Dziękuję Wam bardzo za oglądanie Pomysłu na Dom. Właśnie rozpocząłem swój najnowszy projekt i chciałbym Was serdecznie zaprosić do zapoznania się z nim pod tym linkiem --> th-cam.com/video/4aoys6JSvhY/w-d-xo.html Pierwsza rozmowa na kanale BALANS, to spotkanie z Robertem Rutkowskim, znanym psychoterapeutą. Jak pornografia niszczy nasze mózgi? Co powinno być sensem w naszym życiu i jak obrać właściwy azymut? Co jest ważniejsze w życiu od pieniędzy?
Jeśli ktoś mówi, że ten domek jest idealny dla rodziny z małym dziećmi, bo wszystko jest na wyciągnięcie ręki z powodu małego metrażu...to albo nie ma dzieci, albo jest kompletnym wariatem. Tak czy siak nie wie o czym mówi.
Dobra starczy tego badziewia,naciągactwa,sprzedam Wam mój patent na ,,dom za frajer''.Idźcie do firmy produkującej szamba betonowe,zamówcie takowe na zamówienie,np.3 metry na 4,i wysokie na 2,5,do tego klapa górna bez otworu.Stawiacie takie na działce,2 lub 3,na zagęszczonej podsypce żwirowej,ścianami do siebie,ciasno i macie 36 metrów kwadrat.I teraz-wycinacie tarczą do zbrojonego betonu otwory drzwiowe i okienne,koszt dachu odpada,bo przykrywacie grubą folią budowlaną(która rozkłada się kilkaset lat)obsypujecie humusem i sadzicie trawę(latem izoluje od upałów,zimą od mrozu,odpadają rynny i odpływy)docieplacie styropianem.Podłączacie się do mediów,instalacje wewnętrzne robicie natynkowo(wygląda to jak w bunkrze,ale za to industrialnie :) )ścian nie gipsujecie,lekko przeszlifować nierówności.Takie szambo kosztuje ok 4-5 tysięcy z przywózką i postawieniem.Oczywiście można je konfigurować w dowolne kształty,jedno na drugim,lub pod powierznią gruntu jako piwnica,itp,itd.Za te 150 tysi odwalę takie szamboranczo,że starczy na małą działkę i samochód.Nie dziękować.
@@aboltorigami0 Aby ustabilizować takie "domki" trzeba wsadzić dodatkowo dużo stali, nowej, która nie jest tania. Aby to było mieszkalne musi tam masę nowych rzeczy wejść. Dziękuję.
Zdaje mi się, że inwestor kompletnie nie rozumie idei domów z kontenerów. To ma być budżetowe rozwiązanie, gdzie większość prac wykonuje się samemu. Jeśli zatrudnimy firmę jako wykonawcę, do tego pewnie projektanta i mebelki z najwyższej półki, to i milion możemy wsadzić. Dodatkowo koszt ogrzewania to jakieś nieporozumienie. Utopić 100, albo nawet 150 tysięcy w domku na zgłoszenie... Jakby to dyplomatycznie ująć... no, nie ma się czym chwalić.
oni by zrobili meble z palet, które byłyby znacznie droższe niż jakieś standardowe meble w sklepie meblowym - gdzie to miał być odzysk czegoś, co już raz posłużyło czemuś.
co prawda to prawda, ikea tez ma ladne meble i do tego idealnie przystosowane do nieduzych powiezchni, mnie natomiast zastanawia dlaczego niewykozystano do ogrzewania systemu nadmuchowego ktory na pewno jest tanszy w urzytkowaniu poniewaz zasilany jest gazem a do tego unika sie kondesacji pary wodnej co jest problemem w wiekszosci domow szkieletowych wykonczonych np plytami kartonowo-gipsowymy, w US to funkcjonuje i dziala bez zarzutu ;) co do prac to dokladnie wiekszosc wykonuje sie samemu a nie powierza zewnetrznej firmie lub tez zleca sie poszczegolnym osobom jezeli nie ma sie o tym pojecia (nie wszyscy sie znaja na wszystkim) , nigdy ale to nigdy nie zamawiamy all in one w jednej firmie bo skore z czlowieka zedra, moim zdanie tutaj mnoznik kosztow trzeba policzyc min x3 :)
nie do końca. Z tego co widać, to właśnie dlatego ta forma, bo ma przyciągnąć gości. To nie pod siebie a pod mini "hotel". Pytanie tylko czy te koszty utrzymania nie za wysokie ale może się spina.
Proponuje ten kontener zakopać i wchodzić jak do lisiej nory - tracisz okna, ale w zime tańsze ogrzewanie (które jest fatalnie drogie w metalowej puszcze, a w lato siedzieć tam to jak w komnacie tortur - gdzie cię powoli smażą.....) ..... jakby jeszcze zrobić komorę powietrzną między glebą a metalem to by nie był głupi pomysł - od razu bunkier masz na wojnę :) albo piwniczkę/winniczkę jakąś na działce, nie zmniejszając powierzchni działki.
Klasyczny dom 134m2 ogrzewam do 21 stopni prądem za niecałe 3tys. Zł rocznie. W tym grzanie wody dla 4 osób. Kontenery świetnie nadają się do adaptacji ale na garaż/szopę a nie dom. Przynajmniej w naszym klimacie
Właśnie o to chodzi, samo postawienie tego, to dopiero początek eko zabawy. Utrzymanie ciepła w blaszaku pożera ogromne nakłady energii i pieniędzy. Jeśli coś ma byc eko to przede wszystkim w eksploatacji. Nowomowa tego Pana może na niektórych robić wrażenie ale przykro mi to nic z eko nie ma wspólnego.
Tez rozważałem kontener i wyszlo mi ze koszty sa za wysokie, jednak chyba to jest fajne w budowaniu domu, ze robisz jak Ci sie podoba, dlatego brawo dla inwestora że zrobił jak chciał! A co do kosztów, to oczywiście ze kosztuję, to nie jest domek robiony ręcznie tylko inwestycja, i choćby przez coś ciekawego, jak możliwość spania w kontenerze, wyższa cena mu sie spłaci - np. wiekszym zainterowaniem :) ps. Prowadzacy robisz naprawdę dobra robotę! Najlepszy kanal tego typu na polskim YT :)
Kontener morski ma jedną zaletę - standardowy znormalizowany wymiar i mocowania w przypadku chęci podniesienia czy przeniesienia w inne miejsce. NIC WIĘCEJ.
@@czarekkropiewnicki7214 Niestety w przypadku zabudowy z więcej niż jednego kontenera, druga zaleta odpada, bo zwykle są spawane bądź skręcane razem a pomiędzy nimi powinno być docieplenie i instalacje, a więc łatwo rozczepić się nie da.
@@andrev3 To zrób to ZAWCZASU z głową - zatem tak, żeby było łatwo a nie od razu "odpada". Powiedz te "sie nie da" na pierwszej z brzegu budowie, gdzie połączonych bywa i kilkadziesiąt kontenerów razem i piętrowo.
@@czarekkropiewnicki7214 Trochę co innego kontenery na budowie, a co innego kontener mieszkalny (zwłaszcza całoroczny) gdzie siłą rzeczy pomieszczenia są szersze niż szerokość kontenera.
Zero Waste też mnie zbiło z tropu. poniżej ktoś w komentarzu wpisał "pianka PUR i ECO to powód do polemiki". mnie zastanawia jeszcze dlaczego nie ma systemu zbierania deszczówki i uzdatniania jej jako woda pitna. można też było zastosować separację metanu z wody brudnej do zasilenia kuchenek gazowych (zamiast elektrycznych) czy jednostek klimatyzacji. o użyciu kontenerów nowych lub po jednym kursie już nawet nie wspomnę. i jakoś nie dostrzegłem na zdjęciach z drona instalacji PV, wiatrowej i/lub hydro do zasilania elektrycznego a później zdziwienie, że rachunki takie duże. "tak to Panie Inwestor wychodzić musi jak się z miasta do lasu wyprowadzasz ale nie chcesz rezygnować z wygody lub poszukać rozwiązań alternatywnych." Inwestor rzuca frazesy o ideologi Zero Waste ale w gruncie rzeczy wyznaje ideologię KONSUMPCJONIZMU!
Tutaj żadnej ekologicznej idei nie ma ! taki kontener to zimna buda bez rekuperacji. Ile tam wejdzie ocieplenia 5 może 7cm max do tego metal doskonały przewodnik idealnie odwdzięczy się mostkami w newralgicznych miejscach. Ogrzanie tego pseudo eko domku będzie kosztowało tyle co 150m2 dobrze izolowanego domu z reku nie mówiąc już o budownictwie pasywnym. Co do rachunków za ogrzewanie (prąd) to kosmos... Mój dom z odzyskiem ciepła 100m2 w środku 22C + garaż 2x27m2 18C rachunek za gaz 240zł za luty gdzie mieliśmy mrozy , 190zł za marzec. Dziękuję gaszę ostatni światło. Dobry temat do ciepłych krajów albo z dość wysoką średnią temperaturą ale na pewno nie w PL, No chyba, ze jako domek letniskowy (wcale nie tak tani).
@@swiadomy1 Nie, bo wtedy aby przewieźć kontener drogą publiczną musiałbyś to zrobić jako gabaryt co wiąże się z gigantycznymi kosztami (składanie znaków, specjalna firma z licencją i pilotem, przeróżne opłaty dodatkowe) to wszystko jeśli byś ocieplał od zewnątrz bo od wewnątrz nie wchodzi w grę bo kontener miałby w środku szerokość 190cm... No i najważniejsze, z uwagi na konstrukcję ciężki temat z uwagi na mostki i ograniczenia (punkt rosy w przegrodzie=korozja kontenera)
Otrzymałem w spadku 500 m kw. ogrodu. Wobec tego rozważałem różne warianty w miarę taniego i funkcjonalnego domku. W końcu trzy lata temu kupiłem za 33 tys. używany całoroczny z kompletnym wyposażeniem domek holenderski o wymiarach 11x 3,7 m. Wcześniej rozważałem również wykorzystanie kontenerów morskich, ale oglądając między innym ten film widzę, że domek holenderski jest dużo tańszym rozwiązaniem. Oczywiście domek holenderski ma sporo wad, ale idzie je ogarnąć, do nich się dostosować i da się w nim żyć przez cały rok.
