Sposób na tani Dom ? ...

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 27 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 861

  • @Maszyny-do-recyklingu
    @Maszyny-do-recyklingu ปีที่แล้ว +440

    Widzę same pozytywne opinie, co niestety nie jest prawdą dlatego stanę w kontrze. Hura optymizm nie koniecznie jest uzasadniony. Takie rozwiązania fajne są w określonym klimacie (czyt. nie naszym). Domy z kontenerów mają masę problemów których rozwiązanie nie jest proste i tanie. Ciekawi mnie jak inwestor rozwiąże problem wilgoci wewnątrz. Komfort cieplny przy kapilarach będzie kiepski, proszę zwrócić uwagę na małą akumulację ciepła - brak elementów które przyjmą ciepło (efekt będzie gorszy niż w domu z balii). Pomysł z pianą na blachę też dyskusyjny, takie rozwiązanie w systemie płyt warstwowych sprawdza się na halach przemysłowych ale tam mamy obustronną blachę, typ piany również jest inny. Kiedyś na co dzień bawiłem się termowizją, wystarczył minimalny mostek termiczny na łączeniu płyt warstwowych i z dachu zaczynała kapać woda, fizykę ciężko oszukać. Nadmienię tylko, że było to w rozwiązaniach systemowych! Tutaj mamy pomieszczenie mieszkalne które będzie nagrzewane od zewnątrz i wewnątrz ( ciemny kolor = duża rozszerzalność cieplna), można to łatwo wyliczyć jak zmieni się rozmiar kontenera przy delcie 30 C. Dziwi mnie, że prowadzący - człowiek świadomy nie zwrócił uwagi na to, że klimat w tym domu będzie nieciekawy. Nie od dziś wiadomo, że piana zamknięto komórkowa średnio nadaje się do pomieszczeń mieszkalnych mimo że jej zwolennicy twierdzą inaczej, płyty OSB w sypialni też super pomysł. Prowadzący we własnym domu zainwestował w tynki gliniane które dają bardzo fajny klimat pomieszczenia tutaj będzie; blacha nagrzewana od zewnątrz do 80 C + piana + nawilgnięta odparowująca płyta OSB i płyta KG (takie kombo inhalacyjne). Kolejna kwestia to mostki termiczne które przy konstrukcji stalowej będą ogromne. Przewodność cieplna stali jest fatalna , często miałem klientów dla których wyzwaniem było wykonanie odpowiedniego zakotwienia np. barierki czy anteny tak aby zminimalizować mostek wynikający z użycia metalu. Wszystko fajnie ale myślę, że takie koncepcje można polecić po kilku latach użytkowania nie na etapie budowy. Chowanie się za łatką ekologii, też nie bardzo do mnie przemawia. Tradycyjne budownictwo jest kilkukrotnie trwalsze od kontenerów. Moim zdaniem inwestor nie jest świadomy tego w jakie bagno się wpakował. Życzę powodzenia, może jestem w błędzie i znajdzie Pan jakieś rozwiązanie problemów które w normalnym budownictwie nie występują. PS: Polecam zainwestować w kamerę termowizyjną już na tym etapie (wystarczy tani FLIR C5) oszczędzi to Panu dużo pracy w przyszłości ( już przy delcie 15 C znajdzie Pan słabe punkty które będzie można próbować usunąć) Chętnie zobaczył bym termogram obsadzenia okien na konstrukcji stalowej i to jak wygląda ich szczelność po roku.

    • @grzegorz5786
      @grzegorz5786 ปีที่แล้ว +105

      Wreszcie merytoryczna krytyka wśród lawiny zachwytu! 👍

    • @Maszyny-do-recyklingu
      @Maszyny-do-recyklingu ปีที่แล้ว

      ​ @grzegorz5786 najgorsze w tym wszystkim jest to, że w Internetach na takich kanałach jak ten wile osób szuka inspiracji. Młode zielone osoby trafią na film kogoś kto nie spędził jednej mroźnej zimy w takim domu. Nie daj bóg wpadną na pomysł skopiowania patentu i zainwestują w to swoje pieniądze bo przeczytali e-booka. Filmy z Panem Maciejem Sępińskim na kanale są bardzo merytoryczne, chociaż dla mnie guru w temacie budownictwa pasywnego pozostanie Thorsten Chlupp. Tutaj mamy biegunowo odmienne podejście do tematu, różnica polega na tym, że wyżej wymienieni mieszkają już w domu i mają jakieś doświadczenia. W przypadku tego inwestora, obawiam się że wielu rzeczy nie jest świadomy ( np. szkodliwości takiego układu ocieplenia wewnętrznego i zastosowanych materiałów) chociaż życzę mu powodzenia i dużo zdrowia.

