A vetés idejével nekem más a tapasztalatom. Körülbelül 33 éve van egy kicsi, körülbelül 18 m2-es fóliasátram dupla fólia takarással. Évtizedek óta február 15. környékén kezdem a magvetést a sátorban, paprika, paradicsom magokat. Májusig a fóliában vannak a palánták, addigra már általában virágbimbós állapotba kerülnek. A kiültetés után a természetesen ezek a virágok le fognak hullani mert megfáznak, de addigra a gyökérzet már annyira megerősödött, hogy a következő virágokból már termés lesz. Így jóval hamarabb is van termésem a szabadföldön. A paprika palánták egy részét a fóliába ültetem el, meglehetősen sűrűn, körülbelül 20 cm távolságra egymástól. Itt nyár végére körülbelül 160-180 cm magasra nőnek meg a paprikák és egymást árnyékolják a levelükkel meg a talajt is, így nem szárad ki olyan hamar és a paprika sem ég meg. Persze mindent fel kell kötni a fólia vázára belül kifeszített drótokra, de van sok paprika ami enélkül is képes megállni ilyen magasra nőve. A paradicsomot mindig csak a K3-as nevűt ültetem, minden más fajta sokkal íztelenebb és kevesebbet is terem. A k3 egy kíváló fajta. A szabadöldbe 2 méteres távolságra ültetem őket, alaposan karózni kell mert az oldalhajtásokat sohasem szedem le, azaz nem kacsolom mint ahogy azt javasolják. Így viszont rengeteg vizet igényelnek de ez nálam nem gond. Megkapják bőségesen. Tavalyi évben körülbelül 400 kg paradicsom termett így durván 40 tövön, és fele annyit kellett dolgoznom vele, mintha kacsolgatnám és sűrűn ültetném.
Köszönöm szépen a megosztást, ""szerintem, korrekt ismertető videót készített és gratulálok hozzá szintén minden tekintetben, csak így tovább,sok sikerrel!""Legyen további kellemes napotok erőben, egészségben, békében persze mindenki számára, éppen úgy! 😀👌📸🌱👍🍀👁️☀️👆
Helló, nem ide tartozik de lenne egy kérdésem, szeretnék Görögdinnye nevelni, mikor kezdhetem el a vetését? Természetesen nem szabad földbe. Előre is köszönöm szépen.
Tavaly elkövettem azt a hibát, hogy tapasztalat híján hittem a zacskón írt dátumoknak, a magok szépen kicsíráztak a palánták kinőtték a keltetőt, utána meg mind megnyúlt, mert nem kaptak elég napot, de még nem lehetett kivinni a szabadba… Nem volt nagy sikerélmény sajnos… Idén egy-másfél hónapot hozzáadok az ajánlotthoz és szerintem jók leszünk…
Én köszönöm a videót. Volt benne sok olyan infó,ami segítségemre lesz! 🌿🌞Egy kérdésem lenne csak:az epret/eperpalántát kb. majd mikor fogod kiültetni? Szintén május vége? Köszönöm a választ! 🙂
SZeretném megkérdezni, hogy mindenképp kell palantazni? Nem lehet a földbe a magot azonnal ültetni? Elmondom miért érdekel. Palantaztam két éve volt is termés olyan amilyen. Viszont valahogy egy magocska a beton járda közé esett ahol kb egy milliméter föld volt és olyan paradicsom nőtt terméssel hogy szebb volt a plalantazottnál.
Kedves Márk, rendeltem szamóca magot a webshopodból, és mivel azt olvastam, hogy rendkívül hosszú a tenyészideje, ezért el is vetettem február elején. Egyelőre még egyik sem bújt ki. Valóban ennyire hosszú a tenyészideje, vagy kezdjek arra gyanakodni, hogy valamit elrontottam? Folyamatosan meleg helyen és párás körülmények között tartom őket, de egyelőre semmi. Neked mik a tapasztalataid a szamócával?
Azért az az április egy kicsit késő lesz... eleve attól függ milyen növényről beszélünk, a paradicsom márc eleje, de febr legvége is jó lehet attól függően, hogy mennyi fényt tudunk neki biztosítani.
Épp ezt mondom, hogy nem érdemes ilyen korán. Legkorábban május elején szabad a parit kitenni és bőven elég egy 5 heteset kiültetni. Számold ki. Kint van a legjobb helye, nem a lakásban, hacsak nincs fűtött melegházad. Nem kell rohanni!
