У цьому інтервʼю говоримо про складність інтеграції та навчання українських підлітків, які приїжджають до Німеччини у віці 14-18. Розібратися у цих питаннях мені допомогла соціальна педагогиня у Oberstufenzentrum в Берліні, сертифікована профорієнтаторка Дарія Матющенко ⬇️ instagram.com/daria_matiushchenko.ua Інтервʼю поділено на 3 частини: 1. Загальна інформація про навчання українських підлітків в Німеччині та шлях, який проходять 14-15-річні - th-cam.com/video/RtLawswNVYA/w-d-xo.html 2. Проблеми інтеграції дітей 16-18 років - th-cam.com/video/9d1M901U6gY/w-d-xo.html 3. Вступ до німецького ВНЗ після 11 класів чи 1 курсу в Україні - th-cam.com/video/r4jCGEkzYdI/w-d-xo.html
По ідеї так, якщо ви скажете, що їдете з України подаватись на біженство. Але можуть просити закордонний біометричний паспорт, з ним буде надійніше! Якщо є можливість, зробіть біометричний паспорт ще в Україні.
Ми з сином приїхали, коли йому мало виповнитися 16 років 10 клас. В німецький клас його не брали, ходив в український клас і перейшов в ДАС пізніше. Він вирішив вивчити мову до В2 і вивчив. В другому семестрі 11 класу звільнився з уроків в німецькій школі. І закінчив 11 клас онлай в українській школі і вчив німецьку. Поступив в штудіумколегіум, і зараз навчається в університеті на 1 курсі.
Нещодавно з власного досвіду дізналася, що в Баварії Schulpflicht - 9 років навчання в школі, а не класів. Таким чином моя дитина, що повторювала якийсь з класів, змогла раніше перейти в Беруфшуле. Нам це надзвичайно допомогло!
Це настільки складно зрозуміти. У Нижній Саксонії 12 років шульпфліхт за законом. Але є постанова окрема, що 1 рік Berufsschule після класу 9 чи 10 закінчує шульпфліхт.
Дякую за інформацію, ми приїхали коли доньці було 14, тож вчимося зараз у звичайному класі на рівні всіх інших. Мені дуже імпонує німецька система навчання і їх бачення що не всі мають бути в Уні а більшість професій можна здобути за 3 роки з практикою! І оплатою!
Моя дитина15 років після 9го німецького класу поступила в беруфсмузікшуле на вчителя музики. І чоловік 62 роки з рівнем мови А2 також здав вступні іспити.
Я вчитель в Berufsschule. У нас 4 класи з 80 іноземних підлітків з 15 до 20 років. Більша половина з яких українці. Зі свого досвіду запевнюю: У самих підлітків проблем немає, є кілька завдань для вирішення. А от у батьків є проблеми, з їхніми очікуваннями стосовно їх дітей. Тому що вони привезли із собою український менталітет і очікують, що їхні діти підуть лише до університету.
Дуже класний коментар!!! Я з вами погоджуюсь, у українців мета «запихнути» дитину середнього віку в гімназію або старшого віку в університет. Хоча самій дитині можливо воно 100 років не треба і їй буде комфортніше закінчили Ausbildung і піт одразу працювати.
@@Mila_Artiushenkoпрацювали й оплачивали самі житло, комунальні послуги, самостійно за медичне страхування. Далі перераховувати для підлітка від 18+ вважаю ?
Мова про те, що не всім дітям потрібні університети. Це академічні діти, які люблять навчатись, читати, досліджувати. Для вас важливо, щоб дитина мала диплом з універу і ніколи не працювала по професії? В Україні таких більшість. Чи краще, щоб дитина пішла навчатись, наприклад, на автомеханіка, бо з дитинства обожнюю авто і хотіла б цим заробляти на життя. І для цього не треба університет, можна піти на Ausbildung, що фактично є у нашому розумінні училищем (коледжем).
@@RichardKovalov-w8h Проблема в недостатній інформованості батьків і марного тиску на підлітків. Як у цьому інтерв'ю було сказано, в Німеччині система професійної освіти різноманітніша чим в Україні. Її ні в якому разі не можна порівнювати з українською, а тим більше недооцінювати. Тим паче коли мова йде про іноземних підлітків, то самостійність та фінансова незалежність можлива вже в 17 років та з рівнем В2. І це багато здоровіший варіант для і так травмованих нашою реальністю молодих людей. Гірше, коли батьки попри все наполягають на теоретичному навчанні в університеті, а для цього треба рівень німецької С1 і 12 закінчених освітніх років.
Дуже цікава тема, обговорення якої раніше не зустрічав. Щодо питань, які б цікавили, то це можливості здобуття повного абітуру після фахового. Також думаю було б цікаво послухати про Штудіенколлег. Також до цієї теми інші можливості вступу до університету з Українським свідоцтвом (Чув щось про Test für ausländische Studierende і тому подібне) Що краще для підлітків 18-20 років : Йти на курси чи проходити навчання в школі (З точки зору майбутніх перспектив) ? Також хотілося б побачити серію відео з "оглядом" освітніх систем ріхних земель.
Так! Це ексклюзив 😊 на TH-cam немає інформації. Буде ще дві частини інтервʼю, бо тема складна і її просто неможливо «переварити» за раз. У другій частині обговоримо шляхи 16-и річних. У них все складно ((( А у третій частині якраз буде йти мова про вступ до німецьких універів наших дітей, які закінчили в Україні 11 класів або 1-2 курси університету. І про Studienkolleg тут буде.
@@Pro_i_niprosho по першому питанню: існує FOS 13 (не усюди, і не усюди означає одне й те саме) - ось це та сама можливість після фахабі отримати Абітур. По третьому питанню: інтеграційні курси на 100% будуть "швидше", бо сертифікат В1 отримаєте за 8 місяців, В2, якщо зірки зійдуться, ще за 4, ну максимум за 6. У школі ця історія розтягнеться на роки. Але. Інтеграційний курс до навчання Вас не підготує. Тому, якщо треба у ШТК подати В2 - це через курси. Якщо з метою отримання німецької абі/фахабі - краще зі школи й починати
Питання до пані Дарії: куди піти навчатися або що робити хлопцю 17 років, який тільки приїхав з України, склав НМТ і має атестат про закінчення школи. В Україні хотів піти навчатися в університет на юридичну освіту. Ми живемо в землі Баден-Вюртемберг. Дуже вдячна наперед, що допомагаєте інтегруватися в Німеччині. Ви робите дуже корисну справу!🙏♥️
Буде відповідь на це питання у третій частині. Якраз про подальше навчання тих, хто закінчив 11 класів в Україні. Тема складна, тому я поділила її на частини.