Domek holenderski, już z założenia jest mieszkalny, kontener to tylko stalowa puszka. Ocieplenie kontenera w sensownych parametrach zmniejszy kubaturę i to znacznie (zwłaszcza szerokość, zejdzie poniżej 2m więc nawet dużego łóżka nie wstawisz). Ogólnie zamiast płacić 8tyś za kontener można kupić np. drewno na cały domek szkieletowy który spokojnie sobie ocieplisz w sensowny sposób, nie będziesz mieć problemu z wilgocią, a do tego może być bardziej ustawny.
@@jarosawmasowski3170 a to nie tak, że ten typ to sprzedaje i robi ludków w chuja? Xdd w sensie z tych 150tysi, 100 to jest jego marża i czysty zysk, bo jeden kontener kosztuje 5tysi + 45 na dostosowanie go to aż za dużo
Powodzenia w kupnie kontenera za 8 tys, mały w miarę nie poobijany 20 stopowy to co najmniej 10tys netto, transport to ok 2 tys netto plus dźwig za mniej jak tyś nie przyjedzie żeby 2 kontenery zdjąć, kolejna sprawa to to, że wcale nie jest tak łatwo postawić taki dom, jeśli ktoś nie wierzy niech pójdzie do starostwa i zapyta, jedynie z pomocą projektanta, jeśli ktoś ma trochę wyobraźni to powiem tak, kilka mam blachy, może z 10cm izolacji termicznej to tu wszystko, na budynkach mieszkalnych jest minimum 15cm izolacji termicznej, 24cm muru plus wykończenie a i tak w zimę piździ. Jest to ciekawy pomysł ale napewno bardzo daleko od zero waste (kontener to żaden śmieć skoro w 100% idzie do odzysku, blacha do huty płyta z podłogi na wiór i w pellet albo płytę... I jeszcze jedno często ludzi się czaruje, że domek holenderski czy właśnie taki z kontenerów stawiasz bez zgody jako budynek tymczasowy itd. a to totalna bzdura, tymczasowe mogą stać... Ale max 180 dni, później musisz przestawić co najmniej metr i od nowa papiery, a żeby na legalu to zrobić musisz zgłosić budowę do 35mkw na zezwolenie bez projektu ale tu kolejny problem, jeśli działka nie może dostać warunków zabudowy to jedynie możesz postawić jak się uda to domek letniskowy w którym wg przepisów nie możesz mieszkać cały rok, tu pojawia się kolejny problem np przyłącza prądu, bo na taki domek letniskowy dostaniesz też odpowiednią taryfę na prąd (drogo) skąd to wszystko wiem? Z własnego doświadczenia, dwa lata problemów i załatwiania a dom 35mkw nadal jest na pograniczu prawa...
Drugi pan używa słowa "jakby" jako przecinka, a przecież to słowo ma swoje znaczenie. Wystarczy zamienić je na któryś synonim, by w pełni unaocznić, że słowo "jakby" całkowicie wypacza sens wypowiedzi.
@@bullfrogboss8008 bo to zwykły kontener, ciężko to ocieplić. Wełny za dużo nie dasz, bo się drastycznie przestrzeń zmniejszy, ocieplenie pianką też nie gruba warstwa. To w filmie nawet nie ma fundamentu, nie wspominając o ociepleniu fundamentu. Dla mnie psudo sensacja. Wolałbym małego drewniaka.
Kurde, ależ to jest rozkosznie absurdalna technologia :D Przepraszam za tę uwagę, ale nie da się też nie zauważyć, że wygląda to paskudnie i zwyczajnie szpeci całą okolicę. Jak tymczasowy barak, postawiony dla robotników.
No bo o to chodzi.Haslo Klausa Schwaba z World Economuc Forum " nie będziesz miał NICZEGO I BEDZIESZ SZCZESLIWY". Mieszkalnictwo dla nowych niewolnikow....
@@anetasaro9711 tacy jak ty będą mieć wszystko i też nie będą szczęśliwi, bo definiują was graty, które posiadacie. Boicie się, że jak je stracicie to sami też znikniecie. Odpowiednio zmontowane kawałki tworzyw sztucznych, drewna, szkła, metalu, to was definiuje. Jesteście jak roboty kuchenne: automatycznie wykonujecie czynności z których nie rozumiecie, żeby otrzymać za swoją pracę rzecz, która nadaje sens waszej egzystencji.
Wygląda paskudnie, bo zostawili zewnętrzne ściany bez wykończenia. Niedaleko mnie stoi dom z kontenerów i wygląda najlepiej spośród wszystkich w pobliżu
mieszkalem kilka dni w podobnym domku w Holandii...wewnątz sciany ładne białe gladkie z jakiegos plastiku...na podłoge dosłownie po tych scianach spływała wilgoc non stop...reczniki musialem klsc na panelach...niestety sama piana izolacyjna zapewne o grubosci 10-15 cm równiez nie wystarczy...w upalny dzien bedzie tam jak w konserwie...
Wilgoć skądś się musi brać, najczęściej jest to brak wentylacji (wtedy wilgotność w naturalny sposób rośnie, ponieważ człowiek ją wydycha, przychodzi z gotowania itp) a do tego mostki termiczne (wtedy przy ścianie spada temperatura i nadmiar wilgoci się kondensuje). I dokładnie w tej kolejności się powinno z nią walczyć, czyli robimy porządną wentylację (rekuperacja, przy tej kubaturze nie musi być bardzo wydajna, ale grawitacyjna nie da rady, zaś mechaniczna bez odzysku wychłodzi szybko wnętrze) i likwidujemy mostki cieplne (najczęściej narożniki, gdzie podwieszony sufit i podłogi mocowane są do kontenera).
W NL to całe domki w plastiku nawet dach :( Pamiętam jak upały były po 32 stopnie to nie wyszło w tym siedzieć, wchodziło się późnym wieczorem bo w środku piekarnik.
Mówisz minus o kondensacji pary wodnej to nie jest minus to jest ogromny problem po roku eksploatacji będzie wszędzie wilgoci i pełno wykwitów ratunkiem może być zastosowanie rekuperacji .
Mam nadzieję, że inwestor posiada wiedzę co było przewożone w tych kontenerach. Tam przecież przewozi się dosłownie wszystko od pluszaków po odpady chemiczne, które potrafią wycieknąć z beczki do kontenera.
Też o tym pomyślałem po obejrzeniu filmu. Poza tym jakie 'zero waste', skoro stal można ponownie przetworzyć, to jest raczej 'keep waste i zarób na modnym trendzie', ale co ja tam mogę wiedzieć o śmieciach.
Duża ilość okien i cienkie ściany wróżą wysokie koszty ogrzewania zimą. Poza tym, żeby postawić cokolwiek, trzeba kupić działkę, a te w Polsce nie są ani małe, ani tanie. O przyłączach nie wspomnę.
9:50 punkt rosy "opracowała" natura i "fachowcy" nic specjalnie nie zmienią, jeśli inwestorowi zależy na jak najcieńszej izolacji wobec ograniczonej powierzchni. Problem pojawi się nie tylko w okresie jesienno-zimowym, ale i na przełomie wiosenno-letnim, kiedy są duże dobowe wahania temperatur i poziomów wilgoci w powietrzu. Klasyka. Rozwiązaniem (a w zasadzie ograniczeniem kondensacji) jest "przesunięcie" punktu rosy na zewnątrz obiektu, poprzez grzanie ORAZ przede wszystkim - zwiększenie wydajności wentylacji ukierunkowane na usunięcie nadmiaru wilgoci w powietrzu.
Możliwe że w tym wypadku, jako że ogrzewanie idzie za pomocą pompy ciepła, nawet w zimie używana jest jako osuszacz, stąd też tak wysokie koszty energii elektrycznej.
Zero waste. Proszę nie kompromitujcie się. Nikt nie buduje konstrukcji z kontenerów do utylizacji bo są one w fatalnym stanie. Najpierw trzeba by było zreperować taki kontener, doszczelnić i zabezpieczyć ponownie przed korozją. Potem trzeba przerobić te kontenery pod projekt.
Z drewna z lekkiej konstrukcji taki metraż można uzyskać w kwocie 40 tys zł piec na palet czy na gaz i jest oszczędność, kontenery w Polsce raczej nie przejdzie :)
Też trochę nie rozumiem tych kontenerów. Nikt ich za 2 tys nie oddaje ten kontener to cena 6500-8000 zł + transport. A w zasadzie wartosć to ma sama rama. I teraz wystarczy przeliczyć ile będzie kosztowała ta kantówka czy nawet stalowa konstrukcja nośna. Dom = para wodna-> ocieplenie od środka + metalowa puszka oznaczają problemy z wilgocią(będą zawsze problemy przy normalnym mieszkaniu). Do tego jeśli to ma być sensownie ocieplone to kontener powinien być ocielony 25 cm styropanem co znacznie zmnieszy jego powierzchnie. Jedyny + jest taki ze stawiasz kontener i masz znacznie przyśpiesza to pracę. Ale dla mnie to max. dom letniskowy gdzie od wenwątrz jedynie płyta KG i w to upchany 2-4 cm styropianu dla wygłuszenia a na zewnątrz malujesz i zostawiasz jak jest. W zasadzie taki letniskowy kontener w czasie 2 tyg. urlopu idzie zrobić. Ale na mieszkalny to słabo zwłaszcza ze nie sprzedawalny.
tylko, że taki kontener już gotowy pod klucz będzie kosztował ze 20-30 koła. Albo chłop to sam sprzedaje i robi biznes życia goniąc to 150tysi, albo ktoś mu za tyle sprzedał a on sam jest imbecylem
A coś takiego jak wentylacja grawitacyjna to gips.Musi być nawiew/czerpnia powietrza/ i kratka wywiewna.Najlepiej było wywiew umiejscowić na środku blisko kuchni lub łazienki i wypuścić po ad dach .W tym rozwiązaniu najlepiej by było zamontować jakąś połać dachową nawet o nachyleniu 20% ,daszek o nachyleniu w jedną strone i nieduźej grubości,która pełniła by role przegrody termicznej i wtedy efekt deszczu zniknie choć widze klimatyzator na górze kontenera to musicie państwo grzać obiekt cały rok bo macie wykończenie płytami gipsowymi ,pewnie z dość cienkim ociepleniem .Ocieplenie trzeba było wykonać od zewnętrznej strony i oszalować jakomś fakturą np z drewna lub inną i w ten sposób nie zabierać pow.wewnętrznej uźytkowej.Ciekawe co z ociepleniem od spodu kontenera,które jest bardzo ale to bardzo waźne.Pozdrawiam serdecznie.Prosze oglądać Japońskie strony o bud.kontenerowym.Polecam . Oni są bardzo pragmatyczni ,rozsądni w stosowaniu nowych rozwiązań.
