Перша частина інтервʼю ⬇️ th-cam.com/video/Dj1QfG-vQ_w/w-d-xo.html Інтервʼю з податковий консультантом в Німеччині Мілою Лернер на тему: CRS, тобто обміну інформацією про фінансові рахунки між Україною та Німеччиною, перший етап якого відбудеться 30 вересня, та наслідками цього обміну для біженців з України в Німеччині. Сторінка Міли Лернер в Instagram ⬇️ instagram.com/mila_lerner
Поясніть будь ласка ситуацію таку: по зарплаті була заборгованість за декілька місяців, а з часом заборгованість в повному обсязі поступила на рахунок. При реєстрації в джобцентрі не була вказана сума на рахунку,бо вона зайшла набогао пізніше реєстрації в джобцентрі
Дякую за корисну інформацію. Але мене цікавить, українські або німецькі банки будуть надавати інформацію по нерезидентам. Як український банк буде визначати, хто з українців (я не говорю за бізнес) є резидентом іншої країни, якщо ми відкривали рахунки, коли були резидентами України і ніяких оновлених даних в українській банк не повідомляли, що являємося резидентами іншої країни. А німецький банк не повинен збирати інформацію про українця, який в Німеччині працює, сплачує податки, проживає більше 6 місяців, так як він вважається резидентом Німеччини.
Добре, що ви підіймаєте дійсно важливі теми. Також думаю, що в таких питаннях потрібно далі вже самим розбиратися, читати закони німецькою, бераторів радників шукати і питати. У відео всі конкретні випадки розібрати неможливо тому краще всього сприймати його як відправну точку у пошуках відповіді на запитання, що тут підняті авторкою каналу і експерткою.
Дякую Мілам :-) за інформативне і корисне відео. Продивилась і коментарі уважно і не знайшла прямої відповіді на моє питання. Ситуація така - маю в наявності кредитку, яку за весь час перебування з 03/22 було біля десяти нерегулярних поповненнь в Украіні сумарно до 3 тис євро, витрати були і в Україні і в Німеччині. Тобто тут я користувалась нею в виключних випадках. В Джоб центр про такі картки (їх дві з лімітом 10 і 20 тис грн) не повідомляла. Так і не змогла розібратись самостійно чи мала я такі ресурси врахувати). Чи можуть бути наслідки? І взагалі то чи маю повідомити про кредитні рахунки. Переважно витрати були в Україні для оплати комуналки. Дякую за відповідь!
@@Mila_Artiushenko так ви підніміть цю тему , бо розжовувати треба конкретно , а не про все. Є пенсія українська і є німецькі виплати- що робити конкретно(?) . Іду туди , пишу те, не іду нікуди, отримую з двух країн і кайфую...і т.д. )
Прошу уточнити таке питання по зарплатні. Біженець,якийсь час продовжує дистанційно працювати на українському підприємстві. В Німеччині перебуває менше,ніж 183 дні. Працевлаштований офіційно,сплачує податки в Україні,зараз це 23%. Якщо повідомити німецьку сторону,то виникає подвійне оподаткування,я так зрозуміла?. Тобто і до 50% в загальній сумі відрахують на податки з ЗП??
@@Mila_Artiushenkoтеж цікавить таке питання, прохання при можливості зробити відео на цю тему, бо достатньо людей, які працюють в Україні найманими працівниками і не стоять на обліку в Джоб центрі, як краще та вірно задекларувати цю діяльність і які наслідки по податках?
дякую за інформацію. а що буде, якщо я користуватимусь карткою родича, який перебуває в Україні, а картку віддав мені? Гроші на картці мої, просто оформлена на людину яка не в німечині. які наслідки?
@@Mila_Artiushenko ну по перше я це не роблю ще, бо наразі в Україні. просто цікавлюсь про наслідки, а по друге чому я не можу про це писати? думаєте. мене якось вичіслять?
Доброго дня! Зазвичай перед інтервʼю зі своїми гостями я анонсую гостя та тему на своїй сторінці в Instagram. Там читачі можуть задавати питання, я їх аналізую та включаю в інтервʼю. Моя сторінка - instagram.com/mila_artiushenko
Дякую за важливу і потрібну інформацію! Підскажіть будь ласка: якщо я маю незакритий ФОП в Україні, проте вже 3 роки не веду діяльність і податки не нараховуються, чи можу я претендувати на грошову допомогу? Якщо так, чи буде підтверженням довідка про доходи, чи все ж краще закрити ФОП перед прибуттям до Німеччини?
Дякую за інформацію. Підкажіть, будь ласка, якщо я виїхала з Німеччини в вересні 2024, до того мала 24 параграф на протязі 2 років, чи попаду я під перевірку у 2025?
Підкажіть, будь ласка, як діяти у нашому випадку: рік тому не вказали пенсію мами (було 60 €, а зараз з якоюсь соціальною добавкою 100 € виходить). В останньому Ауфтрагу вказала, тепер чекаю запитань від соціаламту і прошу поради, що відповідати. Дякую за корисний контент.
Скажіть будь ласка,я отримую аліменти на двох дітей в в сумі 2800гривень (1400 одна дитина і 1400 друга дитина),я вказала в Джоб за ці кошти,вони знають,що я отримую ці аліменти,але ситуація така,ощадбанк заблокував мені картку,тому що я повідомила пін код картки шахраям і в цілях безпеки картка заблокована,доступу до грошей немає поки що.Нічого страшного що там сума дитячих аліментів кожного місяця росте,а я ними не користуюсь?(окрім аліментів більше нічого на рахунок не надходить)
А що по нерухомості? Якщо раніше не повідомляла в Джобцентр про квартиру, а вона стоїть пуста вже 2 роки, чоловік в Україні сплачує комуналку. Чи повідомляти про це зараз? Чи буде штраф та в яких розмірах?
Добрий вечір. При оформленні соц. виплат перевіряється яка сума на картках українських банків, чи є вклади? Якщо так, не більше якої суми може бути на картці? Чи треба платити податки із суми на картках, суми щомісяця, що присилає чоловік з України?
Доброго вечора. Відповідь про суми на картах і звітність Jobcenter є у моїх випусках новин. Пошукайте інформацію. Міла відношення до Jobcenter не має. Платити податки з грошей, які ваш надішле чоловік, не треба.
@@ВалерияПлахута-о9бВалерия, без обид. Джобцентр должен был знать об этом при подачи заявления. Почему Вам кажется, что немецев надо обманывать (= утаивать информацию)Немцы же к Вам с открытой душой.😒
Будь ласка може пIдокажете як бути якщо я продала примIщення в украIнI в 2023 роцI , cплатила налог в УкраIнI, то треба показать Це в налоговIй мого государства проживания? Та вони можуть взяти налог з их коштIв? А в джоб центрI Це теж треба показувати? Але я не одержую соц выплат, я працюю.
По закону ви маєте внести кошти за приміщення в податкову декларацію, бо це дохід. І якщо за квартиру, яка у вас була у власності більше 10 років, ви не будете сплачувати податок в Німеччині. То з приміщенням є нюанси. Уточніть деталі у податкового консультанта.
Подскажите как связаться с социальными юристами постоянно возникают проблемы то месяц сидишь без света на социальном жилье, тебя якобы с кем то перепутали смешная отговорка без извинений малейших, то за аренду джобцентр не заплатил к тебе приходят письма счастья . А оказывается существуют социальные юристы о которых никто не знает и не догадывается . Очень хотелось на эту тему сюжет: как вовремя познакомиться с социальным юристом пока на тебя долгов не понавешивали.
Скажіть будь ласка якщо є на карті гроші десь 70т.грн, з них ці грошей була допомога з другої організації единоразова багатодітній родині і родичі допомогли теж скинули на картку на дорогу щоб ми могли виїхати в германію, з окупованої території, що нам говорити в джобцентрі чи зможе наша родина отримувати допомогу? Дякуємо
Доброго дня! Дякую, багато цікавої інформації. Підкажіть чи реально якось легалізувати бізнес у Німеччині чи показати доходи, якщо усі контрагенти в Україні. І чи діє у такому випадку договір про уникнення подвійного оподаткування? Наприклад, є магазин зареєстрований як ФОП та отримує там дохід, але живе у Німеччині, або ІТ який працює на внутрішній Українській ринок. Суть у тому що необхідно мати ФОП в Україні, бо інакше бізнес перестане працювати.
Добрий день! Скажіть, будь ласка, якщо одразу не повідимили в джобцентер, по приїзду в Німеччину, про картку на яку приходять дитячі виплати, так як вона була заблокована, а зараз її розблокували, чи потрібно про неї повідомляти та які наслідки будуть за те що раніше про неї не сказали? Дякую !
Все сказане-звісно ж цікаве, АЛЕ є одне велике запитання (якщо зважати на зміст міжнародної угоди щодо CRS): якого … українські банки передаватимуть до зарубіжних країн-учасниць CRS інформацію про стан рахунків, транзакції тощо своїх клієнтів-громадян України, якщо Україна вважає їх своїми податковими резидентами? Чи Ви вважаєте, що обмін даними за угодою CRS = можливості для будь-якої іноземної (зокрема, німецької) податкової служби здійснювати «google»-пошук щодо рахунків резидентів України? Як в принципі ці данні потраплять до CRS, якщо будь-які притомні клієнти українських банків, маючи українське громадянство, ніколи не зазначали в банківських анкетах про свій статус як «нерезидентів»??? Де логіка і розуміння змісту CRS? У викладених твердженнях про якісь ризики для резидентів України логіка не вбачається. Відтак-для українських біженців (резидентів України) ці автоматичні обміни податковою (банківською) інформацією навряд чи будуть хоч чимось небезпечні, хто б і скільки б не отримував в Україні під час перебування «на соціалі» в країнах ЄС (та в Німеччині зокрема)… Такі особи ймовірно взагалі не підпадатимуть під «обмін інформацією»!!!
Якщо зробити як радять Експерти тобто зареєструвати фоп в Німеччині то напевно привід запросити інфу з'явиться. І таким чином З України піде платник отримає фінансові проблеми і бюджет України буде страждати. Нормально так співгромадяни радять.
@ilyakarasev6404 якщо працювати в чорну в Німеччині, то точно рано чи пізно вас обкладуть такими штрафами, що краще було б оформити діяльність спочатку.
Яким чином можна платити 15-20% як фрилансер в Німеччині? Якщо в мене є прибуток в Україні але я ще не є податковим резидентом 183 дні ще не пройшло, чи маю я повідомляти job centre про доходи?
В Германии действует налоговый лимит на подарки от родителей на сумму до 400 000 евро в течение десяти лет. Это означает, что подарки на общую сумму до 400 000 евро, полученные от родителей в течение десятилетнего периода, не облагаются налогом. Если сумма подарков превышает этот лимит, превышающая часть будет облагаться налогом. Лимит в 400 000 евро распространяется на каждого родителя в отдельности. Это означает, что каждый родитель может подарить ребенку до 400 000 евро в течение десяти лет без уплаты налога. Таким образом, если у ребенка два родителя, общий необлагаемый лимит может достигать до 800 000 евро в течение десятилетнего периода.
В інтервʼю було сказано про те що ці кошти теоретично повертаються в Україну для оплати комунальних платежів. У моєму випадку я витрачаю їх в Німеччині а не в Україні, що тоді?
