ТОП-10 фільмів про фізику та фізиків. Рейтинг популярних кінофільмів

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 7 ก.ค. 2024
  • До вашої уваги ТОП-10 фільмів про фізику та фізиків. Розпочинаємо!
    10 місце. Небезпечний елемент. 2019 р.
    Біографічна драма розкриє історію відкриття радію та полонію. Як вже здогадалися, це фільм про наукові звершення та життя неперевершеної Марії Склодовської-Кюрі - лауреатки двох нобелівських премій: з хімії та фізики.
    9. Війна струмів. 2017 р.
    Ще одна історична драма з насиченим сюжетом про змагання між Томасом Едісоном та Джорджем Вестінгаузом. Тобто між прибічниками різних систем: постійного та змінного струмів.
    8. Челленджер. 2013 р.
    Знову ж драма, присвячена розслідуванню катастрофи шатла "Челленджер", що вибухнув на 73 секунді під час зльоту в 1986 році. Розслідував дану справу один з творців квантової електродинаміки, лауреат нобелівської премії - Річард Фейнман.
    7. Теорія всього. 2014 р.
    Нова біографічна драма про Стівена Гокінга. Але в даній інтерпретації більше кохання, романтики та життя молодого вченого і трохи менше науки.
    6. Мангеттен. 2014 р.
    Історично-драматичний серіал про славнозвісний «Мангеттенський проєкт» - програму розробки ядерної зброї США. Обидва сезони дуже цікаві, хоча не до кінця історично достовірні.
    5. Вільна енергія Тесли. 2013 р.
    Український біографічний фільм про неймовірного винахідника та фізика Ніколу Тесла, який трохи документальний, але з елементами художнього наповнення. Рейтинг у нього напрочуд високий.
    4. Геній. 2017 р.
    Новий біографічний телесеріал про найбільших геніїв в історії людства. Особливо рекомендую перший сезон з Альбертом Ейнштейном.
    3. Оппенгеймер. 2023 р.
    Підійшли до ТОП-3. Відкриває його біографічний фільм Крістофера Нолана. Присвячена дана стрічка фізику-теоретику Роберту Оппенгеймеру - батьку атомної бомби. Це той самий «Мангеттенський проєкт», але поданий вже більш історично достовірно. А 7 статуеток премії "Оскар" підтверджують факт, що його варто переглянути.
    2. Інтерсталлер. 2014 р.
    На другому місці науково-фантастичний фільм того ж самого режисера, Крістофера Нолана. На перший погляд все здається просто фантастикою, але відомі американські журнали підтвердили, що кінострічка на диво доступно пояснює загальну теорію відносності Ейштейна і фільм навіть рекомендують для показу на уроках фізики.
    1. Чорнобиль. 2019 р.
    Усі міжнародні рейтинги вказують на одне, цей міні-серіал треба побачити, якщо цього ще не зробили. Адже у нього бали вищі, ніж у "Друзів" чи, наприклад, у "Грі престолів". Має сподобатися, хоча тут і присутні незначні фізичні неточності. Але загалом Чорнобильська катастрофа висвітлена, згідно відгуків науковців, досить об'єктивно.
    Приємного перегляду. Чекаю лайк, якщо бажаєте продовження.
    ТОП-10 фільмів про фізику та фізиків
    00:00 Небезпечний елемент. 2019 р.
    00:27 Війна струмів. 2017 р.
    00:43 Челленджер. 2013 р.
    01:05 Теорія всього. 2014 р.
    01:21 Мангеттен. 2014 р.
    01:37 Вільна енергія Тесли. 2013 р.
    01:55 Геній. 2017 р.
    02:08 Оппенгеймер. 2023 р.
    02:35 Інтерсталлер. 2014 р.
    03:00 Чорнобиль. 2019 р.

ความคิดเห็น • 8

  • @user-it4iv8bi6s
    @user-it4iv8bi6s วันที่ผ่านมา +1

    цікава підбірка, дякую!

