Pane Šimku, jste skvělej! Nejen že dle mého poctivě dozorujete, ale zároveň klienty nepřímo chráníte před nekalým navyšováním cen ze strany stavebních firem tím, že je informujete a otevíráte jim oči. Jentak dál!
Pane Šimek krásná videa, líbí se my jak krásně a srozumitelně vysvětluje Akorát řemeslníci nakupují v průběhu roku a pak se těžko klientovi vysvětluje že v tu dobu co se ta práce prováděla tak byl ten materiál za takovou cenu Ještě jednou děkuji
no nevím ale letos jsme stavěli 4 domy s PENB A 158m2 základová deska, s odvětraným radonem až nad střechu a protiradonovou 4,5mm hydroizolací , pod obvodem a pod příčkama 2 vrstvy IPY , zateplený sokl XPS 100mm 130m2 užitné plochy + 22m2 pochuzné půdy, 25cm Itong, 20cm EPS 70 polystyren obvodové a nosné zdivo 15 cm Itong příčky v podlaze EPS 150 8+6 cm, na stropě SDK se 400g/m2 parotěsem od WURTH, prolepeno kolem ke zdem wurth tmelem, páska na lepení parotěs. folie rovněž wurth( neutrhnete v místě slepení ani náhodou, nad parotěsem 2x20cm vaty rockwool do kříže 0,037, nad vatou vzduchová mezera 8cm vymezovacími trámky a na nich pochuzná OSB 25mm podlaha, podlahové teplovodní topení, tepelné čerpadlo vzduch voda Toshiba + 200l Zásobník na TUV, fotovoltaická elektrárna 5,4 kwp, betonová taška antracit Bramac, na latích, kontralatích, paropropustná střešní folie, vazníky KASPER, provětrávaná, mř´žka, plechování kolem komína atd, parapety okapy svody vše hliník antracit, komín pro případné připojení krbu či krbovek - 4x provětrávaný systém, betonová tvárnice, izolace vata, keramické vložky vč. nerez stříšky, podhledy pod střechou cetris či OSB, upraveno penetrací + pískovou penetrací, bandáž + silikonová fasáda jako na celém domě i komíně. Geigry, zabetonované dešťová kanalizace zavedena do 7m3 betonové nádrže s přepadem do trativodu s přívodem el. proudu 3x2,5 pro čerpadlo, kolem celého domu chodníky, anebo dešťové kačírkové chodníčky, hromosvod , 130 m2 pojezdové zámkové dlažby vč betonových stabilek, elektroinstalace - 54 jističů, v každé místnosti 2xdvouzásuvka + 4 zásuvka s domovním rozvodem antény a internetu ( anténní stožár , pozemní anténa a satelitní talíř připojeny -- jen zastrčíte přijímač a ladíte programy. ), Vypínače a zásuvky ABB Tango či pod, na samostatném WC Geberit, skříňka s umývátkem, v koupelně rohová vana TEIKO KORFU, sprchový kout bezbarierový s 90cm žlábkem s nerez mřížkou a skleněnou zástěnou 100x200cm na nerez tyči, 4 zásuvková skříň s dvouumyvadlem cersanit, vysoká skříň 180x30x30cm, WC geberit i v koupelně odděleno zídkou ve výšce zadní stěny geberitu. podlahová krytina 30% keramická dlažba 60x60 italská v prům. ceně 700,-m2 , 70% vinyl click systém v ceně cca 550,-m2 Okna 3 skla 82mm 0,5 dveře totéž bilá, zvenku antracit celkem včetně parapetů, montáže a žaluzií v hodnotě 260 tis dveře interiérové rámové s obložkami prosklené , na wc a koup s otočnými zámky, vč kování elox hliník, stejná barva jako přechodové lišty mezi vinylem a dlažbou. Cena této stavby na klíč vč projektu, stavebního povolení , všech revizí a kolaudace od nás při letošních cenách materiálu 3,92 mil. včetně odvozu přebytečných hmot a terénních úprav. Cena bez fotovoltaiky - 350 tis takže do 3,6 mil. Kč vč. DPH Je to moc ??
2 ปีที่แล้ว +2
není to moc, je to náhodou super cena. Pod 4 mega za 130m2 s podlahovkou a FVE, super obchod pro klienta.