Доброго дня! Дякую за інформативне відео. Єдине питання, яким чином можна перереєструвати IT ФОП у Німеччині, коли замовником є українська продуктова компанія і відповідно дохід надходить на український рахунок у гривні, а вихідні валютні платежі з України під час воєнного стану заборонені? Переєструватися у Німеччині можливо і не проблема, але отримувати зарахування з України на німецький рахунок на даний момент не можливо(
Ви не пробували у бухгалтерів брати консультацію? Особисто моє: Українське - то українське. До чого тут німецькі податки, якщо ви платите вже податки в Україні… я не знаю законів, але вже сумбурно виглядає то все. Як на мене, питання лиш у страховках і пенсійному відрахуванні, як на мене. Це якщо ви тут залишатись збираєтесь. Хоча можуть нагнути з податками і тут.
@@LyudaPr пробував, всі бухгалтери які могли б проконсультувати з цього питання - всі перевантажені та дуже зайняті і не надають разових консультацій( так як податкова Німеччини визнала мене податковим резидентом Німеччини, то податки повинні сплачуватися у Німеччині ну і тут скоріше про те що у відео радять просто перереєструвати ФОП у Німеччині, але не все так просто, бо є величезний нюанс у звʼязку із забороною на вихідні валютні платежі з України
Якщо є депозит в Україні зі зняттям відсотків в кінці строку, але зняти кошти немає змоги, щоб їми користуватись, бо за 2 роки не була в Україні, чи треба повідомляти про ці кошти?
Привіт. Скажіть, будь ласка, а якщо батько одноразово скинув 3500грн. І все. До цього, за весь час перебування в Німеччині я не користувалась цією картою. Можуть бути до мене питання?🥺
По поводу jobcentr ничего не понятно. Во-первых гость говорит что если не сообщил про 200 евро на счете, то jobcentr попросит их вернуть. Вопрос, каким законом это регламентируется? Насколько мне известно получатель bürgergeld имеет право иметь определенную сумму накоплений и это более 10 000 евро и при этом иметь право получать bürgergeld в полном объёме. Далее CRS и jobcentr, вопрос вообще не раскрыт. Нужен четкий ответ, в 2025 году jobcentr автоматически узнает о счетах украинцев (в систему прогрузятся все счета украинцев и остатки на них и лампочка загорится или что)? Или они смогут получить эти данные от налоговой Германии по запросу, только если у них возникнут какие-то подозрения? И последнее. Чем чревато для украинцев передача данных из Германии в Украину? Украина попытается оторвать кусок от bürgergeld или зарплат?
Все ж ви не уважно слухали, бо Міла сказала, що не є експерткою в питаннях Jobcenter. Але також додала, що по запиту Jobcenter може звернутись до податкової. Якщо будуть підстави для цього.
все зависит, как долго человек на ДЦ и количества членов семьи. Первый год могут не трогать активы на сумму 45 тыс евро, а потом каждый год (если я не ошибаюсь) - 15 тыс. Т.е если семья на ДЦ с момента заезда, могут попросить продать жилье в Украине, осведомиться финансовыми накоплениями и т.д. Это информация от адвоката по соц праву в Германии.
@user-mb3bq4tv2h дякую! Цікава інформація. Єдине, що ніколи не чула, щоб хоча б когось заставити продати квартиру чи навіть автомобіль, щоб жити на ці гроші.
@@Mila_Artiushenko як вам повідомити про ефір, де та інформація була? Щоб ви не зарахували це як рекламу інших блогерів? Можу в особісті в інсту написати
Трохи неправду каже ваша гостя або не розкриває всі деталі. Маю досвід відкриття ІТ фрілансера. Зайняло 10 місяців. Прийшов у податкову пояснив що хочу . Сказали що немає проблем але тільки через податкового агента. Пошук агента зайняв майже півроку бо ніхто не хоче братись за такі дрібниці. всі ввічливо відмовляли що зараз перевантажені роботою. Тепер про податки - брехня про низькі податки. Я почав з 1000 тис. в місяць і більше половини іде на страхівку, пенсійний та на роботу податкового агента. Те що залишиться буде оподатковано 18%. Крім того маю роздруківку прогресивної шкали оподаткування яка зараз у мене 18% і виросте до 45% дуже швидко - це податок на прибуток. Щодо страхівки і пенсійного то трохи менше. але все ж таки суттєво росте. Правда кажуть що спишуть на витрати . так що не все так просто і навіть не два три тижня.
У мене відкриття Gewerbe зайняло підгодини в місцевому Rathaus. Я робила все сама, без консультанта. Реєстрація в податковій онлайн - також робила сама. До речі, у Міли Лернер є безкоштовне відео на TH-cam, як зареєструватись в Elster і зробити це можна без сторонньої допомоги. Не знаю, чи є конкретно відмінність у податках для Freiberufler і Gewerbe (хоча я думаю, що немає), тому поділюсь і своїм досвідом. Коли я на Gewerbe заробляла в місяць 1000 євро, то податок на прибуток взагалі не платила (у підприємця завжди є витрати, щоб понизити суму до оподаткування, тим паче, що мінімум і складає 12 000 на рік, тобто ця сума взагалі не оподатковується). Крім того, і до Gewerbesteuer ще не дотягувала, бо за рік мала 12 000, а не 24 500. Пенсійну страховку також не платила. Лише медичну - 235 євро в місяць. Це всі витрати! Але медична страховка - це не податок, а соціальні виплати.
@@Mila_Artiushenkoрізні землі, різні ситуації і цифри. Моя вчителька з німецької (вона без чоловіка, тобто не має сімейної страховки) платить біля 900 євро за медстрахування і зобовʼязана сплачувати пенсійне страхування.
@@Mila_Artiushenko Я вам вірю що ваш випадок виявився простим. Я не погодився тільки з тим що IT фрілансер це дуже просто.Я також перечитав багато матеріалів але варіант починай працювати і просто напиши податковій емейл не завжди працює як і інші онлайн реєстрації.У мене експортний ІТ фрілансер (Freiberufler) і тут починаються нюанси.Крім того все дуже спростило що компанія знаходиться в Євросоюзі.Я не міг почати діяльність поки податкова не відкрила окремий рахунок під цю діяльність. Без нього банк не відкривав рахунок і також компанія з якою контракт не могла відправляти кошти без цього номеру і появи мене в реєстрі експортерів.ПДВ я не плачу але треба щоквартально подавати нульові звіти.Плюсом є повернення ПДВ на витрати в середині Німеччини але це також не проста процедура і перше повернення від початку 24 року я отримав тільки зараз.Ще у мене є дві відмінності у моїх рішеннях і ситуації.Я поки що не планую ставати податковим резидентом Німеччини тому немає нульового податку на суму до 24000. Для цього потрібно проживати в Німет. менше 183 днів на рік. Пенсійні я міг не платити два роки але я прийняв рішення відразу платити ці внески.Рекомендую всім проплатити хоча б 5 років щоб мати гарантію на пенсію навіть якщо ви іноземець.Страховка на здоров'я була така як і у вас від самого початку навіть без Фрілансера. Крім того я б радив все ж таки податкового консультанта бо в мене в контракті вони несуть відповідальність за помилки до 1 млн. євро. Ще мене дуже здивувало коли я отримав відмову відкриття рахунку в банку.Перший це Дойчебанк - відмовив відкриття фізособи. А другий Шпаркаса відмовила відкриття рахунку підприємця це по емейлу . А коли я приїхав і пішов до них то просте відділення взагалі не знали що зі мною робити а в цетральному також не знали то дали заповнити якусь анкету і пропали дотепер. Добре що є N26 револют.Але тут нічого нового бо всі коріннні з ким я познайомився стикаються з тим що Німетчина дуже недружня до підприємницьої діяльності, Наприклад Польщі набагато простіше і набагато менші податки і дешевше жити але тут питання вашого вибору.
@@Mila_Artiushenko Я вам вірю що ваш випадок виявився простим. Я не погодився тільки з тим що IT фрілансер це дуже просто. Я також перечитав багато матеріалів але варіант починай працювати і просто напиши податковій емейл не завжди працює як і інші онлайн реєстрації. У мене експортний ІТ фрілансер (Freiberufler) і тут починаються нюанси. Крім того все дуже спростило що компанія знаходиться в Євросоюзі. Я не міг почати діяльність поки податкова не відкрила окремий рахунок під цю діяльність. Без нього банк не відкривав рахунок і також компанія з якою контракт не могла відправляти кошти без цього номеру і появи мене в реєстрі експортерів. ПДВ я не плачу але треба щоквартально подавати нульові звіти. Плюсом є повернення ПДВ на витрати в середині Німеччини але це також не проста процедура і перше повернення від початку 24 року я отримав тільки зараз. Ще у мене є дві відмінності у моїх рішеннях і ситуації: 1) Я поки що не планую ставати податковим резидентом Німеччини тому немає нульового податку на суму до 24000. Для цього потрібно проживати в Німет. менше 183 днів на рік. 2) Пенсійні я міг не платити два роки але я прийняв рішення відразу платити ці внески.Рекомендую всім проплатити хоча б 5 років щоб мати гарантію на пенсію навіть якщо ви іноземець. Страховка на здоров'я була така як і у вас від самого початку навіть без Фрілансера. Ще мене дуже здивувало коли я отримав відмову відкриття рахунку в банку.Перший це Дойчебанк - відмовив відкриття фізособи. А другий Шпаркаса відмовила відкриття рахунку підприємця це по емейлу . А коли я приїхав і пішов до них то просте відділення взагалі не знали що зі мною робити а в цетральному також не знали то дали заповнити якусь анкету і пропали дотепер. Добре що є N26 та Revolut. Але тут нічого нового бо всі коріннні з ким я познайомився стикаються з тим що Німеччина дуже недружня до підприємницької діяльності. Наприклад Польщі набагато простіше і набагато менші податки і дешевше жити але тут питання вашого вибору.
Доброго вечора, підкажіть будь ласка, за таке потрібно повідомляти джобцентр, отримуємо субсидію за комунальні послуги в Україні, і витрачаємо їх звичайно на комунальні, маємо докази. Квартиру не здаємо в Україні, там безкоштовно проживає племінник, і він різницю по комунальних доплачює?
@@Mila_Artiushenko причому там бізнес чи племінник? На укр.банковську карту скидують гроші кожний місяць / коли є субсидія/ і ці кошти повертаються "за комуналку" / но это не точно/. Смисл в тому, що гроші приходять кожен місяць холодного сезону точно.
Дуже дякую за цікаву інфу. ФОП не був, але маю сонячну станцію. Як подати інформацію про доходи чи не подавати. Там дохід не кожен місяць і різними частинами. Порадьте щось будь ласка :)
Не зовсім так. У мене є відео про мою помилку у відкритті Gewerbe - послухайте. Буде дуже корисно, я також була на Jobcenter, але вже мала звітувати податковий про свої доходи.
Доброго здоров'я! У мене питання про працюючих пенсіонерів ФОП в Україні? Пенсію в Німеччині показую. В соціалі відмінусовуєтся від допомоги. Що робити з переміщенням грошей в попередні 5 місяців. Зараз ФОП закритий.
@ВалентинаКоцюба-у7х у нерухомості є різниця між продажем квартирі і офісу, наприклад. Ще значення має, скільки років у власності у вас нерухомість. Я вже похвилинно не памʼятає це про це мова. Під відео є тайм-коди, щоб знайти.
