeś właśnie bez akumulatora prąd bezpośrednio z regulatora na ładowarkę i gniazdo 12v pytanie czy u cb to działało czy ładowała telefon na wolnych obrotach?
Czy mogę bezpośrednio podłączy akumulator do tego regulatora czy muszę mieć coś jeszcze regulator mam taki jak ty na filmiku dwa zielone na cewkę czarny czerwony wyjście?
@@brodacz9503 powiem tak. Zamontowałem to 4 lata temu użyłem 4 razy przez ten czas do szperacza przy wyjściu z portu po ciemaku w grudniu... Teraz wywaliłem tą wielka ładowarkę i zamontowałem samo gniazdo żebym mógł podłączyć pompkę zenzową oraz ładowanie echa. Telefonu niestety nigdy nie ładuje.
@@sawatresor Czyli żadnego doświadczenia nie masz z montowaniem takiej ładowarki typowo pod telefon bez aku ?
Szperacz mam zamontowany bezpośrednio też jest podłączony do stabilizatora świeci dobrze lecz widać że napięcie nie jest idealnie równe w takim razie chyba podłącze akumulator tylko zastanawiam się jaki ile Ah żeby nie był za duży staram się ograniczać wagę zależy mi żeby można było podładować telefon czy powerbank czasami na kilku dniowych wypadach.
Panowie, do takiego ładowwania zawsze Aku na koniec układu i dopiero od akumulatora wszelkie ładowarki do telefonów i wszelkich innych gadżetów a wszystko będzie śmigać jak należy
Co to za gość który mówi że plastikowa łódka jest niebezpieczna masakra totalna nigdy aluminium dla mnie osobiście nigdy łódki tylko ponton nie ma nic bardziej wygodnego miękkiego stabilnego mobilnego zaraz rzucą się na mnie aluminiową łódką dla mnie to jest nieporozumienie oczywiście wypłynąć ze trzciny połowić ryby tak nic więcej