Pozor, smlouva o díle, tu musí vyžadovat hlavně řemeslník, protože, po covidu přibylo nestandardních zákazníků. A hlavně odpovědně účtovat. Dobré účty dělají opravdu dobré přátele. Nejtěžší není práce s lidmi, ale práce s hlupáky, a i já si je považuji, jelikož začínají převažovat. Dobrý zákazník je vzácný, stejně jako dobrý řemeslník.
Čekáme na vyřízení stavebního povolení pro dřevostavbu, naceneni bylo v červnu a teď v týdnu přišel mail, že z důvodu zdražení +3. V předběžné smlouvě garantovaná cena, vyjma inflace. A to se ještě může navýšit díky základové desce, tu dodává jiná firma.
vybírat firmy, co garantují při podpisu cenu. Několik jsem jich objevil a i tady p. Šimek o nich točil videa
2 ปีที่แล้ว +1
jsou firmy, které vám drží cenu fixně, nehledě na inflaci. V červnu byl dá se říci strop a pak to začalo klesat. Takže zdražení vůči vám - jen peníze do jejich kapes.
Super video jako vždy jen tam (určitě omylem) máte porovnání cenu za m3 vs cenu za m2. Pokud už to někdo zmínil a přehlédl jsem to, tak se omlouvám ;).
p. Šimek to zakladanie na XPS je inovácia nejakej firmy, alebo skúšobňou overené riešenie? Myslím, že hodnoty zaťaženia pre tento typ izolácie sú uvádzané pre väčšie formáty ako pásiky pod KVH. Keby to bolo založené na purenitu, tak není o čom, ale XPS neviem. Purenit by asi nikto nezaplatil a potom dáva zmysel napr. zakladací prah zo sibiráku ako extra ochrana pri výstavbe, resp. poruche na vode. Na druhej strane dôvody pre použitie XPS v tejto časti sú logické. Aký máte názor na použitie zakladacej malty pod panely - používa nap. ELK bežne v AT pre zrovnanie nerovností základovej dosky, resp. dosiahnutie ideálnej plochy pre prenos záťaže zo stavby smerom dole.
2 ปีที่แล้ว +2
expanzní malta je běžná a vlastně i nutná záležitost pro paneláře, ale to XPS, ve verzi 500 kPa, nemá chybu. Je i 7stovka, tam už pálíte mafla jak je to tvrdé.
@ Austrotherm uvádza v technickom liste pevnosť v tlaku pri "dotvoreni pri záťaži", čiže počíta sa s doformovaním XPS po záťaží nasledovne: Dotvorenie: (Podľa EN 1606 zodpovedá perm. dobe trvania pevnosti v tlaku 50 rokov) CC(2/1,5/50)180 kPa = 18 t/m Otázka je, či sa to dotvorenie po rokoch pri ťažšej napr. 2-podlažnej drevostavbe neprejaví prasklinami SDK alebo v exteriéri na ETICS.
Vysvětli mi někdo prosím, proč kolem rámu oken je XPS? V čem je výhoda? díky
2 ปีที่แล้ว +2
Ono lépe to vychází ve snímku průběhu teplot v tomto detailu. Klíčové je mít dobře zapěněno a hlavně - přetáhnout vnější izolant min. o 1 cm přes rám okna, protože právě rám okna je to slabé místo. Takže tahle firma sice dává xps, ale s tou eliminací rámu to vůbec neřeší. Čili polovičaté řešení: th-cam.com/video/DoNAH-0DrM4/w-d-xo.html
Záloha 3 mil je vtip, sám stavím svépomocně a za 3 mil jsem pořídil pozemek, udělal 100m přeložku vedení NN do země včetně dvou sloupů, zasíťoval pozemek, udělal projekt, nakoupil veškerý materiál na hrubou stavbu a ještě mi zbylo na vlastní bagr a kamion :D
Prosím o názor, máme v plánu stavět dřevostavbu s obytným podkrovím, 130m užitné plochy. Stavbu chceme provést v co největší míře svépomocí ve formě dodání stavebnice od menší firmy (cena hrubé stavby vyjde na cca 600tis) a plánujeme kompletně dokončit jen přízemí 65m2 a podkroví nechat k dokončení v budoucnu. Myslíte, že jsme schopni se vejít do 3mil korun za stavbu? Děkuji
To byste museli hodně šetřit na materiálech a kvalitě oken, dveří, krytiny apod. Také bych si koupil krumpáče, kolečka a velkou míchačku, protože jen v cenách zemních prací a dopravy budete klidně na 400 tis. Sám stavím zděnou stavbu svépomocně tak, že i základy si kopu sám a s projektem, razítkama a nákupem potřebného náradí a techniky jsem v tom za cca 1,5 mil. a na stavbě mám zatím jen trávu. Jestli máte zasíťovaný pozemek, velkou rodinu, elektrikáře, svářeče a bagristu v rodině, tak asi je reálné se do 3 mil vejít, pokud si necháte od firem dělat třeba elektřinu, fasádu, podlahy, okna... počítal bych že se to může vyšplhat až k 5 mil.