@@Mila_ArtiushenkoДякую, я на тайм код вам завернула увагу. І в цьому уривку гостя розповідає про те,що я не можу зрозуміти.Мені на голову не налазить за що я повинна платити податки Німеччині,якщо я при продажу квартири в Україні вже заплатила їх там? Я звертаюся з питанням ,перепрошую, не з претензіями,але з надією,що щось наплутала.
@@ВалентинаКоцюба-у7х якщо у вашій власності нерухомість (будинок чи квартира) більше 10 років, вона не оподатковується і не декларується в Німеччині. Подивіться ще першу частину інтервʼю. Там про це є детально.
Постійно повторюють, що ФОП платить 5% від зарплати. Але це величезна помилка. ФОП платить 5% з ОБОРОТУ, А НЕ З ДОХОДУ. Всі витрати на оренду і організацію офісу, на інтернет, електрику, на обладнання, на особисте і сімейне страхування, на навчання, курси, репетиторів англійської мови, на ділові поїздки і перельоти, і тд тп - ФОП платить сам. В Німеччині ФОП всі ці витрати повертає, або віднімає, а потім платить податок. Найбільший платіж - соціальний внесок. Але не забувайте, що люди з дітьми платять мінімальні податки і отримують допомогу на дітей, незалежно від рівня доходу.
Добрий день. Чоловік працює в Німеччині офіційно, платить податки, допомогу не отримуємо, а я вдома з дитиною, працюю онлайн на українську фірму, мені також треба показувати свої доходи, хоча зарплата невелика.
@@changeit9654 доброго дня! Звичайно. Здавати податкову сімейну податкову декларація раз на рік. Наша сімʼя таку здавала за 2023 рік, ще й податок повернули. Про це зніматиму окреме відео. Ви то звісно можете й не казати про свої доходи в податкову, але розуміти, що це порушення закону і фінансове шахрайство!
Якщо людина має BlueCard та працює офіційно в Німеччині, однак одночасно також має ФОП в Україні на який час від часу надходять незначні кошти. Чи потрібно також додатково заявляти дохід з ФОП в декларації в Німеччині?
Вітаю! Уже 2 місяці як працюю у Німеччині, офіційне працевлаштування, заробітна плата 1350 євро на руки. Які я документи маю подавати і кому? Чи це офіційне працевлаштування і я нічого подавати не повинна? Дякую за відповідь!
Скажіть будь ласка, якщо я маю маленьку пенсію, моя пенсійна картка в Україні, я її віддала своїм маленьким племінницям , які залишилися без житла і живуть зараз в квартирі моєї мами і користуються моєю пенсійною карткою, що я повинна робити? Джобцентр я повідомила ще раніше, що маю пенсію, але доступна до неї не маю. Але ж гроші надходять і витрачаються в Україні. Як буде реагувати Джобцентр?
Ну для Jobcenter гроші надходять то на ваше імʼя. І ви б мали про це сказати, а вони відраховували б цю суму від соціалки. Реакція яка буде? Радіти точно не стануть.
Дуже корисне відео. Дякую. В мене таке запитання. Ми з дружиною пенсіонери, получаємо соцдопомогу з Соціаламту. Повідомили з початку про пенсію, котру відраховують від допомоги. Нам іноді допомогає син. Це було декілька разів на рік (на ремонт авто). Але разові суми були від 100 до 500 євро. Загалом в 2022 році це 1100 євро та 2023 році - 700 євро. Чи вважаються ці суми дохідом?
Дуже цікаво . 🤔 тобто якщо я на джбоцентрі отримала виплату -зняла з банкомата- та наприклад через руський магазин поклала 60 євро на карту і отдразу поповнила рахунок або поклала частину на кредит обовʼязковий платіж - то можна не хвилюватись ?😢 І якщо хлопця друг перекинув мені за 8міс поки я в Німеччині знаходжусь разів 3 до 60 евро ( бо в нього заблоковані рахунки) то як бути👎😪✍️?
Не бывает такого чтобы государственная структура была сама по себе. Это во-первых, а во-вторых как такое возможно что в городе работало 80 незаконных точек и никто об этом не догадывался? Это что- то напоминает.
Это налоговую не интересует ваша карта, а Джобцентр интересует. А как вы можете не пользоваться картой два года , если надо ежемесячно вносить минимальный платеж ?
Получается говорить в Джобцентре что я посредник и это не доход. Правильно? Если например мне будет заходить на гривневую карту из Украины 80-100 евро в месяц. Я могу в джобцентре так и сказать, что это мне родители помогают и типа я эти деньги сразу буду закидывать на кредит на украинский банк? Так можно вообще сделать, чтобы потом не было проблем с джоб центром.?
Я получила дивиденды в сумме 31 евро от куациона ,а положенно 26 евро в год,так эти 5 евро я вернула социлаамту.Ваш консультант ураинский не владеет всеми тонкостями соц.пособий в Германии.
Так і не зрозумів, чи зацікавить податкову Німеччині соціальні виплати у 50 євро на місяц, чи ні? А то розмови про бізнеси, депозити і зарплатні(судя чи з усього зарплатні не мінімальні в Україні), тому не до кінця зрозуміло
А якщо є відкриті кредитні рахунки і по суті ти ще в мінусах, тому що маєш не погашені кредити в Україні, як з такими картами? Їх теж треба декларувати?
Доброго дня. А якщо я резидент України і хочу остатися Українськім резидентом. Живу в германій по 24 порагроф но не беру гроші с жобцентра. Що германія буде тоже нараховувати мені податки?
Доброго дня! Гроші ви не берете, але який дохід маєте, щоб жити. І тут треба розбиратись, що це за дохід. От послухайте у інтервʼю про IT-шників, щоб зрозуміти суть.
А інтеграційні курси ? Подивіться ціни тих шкіл за курси, у вас не вистачить кишенькових грошей і грошей від хоббі , щоб їх оплатити. Якщо ж ви знаєте мову , можливо студент і т.д. - то треба уточнювати потім , коли вас зловлять як нелегального працівника чи "учасника тіньового бізнесу"). П.С- х.з. параграф 24 це вже є пільга якась, навіть без грошової оцінки .
Если человек находится в Германии на 24& , а это временное проживание которое имеет определенный срок пребывания в Германии. Закончится срок пребывания , и в Украине опять ФОП переоформлять?
Можливо треба призупинити ФОП. Не знаю, як тоді реагуватиме українська податкова. Це треба вже з податківцями з України говорити. Міла орієнтується лише по Німеччині.
Какой смысл работать по черному, если ты находишься в стране официально и можешь получать не ниже минимальной зарплаты? Претензии скорее всего к работодателям, которым по какой то причине не выгодно брать тебя официально. Здесь вопросы должны возникать киработодателям и мошенникам и как простому обывателю не попасть на крючок. Мало того что убегаешь от войны , проблемы с языком, ещё и криминал , своего было мало получите чужой и распишитесь.
Смисл в деньгах, джоб оплачивает проживания и еду, а на развлечения* , одежду и т.д. хочется / умеется/ заработать . А так каждый день на работу с минималкой и со всеми расходами на нее.
Вітаю, будь ласка, дайте пояснення щодо оподаткування відсотків по депозитам. В Україні банки є податковими агентами в даному випадку і самостійно вже подають та сплачують податки. Фізичній особі не потрібно додатково звітувати в податкову. В відео говориться що фіз особа має звітувати.. Дякую
Джобцентр з мене зняв кошти, які моя дочка переслала зі своєї української картки на мою картку приватбанку для оплати комуналки в Україні (всі комунальні рахунки прив'язані до моєї картки привату). Не всі кошти забрали, а кілька сум вибірково. Пояснення не допомогли
@@Mila_Artiushenko ні, раз на рік вони вимагають роздруківки по рахунках українських карток, прикапались до кількох сум, потім вирахували їх з бюргергельд
Якщо я укр.пенсіонер, знаходжусь1рік в Німеччині по 24§ зроблю покупку в інтерн. на своє ім'я на 1 або3тис.Є прилади для зберігання енергії для свого буд.в Україні. Які будуть наслідки для мене в Німеччині? Дякую.
@@Mila_Artiushenkoу job center часто возникает вопрос ,как человек мог сэкономить такие крупные суммы за короткий срок.Это говорит о еще об одним из доходов,который скрывают от job center
В июле этого года был доход в Украине официальный 27000 грн(675 евро).налог выплачены официально фирмой. Это увидят в Германии? Если да,то как мне сообщить сейчас в налоговую и Джобцентр?
@АБВГДЕ-я2е якщо ви заплатити в Україні 5%, бо для Німеччини - це не податок. Але з такими питаннями треба йти на консультацію до податкового експерта, щоб розібрали саме вашу ситуацію.
Та які там перевірки.. заспокойтеся. Якщо у вас ж реально гроші, то ви знаєте що робити і не сидите в коментах серед переляканих багатіїв - біженців з пенсією в 100 євро або субсидіями, оплатою за паї в 500 євро на рік
Питання, можливотна наступний раз: якщо в Україні є постійна пенсія потінвалідності, в німеччині людина працює. Потрібно із за цієї пенсії заповнювати декларацію і указувати її? Пенсія до 2000 грн
Якщо людина працює у наймі вона взагалі не зобовʼязана подавати податкову декларацію. Лише якщо приватний підприємець, тобі обовʼязкове треба подавати декларацію. І пенсія ніби-то не декларується )
А якщо моїй мамі приходить щомісяца 10 -20 тис грн від співмешканця на укр карту. І якщо вона всі кошти переведе і карту закриє до вересня 2025 то в неї не буде проблем?
а якщо немає справи з джоб центром і в німеччині не біженець, ніяких рахунків не питали і не присилали грошей, і якщо є рахунки в україні, чи варто переживати?
Если я не зарегистрировать как предприниматель в Украине и Германии, но работаю официально в Германии и плачу налоги. Но на украинскую карту раз в месяц заходит пенсия+ деньги от родителей для оплаты аренды квартиры, ( т.к. зарплата очень маленькая и жилье не социальное) я должен как то декларировать эти средства в Германии (социальных выплат нет)?
@@Mila_Artiushenko К сожалению в видео она не закончила свою мысль по данному вопросу, она перешла отвечать на вопрос- а что если они траться далее на оплату комуналки в Украине и в часнсти далее по видео о пересылании денег с одного счета на другой. Но меня все же интересует, вот такая помощь от родителей должна как то дикларироваться или нет? Если она служит как помощь для оплаты жизни в Германии в связи с низкой зарплатой.
Обмін інформацією йде між податковими. Jobcenter лише по запиту може отримати інформацію з податкової, якщо вважатиме це за потрібне. І навпаки: будуть підстави у податкової перевірити вас, звернуться до Jobcenter також.
Податкова України є юрлицем,суб'єктом господарювання, таким чином не є державним органом,громадянський обов'язок - виконувати Конституцію України. Тобто чекати поки там створять реальний держорган. Ніяких податків.
Отримуємо з України соціальну допомогу на дитину з інвалідністю (підгрупа А, потребує постійного догляду), це вважається доходом, чи ні? Повинен джоцентр вираховувати ці гроші з наших виплат?