Azért tegyük hozzá, hogy egy későn érő paradicsomot vagy parikát nincs értelme úgy vetni, hogy az első termése után lefagy. PL.: Ha az ökörszív paradicsomnak vagy egy pritamin paprikának nem állok neki február végén, lehet, hogy meg sem tudom kóstolni. Akkor mi értelme fél évig babusgatni? Amúgy átültetni nagyobb cserépbe 40-60 palántát sem nagy ügy.@@KertTV
Szia kedves Márk! Olyan kérdéssel fordulok hozzád, hogy a Mikomax nevű termék tuja ültetésénél is hatásos lehet? Elképzelhető, hogy valamelyik videódban már volt erről szó, csak én elsiklottam felette. Remek tartalmakat gyártassz csak így tovább! Válaszod előre is köszönöm!
Ezek a túlárazott cuccok valamire jók biztos de az árát ezeknek sokkal értelmesebb dolgokra is el lehet költeni. Persze akinek a reklámért cserébe ingyen adnak mindent az szórja ki a kertbe ezeket a bio cuccokat és egész biztos szebb lesz a kert de azt ne felejse el senki, hogy ez kb olyan mint a teleshop. 10x ár látványnak jó de az életben meg nem térül a beleöntött pénz.
Kedves Márk! régebbi videóidat nézve ," felbuzdultam" és vettem kókuszrostot. most azt mondtad, nem lehet benne nevelni a palántát?! -akkor egyenként át kell őket "dugdosni" palántaföldbe-amint gyökeresednek??! - akkor sem lehet kókuszrostban hagyni,ha táp-oldatozzuk a palántát ?.Válaszodat előre is köszönöm.
Ezt nem értettrm, hogy mit akart ezzel mondani. Ha kiszeded a kókuszrostból azzal szinte biztis károsodni fog a gyökérzet. A kókuszrostba nem árt keverni valamilyen szerves trágyát, higy legyen némi tápanyag benne és akkor a kiültetésig tökéletes lesz neki a közeg. Nálunk közel 3 millió palánta nő meg kókuszrostba évente szóval biztis nincs szükség időközben átültetni.
Az volt a tapasztalatom, hogy nagyon jól csiraznak a kókuszrostban a magok, de később már nem szeretik a tiszta rostot. Ezért javasoltam, hogy a kis ultető talcaban lehet használni, aztán amikor abból átülteted nagyobba, vagy ki a veteményesbe, ott már ne használj. Vagy maximum felesben, sima földdel keverve.
@@Bence19679 én amúgy is át szoktam ültetni a palantáimat, ha jól csinálod, nem sérül a gyökér. Sokan nevelnek kokuszban, de nekem az volt a tapasztalatom, hogy ha nincs tökéletesen időzítve a tapozas - gondolom nálatok így van ha ilyen nagy tételben dolgoztok - akkor kevésbé fejlődnek benne szépen a nagyobb növények.
A Softguard és a Mikomax nem ütik egymást? Hiszen a mikorrhiza is egyfajta gomba. Először megpermetezed gombaölővel, aztán adsz hozzá mikorrhiza gombát...
Nem feltétlen. A gombaölő azonnal kifejti a hatását a mikorhiza meg csak később fog csírázni. Persze ez lehet nem védi meg de a lényeg, higy használta őket a videóban. A többi csak mese.
Nálam végig az ablakban maradnak. Itt ugyan nincs annyira meleg, paprikak fűtöttben vannak, a többiek szépen kibújnak hűvösben is,csak picit lassabban. Amúgy a jobb magok csomagolásán rajta van, hogy hány fokon csiraznak jol. Alapvetően a világos, viszonylag meleg helyek az ideálisak.
A földet tisztán használod, ahogy kijött a boltból? Nem keversz hozzá semmit? Pl. homokot vagy kókuszrostot? Nem szokott így keményre összetömörödni a közeg?
Ezért is mondtam, hogy ez egy kísérlet. De van rá esély, hogy ne legyen gond, mert a Softguardot csak a vetésnél használtam, a Mikomax pedig később, csak a gyökeresedés után fog csirazni.