Czym bys zaizolował kontener? Ja bym zrobił ogrzewanie ondolowe na drewno, taki grzejny fundament i na tym położył ten kontener, no i plus wentylacja grawitacyjna.
@@krytycznywilk8473 Grawitacyjna nie da rady (trzeba by komin wystawić 1-2m nad dach, a do tego ogrzać całe powietrze którym uzupełnisz to wyciągnięte). Stawiałbym jak już na rekuperację, obecnie rekuperatory są coraz tańsze, a w takiej kubaturze dużej wydajności nie potrzeba, kwestia miejsca.
Bez wymiany gazowej ,czyli wymiany powietrza nastąpi zagrzybienie w środku obiektu. Musi być ogrze-wany aby w środku nic nie spleśniało .Obojętnie jaki sposób ogrzewania ,wymiany gazowej ,powietrza z podgrzaniem lub wymianą ciepła w rekuperatorze. Oczywiście do wentylacji prawidłowo wykonanej musi być zrobiona czerpnia, kratka wentylacyjna nawiewna regulowana i wywiew zrealizowany w formie przewodu wywiewnego wyprowadzonego ponad dach z końcówką ,czapką w formie np:kuli , tulipana czy w kształcie litery h . OCZYWIŚCIE w rurze wyprowadzającej ,wywiewnej moźna zastosować regulacje , np : regulacje w postaci czopucha jak w przyłączach ,pieca spalinowego lub kominka do kanału w kominie.Moźna taką instalacje wentylacyjną zamontować po stronie zewnętrznej kontenera i wtedy nie dziurawimy dachu. LATWOŚC MONTARZU I WYPROWADZENIA PONAD KONTENER PRZEMAWIA ZA TYM ROZWIĄZANIEM. OCZYWISCIE MOŹNA I NALEŹY WYKONAĆ OCIEPLENIE ,IZOLACJE TAKIEJ RURY ABY GRAWITACJA DZIAŁAŁA. JESZCZE JEDNO WYPROWADZAMY I TROJAKIEM ŁACZYMY GÓRNĄ I DOLNĄ RURE,KTÓRA NIE WOLNO ZOSTAWIĆ BEZ ZAKOŃCZENIA ,tzw ODSKRAPLACZ JEST KONIECZNY. POZDRAWIAM RAZ JESZCZE.
jeżeli chodzi o koszt energii elektrycznej można byłoby pomyśleć o panelach fotowoltaicznych zwłaszcza, że są to dwa domki i powierzchnia dość konkretna
jak w takim domku kontenerowym jest rozwiązane opróżnianie wc - jest podłączenie które wchodzi do ziemi czy jest zbiornik i trzeba zamawiać firme do opróżnienia? oprócz tego - czy taki domek kontenerowy jest na sztywno na ziemi czy można go przesunąć w inne miejsce? ogólnie chodzi mi o to na czym stoi taki domek? np czy coś jest między tym domkiem i ziemią? prąd - czy energetyka nie robi problemu, żeby podciągnąć kabel do takiego domku?
To może być fajne mieszkanko dla jednej osoby ale jak ktoś mówi że jest idealne dla rodziców z dziećmi to jest chyba teoretykiem posiadania dzieci. Może się sprawdzić co najwyżej z jednym małym dzieckiem.
Pracuję w branży morskiej, osobiście nigdy bym nie zamieszkał w takim użytym kontenerze - nawet gdyby był piaskowany, itp. Niektórzy nie zdają sobie sprawy co w takich kontenerach potrafi być transportowane.
@@pomyslnadom Rozumiem że mój komentarz który został przez was usunięty może być dla was niewygodny, ale ludzie powinni znać prawdę i nie pakować się w domy z kontenerów które mogą odbić się negatywnie na ich zdrowiu.
Nie wiem o którym komentarzu piszesz. Usuwany komentarze ze zbyt dużym nagrodzeniem wulgaryzmów. ;) komentarze merytoryczne, również ( a w szczególności ) te krytyczne zostawiany. To z nich widzowie czerpią najwiecej wiedzy i rad. Napisz proszę jeszcze raz swoj komentarz. Niech ludzie znają prawdę :)
@@pomyslnadom Wpisz na wikipedi "Uses of radioactivity in oil and gas wells" (wkleiłem linka ale może dlatego usuwało moje komentarze) Czasami statki zaopatrujące platformy wiertnicze na samej rufie statku transportują jeden jedyny kontener - nie bez przyczyny znajduję się on na samej rufie z dala od innych kontenerów a tym bardziej ludzi. Proszę poczytać również o kodeksie IMDG dotyczącym przewozu ładunków niebezpiecznych, o tym jak niektóre substancje mają wymagania co do składowania.
tak po drodze......drogi ekspresowe ( muszą dać miejsce dla lokalnych małych biznesów'' dla regionalnej kuchni '' dla regionalnego rzemiosła'' kultury i sztuki itp .. dla podróżnych okazja by zapoznać się z bogactwem i różnorodnością Regionów i zajrzenia głębiej '' szansa na nowe kontakty kulturalne, gospodarcze itp. Międzynarodowe kołchozy będą wciskać towary międzynarodowych kołchozów- a to nie jest prawdziwa Polska........ w Hiszpanii takie zlekceważenie potrzeby zarobiania na życie przez lokalną społeczność skończyło się biedą i wyludnieniem. Nawet w tv mają o tym cykliczny program ''pusta Hiszpania''
Ile procent zostało tego kontenera? odchodzą drzwi okna łączenie kontenera nie wiem czy to się opłaca kupić dwa kontenery dać za nich około 25 tysięcy lepiej chyba szkielotowy po drugie czy taki pocięty kontener da się przestawić? Nie zlomie się w pół?
-8tys kontener... - Przewóz na terenie całej Polski z HDS max 1000zl od rejonu... - Okna Nowe 3 szyby na taki domek max 10tys. - izolacja PUR max 2 tys. -OSB, GKbi - 3500tys. -Elementy klejace/montażowe/podłączeniowe max 1000zl -oczyszczalnia 2000-3000tys. Myślę że nawet 30% ceny końcowej robi robocizna. Mebelki i AGD zależy od "disagnu" 10-15 tys w tym wypadku, można również rynek wtórny odwiedzić i być bardziej EKO max. koszt 2tys. Łazienka max 4tys. w tym wypadku powinna kosztować, ale producenci potrafią nałożyć marże to i z 8tys... Wentylacja pozbycie się kondensatu- na zewnątrz kominki do 1m wysokości, nawet z rury 80mm wystarczyły by przy takim metrażu , w części kuchennej łazience i salonie, koszt materiałów max 300zl. Ewentualnie dodatkowo Turbowenty, trzeba pamiętać że człowiek jest również generatorem wilgoci ;) Wentylacja musi być! Warto by było pomyśleć o bateriach słonecznych, o zbiorniku na wodę pomalownaym na czarno=ciepła woda. EKO nie musi być drogie wystarczy poszukać i nie płacić za logo bo większość produktów wychodzi spod tych samych rączek ... Końcowa cena nawet 300% zależy od sprzedającego 😎👍 Fajnie by było jakieś zestawienie dać nie koniecznie super szczegółowe, jak taka tajemnica 👍😎 Koszty za domek zdecydowanie za wysokie, można by było przynajmniej 50% zredukować z podobnym efektem 👍 bo plus koszty utrzymania dochodzą, to ciężko aby bsie zwróciło. Wynajęcie domku za dzień musiało by kosztować w okolicach 600zl za dzień, i przynajmniej wynajmowany 100dni w roku aby miało sens, Rynek jest przejedzony domkami w różnych wersjach będzie ciężko, ale powodzenia 👍💪 Ale trzeba przyznać miejsce/widoki super 👍💪 i pomysł dobry na lokalizację 👍 Jako np. domek dla siebie na wypoczynek to relaks murowany 👍
Domki z zewnątrz wyglądają super. W środku już nieco mniej. Nawet zakładając, że to na wynajem (tzn. że nie ma miejsca na przechowywanie np. ubrań) to wydają się mocno ... zagracone. Nie wyobrażam sobie nie posiadać choć kawałka wolnej przestrzeni - czułabym się klaustrofobicznie - i piszę to z perspektywy osoby mieszkającej na 30m XD Jasne, czasem fajnie jest mieć wszystko pod ręką, ale nie dałabym rady być z kimś w takim domku dłużej niż kilka dni. Widoki z okien nieco ratują sytuację i na weekendowy wypad w 2 osoby na wiosnę lub wczesną jesień taki domek może się sprawdzić, zimą i latem - temperatura daje pewnie wycisk.
Wywód tego pana co do EKO rozwiązań trochę na wyrost, oczyszczalnie biologiczne nie wymagają cudownego dbania o nie, obecnie większość detergentów, czy to do prania czy do zmywania, jest biodegradowalne i można je spokojnie użytkować. O wiele bardziej im zaszkodzimy kiedy kilkoro mieszkańców przechodzi terapię mocnym antybiotykiem i korzysta z toalety.
Kondensacja pary wodnej eliminuje w moim pojęciu to rozwiązanie . Grzyb to choroby i cena ogrzewania powala , a to było przed podwyżkami , które zdaje się będą postępowały geometrycznie . Życie w pomieszczeniu wypełnionym pianką poliuretanową , nie dziękuję .
W zimie zimno , w lato gorąco , wie kto mieszkał w kontenerze albo tzw holenderskim domku , do tego smród pleśni po roku . Wewnątrz design za ciężkie pieniądze i do tego plajta na prądzie za ogrzewanie i AC ... Jest tego od groma na mazurach , tyle że bez klimy , zapraszam do potestowania przez tydzień na urlopie . Pomysłodawcom życzę powodzenia .