@@Mila_Artiushenkoяк ви визначаєте де "соціальна допомога а де дохід"? Гроші йдуть на карту , вони / вище або нижче / якихось оподаткованих мінімумів в Німеччині. Чи отримує сім'я соц.допомогу на дитину ще від Німеччини , та чи ж між країнами якісь програми, які не рахують ці офіційні виплати як дохід ) тому не оподатковуються , а навіть дозволяють їх дублювати... І т.д. розумієте, тут критеріїв дуже багато. Але є кошти , рух по рахункам.
@@Mila_ArtiushenkoВ Германии это считается доходом. С нас стянули все деньги за год , якобы скрывали доходы. Хотя все рассказали, а волонтеры не правильно заполнили анкеты. Считается это нашей виной, ибо надо проверять анкеты, а как ? И нам сказали в социале, что все, что поступает на карту это доход.😄😄😄
А аліменти? Я на Джобцентрі. Отримую аліменти. Ситуація тупа. Приїхала з дитиною в минулому році в Німеччину і в Джон 24 параграфа ну при реєстрації в мене спросили але перекладач на мене почала орать і я дуже злякалась і сказала що ні в мене нічого немає що мені за це буде І як тепер взагалі з цим всім
Скажіть будь ласка, якщо жінка з дитиною знаходиться на джобцентрі в Німеччині, а її чоловік в Україні висилає їй допомогу наприклад 200 євро щомісяця, то про це потрібно повідомляти у Джобцентр?
Якщо він "висилає" дядьком на бусі, то нічого не треба. Або з його карти там знімаєте, або з бабиного електронного гаманця в інтернет магазинах купляєте щось. )
Дуже боляче. Це насправді дуже боляче, що мої одноземельці привозять із собою із України девіз "Хочешь жить, умей вертеться" в його противному протизаконному значенні. Коли я із самого початку знайомим українцям тут радила, щоб вони відразу все по закону та відкрито робили в Німеччині, вони тільки сміялися, типу "та, ми викрутимося". Але джобцентр не дарма з кожним своїм листом присилає перелік законів, по яким можуть бути покарання.
Отримують всю соціальну допомогу у Німеччині, зробили медичні операції у Німеччині, однак не повідомляли про постійну зарплатню та пенсію з України. Які наслідки?
@@ВикторияКоломейцева-ъ9л Jobcenter чи Sozialamt це точно не сподобається, якщо ви перебуваєте там. Найшвидше пропустять повернути частину грошей, які мали з зарплати чи пенсії. Податковій на пенсію все одно, а от доходи по зарплаті треба декларувати.
Я так розумію, що це стосується тільки тих, хто залежить від джоб центру? Припустимо, якщо все сплачується самостійно і не мається підтримки від джоб, то можливо працювати і сплачувати податки в Україні, а жити в Німеччині? Чи має бути певна віза, щоб мати дозвіл так жити?
Інформація стосується всіх! Якщо ви маєте дохід в Україні, а живете в Німеччині, то ваш дохід треба оподатковувати в Німеччині. Якщо у вас зараз параграф 24, то він дозволяє і жити, і працювати в Німеччині.
И еще вопрос. Если в нашей семье тоже никто не пьет и не курит. Если будет получаться откладывать деньги с пособия. Я могу эти деньги закидывать на гривневую карту и гасить кредиты в Украине. Понятное дело пока не найдем работу ))) Спасибо
Не факт, что можете. Хорошо бы получить такую информацию от Джобцентра а не от налоговой. Скорее всего с точки зрения Джобцентра погашение кредита в Украине не должно быть из пособия.
Дякую за дуже цікаву інформацію. Маю питання таке , мій син купляв по дешевшій ціні куртки і продавав на Ебей , і поступали гроші на мій рахунок банківський , якщо наприклад Джоб пробачення прихід , що може бути?
CRS вб'є платників податків в Україні. Ви гарно закликаєте наших громадян просто кинути країну! А владі якщо вона думає про майбутнє, а не про електронні резедентства (чуш зважаючи на CRS) треба вимагати перехідні умови до закінчення воєнного стану. ЄС висмоктує робочі руки а тепер і гроші! Ви за яке громадянство дівчинки? За податки якій державі?
Вы в двоем бред несете, хоть бы разобрались - украинцы получая зарплату в Украине оплачивают налоги через своего налогового агента - то есть работодателя или оплачивают налоги в украине как фоп - и согласно закона о двойном налогообложении не подлежат налогообложению в германии! вопрос с Джоб центром в другой плоскости - имея доход в украине - украинские беженцы не имеют права на получение пособия!!!! и скрыв данные о доходах при подаче заявки в Джоб центр они совершают уголовное преступление о чем и написано в анкете джобцентра!
@@Mila_Artiushenko по украински (до мене) -развелось шарлатанов- только хайп, лживая информация.... все в дело идет ради наживы - вы ответственней относитесь - вы так людей подводите - кто то вам поверит и попадет в неприятную ситуацию, а может и хуже!
Перша частина інтервʼю ⬇️
th-cam.com/video/Dj1QfG-vQ_w/w-d-xo.html
Інтервʼю з податковий консультантом в Німеччині Мілою Лернер на тему: CRS, тобто обміну інформацією про фінансові рахунки між Україною та Німеччиною, перший етап якого відбудеться 30 вересня, та наслідками цього обміну для біженців з України в Німеччині.
Сторінка Міли Лернер в Instagram ⬇️
instagram.com/mila_lerner
Поясніть будь ласка ситуацію таку: по зарплаті була заборгованість за декілька місяців, а з часом заборгованість в повному обсязі поступила на рахунок. При реєстрації в джобцентрі не була вказана сума на рахунку,бо вона зайшла набогао пізніше реєстрації в джобцентрі
Може хтось знає таких людей в Британії? Дуже потрібно
Дуже дякуємо. Важлива інформація.
😊❤️
Дякую Міло! Професійно, докладно.❤ Дуже важливу справу робите.
@@СветланаЧернова-к8г дякую вам за підтримку в коментарях!
Дякую за україномовний контент
Завжди рада!
Дякую за фаховість!
😊❤️
Пані експерту бажано
говорити не так швидко.
А взагалі дуже корисна
інформація Дякую.
Для зручності можна поставити відео на 0.75
Чітко,конкретно по суті. Дякую
👏❤️ дякую
Чекаємо нових та інформативних відео знову!!!
Сьогодні о 18:00 вийде новий випуск новин.
Дякую, Міла
І вам за коментарі 😘
дякую цікаво
👍👍👍
Дякуємо за все❤
🥰❤️
спасибо за интервью
🤗❤️
ДЯКУЮ !
❤️❤️❤️
Дякую за корисну інформацію. Але мене цікавить, українські або німецькі банки будуть надавати інформацію по нерезидентам. Як український банк буде визначати, хто з українців (я не говорю за бізнес) є резидентом іншої країни, якщо ми відкривали рахунки, коли були резидентами України і ніяких оновлених даних в українській банк не повідомляли, що являємося резидентами іншої країни. А німецький банк не повинен збирати інформацію про українця, який в Німеччині працює, сплачує податки, проживає більше 6 місяців, так як він вважається резидентом Німеччини.
Добре, що ви підіймаєте дійсно важливі теми. Також думаю, що в таких питаннях потрібно далі вже самим розбиратися, читати закони німецькою, бераторів радників шукати і питати. У відео всі конкретні випадки розібрати неможливо тому краще всього сприймати його як відправну точку у пошуках відповіді на запитання, що тут підняті авторкою каналу і експерткою.
Чудовий висновок!!! Зі своїми індивідуальними питаннями звичайно краще йти до консультанта.
Дякую Мілам :-) за інформативне і корисне відео.
Продивилась і коментарі уважно і не знайшла прямої відповіді на моє питання. Ситуація така - маю в наявності кредитку, яку за весь час перебування з 03/22 було біля десяти нерегулярних поповненнь в Украіні сумарно до 3 тис євро, витрати були і в Україні і в Німеччині. Тобто тут я користувалась нею в виключних випадках. В Джоб центр про такі картки (їх дві з лімітом 10 і 20 тис грн) не повідомляла. Так і не змогла розібратись самостійно чи мала я такі ресурси врахувати). Чи можуть бути наслідки? І взагалі то чи маю повідомити про кредитні рахунки. Переважно витрати були в Україні для оплати комуналки. Дякую за відповідь!
По закону мали б повідомили в Jobcenter. Ось така у мене відповідь. Які будуть наслідки? Можливо ніяких…
Дякую вам
❤️❤️❤️
Респект за видео. Просто вал хайпа и страхив по всем сетям. И пугают в основном пенсионеров.🎉
Бо пенсіонерів найпростіше залякати 😂 типу вони тут не працюють, лише соціалку отримують…
Если пенс прокурорський или судья с пенсией в 100+ тысяч грн. , то пусть оплачивает жилье со своего кармана.
@@Mila_Artiushenko так ви підніміть цю тему , бо розжовувати треба конкретно , а не про все. Є пенсія українська і є німецькі виплати- що робити конкретно(?) . Іду туди , пишу те, не іду нікуди, отримую з двух країн і кайфую...і т.д. )
Коли я знайду експерта, який це пояснить безкоштовно, а не за гроші (за такі консультації треба платити), зніму відео
Дякую!
🥰❤️
Прошу уточнити таке питання по зарплатні. Біженець,якийсь час продовжує дистанційно працювати на українському підприємстві. В Німеччині перебуває менше,ніж 183 дні. Працевлаштований офіційно,сплачує податки в Україні,зараз це 23%. Якщо повідомити німецьку сторону,то виникає подвійне оподаткування,я так зрозуміла?. Тобто і до 50% в загальній сумі відрахують на податки з ЗП??
Зверніться на консультацію до Міли.
@@Mila_Artiushenkoтеж цікавить таке питання, прохання при можливості зробити відео на цю тему, бо достатньо людей, які працюють в Україні найманими працівниками і не стоять на обліку в Джоб центрі, як краще та вірно задекларувати цю діяльність і які наслідки по податках?
@asyapatsyuk-bp5cy найкраще піти на консультацію, щоб ваше питання розглянули. Бо тут стільки нюансів, що загальної інформації може бути мало.
дякую за інформацію. а що буде, якщо я користуватимусь карткою родича, який перебуває в Україні, а картку віддав мені? Гроші на картці мої, просто оформлена на людину яка не в німечині. які наслідки?
Навіщо ви взагалі таке питаєте в інтернеті 😂 ви з розумієте, що це шахрайство
@@Mila_Artiushenko не знав. що витрачати власні кошти то шахрайство, але дякую за пораду
Шахрайство в іншому. Ви маєте користуватись своєю карткою, а не родича з України. Або якщо робите це, то хоча б не пишіть про це )
@@Mila_Artiushenko ну по перше я це не роблю ще, бо наразі в Україні. просто цікавлюсь про наслідки, а по друге чому я не можу про це писати? думаєте. мене якось вичіслять?
Дякую за інформацію. Дуже цікаво! Де анонсуються стріми і де можна ставити питання?
Доброго дня! Зазвичай перед інтервʼю зі своїми гостями я анонсую гостя та тему на своїй сторінці в Instagram. Там читачі можуть задавати питання, я їх аналізую та включаю в інтервʼю. Моя сторінка - instagram.com/mila_artiushenko
Дякую за важливу і потрібну інформацію!
Підскажіть будь ласка: якщо я маю незакритий ФОП в Україні, проте вже 3 роки не веду діяльність і податки не нараховуються, чи можу я претендувати на грошову допомогу? Якщо так, чи буде підтверженням довідка про доходи, чи все ж краще закрити ФОП перед прибуттям до Німеччини?
