"Borderline, czyli jedną nogą nad przepaścią" Monika Kotlarek AUDIOBOOK PL
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 21 พ.ย. 2024
- Cześć! 💜
Posłuchaj książki "Borderline, czyli jedną nogą nad przepaścią" Monika Kotlarek
Przewodnik po życiu na krawędzi
______________
Borderline, czyli w pełnym brzmieniu borderline personality disorder. Po polsku: osobowość chwiejna emocjonalnie podtypu granicznego. Brzmi poważnie? Słusznie, bo sprawa jest poważna. Życie z borderline można porównać do wiecznego balansowania nad przepaścią, w ciągłym lęku, że kolejny krok może oznaczać upadek. Góra - dół. Góra - dół. Radość - smutek - wściekłość - depresja - obojętność. Tak opisuje to autorka. Przez cały czas, w każdej sekundzie - bo o ile chorzy zmagający się z chorobą dwubiegunową doświadczają przynoszących krótkotrwałą ulgę stanów pomiędzy skrajnymi wahaniami nastroju, o tyle osoby z borderline są pozbawione nawet tej odrobiny komfortu.
Borderline nie jest chorobą, a typem osobowości. Co oznacza, że - inaczej niż w przypadku depresji czy zaburzeń lękowych - nie da się go wyleczyć w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. Z borderline trzeba nauczyć się żyć, a pomóc w tym może odpowiednia terapia. Monika Kotlarek, oprócz podpartych rzetelną wiedzą naukową obserwacji na temat borderline, zawarła w książce także historie osób, u których zdiagnozowano ten podtyp osobowości. Stworzyła w ten sposób swoisty przewodnik po życiu z borderline, przydatny dla samych chorych, ale także dla ich bliskich czy terapeutów. Przewodnik, który pomoże zrozumieć i wesprzeć - bez szufladkowania ani stygmatyzowania.
Książkę, ebook i audiobook znajdziesz tutaj:
editio.pl/go-b...
______________
Odwiedź nas również na:
Facebooku ➡️ / editiopl
Instagramie ➡️ / wydawnictwo.editio
Subskrybuj nasz kanał oraz polub nasze profile! :)
Dzięki ❤
Пропадает целлюлит, это точно))
Opis narcyzmu aż się prosi o komentarz bo to błędne uproszczenie. W narcyzmie jako zaburzeniu osobowości nie ma ego lub jest szczątkowe , istotą tego zaburzenia jest brak dostępu do struktury " ja" i projekcja nienawiści wobec obiektu (rodzica /opiekuna) na wybrane ofiary (najczęściej borderline).
No i co?
Sxkoda ze ludzie z borderline wymagają od innych empatii i zrozumienia,a sami nie potrafią lub często nie chcą okazywać tego innym
Ja np mam przeświadczenie ze partnerowi nic nie wolno robic co mnie rani a sama mam w D jego uczucia i nie potrafię się w to wczuć.
@@twojkoszmar4231 O to mi chodzi,oczywiście bez urazy.Dlatego tak ważna jest terapia,żeby nauczyć się reakcji i zachowań adekwatnych do danej sytuacji.Bliscy mają czasem przerąbane :)
tłumacz co zle robi. Naprawde czasem tego nie widzimy!
Mam borderline i jestem bardzo aż za bardzo czasem empatyczna
@@twojkoszmar4231 bardzo krzywdzące uogólnienie.