    • @maayyoos
      @maayyoos ปีที่แล้ว +34

      Mieszkam średnio 1-2miesiace w roku w kontenerze, ma Pan rację ciągle skraplanie, wilgoć, mokre ciuchy.

    • @Van_Tage
      @Van_Tage ปีที่แล้ว +12

      Jeśli chodzi o wilgoć wewnątrz to wentylacja mechaniczna załatwi sprawę w 100%, to nie jest problem. Problemem faktycznie będzie rozszerzalność cieplna stali, tym bardziej przy czarnym malowaniu! Nie wiem czy szkielet pod płytami jest na sztywno przykręcony do kontenera czy nie, ale jeśli tak to po każdym słonecznym dniu będzie to wszystko strasznie trzeszczało.

    • @agro_pojezierze9324
      @agro_pojezierze9324 ปีที่แล้ว +17

      Taaaa większość się podnieca bo... tanio i jak to fantastycznie wygląda, a Panek z kanału hollibood czy jak tam znawca od wszystkiego i niczego .... tylko normalne klasyczne i sprawdzone rozwiązania które nie są tanie mogą dać odpowiednie korzyści w przyszłości ...

  • @tomasztrak6422
    @tomasztrak6422 ปีที่แล้ว +54

    Kręć następne odcinki z tym Panem. Fajny gościu, mówi szczerze i widać, że jest dobrym człowiekiem

  • @saral304
    @saral304 ปีที่แล้ว +52

    Dawaj więcej dobrze się ogląda, ciekawe jakby postawić kontener na kontener

    • @iZZiinstalacje
      @iZZiinstalacje  ปีที่แล้ว +12

      tak - to tez jest jedno z moich pytań - budowanie pięter i tarasu...

    • @Micha-eh5ui
      @Micha-eh5ui ปีที่แล้ว +1

      Ja myślałem o parterze w literę U z 3-4 kontenerów i jeden lub dwa na piętro tak żeby jeden był dachem części powstałego patio.

    • @marbares5107
      @marbares5107 ปีที่แล้ว +3

      Na YT jest mnóstwo filmów o projektach piętrowych domów z kontenerów. Można je ustawiać w bardzo nieszablonowy sposób.

    • @mattluc6978
      @mattluc6978 ปีที่แล้ว +2

      Pracowałem w firmie z kontenerami. Zbudowaliśmy potężna halę z samych kontenerów łącznie z dachem.To jak klocki LEGO.😏

  • @Dave-PL
    @Dave-PL ปีที่แล้ว +143

    Temat domów kontenerowych jest mi znany od lat 😁 Zanim cokolwiek pojawiło się w Polsce na ten temat to oglądałem jak inni robią to w USA czy w Skandynawii. Przed emeryturką planuję wybudować taki domek na wsi. Plan jest taki by go zasypać ziemią która pozwoli obniżyć koszty ogrzewania do minimum. Na temat takich domów w ziemi jest świetna książka "The Complete Book Of Underground Houses: How To Build A Low Cost Home". Polecam.

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว +9

      Super! Dzięki za polecenie, bo wciąż myślę o tym domu zakopanym do połowy w ziemi...
      Chętnie zajrzę do tej książki!

    • @ddxd6407
      @ddxd6407 ปีที่แล้ว +12

      Ok , a co z rdzewieniem ?

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว +2

      @@ddxd6407
      Świetne pytanie, dopisuję do listy na kolejny odcinek...

