Hasznos és jó ez a videó, valamint köszönet érte, ám a laikus emberben felmerül a kérdés, hogy a régi Tdi dízelek vagy a más dízel konstrukciók tökéletesen elfutottak e nélkül a szerkezet nélkül sima egytömegű lendkerékkel és hagyományos kuplungtárcsával.Az egész autógyártás arra épül, hogy minnél bonyolultabb szerkezeteket építsenek bele egy autóba és az lehetőleg záros időn belül elromoljon, mindemellett sok sok óra hossza legyen kicserélni célszerszámokkal és természetesen rengeteg pénz ellenében.Meg lehet mindent műszakilag magyarázni, hogy ilyen káros rezgések meg olyan nyomatékok meg amolyan " környezetkímélés" de az is látja aki nem akarja, hogy ez semmi más mint parasztvakítás.A fogyasztói társadalom elvére épített termékekről mi magunk emberek tehetünk, mi tehetünk róla mert megvásároljuk ezeket a sz@rokat! Minden iparágban ez megy, szándékosan egyre silányabb és ócskább dolgokat terveznek, ma egy gyárban a mérnökök nem azon dolgoznak , hogy egy termék tartós leggyen, hanem azon, hogy időzített hibákat tervezzenek a gépekbe, termékekbe.....
Sajnos teljesen igazad van amit írtál,engem az bánt a legjobban,hogy hiába tudom ezt én vagy te meg még mások nem tudunk ellene tenni semmit se mert a többségnek kéne összefogni mi kevesen vagyunk 🙁 Nekem már kezd elegem lenni a fogyasztói társadalomból az a baj mindent kitermelünk aztán rövid időn belül átalakítjuk szemétté tehát pazarlunk.Én valamit nem pár évig szeretnék használni hanem sokáig pl egy autót is 30 évig nem mondjuk egy 6 év garancia időig aztán kuka.
Köszönöm, nagyon hasznos a videó, eddig nem értettem a kéttömegű lendkerék lényegét, most már igen. Bár én az egyszerűség híve vagyok, minél kevesebb és egyszerűbb alkatrész annál kevesebb hibalehetőség. Sajnos az ipar viszont nem erre megy :(
jo video volt,végignéztem. én most vagyok kettőstömegű csere elött 218 000 et ir benne persze hasznaltan vettem 198 000 el de nemreg észrevettem ha benyomom a kuplungot kattogo hangot ad a motor felöl illetve amiröl a video vegen van szo hogy megtamasztom a kuplungot egy ponton akkor ez a hang felerősödik.leállitaskor viszont nincs kattanás.kuplungal eggyütt cserélem + kinyomócsapagyak tehat Set ben cserélem 630 euro a set és 150 euro a munkadij. remélem a következő 200 000 km nél nemlesz már ilyen gond. illetve hogy mig nallam van az autó engem bőven kiszolgáljon vw tiguan 2012
Az első fára aki kitalálta ez a lehúzást! A Dieselek első 50 évében nem volt rá szükség, most sincs, elspórolják az anyagot a főtengelyből és pótolni próbálják különféle szar megoldásokkal. Az első 1.9-es Diesel kocsimba nem volt, nem is hiányzott, 350 ezernél adtam el, most meg 150 és vége. Kettős tömegű kivan, hajtókarcsapágy kivan. Lónak a nemesebb szerve a tervezőbe. Ja és egy sima tengelykapcsoló tárcsát sem tud megtervezni, tesz bele egy lötyögő hézagot. A linkelt videón egy tervezési hibás fos, amit betettek az is ment a kukába 2000 km után, szétszedtem, a középső agy rész van ilyen kotyogósra hagyva, nem elkopott, így gyártják, amíg a szereléstől kicsit a két fél szorul, addig jó, de amit megszűnik a súrlódás kezd kotyogni. Diesel hajtókar csapágyon galvanizált 3-4 század milliméternyi csapágyfém van. Pofám leszakadna, ha ilyet adnék ki a kezemből. A piaci bizsun vastagabb aranyréteg van, mind csapágyfém egy dci-ben. th-cam.com/video/RBsbsFDTEk0/w-d-xo.html
Tisztelt Uram! Nagyon tetszett a magyarázat. Az elv egyszerű és érthető DE! Valaki azt magyarázza el miért kell ilyen projekthez bedrogozott/elmebeteg fejlesztőket odaengedni? Mert ennek a megvalósítása nekem ezt mutatja. Ki volt az az elmebeteg fejlesztő aki spirálrugót rakott körbe? Miért nem tettek bele cserélhető, egyszerűen kiszerelhető rugókat mint ahogy a régi autók kuplungtárcsájában el vannak helyezve? Mert akkor talán nem cserélni kellene 3-9ezer ft-ér hanem esetleg a kuplungtárcsa cserénél ezeket a rugókat is lehetne cserélni pár ezer ft tételként? Nos ez az autóipar egy újabb gyöngyszeme!