We Francji też mieszkamy w takim domku I tam też jest problem ze skraplaniem wody Wilgotność duża na północy kraju i w domku też wilgotno Dobrze że mieszkamy tylko kilka tygodni Cały rok sobie nie wyobrażam tam mieszkać
Wlaanie stawiam tski domek. Kupilem niemieckie biuro. Dosc dobry standsrd. Ale do nax remontu pod siebie. Sadze ze 80-90tys bedzie kjsztowalo wszystko razem. Sam kontener 25k. Oczywiscie bez pradu czy studni glebinowej, nie wiem tez czy oczyszczalnia sie zmisci w tej kwocie. Tyle ze izolacje mam 25cm dach 30 podloga 25cm , klima split, nowe okna z zaluzjami , taras , obicie deskami palonymi ;) cena niska bo to tylko material wszystkk robie sam.
Fajne rozwiązanie i przede wszystkim inicjatywa. Tak jak było powiedziane może nie jest to po przekalkulowaniu najlepsze z możliwych rozwiązań, ale chodzi tu bardziej o ideę. I to warto chwalić. Subskrybuję i czekam na kolejne odcinki.
nope z punktu widzenia architektów jest to ogólnie nie opłacalne rozwiązanie XD mocno się tym interesowałem wiec możesz uwierzyć mi na słowo domy z kontenerów to jest takie hmm jak by to nazwać "modne"
Wg mnie pomysł mocno chybiony. Ekonomicznie nieopłacalny, użytkowo problematyczny a do tego ta cała ekologia bardzo mocno naciągana. Ale sam odcinek ciekawy, fajnie zobaczyć ludzi którzy mimo wszystko porwali się na coś takiego.
Polecam film: 7 reasons why shipping container homes are a SCAM i włączenie krytycznego myślenia. To może być dobre jedynie jako lokum letniskowe, tymczasowe, ale nie mieszkanie full time, do tego nigdy nie wiadomo co było w danym kontenerze transportowane ;).
There are several inaccuracies in this video, let's go over some of them. 1) Shipping containers do require some reinforcement, but recycling even a one time use shipping container into a permanent structure is environmentally sound, and even if you do use steel reinforcement the steel used for that reinforcement is relatively inexpensive. The reason why it's environmentally sound is because one time use shipping containers are actually very common. This video doesn't touch on shipping practices and there are many good containers that end up being stacked in some warehouse field that are destined to rot because they'll never be shipped out again. 2) You can use 1x1 framing on the interior and exterior with environmentally friendly spray foam insulations (which have been available for nearly a decade now) thus preventing sweating, reducing interior space loss, while reducing overall frame out costs and cladding costs. 3) Under US law, the contents of a shipping container and its full history must be disclosed. So not just where it's been, but what it contained. Shipping containers that are damaged or have been exposed to chemicals that may or are known to cause health issues aren't allowed to be sold to the general public. This is regulated under the EPA. 4) Interior shipping costs for a shipping container are actually far lower than you might think. In almost every state in the US you can buy a shipping container for under $2000 and if you're within 100 miles of the seller's location, they'll ship it to you for free. 5) The exterior paint may contain some carcinogenic or hazardous chemicals (anti-corrosives), however, new sealant layers can prevent leeching, and is generally recommended anyways to prevent rusting. Overall container homes are actually a valid and inexpensive way to construct a shell for a home or building. They repurpose an otherwise wasteful and carbon intensive material (steel boxes) into something with longevity after their useful life as a shipping container is complete.
Jak dla mnie totalne bezguscie. Jak do szarej puszki dać białe okna? Bo tańsze były albo z odzysku? Antracyt to by stoil. Idąc w stronę sypialni trochę stara miejsca.
Cena za stan dev to yak z 50 na górkę wzięta, u mnie wyszło 50 parę koła Nie mam najmniejszych problemów z kondensacją, wystarczy styrodur 2cm od zewnątrz lub piana z natrysku i blacha w kształcie tej na kontenerze izolacja też 2 cm
Jeszcze trochę, to wszyscy Polacy będziemy mieszkać w kontenerach,bo ceny mieszkań są w tym kraju z kosmosu w stosunku do zarobków,chcą Polskę wykupić ci z zachodu ,ich stać na kupno mieszkań,działek,nie długo będziemy w swoim kraju u nich sprzątać
Dla mnie tragedia miejsce w szczerym polu wygląda to jak buda dla cięcia z zewnątrz albo kontener dla bezdomnych bardzo podobnie wyglądające postawiło miasto u mnie dla bezdomnych...a koszty prądu jakaś masakra to ma być nowoczesne i eko jakiś żart ...a w lato podejrzewam że tam bez klimy nie da rady wytrzymać to u mnie w bloku z wielkiej płyty koszt ogrzewania miałem za ten sezon gdzie zima była chłodna 1300zl za c.o bo wiadomo c.w u to według zużycia a temperatura w mieszkaniu komfortowa 23 stopnie
Dziękuję Wam bardzo za oglądanie Pomysłu na Dom. Właśnie rozpocząłem swój najnowszy projekt i chciałbym Was serdecznie zaprosić do zapoznania się z nim pod tym linkiem --> th-cam.com/video/4aoys6JSvhY/w-d-xo.html
Pierwsza rozmowa na kanale BALANS, to spotkanie z Robertem Rutkowskim, znanym psychoterapeutą. Jak pornografia niszczy nasze mózgi? Co powinno być sensem w naszym życiu i jak obrać właściwy azymut? Co jest ważniejsze w życiu od pieniędzy?
Jeśli ktoś mówi, że ten domek jest idealny dla rodziny z małym dziećmi, bo wszystko jest na wyciągnięcie ręki z powodu małego metrażu...to albo nie ma dzieci, albo jest kompletnym wariatem. Tak czy siak nie wie o czym mówi.
Jest debilem trzeba nazywać sprawy po imieniu !
Też jako pierwsze nasunęło mi się to nieżyciowe spostrzeżenie tego pana.
ale to domek na wakacje:)) i raczej chodziło o to ze ze srodka widac co dzieci robią poza domem
Ja tak tylko napisze ze większość ludzi się wychowało na metrażu ok 35-50 m. Wiec …
@@justynak4774 ale 50 metrów to nie 35 na 3 osoby.
Dobra starczy tego badziewia,naciągactwa,sprzedam Wam mój patent na ,,dom za frajer''.Idźcie do firmy produkującej szamba betonowe,zamówcie takowe na zamówienie,np.3 metry na 4,i wysokie na 2,5,do tego klapa górna bez otworu.Stawiacie takie na działce,2 lub 3,na zagęszczonej podsypce żwirowej,ścianami do siebie,ciasno i macie 36 metrów kwadrat.I teraz-wycinacie tarczą do zbrojonego betonu otwory drzwiowe i okienne,koszt dachu odpada,bo przykrywacie grubą folią budowlaną(która rozkłada się kilkaset lat)obsypujecie humusem i sadzicie trawę(latem izoluje od upałów,zimą od mrozu,odpadają rynny i odpływy)docieplacie styropianem.Podłączacie się do mediów,instalacje wewnętrzne robicie natynkowo(wygląda to jak w bunkrze,ale za to industrialnie :) )ścian nie gipsujecie,lekko przeszlifować nierówności.Takie szambo kosztuje ok 4-5 tysięcy z przywózką i postawieniem.Oczywiście można je konfigurować w dowolne kształty,jedno na drugim,lub pod powierznią gruntu jako piwnica,itp,itd.Za te 150 tysi odwalę takie szamboranczo,że starczy na małą działkę i samochód.Nie dziękować.
GENIALNE ;]]
Ale żeby było "Zero Waste" musi być używane, a nie nowe.
@@aboltorigami0 Aby ustabilizować takie "domki" trzeba wsadzić dodatkowo dużo stali, nowej, która nie jest tania. Aby to było mieszkalne musi tam masę nowych rzeczy wejść. Dziękuję.
Stary, dzięki 😆!!!
Ciekawa koncepcja :)
Zdaje mi się, że inwestor kompletnie nie rozumie idei domów z kontenerów. To ma być budżetowe rozwiązanie, gdzie większość prac wykonuje się samemu. Jeśli zatrudnimy firmę jako wykonawcę, do tego pewnie projektanta i mebelki z najwyższej półki, to i milion możemy wsadzić. Dodatkowo koszt ogrzewania to jakieś nieporozumienie. Utopić 100, albo nawet 150 tysięcy w domku na zgłoszenie... Jakby to dyplomatycznie ująć... no, nie ma się czym chwalić.
oni by zrobili meble z palet, które byłyby znacznie droższe niż jakieś standardowe meble w sklepie meblowym - gdzie to miał być odzysk czegoś, co już raz posłużyło czemuś.
co prawda to prawda, ikea tez ma ladne meble i do tego idealnie przystosowane do nieduzych powiezchni, mnie natomiast zastanawia dlaczego niewykozystano do ogrzewania systemu nadmuchowego ktory na pewno jest tanszy w urzytkowaniu poniewaz zasilany jest gazem a do tego unika sie kondesacji pary wodnej co jest problemem w wiekszosci domow szkieletowych wykonczonych np plytami kartonowo-gipsowymy, w US to funkcjonuje i dziala bez zarzutu ;)
co do prac to dokladnie wiekszosc wykonuje sie samemu a nie powierza zewnetrznej firmie lub tez zleca sie poszczegolnym osobom jezeli nie ma sie o tym pojecia (nie wszyscy sie znaja na wszystkim) , nigdy ale to nigdy nie zamawiamy all in one w jednej firmie bo skore z czlowieka zedra, moim zdanie tutaj mnoznik kosztow trzeba policzyc min x3 :)
Taki on jest eko i zero waste jak Greta lecąca samolotem po świecie, żeby krzyczeć how dare you!
nie do końca. Z tego co widać, to właśnie dlatego ta forma, bo ma przyciągnąć gości. To nie pod siebie a pod mini "hotel". Pytanie tylko czy te koszty utrzymania nie za wysokie ale może się spina.
@@SirSiemanko l
Proponuje ten kontener zakopać i wchodzić jak do lisiej nory - tracisz okna, ale w zime tańsze ogrzewanie (które jest fatalnie drogie w metalowej puszcze, a w lato siedzieć tam to jak w komnacie tortur - gdzie cię powoli smażą.....)