    • @DJOutsider
      @DJOutsider ปีที่แล้ว +2

      Ciekawe 🤔 dzięki 👍✌

    • @kubawally3508
      @kubawally3508 ปีที่แล้ว +18

      @@ddxd6407 Robisz dobrą ochronę antykorozyjną i izolujesz od gleby. Nawet jeśli coś to ściany kontenerów są na tyle grube, że zanim Ci przerdzewieje to zdążysz zejść z tego świata.

  • @TomTom-mz7gp
    @TomTom-mz7gp ปีที่แล้ว +4

    To chyba lepiej było zrobić ocieplenie styropianem na zewnątrz jak tyle tej piany wewnątrz i sporo odpada metrażu wewnątrz. A wewnątrz cienko to zrobić .

  • @felixcertus2721
    @felixcertus2721 ปีที่แล้ว +11

    chciałbym zobaczyć recenzję takiego domu po dziesięciu latach eksploatacji...

  • @AwanGaardzista
    @AwanGaardzista ปีที่แล้ว +13

    Niesamowite , z prawdziwą przyjemnością oglądałem , sam myślałem o domu z kontenerów . dziękuję .

    • @jinx55555
      @jinx55555 ปีที่แล้ว

      Ochłoń xD

  • @gugus4501
    @gugus4501 ปีที่แล้ว +12

    Hej, super filmik. Bardzo ciekawy temat. Pytanie jak ta konstrukcja drewniana jest zamontowana do kontenera? Czy podłoga to taka sama izolacja ? Na filmach z Panem Maciejem pojawią się temat bezwładności cieplnej i komfortu domów wykonanych z materiałów ciężkich, a kontener to raczej nie ma gdzie kumulować ciepła, może jakieś informacje w tym temacie?

    • @iZZiinstalacje
      @iZZiinstalacje  ปีที่แล้ว +3

      bardzo dobry zestaw pytań !

    • @gugus4501
      @gugus4501 ปีที่แล้ว +5

      @@iZZiinstalacje czekam na kolejny filmik z odpowiedziami ;)

    • @rafat9216
      @rafat9216 ปีที่แล้ว +4

      Jesli chodzi o stolarke w srodku to po polozeniu jej wolno stojacej. Jeli uzyjesz piany izolacyjnej to wszystko chyci i stworzy jednolita sciane.
      Pomysl jak mocno chwyta sama pianka monatarzowa a ta jeszcze jest mocniejsza. Sam szkielet po ustawieniu juz jest dosc stabilny od samej wagi. Jeli zastosujesz drewno o grubosci izolacji 100mm to jest to kawal belki drewnianej ktorej nie dasz rady ruszyc a jeszcze pianka wzmocni ja do poziomu ze chyba musial byc uzyc ciagnika aby wyrwac taka belke ze sciany.
      Pozdrawiam

  • @robertotecki9025
    @robertotecki9025 ปีที่แล้ว +4

    Pan Krzysztof wspomniał coś o przekroczonych normach manganu i żelaza. Rozumiem, że wchodzi w grę własne ujęcie wody. Kiedy ja się budowałem na moim terenie nie było wody i kanalizacji więc kupiłem dedykowaną stację uzdatniania wody do jakości wody z mojego ujęcia. Jeżeli dobrze pamiętam żelaza miałem ponad 900 jednostek a manganu ponad 300. Oprócz pompy głębinowej w studni miałem jeszcze jedną w kotłowni z bypasem i aspiratorem do dodatkowego napowietrzania wody aby wytrącić żelazo pod wpływem powietrza ( chyba trójwartościowe). Następnie był bojler z upustem wody z żelazem. Dalej były dwie kolumny z automatycznymi głowicami. Jedna do manganu + zasobnik na 3 worki soli tabletkowej, druga do wytrącania żelaza nierozpuszczalnego w powietrzu. Kolumny się płukały automatycznie co 3.5 m3 wody. I tutaj nie może być to woda że studni z żelazem i manganem tylko czysta już przefiltrowana. Stacją płukała się 35 minut zużywając około 350-400 litrów wody więc potrzebne jest zbiornik min 500 litrów. Niestety u Pana jest za mało miejsca, choć wszystko zależy od jakości wody. Przy swoim ujęciu wskazane jest posiadanie szamba zamkniętecgo a nie ekologicznego żeby nie robić obiegu zamkniętego bo pojawiają się bakterie e-coli i trzeba chlorować źródło a nie zawsze można zależy od składu filtracyjnego w kolumnach. Ciężki i kosztowne temat życzę powodzenia.