Jó ideje már hogy a motorok mechanikai fejlesztése megrekedt egy szinten, azonkívül az autógyárak nem törekednek "örök életű" alkatrészek gyártására nyilvánvaló üzleti érdekből. (Nem vennének új autót, szervizeknek munka, satöbbi... Sajnos ez van!)
Igen, ez egy jó műsor, sokat lehetett tanulni belőle. Hogy mi az én véleményem a mai autókról? Az, hogy kalap szarok és méreg drágák. Kérdés: Miért van szüksége egy ezres motornak ezer lóerőre? Csak kérdezem. Ráadásul vegyük csak a kihegyezett hengerfedelet a dugójával; ha kiesik szinkronból, lehet kidobni a szemétbe, mert abból már nem lesz motor soha. Vegyük az én Renault egyes 1.8-as 66 kiló Wattos lagunámat, az utcában szakadt el a vezérlő szíj, csak az önindító szénkeféjét kellett kicserélnem, az ékszíjat öt perc alatt cseréltem ki, az összes másfél óra volt, mert nehezen tudtam leszedni a főtengely valamelyik kerekét, nem emlékszek miért kellett. Minél bonyolultabb egy autó, annál szarabb és remélem be is tiltják a kismotor-nagy teljesítmény motorokat, nemcsak ígérgetik.
Szia! "TH-cam népe" nevében köszönjük, hogy értelmesen elmagyarázod, mi hogyan működik! 🙂 Ha kérhetném a vezérlést állító okos kerékről is csinálnál egy fejtágító videót.. Mi a rákfenéje? Miért pusztul el 150ezer kilóméterenként? Stb...érdekelne!😀Az alany egy 2004-es citroen c4 benzines kivitel 1.4 vagy 1.6... Nem én szerelem, nem is szeretném!!! Csak érdekel, hogy mi lehet a hiba
Szia. Az oroszoknak már nagyon régen feltalálták a diesel motoroknál, igaz a ventilátor meghajtásnál volt kettes kuplung tárcsa. A generátornál 4 Db gumiharangalt volt csökkentve a hirtelen induláskor jelentősége
Az automata váltó sajnos már 1500-as fordulatnál felvált, ezzel a motort abban az alacsony tartományban tartja, ahol nagy a vibráció. Ez is hozzájárulhat a lendkerék hibákhoz.
Autómatában nincs ilyen lendkerék, de ha egyébként jobban rálépsz a gázpedálra, akkor sokkal később fog felváltani. Kigyorsításnál, előzésnél ezt csinálja, már ha hibátlanul működik.
Nemsokára abbahagyják a belsoegesu motorok gyártását, de még mindig ki tudnak valamit találni, ami el tud romlani. Mindig az a legjobb, ami a prototípusokon van. Látott már valaki versenypályán kettős tömegű lendkereket, vagy változó geometrias turbot?
Normal kettostomeguvel diselnel sima liba a 250 ezer kilometer ha rendesen hasznalod forulatban. Ahogyan mondja. Sot, ettol tobbet is elmehet. Nalam most a gyarival 230 ezernel vagyok es meg sima ugy. Nalam ugy dorombol az 1.9 PDTDi mint egy kis cica :D Amugy sebessegnel is erzodik ha mar nem okes a kettomegu, akkor is el kezd pulzalni. Nem csak az elindulasnal.
Viszont a hazai nomenklatúra 'kettős tömegű lendkerék' -ként ismeri. Vannak ilyen ragadvány nevek, hiszen például az összes kézi sarokköszörű a 'kisflex' névre hallgat, függetlenül a gyártótól... A téma ismertetése viszont korrekt.
Nagyon érdekes. Én is a kéttömegü elnevezést használom, pedig szeri tem nem az. A DMF=Dual Mass Flywheel-ből a Dual kettőst, kétszerest, kettőzöttet jelent igazábol.
Egy hagyományos kuplungszerkezet tárcsával együtt is töredéke árban egy kéttömegűnek. Nem is értem mit spórolnak meg vele. Mert különbségről szól a videó, de előnyökről illetve hátrányról nemigen. Vagy lehet csak én vagyok kissé lassú 🤔.
