Na ten film czekałem, wszystkie modele których rozważam zakup, dzięki !!!
16 วันที่ผ่านมา +1
Ja założyłem Zeetexy WH1000 na Citroena C5 1.8 2009, zwykłe zawieszenie, szczerze póki co na suchym jak i na mokrym jestem zaskoczony właściwościami jezdnymi, uważam że są wystarczające do stylu mojej jazdy 😎 A śniegu w moim rejonie jest jak kot napłakał 😃 więc bieżnik asymetryczny myślę że zrobi robote i jest to złoty środek
kiedyś myślałem że letnich i zimowych Uniroyali nic nie będzie w stanie przebić aż do chwili gdy kupiłem Firestony,letnie i zimowe ,od 10 lat ta marka jest ze mną ,kolejny ciekawy odcinek👍☕☕🤜🤛
Mile zaskoczenie ze pokazaliście nieco zapomnianą markę Fulda. Użytkuje ich produkty od kilku lat i zawsze byłem zadowolony. Te zimówki mam obecnie i również złego słowa nie powiem. Świetne na śniegu.
w typowo zimowych warunkach tak są super, minus mają jedynie przy dużych opadach deszczu bo nie zawsze sobie dają radę z odprowadzeniem wody. 2 lata je już używam
@@strangers_in_the_night Ta Fulda ma bardzo podobny bieżnik do pierwszej Frigo HP. Fulda Kristal Montero 3 to była prawdziwa klasa średnia, bo była dużo lepsza od Dębicy Frigo 2.
Firestone Winterhawk 4. Kupiłem te opony w rozmiarze 245/40 R18 do BMW E61 530d, na poprzednią zimę. Opony rewelacja. Auto bardzo pewnie prowadzi się po śniegu, kopnym jak i ubitym. Nie straszne mu zaspy.. Prawdę mówiąc przy 231KM i tylnym napędzie w automacie, przez całą zimę tylko 3-4 razu odnotowałem jakiś uślizg kół, zasygnalizowany kontrolką od trakcji. Gdyby nie ta kontrolka nawet nic bym nie zauważył.. Nigdy się nie zakopałem, nawet w te największe grudniowe śnieżyce. Również na suchym asfalcie jest bajka. Prawdę mówiąc opony są cichsze niż moje letnie opony Yokohama. Do tego bardzo dobrze zbalansowane pod kątem twardości, przynajmniej jak na mój gust. Jedzie się na nich bardziej komfortowo niż na letnich Yokohamach. Nigdy nie lubiłem jeździć na zimówkach, ale w przypadku tych opon jest inaczej. Gorąco polecam. Komho Wintercraft WP 52. Te opony w rozmiarze 205/65 R15, teraz żona kupiła sobie do E39. Na razie nie wiele się nie wypowiem, bo założone zostały raptem dwa dni temu i w sumie przejechałem na nich tylko 6km, od wulkanizatora do domu.. Ogólnie na suchym asfalcie auto prowadzi się bardzo dobrze, nie są głośniejsze niż poprzednie, zajeżone Klebery i Daytony. Myślę że odpowiednio sztywne jak na takie balony.. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to przez pierwsze 2-3km piszczały w zakrętach, ale potem to ucichło, więc widocznie muszą się trochę dotrzeć. A co z typowymi warunkami zimowymi? Czas pokaże.. Ale patrząc po rzeźbie bieżnika, jest on trochę podobny do moich Firestone, więc jestem dobrej myśli.
Właśnie poszukuje opon do BMW, i Twoja opinia utwierdza mnie przy Firestone :) Do tej pory miałem Hankooka z bieżnikiem asymetrycznym coś na wzór Falkena HS02 PRO i właśnie falken do tej pory był typem nr 1
W Polsce, szczegolnie polnocnej czesci warunki zimowe widzimy kilka razy na sezon. Skupiamy sie na glebokim sniegu, testy opon sa w skandynawii czy innych zamarznjetych jeziorach a potem 99% czasu jezdzimy męczac sie na glośnych i "pływających" oponach przy wyzszej prędkośći. Mój poprzendni komplet dunlop wintersport byl super ale na tem sezon założyłem falken hs02. Po pierwszych kilometrach i opadach uwazam że będę bardziej zadowolony przez te właśnie 99% sezonu a te kilka tras gdy zima zaskoczy drogowców to i tak jezdzi się powoli zostawiajac duzy margines bezpieczenstwa.