Вчити мову до рівня В2-С1 , вступати до Studienkolleg і аж тоді до університету. Або вступати до українського ВНЗ і паралельно вчити мову, після року навчання можна пробувати переводитись на суміжну спеціальність.
@@ІринаПанчук-м2эВсе правильно, я б ще додала, поспілкуватися зі студентами юристами в Німеччині. Це дуже складний штудіум, іноземцям, які закінчують юридичний після другого держіспиту, потрібно ставити пам'ятник. Просто дуже багато вчити, довго вчити, мінімум 8 років
@@lisunchik1 Здрастуйте! Сподіваюся, Ви вже подивилися другу частину, там докладно про це розказую. Шлях буде сильно залежати від того, що саме в його атестаті з України. І якщо це не діапазон 10-12 з майже усього, з входом через українські документи на цей фах буде складно.
@@dariamatiushchenko Так, дуже вам вдячна за відповідь і за професійний підхід до справи! В разі чого, буду звертатися до вас за консультацією, та рекомендувати Вас іншим!
сподобався момент, що не треба недооцiнювати Ausbildung. менi здаeться, що це просто добре вистроена система. Маючи Аусбiльдунг - вище ЗП. Те що ми вивчали просто працюючи на робочему мiсцi, тут треба вивчати 2-3 роки.
Аусбільдунг - це дуже консервативна система. Якщо викладати лише теорію, то будь-який аусбільдунг триватиме лише рік. Тут дещо інше, "виховання" спеціаліста, здобуття компетенцій (не лише знання, а й навички), тому й триває аусбільдунг так довго.
Міла, як я вжи писав, у вас чудовий нішевий канал інформації. Маю на увазі, що є певна група людей, яким він завжди буде цікавий. Проте загальній масі - ні. Добре це чи погано - питання риторичне. Мені завжди цікаво. У мене син 15 років, вивчає німецьку у Берліні з нуля з квітня 2022. Зараз у восьмому класі ISS і вже другий рік навчається разом з німецькомовними дітьми. Інтересу навчатися більше, ніж було в Україні. Проте так було не одразу… Чекаємо на наступні частини по темі. P.S. До речі, я не знаю чи працює (дозволено) патронати чи інші спонсорські програми у Німеччині, проте якщо так, то я готовий бути серед перших 😊
Доброго дня! Це дуже цікаве спостереження ) Я от на 30 000 глядачів (а це станеться сьогодні чи завтра) планую зняти відео про свою роботу блогера та мої переконання щодо інформації ))) Щодо вашого сина мені так приємно чути, що у дитини більше інтересу до навчання, ніж в Україні! Це дуже круто! І тут є і заслуга батьків! А щодо донатів чи подяки на каналі, я мабуть буду підключати спонсорство на каналі, де бажаючі зможуть дякувати за інформацію. Я не хочу це робити обовʼязковим, а лише за бажанням, тому думаю, як технічно реалізувати.
Дитині вже 18 років виповнилося, навчається на В2 і він незнає яку професію обрати. Може щось порекомендуєте, як та чимось зацікавити, як обрати професію )
22-й - 23-й навчальний рік у Німеччині відвідували інтеграційний клас для вивчення мови при беруфшулє (на той час онукам було 16- 17років, двійня). І паралельно вчилися в українській школі в 11-ому класі. Не отримати українське свідоцтво про повну середню освіту (абітур по-українськи), як ви розумієте, було б нерозумно, тим більше, що вчилися добре. У нашому місті в Україні це питання не було проігнороване. Для дітей, які виїхали за кордон, була запропонована сімейна форма навчання (приблизно, як екстерн). І класні керівники по розробленій схемі відповідно до навчальної програми відправляли онлайн завдання (самостійні, контр.роботи, тести), які треба були виконувати посеместрово. Був доданий графік консультацій по предметам, так що завжди можна було поспілкуватися з вчителями. По закінченні укр. школи здавали НМТ у Берліні, попередньо зареєструвавшись. Здали успішно (укр.мова, математика, історія України)! Поступили в український університет очно онлайн. І паралельно самі на приватних курсах вивчили і здали німецький рівень В2. ( приватно, бо не залежні від джобцентру.) Отож, зараз маємо рівень мови поки для аусбільдунгу (шукаємо), і 2-й курс укр. універу денного (успішно!). Як тільки отримають запрошення на аусбільдунг, то візьмуть академвідпустку в укр.виші. Бо 11 класів укр. + один курс універу+ рівень мови достатній дають можливість вступу до вишів у Німеччині. Поки так, а далі - життя покаже. Успіхів усім, добра та МИРУ!
Дуже дякую за ваш досвід! У кінці класно описали схему вступу до ВНЗ в Німеччині, якщо є атестат за 11 клас і 1-2 курси університету в Україні. Про це також буде у інтервʼю, у наступних частинах.
@@brawlfunsvideo1088 Вітаю. Всі документи і медогляд, що стосуються хлопців для постановки на облік у військомат, оформлювалися ще при навчанні в укр. школі у відповідному віці (точно не пам'ятаю, можливо з 14-ти років). Для цього призначалася відповідальна особа, яка коригувала всі ці питання. Це обов'язково! Так кругом повинно бути. І навіть, коли ми вже вивезли дітей, класний керівник надіслала повідомлення, що приписні всіх хлопців знаходяться у військоматі і їх треба забрати на руки. Бо ворог наближався і небезпечно було залишати облікові документи у військоматі. Дозволяли забирати навіть знайомим під розписку. Так і зробили, і
@@brawlfunsvideo1088 Документи формувалися ще у школі відповідальною особою, проходили медогляд. Зараз точно не скажу, який це був клас. Але так повинно бути. Потім документи передаються до військомату. Ми вивозили дітей у середині березня 22 року. Незабаром класний керівник повідомила у групі Вайбер, щоби всі приписні забрали з військомату під особистий підпис чи родичі, чи знайомі... Місто уже було у ворожій блокаді, і не можна залишати документи у військоматі. Тому наші документи забрав дідусь і переслав нам фото приписних. )) А як зараз - я Вам не скажу. Знаю лише, що скачують і реєструються у певних додатках, а там уже з'являється цей документ...