Skoda octavia 3 2.0 tdi 72000 km 7 éves korára ujonan vásárolva úgy esett szét kettős tömegű hogy a kuplungon nem volt értékelhető kopás. Az előző 1 generációs octavia 200000 kmrel vígan megy a mai napig
@@ZSZmindenamitechnika A romló alkatrész minőséget szeretném csak alátámasztani azzal,hogy megosztom saját tapasztalatom.Skoda Felicia Pickup 1,9D.2000-es évjárat 19 éve nálam.Km garantált barátom vette két évesen vettem át 45ezerrel.Gyári kuplung (Sachs)348 ezret ment el.LUK-ot kapott másodiknak 175ezret ment el kapott megint egy Sachs-ot most gyenge 80 van benne és vége.Tegnap előtt fordult az óra 600ezer km-re,de a motor még bontatlan!!! Ennyit a romló alkatrész minőségről.
A psa 1.6 hdi kiadott kettős tömegü lendkerékkel és hagyományos 1tömegű lendkerékkel is motorokat. Ez is azt mutatja ez nem más mint beépített avulás. Hogy kb. 200ezrenként költsünk 10x annyit mintha nem lenne benne. Mert, hogy semmi de semmi szúkség nincsen rá! Ismerek olyat aki soka kettős tömegüt cserélt 1 tömegüre és olyat is aki több kettős tömegűt összeheggesztett. Evek óta mennek gond nélkül. Jó lenne már ha egy tökös mérnök beperelné a csaló mérnököket.
Nekem opel corsa 1.4T van itt,hogyan kezeljem az autót,hogy ne legyen később probléma a kettős tömegű lendkerék?Mert ugye ha kint országúton megyek akkor 6 ba felváltva 90km/h-val nincsenek hatalmas fordulatok én meg nem szoktam sietni.Meg akkor városban se szabad kis fordulaton menni vele?
A gumiágyazást nem próbálták ki? Megcsinálhatták volna szétszedhetősre, és gumit kéne csak cserélni. 500 ft ért. Nekem a Jawa 350 ohv van. (1934) ben, és a Norton manx- ban is gumiágyban volt.
Üdv. Azzal a kérdéssel fordulok önhöz hogy a kettőstömegű lendkerék hibája okozhatja az egész kasztni remegését intenzív gázadás(előzésnél)? /audi a4 1.9 tdi 1999/Köszönöm
Szia! Nekem olyan hibát produkál az autóm, hogy indulásnál ha a gázra lépek akkor egy kicsit rángat. Lejtőn elindulásnál is ezt csinálja. Egyébként a váltó, menetközben szépen vált. Az autó egy Audi A4 B8 2.0 tdi fokozatmentes váltó. Mi okozhatja a hibát? A lendítőkerék?
Jo kis video! Škoda octaviam 1.9 77kw van, alapjáraton picit lenyomom a kuplungot es rugdos a pedálba a motor jarasanak utemével, kettostomegu vagy motor silent lehet a probléma? Menet kozben nincs gond..
C4 corvette-be már a 80as években beletették a kettőstömegűt, feltételezem azért hogy a kasztni ne kapjon annyi rezgést mert nem volt a struktúra annyira merev mint egy klasszikus önhordó esetében
Annyit kell tudni róla, hogy ez az autózás történeténeke egyik legfeleslegesebb találmánya... Értelme annyi van, hogy gyorsan elromlik, utána meg horror áron lehet cserélni.
@@garazsgeza5728 egy kocsimban sem volt eltörve az a rugó ( amelyikben kuplungot cseréltem) ezzel nem állítom, hogy nem tört el néha néha, ám a javítási összeg töredéke volt, arról ugye ne is beszéljünk, hogy anno pl. az Isuzu motoros dízel opeloknál nem kellett levenni a váltót kuplung cseréhez mert oldalra ki lehetett húzni a nyelestengelyt és volt egy szerelőnyílás a váltón ahol szépen ki lehetett szedni a kuplungszerkezetet.Mesélhet nekem bármilyen mérnök, meg jöhetnek a nagy környezettudatosságukkal, de semmi másról nem szól ez mint puszta pénzlehúzásról valamint arról, hogy mókuskerékbe dobják az autótulajdonosokat...ám mi tehetünk erről, mert megvesszük ezeket a hulladék autókat!
