Sława Przybylska - Jak zostanę wielką panią
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 27 พ.ย. 2024
- koncert w składzie:
Sława Przybylska - śpiew i prowadzenie koncertu
Adam Pietrzak dyrektor artystyczny - piano
Adam Pachla- kontrabas
Natan Kosętka - skrzypce
Sława Przybylska: - Jest córką Józefa i Marianny Przybylskich. Po II wojnie światowej wychowywała się w Domu Młodzieży w Krzeszowicach. Jest absolwentką Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Warszawie, studiowała handel zagraniczny w Szkole Głównej Służby Zagranicznej.
Udzielała się artystycznie już w czasie studiów], debiutowała na szerszej scenie pod koniec lat pięćdziesiątych XX w.: w 1956 w Studenckim Teatrze Satyryków STS, a potem śpiewała w klubie studenckim „Stodoła”. W 1957 zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie Polskiego Radia Rozgłos zdobyła w 1958 piosenką Pamiętasz, była jesień, podkładając głos w filmie Wojciecha Hasa Pożegnania. W 1960 wystąpiła w filmach Zezowate szczęście, śpiewając piosenkę Kriegsgefangenenpost, oraz Niewinni czarodzieje. Wykonuje także piosenki w języku rosyjskim, hiszpańskim oraz jidysz - m.in. Miasteczko Bełz. Jej wykonanie piosenki Minuty nadziei znajduje się w zbiorach Muzeum Holokaustu w USA
27 kwietnia 2007 otrzymała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Międzyrzec Podlaski W 2016 tytuł Honorowego Obywatela przyznała jej także Rada Miasta Krzeszowice
Została odznaczona przez prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Ponadto jest laureatką Diamentowego Mikrofonu (2015) a w 2012, z okazji 80. urodzin i 55-lecia pracy artystycznej, została wyróżniona medalem „Pro Masovia”
Adam Pietrzak dyrektor artystyczny piano - edukację artystyczną rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej w Białymstoku. Ukończył tam I i II stopień w klasie fortepianu Jolanty Wrońskiej. Studiował na Akademii Muzycznej w Gdańsku; studia I st. (licencjackie) na kierunku Instrumentalistyka, specjalność fortepian w klasie dra hab. Pawła Rydla, studia II st. (magisterskie) na kierunku Jazz i muzyka estradowa specjalność Intrumentalistyka jazzowa, fortepian w klasie prof. dra Włodzimierza Nahornego.
Równolegle, wraz z nauką muzyki klasycznej w kręgu jego zainteresowań znajdowała się muzyka rozrywkowa oraz jazz (stąd też wybór specjalność na studiach II st.). Rozwijał się biorąc udział w warsztatach jazzowych w Neuburgu w Niemczech (prowadzonych w 2006 r. przez Wolfganga Meyera, zaś w 2007 przez Klausa Ignatzka) oraz później grając w wielu zespołach i współpracując z wieloma wokalistami współtworząc z nimi autorską muzykę (m.in. z Kingą Pruś, Hanną Woźniak, Pawłem Ruszkowskim czy Sylwią Banasik).
Od 2008 roku do chwili obecnej jest akompaniatorem w Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim, specjalność musical w klasie prof. dra Andrzeja Nanowskiego, a także w klasach dr hab. Anny Fabrello, dr hab. Alicji Rumianowskiej, dr Beaty Koski oraz dra Miłosza Gałaja. Przez rok (2012-2013) był też akompaniatorem na kierunku Jazz i muzyka estradowa w klasie mgr Magdaleny Ułanowicz. W grudniu 2013 r. akompaniował na warsztatach Kompletnej Techniki Wokalnej (CVT) prowadzonych przez Katarzynę Idzikowską.
2015 - kierownik muzyczny musicalu Fame przygotowanego przez Mazowiecki Teatr Muzyczny, wystawiany m.in. w Warszawie w Teatrze Palladium oraz a deskach Opery w Szczecinie.
2018 - twórca muzyki do dziecięco-młodzieżowego musicalu „Kosmos”, wystawianego w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Obecnie stale współpracuje z artystami takimi jak Miłosz Gałaj, Anastazja Simińska, Sylwia Banasik, Agnieszka Birecka czy kwartetem smyczkowym Golden Gate String Quartet. Zajmuje się również produkcją muzyki (m.in. dla Wielkiej Fabryki Elfów 2018 i 2019)
Adam Pachla- kontrabasista, basista, muzyk sesyjny. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdansku w klasie st. wyk. Janusza Dobrowolskiego. Obecnie studiuje w tej samej uczelni kontrabas jazzowy na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie dr Piotra Kulakowskiego. Czlonek zespolu "Dwa na Dwa". Współpracował z takimi orkiestrami jak Filharmonia Sudecka, Filharmonia Sinfonia Baltica, Tutta Forza, Capella Gedanensis, Opera Bałtycka, Filharmonia Bałtycka oraz Sinfonietta Consonus, z którą dokonał rejestracji płyt "Symphonic Theater of Dreams " oraz "Explorations". Współpracuje również z takimi artystami jak Agata Leśniewska, Agata Walczak, Ralph Kaminski i Jagoda Kościk.
Natan Kosętka - skrzypek jazzowy, absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W swoim dorobku ma współpracę z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrem Muzycznym w Toruniu, a także z wieloma artystami i zespołami reprezentującymi różnorodne style muzyczne (Doktor Blues, Emilia Pawłowska, Missio Musica, Patrick's Hat). W wolnych chwilach lubi jeździć na rowerze i zbierać grzyby.
Tekst:
Jerzy Ficowski
Muzyka (producent):
melodia tradycyjna
Rok wydania:
1970
Wykonanie oryginalne:
Sława Przybylska