Elegánsabban is meg lehetett volna oldani a mikomax reklámozását, mert így józan paraszti ésszel nem sok értelme van, még kísérlet cimkével sem. Megöntözni gombaölővel, majd beoltani gombával…. 🙂 Pedig csak el kellett volna olvasni a használati útmutatót : "Kivéve, ha a talajba olyan vegyszereket adagolnak, amik a gombát károsíthatják, "
@@jozseforosz850 ügyes vagy, hogy sikerült elolvasni a használati útmutatót, de én meg konkrétan a Mikomax egyik fejlesztő mikológusával beszélgettem erről, és a kutatásaik azt mutatják, hogy a mikorrhiza gombák nagyon ellenállóak és még a Softguardnál jóval keményebb, vegyszer alapú gombaölőket is túlélik bizonyos százalékban. Arról nem is beszélve, hogy a Softguard csak kontakt szer, így nem lesz jelentős hatással a gombák későbbi fejlődésére, csupán azokat a gombákat öli meg, amik esetleg a mag felületén találhatók.
@@KertTV Nem értem a problémádat. Nyugodtan írd ide, hogy csak köszöneteket szeretnél, akkor biztosan nem fogunk mélyen szántó kertészeti problémákkal zaklatni. Mi a borsót enni szoktuk, de akkor egyetlen leveshez is legalább egy 2 méteres sor kell. De biztosan dísznövénynek is szép. Sok sikert!
@@TheSzivas nem kertészeti kérdés, amit feltettél. Nyilván nem ennyi borsót fogok vetni, de mint elmondtam, ez egy kísérlet, arra, hogy megnézem mennyire működik együtt a Mikomax és a Softguard.
@@KertTV az első 2 percig néztem mikor a kommentet írtam utánna mondtad de igazából ez akkor is egy vicc.. persze mindig elfelejtem, hogy ez egy amolyan hobbikertész oldal és annak megfelelően kellene kezelnem. Nem foglalkozva sem az anyagi ráfordítás mértékével sem a soha meg nem térüléssel. Én közel 1600m² területre szoktam borsót vetni és az leérik mire szükségem van a területre szóval nekem az a 600e borsó palátna jut eszembe amit ki kellene tavasszal ültetni 😂😂 ráadásul a vetett borsó kb 2 centinként van ültetni meg nem lehet ilyen közel egymáshoz szóval helytakarékoság is bukta. Hozzátenném ha mindenáron tenyészidőt akar valaki növelni akkor inkább azt a magaságyásra szerelhető minifóliasátrat ajánlanám mint amit láttam asszem itt az oldaladon. Na annak 100x röbb értelme van mint palántázni. Nekem fóliában van a borsó és már el van vetve. Hiába lesz fagy még a következő hetekben semmi baja nem lesz.
A vetés idejével nekem más a tapasztalatom. Körülbelül 33 éve van egy kicsi, körülbelül 18 m2-es fóliasátram dupla fólia takarással. Évtizedek óta február 15. környékén kezdem a magvetést a sátorban, paprika, paradicsom magokat. Májusig a fóliában vannak a palánták, addigra már általában virágbimbós állapotba kerülnek. A kiültetés után a természetesen ezek a virágok le fognak hullani mert megfáznak, de addigra a gyökérzet már annyira megerősödött, hogy a következő virágokból már termés lesz. Így jóval hamarabb is van termésem a szabadföldön. A paprika palánták egy részét a fóliába ültetem el, meglehetősen sűrűn, körülbelül 20 cm távolságra egymástól. Itt nyár végére körülbelül 160-180 cm magasra nőnek meg a paprikák és egymást árnyékolják a levelükkel meg a talajt is, így nem szárad ki olyan hamar és a paprika sem ég meg. Persze mindent fel kell kötni a fólia vázára belül kifeszített drótokra, de van sok paprika ami enélkül is képes megállni ilyen magasra nőve. A paradicsomot mindig csak a K3-as nevűt ültetem, minden más fajta sokkal íztelenebb és kevesebbet is terem. A k3 egy kíváló fajta. A szabadöldbe 2 méteres távolságra ültetem őket, alaposan karózni kell mert az oldalhajtásokat sohasem szedem le, azaz nem kacsolom mint ahogy azt javasolják. Így viszont rengeteg vizet igényelnek de ez nálam nem gond. Megkapják bőségesen. Tavalyi évben körülbelül 400 kg paradicsom termett így durván 40 tövön, és fele annyit kellett dolgoznom vele, mintha kacsolgatnám és sűrűn ültetném.
köszönjük a hasznos tapasztalatokat! :)
Köszönjük az okos tippeket, ez most aktuális! A boldogság a kertben terem! Jó ültetést és szép hétvégét!