  • @K-9_babyes
    @K-9_babyes 5 วันที่ผ่านมา +1

    Опенгеймер чудовий фільм

  • @K-9_babyes
    @K-9_babyes 5 วันที่ผ่านมา +1

  • @sapriniti
    @sapriniti วันที่ผ่านมา +1

    Тут добре майже все... Крім перших двох місць. У "Чорнобилі" напхали купу мітології, перебрехавши більшість характерів, і зробили головним злочинцем дуже відповідального інженера, не сказавши й півслова про справжнього ката України - алєксандраффа, бодай би він довіку варився в надзвичайно радіоактивній смолі. Той сучий син чудово тямив, що його реактор - це буквальна зброя локального Апокаліпсису, проте всіляко приховував інформацію і не зважав на аварії (так, вони були й до Чорнобиля, тільки менші). А щодо "Інтерстеллара", то діти гг вбивають увесь сюжет до ката. По-перше, вони порушують правило "летять люди БЕЗ тих, хто без них сумуватиме", себто без сімей і любих їхнім серцям друзів, адже діти - це і є сім'я. По-друге, дочка гг - це навіжена істеричка, якої б не пустили до жодного дослідницького центру, ще й нітрохи не міняє характеру за півжиття. Натомість нащо гг сина приписали, взагалі хтозна, бо він там просто зайвий. Іще й дозволяє сестрі спалити своє поле, бо... Чому? А хтозна, певно, тому, що це не персонаж, який думає про врожай, а частина інтер'єру! І є ще по-третє, а саме - відстань між планет біля чорної діри (ага, за кілька днів можна до кожної долетіти) й те, що чуваки там узагалі стартують. А ще кілометрове цунамі саме з води за таких умов - це трохи дивно, бо там би мав плавати якийсь метал на кшталт алюмінію... Так, перепрошую, довго й зарозуміло звучить, але таку вже я маю думку, що "Інтерстеллар" - це фільм не про науку, а про те, як гг круто плаче через дурнувату помилку команди, котра зобов'язана не припускатися помилок. Я б, певно, теж після такого ідіотизму плакала...

    • @Physics_Online
      @Physics_Online  วันที่ผ่านมา +1

      Дякуємо за такий розгорнутий та насичений коментар. І так, є у цих фільмах недоліки, але орієнтувалися на рейтинг IMDb, тому саме вони вийшли першими. Але не забуваємо, що це рейтинг художніх фільмів про фізику, а не документальних чи наукових, тому частка брехні (читаємо, як "авторського бачення"), буде завжди присутня. Лишається надіятися на нові, більш влучні фільми.

    • @sapriniti
      @sapriniti วันที่ผ่านมา

      @@Physics_Online Ой, вельми на це сподіваюся! Бо показати точну науку в художньому фільмі так, щоб люди облизувалися, й водночас не дуже перебрехати надзвичайно складно. Знаєте, я зараз над книжкою працюю, яку хочу зробити надзвичайно крутою. Там є чимало магічних штук, але оскільки гг в магію не вірить і вважає її викривленням фізики, то мушу постійно пам'ятати про фізичні закони світобудови. Основні обмеження вже прописала - й миттю відчула полегкість!;) А фільми - це "оживлена" література. Вони здатні захоплювати глядачів, розповідаючи їм про щось, і люди з задоволенням вірять побаченому. Так можна чітко пояснити, як саме вибухнула ЧАЕС, і люди про це запам'ятають; але водночас так можна показати смертників на мосту й те, як їх огортає графіт, - і люди повірять цій побрехеньці чи, скажімо, тому, що пожежник міг ухопити голіруч шматок казна-чого. Совки хай і були дикунами, та принаймні фізику намагалися вивчати (на відміну від багатьох инших наук фізика давала змогу воювати з цивілізованим світом). Отож творці художнього кіна мусять постійно пам'ятати, що чимало глядачів щиро їм повірить!
      О, згадала про дещо цікаве. Є чудова манґа "Сім смертних гріхів" і аніме за нею. Автор описує магію, яка має чіткі обмеження й фізичні пояснення, а пекло там буквально злизане з Венери! Бракує тільки божевільного атмосферного тиску, тож тамтешні істоти можуть пересуватися. Також є чимало ситуацій, щодо яких можна вигадати цілу серію жартівливих завдань із фізики, хімії й геометрії. Тож раджу з нею ознайомитися!;))) Й дякую за Вашу корисну працю!:)

  • @user-ur6xt2ct4n
    @user-ur6xt2ct4n 5 วันที่ผ่านมา +1

    А де Ейнштейн та Едінгтон?

    • @Physics_Online
      @Physics_Online  วันที่ผ่านมา

      Гарний фільм. Тому доповнюємо іншими, можливо складемо згодом більш глобальний ТОП. Зараз старалася брати нові фільми