Przydałby się test opon używanych po 5 latach czyli zazwyczaj na granicy gwarancji producenta, bo jedni mówią, że każda opona max 3-5 lat i na śmietnik. No według mnie to nie każda tylko jakiś badziew jakości podobnej do nalewek. Niektóre opony mają nawet 7 lat gwarancji więc powinny świetnie pracować po tym czasie, jeśli wysokość bieżnika pozwala.
W przypadku opony letniej tak jest, bo jeździsz w temperaturach dodatnich tj. te minimum sensowne 12 stopni w górę. Więc twarda opona (mieszkanka z biegiem czasu twardnieje) nie będzie stanowić aż takiego problemu jak stwardniała mieszanka w oponie zimowej. Miałem w zakupionym z drugiej ręki aucie komplet całych kół z oponami zimowymi klasy premium. Tylko co z tego, skoro opona miała bieżnika jeszcze sporo, ale miała 6 lat. Wystarczyło żeby samochód stanął w śniegu a pod spodem było zmrożone. Nie było opcji wyjechać nawet z osiedlowego parkingu. Także w przypadku opony zimowej wiek mieszanki i stopień stwardnienia ma krytyczne znaczenie. Jak ktoś nie ma kasy, to zdecydowanie lepiej kupić nowe dębice czy inne krzaki niż 4 letnie gumy premium, które mają jeszcze dużo bieżnika. To gdzie składuje się opony letnie w okresie zimowym też ma duże znaczenie. Lepiej trzymać oponę w piwnicy czy innym strychu niż w nieogrzewanym garażu. Niska temperatura też źle wpływa na żywotność mieszanki.
@@smeho8926 niestety trudno o taki test bo każdy używa opon w różnych warunkach i w różny sposób, natomiast jeżeli wśród oglądających są osoby, które mają takie opony i chciały by pomóc w realizacji materiału to jesteśmy otwarci na takie eksperymenty ;)
Z wymienionych tu opon najlepsze to Firestone. Z zimowej klasy średniej brałbym pod uwagę właśnie Firestone, a także Nokiany, Hankooki, Yokohamy, Vredesteiny i bliźniaki Kleber/BFGoodrich. Wiem, że niektóre z tych marek zaliczane są do klasy premium, ale wg mnie na wyrost.
Yokohama miesza gumę naturalnymi olejkami, dzięki czemu jest ona lepiej wymieszana i mieszanka nie pęka nawet 3 lata dłużej od innych. Dodatkowo jest usztywniona specjalnym włóknem, które jest lekkie i dalej wytrzymałe. Hankook za to używa krzemionki tak jak inne marki premium i w testach utrzymuje się dość wysoko, często ponad innymi markami premium. Hankook robi też opony do Formuły E, więc z całą pewnością są to marki premium.
Zamówiłem właśnie KUMHO , pierwszy raz w życiu, mam nadzieję że będzie ok. Pojazd SUPERB 3 kombi 4x4 Tylko dziwi mnie, że mam rozmiar 235/40/19 a model wp52
Do bardziej dynamicznej jazdy i większej ilości śniegu "w okolicach" to Continentale mogą okazać się lepszą opcją. W mieście czy na trasach opony LM005 będą bardzo sprawnie odprowadzać wodę. Występuje też ulepszona pod kątem przebiegu i właściwości na śniegu opona Bridgestone Blizzak 6.
Wybierałem między Uniroyalem, Firestone, Hankookiem, a wielosezonem Continentala i zdecydowałem się na ten pierwszy. Jednak obecne zimy to w większości deszcz, błoto, a śnieg to czasem kilka dni lub jakiś wyjazd w góry. Po TS850 mam jednak przyzwyczajenia do wzorowej trakcji. Czy Winterexpert to był dobry wybór to się okaże, ale według testów i opinii te opony i tak mimo, że nie są typową jodełką dają sobie dobrze radę na śniegu.