Két hete erre gondolok, hogy biztos meglepsz egy jó kis videóval, ebben a témában.
Köszi 🎉😊
Köszönöm szépen a megosztást, ""szerintem, korrekt ismertető videót készített és gratulálok hozzá szintén minden tekintetben, csak így tovább,sok sikerrel!""Legyen további kellemes napotok erőben, egészségben, békében persze mindenki számára, éppen úgy!
😀👌📸🌱👍🍀👁️☀️👆
Köszi. Viszont!
@@KertTV
Nagyon szívesen! Köszönöm szépen! További kellemes szép napot!
😀👌👍🍀👁️☀️👆
Én most vetettem el egy db paprika magot. :D Tavsazig fogom benn nevelni. Szeretek kísérletezni.
Nagyon jó videó, köszönöm!
Mákot, amiből fű lesz 👍👏😂😂😂
A mikomax mit fog csinálni egy softgárdal (gombaölövel öntözés esetén? Vagy ez itt csak reklám a cuccokról?
Kedves Márk! Kérdésem lenne, hogy a Piros gömbfüvet és az Ausztrál papírvirágot mikor érdemes elvetni, mennyi a palántanevelési ideje?
Helló, nem ide tartozik de lenne egy kérdésem, szeretnék Görögdinnye nevelni, mikor kezdhetem el a vetését?
Természetesen nem szabad földbe.
Előre is köszönöm szépen.
Tavaly elkövettem azt a hibát, hogy tapasztalat híján hittem a zacskón írt dátumoknak, a magok szépen kicsíráztak a palánták kinőtték a keltetőt, utána meg mind megnyúlt, mert nem kaptak elég napot, de még nem lehetett kivinni a szabadba… Nem volt nagy sikerélmény sajnos… Idén egy-másfél hónapot hozzáadok az ajánlotthoz és szerintem jók leszünk…
Én köszönöm a videót. Volt benne sok olyan infó,ami segítségemre lesz! 🌿🌞Egy kérdésem lenne csak:az epret/eperpalántát kb. majd mikor fogod kiültetni? Szintén május vége? Köszönöm a választ! 🙂
Az epret már korábban ki lehet ültetni, azok bírják a hideget ugyhogy már áprilisban mehetnek ki.
Szuper! Köszönöm szépen! 🍓
Kókuszrost...... moha! Úgyis meglocsolod a softgarddall...
SZeretném megkérdezni, hogy mindenképp kell palantazni? Nem lehet a földbe a magot azonnal ültetni? Elmondom miért érdekel. Palantaztam két éve volt is termés olyan amilyen. Viszont valahogy egy magocska a beton járda közé esett ahol kb egy milliméter föld volt és olyan paradicsom nőtt terméssel hogy szebb volt a plalantazottnál.
A bekevert SoftGuardot folyamatosan lehet használni öntözéskor vagy csak a magvetéskor?
Lehet vele folyamatosan permetezni.
@@KertTV Szuper, köszönöm szépen a gyors választ.
Kedves Márk, rendeltem szamóca magot a webshopodból, és mivel azt olvastam, hogy rendkívül hosszú a tenyészideje, ezért el is vetettem február elején. Egyelőre még egyik sem bújt ki. Valóban ennyire hosszú a tenyészideje, vagy kezdjek arra gyanakodni, hogy valamit elrontottam? Folyamatosan meleg helyen és párás körülmények között tartom őket, de egyelőre semmi. Neked mik a tapasztalataid a szamócával?
Ne aggódj, a szamóca nagyon lassan csirazik. Ki fognak bújni, meglasd! 👍
Azért az az április egy kicsit késő lesz... eleve attól függ milyen növényről beszélünk, a paradicsom márc eleje, de febr legvége is jó lehet attól függően, hogy mennyi fényt tudunk neki biztosítani.
Épp ezt mondom, hogy nem érdemes ilyen korán. Legkorábban május elején szabad a parit kitenni és bőven elég egy 5 heteset kiültetni. Számold ki. Kint van a legjobb helye, nem a lakásban, hacsak nincs fűtött melegházad. Nem kell rohanni!