4:16 найголовніший месседж. Іноземним підліткам закінчити загальноосвітню школу Німеччини з її іспитами складно, німецька система освіти навіть шанс не це дає. Нижня Саксонія до кінця 2022 приймала українців 16-17 років до гімназій, з 2023 - ні, лише професійна школа
Pusch-Klasse, Vorklasse, Willkommensklasse, Sprachlernklasse, Integrationsklasse як їх не називай, це підготовка до переходу в регулярну систему, де дитина має працювати за вимогами програми. В Нижній Саксонії починають оцінювати учнів, якщо вони досягли рівня Б1. Деякі діти отримують уже табель з оцінками через декілька місяців, дехто лише через два роки.
Мила, вы сказали, что Дарья дипломированный социальный педагог и что она приехала с Украины 2 года назад. Меня интересует вопрос признания ее квалификации, так как Социальный педагог в Германии - это регламентированная профессия. Почему меня это интересует, потому что я работаю Бератором по признанию иностранных дипломов и интеграции людей с миграционным прошлым. Хотелось бы очень услышать историю признания ее квалификации, так как, к сожалению, это сложная процедура. Спасибо большое заранее!
Ребенок отучился в 9-ом обычном классе вместе с немцами. Паралельно получил украинское свидетельство об окончании 9 классов. Теперь перешёл в беруфсшуле, там год пройдет подготовку к основному курсу + освидетельствование укр.диплома.
@@Mila_Artiushenko В українській школі тільки до 9-ого класу навчалися онлайн. Далі немає сенсу, особливо хлопчикам, скоріш за все для отримання диплому після 11-ого класу вимагатимуть постановку на військовий облік. Після 9-го причепилися, що немає ІПН в дитини, без нього не давали диплом, треба було їхати в Україну в податкову інспекцію, а в мене друга дуже маленька дитина на руках, ледве вирішили це питання..
@@Mila_Artiushenko Міла, до чого тут палки? Вимоги до всіх однакові ,незалежно від того, де ви знаходитесь.В законодавстві немає преференцій тим, хто виїхав.
Вітаю, цікавий матеріал, але ще мене цікавить чому не було мови про Studienkolleg? Вже не перший раз чую, як різні люди ніби уникають обговорювання цієї можливості. А може про це буде у наступній частині?
@@Mila_ArtiushenkoStudienkolleg - це по суті недостатній 12й рік школи, але в системі вищої освіти.Якби не Янукович-Табачник, коли відмінили шкільну реформу 12ти років, то українська школа б вважалася повноцінним абітуром по всьому світу. А так маємо Молдову, Казахстан, Україну та Росію, де школа триває лише 11 років. Гостя сказала, що українські 11 класів + НМТ - це абітур. Ні, на жаль, це не вірно. Без штудієнколег на базі 11 класів +ЗНО/НМТ у Німеччині немає Studienzugangsberechtigung.
@@tanyas.3591 ні, мова йшла про HZB, що 11 класів + НМТ це для України НZB. Я так зазвичай пояснюю у зворотній бік - німцям нашу систему. Можливо тут невдало пояснила, або якийсь елемент випав на монтажі. Але звичайно, наш НМТ тут взагалі нікого не цікавить :)
@@edge6027 о, це дуже гарне питання! "уникають" - бо німецьким освітянам невідомо, яким чином іноземці можуть потрапити у іхню систему вищої освіти. І що найголовніше - їм і не має бути це відомо. І як я наголошувала у випуску - ключове слово "зрілість". Якщо молодий дорослий /молода доросла зріла для навчання у ВНЗ, апріорі ця людина має бути достатньо зрілою, щоб знати усі можливі шляхи і способи вступу.
Цікава та необхідна тема . Що робити майже 18 літнім? Дитина хоче навчатися в університеті. Куди звертатися? Як правильно організувати свої діі(Північний Рейн-Вестфалія)Дякую.
Щоб навчатися в університеті в Германії треба провчитися 13 рік, що називається зробити абітур, як німці говорять, де готуються, так би мовити до вступу, після року навчання здають іспити. Тобто рівень німецької має бути вже високий. Без цих іспитів в університет вступити неможливо. Або, як робить багато українців, вступають в Україні, навчаються онлайн 1-чи 2 роки( залежить від німецького вуза, як вони там будуть рахувати) і тоді з перекладеними документами з українського вузу, скільки навчалися, які предмети і т.д., з сертифікатом С1-С2 німецької можна подаватися в університет. Але це дуже в загальному, бо в кожному вузі свої вимоги і це потрібно уточнювати завчасно. Але приблизно така процедура.
@@inessapomaz1597 дякую. Розумію. На жаль, після навчання в Україні 1-2 роки на сьогодні виїзд для хлопців не можливий. Буде в Німеччині намагатися пройти у Stydienkolleg.
Підіть на консультацію - Studienberatung. Вам індивідуально порекомендують, що робити. Психологія, медицина, біологічна хімія - це зовсім інші правила вступу аніж на інженера-будівельника чи математика. Для вступу до вишу необхідно мати С1. Хоча писати курсові з С1 - дуже складно, а коректування 1 сторінки академічного тексту не дешеве задоволення. Але все можливо!! Удачі!
Ще хочу додати з приводу Fachabitur в Баварії: якщо окремо скласти іспит з "другої" іноземної мови (на додачу до англійської), то можна отримати звичайний Abitur. На жаль, в Баварії ще не можна складати іспит з української як з другої іноземної, але можна скласти іспит з російської. Або, наприклад, з французької, яку також вивчають в багатьох українських школах
Навіть відносно невелика кількість коментарів говорить про те, як "цікавить" українських батьків освітa їхніх дітей. Знімали б ви ролики про "халявні" теми, відбою не було б і кожен другий би писав навіть при цьому "Слава Україні!"🙂
Я розумію, що можна б хайповати на інших темах та заголовках, але це не мій шлях ))) Я в першу чергу про користь для своєї аудиторії, а потім про гроші. Для мене дійсно важливо доносити важливу інформацію, якщо навіть вона долетить до невеликої кількості людей.