Zamówiłem dwie zimuwki bfgoodrich r2024 619zl po24 godznah dostałem maila prosimy o kontakt po telefonicznej rozmowie poinformowano mnie że opony są niedostępne następnego dnia opony w cenieponad 850zl
Witam, szukam opon w rozmiarze 255/35/19 na zimę do sportowego auta moc 420 km z napędem 4x4. Co możecie polecić ? Myślałem o Hankook Winter i*cept evo3 ?
miałem Icepta Evo3, i powiem szczerze, że to bardzo dobra opona. troche miekka na suchym, ale generalnie bardzo solidny produkt. Oczywiście Michelin jest odrobine lepszy, ale sporo droższy
jaka oponę polecicie do mocnej ośki czyli cupry 300 konnej zastanawiam się nad kumho wp 52 lub nexen w... sport 2 jazda w trójmieście więc mało śniegu więcej deszczu, gołoledzi i ewentualnie błota pośniegowego ?
@@semprelupo997 A jak w nich z głośnością? Bo etykieta mówi o aż 72 dB względem 69dB w Falkenie. Jak wiadomo Toyoty nie słyną z dobrego wyciszenia dlatego ten parametr jest dość istotny dla mnie ale oczywiście nie najważniejszy😀 Czy jest to faktycznie odczuwalne? Jeździłeś na jednych i drugich?
@@tomekvvvv fabrycznie są na bieżniku te "cycki" i dopóki się nie zetną, to faktycznie trochę huczą 😉 Nie jest to najcichsza opona, zwłaszcza przy większych prędkościach, ale ja osobiście kompletnie tego nie oczekuję od zimówki. Ma kleić w każdych warunkach, a robi to naprawdę doskonale. Na Falkenach nie jeździłem. Miałem natomiast Firestone Winterhawk 4 i też były to bardzo dobre zimówki - cichsze od Hankooka.
Tylko nie testujcie juz opon zimowych w Skandynawii bo to nie ma sensu. U nas takich zim nie ma. Interesuje mnie testowanie na mokrym gdy jest zimno bliżej zera.
@@marekkowalski3553 jest taka opona, oczywiście ;) również asymetryczna jak 72, niestety nie sprawdzaliśmy jej twardości, co do polecenia opon to wszystko zależy dla kogo (do jakiego użytkowania) i w jakim rozmiarze?
@SklepOponTV 215/70/16 Mitsubishi ASX. Max 410 za oponę chciałbym dać. Samochodem jeżdżą moi rodzice więc Max prędkość 100km/h. Mieszkam na wsi, południowa wielkopolska ale na wzgórzach Ostrzeszowskich więc są wzniesienia. Ja mam w corsie Dębice nawigator 3 i po 1 zimie szły jak złe rano. Co polecacie poza firestone? Nie musi być z waszego sklepu ale wiecie mniej więcej jakie ceny mają dane opony. Czy może coś z chińskiego?
Mialem asymetryczne od continentala. TRAGEDIA, na -15 stopni jak byl ostry LOD to spoko bardzo dobrze keily, ale na -6 na sniegu TRAGEDIA 0 przyczepnosci
Handel w internecie radzi sie takimi prawami ze jak robi sie zimno to marża rośnie, będzie odbicie pogody klienci zapomną na chwile o konieczności zakupu opon to cena lekko spadnie. Cena w hurcie ustalana jest kwartalnie.
Nie polecam!! Przy zamówieniu nowych felg 3 z 4 przyszły uszkodzone. Wystąpiłem o procedurę gwarancyjną z informację zwrotną że nowe zostaną dosłane w ciągu kilku dni.. niestety musiałem na nie czekać ponad 2 tygodnie.. Dzisiaj przyszły 3 nowe felgi otwieram pierwszy karton i kolejna porysowana.. nie tak powinien wyglądać nowy produkt..
A jaką oponę polecisz, żeby dorównała Dębicy Frigo 2 jeśli idzie o parametry zimowe? Zawsze ich używałem ale teraz mam takie auto, że muszę kupić minimum 18 a ta opona już nie występuje w takim rozmiarze... Interesują mnie tylko właściwości zimowe, na suchym i mokrym może być kiepska.