@@sunnyb1981 Přes inzerát, 1,7t JCB s kabinou a přídavnou hydraulikou. Určitě to není levná záležitost a je potřeba si to umět opravit, ale beru to tak, že když se o něj budu starat, tak ho po stavbě prodám a na hodnotě moc neztratí. Na skrývku by byl vhodnější větší bagr, na druhou stranu na všechny další etapy to stačí, lze jej převézt i za dodávkou a ceny za díly jsou za 1/3 ceny oproti většímu bagru. Určitě nelituji koupě bagru s kabinou, lze s tím kopat za každého počasí a je to mnohem pohodlnější. A i při hezkém dni, když občas zafouká, tak nemá člověk plné oči hlíny. Přídavná hydraulika je taky super, protože lze používat třeba naklápěcí svahovku a jak jsem zjistil, není jednoduché mít stále bagr v rovině, naklápění to řeší a na finální úpravy terénu je to k nezaplacení. Určitě člověk ocení i rychloupínání lopaty, neustálé běhání z kabiny a vytloukání čepů z lopaty je otrava, zvláště když je na to sám.
ปีที่แล้ว
Pane Šimku, jaká to byla firma? Znám jednu takovou z Prahy, co obírá klienty!
ปีที่แล้ว
tak to tihle nebudou, zde je solidnost. Názvy firem jen po emailu.
Muzu se zeptat odkud člověk může čerpat ty ceny materiálu x měsíců zpátky? To je třeba oslovit velkoobchody, nebo existují nějaké portály, které to sbírají?
@@okovarik3 O tom to přece není, dneska prodává KVH profil každá "trafika". Ty ceníky vznikají, všude je mají, všude si statistiku vedou. Není nic jednoduššího než zajít do těch a onech stavebnin, prodejci dřeva a zeptat se jestli ti neřeknou kolik byla cena za kubík na jaře a teď. Pokud je prodejce seriózní tak ti tu informaci poskytne, však ho to nic nestojí. Uvědomělý investor který se o to zajímá, si pravidelně sleduje kolik co stojí a jak se cena vyvíjí. Na internetu najdeš dneska všechno, nevím, zeptám se..
material, prace zdrazovani/zlevnovani porad dokola. A nezapomnnel se zminit absurdni zisk firmy ? vsichni vime jak to je. Jenom reklama.
2 ปีที่แล้ว +2
kdyby jen reklama. U toho absurdního zisku se pozastavím - i dnes najdete firmy, které do smlouvy dají cenu díla fixní a nepřekročitelnou. Drtivý zbytek firem dává cenu odhadem nebo inflační doložku. Věřte mi, právě ta první skupina v první půlce 2021 i 2022 těžce zaplakala a o zisku se nedalo mluvit, domy byly s prodělkem. Takže pojem "absurdní zisk" není na místě.
Obycejna hloupa reklama. V hornbachu jsme denne a denne neni kde zaparkovat. A to nejsou lidi co prisli koupit kyticky. Pan Simek sam dela stavby a tady ne - napadne shazuje remeslniky blbostmi pro lid, ktery tomu nerozumi.
Co je blbe na tom byt objektivny voci cloveku ktory vam da svoje peniaze a caka ze mu pomozete s tym co on sam nevie alebo tomu nerozumie? Niet sa co divit, ze ludia maju nulovy respekt voci remeselnikom, ktori sa vsemozne snazia zneuzit zakaznikovu nevedomost na vlastne obohatenie. Velka cest vynimkam. Asi nebudete konat cestne ak vas taketo vyjadrenie hneva.
@@robertrudik3022 Vazeny pan, vy absolutne nechapete, tak jak vsetci ostatni jednoduchy ludia tu, oco tady jde. Tohle cely je jen skryta reklama. A vas par vyvolenych si i tady chytne. Delame to vsichni, jen vsichni nejsme youtuberi. Ale hadejte se tady v komentarich klidne dal, kdyz nemate nic lepsiho na praci, treba stavet.