Очень актуальная тема. Они хоть и интегрируются быстрее взрослых но у них проблемы с самооценкой на фоне местных с родной мовой. Плюс отрыв от мовной среды что приводит к использовани ими ненормативной лексики ибо никто типа не понимает. Есть меткое наблюдение что украинские дети это спящие на уроках и сквернословящие на перервах. Нуждаются в поддержке и прнимании. А у родителей свои проблемы) все на наш наррд навалилось! Наши правители видят в нашем народе или солдат или рабочую силу или бунтовщиков. Им бы немецкую конституцию ( основной Закон) почитать. Узнают откуда успешность немецкого общества😢
Тема актуальна, але зовсім не розкрита. Ніхто з блогерів таке не знімає, бо переглядів не буде. Краще зняти чергове відео про те, що параграф 24 не продовжать 😂😂😂
Молодці, що цікавитеся заздалегідь. У Німеччині складна система навчання, ті, хто добре інформований та підготовлений можуть зберегти роки на досягнення освітніх цілей
Гадаю, українську молодь у Німеччині можна назвати втраченим поколінням. За 3 роки більшість таки не вивчила в достатній мірі німецьку мову, на вулицях і в транспорті повно українських підлітків, що часто матюкаються, часто напідпитку. Рівень культури та загального розвитку нижчий за плінтус. Рідкісні винятки лішe підтверджують правило. І найголовніше - немає ніякого прагнення, що щось собі зробити, щось поліпшити. І в тому їм подають негативний приклад їхні батьки. Дорослих чоловіків цікавить лише алкоголь. А самотніх українських мам потягнуло на блядки. А ви тут розповідаєте про німецькі університети...
Ну ви прям все в таких чорних кольорах описали 😂😂😂 люди з низькою соціальною поведінкою є серед всіх націй. Але на мій погляд, рівень знань сучасних дітей - це ще наслідки коронавірусу. Коли діти сіли на карантин, то нормального навчання не було. І це тривало 2 роки. А далі війна вже майже 3 роки - і знову ні до навчання. Тому ті, кому зараз 15, останні 5 років просто не мали можливості нормально навчатись. Звісно, що є виключення!
@@Mila_Artiushenko Може частково і так... Але якщо я бачу, як 30-35-річна українка розмовляє в супермаркеті абсолютно спокійно зі своїм 10-річним сином, і кожне друге слово починається з "б" і "х", то коровірус тут точно не має значення. А подібні сценки можна бачити настільки часто, що можна робити висновки.
@Florian-px8fd це культура мовлення, а не рівень освіченості. Згодна, що некрасиво і так немає бути, але і німецькі підлітки люблять у кожному реченні вставити шайсе ))) не думаю, що тут проблема виключно у українцях ))) такі є скрізь. До речі, я не матюкаюсь. Мені просто не подобається це і мого словникового запасу вистачає, щоб і без мату послати 😂😂😂 А хтось без такого слівця не може висловити свою думку, особливо, якщо вона емоційна.
@@Mila_Artiushenko З культурою спілкування це немає нічого спільного - швидше за все з повною відсутністю культури. Приїхало в основному бидло, нахабне та погане. Там культури ніколи не було. Як і не було розуміння, що німецьке суспільство все бачить та оцінює, що воно вже люто ненавидить цих халявних носіїв української "культури".
@@Florian-px8fd після таких коментарів мені стає так образливо за наших дітей, бо вони такі крутелики!!! Я ніколи не забуду, як колегія торік аплодувала одній дівчині на обговоренні атестатів.
@ГайдукИрина-ь1ц ніякої реклами 😂😂😂 Ні посилання на центр, ні фото центру я не даю. Моя гостя лише пояснила де вона працює і якого віку діти можуть навчатись у подібних центрах. Ваша донька закінчила 10-ий клас? Куди далі пішла навчатись? P.S. На всіх своїх рекламах я ставлю помітку Werbung, так як дуже добре знаю закони Німеччини.
Реклама? Державної німецької школи, яка цього року відсвяткувала 25 років свого існування? Від української блогерки і української соц працівниці?))) Міло, то була б честь для нас😉 І коли-небудь ми обов'язково з тобою досягнемо цього рівня, але, нажаль, не сьогодні, не сьогодні)
У цьому інтервʼю говоримо про складність інтеграції та навчання українських підлітків, які приїжджають до Німеччини у віці 14-18. Розібратися у цих питаннях мені допомогла соціальна педагогиня у Oberstufenzentrum в Берліні, сертифікована профорієнтаторка Дарія Матющенко ⬇️
instagram.com/daria_matiushchenko.ua
Інтервʼю поділено на 3 частини:
1. Загальна інформація про навчання українських підлітків в Німеччині та шлях, який проходять 14-15-річні - th-cam.com/video/RtLawswNVYA/w-d-xo.html
2. Проблеми інтеграції дітей 16-18 років - th-cam.com/video/9d1M901U6gY/w-d-xo.html
3. Вступ до німецького ВНЗ після 11 класів чи 1 курсу в Україні - th-cam.com/video/r4jCGEkzYdI/w-d-xo.html
Вы не скажете ,можно ли въехать в ЕС по внутреннему украинскому паспорту ?
По ідеї так, якщо ви скажете, що їдете з України подаватись на біженство. Але можуть просити закордонний біометричний паспорт, з ним буде надійніше! Якщо є можливість, зробіть біометричний паспорт ще в Україні.
@@Mila_Artiushenko а кто мне его сделает ? Я сейчас в РФ нахожусь , у кого уточнить можно ,через Прибалтику пускают ?
Я не знаю відповіді на це питання (
Коли вийде третя частина?
Ми з сином приїхали, коли йому мало виповнитися 16 років 10 клас. В німецький клас його не брали, ходив в український клас і перейшов в ДАС пізніше. Він вирішив вивчити мову до В2 і вивчив. В другому семестрі 11 класу звільнився з уроків в німецькій школі. І закінчив 11 клас онлай в українській школі і вчив німецьку. Поступив в штудіумколегіум, і зараз навчається в університеті на 1 курсі.
Супер! Якраз про таких підлітків, 16-річних, буде друга частина. На мій погляд, їм найскладніше! Ваш син молодець!!!
@@ЛюдмилаХімчак О, оце саме те, що зветься академічним хистом!
Молодець!
Як бабуся чотирьох внуків радію за всі успіхи моїх співвітчизників.❤❤❤❤
@@Mila_Artiushenkoчому найскладніше? Всі знайомі , які навчалися там всі задоволені, за рік вирішується проблема
Ваш син дуже розумний.
Бажаю усього найкращого.
Щиро дякую! Дуже важлива інформація. В мене дочка 15 років, тому для мене це дуже потрібна інформація та хочеться продовження цієї теми. 😊❤
Буде продовження ще із двох частин. Тема досить складна і тому я вирішила поділити відео на частини, бо в цій німецькій системі чорт ногу зламає 😂😂😂
@@Mila_Artiushenko Це дуже добре, щиро вам вдячна. Ми теж знаходимося в Баварії і я згодна з вами ,що тема складна.
Ich wünsche Ihnen viel Erfolg!!!