Szia. Adott egy seat leon 1.9tdi 105ló 2006os evjarat, most csereltettem kettőstömegu lendkereket egyben a kuplunggal tehat uj minden, inditaskor neha kiad egy furcsa hangot es alapjaratban ha egy kicsit lenyomom a kuplungot halatszik egy verő hang ami erződik a kuplung pedalon is, szerinted mi lehet a hiba? Hibás az uj alkatresz?
Valami azt súgja,hogy ez a schweinerei már rég nem a közlekedésről(mobilitásról)szól,hanem valami egész másról! Valami olyan, amit a mátrix csúcspontján láthatunk... (Nem kedvencem,nem,(a film)de talán így érthető lesz!!!!)..remélem.
üdv. Lendítőkerék a hivatalos elnevezés, de rövidítve lendkeréknek is nevezzük. Mindkét kifejezés ugyan azt jelenti (röviden: mozgási/forgási/ energiát tárolva segíti a főtengely forgását a nem munkát generáló (kipufogó) ütemek során).
Nem vagyok autószerelő, nem értek hozzá, de miért nem működhet a dugattyúk munkaütemének eltolása? A videón ugye a 4 dugattyú kettesével 180 fokra vannak egymástól. Nem működne 90 fokkal és így minden sűrítésre jutna egy terjeszkedés. Gondolom, ha praktikus lenne, már így gyártanák, de mi az oka, hogy még sem?
műszaki vezérlési és tömeg kiegyenlítési oka van a 4hengeres motor ilyen jellegű változtatási lehetőségének. A yamah próbálkozott máskor módosítással: th-cam.com/video/Myfp2sUducE/w-d-xo.html&ab_channel=TesztMotor
@@garazsgeza5728 A 4 ütemű Otto- és Diesel motor egy ciklusa 720°-os, azaz a főtengely két teljes körbefordulására esik egy munkaütem. Ha a motor 4 hengeres és a klasszikus motorépítési szokások szerint épült, akkor a működése közben a főtengely minden 180°-os elfordulására esik egy munkaütem. Szerintem a válaszod írásakor kicsit összekeverted a fokokat, valószínűleg azért, mert 360°-nak vetted a 4 ütemű motor működési ciklusát. A 2 ütemű benzinmotornak van 360°-os ciklusa, de 2 ütemű motort ritkán készítenek soros 4 hengeres formában.
Hasznos és jó ez a videó, valamint köszönet érte, ám a laikus emberben felmerül a kérdés, hogy a régi Tdi dízelek vagy a más dízel konstrukciók tökéletesen elfutottak e nélkül a szerkezet nélkül sima egytömegű lendkerékkel és hagyományos kuplungtárcsával.Az egész autógyártás arra épül, hogy minnél bonyolultabb szerkezeteket építsenek bele egy autóba és az lehetőleg záros időn belül elromoljon, mindemellett sok sok óra hossza legyen kicserélni célszerszámokkal és természetesen rengeteg pénz ellenében.Meg lehet mindent műszakilag magyarázni, hogy ilyen káros rezgések meg olyan nyomatékok meg amolyan " környezetkímélés" de az is látja aki nem akarja, hogy ez semmi más mint parasztvakítás.A fogyasztói társadalom elvére épített termékekről mi magunk emberek tehetünk, mi tehetünk róla mert megvásároljuk ezeket a sz@rokat! Minden iparágban ez megy, szándékosan egyre silányabb és ócskább dolgokat terveznek, ma egy gyárban a mérnökök nem azon dolgoznak , hogy egy termék tartós leggyen, hanem azon, hogy időzített hibákat tervezzenek a gépekbe, termékekbe.....
Sajnos teljesen igazad van amit írtál,engem az bánt a legjobban,hogy hiába tudom ezt én vagy te meg még mások nem tudunk ellene tenni semmit se mert a többségnek kéne összefogni mi kevesen vagyunk 🙁 Nekem már kezd elegem lenni a fogyasztói társadalomból az a baj mindent kitermelünk aztán rövid időn belül átalakítjuk szemétté tehát pazarlunk.Én valamit nem pár évig szeretnék használni hanem sokáig pl egy autót is 30 évig nem mondjuk egy 6 év garancia időig aztán kuka.
Köszönöm, nagyon hasznos a videó, eddig nem értettem a kéttömegű lendkerék lényegét, most már igen. Bár én az egyszerűség híve vagyok, minél kevesebb és egyszerűbb alkatrész annál kevesebb hibalehetőség. Sajnos az ipar viszont nem erre megy :(
Nagyon összeszedett átgondolt és érthető videó.