Допомога буде. Закривати ФОП чи ні ваша особиста справа, але якщо три роки нічого не відбувається, то навіщо вам ФОП?
Дякую за відповідь!
Щоб після закінчення війни не відкриватись знову.
Работать попробуй может понравится .
@@Mila_ArtiushenkoВы им расскажите какие проблемы сейчас в Германии в финансовом плане пусть работать идут а не живут три года за чужой Счёт .
Дякую за інформацію. Підкажіть, будь ласка, якщо я виїхала з Німеччини в вересні 2024, до того мала 24 параграф на протязі 2 років, чи попаду я під перевірку у 2025?
Підкажіть, будь ласка, як діяти у нашому випадку: рік тому не вказали пенсію мами (було 60 €, а зараз з якоюсь соціальною добавкою 100 € виходить). В останньому Ауфтрагу вказала, тепер чекаю запитань від соціаламту і прошу поради, що відповідати. Дякую за корисний контент.
Відповідати правду, бо й так дивно, що за весь час не запитали за пенсію. По правилах мали мінусувати ті 60 євро щомісяця від соціалки.
Скажіть будь ласка,я отримую аліменти на двох дітей в в сумі 2800гривень (1400 одна дитина і 1400 друга дитина),я вказала в Джоб за ці кошти,вони знають,що я отримую ці аліменти,але ситуація така,ощадбанк заблокував мені картку,тому що я повідомила пін код картки шахраям і в цілях безпеки картка заблокована,доступу до грошей немає поки що.Нічого страшного що там сума дитячих аліментів кожного місяця росте,а я ними не користуюсь?(окрім аліментів більше нічого на рахунок не надходить)
Нічого страшного
А що по нерухомості? Якщо раніше не повідомляла в Джобцентр про квартиру, а вона стоїть пуста вже 2 роки, чоловік в Україні сплачує комуналку. Чи повідомляти про це зараз? Чи буде штраф та в яких розмірах?
Нічого. Ви ж не маєте доходу з квартири. Ну то нехай і стоїть.
Добрий вечір. При оформленні соц. виплат перевіряється яка сума на картках українських банків, чи є вклади? Якщо так, не більше якої суми може бути на картці? Чи треба платити податки із суми на картках, суми щомісяця, що присилає чоловік з України?
Доброго вечора. Відповідь про суми на картах і звітність Jobcenter є у моїх випусках новин. Пошукайте інформацію. Міла відношення до Jobcenter не має. Платити податки з грошей, які ваш надішле чоловік, не треба.
А що по пенсіонерам які не повідомляли про пенсію українську? Точніше показували своє пенсійне, а картки "загубив" таких 10-ки якщо не 100-і тисяч.
Податковій пенсія не цікава, Jobcenter така інформація цікавить.
@@Mila_ArtiushenkoАле ж пенсіонери не на джобцентрі ,а на соціаламті. Соціаламт буде перевіряти?
Якщо у вас є рахунки на 100 000 євро, буде. А просто сама по собі ваша пенсія не цікава. Вона ж не 1000 євро у вас в місяць? )
Jobcenter цікавить все, писала вже вище про це. Якщо ви раніше про них не говорили, чи дізнається про це Jobcenter - не факт.
@@ВалерияПлахута-о9бВалерия, без обид. Джобцентр должен был знать об этом при подачи заявления. Почему Вам кажется, что немецев надо обманывать (= утаивать информацию)Немцы же к Вам с открытой душой.😒
Будь ласка може пIдокажете як бути якщо я продала примIщення в украIнI в 2023 роцI , cплатила налог в УкраIнI, то треба показать Це в налоговIй мого государства проживания? Та вони можуть взяти налог з их коштIв? А в джоб центрI Це теж треба показувати? Але я не одержую соц выплат, я працюю.
По закону ви маєте внести кошти за приміщення в податкову декларацію, бо це дохід. І якщо за квартиру, яка у вас була у власності більше 10 років, ви не будете сплачувати податок в Німеччині. То з приміщенням є нюанси. Уточніть деталі у податкового консультанта.
@@Mila_Artiushenko даже дикую , мабуть треба подкаты уточню у декларацIю!
Подскажите как связаться с социальными юристами постоянно возникают проблемы то месяц сидишь без света на социальном жилье, тебя якобы с кем то перепутали смешная отговорка без извинений малейших, то за аренду джобцентр не заплатил к тебе приходят письма счастья . А оказывается существуют социальные юристы о которых никто не знает и не догадывается . Очень хотелось на эту тему сюжет: как вовремя познакомиться с социальным юристом пока на тебя долгов не понавешивали.
Хтось в коментарях написав вже інформацію, яку отримував від соціального юриста. Спитайте у цієї людини.
Скажіть будь ласка якщо є на карті гроші десь 70т.грн, з них ці грошей була допомога з другої організації единоразова багатодітній родині і родичі допомогли теж скинули на картку на дорогу щоб ми могли виїхати в германію, з окупованої території, що нам говорити в джобцентрі чи зможе наша родина отримувати допомогу? Дякуємо
Зможе отримувати допомогу, не хвилюйтесь
Доброго дня!
Дякую, багато цікавої інформації.
Підкажіть чи реально якось легалізувати бізнес у Німеччині чи показати доходи, якщо усі контрагенти в Україні. І чи діє у такому випадку договір про уникнення подвійного оподаткування? Наприклад, є магазин зареєстрований як ФОП та отримує там дохід, але живе у Німеччині, або ІТ який працює на внутрішній Українській ринок. Суть у тому що необхідно мати ФОП в Україні, бо інакше бізнес перестане працювати.
Доброго дня! Це питання на консультацію. Напишіть Мілі особисто в instagram.
@@Mila_Artiushenko Дякую!
Добрий день! Скажіть, будь ласка, якщо одразу не повідимили в джобцентер, по приїзду в Німеччину, про картку на яку приходять дитячі виплати, так як вона була заблокована, а зараз її розблокували, чи потрібно про неї повідомляти та які наслідки будуть за те що раніше про неї не сказали? Дякую !
Доброго дня! У відео є ж відповідь на це питання.
Все сказане-звісно ж цікаве, АЛЕ є одне велике запитання (якщо зважати на зміст міжнародної угоди щодо CRS): якого … українські банки передаватимуть до зарубіжних країн-учасниць CRS інформацію про стан рахунків, транзакції тощо своїх клієнтів-громадян України, якщо Україна вважає їх своїми податковими резидентами? Чи Ви вважаєте, що обмін даними за угодою CRS = можливості для будь-якої іноземної (зокрема, німецької) податкової служби здійснювати «google»-пошук щодо рахунків резидентів України? Як в принципі ці данні потраплять до CRS, якщо будь-які притомні клієнти українських банків, маючи українське громадянство, ніколи не зазначали в банківських анкетах про свій статус як «нерезидентів»??? Де логіка і розуміння змісту CRS? У викладених твердженнях про якісь ризики для резидентів України логіка не вбачається. Відтак-для українських біженців (резидентів України) ці автоматичні обміни податковою (банківською) інформацією навряд чи будуть хоч чимось небезпечні, хто б і скільки б не отримував в Україні під час перебування «на соціалі» в країнах ЄС (та в Німеччині зокрема)…
Такі особи ймовірно взагалі не підпадатимуть під «обмін інформацією»!!!
Якщо зробити як радять Експерти тобто зареєструвати фоп в Німеччині то напевно привід запросити інфу з'явиться. І таким чином З України піде платник отримає фінансові проблеми і бюджет України буде страждати. Нормально так співгромадяни радять.
@ilyakarasev6404 якщо працювати в чорну в Німеччині, то точно рано чи пізно вас обкладуть такими штрафами, що краще було б оформити діяльність спочатку.
Яким чином можна платити 15-20% як фрилансер в Німеччині? Якщо в мене є прибуток в Україні але я ще не є податковим резидентом 183 дні ще не пройшло, чи маю я повідомляти job centre про доходи?
@@ДмитрийЖданов-ю5т про свої прибутки Jobcenter треба повідомляти з першого дня.
В Германии действует налоговый лимит на подарки от родителей на сумму до 400 000 евро в течение десяти лет. Это означает, что подарки на общую сумму до 400 000 евро, полученные от родителей в течение десятилетнего периода, не облагаются налогом. Если сумма подарков превышает этот лимит, превышающая часть будет облагаться налогом. Лимит в 400 000 евро распространяется на каждого родителя в отдельности. Это означает, что каждый родитель может подарить ребенку до 400 000 евро в течение десяти лет без уплаты налога. Таким образом, если у ребенка два родителя, общий необлагаемый лимит может достигать до 800 000 евро в течение десятилетнего периода.
это к вопросу о 7 тысячах гривен полученных родителей...
@@dimak76 😂💪🏻
Доброго вечора, мені мама надсилає щомісяця з України на гривневу картку 100-150 євро. Мені потрібно декларувати ці кошти в Німеччині?
Теж цікаво)
Привіт. Це питання піднімали в інтервʼю, не потрібно.
В інтервʼю було сказано про те що ці кошти теоретично повертаються в Україну для оплати комунальних платежів. У моєму випадку я витрачаю їх в Німеччині а не в Україні, що тоді?
Нічого. Все добре. Витрачайте.
так, якщо ви на джобі.
Доброго дня!
Дякую за інформативне відео. Єдине питання, яким чином можна перереєструвати IT ФОП у Німеччині, коли замовником є українська продуктова компанія і відповідно дохід надходить на український рахунок у гривні, а вихідні валютні платежі з України під час воєнного стану заборонені? Переєструватися у Німеччині можливо і не проблема, але отримувати зарахування з України на німецький рахунок на даний момент не можливо(
Доброго дня! Зверніться до Міли Лернер в Instagram. Я залишила посилання в описі до відео.
@@Mila_Artiushenko Вже звертався, на жаль в неї нема наразі можливостей для разових консультацій (
@vladyslavzakrevskyi8449 я за інтервʼю домовлялась десь за 3 тижні.
Ви не пробували у бухгалтерів брати консультацію?
Особисто моє:
Українське - то українське.
До чого тут німецькі податки, якщо ви платите вже податки в Україні… я не знаю законів, але вже сумбурно виглядає то все.
Як на мене, питання лиш у страховках і пенсійному відрахуванні, як на мене. Це якщо ви тут залишатись збираєтесь.
Хоча можуть нагнути з податками і тут.
@@LyudaPr пробував, всі бухгалтери які могли б проконсультувати з цього питання - всі перевантажені та дуже зайняті і не надають разових консультацій(
так як податкова Німеччини визнала мене податковим резидентом Німеччини, то податки повинні сплачуватися у Німеччині
ну і тут скоріше про те що у відео радять просто перереєструвати ФОП у Німеччині, але не все так просто, бо є величезний нюанс у звʼязку із забороною на вихідні валютні платежі з України
Якщо є депозит в Україні зі зняттям відсотків в кінці строку, але зняти кошти немає змоги, щоб їми користуватись, бо за 2 роки не була в Україні, чи треба повідомляти про ці кошти?
Відсотки від депозиту до 1000 доларів в рік - не цікавлять податкову. Міла говорить про це у відео!
Так питания й в тому, чи треба повідомляти про такий депозит, чи ні?