@ГалинаМанько-ч3я наступні частини вже готую 🥰❤️
Дякую, Міло, Вам і Вашій гості❤ дуже корисне відео
🥰❤️ рада чути
Дякую за таку актуальну тему поточного відео, з нетерпіння чекаю продовження.
Дякую і вам за коментар! Вже монтую відео 😊❤️
Дуже кортсне відео! Велике дякую!
Будь ласка! У мене топова гостя. Чекайте продовження
Нещодавно з власного досвіду дізналася, що в Баварії Schulpflicht - 9 років навчання в школі, а не класів.
Таким чином моя дитина, що повторювала якийсь з класів, змогла раніше перейти в Беруфшуле. Нам це надзвичайно допомогло!
Це настільки складно зрозуміти. У Нижній Саксонії 12 років шульпфліхт за законом. Але є постанова окрема, що 1 рік Berufsschule після класу 9 чи 10 закінчує шульпфліхт.
Дякую за інформацію, ми приїхали коли доньці було 14, тож вчимося зараз у звичайному класі на рівні всіх інших. Мені дуже імпонує німецька система навчання і їх бачення що не всі мають бути в Уні а більшість професій можна здобути за 3 роки з практикою! І оплатою!
@@ДарьяКарпова-й2ж погоджуюсь з вами! І мені подобається це в німецькій системі.
Моя дитина15 років після 9го німецького класу поступила в беруфсмузікшуле на вчителя музики. І чоловік 62 роки з рівнем мови А2 також здав вступні іспити.
Вау! Нічого собі. Дякую за ваш досвід, дуже цікаво!
Дякую, навіть не знала, що в Німеччині таке існує. У нашому місті консерваторія, але що існує середня музична освіта - музучилище мені було не відомо.
Я вчитель в Berufsschule. У нас 4 класи з 80 іноземних підлітків з 15 до 20 років. Більша половина з яких українці. Зі свого досвіду запевнюю: У самих підлітків проблем немає, є кілька завдань для вирішення. А от у батьків є проблеми, з їхніми очікуваннями стосовно їх дітей. Тому що вони привезли із собою український менталітет і очікують, що їхні діти підуть лише до університету.
Дуже класний коментар!!! Я з вами погоджуюсь, у українців мета «запихнути» дитину середнього віку в гімназію або старшого віку в університет. Хоча самій дитині можливо воно 100 років не треба і їй буде комфортніше закінчили Ausbildung і піт одразу працювати.
А що поганого до очікування батьків ?
Поясніть, бо зовсім не зрозуміло.
Мама хлопця 18+
@@Mila_Artiushenkoпрацювали й оплачивали самі житло, комунальні послуги, самостійно за медичне страхування.
Далі перераховувати для підлітка від 18+ вважаю ?
Мова про те, що не всім дітям потрібні університети. Це академічні діти, які люблять навчатись, читати, досліджувати. Для вас важливо, щоб дитина мала диплом з універу і ніколи не працювала по професії? В Україні таких більшість. Чи краще, щоб дитина пішла навчатись, наприклад, на автомеханіка, бо з дитинства обожнюю авто і хотіла б цим заробляти на життя. І для цього не треба університет, можна піти на Ausbildung, що фактично є у нашому розумінні училищем (коледжем).
@@RichardKovalov-w8h Проблема в недостатній інформованості батьків і марного тиску на підлітків. Як у цьому інтерв'ю було сказано, в Німеччині система професійної освіти різноманітніша чим в Україні. Її ні в якому разі не можна порівнювати з українською, а тим більше недооцінювати. Тим паче коли мова йде про іноземних підлітків, то самостійність та фінансова незалежність можлива вже в 17 років та з рівнем В2. І це багато здоровіший варіант для і так травмованих нашою реальністю молодих людей. Гірше, коли батьки попри все наполягають на теоретичному навчанні в університеті, а для цього треба рівень німецької С1 і 12 закінчених освітніх років.
Дуже цікава тема, обговорення якої раніше не зустрічав.
Щодо питань, які б цікавили, то це можливості здобуття повного абітуру після фахового.
Також думаю було б цікаво послухати про Штудіенколлег.
Також до цієї теми інші можливості вступу до університету з Українським свідоцтвом (Чув щось про Test für ausländische Studierende і тому подібне)
Що краще для підлітків 18-20 років : Йти на курси чи проходити навчання в школі (З точки зору майбутніх перспектив) ?
Також хотілося б побачити серію відео з "оглядом" освітніх систем ріхних земель.
Так! Це ексклюзив 😊 на TH-cam немає інформації. Буде ще дві частини інтервʼю, бо тема складна і її просто неможливо «переварити» за раз.
У другій частині обговоримо шляхи 16-и річних. У них все складно (((
А у третій частині якраз буде йти мова про вступ до німецьких універів наших дітей, які закінчили в Україні 11 класів або 1-2 курси університету. І про Studienkolleg тут буде.
@@Pro_i_niprosho по першому питанню: існує FOS 13 (не усюди, і не усюди означає одне й те саме) - ось це та сама можливість після фахабі отримати Абітур. По третьому питанню: інтеграційні курси на 100% будуть "швидше", бо сертифікат В1 отримаєте за 8 місяців, В2, якщо зірки зійдуться, ще за 4, ну максимум за 6. У школі ця історія розтягнеться на роки. Але. Інтеграційний курс до навчання Вас не підготує. Тому, якщо треба у ШТК подати В2 - це через курси. Якщо з метою отримання німецької абі/фахабі - краще зі школи й починати
Питання до пані Дарії: куди піти навчатися або що робити хлопцю 17 років, який тільки приїхав з України, склав НМТ і має атестат про закінчення школи. В Україні хотів піти навчатися в університет на юридичну освіту. Ми живемо в землі Баден-Вюртемберг. Дуже вдячна наперед, що допомагаєте інтегруватися в Німеччині. Ви робите дуже корисну справу!🙏♥️
Буде відповідь на це питання у третій частині. Якраз про подальше навчання тих, хто закінчив 11 класів в Україні. Тема складна, тому я поділила її на частини.
Вчити мову до рівня В2-С1 , вступати до Studienkolleg і аж тоді до університету. Або вступати до українського ВНЗ і паралельно вчити мову, після року навчання можна пробувати переводитись на суміжну спеціальність.