@@dzin9152 Co nechapem? Skryta reklama na co? Co robite vsetci? Ved objasnite a podlozte niecim svoju rozhorcenost nam jednoduchym ludom. Ja sa nehadam, ja chcem vediet dovod vasej reakcie. Lebo zatial mi to pride ako vykrik do tmy a jedine asi vam tu bolo nejakym mne neznamym sposobom ukrivdene. Som jeden z tych ktory zhana dobreho remeselnika, tak sa o dianie v tejto sfere snazim trochu zaujimat, tak ma poucte.
Pane Šimku, jste skvělej! Nejen že dle mého poctivě dozorujete, ale zároveň klienty nepřímo chráníte před nekalým navyšováním cen ze strany stavebních firem tím, že je informujete a otevíráte jim oči. Jentak dál!
Tohle neradi budou slyset remeslnici a firmy. Ale jsem rad, ze to nekdo rekl.
Pane Šimek krásná videa, líbí se my jak krásně a srozumitelně vysvětluje
Akorát řemeslníci nakupují v průběhu roku a pak se těžko klientovi vysvětluje že v tu dobu co se ta práce prováděla tak byl ten materiál za takovou cenu
Ještě jednou děkuji
No když to tak vidím Pavle, tak jsem rád, že jsme ten náš domek zvládli v roce 2018 :) dneska by mě regulerne klepla pepka :)
Konečně absťáček odezněl :) díky za video :)
Co se týká první poloviny videa. Řekl bych že české stavitelství je pořád tak trochu Klondike. Ale díky že se pan Šimek snaží a přináší argumenty.
no nevím ale letos jsme stavěli 4 domy s PENB A
158m2 základová deska, s odvětraným radonem až nad střechu a protiradonovou 4,5mm hydroizolací , pod obvodem a pod příčkama 2 vrstvy IPY , zateplený sokl XPS 100mm
130m2 užitné plochy + 22m2 pochuzné půdy,
25cm Itong, 20cm EPS 70 polystyren obvodové a nosné zdivo
15 cm Itong příčky
v podlaze EPS 150 8+6 cm,
na stropě SDK se 400g/m2 parotěsem od WURTH,
prolepeno kolem ke zdem wurth tmelem,
páska na lepení parotěs. folie rovněž wurth( neutrhnete v místě slepení ani náhodou,
nad parotěsem 2x20cm vaty rockwool do kříže 0,037, nad vatou vzduchová mezera 8cm vymezovacími trámky a na nich pochuzná OSB 25mm podlaha,
podlahové teplovodní topení,
tepelné čerpadlo vzduch voda Toshiba + 200l Zásobník na TUV,
fotovoltaická elektrárna 5,4 kwp,
betonová taška antracit Bramac, na latích, kontralatích, paropropustná střešní folie,
vazníky KASPER, provětrávaná, mř´žka, plechování kolem komína atd, parapety okapy svody vše hliník antracit,
komín pro případné připojení krbu či krbovek - 4x provětrávaný systém, betonová tvárnice, izolace vata, keramické vložky vč. nerez stříšky,
podhledy pod střechou cetris či OSB, upraveno penetrací + pískovou penetrací, bandáž + silikonová fasáda jako na celém domě i komíně.
Geigry, zabetonované dešťová kanalizace zavedena do 7m3 betonové nádrže s přepadem do trativodu s přívodem el. proudu 3x2,5 pro čerpadlo,
kolem celého domu chodníky, anebo dešťové kačírkové chodníčky, hromosvod , 130 m2 pojezdové zámkové dlažby vč betonových stabilek,
elektroinstalace - 54 jističů, v každé místnosti 2xdvouzásuvka + 4 zásuvka s domovním rozvodem antény a internetu ( anténní stožár , pozemní anténa a satelitní talíř připojeny -- jen zastrčíte přijímač a ladíte programy. ), Vypínače a zásuvky ABB Tango či pod,
na samostatném WC Geberit, skříňka s umývátkem,
v koupelně rohová vana TEIKO KORFU, sprchový kout bezbarierový s 90cm žlábkem s nerez mřížkou a skleněnou zástěnou 100x200cm na nerez tyči, 4 zásuvková skříň s dvouumyvadlem cersanit, vysoká skříň 180x30x30cm, WC geberit i v koupelně odděleno zídkou ve výšce zadní stěny geberitu.
podlahová krytina 30% keramická dlažba 60x60 italská v prům. ceně 700,-m2 , 70% vinyl click systém v ceně cca 550,-m2
Okna 3 skla 82mm 0,5 dveře totéž bilá, zvenku antracit celkem včetně parapetů, montáže a žaluzií v hodnotě 260 tis dveře interiérové rámové s obložkami prosklené , na wc a koup s otočnými zámky, vč kování elox hliník, stejná barva jako přechodové lišty mezi vinylem a dlažbou.