Köszönöm ezt az információdús rendkívül tanúlságos és alapos előadást!
A szakiskolás diákokkal reggeltől estig a te videoid nézettetném. Profi ✌️😏
Szavaid aranyat érnek! Üdv kaposvárról.
jo video volt,végignéztem. én most vagyok kettőstömegű csere elött 218 000 et ir benne persze hasznaltan vettem 198 000 el de nemreg észrevettem ha benyomom a kuplungot kattogo hangot ad a motor felöl illetve amiröl a video vegen van szo hogy megtamasztom a kuplungot egy ponton akkor ez a hang felerősödik.leállitaskor viszont nincs kattanás.kuplungal eggyütt cserélem + kinyomócsapagyak tehat Set ben cserélem 630 euro a set és 150 euro a munkadij. remélem a következő 200 000 km nél nemlesz már ilyen gond. illetve hogy mig nallam van az autó engem bőven kiszolgáljon vw tiguan 2012
Az első fára aki kitalálta ez a lehúzást! A Dieselek első 50 évében nem volt rá szükség, most sincs, elspórolják az anyagot a főtengelyből és pótolni próbálják különféle szar megoldásokkal. Az első 1.9-es Diesel kocsimba nem volt, nem is hiányzott, 350 ezernél adtam el, most meg 150 és vége. Kettős tömegű kivan, hajtókarcsapágy kivan. Lónak a nemesebb szerve a tervezőbe. Ja és egy sima tengelykapcsoló tárcsát sem tud megtervezni, tesz bele egy lötyögő hézagot. A linkelt videón egy tervezési hibás fos, amit betettek az is ment a kukába 2000 km után, szétszedtem, a középső agy rész van ilyen kotyogósra hagyva, nem elkopott, így gyártják, amíg a szereléstől kicsit a két fél szorul, addig jó, de amit megszűnik a súrlódás kezd kotyogni. Diesel hajtókar csapágyon galvanizált 3-4 század milliméternyi csapágyfém van. Pofám leszakadna, ha ilyet adnék ki a kezemből. A piaci bizsun vastagabb aranyréteg van, mind csapágyfém egy dci-ben.
th-cam.com/video/RBsbsFDTEk0/w-d-xo.html
te miért nem jársz lovaskocsival, azokba még tankolni se kellett :-DD
Teljes mértékben egyetértek!
Tisztelt Uram! Nagyon tetszett a magyarázat. Az elv egyszerű és érthető DE! Valaki azt magyarázza el miért kell ilyen projekthez bedrogozott/elmebeteg fejlesztőket odaengedni? Mert ennek a megvalósítása nekem ezt mutatja. Ki volt az az elmebeteg fejlesztő aki spirálrugót rakott körbe? Miért nem tettek bele cserélhető, egyszerűen kiszerelhető rugókat mint ahogy a régi autók kuplungtárcsájában el vannak helyezve? Mert akkor talán nem cserélni kellene 3-9ezer ft-ér hanem esetleg a kuplungtárcsa cserénél ezeket a rugókat is lehetne cserélni pár ezer ft tételként? Nos ez az autóipar egy újabb gyöngyszeme!
Jo lett volna megvilagitani az alkatreszeket, a rugokat, igy csak egy nagy sotet masszat lat csak a lenditokerekbol az ember
Jó ideje már hogy a motorok mechanikai fejlesztése megrekedt egy szinten, azonkívül az autógyárak nem törekednek "örök életű" alkatrészek gyártására nyilvánvaló üzleti érdekből.
(Nem vennének új autót, szervizeknek munka, satöbbi...
Sajnos ez van!)
Nagyon jó videó lett! Jól el magyarázod hogy mi mire szolgál és miért jó vagy épp rossz!
Szuperjok a videoid sok hasznos ismeretet adszát az autósoknak !
Ezz igen ! Szép volt nagyon szép előadás volt ,és tanúságos!
Igen, ez egy jó műsor, sokat lehetett tanulni belőle.
Hogy mi az én véleményem a mai autókról? Az, hogy kalap szarok és méreg drágák.
Kérdés: Miért van szüksége egy ezres motornak ezer lóerőre? Csak kérdezem. Ráadásul vegyük csak a kihegyezett hengerfedelet a dugójával; ha kiesik szinkronból, lehet kidobni a szemétbe, mert abból már nem lesz motor soha.