@@ІринаПанчук-м2эВсе правильно, я б ще додала, поспілкуватися зі студентами юристами в Німеччині. Це дуже складний штудіум, іноземцям, які закінчують юридичний після другого держіспиту, потрібно ставити пам'ятник. Просто дуже багато вчити, довго вчити, мінімум 8 років
@@lisunchik1 Здрастуйте! Сподіваюся, Ви вже подивилися другу частину, там докладно про це розказую. Шлях буде сильно залежати від того, що саме в його атестаті з України. І якщо це не діапазон 10-12 з майже усього, з входом через українські документи на цей фах буде складно.
@@dariamatiushchenko Так, дуже вам вдячна за відповідь і за професійний підхід до справи! В разі чого, буду звертатися до вас за консультацією, та рекомендувати Вас іншим!
сподобався момент, що не треба недооцiнювати Ausbildung. менi здаeться, що це просто добре вистроена система. Маючи Аусбiльдунг - вище ЗП. Те що ми вивчали просто працюючи на робочему мiсцi, тут треба вивчати 2-3 роки.
👍👍👍
Аусбільдунг - це дуже консервативна система. Якщо викладати лише теорію, то будь-який аусбільдунг триватиме лише рік. Тут дещо інше, "виховання" спеціаліста, здобуття компетенцій (не лише знання, а й навички), тому й триває аусбільдунг так довго.
Міла, як я вжи писав, у вас чудовий нішевий канал інформації. Маю на увазі, що є певна група людей, яким він завжди буде цікавий. Проте загальній масі - ні. Добре це чи погано - питання риторичне. Мені завжди цікаво. У мене син 15 років, вивчає німецьку у Берліні з нуля з квітня 2022. Зараз у восьмому класі ISS і вже другий рік навчається разом з німецькомовними дітьми. Інтересу навчатися більше, ніж було в Україні. Проте так було не одразу…
Чекаємо на наступні частини по темі.
P.S. До речі, я не знаю чи працює (дозволено) патронати чи інші спонсорські програми у Німеччині, проте якщо так, то я готовий бути серед перших 😊
Доброго дня! Це дуже цікаве спостереження ) Я от на 30 000 глядачів (а це станеться сьогодні чи завтра) планую зняти відео про свою роботу блогера та мої переконання щодо інформації )))
Щодо вашого сина мені так приємно чути, що у дитини більше інтересу до навчання, ніж в Україні! Це дуже круто! І тут є і заслуга батьків!
А щодо донатів чи подяки на каналі, я мабуть буду підключати спонсорство на каналі, де бажаючі зможуть дякувати за інформацію. Я не хочу це робити обовʼязковим, а лише за бажанням, тому думаю, як технічно реалізувати.
Дитині вже 18 років виповнилося, навчається на В2 і він незнає яку професію обрати. Може щось порекомендуєте, як та чимось зацікавити, як обрати професію )
Піти на консультацію до Дарії. Вона займається питаннями профорієнтації.
22-й - 23-й навчальний рік у Німеччині відвідували інтеграційний клас для вивчення мови при беруфшулє (на той час онукам було 16- 17років, двійня). І паралельно вчилися в українській школі в 11-ому класі. Не отримати українське свідоцтво про повну середню освіту (абітур по-українськи), як ви розумієте, було б нерозумно, тим більше, що вчилися добре. У нашому місті в Україні це питання не було проігнороване. Для дітей, які виїхали за кордон, була запропонована сімейна форма навчання (приблизно, як екстерн). І класні керівники по розробленій схемі відповідно до навчальної програми відправляли онлайн завдання (самостійні, контр.роботи, тести), які треба були виконувати посеместрово. Був доданий графік консультацій по предметам, так що завжди можна було поспілкуватися з вчителями. По закінченні укр. школи здавали НМТ у Берліні, попередньо зареєструвавшись. Здали успішно (укр.мова, математика, історія України)! Поступили в український університет очно онлайн. І паралельно самі на приватних курсах вивчили і здали німецький рівень В2. ( приватно, бо не залежні від джобцентру.) Отож, зараз маємо рівень мови поки для аусбільдунгу (шукаємо), і 2-й курс укр. універу денного (успішно!). Як тільки отримають запрошення на аусбільдунг, то візьмуть академвідпустку в укр.виші. Бо 11 класів укр. + один курс універу+ рівень мови достатній дають можливість вступу до вишів у Німеччині. Поки так, а далі - життя покаже. Успіхів усім, добра та МИРУ!
Дуже дякую за ваш досвід! У кінці класно описали схему вступу до ВНЗ в Німеччині, якщо є атестат за 11 клас і 1-2 курси університету в Україні. Про це також буде у інтервʼю, у наступних частинах.
Добрий день. Підкажіть, а як хлопці поступили в український внз без приписного? Чи вони приїзжали в Україну вставали на облік?
@@brawlfunsvideo1088 Вітаю. Всі документи і медогляд, що стосуються хлопців для постановки на облік у військомат, оформлювалися ще при навчанні в укр. школі у відповідному віці (точно не пам'ятаю, можливо з 14-ти років). Для цього призначалася відповідальна особа, яка коригувала всі ці питання. Це обов'язково! Так кругом повинно бути. І навіть, коли ми вже вивезли дітей, класний керівник надіслала повідомлення, що приписні всіх хлопців знаходяться у військоматі і їх треба забрати на руки. Бо ворог наближався і небезпечно було залишати облікові документи у військоматі. Дозволяли забирати навіть знайомим під розписку. Так і зробили, і
@@brawlfunsvideo1088 Документи формувалися ще у школі відповідальною особою, проходили медогляд. Зараз точно не скажу, який це був клас. Але так повинно бути. Потім документи передаються до військомату. Ми вивозили дітей у середині березня 22 року. Незабаром класний керівник повідомила у групі Вайбер, щоби всі приписні забрали з військомату під особистий підпис чи родичі, чи знайомі... Місто уже було у ворожій блокаді, і не можна залишати документи у військоматі. Тому наші документи забрав дідусь і переслав нам фото приписних. )) А як зараз - я Вам не скажу. Знаю лише, що скачують і реєструються у певних додатках, а там уже з'являється цей документ...
@@brawlfunsvideo1088 Я не можу зрозуміти, чи бачите Ви мою відповідь? Бо я - ні. Хоча відповідала два рази.
4:16 найголовніший месседж. Іноземним підліткам закінчити загальноосвітню школу Німеччини з її іспитами складно, німецька система освіти навіть шанс не це дає. Нижня Саксонія до кінця 2022 приймала українців 16-17 років до гімназій, з 2023 - ні, лише професійна школа
Так! І ми цю проблему для 16-річних розберемо окремо і дуже детально у другій частині інтервʼю.