Cena této stavby na klíč vč projektu, stavebního povolení , všech revizí a kolaudace od nás při letošních cenách materiálu 3,92 mil. včetně odvozu přebytečných hmot a terénních úprav.
Cena bez fotovoltaiky - 350 tis takže do 3,6 mil. Kč vč. DPH Je to moc ??
není to moc, je to náhodou super cena. Pod 4 mega za 130m2 s podlahovkou a FVE, super obchod pro klienta.
@ včetně terennich úprav a 130m2 zámkovky s TČerpadlem
Tak to jsem rád , že jsme dle Vás konkurenceschopni.
Hezký den.
Pěkné video jako vždy. Doufám, že pan Šimek bude mít pro nás dárek v podobě Vánočního speciálu :).
Konečně někdo kdo to dokáže říct popravdě. Klobouček :)
Pane Šimek , opět krásné video . Chtěl jsem se zeptat bude vánoční speciál ? Milan 😉
Pozor, smlouva o díle, tu musí vyžadovat hlavně řemeslník, protože, po covidu přibylo nestandardních zákazníků. A hlavně odpovědně účtovat.
Dobré účty dělají opravdu dobré přátele.
Nejtěžší není práce s lidmi, ale práce s hlupáky, a i já si je považuji, jelikož začínají převažovat. Dobrý zákazník je vzácný, stejně jako dobrý řemeslník.
Ten záchod topka Pavle 🤣🤣🤣
👍👍👍
ještě pul roku a budou nas stavaři prosit :)
Dobrý den po delší době.
Sláva konečně video :-) A jak vypadá video o technologii ModulLeg?
U hrubé stavby je hydroizolace venku bez přesahu pro napojení svilé? 11:20 Kde je hydroizolace?
K dnesnemu dnu su materialy na urovni roku 2019-2020. S vynimkou betonu.
Čekáme na vyřízení stavebního povolení pro dřevostavbu, naceneni bylo v červnu a teď v týdnu přišel mail, že z důvodu zdražení +3. V předběžné smlouvě garantovaná cena, vyjma inflace. A to se ještě může navýšit díky základové desce, tu dodává jiná firma.
vybírat firmy, co garantují při podpisu cenu. Několik jsem jich objevil a i tady p. Šimek o nich točil videa
jsou firmy, které vám drží cenu fixně, nehledě na inflaci. V červnu byl dá se říci strop a pak to začalo klesat. Takže zdražení vůči vám - jen peníze do jejich kapes.
ten vyvyseny zahon je trosku overkill 😀
tak to maj dělníci docela štestí že se jim takhle valorizují platy, to se v ostatních oborech moc neděje! Taky delam na ICO a tohle uplně neznám.
ku*va tak toto je dobrý týpek, toho mať ako stavby-vedúceho sa asi od šťastia poseriem
Super video jako vždy jen tam (určitě omylem) máte porovnání cenu za m3 vs cenu za m2. Pokud už to někdo zmínil a přehlédl jsem to, tak se omlouvám ;).
11:19 aké je povedané to meno ,... Nerozumel som. Ďakujem
přeci legendární Larry Haun
Aký typ XPS použiť na založenie bungalovu?
mám dojem pětistovka
Cena leze nahoru, ale kvalita firem je stále dosti různorodá. To už se oplatí stavět sám pod Vaším odborným vedením.