Гірше не стане, якщо повідомите. Тим паче, що це просто рахунок, з яким нічого не відбувається зараз.
Привіт. Скажіть, будь ласка, а якщо батько одноразово скинув 3500грн. І все. До цього, за весь час перебування в Німеччині я не користувалась цією картою. Можуть бути до мене питання?🥺
Привіт. Не буде проблем
По поводу jobcentr ничего не понятно. Во-первых гость говорит что если не сообщил про 200 евро на счете, то jobcentr попросит их вернуть. Вопрос, каким законом это регламентируется? Насколько мне известно получатель bürgergeld имеет право иметь определенную сумму накоплений и это более 10 000 евро и при этом иметь право получать bürgergeld в полном объёме. Далее CRS и jobcentr, вопрос вообще не раскрыт. Нужен четкий ответ, в 2025 году jobcentr автоматически узнает о счетах украинцев (в систему прогрузятся все счета украинцев и остатки на них и лампочка загорится или что)? Или они смогут получить эти данные от налоговой Германии по запросу, только если у них возникнут какие-то подозрения? И последнее. Чем чревато для украинцев передача данных из Германии в Украину? Украина попытается оторвать кусок от bürgergeld или зарплат?
Все ж ви не уважно слухали, бо Міла сказала, що не є експерткою в питаннях Jobcenter. Але також додала, що по запиту Jobcenter може звернутись до податкової. Якщо будуть підстави для цього.
все зависит, как долго человек на ДЦ и количества членов семьи. Первый год могут не трогать активы на сумму 45 тыс евро, а потом каждый год (если я не ошибаюсь) - 15 тыс. Т.е если семья на ДЦ с момента заезда, могут попросить продать жилье в Украине, осведомиться финансовыми накоплениями и т.д. Это информация от адвоката по соц праву в Германии.
@user-mb3bq4tv2h дякую! Цікава інформація. Єдине, що ніколи не чула, щоб хоча б когось заставити продати квартиру чи навіть автомобіль, щоб жити на ці гроші.
@@Mila_Artiushenko як вам повідомити про ефір, де та інформація була? Щоб ви не зарахували це як рекламу інших блогерів? Можу в особісті в інсту написати
@@Mila_Artiushenko Саксонія, вже почали вимагати продати житло і на ті кошти жити. Особисто знаю людей
А если открыт счет и то для дии открывалось,но там вообще 0 .Ни каких доходов,зарплат ,детских,алиментов не получаешь.Что тогда?
Нічого)
Трохи неправду каже ваша гостя або не розкриває всі деталі. Маю досвід відкриття ІТ фрілансера. Зайняло 10 місяців. Прийшов у податкову пояснив що хочу . Сказали що немає проблем але тільки через податкового агента. Пошук агента зайняв майже півроку бо ніхто не хоче братись за такі дрібниці. всі ввічливо відмовляли що зараз перевантажені роботою. Тепер про податки - брехня про низькі податки. Я почав з 1000 тис. в місяць і більше половини іде на страхівку, пенсійний та на роботу податкового агента. Те що залишиться буде оподатковано 18%. Крім того маю роздруківку прогресивної шкали оподаткування яка зараз у мене 18% і виросте до 45% дуже швидко - це податок на прибуток. Щодо страхівки і пенсійного то трохи менше. але все ж таки суттєво росте. Правда кажуть що спишуть на витрати . так що не все так просто і навіть не два три тижня.
У мене відкриття Gewerbe зайняло підгодини в місцевому Rathaus. Я робила все сама, без консультанта. Реєстрація в податковій онлайн - також робила сама. До речі, у Міли Лернер є безкоштовне відео на TH-cam, як зареєструватись в Elster і зробити це можна без сторонньої допомоги.
Не знаю, чи є конкретно відмінність у податках для Freiberufler і Gewerbe (хоча я думаю, що немає), тому поділюсь і своїм досвідом. Коли я на Gewerbe заробляла в місяць 1000 євро, то податок на прибуток взагалі не платила (у підприємця завжди є витрати, щоб понизити суму до оподаткування, тим паче, що мінімум і складає 12 000 на рік, тобто ця сума взагалі не оподатковується). Крім того, і до Gewerbesteuer ще не дотягувала, бо за рік мала 12 000, а не 24 500. Пенсійну страховку також не платила. Лише медичну - 235 євро в місяць. Це всі витрати! Але медична страховка - це не податок, а соціальні виплати.
податки та соціальні внески це різні речі, а щоб зареєструватися нікуди ходити не треба все з комп'ютера і навіть телефону ;)
@@Mila_Artiushenkoрізні землі, різні ситуації і цифри. Моя вчителька з німецької (вона без чоловіка, тобто не має сімейної страховки) платить біля 900 євро за медстрахування і зобовʼязана сплачувати пенсійне страхування.
@@Mila_Artiushenko Я вам вірю що ваш випадок виявився простим.
Я не погодився тільки з тим що IT фрілансер це дуже просто.Я також перечитав багато матеріалів але варіант починай працювати і просто напиши податковій емейл не завжди працює як і інші онлайн реєстрації.У мене експортний ІТ фрілансер (Freiberufler) і тут починаються нюанси.Крім того все дуже спростило що компанія знаходиться в Євросоюзі.Я не міг почати діяльність поки податкова не відкрила окремий рахунок під цю діяльність. Без нього банк не відкривав рахунок і також компанія з якою контракт не могла відправляти кошти без цього номеру і появи мене в реєстрі експортерів.ПДВ я не плачу але треба щоквартально подавати нульові звіти.Плюсом є повернення ПДВ на витрати в середині Німеччини але це також не проста процедура і перше повернення від початку 24 року я отримав тільки зараз.Ще у мене є дві відмінності у моїх рішеннях і ситуації.Я поки що не планую ставати податковим резидентом Німеччини тому немає нульового податку на суму до 24000. Для цього потрібно проживати в Німет. менше 183 днів на рік. Пенсійні я міг не платити два роки але я прийняв рішення відразу платити ці внески.Рекомендую всім проплатити хоча б 5 років щоб мати гарантію на пенсію навіть якщо ви іноземець.Страховка на здоров'я була така як і у вас від самого початку навіть без Фрілансера. Крім того я б радив все ж таки податкового консультанта бо в мене в контракті вони несуть відповідальність за помилки до 1 млн. євро.
Ще мене дуже здивувало коли я отримав відмову відкриття рахунку в банку.Перший це Дойчебанк - відмовив відкриття фізособи. А другий Шпаркаса відмовила відкриття рахунку підприємця це по емейлу . А коли я приїхав і пішов до них то просте відділення взагалі не знали що зі мною робити а в цетральному також не знали то дали заповнити якусь анкету і пропали дотепер. Добре що є N26 револют.Але тут нічого нового бо всі коріннні з ким я познайомився стикаються з тим що Німетчина дуже недружня до підприємницьої діяльності, Наприклад Польщі набагато простіше і набагато менші податки і дешевше жити але тут питання вашого вибору.
@@Mila_Artiushenko Я вам вірю що ваш випадок виявився простим.
Я не погодився тільки з тим що IT фрілансер це дуже просто. Я також перечитав багато матеріалів але варіант починай працювати і просто напиши податковій емейл не завжди працює як і інші онлайн реєстрації.
У мене експортний ІТ фрілансер (Freiberufler) і тут починаються нюанси.
Крім того все дуже спростило що компанія знаходиться в Євросоюзі. Я не міг почати діяльність поки податкова не відкрила окремий рахунок під цю діяльність. Без нього банк не відкривав рахунок і також компанія з якою контракт не могла відправляти кошти без цього номеру і появи мене в реєстрі експортерів.
ПДВ я не плачу але треба щоквартально подавати нульові звіти. Плюсом є повернення ПДВ на витрати в середині Німеччини але це також не проста процедура і перше повернення від початку 24 року я отримав тільки зараз.
Ще у мене є дві відмінності у моїх рішеннях і ситуації:
1) Я поки що не планую ставати податковим резидентом Німеччини тому немає нульового податку на суму до 24000. Для цього потрібно проживати в Німет. менше 183 днів на рік.
2) Пенсійні я міг не платити два роки але я прийняв рішення відразу платити ці внески.Рекомендую всім проплатити хоча б 5 років щоб мати гарантію на пенсію навіть якщо ви іноземець.
Страховка на здоров'я була така як і у вас від самого початку навіть без Фрілансера.
Ще мене дуже здивувало коли я отримав відмову відкриття рахунку в банку.Перший це Дойчебанк - відмовив відкриття фізособи. А другий Шпаркаса відмовила відкриття рахунку підприємця це по емейлу . А коли я приїхав і пішов до них то просте відділення взагалі не знали що зі мною робити а в цетральному також не знали то дали заповнити якусь анкету і пропали дотепер. Добре що є N26 та Revolut.
Але тут нічого нового бо всі коріннні з ким я познайомився стикаються з тим що Німеччина дуже недружня до підприємницької діяльності.
Наприклад Польщі набагато простіше і набагато менші податки і дешевше жити але тут питання вашого вибору.
Доброго вечора, підкажіть будь ласка, за таке потрібно повідомляти джобцентр, отримуємо субсидію за комунальні послуги в Україні, і витрачаємо їх звичайно на комунальні, маємо докази. Квартиру не здаємо в Україні, там безкоштовно проживає племінник, і він різницю по комунальних доплачює?
Привіт. Не потрібно. Якби ви здавали квартиру в оренду і мали б офіційний дохід по договору, то так. А так у вас просто живе племінник. Це не бізнес.
@@Mila_Artiushenko Дякую за відповідь!
@@Mila_Artiushenko причому там бізнес чи племінник? На укр.банковську карту скидують гроші кожний місяць / коли є субсидія/ і ці кошти повертаються "за комуналку" / но это не точно/. Смисл в тому, що гроші приходять кожен місяць холодного сезону точно.
Дуже дякую за цікаву інфу.
ФОП не був, але маю сонячну станцію. Як подати інформацію про доходи чи не подавати. Там дохід не кожен місяць і різними частинами. Порадьте щось будь ласка :)
@@MODernOleg раджу піти на консультацію до спеціаліста, бо дохід не зовсім стандартний )))
@@Mila_Artiushenkoа як цей спеціаліст зветься. Я був в адвокатів, то вони підказати в цьому питанні відмовилися.
Податковий консультант
@@Mila_Artiushenko я ще на джобцентрі, я не подаю декларацій.
Не зовсім так. У мене є відео про мою помилку у відкритті Gewerbe - послухайте. Буде дуже корисно, я також була на Jobcenter, але вже мала звітувати податковий про свої доходи.
Доброго здоров'я! У мене питання про працюючих пенсіонерів ФОП в Україні? Пенсію в Німеччині показую. В соціалі відмінусовуєтся від допомоги. Що робити з переміщенням грошей в попередні 5 місяців. Зараз ФОП закритий.
Доброго вечора! Все залежить від сум.
Перепрошую, не можу зрозуміти чому при продажу квартири в Україні я маю платити податок у Німеччині? Адже я вже його заплатила в Україні?
При продажі квартири немає платити.
@@Mila_ArtiushenkoАле ж у відео на 12.57 хв --якщо ви продали авто чи нерухомість в Україні Міла говорить про податки.