@@KZi-qc6iv z homologacją bmw i merca są Pirelli Winter Sottozero 3. Jak już mówimy o Michelinie to nie Alpin 7 a Pilot Alpin 5 jest dedykowany do tych mocniejszych samochodów. Z tańszych od Michelinów ale godnych polecenia to zdecydowanie Ultra Grip Performance 3 albo dużo tańszy ale chwalony Hankook Winter i*cept evo3 W330.
Kiedy Dawid wróci nagrywać filmy? Tego Pana nie da się oglądać, męczy się jak mówi, ciężko się go słucha. Na materiale m4k dramat... Zero ładu, zero składu, a przede wszystkim merytoryki.
Nie polecam Kumho Wintercraft WP72 do samochodów powyżej 400KM z napędem na tylna oś. Przetestowana na BMW X6 F16. Zbyt miękka i non stop odcina moc przez kontrolę trakcji.
dobre zestawienie, oby więcej takich. Kolega sie pomalau wyrabia , tak trzymać
Na ten film czekałem, wszystkie modele których rozważam zakup, dzięki !!!
Ja założyłem Zeetexy WH1000 na Citroena C5 1.8 2009, zwykłe zawieszenie, szczerze póki co na suchym jak i na mokrym jestem zaskoczony właściwościami jezdnymi, uważam że są wystarczające do stylu mojej jazdy 😎
A śniegu w moim rejonie jest jak kot napłakał 😃 więc bieżnik asymetryczny myślę że zrobi robote i jest to złoty środek
Dobry materiał 👍
kiedyś myślałem że letnich i zimowych Uniroyali nic nie będzie w stanie przebić aż do chwili gdy kupiłem Firestony,letnie i zimowe ,od 10 lat ta marka jest ze mną ,kolejny ciekawy odcinek👍☕☕🤜🤛
Miałem przez 3 lata Winterhawk 4, super zimówki. Na lato dojeżdżam komplet Roadhawków z którego też jestem zadowolony.
Tez mam winterhawki 4 rewelacyjne na sniegu
Mile zaskoczenie ze pokazaliście nieco zapomnianą markę Fulda. Użytkuje ich produkty od kilku lat i zawsze byłem zadowolony. Te zimówki mam obecnie i również złego słowa nie powiem. Świetne na śniegu.
w typowo zimowych warunkach tak są super, minus mają jedynie przy dużych opadach deszczu bo nie zawsze sobie dają radę z odprowadzeniem wody. 2 lata je już używam
@@strangers_in_the_night Fulda trochę obniżyła loty, albo Dębica i Sava poszły mocno do przodu. Bo jakościowo to bardzo zbliżone do siebie opony.
@@marekduczman to ta sama opona praktycznie
@@strangers_in_the_night Ta Fulda ma bardzo podobny bieżnik do pierwszej Frigo HP.
Fulda Kristal Montero 3 to była prawdziwa klasa średnia, bo była dużo lepsza od Dębicy Frigo 2.
Znam przypadek, że fuldy letnie i po 2 latach były plastikowe i po deszczu jeździłó się jak na lodzie.
Firestone Winterhawk 4. Kupiłem te opony w rozmiarze 245/40 R18 do BMW E61 530d, na poprzednią zimę. Opony rewelacja. Auto bardzo pewnie prowadzi się po śniegu, kopnym jak i ubitym. Nie straszne mu zaspy.. Prawdę mówiąc przy 231KM i tylnym napędzie w automacie, przez całą zimę tylko 3-4 razu odnotowałem jakiś uślizg kół, zasygnalizowany kontrolką od trakcji. Gdyby nie ta kontrolka nawet nic bym nie zauważył.. Nigdy się nie zakopałem, nawet w te największe grudniowe śnieżyce. Również na suchym asfalcie jest bajka. Prawdę mówiąc opony są cichsze niż moje letnie opony Yokohama. Do tego bardzo dobrze zbalansowane pod kątem twardości, przynajmniej jak na mój gust. Jedzie się na nich bardziej komfortowo niż na letnich Yokohamach. Nigdy nie lubiłem jeździć na zimówkach, ale w przypadku tych opon jest inaczej. Gorąco polecam.
