Teatr Ruchu Mo-She, Symbioza: premierowe oklaski i ukłony

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 18 พ.ค. 2024
  • Premiera: 18.05.2024, godz. 19.00
    Miejsce: Wejherowskie Centrum Kultury
    Reżyseria, choreografia, scenariusz - Monika Leśko-Mikołajczyk
    Scenografia i kostiumy - Joanna Borkowska
    Wykonanie kostiumów- Bożena Ryczkowska, Ewa Badziąg, Magdalena Sworowska - Pracownia krawiecka Teatru Miejskiego w Gdyni
    Wizualizacje multimedialne - Filip Borkowski
    Reżyseria światła - Jacek Rogalewski
    Reżyseria dźwięku- Michał Zacharski
    Scenotechnicy - Mateusz Czech, Piotr Smentoch
    OBSADA:
    Teatr Ruchu Mo-sHe:
    Kryża Marcin
    Ławicka Zuzanna
    Miętkiewicz Jaśmina
    Podsiedzik Artur
    Rzepka Marcel
    Rychlak Zuzanna
    Stojowska- Swędrzyńska Karolina
    Strojna Paulina
    Teatr Tańca Pasja:
    Gibała Oliwia
    Glaubitt Magdalena
    Jabłońska Maja
    Klejbach Dominika
    Kozłowska Malwina
    Rusek Urszula
    Sołowiej Anna
    Warżawa Martyna
    Żuk Zuzanna
    Autorzy utworów muzycznych wykorzystanych w spektaklu:
    Miguel Atwood-Ferguson, Aleks Podraza, Dominic Peter Bartlett Smith, Jason Angus Stoddart Swinscoe, Mathijs Jean F Bertel, Agnes Caroline Thaarup Obel, Simon Charles Green, Jordan Rakei, Jakub Jan Tracz, Igor Marek Walaszek, Paul Hartnoll, Phillip Hartnoll, Norman Fisher Jones, Elizabeth Lorraine Gray, Trevor Robert Gray, John T Williams, Anne Jennifer Dudley, Joe Acheson, Philip France, Phil Hartnoll, Nils Oliver Frahm, Romy Madley Croft, Baria Qureshi, Oliver David Sim, James Thomas SmithLicencja na korzystanie z utworów została udzielona przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.
    Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza na swoją kolejną produkcję. Spektakl Symbioza jest efektem współpracy doświadczonego zespołu tancerzy i performerów Teatru Ruchu Mo-sHe z żywiołowością młodego zespołu Teatru Tańca Pasja.
    To działanie kolektywne, symbiotyczne zaowocowało stworzeniem pięknego obrazu, pełnego prawdziwych emocji, energii i ruchu. Spektakl jest wyjątkowym obrazem oprawionym w niemal organiczne kostiumy i scenografię projektu Joanny Borkowskiej. Widowiskowym układom choreograficznym towarzyszą wizualizacje Filipa Borkowskiego i pokaz świateł w reżyserii Jacka Rogalewskiego. Całości dopełnia zaś kolaż muzyczny The Cinematic Orchestra, Orbital, Bonobo.
    Tą symbiotyczną współpracę twórców splata wizja reżyserki Moniki Leśko-Mikołajczyk. Subtelność i siła przeplatające się w spektaklu, dają przestrzeń do refleksji nad tym, co istotne, by współistnieć z otaczającym nas światem. Spektakl jest fantazją o współodczuwaniu, współodpowiedzialności za drugiego człowieka i świat, w którym żyjemy.
    Symbioza jest dyskursem o relacjach między człowiekiem a przyroda, kobietą a mężczyzną, o umiejętności dawania i brania, o potrzebie poczucia bezpieczeństwa. Spektakl jest przepełniony symboliką, jak drzewo, które stanowi centrum spektaklu. Jest organiczne, jest siłą, źródłem życia i daje schronienie. Jego siła nie jest jednak wieczna, tak jak nie są stałe relacje między ludźmi. Nic nie jest na zawsze, jeśli o to nie zadbamy. Wreszcie mówi o kruchości i ulotności życia i tego co piękne, ukochane, najważniejsze. Opowiada o początku i końcu, życiu i śmierci, przede wszystkim jednak o nadziei, która zawsze się tli i daje siłę na lepsze jutro - Monika Leśko-Mikołajczyk

ความคิดเห็น •