Эта проблема языковая. Не нужно подвергать подростков дополнительному стрессу, отправляя их в гимназию без соответствующего уровня немецкого языка.
Добрий вечір,розкажіть будь ласка про пуш клас.Як що дитина навчається в пуш класі (дитині 17 років),що далі відбувається?Дякую.
Pusch-Klasse, Vorklasse, Willkommensklasse, Sprachlernklasse, Integrationsklasse як їх не називай, це підготовка до переходу в регулярну систему, де дитина має працювати за вимогами програми. В Нижній Саксонії починають оцінювати учнів, якщо вони досягли рівня Б1. Деякі діти отримують уже табель з оцінками через декілька місяців, дехто лише через два роки.
@tanyas.3591 супер, дякую за достовірну інформацію!
Мила, вы сказали, что Дарья дипломированный социальный педагог и что она приехала с Украины 2 года назад. Меня интересует вопрос признания ее квалификации, так как Социальный педагог в Германии - это регламентированная профессия. Почему меня это интересует, потому что я работаю Бератором по признанию иностранных дипломов и интеграции людей с миграционным прошлым. Хотелось бы очень услышать историю признания ее квалификации, так как, к сожалению, это сложная процедура. Спасибо большое заранее!
@@yanayanina7626 напишіть особисто Дарині.
Ребенок отучился в 9-ом обычном классе вместе с немцами. Паралельно получил украинское свидетельство об окончании 9 классов. Теперь перешёл в беруфсшуле, там год пройдет подготовку к основному курсу + освидетельствование укр.диплома.
Супер! Дякую за ваш досвід. А українську школу ще також тягнете? Якщо так, що у якому ви класі в Україні?
@@Mila_Artiushenko В українській школі тільки до 9-ого класу навчалися онлайн. Далі немає сенсу, особливо хлопчикам, скоріш за все для отримання диплому після 11-ого класу вимагатимуть постановку на військовий облік. Після 9-го причепилися, що немає ІПН в дитини, без нього не давали диплом, треба було їхати в Україну в податкову інспекцію, а в мене друга дуже маленька дитина на руках, ледве вирішили це питання..
@Алатиэль ага… ось воно що… всі палки в колеса, аби тільки повернулись…
Удачі вам!!! Нехай все добре складеться у сина!
@@Mila_Artiushenko Міла, до чого тут палки? Вимоги до всіх однакові ,незалежно від того, де ви знаходитесь.В законодавстві немає преференцій тим, хто виїхав.
@ТАТА-л4ч а допомогли своїм ще громадянам, які виїхали через війну, отримати українську освіту, можна?!
Чи є офіційний документ що підтверджує що українські 11 класів + НМТ = німецький абітур? Якщо хтось має,поділіться будь ласка
Думаю, що офіційного документу немає. Ми проводили паралелі для розуміння значення Abitur!
Вітаю, цікавий матеріал, але ще мене цікавить чому не було мови про Studienkolleg? Вже не перший раз чую, як різні люди ніби уникають обговорювання цієї можливості. А може про це буде у наступній частині?
Ми точно не уникали! Про це буде у третій частині інтервʼю. Дуже багато інформації. Вона не проста. Тому ділю відео на частини.
@@Mila_ArtiushenkoStudienkolleg - це по суті недостатній 12й рік школи, але в системі вищої освіти.Якби не Янукович-Табачник, коли відмінили шкільну реформу 12ти років, то українська школа б вважалася повноцінним абітуром по всьому світу. А так маємо Молдову, Казахстан, Україну та Росію, де школа триває лише 11 років. Гостя сказала, що українські 11 класів + НМТ - це абітур. Ні, на жаль, це не вірно. Без штудієнколег на базі 11 класів +ЗНО/НМТ у Німеччині немає Studienzugangsberechtigung.
@@tanyas.3591 ні, мова йшла про HZB, що 11 класів + НМТ це для України НZB. Я так зазвичай пояснюю у зворотній бік - німцям нашу систему. Можливо тут невдало пояснила, або якийсь елемент випав на монтажі. Але звичайно, наш НМТ тут взагалі нікого не цікавить :)
@@edge6027 о, це дуже гарне питання! "уникають" - бо німецьким освітянам невідомо, яким чином іноземці можуть потрапити у іхню систему вищої освіти. І що найголовніше - їм і не має бути це відомо. І як я наголошувала у випуску - ключове слово "зрілість". Якщо молодий дорослий /молода доросла зріла для навчання у ВНЗ, апріорі ця людина має бути достатньо зрілою, щоб знати усі можливі шляхи і способи вступу.
@@dariamatiushchenkoдякую, зрозуміла, що про українську систему йшла мова. У нас немає слова "абітур", але існує слово "абітурієнт".
Цікава та необхідна тема . Що робити майже 18 літнім? Дитина хоче навчатися в університеті. Куди звертатися? Як правильно організувати свої діі(Північний Рейн-Вестфалія)Дякую.
Доброго дня! Будемо це обговорювати у третій частині відео. Тема складна і дуже обʼємна, тому я її поділила на частини.
Щоб навчатися в університеті в Германії треба провчитися 13 рік, що називається зробити абітур, як німці говорять, де готуються, так би мовити до вступу, після року навчання здають іспити. Тобто рівень німецької має бути вже високий. Без цих іспитів в університет вступити неможливо. Або, як робить багато українців, вступають в Україні, навчаються онлайн 1-чи 2 роки( залежить від німецького вуза, як вони там будуть рахувати) і тоді з перекладеними документами з українського вузу, скільки навчалися, які предмети і т.д., з сертифікатом С1-С2 німецької можна подаватися в університет. Але це дуже в загальному, бо в кожному вузі свої вимоги і це потрібно уточнювати завчасно. Але приблизно така процедура.
Все правильно говорите 🤩
@@inessapomaz1597 дякую. Розумію. На жаль, після навчання в Україні 1-2 роки на сьогодні виїзд для хлопців не можливий. Буде в Німеччині намагатися пройти у Stydienkolleg.
Підіть на консультацію - Studienberatung. Вам індивідуально порекомендують, що робити. Психологія, медицина, біологічна хімія - це зовсім інші правила вступу аніж на інженера-будівельника чи математика. Для вступу до вишу необхідно мати С1. Хоча писати курсові з С1 - дуже складно, а коректування 1 сторінки академічного тексту не дешеве задоволення. Але все можливо!! Удачі!