Vegyük az én Renault egyes 1.8-as 66 kiló Wattos lagunámat, az utcában szakadt el a vezérlő szíj, csak az önindító szénkeféjét kellett kicserélnem, az ékszíjat öt perc alatt cseréltem ki, az összes másfél óra volt, mert nehezen tudtam leszedni a főtengely valamelyik kerekét, nem emlékszek miért kellett.
Minél bonyolultabb egy autó, annál szarabb és remélem be is tiltják a kismotor-nagy teljesítmény motorokat, nemcsak ígérgetik.
@@garazsgeza5728 hülye
Szia! "TH-cam népe" nevében köszönjük, hogy értelmesen elmagyarázod, mi hogyan működik! 🙂 Ha kérhetném a vezérlést állító okos kerékről is csinálnál egy fejtágító videót.. Mi a rákfenéje? Miért pusztul el 150ezer kilóméterenként? Stb...érdekelne!😀Az alany egy 2004-es citroen c4 benzines kivitel 1.4 vagy 1.6... Nem én szerelem, nem is szeretném!!! Csak érdekel, hogy mi lehet a hiba
Nagyon hasznos volt ez a videó, köszi 👌🏼
Tanárúr ! Köszönjük és gratulálok, nagyon szép, érthető előadás ! Csillagos 5-ös ! :-) Még sok ilyet kérünk ! :-)
köszönöm szépen, van a csatornán még több mint 220 video szemezgessenek belőle mind tanulságos
Nagyon jó videókat csinàlsz,csak így tovàbb😎💪
Szia. Az oroszoknak már nagyon régen feltalálták a diesel motoroknál, igaz a ventilátor meghajtásnál volt kettes kuplung tárcsa. A generátornál 4 Db gumiharangalt volt csökkentve a hirtelen induláskor jelentősége
Az automata váltó sajnos már 1500-as fordulatnál felvált, ezzel a motort abban az alacsony tartományban tartja, ahol nagy a vibráció. Ez is hozzájárulhat a lendkerék hibákhoz.
Autómatában nincs ilyen lendkerék, de ha egyébként jobban rálépsz a gázpedálra, akkor sokkal később fog felváltani. Kigyorsításnál, előzésnél ezt csinálja, már ha hibátlanul működik.
Nagyon penge volt! Grat !
Nemsokára abbahagyják a belsoegesu motorok gyártását, de még mindig ki tudnak valamit találni, ami el tud romlani.
Mindig az a legjobb, ami a prototípusokon van.
Látott már valaki versenypályán kettős tömegű lendkereket, vagy változó geometrias turbot?
Régen kovácsolt acél főtengelyek voltak az csillapított!
Köszönöm a feltötést.
Normal kettostomeguvel diselnel sima liba a 250 ezer kilometer ha rendesen hasznalod forulatban. Ahogyan mondja. Sot, ettol tobbet is elmehet. Nalam most a gyarival 230 ezernel vagyok es meg sima ugy. Nalam ugy dorombol az 1.9 PDTDi mint egy kis cica :D
Amugy sebessegnel is erzodik ha mar nem okes a kettomegu, akkor is el kezd pulzalni. Nem csak az elindulasnal.
Tehát kicsit jobban pörgetve?
A hagyományos meg elfutott 2 millió kilométert is...
Még el se kezdtem nézni, de máris nagy respekt a kéttömegű megnevezésért. Szegény lend(ítő)kerék sose volt kettőstömegű
Viszont a hazai nomenklatúra 'kettős tömegű lendkerék' -ként ismeri. Vannak ilyen ragadvány nevek, hiszen például az összes kézi sarokköszörű a 'kisflex' névre hallgat, függetlenül a gyártótól...
A téma ismertetése viszont korrekt.
Nagyon érdekes. Én is a kéttömegü elnevezést használom, pedig szeri tem nem az. A DMF=Dual Mass Flywheel-ből a Dual kettőst, kétszerest, kettőzöttet jelent igazábol.
Egy hagyományos kuplungszerkezet tárcsával együtt is töredéke árban egy kéttömegűnek. Nem is értem mit spórolnak meg vele. Mert különbségről szól a videó, de előnyökről illetve hátrányról nemigen. Vagy lehet csak én vagyok kissé lassú 🤔.
Skoda octavia 3 2.0 tdi 72000 km 7 éves korára ujonan vásárolva úgy esett szét kettős tömegű hogy a kuplungon nem volt értékelhető kopás. Az előző 1 generációs octavia 200000 kmrel vígan megy a mai napig
köszönjük az információt, ebből is látszik az évek előrehaladtával sajnos egyre romló anyag és alkatrész minőség amit a gyártók beépítenek.