Komho Wintercraft WP 52. Te opony w rozmiarze 205/65 R15, teraz żona kupiła sobie do E39. Na razie nie wiele się nie wypowiem, bo założone zostały raptem dwa dni temu i w sumie przejechałem na nich tylko 6km, od wulkanizatora do domu.. Ogólnie na suchym asfalcie auto prowadzi się bardzo dobrze, nie są głośniejsze niż poprzednie, zajeżone Klebery i Daytony. Myślę że odpowiednio sztywne jak na takie balony.. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to przez pierwsze 2-3km piszczały w zakrętach, ale potem to ucichło, więc widocznie muszą się trochę dotrzeć. A co z typowymi warunkami zimowymi? Czas pokaże.. Ale patrząc po rzeźbie bieżnika, jest on trochę podobny do moich Firestone, więc jestem dobrej myśli.
Właśnie poszukuje opon do BMW, i Twoja opinia utwierdza mnie przy Firestone :) Do tej pory miałem Hankooka z bieżnikiem asymetrycznym coś na wzór Falkena HS02 PRO i właśnie falken do tej pory był typem nr 1
Potwierdzam tez mam winterhawki4 w tym rozmiarze na lexusie tyl naped 350 koni rewelacyjne na sniegu, ciche i komfortowe
Użytkuję w Skodzie Superb 3 opony Nexen Winguard Sport 2 i bardzo polecam. Nexen ma nową fabrykę w Czechach,ale o dziwo moje przypłynęły z Korei.
Złoto 😂
Dzieki za pokazanie HS02 Pro 🫡
Dobrze ze jeszcze na rynku sa opony asymetryczne na zime
W Polsce, szczegolnie polnocnej czesci warunki zimowe widzimy kilka razy na sezon. Skupiamy sie na glebokim sniegu, testy opon sa w skandynawii czy innych zamarznjetych jeziorach a potem 99% czasu jezdzimy męczac sie na glośnych i "pływających" oponach przy wyzszej prędkośći. Mój poprzendni komplet dunlop wintersport byl super ale na tem sezon założyłem falken hs02. Po pierwszych kilometrach i opadach uwazam że będę bardziej zadowolony przez te właśnie 99% sezonu a te kilka tras gdy zima zaskoczy drogowców to i tak jezdzi się powoli zostawiajac duzy margines bezpieczenstwa.
Przydałby się test opon używanych po 5 latach czyli zazwyczaj na granicy gwarancji producenta, bo jedni mówią, że każda opona max 3-5 lat i na śmietnik. No według mnie to nie każda tylko jakiś badziew jakości podobnej do nalewek. Niektóre opony mają nawet 7 lat gwarancji więc powinny świetnie pracować po tym czasie, jeśli wysokość bieżnika pozwala.
W przypadku opony letniej tak jest, bo jeździsz w temperaturach dodatnich tj. te minimum sensowne 12 stopni w górę. Więc twarda opona (mieszkanka z biegiem czasu twardnieje) nie będzie stanowić aż takiego problemu jak stwardniała mieszanka w oponie zimowej. Miałem w zakupionym z drugiej ręki aucie komplet całych kół z oponami zimowymi klasy premium. Tylko co z tego, skoro opona miała bieżnika jeszcze sporo, ale miała 6 lat. Wystarczyło żeby samochód stanął w śniegu a pod spodem było zmrożone. Nie było opcji wyjechać nawet z osiedlowego parkingu. Także w przypadku opony zimowej wiek mieszanki i stopień stwardnienia ma krytyczne znaczenie. Jak ktoś nie ma kasy, to zdecydowanie lepiej kupić nowe dębice czy inne krzaki niż 4 letnie gumy premium, które mają jeszcze dużo bieżnika. To gdzie składuje się opony letnie w okresie zimowym też ma duże znaczenie. Lepiej trzymać oponę w piwnicy czy innym strychu niż w nieogrzewanym garażu. Niska temperatura też źle wpływa na żywotność mieszanki.