Ще хочу додати з приводу Fachabitur в Баварії: якщо окремо скласти іспит з "другої" іноземної мови (на додачу до англійської), то можна отримати звичайний Abitur. На жаль, в Баварії ще не можна складати іспит з української як з другої іноземної, але можна скласти іспит з російської. Або, наприклад, з французької, яку також вивчають в багатьох українських школах
Боже, які нюанси! Я хоч в провела інтервʼю, все одно колись для своєї дитини братиму консультацію 😂
@@Mila_Artiushenko я про всі ці нюанси зараз поступово дізнаюся. Нам дуже сильно допомагають в цьому Jugendamt та Agentur für Arbeit
@fravarty от і Дарія каже, що не потрібно боятись цих організацій!
Навіть відносно невелика кількість коментарів говорить про те, як "цікавить" українських батьків освітa їхніх дітей.
Знімали б ви ролики про "халявні" теми, відбою не було б і кожен другий би писав навіть при цьому "Слава Україні!"🙂
Я розумію, що можна б хайповати на інших темах та заголовках, але це не мій шлях ))) Я в першу чергу про користь для своєї аудиторії, а потім про гроші. Для мене дійсно важливо доносити важливу інформацію, якщо навіть вона долетить до невеликої кількості людей.
Очень актуальная тема. Они хоть и интегрируются быстрее взрослых но у них проблемы с самооценкой на фоне местных с родной мовой. Плюс отрыв от мовной среды что приводит к использовани ими ненормативной лексики ибо никто типа не понимает. Есть меткое наблюдение что украинские дети это спящие на уроках и сквернословящие на перервах. Нуждаются в поддержке и прнимании. А у родителей свои проблемы) все на наш наррд навалилось! Наши правители видят в нашем народе или солдат или рабочую силу или бунтовщиков. Им бы немецкую конституцию ( основной Закон) почитать. Узнают откуда успешность немецкого общества😢
Тема актуальна, але зовсім не розкрита. Ніхто з блогерів таке не знімає, бо переглядів не буде. Краще зняти чергове відео про те, що параграф 24 не продовжать 😂😂😂
@@Mila_Artiushenko 100% И еще заголовок, что ВСЕХ вышлют или лишат бюргельгельд) Вы то точно знаете про клиповое сознание и клиповые заголовки!)
Я не роблю такі заголовки! Принципово! Це неповага до своєї аудиторії! Хайповати треба якісним контентом, а не жовтим заголовком.
Відео дуже корисне,хто тільки збирається переїджати до Німеччини-це як ковток свіжого повітря!
Для тих, хто лише збирається переїжджати - інформація на вагу золота. Але може бути дещо незрозуміло, бо в Німеччині все зовсім не так, як в Україні.
Молодці, що цікавитеся заздалегідь. У Німеччині складна система навчання, ті, хто добре інформований та підготовлений можуть зберегти роки на досягнення освітніх цілей
Однозначно! Дякую, що доповнюєте коментарі цінною інформацією.
Гадаю, українську молодь у Німеччині можна назвати втраченим поколінням. За 3 роки більшість таки не вивчила в достатній мірі німецьку мову, на вулицях і в транспорті повно українських підлітків, що часто матюкаються, часто напідпитку.
Рівень культури та загального розвитку нижчий за плінтус. Рідкісні винятки лішe підтверджують правило.
І найголовніше - немає ніякого прагнення, що щось собі зробити, щось поліпшити.
І в тому їм подають негативний приклад їхні батьки. Дорослих чоловіків цікавить лише алкоголь.
А самотніх українських мам потягнуло на блядки.
А ви тут розповідаєте про німецькі університети...
Ну ви прям все в таких чорних кольорах описали 😂😂😂 люди з низькою соціальною поведінкою є серед всіх націй. Але на мій погляд, рівень знань сучасних дітей - це ще наслідки коронавірусу. Коли діти сіли на карантин, то нормального навчання не було. І це тривало 2 роки. А далі війна вже майже 3 роки - і знову ні до навчання. Тому ті, кому зараз 15, останні 5 років просто не мали можливості нормально навчатись. Звісно, що є виключення!
@@Mila_Artiushenko Може частково і так...
Але якщо я бачу, як 30-35-річна українка розмовляє в супермаркеті абсолютно спокійно зі своїм 10-річним сином, і кожне друге слово починається з "б" і "х", то коровірус тут точно не має значення. А подібні сценки можна бачити настільки часто, що можна робити висновки.
@Florian-px8fd це культура мовлення, а не рівень освіченості. Згодна, що некрасиво і так немає бути, але і німецькі підлітки люблять у кожному реченні вставити шайсе ))) не думаю, що тут проблема виключно у українцях ))) такі є скрізь.
До речі, я не матюкаюсь. Мені просто не подобається це і мого словникового запасу вистачає, щоб і без мату послати 😂😂😂 А хтось без такого слівця не може висловити свою думку, особливо, якщо вона емоційна.
@@Mila_Artiushenko З культурою спілкування це немає нічого спільного - швидше за все з повною відсутністю культури. Приїхало в основному бидло, нахабне та погане. Там культури ніколи не було.
Як і не було розуміння, що німецьке суспільство все бачить та оцінює, що воно вже люто ненавидить цих халявних носіїв української "культури".
@@Florian-px8fd після таких коментарів мені стає так образливо за наших дітей, бо вони такі крутелики!!! Я ніколи не забуду, як колегія торік аплодувала одній дівчині на обговоренні атестатів.
Моя донька ходила у 10 клас у звичайний німецький клас так що це дуже схоже на рекламу цього центру.
@ГайдукИрина-ь1ц ніякої реклами 😂😂😂 Ні посилання на центр, ні фото центру я не даю. Моя гостя лише пояснила де вона працює і якого віку діти можуть навчатись у подібних центрах.
Ваша донька закінчила 10-ий клас? Куди далі пішла навчатись?
P.S. На всіх своїх рекламах я ставлю помітку Werbung, так як дуже добре знаю закони Німеччини.
Реклама? Державної німецької школи, яка цього року відсвяткувала 25 років свого існування? Від української блогерки і української соц працівниці?))) Міло, то була б честь для нас😉 І коли-небудь ми обов'язково з тобою досягнемо цього рівня, але, нажаль, не сьогодні, не сьогодні)
@@dariamatiushchenko точно 😂
Те, що ваша дитина ходила у десятий клас, то це скоріше виключення
@@dariamatiushchenkoДарія, на початку було сказано, що Ви маєте сертифікат Berufsorientierung. Це в Берліні така сертифікація існує? Від JBA? 😮