Vruty na záchodě tak to má být 🙂
Dobrý večer je na vás naky kontakt děkuji
jasně, v popisku každého videa
2:22 chyba m3/m2
p. Šimek to zakladanie na XPS je inovácia nejakej firmy, alebo skúšobňou overené riešenie? Myslím, že hodnoty zaťaženia pre tento typ izolácie sú uvádzané pre väčšie formáty ako pásiky pod KVH. Keby to bolo založené na purenitu, tak není o čom, ale XPS neviem. Purenit by asi nikto nezaplatil a potom dáva zmysel napr. zakladací prah zo sibiráku ako extra ochrana pri výstavbe, resp. poruche na vode. Na druhej strane dôvody pre použitie XPS v tejto časti sú logické. Aký máte názor na použitie zakladacej malty pod panely - používa nap. ELK bežne v AT pre zrovnanie nerovností základovej dosky, resp. dosiahnutie ideálnej plochy pre prenos záťaže zo stavby smerom dole.
expanzní malta je běžná a vlastně i nutná záležitost pro paneláře, ale to XPS, ve verzi 500 kPa, nemá chybu. Je i 7stovka, tam už pálíte mafla jak je to tvrdé.
@ Austrotherm uvádza v technickom liste pevnosť v tlaku pri "dotvoreni pri záťaži", čiže počíta sa s doformovaním XPS po záťaží nasledovne:
Dotvorenie:
(Podľa EN 1606 zodpovedá perm.
dobe trvania pevnosti v tlaku 50 rokov) CC(2/1,5/50)180 kPa = 18 t/m
Otázka je, či sa to dotvorenie po rokoch pri ťažšej napr. 2-podlažnej drevostavbe neprejaví prasklinami SDK alebo v exteriéri na ETICS.
Vysvětli mi někdo prosím, proč kolem rámu oken je XPS? V čem je výhoda? díky
Ono lépe to vychází ve snímku průběhu teplot v tomto detailu. Klíčové je mít dobře zapěněno a hlavně - přetáhnout vnější izolant min. o 1 cm přes rám okna, protože právě rám okna je to slabé místo. Takže tahle firma sice dává xps, ale s tou eliminací rámu to vůbec neřeší. Čili polovičaté řešení: th-cam.com/video/DoNAH-0DrM4/w-d-xo.html
@ díky za odpověď a odkaz.
Záloha 3 mil je vtip, sám stavím svépomocně a za 3 mil jsem pořídil pozemek, udělal 100m přeložku vedení NN do země včetně dvou sloupů, zasíťoval pozemek, udělal projekt, nakoupil veškerý materiál na hrubou stavbu a ještě mi zbylo na vlastní bagr a kamion :D
tak to gratulace , za 3mega u nás koupíš jen pozemek.
@@usczechfarmer1947 Měl jsem štěstí na hodně dobrou cenu, ale taky nestavím u Prahy.
a nebo si je ulozi na 5 procent. to je krasnejch 150k
Prosím o názor, máme v plánu stavět dřevostavbu s obytným podkrovím, 130m užitné plochy. Stavbu chceme provést v co největší míře svépomocí ve formě dodání stavebnice od menší firmy (cena hrubé stavby vyjde na cca 600tis) a plánujeme kompletně dokončit jen přízemí 65m2 a podkroví nechat k dokončení v budoucnu. Myslíte, že jsme schopni se vejít do 3mil korun za stavbu? Děkuji
To byste museli hodně šetřit na materiálech a kvalitě oken, dveří, krytiny apod. Také bych si koupil krumpáče, kolečka a velkou míchačku, protože jen v cenách zemních prací a dopravy budete klidně na 400 tis. Sám stavím zděnou stavbu svépomocně tak, že i základy si kopu sám a s projektem, razítkama a nákupem potřebného náradí a techniky jsem v tom za cca 1,5 mil. a na stavbě mám zatím jen trávu.
Jestli máte zasíťovaný pozemek, velkou rodinu, elektrikáře, svářeče a bagristu v rodině, tak asi je reálné se do 3 mil vejít, pokud si necháte od firem dělat třeba elektřinu, fasádu, podlahy, okna... počítal bych že se to může vyšplhat až k 5 mil.
@@MarekMilfait jaký bagřik a kde ste pořídil? Díky za tip. Take o tom přemýšlím...
@@sunnyb1981 Přes inzerát, 1,7t JCB s kabinou a přídavnou hydraulikou. Určitě to není levná záležitost a je potřeba si to umět opravit, ale beru to tak, že když se o něj budu starat, tak ho po stavbě prodám a na hodnotě moc neztratí.
Na skrývku by byl vhodnější větší bagr, na druhou stranu na všechny další etapy to stačí, lze jej převézt i za dodávkou a ceny za díly jsou za 1/3 ceny oproti většímu bagru.