..... jakby jeszcze zrobić komorę powietrzną między glebą a metalem to by nie był głupi pomysł - od razu bunkier masz na wojnę :) albo piwniczkę/winniczkę jakąś na działce, nie zmniejszając powierzchni działki.
Wielki wielki plus za szczerość inwestorów! Domki bardzo fajne. Sam bym taki chciał.
150 tys i masz
W końcu zaczynasz mówić o wadach, super ;)
Klasyczny dom 134m2 ogrzewam do 21 stopni prądem za niecałe 3tys. Zł rocznie. W tym grzanie wody dla 4 osób. Kontenery świetnie nadają się do adaptacji ale na garaż/szopę a nie dom. Przynajmniej w naszym klimacie
Właśnie o to chodzi, samo postawienie tego, to dopiero początek eko zabawy. Utrzymanie ciepła w blaszaku pożera ogromne nakłady energii i pieniędzy.
Jeśli coś ma byc eko to przede wszystkim w eksploatacji. Nowomowa tego Pana może na niektórych robić wrażenie ale przykro mi to nic z eko nie ma wspólnego.
Tu nie ma zalet ! Jest to kontener i nim zostanie 😂
No tak.
Serio za 70 M2 10 tys złotych za ogrzewanie ... ? To duża ilość zapotrzebowania na energię elektryczną to też jest zero waste i Eco ? 😂😂😂😂
no wiesz eko kosztuje, ja przy 150 m spalam ekogroszku za 3000 max 4 000 i chodzę w krótkim rękawku
@@VEKYR900 no wiesz ja mam 120m2 i spalam ok 60 butli propanu w domu 120m2 (60x50zl)
Agregat prądotwórczy kosztuje
@@robo13vw i co da radę płytę indukcyjną pociągnąć jak ktoś zechce ją normalnie podłączyć a nie na 230V?
@@Blejk_Karington nie
lepszą opcją jest kupić same szkielety kontenera, ~1/2 ceny + koszt scian z ociepleniem, likwidujesz problem termosu
Tez rozważałem kontener i wyszlo mi ze koszty sa za wysokie, jednak chyba to jest fajne w budowaniu domu, ze robisz jak Ci sie podoba, dlatego brawo dla inwestora że zrobił jak chciał! A co do kosztów, to oczywiście ze kosztuję, to nie jest domek robiony ręcznie tylko inwestycja, i choćby przez coś ciekawego, jak możliwość spania w kontenerze, wyższa cena mu sie spłaci - np. wiekszym zainterowaniem :) ps. Prowadzacy robisz naprawdę dobra robotę! Najlepszy kanal tego typu na polskim YT :)
Kontener morski ma jedną zaletę - standardowy znormalizowany wymiar i mocowania w przypadku chęci podniesienia czy przeniesienia w inne miejsce. NIC WIĘCEJ.
@@czarekkropiewnicki7214 Niestety w przypadku zabudowy z więcej niż jednego kontenera, druga zaleta odpada, bo zwykle są spawane bądź skręcane razem a pomiędzy nimi powinno być docieplenie i instalacje, a więc łatwo rozczepić się nie da.
@@andrev3 To zrób to ZAWCZASU z głową - zatem tak, żeby było łatwo a nie od razu "odpada". Powiedz te "sie nie da" na pierwszej z brzegu budowie, gdzie połączonych bywa i kilkadziesiąt kontenerów razem i piętrowo.
@@czarekkropiewnicki7214 Trochę co innego kontenery na budowie, a co innego kontener mieszkalny (zwłaszcza całoroczny) gdzie siłą rzeczy pomieszczenia są szersze niż szerokość kontenera.
@@andrev3 Nie kombinuj i nie teoretyzuj, chłopie. Jedź na budowę i sobie obejrz całe stołówki zbudowane z kontenerów.
Zero Waste też mnie zbiło z tropu. poniżej ktoś w komentarzu wpisał "pianka PUR i ECO to powód do polemiki".
mnie zastanawia jeszcze dlaczego nie ma systemu zbierania deszczówki i uzdatniania jej jako woda pitna.
można też było zastosować separację metanu z wody brudnej do zasilenia kuchenek gazowych (zamiast elektrycznych) czy jednostek klimatyzacji. o użyciu kontenerów nowych lub po jednym kursie już nawet nie wspomnę. i jakoś nie dostrzegłem na zdjęciach z drona instalacji PV, wiatrowej i/lub hydro do zasilania elektrycznego a później zdziwienie, że rachunki takie duże.
"tak to Panie Inwestor wychodzić musi jak się z miasta do lasu wyprowadzasz ale nie chcesz rezygnować z wygody lub poszukać rozwiązań alternatywnych."
Inwestor rzuca frazesy o ideologi Zero Waste ale w gruncie rzeczy wyznaje ideologię KONSUMPCJONIZMU!
Nie używa chemii, ale ma zmywarkę...
@@MARKOSWEJ1989 xD
Tutaj żadnej ekologicznej idei nie ma ! taki kontener to zimna buda bez rekuperacji. Ile tam wejdzie ocieplenia 5 może 7cm max do tego metal doskonały przewodnik idealnie odwdzięczy się mostkami w newralgicznych miejscach. Ogrzanie tego pseudo eko domku będzie kosztowało tyle co 150m2 dobrze izolowanego domu z reku nie mówiąc już o budownictwie pasywnym.
Co do rachunków za ogrzewanie (prąd) to kosmos... Mój dom z odzyskiem ciepła 100m2 w środku 22C + garaż 2x27m2 18C rachunek za gaz 240zł za luty gdzie mieliśmy mrozy , 190zł za marzec. Dziękuję gaszę ostatni światło.
Dobry temat do ciepłych krajów albo z dość wysoką średnią temperaturą ale na pewno nie w PL, No chyba, ze jako domek letniskowy (wcale nie tak tani).
Do cieplych krajow za bardzo w globus bedzie grzało🤣
chłopa chyba na marsa wystrzeliło
A nie wystarczy dać na to 30 cm styropianu i mniej tych okien?
@@swiadomy1 Nie, bo wtedy aby przewieźć kontener drogą publiczną musiałbyś to zrobić jako gabaryt co wiąże się z gigantycznymi kosztami (składanie znaków, specjalna firma z licencją i pilotem, przeróżne opłaty dodatkowe) to wszystko jeśli byś ocieplał od zewnątrz bo od wewnątrz nie wchodzi w grę bo kontener miałby w środku szerokość 190cm... No i najważniejsze, z uwagi na konstrukcję ciężki temat z uwagi na mostki i ograniczenia (punkt rosy w przegrodzie=korozja kontenera)
@@dariuszmular1051 ale styropian dajesz przecież na koniec, na miejscu...
zakup konteneru 8 tys zł a koszt finalny 150 tys zł...???? serio? :/
xD
Najgorsze jest woda
Otrzymałem w spadku 500 m kw. ogrodu. Wobec tego rozważałem różne warianty w miarę taniego i funkcjonalnego domku. W końcu trzy lata temu kupiłem za 33 tys. używany całoroczny z kompletnym wyposażeniem domek holenderski o wymiarach 11x 3,7 m. Wcześniej rozważałem również wykorzystanie kontenerów morskich, ale oglądając między innym ten film widzę, że domek holenderski jest dużo tańszym rozwiązaniem. Oczywiście domek holenderski ma sporo wad, ale idzie je ogarnąć, do nich się dostosować i da się w nim żyć przez cały rok.
Domek holenderski wygrywa w porównaniu z kontenerem za 150 k
Domek holenderski, już z założenia jest mieszkalny, kontener to tylko stalowa puszka. Ocieplenie kontenera w sensownych parametrach zmniejszy kubaturę i to znacznie (zwłaszcza szerokość, zejdzie poniżej 2m więc nawet dużego łóżka nie wstawisz). Ogólnie zamiast płacić 8tyś za kontener można kupić np. drewno na cały domek szkieletowy który spokojnie sobie ocieplisz w sensowny sposób, nie będziesz mieć problemu z wilgocią, a do tego może być bardziej ustawny.
ekskluzywny menel ...dawno go nie widziałam?:)
Skoro to nie jest tanie, jest problematyczne to po co? tylko po to żeby kontener nie poszedł na złom?
Po to ze gosc wlozyl pieniadze I teraz nie ma wyjscia-jakos musi sie odkuc
@@jarosawmasowski3170 a to nie tak, że ten typ to sprzedaje i robi ludków w chuja? Xdd
w sensie z tych 150tysi, 100 to jest jego marża i czysty zysk, bo jeden kontener kosztuje 5tysi + 45 na dostosowanie go to aż za dużo
Te kontenery tam pasują do otoczenia jak siodło do świni.
Powodzenia w kupnie kontenera za 8 tys, mały w miarę nie poobijany 20 stopowy to co najmniej 10tys netto, transport to ok 2 tys netto plus dźwig za mniej jak tyś nie przyjedzie żeby 2 kontenery zdjąć, kolejna sprawa to to, że wcale nie jest tak łatwo postawić taki dom, jeśli ktoś nie wierzy niech pójdzie do starostwa i zapyta, jedynie z pomocą projektanta, jeśli ktoś ma trochę wyobraźni to powiem tak, kilka mam blachy, może z 10cm izolacji termicznej to tu wszystko, na budynkach mieszkalnych jest minimum 15cm izolacji termicznej, 24cm muru plus wykończenie a i tak w zimę piździ. Jest to ciekawy pomysł ale napewno bardzo daleko od zero waste (kontener to żaden śmieć skoro w 100% idzie do odzysku, blacha do huty płyta z podłogi na wiór i w pellet albo płytę... I jeszcze jedno często ludzi się czaruje, że domek holenderski czy właśnie taki z kontenerów stawiasz bez zgody jako budynek tymczasowy itd. a to totalna bzdura, tymczasowe mogą stać... Ale max 180 dni, później musisz przestawić co najmniej metr i od nowa papiery, a żeby na legalu to zrobić musisz zgłosić budowę do 35mkw na zezwolenie bez projektu ale tu kolejny problem, jeśli działka nie może dostać warunków zabudowy to jedynie możesz postawić jak się uda to domek letniskowy w którym wg przepisów nie możesz mieszkać cały rok, tu pojawia się kolejny problem np przyłącza prądu, bo na taki domek letniskowy dostaniesz też odpowiednią taryfę na prąd (drogo) skąd to wszystko wiem? Z własnego doświadczenia, dwa lata problemów i załatwiania a dom 35mkw nadal jest na pograniczu prawa...