@@ZSZmindenamitechnika A romló alkatrész minőséget szeretném csak alátámasztani azzal,hogy megosztom saját tapasztalatom.Skoda Felicia Pickup 1,9D.2000-es évjárat 19 éve nálam.Km garantált barátom vette két évesen vettem át 45ezerrel.Gyári kuplung (Sachs)348 ezret ment el.LUK-ot kapott másodiknak 175ezret ment el kapott megint egy Sachs-ot most gyenge 80 van benne és vége.Tegnap előtt fordult az óra 600ezer km-re,de a motor még bontatlan!!! Ennyit a romló alkatrész minőségről.
A psa 1.6 hdi kiadott kettős tömegü lendkerékkel és hagyományos 1tömegű lendkerékkel is motorokat.
Ez is azt mutatja ez nem más mint beépített avulás. Hogy kb. 200ezrenként költsünk 10x annyit mintha nem lenne benne.
Mert, hogy semmi de semmi szúkség nincsen rá!
Ismerek olyat aki soka kettős tömegüt cserélt 1 tömegüre és olyat is aki több kettős tömegűt összeheggesztett. Evek óta mennek gond nélkül.
Jó lenne már ha egy tökös mérnök beperelné a csaló mérnököket.
Nekem opel corsa 1.4T van itt,hogyan kezeljem az autót,hogy ne legyen később probléma a kettős tömegű lendkerék?Mert ugye ha kint országúton megyek akkor 6 ba felváltva 90km/h-val nincsenek hatalmas fordulatok én meg nem szoktam sietni.Meg akkor városban se szabad kis fordulaton menni vele?
Üzemnközben erdemes úgy megválasztani a fokozatokat hogy 3000korul legyen a fordulat ha engedi, dinamikusan közldkedve
A gumiágyazást nem próbálták ki? Megcsinálhatták volna szétszedhetősre, és gumit kéne csak cserélni. 500 ft ért. Nekem a Jawa 350 ohv van. (1934) ben, és a Norton manx- ban is gumiágyban volt.
Üdv. Azzal a kérdéssel fordulok önhöz hogy a kettőstömegű lendkerék hibája okozhatja az egész kasztni remegését intenzív gázadás(előzésnél)? /audi a4 1.9 tdi 1999/Köszönöm
rázhatja ha kiegyensúlyozatlan
Annyira örülnék egy kameraállványnak. Fárasztó, a remegő képet nézni.
akkor még nem volt.
A videokat közvetlenül bevágva, nem kamerával rögzítve?.....
Rossz hallásom és a terem akusztikája miatt leginkább csak mormogást hallottam.
😕
Szia! Nekem olyan hibát produkál az autóm, hogy indulásnál ha a gázra lépek akkor egy kicsit rángat. Lejtőn elindulásnál is ezt csinálja. Egyébként a váltó, menetközben szépen vált. Az autó egy Audi A4 B8 2.0 tdi fokozatmentes váltó. Mi okozhatja a hibát? A lendítőkerék?
Nem biztos hogy az mas is okozhatja.
Ki kell vizsgalni több eselyes a hiba.
A váltó kizárható? Menetközben szépen vált, nincs rántás fokozatmentes.
Jo kis video! Škoda octaviam 1.9 77kw van, alapjáraton picit lenyomom a kuplungot es rugdos a pedálba a motor jarasanak utemével, kettostomegu vagy motor silent lehet a probléma? Menet kozben nincs gond..
üdv.
Ha a motortartóbakok rendben vannak akkor a kéttömegű lendkerék (ha azzal szerlték a típust) vagy a kuplung kinyomó szerkezet lehet a hibás.
@@ZSZmindenamitechnika koszi
C4 corvette-be már a 80as években beletették a kettőstömegűt, feltételezem azért hogy a kasztni ne kapjon annyi rezgést mert nem volt a struktúra annyira merev mint egy klasszikus önhordó esetében
Annyit kell tudni róla, hogy ez az autózás történeténeke egyik legfeleslegesebb találmánya... Értelme annyi van, hogy gyorsan elromlik, utána meg horror áron lehet cserélni.
Tök jó hogy volt egy ojan alkatrèsz ami igazából soha nem romlott el de kitalálták hogy elromoljon 😡
Sajnos ez így van és ráadásul horror drágán.