  • @Ciongle_Mao
    @Ciongle_Mao หลายเดือนก่อน +2

    17:28 aż choinka stwierdziła, że woli uschnąć niż stać przed takim "domem"...
    Ja tu widzę też inny babol....mianowicie kontenery morskie mają wysokość 2.39m, co po odjęciu ocieplenia daje wysokość około 2,2m - zatem NIE MOGĄ NAZYWAĆ SIĘ POMIESZCZENIAMI MIESZKALNYMI, gdyż te wg rozporządzenia mają mieć wysokość nie mniejszą niż 2,5m. Nie są to też pomieszczenia na antresolach, poddaszach, czy piwnicach - gdzie możemy sobie to ograniczyć do 2,2m....
    Zatem tak średnio bym powiedział - tak średnio!

  • @FreezerSIG
    @FreezerSIG ปีที่แล้ว +22

    Kiedyś szkicowałem pomysły na taki domek. Plan był taki żeby 2 kontenery ze środka zostały podniesione i obrócone o 90 stopni. I położone na dwóch zewnętrznych kontenerach. Otwory które by powstały zostały by wypełnione stolarką. Na całości dach. W środku duży salon z kominkiem na środku.

    • @Magik.7
      @Magik.7 ปีที่แล้ว +2

      W skrócie dwa kontenery podstawa dwa kontenery góra i na to jeszcze dach??

    • @Magik.7
      @Magik.7 ปีที่แล้ว +4

      W sensie na długość i szerokość cztery kontenery i parter i piętro

    • @PaweSzpak
      @PaweSzpak ปีที่แล้ว

      Ja myślę nad postawieniem takiego domu z atrium wewnątrz, 8 kontenerów po obwodzie plus 2-4 na piętrze, wewnątrz ogród zimowy w formie atrium i cacy ;)

  • @DominikWr
    @DominikWr ปีที่แล้ว +4

    Nie trzeba uprawnień SEP do podlaczenia instalacji jedynie do wystawienia protokołow z pomiarami intaslacji, E i D. Dodatkowo wymaga sie wpisu kierownika branżysty Elektryki i Hydrauliki. Można wszystko robić nie trzeba uprawnień, uprawnienia są potrzebne przy odbiorach.

  • @bartlomiejbartolini
    @bartlomiejbartolini ปีที่แล้ว +4

    Wszystkim chcących bawić się w domy kontenerowe podsuwam wątek do rozważań - rozszerzalność cieplna stalowych elementów w skali rocznej amplitudy temperatur. To da odniesienie do sposobu wykończenia, zwłaszcza wewnętrznego, gdzie musi się pojawić kompensacja wydłużeń termicznych konstrukcji, która najprościej to ujmując "pracuje", zwłaszcza na wyeksponowanych na działanie promieni słonecznych elewacjach.

  • @andrzejrogowski5524
    @andrzejrogowski5524 ปีที่แล้ว +2

    Przy termoizolacji budynku najbardziej skutecznym sposobem jest umieszczenie warstwy ocieplajacej od strony zimnej.Folie paroizolacyjna stosujemy od wewnątrz a paroprzepuszczalna od zewnątrz. Poszycie metalowe kontenera spelnia role folii paroizolacyjnej wiec zasadnym byloby ocieplic kontener od zewnątrz. Tu nalezy zauwazyc same korzysci niezabieramy powierzchni z wewnątrz kontenera ,koszt piany pur w odniesieniu do styropianu wypada na plus styropianu
    a sama konstrukcja sciany jest zgodna z ogolnie przyjerymi zasadami.

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว +1

      Dziękuję za komentarz!
      Tak, ale... koniecznie chcieliśmy zostawić wygląd kontenerów z zewnątrz.
      Zrobiliśmy podobnie jak na ISS - Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Tam działa, to i u nas się uda, a tam jest takie dobre -220°C do pewnie +150°C w słońcu, a u nas jednak mniej...
      Niemniej, komentarz technicznie bardzo poprawny.