PORAŻKA!!, to zda egzamin w innym klimacie ale w naszych warunkach klimatycznych się nie sprawdza.
Drugi pan używa słowa "jakby" jako przecinka, a przecież to słowo ma swoje znaczenie. Wystarczy zamienić je na któryś synonim, by w pełni unaocznić, że słowo "jakby" całkowicie wypacza sens wypowiedzi.
Super miejsce. O takim marzyłem. Skończyło się na osiedlu w otoczeniu lasu. W moim przypadku mam 180m z 5 kontenerów.
Wow! Koniecznie musisz nam pokazać swoj dom! Piętrowy domek?
Ja też chętnie zobaczę
Również chętnie zobaczę ;)
Ja też
@Mruuuczek dla singla i dom letniskowy, to ok
Przepięknie, stylowo i ergonomicznie urządzone wnętrze, otwarcie na naturę.. nie jestem fanką kontenerów, ale ta realizacja jest mistrzowska!
wy sprawdzacie ceny kontenerow?? to doliczcie koszty wykonczenia i juz kompletnie sie nie oplaca cena za calosc to zart
Da się takie znaleźć. Inna kwestia to stan takiego kontenera.
Koszty wykończenia jak w przypadku Kamila widać, że mogą być wysokie.
Jak udało się zdobyć pozwolenie/brak sprzeciwu w takiej okolicy? Co to za ziemia?
Faktycznie eko i 0 waste i 10koła za prąd rocznie ;)
Ta... i 150 tys. zł na początek 😉
Czemu 10k za prąd?
10 koła przed podwyżkami. Ekologia to wymysł oszołomów dla bezmózgów..
@@bullfrogboss8008 bo to zwykły kontener, ciężko to ocieplić. Wełny za dużo nie dasz, bo się drastycznie przestrzeń zmniejszy, ocieplenie pianką też nie gruba warstwa. To w filmie nawet nie ma fundamentu, nie wspominając o ociepleniu fundamentu. Dla mnie psudo sensacja. Wolałbym małego drewniaka.
@@Rismeliusz Dziękuję :)
Dobry film, pokazuje faktycznie to co ma w tytule, super, dzięki.
Jak pianka Pur to już polemizował bym z ideą Eko, a już na pewno że to zdrowe
poliuretan jest wytwarzany z odpadow plastikowych, po za tym to jedno z tworzyw ktore moga byc biokompatybilne
Psia buda w kosmicznej cenie!
fajny pomysł na prezent ❤
No to w tym i następnych latach za prąd będziesz pan płacił jak za cukier i węgiel cóż zrobić... Życzę powodzenia i wytrwałości pozdrawiam
Kurde, ależ to jest rozkosznie absurdalna technologia :D
Przepraszam za tę uwagę, ale nie da się też nie zauważyć, że wygląda to paskudnie i zwyczajnie szpeci całą okolicę. Jak tymczasowy barak, postawiony dla robotników.
No bo o to chodzi.Haslo Klausa Schwaba z World Economuc Forum " nie będziesz miał NICZEGO I BEDZIESZ SZCZESLIWY". Mieszkalnictwo dla nowych niewolnikow....
Mi się akurat podoba, ocena estetyki na podstawie skojarzeń to droga na manowce. Ale w tych warunkach rzeczywiście jest bez sensu ;)
@@anetasaro9711 tacy jak ty będą mieć wszystko i też nie będą szczęśliwi, bo definiują was graty, które posiadacie. Boicie się, że jak je stracicie to sami też znikniecie. Odpowiednio zmontowane kawałki tworzyw sztucznych, drewna, szkła, metalu, to was definiuje. Jesteście jak roboty kuchenne: automatycznie wykonujecie czynności z których nie rozumiecie, żeby otrzymać za swoją pracę rzecz, która nadaje sens waszej egzystencji.
Wygląda paskudnie, bo zostawili zewnętrzne ściany bez wykończenia. Niedaleko mnie stoi dom z kontenerów i wygląda najlepiej spośród wszystkich w pobliżu
@@nannull4851 bzdety i tyle.Jak chcesz to żyj w slumsach ,bo Ci jakiś Schwab rozkazał.
Fajny na weekend,albo wakacje nad jeziorem.
mieszkalem kilka dni w podobnym domku w Holandii...wewnątz sciany ładne białe gladkie z jakiegos plastiku...na podłoge dosłownie po tych scianach spływała wilgoc non stop...reczniki musialem klsc na panelach...niestety sama piana izolacyjna zapewne o grubosci 10-15 cm równiez nie wystarczy...w upalny dzien bedzie tam jak w konserwie...
Wilgoć skądś się musi brać, najczęściej jest to brak wentylacji (wtedy wilgotność w naturalny sposób rośnie, ponieważ człowiek ją wydycha, przychodzi z gotowania itp) a do tego mostki termiczne (wtedy przy ścianie spada temperatura i nadmiar wilgoci się kondensuje). I dokładnie w tej kolejności się powinno z nią walczyć, czyli robimy porządną wentylację (rekuperacja, przy tej kubaturze nie musi być bardzo wydajna, ale grawitacyjna nie da rady, zaś mechaniczna bez odzysku wychłodzi szybko wnętrze) i likwidujemy mostki cieplne (najczęściej narożniki, gdzie podwieszony sufit i podłogi mocowane są do kontenera).
W NL to całe domki w plastiku nawet dach :( Pamiętam jak upały były po 32 stopnie to nie wyszło w tym siedzieć, wchodziło się późnym wieczorem bo w środku piekarnik.
Mówisz minus o kondensacji pary wodnej to nie jest minus to jest ogromny problem po roku eksploatacji będzie wszędzie wilgoci i pełno wykwitów ratunkiem może być zastosowanie rekuperacji .
Himalaje hipokryzji :D
Mam nadzieję, że inwestor posiada wiedzę co było przewożone w tych kontenerach. Tam przecież przewozi się dosłownie wszystko od pluszaków po odpady chemiczne, które potrafią wycieknąć z beczki do kontenera.
Każdy kontener ma numer, który pozwala to zweryfikować. Poza tym do sprzedaży trafiają kontenery, które nie przewoziły tych toksycznych substancji.
Zero Waste i taka konsumpcja prądu?! Hmmmm...
Też o tym pomyślałem po obejrzeniu filmu. Poza tym jakie 'zero waste', skoro stal można ponownie przetworzyć, to jest raczej 'keep waste i zarób na modnym trendzie', ale co ja tam mogę wiedzieć o śmieciach.
Zero waste=panele fotowoltaiczne, to miałoby sens.
Panele 0 waste XD poza tym 10k na 2 domki na rok to wychodzi około 400zł na miesiąc za domek to dużo 😅
@@huberttarganski2095 dokładnie albo przynajmniej ogrzewanie na butle gazowe tak jak jest w domkach angielskich
@ też Cię zje cena gazu...
Duża ilość okien i cienkie ściany wróżą wysokie koszty ogrzewania zimą. Poza tym, żeby postawić cokolwiek, trzeba kupić działkę, a te w Polsce nie są ani małe, ani tanie. O przyłączach nie wspomnę.
Kosmiczna cena heheh chyba ze złota te kontenery .....
Ten kontener to jakis Big Brother?Z zewnatrz wszytko widac,zadnej prywatnosci.Dodatkowo pewnie problem z ogrzewaniem.
9:50 punkt rosy "opracowała" natura i "fachowcy" nic specjalnie nie zmienią, jeśli inwestorowi zależy na jak najcieńszej izolacji wobec ograniczonej powierzchni. Problem pojawi się nie tylko w okresie jesienno-zimowym, ale i na przełomie wiosenno-letnim, kiedy są duże dobowe wahania temperatur i poziomów wilgoci w powietrzu. Klasyka. Rozwiązaniem (a w zasadzie ograniczeniem kondensacji) jest "przesunięcie" punktu rosy na zewnątrz obiektu, poprzez grzanie ORAZ przede wszystkim - zwiększenie wydajności wentylacji ukierunkowane na usunięcie nadmiaru wilgoci w powietrzu.
Możliwe że w tym wypadku, jako że ogrzewanie idzie za pomocą pompy ciepła, nawet w zimie używana jest jako osuszacz, stąd też tak wysokie koszty energii elektrycznej.
Zero waste. Proszę nie kompromitujcie się. Nikt nie buduje konstrukcji z kontenerów do utylizacji bo są one w fatalnym stanie. Najpierw trzeba by było zreperować taki kontener, doszczelnić i zabezpieczyć ponownie przed korozją. Potem trzeba przerobić te kontenery pod projekt.
Z drewna z lekkiej konstrukcji taki metraż można uzyskać w kwocie 40 tys zł piec na palet czy na gaz i jest oszczędność, kontenery w Polsce raczej nie przejdzie :)
Też trochę nie rozumiem tych kontenerów. Nikt ich za 2 tys nie oddaje ten kontener to cena 6500-8000 zł + transport. A w zasadzie wartosć to ma sama rama. I teraz wystarczy przeliczyć ile będzie kosztowała ta kantówka czy nawet stalowa konstrukcja nośna. Dom = para wodna-> ocieplenie od środka + metalowa puszka oznaczają problemy z wilgocią(będą zawsze problemy przy normalnym mieszkaniu). Do tego jeśli to ma być sensownie ocieplone to kontener powinien być ocielony 25 cm styropanem co znacznie zmnieszy jego powierzchnie. Jedyny + jest taki ze stawiasz kontener i masz znacznie przyśpiesza to pracę. Ale dla mnie to max. dom letniskowy gdzie od wenwątrz jedynie płyta KG i w to upchany 2-4 cm styropianu dla wygłuszenia a na zewnątrz malujesz i zostawiasz jak jest. W zasadzie taki letniskowy kontener w czasie 2 tyg. urlopu idzie zrobić. Ale na mieszkalny to słabo zwłaszcza ze nie sprzedawalny.
tylko, że taki kontener już gotowy pod klucz będzie kosztował ze 20-30 koła. Albo chłop to sam sprzedaje i robi biznes życia goniąc to 150tysi, albo ktoś mu za tyle sprzedał a on sam jest imbecylem
A coś takiego jak wentylacja grawitacyjna to gips.Musi być nawiew/czerpnia powietrza/ i kratka wywiewna.Najlepiej było wywiew umiejscowić na środku blisko kuchni lub łazienki i wypuścić po ad dach .W tym rozwiązaniu najlepiej by było zamontować jakąś połać dachową nawet o nachyleniu 20% ,daszek o nachyleniu w jedną strone i nieduźej grubości,która pełniła by role przegrody termicznej i wtedy efekt deszczu zniknie choć widze klimatyzator na górze kontenera to musicie państwo grzać obiekt cały rok bo macie wykończenie płytami gipsowymi ,pewnie z dość cienkim ociepleniem .Ocieplenie trzeba było wykonać od zewnętrznej strony i oszalować jakomś fakturą np z drewna lub inną i w ten sposób nie zabierać pow.wewnętrznej uźytkowej.Ciekawe co z ociepleniem od spodu kontenera,które jest bardzo ale to bardzo waźne.Pozdrawiam serdecznie.Prosze oglądać Japońskie strony o bud.kontenerowym.Polecam . Oni są bardzo pragmatyczni ,rozsądni w stosowaniu nowych rozwiązań.