@@garazsgeza5728 egy kocsimban sem volt eltörve az a rugó ( amelyikben kuplungot cseréltem) ezzel nem állítom, hogy nem tört el néha néha, ám a javítási összeg töredéke volt, arról ugye ne is beszéljünk, hogy anno pl. az Isuzu motoros dízel opeloknál nem kellett levenni a váltót kuplung cseréhez mert oldalra ki lehetett húzni a nyelestengelyt és volt egy szerelőnyílás a váltón ahol szépen ki lehetett szedni a kuplungszerkezetet.Mesélhet nekem bármilyen mérnök, meg jöhetnek a nagy környezettudatosságukkal, de semmi másról nem szól ez mint puszta pénzlehúzásról valamint arról, hogy mókuskerékbe dobják az autótulajdonosokat...ám mi tehetünk erről, mert megvesszük ezeket a hulladék autókat!
Azt is érdemes tudni tóla, hogy amit a Bárdi 180 ezerért árul, azt ők 32 ezerért kapják a nagykertől. Ez nem pofátlanság?
Helló esetleg van videód a kètlèpcsős (TDI) porlasztó működèsèről elvèről?
forgóelosztós adagoló ve vp -t csinálok nemsoká
Szia. Adott egy seat leon 1.9tdi 105ló 2006os evjarat, most csereltettem kettőstömegu lendkereket egyben a kuplunggal tehat uj minden, inditaskor neha kiad egy furcsa hangot es alapjaratban ha egy kicsit lenyomom a kuplungot halatszik egy verő hang ami erződik a kuplung pedalon is, szerinted mi lehet a hiba? Hibás az uj alkatresz?
ha a javítás szakszerű volt, akár az új lendkerék is lehet rossz.
@@ZSZmindenamitechnika köszönöm a választ!
Akkor elméletben a turbo feltöltő csökkenti ezt a vibrációt, mert a szívó munkaütemnél keletkező dugattyú lassulást csökkenti?
A munkaütem során keletkező változó alternáló tömegerőket jelentősen nem befolyásolja a turbótöltő működése, ezen fázisban.
@@ZSZmindenamitechnika köszönöm a választ.
600as Mercit, 850es BMW-t vagy Bugattit kell venni azokban nincs...
Érthető tiszta előadás.
Valami azt súgja,hogy ez a schweinerei már rég nem a közlekedésről(mobilitásról)szól,hanem valami egész másról!
Valami olyan, amit a mátrix csúcspontján láthatunk...
(Nem kedvencem,nem,(a film)de talán így érthető lesz!!!!)..remélem.
Már csak egy kérdésem lenne.Lendkerék vagy lendítőkerék?Mi a külömbség?
üdv.
Lendítőkerék a hivatalos elnevezés, de rövidítve lendkeréknek is nevezzük. Mindkét kifejezés ugyan azt jelenti (röviden: mozgási/forgási/ energiát tárolva segíti a főtengely forgását a nem munkát generáló (kipufogó) ütemek során).
Nem vagyok autószerelő, nem értek hozzá, de miért nem működhet a dugattyúk munkaütemének eltolása?
A videón ugye a 4 dugattyú kettesével 180 fokra vannak egymástól. Nem működne 90 fokkal és így minden sűrítésre jutna egy terjeszkedés. Gondolom, ha praktikus lenne, már így gyártanák, de mi az oka, hogy még sem?
műszaki vezérlési és tömeg kiegyenlítési oka van a 4hengeres motor ilyen jellegű változtatási lehetőségének.
A yamah próbálkozott máskor módosítással:
th-cam.com/video/Myfp2sUducE/w-d-xo.html&ab_channel=TesztMotor
@@ZSZmindenamitechnika Köszi, így már világos és rájöttem, hol számoltam el az elméletem :)
@@garazsgeza5728 A 4 ütemű Otto- és Diesel motor egy ciklusa 720°-os, azaz a főtengely két teljes körbefordulására esik egy munkaütem. Ha a motor 4 hengeres és a klasszikus motorépítési szokások szerint épült, akkor a működése közben a főtengely minden 180°-os elfordulására esik egy munkaütem. Szerintem a válaszod írásakor kicsit összekeverted a fokokat, valószínűleg azért, mert 360°-nak vetted a 4 ütemű motor működési ciklusát. A 2 ütemű benzinmotornak van 360°-os ciklusa, de 2 ütemű motort ritkán készítenek soros 4 hengeres formában.
Azt a hülye szót kerested, hogy szignifikáns 13:39
Azt a szót kereste, hogy csillapítva...