@ВалентинаКоцюба-у7х у нерухомості є різниця між продажем квартирі і офісу, наприклад. Ще значення має, скільки років у власності у вас нерухомість. Я вже похвилинно не памʼятає це про це мова. Під відео є тайм-коди, щоб знайти.
@@Mila_ArtiushenkoДякую, я на тайм код вам завернула увагу. І в цьому уривку гостя розповідає про те,що я не можу зрозуміти.Мені на голову не налазить за що я повинна платити податки Німеччині,якщо я при продажу квартири в Україні вже заплатила їх там? Я звертаюся з питанням ,перепрошую, не з претензіями,але з надією,що щось наплутала.
@@ВалентинаКоцюба-у7х якщо у вашій власності нерухомість (будинок чи квартира) більше 10 років, вона не оподатковується і не декларується в Німеччині. Подивіться ще першу частину інтервʼю. Там про це є детально.
Підскажіть,будь ласка. Якщо була продана кваптира в Україні за тиждень до приїзду в Німеччину, чи треба ппо це казати Джобцентру?
Типу про квартиру ні. Про гроші, хто ви маєте - так. Це по-закону. Як зробити ви - ваша справа.
Міло, як можна з Вами зв'язатися?Дуже потрібно🙏
Контракти в описі до відео
@@Mila_Artiushenkoне можу знайти Ваших контактів. Дуже потрібно
В описі до відео або в першому закріпленому коментареві
Постійно повторюють, що ФОП платить 5% від зарплати. Але це величезна помилка. ФОП платить 5% з ОБОРОТУ, А НЕ З ДОХОДУ. Всі витрати на оренду і організацію офісу, на інтернет, електрику, на обладнання, на особисте і сімейне страхування, на навчання, курси, репетиторів англійської мови, на ділові поїздки і перельоти, і тд тп - ФОП платить сам.
В Німеччині ФОП всі ці витрати повертає, або віднімає, а потім платить податок. Найбільший платіж - соціальний внесок. Але не забувайте, що люди з дітьми платять мінімальні податки і отримують допомогу на дітей, незалежно від рівня доходу.
Дякую за уточнення!
Добрий день.
Чоловік працює в Німеччині офіційно, платить податки, допомогу не отримуємо, а я вдома з дитиною, працюю онлайн на українську фірму, мені також треба показувати свої доходи, хоча зарплата невелика.
@@changeit9654 доброго дня! Звичайно. Здавати податкову сімейну податкову декларація раз на рік. Наша сімʼя таку здавала за 2023 рік, ще й податок повернули. Про це зніматиму окреме відео.
Ви то звісно можете й не казати про свої доходи в податкову, але розуміти, що це порушення закону і фінансове шахрайство!
Якщо людина має BlueCard та працює офіційно в Німеччині, однак одночасно також має ФОП в Україні на який час від часу надходять незначні кошти. Чи потрібно також додатково заявляти дохід з ФОП в декларації в Німеччині?
Потрібно, бо це закордонний дохід.
Вітаю! Уже 2 місяці як працюю у Німеччині, офіційне працевлаштування, заробітна плата 1350 євро на руки. Які я документи маю подавати і кому? Чи це офіційне працевлаштування і я нічого подавати не повинна? Дякую за відповідь!
Привіт. Податкова вже знає про вас. Ви ж платите податки. Працюйте і далі, все ок
@@Mila_Artiushenko українська податкова чекає % від своїх резидентів *
Вы должны сообщить job center ,что работаете ,письменно или лично , а не ждать,т.к.налог.декларации подают 1 раз в год.
@@inavekesser4445 Дякую! То звісно, Джобцентр повідомила у день підписання контракту, ще до фактичного виходу на роботу.
Скажіть будь ласка, якщо я маю маленьку пенсію, моя пенсійна картка в Україні, я її віддала своїм маленьким племінницям , які залишилися без житла і живуть зараз в квартирі моєї мами і користуються моєю пенсійною карткою, що я повинна робити? Джобцентр я повідомила ще раніше, що маю пенсію, але доступна до неї не маю. Але ж гроші надходять і витрачаються в Україні. Як буде реагувати Джобцентр?
Ну для Jobcenter гроші надходять то на ваше імʼя. І ви б мали про це сказати, а вони відраховували б цю суму від соціалки. Реакція яка буде? Радіти точно не стануть.
Дуже корисне відео. Дякую. В мене таке запитання. Ми з дружиною пенсіонери, получаємо соцдопомогу з Соціаламту. Повідомили з початку про пенсію, котру відраховують від допомоги. Нам іноді допомогає син. Це було декілька разів на рік (на ремонт авто). Але разові суми були від 100 до 500 євро. Загалом в 2022 році це 1100 євро та 2023 році - 700 євро. Чи вважаються ці суми дохідом?
@@serg-jc9wp ні.
@@Mila_Artiushenko Дякую
Дуже цікаво . 🤔 тобто якщо я на джбоцентрі отримала виплату -зняла з банкомата- та наприклад через руський магазин поклала 60 євро на карту і отдразу поповнила рахунок або поклала частину на кредит обовʼязковий платіж - то можна не хвилюватись ?😢
І якщо хлопця друг перекинув мені за 8міс поки я в Німеччині знаходжусь разів 3 до 60 евро ( бо в нього заблоковані рахунки) то як бути👎😪✍️?
Не бывает такого чтобы государственная структура была сама по себе. Это во-первых, а во-вторых как такое возможно что в городе работало 80 незаконных точек и никто об этом не догадывался? Это что- то напоминает.
@@КаринаКарина-с9я що ви маєте на увазі, ? Вони беруть комісію 4.50 € за переказ. Я не знаю як це працює.
Це не такі суми і не такі схеми, щоб вважати це шахрайством )))
Пошукайте новину в інтернеті. Думаю, що про це писали.
Якщо на Джобцентрі, маю картку в Приватбанку, на ній кредит 4000 грн, але карткою не користуюся вже більше 2 років, зараз її треба показувати?
Не має значення. Цей рахунок не цікавий для податкової.
Він не цікавий бо кредиткою не користуються? А якщо користувалися кредиткою? І Якщо розмір кредиту 25000 грн?@@Mila_Artiushenko
Это налоговую не интересует ваша карта, а Джобцентр интересует. А как вы можете не пользоваться картой два года , если надо ежемесячно вносить минимальный платеж ?
Получается говорить в Джобцентре что я посредник и это не доход. Правильно?
Если например мне будет заходить на гривневую карту из Украины 80-100 евро в месяц. Я могу в джобцентре так и сказать, что это мне родители помогают и типа я эти деньги сразу буду закидывать на кредит на украинский банк?
Так можно вообще сделать, чтобы потом не было проблем с джоб центром.?
Це нормативний аргумент. Тим паче на такі суми.
Я получила дивиденды в сумме 31 евро от куациона ,а положенно 26 евро в год,так эти 5 евро я вернула социлаамту.Ваш консультант ураинский не владеет всеми тонкостями соц.пособий в Германии.
Так і не зрозумів, чи зацікавить податкову Німеччині соціальні виплати у 50 євро на місяц, чи ні?
А то розмови про бізнеси, депозити і зарплатні(судя чи з усього зарплатні не мінімальні в Україні), тому не до кінця зрозуміло
@@CoupDeGrace777 а ви дивились першу частину цього відео? Бо ми там обговорили це. Соціалка в 50 євро не зацікавить податкову )
@@Mila_Artiushenko а в 170?
А якщо є відкриті кредитні рахунки і по суті ти ще в мінусах, тому що маєш не погашені кредити в Україні, як з такими картами? Їх теж треба декларувати?
Доброго дня. А якщо я резидент України і хочу остатися Українськім резидентом. Живу в германій по 24 порагроф но не беру гроші с жобцентра. Що германія буде тоже нараховувати мені податки?
Доброго дня!
Гроші ви не берете, але який дохід маєте, щоб жити. І тут треба розбиратись, що це за дохід. От послухайте у інтервʼю про IT-шників, щоб зрозуміти суть.
А інтеграційні курси ? Подивіться ціни тих шкіл за курси, у вас не вистачить кишенькових грошей і грошей від хоббі , щоб їх оплатити. Якщо ж ви знаєте мову , можливо студент і т.д. - то треба уточнювати потім , коли вас зловлять як нелегального працівника чи "учасника тіньового бізнесу"). П.С- х.з. параграф 24 це вже є пільга якась, навіть без грошової оцінки .
Если человек находится в Германии на 24& , а это временное проживание которое имеет определенный срок пребывания в Германии. Закончится срок пребывания , и в Украине опять ФОП переоформлять?
Можливо треба призупинити ФОП. Не знаю, як тоді реагуватиме українська податкова. Це треба вже з податківцями з України говорити. Міла орієнтується лише по Німеччині.
Вони всі кажуть про німців / резидентів, а не про 24 параграф.
Доброго ранку)
Підкажіть будь ласка, як вам вдалося виписатися з житла в Україні?
Привіт. Пішла і виписалася з житла, де була прописала. Я тобі ще в Україні жила.
CRS для сумм больше 100к евро... никого не интересует 100-200 евро
Какой смысл работать по черному, если ты находишься в стране официально и можешь получать не ниже минимальной зарплаты? Претензии скорее всего к работодателям, которым по какой то причине не выгодно брать тебя официально. Здесь вопросы должны возникать киработодателям и мошенникам и как простому обывателю не попасть на крючок. Мало того что убегаешь от войны , проблемы с языком, ещё и криминал , своего было мало получите чужой и распишитесь.
Смисл в деньгах, джоб оплачивает проживания и еду, а на развлечения* , одежду и т.д. хочется / умеется/ заработать . А так каждый день на работу с минималкой и со всеми расходами на нее.
Вітаю, будь ласка, дайте пояснення щодо оподаткування відсотків по депозитам. В Україні банки є податковими агентами в даному випадку і самостійно вже подають та сплачують податки. Фізичній особі не потрібно додатково звітувати в податкову. В відео говориться що фіз особа має звітувати.. Дякую
Доброго дня! Зверніться краще на консультацію до Міли.
Підкажіть, будь ласка, чи мають українці сплачувати податок на нерухомість за українську нерухомість в Німеччині?
Не чула такого, думаю, що ні. Але краще уточнити у експертів.
Джобцентр з мене зняв кошти, які моя дочка переслала зі своєї української картки на мою картку приватбанку для оплати комуналки в Україні (всі комунальні рахунки прив'язані до моєї картки привату). Не всі кошти забрали, а кілька сум вибірково. Пояснення не допомогли
@@ТатьянаДеркач-ш1ц як Jobcenter може зняти гроші з вашої карти? Ви що їм пін-код до карточки дали?
@@Mila_Artiushenko ні, раз на рік вони вимагають роздруківки по рахунках українських карток, прикапались до кількох сум, потім вирахували їх з бюргергельд
@ТатьянаДеркач-ш1ц Jobcenter має на це право. Але можна оспорити!
Якщо я укр.пенсіонер, знаходжусь1рік в Німеччині по 24§ зроблю покупку в інтерн. на своє ім'я на 1 або3тис.Є прилади для зберігання енергії для свого буд.в Україні. Які будуть наслідки для мене в Німеччині? Дякую.
Чому ви думаєте, що мають бути якісь наслідки? Мова йде про приховування доходу і сплату податків в інтервʼю,
@@Mila_Artiushenkoу job center часто возникает вопрос ,как человек мог сэкономить такие крупные суммы за короткий срок.Это говорит о еще об одним из доходов,который скрывают от job center
❤
😊
Ок, а мене питання якщо працюю українським фоп як іт, зп 500 євро, що робити?