Czym bys zaizolował kontener? Ja bym zrobił ogrzewanie ondolowe na drewno, taki grzejny fundament i na tym położył ten kontener, no i plus wentylacja grawitacyjna.
@@krytycznywilk8473 Grawitacyjna nie da rady (trzeba by komin wystawić 1-2m nad dach, a do tego ogrzać całe powietrze którym uzupełnisz to wyciągnięte). Stawiałbym jak już na rekuperację, obecnie rekuperatory są coraz tańsze, a w takiej kubaturze dużej wydajności nie potrzeba, kwestia miejsca.
Bez wymiany gazowej ,czyli wymiany powietrza nastąpi zagrzybienie w środku obiektu. Musi być ogrze-wany aby w środku nic nie spleśniało .Obojętnie jaki sposób ogrzewania ,wymiany gazowej ,powietrza z podgrzaniem lub wymianą ciepła w rekuperatorze. Oczywiście do wentylacji prawidłowo wykonanej musi być zrobiona czerpnia, kratka wentylacyjna nawiewna regulowana i wywiew zrealizowany w formie przewodu wywiewnego wyprowadzonego ponad dach z końcówką ,czapką w formie np:kuli , tulipana czy w kształcie litery h . OCZYWIŚCIE w rurze wyprowadzającej ,wywiewnej moźna zastosować regulacje , np : regulacje w postaci czopucha jak w przyłączach ,pieca spalinowego lub kominka do kanału w kominie.Moźna taką instalacje wentylacyjną zamontować po stronie zewnętrznej kontenera i wtedy nie dziurawimy dachu. LATWOŚC MONTARZU I WYPROWADZENIA PONAD KONTENER PRZEMAWIA ZA TYM ROZWIĄZANIEM. OCZYWISCIE MOŹNA I NALEŹY WYKONAĆ OCIEPLENIE ,IZOLACJE TAKIEJ RURY ABY GRAWITACJA DZIAŁAŁA.
JESZCZE JEDNO WYPROWADZAMY I TROJAKIEM ŁACZYMY GÓRNĄ I DOLNĄ RURE,KTÓRA NIE WOLNO ZOSTAWIĆ BEZ ZAKOŃCZENIA ,tzw ODSKRAPLACZ JEST KONIECZNY. POZDRAWIAM RAZ JESZCZE.
Zgrzyta z okolicą. Takie duże śmietniki i tyle.
też o tym pomyślałam
WITAM ŚWIETNY PROJEKT I ŚWIETNA ARANŻACJA WNĘTRZA
Te fotele pod łóżkiem mnie przekonały 🤣🤣🤣
such a beautiful and singing language
Ekologii jest tu niewiele. Dużo osób się już wypowiedziało. To jest domek imprezowy ... letniskowy. Plus.... to tylko lokalizacja.
Świetna robota pozdrawiam 👌
Brak wentylacji !!
jeżeli chodzi o koszt energii elektrycznej można byłoby pomyśleć o panelach fotowoltaicznych zwłaszcza, że są to dwa domki i powierzchnia dość konkretna
A zimą kilka razy dziennie odśnieżanie dachu :)
jak w takim domku kontenerowym jest rozwiązane opróżnianie wc - jest podłączenie które wchodzi do ziemi czy jest zbiornik i trzeba zamawiać firme do opróżnienia?
oprócz tego - czy taki domek kontenerowy jest na sztywno na ziemi czy można go przesunąć w inne miejsce? ogólnie chodzi mi o to na czym stoi taki domek? np czy coś jest między tym domkiem i ziemią?
prąd - czy energetyka nie robi problemu, żeby podciągnąć kabel do takiego domku?
Swietny pomysł na osiedle slumsów
To może być fajne mieszkanko dla jednej osoby ale jak ktoś mówi że jest idealne dla rodziców z dziećmi to jest chyba teoretykiem posiadania dzieci.
Może się sprawdzić co najwyżej z jednym małym dzieckiem.
a na jakiej to dzialce jest? budowlanej?
Pracuję w branży morskiej, osobiście nigdy bym nie zamieszkał w takim użytym kontenerze - nawet gdyby był piaskowany, itp. Niektórzy nie zdają sobie sprawy co w takich kontenerach potrafi być transportowane.
Co mianowicie?
@@pomyslnadom Rozumiem że mój komentarz który został przez was usunięty może być dla was niewygodny, ale ludzie powinni znać prawdę i nie pakować się w domy z kontenerów które mogą odbić się negatywnie na ich zdrowiu.
@@StaxxxInMyJeans wyolbrzymiasz.
Nie wiem o którym komentarzu piszesz. Usuwany komentarze ze zbyt dużym nagrodzeniem wulgaryzmów. ;) komentarze merytoryczne, również ( a w szczególności ) te krytyczne zostawiany. To z nich widzowie czerpią najwiecej wiedzy i rad. Napisz proszę jeszcze raz swoj komentarz. Niech ludzie znają prawdę :)
@@pomyslnadom Wpisz na wikipedi "Uses of radioactivity in oil and gas wells" (wkleiłem linka ale może dlatego usuwało moje komentarze)
Czasami statki zaopatrujące platformy wiertnicze na samej rufie statku transportują jeden jedyny kontener - nie bez przyczyny znajduję się on na samej rufie z dala od innych kontenerów a tym bardziej ludzi.
Proszę poczytać również o kodeksie IMDG dotyczącym przewozu ładunków niebezpiecznych, o tym jak niektóre substancje mają wymagania co do składowania.
Witam wszystkich, gdzie można kupić dom?
Kontener za 7000 dom za 150000, brawo!
tak po drodze......drogi ekspresowe ( muszą dać miejsce dla lokalnych małych biznesów'' dla regionalnej kuchni '' dla regionalnego rzemiosła'' kultury i sztuki itp .. dla podróżnych okazja by zapoznać się z bogactwem i różnorodnością Regionów i zajrzenia głębiej '' szansa na nowe kontakty kulturalne, gospodarcze itp. Międzynarodowe kołchozy będą wciskać towary międzynarodowych kołchozów- a to nie jest prawdziwa Polska........ w Hiszpanii takie zlekceważenie potrzeby zarobiania na życie przez lokalną społeczność skończyło się biedą i wyludnieniem. Nawet w tv mają o tym cykliczny program ''pusta Hiszpania''
Ile procent zostało tego kontenera? odchodzą drzwi okna łączenie kontenera nie wiem czy to się opłaca kupić dwa kontenery dać za nich około 25 tysięcy lepiej chyba szkielotowy po drugie czy taki pocięty kontener da się przestawić? Nie zlomie się w pół?
Przegenialny i mega kreatywny pomysł...szacunek
Gratuluje odwagi i wyobrazni.
Taniej mozna np domek holenderski...albo samemu stawiac to za jeden bylyby dwa ...i bez problemu z kondensacja.
-8tys kontener...
- Przewóz na terenie całej Polski z HDS max 1000zl od rejonu...
- Okna Nowe 3 szyby na taki domek max 10tys.
- izolacja PUR max 2 tys.
-OSB, GKbi - 3500tys.
-Elementy klejace/montażowe/podłączeniowe max 1000zl
-oczyszczalnia 2000-3000tys.
Myślę że nawet 30% ceny końcowej robi robocizna.
Mebelki i AGD zależy od "disagnu" 10-15 tys w tym wypadku, można również rynek wtórny odwiedzić i być bardziej EKO max. koszt 2tys.
Łazienka max 4tys. w tym wypadku powinna kosztować, ale producenci potrafią nałożyć marże to i z 8tys...
Wentylacja pozbycie się kondensatu- na zewnątrz kominki do 1m wysokości, nawet z rury 80mm wystarczyły by przy takim metrażu , w części kuchennej łazience i salonie, koszt materiałów max 300zl. Ewentualnie dodatkowo Turbowenty, trzeba pamiętać że człowiek jest również generatorem wilgoci ;) Wentylacja musi być!
Warto by było pomyśleć o bateriach słonecznych, o zbiorniku na wodę pomalownaym na czarno=ciepła woda.
EKO nie musi być drogie wystarczy poszukać i nie płacić za logo bo większość produktów wychodzi spod tych samych rączek ... Końcowa cena nawet 300% zależy od sprzedającego 😎👍
Fajnie by było jakieś zestawienie dać nie koniecznie super szczegółowe, jak taka tajemnica 👍😎
Koszty za domek zdecydowanie za wysokie, można by było przynajmniej 50% zredukować z podobnym efektem 👍 bo plus koszty utrzymania dochodzą, to ciężko aby bsie zwróciło. Wynajęcie domku za dzień musiało by kosztować w okolicach 600zl za dzień, i przynajmniej wynajmowany 100dni w roku aby miało sens, Rynek jest przejedzony domkami w różnych wersjach będzie ciężko, ale powodzenia 👍💪
Ale trzeba przyznać miejsce/widoki super 👍💪 i pomysł dobry na lokalizację 👍 Jako np. domek dla siebie na wypoczynek to relaks murowany 👍
Sebastian, masz sporą wiedzę. Może pomożesz Kamilowi przy kolejnej inwestycji lub podpowiedz jak może się pozbyć teraz problemu kondensacji?