@@smeho8926 niestety trudno o taki test bo każdy używa opon w różnych warunkach i w różny sposób, natomiast jeżeli wśród oglądających są osoby, które mają takie opony i chciały by pomóc w realizacji materiału to jesteśmy otwarci na takie eksperymenty ;)
Uniroyal WinterExpert, świetne opony 👌😉
Z wymienionych tu opon najlepsze to Firestone.
Z zimowej klasy średniej brałbym pod uwagę właśnie Firestone, a także Nokiany, Hankooki, Yokohamy, Vredesteiny i bliźniaki Kleber/BFGoodrich.
Wiem, że niektóre z tych marek zaliczane są do klasy premium, ale wg mnie na wyrost.
Yokohama miesza gumę naturalnymi olejkami, dzięki czemu jest ona lepiej wymieszana i mieszanka nie pęka nawet 3 lata dłużej od innych. Dodatkowo jest usztywniona specjalnym włóknem, które jest lekkie i dalej wytrzymałe.
Hankook za to używa krzemionki tak jak inne marki premium i w testach utrzymuje się dość wysoko, często ponad innymi markami premium. Hankook robi też opony do Formuły E, więc z całą pewnością są to marki premium.
@@smeho8926 Opony Yokohamy znam bardzo dobrze i letnie czy terenowe bardzo sobie cenię. Ale w zimówkach nie brylują.
Zamówiłem właśnie KUMHO , pierwszy raz w życiu, mam nadzieję że będzie ok.
Pojazd SUPERB 3 kombi 4x4
Tylko dziwi mnie, że mam rozmiar 235/40/19 a model wp52
Continental WinterContact TS 870 P czy Bridgestone Blizzak LM005?
Co wybrać w rozmiarze 225/40/18 ?
Jazda po Warszawie i okolicach.
Do bardziej dynamicznej jazdy i większej ilości śniegu "w okolicach" to Continentale mogą okazać się lepszą opcją. W mieście czy na trasach opony LM005 będą bardzo sprawnie odprowadzać wodę. Występuje też ulepszona pod kątem przebiegu i właściwości na śniegu opona Bridgestone Blizzak 6.
Wybierałem między Uniroyalem, Firestone, Hankookiem, a wielosezonem Continentala i zdecydowałem się na ten pierwszy. Jednak obecne zimy to w większości deszcz, błoto, a śnieg to czasem kilka dni lub jakiś wyjazd w góry. Po TS850 mam jednak przyzwyczajenia do wzorowej trakcji. Czy Winterexpert to był dobry wybór to się okaże, ale według testów i opinii te opony i tak mimo, że nie są typową jodełką dają sobie dobrze radę na śniegu.
Szkoda, że przy pisaniu tytułu nie podaliście, ze chodzi rozmiar 17 :)
Ta Fulda to bieżnik lekko zmieniony wzgledem Debicy Frigo HP2. I również w testach te dwoe opony wypadają podobnie.
Raczej Frigo HP
@marekduczman raczej frigo HP2.
@@jakubswist5839 Każdy widzi to co chce zobaczyć😁Można też zobaczyć Dunlopa😁
@@jakubswist5839 Albo Goodyear UltraGrip Performance 😁
@@jakubswist5839najbliżej jej do Dunlopa Winter Sport 5.
Zamówiłem dwie zimuwki bfgoodrich r2024 619zl po24 godznah dostałem maila prosimy o kontakt po telefonicznej rozmowie poinformowano mnie że opony są niedostępne następnego dnia opony w cenieponad 850zl
Witam, szukam opon w rozmiarze 255/35/19 na zimę do sportowego auta moc 420 km z napędem 4x4. Co możecie polecić ? Myślałem o Hankook Winter i*cept evo3 ?
Michelin Alpin 5
miałem Icepta Evo3, i powiem szczerze, że to bardzo dobra opona. troche miekka na suchym, ale generalnie bardzo solidny produkt. Oczywiście Michelin jest odrobine lepszy, ale sporo droższy
jaka oponę polecicie do mocnej ośki czyli cupry 300 konnej zastanawiam się nad kumho wp 52 lub nexen w... sport 2 jazda w trójmieście więc mało śniegu więcej deszczu, gołoledzi i ewentualnie błota pośniegowego ?