Azért tegyük hozzá, hogy egy későn érő paradicsomot vagy parikát nincs értelme úgy vetni, hogy az első termése után lefagy. PL.: Ha az ökörszív paradicsomnak vagy egy pritamin paprikának nem állok neki február végén, lehet, hogy meg sem tudom kóstolni. Akkor mi értelme fél évig babusgatni? Amúgy átültetni nagyobb cserépbe 40-60 palántát sem nagy ügy.@@KertTV
A Softguard lehet alkalmas a tavaszi lemosó permetezéshez?
Hogyne! Én is fogom. Sőt, nem csak tavaszira, egész évben lehet vele néhány hetente permetezni vele.
Szia kedves Márk! Olyan kérdéssel fordulok hozzád, hogy a Mikomax nevű termék tuja ültetésénél is hatásos lehet? Elképzelhető, hogy valamelyik videódban már volt erről szó, csak én elsiklottam felette. Remek tartalmakat gyártassz csak így tovább! Válaszod előre is köszönöm!
Ezek a túlárazott cuccok valamire jók biztos de az árát ezeknek sokkal értelmesebb dolgokra is el lehet költeni. Persze akinek a reklámért cserébe ingyen adnak mindent az szórja ki a kertbe ezeket a bio cuccokat és egész biztos szebb lesz a kert de azt ne felejse el senki, hogy ez kb olyan mint a teleshop. 10x ár látványnak jó de az életben meg nem térül a beleöntött pénz.
Kedves Márk! régebbi videóidat nézve ," felbuzdultam" és vettem kókuszrostot. most azt mondtad, nem lehet benne nevelni a palántát?! -akkor egyenként át kell őket "dugdosni" palántaföldbe-amint gyökeresednek??! - akkor sem lehet kókuszrostban hagyni,ha táp-oldatozzuk a palántát ?.Válaszodat előre is köszönöm.
Ezt nem értettrm, hogy mit akart ezzel mondani. Ha kiszeded a kókuszrostból azzal szinte biztis károsodni fog a gyökérzet. A kókuszrostba nem árt keverni valamilyen szerves trágyát, higy legyen némi tápanyag benne és akkor a kiültetésig tökéletes lesz neki a közeg. Nálunk közel 3 millió palánta nő meg kókuszrostba évente szóval biztis nincs szükség időközben átültetni.
Az volt a tapasztalatom, hogy nagyon jól csiraznak a kókuszrostban a magok, de később már nem szeretik a tiszta rostot. Ezért javasoltam, hogy a kis ultető talcaban lehet használni, aztán amikor abból átülteted nagyobba, vagy ki a veteményesbe, ott már ne használj. Vagy maximum felesben, sima földdel keverve.
@@Bence19679 én amúgy is át szoktam ültetni a palantáimat, ha jól csinálod, nem sérül a gyökér. Sokan nevelnek kokuszban, de nekem az volt a tapasztalatom, hogy ha nincs tökéletesen időzítve a tapozas - gondolom nálatok így van ha ilyen nagy tételben dolgoztok - akkor kevésbé fejlődnek benne szépen a nagyobb növények.
A mag Isten beszéde!!!
Annak kell a szívünkben landolni hogy jó dolgok jöjjenek ki belőle
Jó magnak jó gyümölcse van
Jézus az út és az igazság
A Softguard és a Mikomax nem ütik egymást? Hiszen a mikorrhiza is egyfajta gomba. Először megpermetezed gombaölővel, aztán adsz hozzá mikorrhiza gombát...
Szakmaiságban eddig is voltak hibák, de láthatóan ez már nem ismeretterjesztés, hanem egy reklám.
Nem feltétlen. A gombaölő azonnal kifejti a hatását a mikorhiza meg csak később fog csírázni. Persze ez lehet nem védi meg de a lényeg, higy használta őket a videóban. A többi csak mese.
Megkérdezhetem, hogy hol tartod, neveled a palántákat? Most láttam, hogy ablakhoz tetted. Ott is maradnak?
Eleinte a kályha mellett, majd egy D-i fekvésű fűtetlen előszoba megfelel.
Nálam végig az ablakban maradnak. Itt ugyan nincs annyira meleg, paprikak fűtöttben vannak, a többiek szépen kibújnak hűvösben is,csak picit lassabban. Amúgy a jobb magok csomagolásán rajta van, hogy hány fokon csiraznak jol. Alapvetően a világos, viszonylag meleg helyek az ideálisak.
Olyan még most sem létezik hogy pepperoni paprika 😂🤣😂(az egy szalámi fajta)
A földet tisztán használod, ahogy kijött a boltból? Nem keversz hozzá semmit? Pl. homokot vagy kókuszrostot? Nem szokott így keményre összetömörödni a közeg?