Ми ж детально говоримо про IT-шників у відео
В июле этого года был доход в Украине официальный 27000 грн(675 евро).налог выплачены официально фирмой. Это увидят в Германии? Если да,то как мне сообщить сейчас в налоговую и Джобцентр?
Якщо це зарплата/дохід, то по закону ви маєте повідомити про ці кошти і Jobcenter, і податковій, коли будете подавати декларацію на 2024 рік.
@@Mila_Artiushenko а эти деньги увидит налоговая при обмен CRS? Или под вопросом?
@@АБВГДЕ-я2е на 100% це знає лише податкова ))
Я ведь налоги платила в Украине. В Германии я тоже должна заплатить налоги?
@АБВГДЕ-я2е якщо ви заплатити в Україні 5%, бо для Німеччини - це не податок. Але з такими питаннями треба йти на консультацію до податкового експерта, щоб розібрали саме вашу ситуацію.
Скажіть будь-ласка, а в ютубі Міла Лернер веде свій канал?
Канал є, знайдіть по пошуку
Перевірки будуть з 01.07.2023 року. Вірно? Чи за весь період перебування?
Відповідь на це питання у першій частині інтервʼю
Я уважно слухала. І в першій частині йдеться про перевірку з 01.07.2023 року, а в другій частині на 4:40 пані Міла вказує саме на 2022 рік 😮
Та які там перевірки.. заспокойтеся. Якщо у вас ж реально гроші, то ви знаєте що робити і не сидите в коментах серед переляканих багатіїв - біженців з пенсією в 100 євро або субсидіями, оплатою за паї в 500 євро на рік
Питання, можливотна наступний раз: якщо в Україні є постійна пенсія потінвалідності, в німеччині людина працює. Потрібно із за цієї пенсії заповнювати декларацію і указувати її? Пенсія до 2000 грн
Якщо людина працює у наймі вона взагалі не зобовʼязана подавати податкову декларацію. Лише якщо приватний підприємець, тобі обовʼязкове треба подавати декларацію. І пенсія ніби-то не декларується )
А якщо моїй мамі приходить щомісяца 10 -20 тис грн від співмешканця на укр карту. І якщо вона всі кошти переведе і карту закриє до вересня 2025 то в неї не буде проблем?
Інформація аналізується на 1 липня 2023 року
@@Mila_Artiushenko дякую за відповідь. А тих людей,що поїдуть з Німеччини і офіційно про це повідомлять до вересня 25,теж будуть перевіряти?
Залежить від сум та обігу по картах. Я знаю те, що розказано в інтервʼю.
@@Mila_Artiushenko дякую)
Если получаю каждый месяц 150 евро на Укр.банковскую карту. Это социальное пособие. После 30 сентября Джобцентр узнает про это?
Скоріше ні, ніж так. Якщо ви самі не скажете.
А аліменти?
Відповіла вже
Якщо є картки на яких немає ніяких грошей то чи треба їх показувати?
Ні )
а якщо немає справи з джоб центром і в німеччині не біженець, ніяких рахунків не питали і не присилали грошей, і якщо є рахунки в україні, чи варто переживати?
Тоді які у вас є підстави за щось переживали?
Если я не зарегистрировать как предприниматель в Украине и Германии, но работаю официально в Германии и плачу налоги. Но на украинскую карту раз в месяц заходит пенсия+ деньги от родителей для оплаты аренды квартиры, ( т.к. зарплата очень маленькая и жилье не социальное) я должен как то декларировать эти средства в Германии (социальных выплат нет)?
Міла відповідає на ці питання в інтервʼю
@@Mila_Artiushenko К сожалению в видео она не закончила свою мысль по данному вопросу, она перешла отвечать на вопрос- а что если они траться далее на оплату комуналки в Украине и в часнсти далее по видео о пересылании денег с одного счета на другой. Но меня все же интересует, вот такая помощь от родителей должна как то дикларироваться или нет? Если она служит как помощь для оплаты жизни в Германии в связи с низкой зарплатой.
@@ДенисБорисов-с4б у відео було сказано що це гроші на утримання😉
Немає відповіді на питання, чи буде Джоб центр перевіряти виплати раніше, якщо на момент вересня 2025 буде людина буде працювати працювати
Обмін інформацією йде між податковими. Jobcenter лише по запиту може отримати інформацію з податкової, якщо вважатиме це за потрібне. І навпаки: будуть підстави у податкової перевірити вас, звернуться до Jobcenter також.
Податкова України є юрлицем,суб'єктом господарювання, таким чином не є державним органом,громадянський обов'язок - виконувати Конституцію України. Тобто чекати поки там створять реальний держорган. Ніяких податків.
Які податки з 60 євро,а ті хто мільярди виаезли з України,
Отримуємо з України соціальну допомогу на дитину з інвалідністю (підгрупа А, потребує постійного догляду), це вважається доходом, чи ні? Повинен джоцентр вираховувати ці гроші з наших виплат?
Це соціальна допомога, а не дохід. Щодо вирахування нехай скажуть експерти.
Потрібно повідомити в jobcentr. Я маю 2 гр інвалідності, то подала ці дані . З мене просто вираховують біля 50 євро щомісяця .
@@Mila_Artiushenkoяк ви визначаєте де "соціальна допомога а де дохід"? Гроші йдуть на карту , вони / вище або нижче / якихось оподаткованих мінімумів в Німеччині. Чи отримує сім'я соц.допомогу на дитину ще від Німеччини , та чи ж між країнами якісь програми, які не рахують ці офіційні виплати як дохід ) тому не оподатковуються , а навіть дозволяють їх дублювати... І т.д. розумієте, тут критеріїв дуже багато. Але є кошти , рух по рахункам.
@@Mila_ArtiushenkoВ Германии это считается доходом. С нас стянули все деньги за год , якобы скрывали доходы. Хотя все рассказали, а волонтеры не правильно заполнили анкеты. Считается это нашей виной, ибо надо проверять анкеты, а как ? И нам сказали в социале, что все, что поступает на карту это доход.😄😄😄
А аліменти? Я на Джобцентрі. Отримую аліменти. Ситуація тупа. Приїхала з дитиною в минулому році в Німеччину і в Джон 24 параграфа ну при реєстрації в мене спросили але перекладач на мене почала орать і я дуже злякалась і сказала що ні в мене нічого немає що мені за це буде І як тепер взагалі з цим всім
Про аліменти треба Jobcenter повідомити. А податкову ні.
А що стосовно пенсій? Як що не повідомили про пенсію?
Пенсія не цікавить податкову, але цікавить Sozialamt, який допомагає пенсіонерам.
Боже як тяжко. Краще бути бідним (бомжем)
😂👍
Скажіть будь ласка, якщо жінка з дитиною знаходиться на джобцентрі в Німеччині, а її чоловік в Україні висилає їй допомогу наприклад 200 євро щомісяця, то про це потрібно повідомляти у Джобцентр?
обовязково. до 100 євро тільки можна, і не стабільно
Якщо він "висилає" дядьком на бусі, то нічого не треба. Або з його карти там знімаєте, або з бабиного електронного гаманця в інтернет магазинах купляєте щось. )
Дуже боляче. Це насправді дуже боляче, що мої одноземельці привозять із собою із України девіз "Хочешь жить, умей вертеться" в його противному протизаконному значенні. Коли я із самого початку знайомим українцям тут радила, щоб вони відразу все по закону та відкрито робили в Німеччині, вони тільки сміялися, типу "та, ми викрутимося". Але джобцентр не дарма з кожним своїм листом присилає перелік законів, по яким можуть бути покарання.
👍👍👍
Один раз может и выкрутится, а потом заплатит в несколько раз дороже. Службы в Германии не проведёшь и не подкупишь, как в Украине.
Отримують всю соціальну допомогу у Німеччині, зробили медичні операції у Німеччині, однак не повідомляли про постійну зарплатню та пенсію з України.
Які наслідки?
@@ВикторияКоломейцева-ъ9л Jobcenter чи Sozialamt це точно не сподобається, якщо ви перебуваєте там. Найшвидше пропустять повернути частину грошей, які мали з зарплати чи пенсії. Податковій на пенсію все одно, а от доходи по зарплаті треба декларувати.
Я так розумію, що це стосується тільки тих, хто залежить від джоб центру? Припустимо, якщо все сплачується самостійно і не мається підтримки від джоб, то можливо працювати і сплачувати податки в Україні, а жити в Німеччині? Чи має бути певна віза, щоб мати дозвіл так жити?
Інформація стосується всіх! Якщо ви маєте дохід в Україні, а живете в Німеччині, то ваш дохід треба оподатковувати в Німеччині. Якщо у вас зараз параграф 24, то він дозволяє і жити, і працювати в Німеччині.
Доброго дня.Чкщо я 😮
И еще вопрос. Если в нашей семье тоже никто не пьет и не курит. Если будет получаться откладывать деньги с пособия. Я могу эти деньги закидывать на гривневую карту и гасить кредиты в Украине. Понятное дело пока не найдем работу ))) Спасибо
Можете
Не факт, что можете. Хорошо бы получить такую информацию от Джобцентра а не от налоговой. Скорее всего с точки зрения Джобцентра погашение кредита в Украине не должно быть из пособия.
Дюже смистовно
❤️❤️❤️
Фу!!! Як некрасіво рахувать чужі гроші!!!
Дякую за дуже цікаву інформацію. Маю питання таке , мій син купляв по дешевшій ціні куртки і продавав на Ебей , і поступали гроші на мій рахунок банківський , якщо наприклад Джоб пробачення прихід , що може бути?
Спитає, звідки гроші. Все залежить від сум і їх частоти. Бо це схоже на бізнес, який реєструвати треба в Німеччині.
CRS вб'є платників податків в Україні. Ви гарно закликаєте наших громадян просто кинути країну! А владі якщо вона думає про майбутнє, а не про електронні резедентства (чуш зважаючи на CRS) треба вимагати перехідні умови до закінчення воєнного стану. ЄС висмоктує робочі руки а тепер і гроші! Ви за яке громадянство дівчинки? За податки якій державі?
Вы в двоем бред несете, хоть бы разобрались - украинцы получая зарплату в Украине оплачивают налоги через своего налогового агента - то есть работодателя или оплачивают налоги в украине как фоп - и согласно закона о двойном налогообложении не подлежат налогообложению в германии! вопрос с Джоб центром в другой плоскости - имея доход в украине - украинские беженцы не имеют права на получение пособия!!!! и скрыв данные о доходах при подаче заявки в Джоб центр они совершают уголовное преступление о чем и написано в анкете джобцентра!
Хочете що мене на інтервʼю? )
@@Mila_Artiushenko по украински (до мене) -развелось шарлатанов- только хайп, лживая информация.... все в дело идет ради наживы - вы ответственней относитесь - вы так людей подводите - кто то вам поверит и попадет в неприятную ситуацию, а может и хуже!
@СергейПопов-б8в ясно, ви мабуть податковий експерт ))
@@Mila_Artiushenko тяжелый случай!!!!
Дуже корисна інформація, дякую. Але пані юристу бажано чіткіше говорити, бо незрозуміло що сказала. Та все ж дякую
Проблема ще й у звʼязку. Інтервʼю записували у Zoom.