Powiedz mi dlaczego Dębica Frigo HP2 kosztuje1600zł a na oponeo 1200zł? Trzy tygodnie temu płaciłem na oponeo 373zł. Pojebało kogoś ???
@@parowozy o jakim rozmiarze mowa?
@SklepOponTV już zeszli na 1000zł koszmar
@@SklepOponTV cisza. Proszę wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje.
Ciekawostka - Fulda Kristall Control HP2 czerpie niemal identyczny wzór bieżnika od droższego kuzyna z koncernu - Dunlop Winter Sport 5.
Matador
Nagrajcie materiał o oponie Matador MP93 Nordicca
mam letnie od matadora sa spoko . tez mysle nad zimowymi
Falken eurowinter HS02 czy lepiej hankook icep rs3 w462. Rozmiar 205 55 16 91H. Auris hybrid użytkowane 50% miasto 50% trasa. Co polecacie bardziej?
Co to za porównanie. Falken nie jest nawet w połowie tak dobry jak Hankok rs3
@@tomekvvvv Hankook będzie lepszy na trudniejsze warunki zimowe (m.in. śnieg) a Falken bardziej komfortowy w mieście czy też na trasach
Zdecydowanie Hankook Winter i*Cept RS3. Świetne opony!
@@semprelupo997 A jak w nich z głośnością? Bo etykieta mówi o aż 72 dB względem 69dB w Falkenie. Jak wiadomo Toyoty nie słyną z dobrego wyciszenia dlatego ten parametr jest dość istotny dla mnie ale oczywiście nie najważniejszy😀 Czy jest to faktycznie odczuwalne? Jeździłeś na jednych i drugich?
@@tomekvvvv fabrycznie są na bieżniku te "cycki" i dopóki się nie zetną, to faktycznie trochę huczą 😉 Nie jest to najcichsza opona, zwłaszcza przy większych prędkościach, ale ja osobiście kompletnie tego nie oczekuję od zimówki. Ma kleić w każdych warunkach, a robi to naprawdę doskonale.
Na Falkenach nie jeździłem. Miałem natomiast Firestone Winterhawk 4 i też były to bardzo dobre zimówki - cichsze od Hankooka.
Tylko nie testujcie juz opon zimowych w Skandynawii bo to nie ma sensu. U nas takich zim nie ma. Interesuje mnie testowanie na mokrym gdy jest zimno bliżej zera.
Jakie wybrać zimowe w rozmiarze 185/60 R16?
A Kumho
WINTERCRAFT WS71 jaka jest opona? jaka ma twardosc? Polecacie te opony?
@@marekkowalski3553 jest taka opona, oczywiście ;) również asymetryczna jak 72, niestety nie sprawdzaliśmy jej twardości, co do polecenia opon to wszystko zależy dla kogo (do jakiego użytkowania) i w jakim rozmiarze?
@SklepOponTV 215/70/16
Mitsubishi ASX. Max 410 za oponę chciałbym dać. Samochodem jeżdżą moi rodzice więc Max prędkość 100km/h. Mieszkam na wsi, południowa wielkopolska ale na wzgórzach Ostrzeszowskich więc są wzniesienia. Ja mam w corsie Dębice nawigator 3 i po 1 zimie szły jak złe rano. Co polecacie poza firestone? Nie musi być z waszego sklepu ale wiecie mniej więcej jakie ceny mają dane opony. Czy może coś z chińskiego?
@@marekkowalski3553 Bierz Dębice. HP2 to bardzo dobra opona. Na śniegu lepsza od niejednej droższej.
Mialem asymetryczne od continentala. TRAGEDIA, na -15 stopni jak byl ostry LOD to spoko bardzo dobrze keily, ale na -6 na sniegu TRAGEDIA 0 przyczepnosci
Troche za późno ten materiał... a nie w sumie pasuje w ostatnich 2 tygodniach podnieśliście ceny zimówek to można robić filmiki :D
dokladnie ceny doje.......li
Nic dziwnego. Wszyscy się nagle rzucili na zakup zimówek bo sezon się zaczyna i szybko znikają z magazynów.