De a gombaolo nem oli meg a gombat?
Ezért is mondtam, hogy ez egy kísérlet. De van rá esély, hogy ne legyen gond, mert a Softguardot csak a vetésnél használtam, a Mikomax pedig később, csak a gyökeresedés után fog csirazni.
@@KertTV Hat akkor sok sikert, kivanom hogy tobb borsod legyen mint nekem tavaly:D
Elegánsabban is meg lehetett volna oldani a mikomax reklámozását, mert így józan paraszti ésszel nem sok értelme van, még kísérlet cimkével sem. Megöntözni gombaölővel, majd beoltani gombával…. 🙂 Pedig csak el kellett volna olvasni a használati útmutatót : "Kivéve, ha a talajba olyan vegyszereket adagolnak, amik a gombát károsíthatják, "
@@tanckbatyja köszi. Meglátjuk!
@@jozseforosz850 ügyes vagy, hogy sikerült elolvasni a használati útmutatót, de én meg konkrétan a Mikomax egyik fejlesztő mikológusával beszélgettem erről, és a kutatásaik azt mutatják, hogy a mikorrhiza gombák nagyon ellenállóak és még a Softguardnál jóval keményebb, vegyszer alapú gombaölőket is túlélik bizonyos százalékban. Arról nem is beszélve, hogy a Softguard csak kontakt szer, így nem lesz jelentős hatással a gombák későbbi fejlődésére, csupán azokat a gombákat öli meg, amik esetleg a mag felületén találhatók.
És mennyi értelme van egy cserép borsót vetni? Mire elég a termése?
Egy picivel több, mint ennek a kommentnek.
@@KertTV Milyen kommentet szeretnél?
@@TheSzivas aminek van értelme, túl azon, hogy a kákán is csomót találjon.
@@KertTV Nem értem a problémádat. Nyugodtan írd ide, hogy csak köszöneteket szeretnél, akkor biztosan nem fogunk mélyen szántó kertészeti problémákkal zaklatni. Mi a borsót enni szoktuk, de akkor egyetlen leveshez is legalább egy 2 méteres sor kell. De biztosan dísznövénynek is szép. Sok sikert!
@@TheSzivas nem kertészeti kérdés, amit feltettél. Nyilván nem ennyi borsót fogok vetni, de mint elmondtam, ez egy kísérlet, arra, hogy megnézem mennyire működik együtt a Mikomax és a Softguard.
miért nem tetted tele a borsó cserepét?
Hogy legyen helye növekedni a fólia alatt.
Kitozán
Gombaölő aztán gomba :/ SZÉP
Használta őket a videóban? Igen? Akkor teljesítette amit a szponzorációért kértek. 😀 a végeredményt meg majd meglátjuk. Vagy nem.
Szerintem inkább a margarin reklámozásával kellene foglalkozni.
Az ember azt oktassa amihez ért.
Borsót palántázni 😂😂😂😂
A ”kísérlet”szó megvan azért?
És amúgy sokan szokták palantazni a borsót, hogy ezzel is nyújtsák a tenyeszidot, mivel a borsó viszonylag meleg talajban csirazik.
@@KertTV az első 2 percig néztem mikor a kommentet írtam utánna mondtad de igazából ez akkor is egy vicc.. persze mindig elfelejtem, hogy ez egy amolyan hobbikertész oldal és annak megfelelően kellene kezelnem. Nem foglalkozva sem az anyagi ráfordítás mértékével sem a soha meg nem térüléssel. Én közel 1600m² területre szoktam borsót vetni és az leérik mire szükségem van a területre szóval nekem az a 600e borsó palátna jut eszembe amit ki kellene tavasszal ültetni 😂😂 ráadásul a vetett borsó kb 2 centinként van ültetni meg nem lehet ilyen közel egymáshoz szóval helytakarékoság is bukta. Hozzátenném ha mindenáron tenyészidőt akar valaki növelni akkor inkább azt a magaságyásra szerelhető minifóliasátrat ajánlanám mint amit láttam asszem itt az oldaladon. Na annak 100x röbb értelme van mint palántázni. Nekem fóliában van a borsó és már el van vetve. Hiába lesz fagy még a következő hetekben semmi baja nem lesz.
Eddig mindig be lettek áztatva a magok ültetés elött... Most mért nem lett?
Elmondtam a videóban. 😜