@@pomyslnadom WENTYLACJA... WEN-TY-LA-CJA ... :-))
Domki z zewnątrz wyglądają super. W środku już nieco mniej. Nawet zakładając, że to na wynajem (tzn. że nie ma miejsca na przechowywanie np. ubrań) to wydają się mocno ... zagracone. Nie wyobrażam sobie nie posiadać choć kawałka wolnej przestrzeni - czułabym się klaustrofobicznie - i piszę to z perspektywy osoby mieszkającej na 30m XD Jasne, czasem fajnie jest mieć wszystko pod ręką, ale nie dałabym rady być z kimś w takim domku dłużej niż kilka dni. Widoki z okien nieco ratują sytuację i na weekendowy wypad w 2 osoby na wiosnę lub wczesną jesień taki domek może się sprawdzić, zimą i latem - temperatura daje pewnie wycisk.
Miejsce super ale za 100 tys zł to można drewniany domek postawić całoroczny i bez problemu kondensacji pary wodnej.
Brak chemii i zmywarka? Są jakieś specjalne tabletki w tym stylu?
Wywód tego pana co do EKO rozwiązań trochę na wyrost, oczyszczalnie biologiczne nie wymagają cudownego dbania o nie, obecnie większość detergentów, czy to do prania czy do zmywania, jest biodegradowalne i można je spokojnie użytkować. O wiele bardziej im zaszkodzimy kiedy kilkoro mieszkańców przechodzi terapię mocnym antybiotykiem i korzysta z toalety.
A co z piorunami w takim blaszanym domku? Czy tu piorunochron w ogóle ma jakiś sens? (od razu mówię - nie znam się ;p)
Taki kontener działa jak klatka faradaya więc osoby w środku są bezpieczne :D. Jest sam dla siebie piorunochronem
Kondensacja pary wodnej eliminuje w moim pojęciu to rozwiązanie . Grzyb to choroby i cena ogrzewania powala , a to było przed podwyżkami , które zdaje się będą postępowały geometrycznie . Życie w pomieszczeniu wypełnionym pianką poliuretanową , nie dziękuję .
Wygląda cudownie
W zimie zimno , w lato gorąco , wie kto mieszkał w kontenerze albo tzw holenderskim domku , do tego smród pleśni po roku . Wewnątrz design za ciężkie pieniądze i do tego plajta na prądzie za ogrzewanie i AC ... Jest tego od groma na mazurach , tyle że bez klimy , zapraszam do potestowania przez tydzień na urlopie . Pomysłodawcom życzę powodzenia .
We Francji też mieszkamy w takim domku I tam też jest problem ze skraplaniem wody Wilgotność duża na północy kraju i w domku też wilgotno Dobrze że mieszkamy tylko kilka tygodni Cały rok sobie nie wyobrażam tam mieszkać
Earthehip jest eko a nie ta kupa plastiku. To jest ciekawy trend. Można zarobić na takich gamoniach, którzy myślą, że są eko
o...Menel :D
Znasz jakieś firmy które zajmują się budowa domu z kontenerów?
gdzie jest szafa?
10.000 za prąd na70m kw. Niezła ekologia🤣
No w uj hahaha
Wlaanie stawiam tski domek. Kupilem niemieckie biuro. Dosc dobry standsrd. Ale do nax remontu pod siebie. Sadze ze 80-90tys bedzie kjsztowalo wszystko razem. Sam kontener 25k. Oczywiscie bez pradu czy studni glebinowej, nie wiem tez czy oczyszczalnia sie zmisci w tej kwocie. Tyle ze izolacje mam 25cm dach 30 podloga 25cm , klima split, nowe okna z zaluzjami , taras , obicie deskami palonymi ;) cena niska bo to tylko material wszystkk robie sam.
Woda okolo 30k, prad 6k za kabel duza dzialka a ja daleko od skrzynki, oczyszczalbia pewnue z 10k.
Fajne rozwiązanie i przede wszystkim inicjatywa. Tak jak było powiedziane może nie jest to po przekalkulowaniu najlepsze z możliwych rozwiązań, ale chodzi tu bardziej o ideę. I to warto chwalić.
Subskrybuję i czekam na kolejne odcinki.
Dzięki!
nope z punktu widzenia architektów jest to ogólnie nie opłacalne rozwiązanie XD mocno się tym interesowałem wiec możesz uwierzyć mi na słowo domy z kontenerów to jest takie hmm jak by to nazwać "modne"
@@XX-iy5wy Nieopłacalne dla nich, czy dla inwestora?
@@tomaszgwinski3271 XD wot dla nich a to kim oni są jak nie inwestorami XD
Wg mnie pomysł mocno chybiony. Ekonomicznie nieopłacalny, użytkowo problematyczny a do tego ta cała ekologia bardzo mocno naciągana. Ale sam odcinek ciekawy, fajnie zobaczyć ludzi którzy mimo wszystko porwali się na coś takiego.
in to the las? to znaczy ;'" zamieszkaj w kontenerze jak bezdomny."
Jebłem :)
Polecam film: 7 reasons why shipping container homes are a SCAM i włączenie krytycznego myślenia. To może być dobre jedynie jako lokum letniskowe, tymczasowe, ale nie mieszkanie full time, do tego nigdy nie wiadomo co było w danym kontenerze transportowane ;).
z tym indyjskim angielskim hmm
There are several inaccuracies in this video, let's go over some of them.
1) Shipping containers do require some reinforcement, but recycling even a one time use shipping container into a permanent structure is environmentally sound, and even if you do use steel reinforcement the steel used for that reinforcement is relatively inexpensive. The reason why it's environmentally sound is because one time use shipping containers are actually very common. This video doesn't touch on shipping practices and there are many good containers that end up being stacked in some warehouse field that are destined to rot because they'll never be shipped out again.
2) You can use 1x1 framing on the interior and exterior with environmentally friendly spray foam insulations (which have been available for nearly a decade now) thus preventing sweating, reducing interior space loss, while reducing overall frame out costs and cladding costs.
3) Under US law, the contents of a shipping container and its full history must be disclosed. So not just where it's been, but what it contained. Shipping containers that are damaged or have been exposed to chemicals that may or are known to cause health issues aren't allowed to be sold to the general public. This is regulated under the EPA.
4) Interior shipping costs for a shipping container are actually far lower than you might think. In almost every state in the US you can buy a shipping container for under $2000 and if you're within 100 miles of the seller's location, they'll ship it to you for free.
5) The exterior paint may contain some carcinogenic or hazardous chemicals (anti-corrosives), however, new sealant layers can prevent leeching, and is generally recommended anyways to prevent rusting.
Overall container homes are actually a valid and inexpensive way to construct a shell for a home or building. They repurpose an otherwise wasteful and carbon intensive material (steel boxes) into something with longevity after their useful life as a shipping container is complete.
Ekologiczne jest wywalić 10 tyś na prąd. Ekologiczne to by było ogrzewanie drewnem . 100 % hipokryzja . Twój cel minął się z prawdą o ekologi.
Jak dla mnie totalne bezguscie. Jak do szarej puszki dać białe okna? Bo tańsze były albo z odzysku? Antracyt to by stoil. Idąc w stronę sypialni trochę stara miejsca.
Bo prawidłowo to powinno się ocieplać z zewnątrz i wtedy nie będzie problemu z kondensacją pary wodnej. Plus prawidłowa wentylacja.
Racja- :)) .
Kiedyś mieszkałem w metalowym baraku, temperatury były przej...ne. Metal się nagrzewa w lecie i jak wieczorem było już chłodno, w środku nadal 30C.
ja tak mam w bloku :D
Co się czepiacie Pan stara się zakreklamować produkt najlepiej jak się da^^
A ile kosztuje dom z kontynerow na śmieci
A ja się zastanawiam jaka taryfa jest
na prąd G11 czy G12..
3:36 sprytne jak ściana odrazu wygląda jak by miała grzyba to nie bedzie wiadomo kiedy grzyb powstanie
Cena za stan dev to yak z 50 na górkę wzięta, u mnie wyszło 50 parę koła Nie mam najmniejszych problemów z kondensacją, wystarczy styrodur 2cm od zewnątrz lub piana z natrysku i blacha w kształcie tej na kontenerze izolacja też 2 cm
Pewnie że nie jest roztropnym chodzenie po lesie w klapkach. Najlepiej bez obuwia. Polecam :)
To ciekawe przeżycie, ale tego dnia było wyjątkowo chłodno ;)
a jak w zime cieplo w tym domu ?
Zima Zimno ,i wilgotno a latem gorąco i sucho , jak jest zima to musi być zimno 😛
Takie jest odwieczne prawo natury Tolas.,
Te domki to na wakcje na kilka dni sie nadaja ...
To są domki dla bezdomnych lub dla osób, które prawie nimi się stały.
Jeszcze trochę, to wszyscy Polacy będziemy mieszkać w kontenerach,bo ceny mieszkań są w tym kraju z kosmosu w stosunku do zarobków,chcą Polskę wykupić ci z zachodu ,ich stać na kupno mieszkań,działek,nie długo będziemy w swoim kraju u nich sprzątać
ale 10tys. rocznie za prąd i ogrzewanie? Czy ja dobrze zrozumiałem?
10k rocznie za prąd! haha powodzenia :DDD
Dla mnie tragedia miejsce w szczerym polu wygląda to jak buda dla cięcia z zewnątrz albo kontener dla bezdomnych bardzo podobnie wyglądające postawiło miasto u mnie dla bezdomnych...a koszty prądu jakaś masakra to ma być nowoczesne i eko jakiś żart ...a w lato podejrzewam że tam bez klimy nie da rady wytrzymać to u mnie w bloku z wielkiej płyty koszt ogrzewania miałem za ten sezon gdzie zima była chłodna 1300zl za c.o bo wiadomo c.w u to według zużycia a temperatura w mieszkaniu komfortowa 23 stopnie
To ja bym wolał kupić 2 wagony kolejowe. Lepszy kształt i ciekawsza forma
I można gdzieś pojechać ;)
Ciekawe czy naczepa chłodnia dała by radę, zawsze to już fabrycznie docieplona.
@@andrev3 ale bez okien i słaba konstrukcja. Wagon lepszy
@@pomyslnadom bez szyn?
Parostatek
Niby zero waste, ale z butami do środka parku narodowego to trzeba było wejść. :/