Neuroróżnorodność: DYSLEKSJA, AUTYZM I ADHD 🧠

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 15 ก.ย. 2024
  • 📣 Czym jest NEURORÓŻNORODNOŚĆ? Jak radzą sobie studenci NIENEUROTYPOWI na studiach? W czym osoby z autyzmem i ADHD są do siebie podobni? Kto najczęściej rzuca studia? 😎
    ✅W filmie przedstawiam wyniki najnowszych badań w tym temacie, prowadzone wśród dorosłych osób z dysleksją (studentów z polskich uczelni).
    Zapraszam do obejrzenia, komentowania i subskrypcji kanału! 🧡💛💚
    👉Zapraszam na IG:
    www.instagram....
    👉Źródło:
    E. Pisula, M. Płatos, A. Banasiak i in. (2024). "Neuroróżnorodność na polskich uczelniach." wyd. Impuls.

ความคิดเห็น • 2

  • @IzaBella-r8c
    @IzaBella-r8c 6 หลายเดือนก่อน +2

    Dzień dobry, znam osoby które mają orzeczenie i moim zdaniem są rozleniwiane przez system, bo gdyby pomagać gdy dziecko już nie potrafii a nie je wyręczać polepszyłaby się jakoś zycia osób z diagnozą. Dwa lata temu też stwierdzili mi autyzm i dali nauczyciela wspomagającego, do dziś nie wiem po co on mi był, skoro całe życie normalnie funkcjonuje na lekcjach.

  • @irenaskrzynska1938
    @irenaskrzynska1938 3 หลายเดือนก่อน

    System neuroróżnorodny jest o tyle problemem, że jest kosztowny. Zawsze pozostaje kwestią dyskusyjną, kto powinien w większym stopniu ponosić koszty dostosowawcze.
    Problemem autystów są też na ogół różne przedmioty pozakierunkowe, które "zaśmiecają" program studiów. Humaniści nie chcą się uczyć wstawek z zakresu nauk ścisłych, zaś ścisłowcy czują odrazę dla rozmaitych "odchamiaczy" humanistycznych. Jeden taki przedmiot w trakcie studiów potrafi doprowadzić osobę autystyczną do takiego stanu, że będzie chciała je rzucić.
    Ponadto autystycy motają się z egzaminami ustnymi. Problemem może okazać się podział na wykłady i ćwiczenia, którego nie ma w szkole średniej. Niektórzy dobrze sobie radzą na ćwiczeniach, ale męczą się z wykładami.