Určitě nelituji koupě bagru s kabinou, lze s tím kopat za každého počasí a je to mnohem pohodlnější. A i při hezkém dni, když občas zafouká, tak nemá člověk plné oči hlíny. Přídavná hydraulika je taky super, protože lze používat třeba naklápěcí svahovku a jak jsem zjistil, není jednoduché mít stále bagr v rovině, naklápění to řeší a na finální úpravy terénu je to k nezaplacení. Určitě člověk ocení i rychloupínání lopaty, neustálé běhání z kabiny a vytloukání čepů z lopaty je otrava, zvláště když je na to sám.
Pane Šimku, jaká to byla firma? Znám jednu takovou z Prahy, co obírá klienty!
tak to tihle nebudou, zde je solidnost. Názvy firem jen po emailu.
Muzu se zeptat odkud člověk může čerpat ty ceny materiálu x měsíců zpátky? To je třeba oslovit velkoobchody, nebo existují nějaké portály, které to sbírají?
Kdo dělá s dřevem dostává od svého dodavatele pravidelně do mailu aktualizovaný ceník. A to je jenom jedna z X variant.
@@PetrSilhan to mate asi pravdu, ale troufnu si říct, ze většina investoru (lidí co se nechává postavit dům) nedela se drevem
@@okovarik3 O tom to přece není, dneska prodává KVH profil každá "trafika". Ty ceníky vznikají, všude je mají, všude si statistiku vedou. Není nic jednoduššího než zajít do těch a onech stavebnin, prodejci dřeva a zeptat se jestli ti neřeknou kolik byla cena za kubík na jaře a teď. Pokud je prodejce seriózní tak ti tu informaci poskytne, však ho to nic nestojí.
Uvědomělý investor který se o to zajímá, si pravidelně sleduje kolik co stojí a jak se cena vyvíjí.
Na internetu najdeš dneska všechno, nevím, zeptám se..
sem zvědav kdo první jim vykrade kadibutku 🤔😆
material, prace zdrazovani/zlevnovani porad dokola. A nezapomnnel se zminit absurdni zisk firmy ? vsichni vime jak to je. Jenom reklama.
kdyby jen reklama. U toho absurdního zisku se pozastavím - i dnes najdete firmy, které do smlouvy dají cenu díla fixní a nepřekročitelnou. Drtivý zbytek firem dává cenu odhadem nebo inflační doložku. Věřte mi, právě ta první skupina v první půlce 2021 i 2022 těžce zaplakala a o zisku se nedalo mluvit, domy byly s prodělkem. Takže pojem "absurdní zisk" není na místě.
Obycejna hloupa reklama. V hornbachu jsme denne a denne neni kde zaparkovat. A to nejsou lidi co prisli koupit kyticky. Pan Simek sam dela stavby a tady ne - napadne shazuje remeslniky blbostmi pro lid, ktery tomu nerozumi.
ajajaj, já tam byl a všuchni brali drobnosti Vánoce no :)
Co je blbe na tom byt objektivny voci cloveku ktory vam da svoje peniaze a caka ze mu pomozete s tym co on sam nevie alebo tomu nerozumie? Niet sa co divit, ze ludia maju nulovy respekt voci remeselnikom, ktori sa vsemozne snazia zneuzit zakaznikovu nevedomost na vlastne obohatenie. Velka cest vynimkam. Asi nebudete konat cestne ak vas taketo vyjadrenie hneva.
@@robertrudik3022 Vazeny pan, vy absolutne nechapete, tak jak vsetci ostatni jednoduchy ludia tu, oco tady jde. Tohle cely je jen skryta reklama. A vas par vyvolenych si i tady chytne. Delame to vsichni, jen vsichni nejsme youtuberi. Ale hadejte se tady v komentarich klidne dal, kdyz nemate nic lepsiho na praci, treba stavet.
@@dzin9152 Co nechapem? Skryta reklama na co? Co robite vsetci? Ved objasnite a podlozte niecim svoju rozhorcenost nam jednoduchym ludom. Ja sa nehadam, ja chcem vediet dovod vasej reakcie. Lebo zatial mi to pride ako vykrik do tmy a jedine asi vam tu bolo nejakym mne neznamym sposobom ukrivdene. Som jeden z tych ktory zhana dobreho remeselnika, tak sa o dianie v tejto sfere snazim trochu zaujimat, tak ma poucte.
Nemel hluposti a chod radsej robit tie chodniky.
8:06 ten žebřík mají naopak koumací :D takhle se muže zlomit :D