  • @wojciechotocki4005
    @wojciechotocki4005 ปีที่แล้ว +2

    Extra jest ten odcinek. Fajnie jak by sie udało zrobisz dalszą część.

  • @CzaCzaNCB
    @CzaCzaNCB ปีที่แล้ว +4

    Dobrze byłoby zobaczyć kiedyś update z wykończonym chociaż jednym pokojem. Pozdrawiam!

  • @Paraptaszeek
    @Paraptaszeek ปีที่แล้ว +79

    Genialne i mądry człowiek…. Poprosimy wiecej

    • @pasiekalukasza7157
      @pasiekalukasza7157 ปีที่แล้ว +3

      Prawda ale z śladem węglowy to trochę ... Pytanie na czym zostały podsadzone takie kontenery? oraz co z dachem jak on został rozwiązany ?

    • @Micha-eh5ui
      @Micha-eh5ui ปีที่แล้ว

      ​@@pasiekalukasza7157z tego co mówili to stoi na słupach betonowych a dach-temat był tylko napoczęty

    • @ukosawpancerny9580
      @ukosawpancerny9580 ปีที่แล้ว +5

      właśnie bardzo mądrze ; pianka płyta osb i gips z tekturą pełno plastiku - kadm kasy i roboty a efektu niet . bedziec zagrzybiony i ze złym klimatem i jeszcze drogi

    • @czarekkropiewnicki7214
      @czarekkropiewnicki7214 ปีที่แล้ว +1

      @@ukosawpancerny9580 A kadm, to gdzie tam?

    • @ukosawpancerny9580
      @ukosawpancerny9580 ปีที่แล้ว

      we wszystkim nawet w piance służy stabilizacji @@czarekkropiewnicki7214

  • @stalu999
    @stalu999 ปีที่แล้ว +1

    Bardzo lekko się ogląda ten materiał, czekam na kolejny i wcale nie jest za długi ;) .

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว

      Super dziękujemy!
      Fakt, flow poszedł nieziemski. Mam nadzieję, że utrzymamy poziom!

  • @lukaszdzialowski797
    @lukaszdzialowski797 ปีที่แล้ว +2

    Mówiąc wprost:
    -1 kontener 10/15tys x 4szt.
    -normalna elewacja jak na zwykły dom z styropianu minimum 20cm(dom około 120m² parter),
    -w środku piana/wełna + płyta KG + konstrukcja drewniana imitująca ramę nośną,
    -normalny dach dwuspadowy (30/50tys)
    -ławy z piwnicą opcjonalnie(aby było gdzieś w zaciszu piec zamontowwć i dać opał)
    Wydaje mi się że ma to sens i nie będzie wilgoci zaznaczając cholerny nacisk na zarąbanie kontenerópw konserwacją z obu stron i to tak 💪💪💪

  • @MinSziHo
    @MinSziHo ปีที่แล้ว +2

    18:05 "w zasięgu wzroku" nie w zasięgu wzroku a w obszarze analizy urbanistycznej, którego granica wyznaczona jest okręgiem o promieniu NIE MNIEJSZYM niż trzykrotna długość analizowanej działki. Jeśli w analizowanym obszarze żadnych obiektów "referencyjnych" nie było, wniosek powinien być uwzględniony W CAŁOŚCI. Kurnik, to nie dom. Mam coraz większe podejrzenia, że lokalna biurwa chciała wymusić łapówkę.

  • @gabka75
    @gabka75 ปีที่แล้ว +2

    Bardzo ciekawe, czekam na więcej.

  • @Wojtekoperator88
    @Wojtekoperator88 ปีที่แล้ว +2

    Fajny temat i zajebisty gość,dobrze opowiada,nie zacina się, aż chce się słuchać, pozdrawiam

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว

      Dzięki!
      Mam nadzieję, że sprostamy w kolejnych odcinkach...
      Muszę przyznać, że taki flow jest też udziałem prowadzącego, Macieja... 🤘🏻

  • @doghubb
    @doghubb ปีที่แล้ว +11

    Kiedy kolejny odcinek coś ciekawego, czekałem na takie coś od kuchni, 6 lat! Zobaczyłbym na żywo.

