Arbitru: Alexandru Todor (7), Asistenti: () si ()
    Marcatorii
    S. Ilie (1-1)(40')(pen)
    Ilies (2-3)(70')(act) 24. Cosmin Barcauan (0-1)(12')(act)
    20. Stefan Grigorie (1-2)(53')(act)
    20. Stefan Grigorie (1-3)(61')(ac Meciul a inceput cu dominarea dinamovista, concretizata de Barcauan, in minutul 12 cu o frumoasa lovitura de cap, dupa o centrare perfecta a lui Fl.Petre. Dinamo nu s-a retras dupa marcarea golului si a facut permanent un presing "ucigator" in fata atacurilor rapidiste. Cand se parea ca Dinamo va intra la cabine cu avantaj, Iordache l-a faultat inutil in careu pe Irimia si Sabin Ilie a transformat penalty-ul. La pauza Andone muta inspirat si-l introduce pe Grigorie in locul lui Dragan. Dinamo domina, arata clar ca isi doreste mai mult victoria, si in minutele 53 si 61 marcheaza doua goluri care ii aduc oarecum linistea victoriei. Marcatorul celor doua goluri, Grigorie, a reusit un nou meci mare in acest retur, aratand o evidenta crestere de forma. Sa remarcam si jocul excelent a lui Damciulescu care a fost pasatorul decisiv pentru golurile lui Grigorie. Rapid a mai inscris odata, dar doar atat. Dinamo si-a luat revansa fata de infrangerea din tur si si-a pastrat pozitia de lider in clasamentul diviziei A. La meciul cu Gloria vor lipsi 3 jucatori de baza, care vor fi suspendati dupa cartonasele primite in acest meci. Acestia sunt: Barcauan, Alexa si Alistar.
    » Pentru "caini" urmeaza doua meciuri acasa, cu Gloria si Petrolul, meciuri care ii mai pot aduce 6 puncte in lupta pentru titlu.
    » Iata mai jos cele mai importante faze reusite de echipa noastra:
    6' - Dragan este bine angajat in careu dar trage pe langa poarta din pozitie buna
    9' - Centrare din lovitura libera si cap Danciulescu din 7 metri putin peste bara
    12' - GOOOL ! (0-1) Corner executat de Fl.Petre, si gol marcat cu capul de Barcauan din 6 metri.
    25' - Fl.Petre a trimis la o palma de bara dintr-o pozitie dificila
    34' - Sut Semeghin de la 18 metri putin peste poarta
    38' - Dragan rateaza o buna ocazie de gol, sutul sau fiind respins in corner in ultimul moment de un fundas rapidist
    50' - Uriasa ratare a lui Grigorie de marca, insa sutul sau din 6 metri a trecut milimetric pe langa bara
    53' - GOOOL ! (1-2) Danciulescu trimite mingea in bara, aceasta revine la Grigorie care o trimite cu capul in poarta
    60' - Sut Petre de la 20 de metri prins de Curca
    61' - GOOOL ! (1-3) Danciulescu scapa pe contra-atac, ii paseaza perfect lui Grigorie, care de la 12 metri il executa pe Curca
    75' - Doua suturi periculoase spre poarta lui Curca, trase de Danciulescu si Alexa
    83' - Grigorie este blocat de Curca in afara careului