Handel w internecie radzi sie takimi prawami ze jak robi sie zimno to marża rośnie, będzie odbicie pogody klienci zapomną na chwile o konieczności zakupu opon to cena lekko spadnie. Cena w hurcie ustalana jest kwartalnie.
Były bardzo dobre ceny obecnie na niektórych oponach +70 sztuka.
Konkurencja jeszcze nie podniosła więc można skorzystać.
@@sebastiannpower8877 mi bardziej się opłacało na Oponeo
Nie polecam!! Przy zamówieniu nowych felg 3 z 4 przyszły uszkodzone. Wystąpiłem o procedurę gwarancyjną z informację zwrotną że nowe zostaną dosłane w ciągu kilku dni.. niestety musiałem na nie czekać ponad 2 tygodnie.. Dzisiaj przyszły 3 nowe felgi otwieram pierwszy karton i kolejna porysowana.. nie tak powinien wyglądać nowy produkt..
Fuldy dobre opony ale Firestony przebijają wszystkie letnie i zimowe. Już drugi komplet wleciał do drugiego auta.
A jaką oponę polecisz, żeby dorównała Dębicy Frigo 2 jeśli idzie o parametry zimowe? Zawsze ich używałem ale teraz mam takie auto, że muszę kupić minimum 18 a ta opona już nie występuje w takim rozmiarze... Interesują mnie tylko właściwości zimowe, na suchym i mokrym może być kiepska.
Więc nie zmieniaj marki, tylko bierz frigo HP2.
@@marekduczman dwie różne opony
O jakim dokładniej rozmiarze mówimy?
@@darfdrtff2417 Oczywiście, że różne, ale HP2 też jest świetna na śniegu.
Pytanie która z tych opon będzie najlepsza na śnieg?
@@adrianmirowski9425 Firestone WH4
a jakie opony do mocniejszego auta z napędem na tył ? .Zastanawiam się nad michelin alpine 7 lub coś z continentala albo nokian.
Jaki rozmiar opon potrzebujesz?
@@SklepOponTV 245/45 R 18
@@KZi-qc6iv z homologacją bmw i merca są Pirelli Winter Sottozero 3. Jak już mówimy o Michelinie to nie Alpin 7 a Pilot Alpin 5 jest dedykowany do tych mocniejszych samochodów. Z tańszych od Michelinów ale godnych polecenia to zdecydowanie Ultra Grip Performance 3 albo dużo tańszy ale chwalony Hankook Winter i*cept evo3 W330.
Ja kilka dni temu kupiłem Uniroyale ale zapomniałem o kodzie rabatowym od pewnego mechanika youtubera. Ciekawe czy będzie uznany...
Zdecydowalbym sie na falkena kub uniroyala
Ja się cieszę, że kult bieżnikowanych zaginął już chyba ma stałe 😂
Rant ochronny w kumho to zart, w Bridgestone lub Firestone to jest rant !
hankook też ma konkretny rant
Kurwa.. nexen klasy średniej? Serio? Te opony są gorsze niż Dębice ✌️
Kleber Krisalp HP3 vs Nokian Tyres WR Snowproof P ? :)
Kleber/BFGoodrich bo to bliźniaki, albo Firestone. Na Nokiany ostatnio sporo ludzi narzeka.
@@budujmylepiej Nokiany mogą się lepiej spisać przy mocniejszych samochodach i bardziej dynamicznym stylu jazdy
@@SklepOponTV Polemizowałbym. Jaki jest kraj produkcji waszych Nokianów???
@@marekduczman Nie mają zbyt wiele fabryk więc dużego rozstrzału nie będzie natomiast nie weryfikujemy krajów produkcji opon
@@SklepOponTV Ładny unik😁 Podejrzewam, że dobrze wiesz o który kraj mi chodzi🤣
Kiedy Dawid wróci nagrywać filmy?
Tego Pana nie da się oglądać, męczy się jak mówi, ciężko się go słucha. Na materiale m4k dramat... Zero ładu, zero składu, a przede wszystkim merytoryki.
Nie polecam Kumho Wintercraft WP72 do samochodów powyżej 400KM z napędem na tylna oś. Przetestowana na BMW X6 F16.
Zbyt miękka i non stop odcina moc przez kontrolę trakcji.