9. Claudiu Niculescu (2-0)(18')(act)
    9. Claudiu Niculescu (3-0)(61')(act)
    10. Ionel Danciulescu (4-0)(73')(act)
    18. Vl. Munteanu (5-0)(84')(lov.lib)
    15. Mitrofan (5-1)(87')(act) ntr-un penalty corect acordat de arbitrul intalnirii Anton Helesteanu. Dinamo domina acest inceput de meci si pare ca isi doreste sa clarifice situatia acestui meci inca din prima repriza. In minutul 18 Niculescu a marcat pentru 2-0 si pentru apropierea de titlu. Au urmat doua faze hilare in care tusierul i-a oprit eronat pentru offside pe Niculescu si Danciulescu, scapati spre poarta oaspetilor. In minutul 43 oaspetii au ratat cea mai mare ocazie de gol prin Galdean care a sutat milimetric pe langa bara din pozitie singur cu portarul. In minutul de prelungiri Grigorie, sut in portar, si Barcauan, cap in bara, au ratat majorarea scorului. Prima repriza se incheie cu doua goluri avantaj pentru "caini" care mai au 45 de minute pana la momentul bucuriei finale. A doua repriza a inceput cu Dinamo in atac si in minutul 52 Tames a trimis putin peste bara de la circa 20 de metri. In minutul 60 Tames trage pe langa poarta de la 20 de metri. 3-0 s-a facut in minutul 63 prin golul marcat de Niculescu pentru ca zece minute mai tarziu Danciulescu sa inscrie pentru 4-0 dupa ce a primit o pasa perfecta de la colegul sau din linia de atac, Ionel Danciulescu. Spectacolul a continuat si Vladut Munteanu a transformat o lovitura libera de la 18 metri ducand scorul la 5-0. Oaspetii au redus din scor prin golul marcat de Mitrofan in minutul 87. Cigan a fost la un pas de 6-1 si meciul s-a incheiat. Dinamo a castigat TITLUL !!!!
    » CAMPIOANA TARII ESTE DINAMO. De astazi Divizia A este invaluita in culorile ALB si ROSU. Dinamo a invins cu 5-1 pe Apulum si astfel a castigat al 17-lea titlu din istorie. Bucurie de nedescris in Stefan cel Mare dupa fluierul final al arbitrului Anton Helesteanu. Prezentarea si premierea jucatorilor si antrenorilor precum si artificiile si-au facut loc dupa fluierul final. Dinamo sarbatoreste o noua bucurie, un nou succes in ultimii 5 ani. Sezonul nu s-a incheiat insa aici, si pe 6 iunie "cainii" pot castiga si Cupa Romaniei in finala contra Otelului din Galati. BRAVO DINAMO!!!