  • @jareks2996
    @jareks2996 ปีที่แล้ว +15

    Piękny projekt oby był dokończony . Sukcesu życzę . W dzisiejszych czasach to wiele ludzi lata w zimę z kamerą termowizyjna i sprawdza czy dom swieci . Trzymam kciuki aby Pan tam zamieszkał 👍

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว +8

      Nie może się nie udać...
      Za taką ilością fajnej, pozytywnej energii, wydarzy się to już wkrótce!

  • @maciejduda568
    @maciejduda568 ปีที่แล้ว +4

    Fundamenty to nie tylko słupki...sztywność takiego budynku jest duża ale mimo wszystko fundament to podstawa. Radzę dokładnie pospawać ze sobą te kontenery, żeby nie pękało później na łączeniach. wg norm posadowienie fundamentów powinno być minimum 50cm pod poziomem terenu ale w przypadku gdy grunt jest wysadzinowy to poniżej poziomu przemarzania...co z ociepleniem od spodu? Ja bym dał ocieplenie styropianrm ekstrudowanym pod kontenerami, żeby nie obniżać pomieszczeń warstwami podłogowymi.

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว +1

      Dobry komentarz!
      Odniesiemy się do tej kwestii!
      Pozdrawiam serdecznie!

  • @rafat9216
    @rafat9216 ปีที่แล้ว +4

    Ja mysle o takim domu dosc powaznie.Wiec dla mnie sztal w 10.
    I juz widze ze nie pomyslalem o promieniowaniu. I myslalem o izolacji pianowej ale nie przepuszczalnosci i skraplaniu sie wody. Wiec juz jestem o kilka punktow do przodu.
    Ale 4 lata i powiem szczerze stan jeszcze daleki do konca. Domyslam sie ze nie buduja codziennie tylko powiedzmy z doskoku.

    • @Chris.Mechanic
      @Chris.Mechanic ปีที่แล้ว

      4 lata, ale praca nad projektem tylko przez miesiące ciepłe. Około 460 dni. Dopiero w tym roku, po natrysku piany, czyli po aplikacji izolacji kontynuujemy prace aż do zamieszkania...

    • @rafat9216
      @rafat9216 ปีที่แล้ว +1

      @@Chris.Mechanic Dzieki za odpowiedz. Mam nadzieje ze jak wezme sie za moj projekcik. Troche to potrwa bo jestem w Anglii i powiedzmy chcialbym postawic taki domek jak wroce. Narazie zbieram informacje co I jak. Otworz swoj kanal co do domku bo musze przyznac ze jestem ciekaw Twoich postepow, (jak nie bedzie za drogi ) to tego ebooka tez bym przytulil.
      Ja planuje kupno dzialki w okolicach Wroclawia. Ale za kilka lat jak juz zaczne podejmowac kroki co do powrotu, to powiem szczerze ze z checia bym nawet was odwiedzil aby zobacy juz w szczegolach co i jak.
      Narazie sie nie napraszam ale bede obserwowal jak sie wasza inwestycja rozwija.
      Pozdrawiam i zycze duzo cieplych lat w 'bunkrze'

    • @mariuszdd
      @mariuszdd ปีที่แล้ว

      @@rafat9216 Opinie są,że nie warto tak budować

    • @Chris.Mechanic
      @Chris.Mechanic ปีที่แล้ว

      @@mariuszdd dlaczego?

  • @piotrmod.2224
    @piotrmod.2224 ปีที่แล้ว +13

    Swietny temat. Pare pytan.
    Jestem dosc zaangazowany w temacie budowy domu z kontenerow. Zbierajac informacje odnosnie wlasnie budowy takiego domu trafilem na ostrzezenie odnosnie toksyjnosci farby zabezpieczajacej te kontenery przed korozja.Ludzie budujacy domy tego typu sa zmuszeni do wypiaskowania kontenerow w srodku aby usunac te toksyczna farbe. Ten projekt jest wypiankowany w calosci od srodka, ale dla spokoju sumienia i bezpieczenstwa zamieszkujacych ten dom w przyszlosci, ja bym te farbe w jakis sposob zneutralizowal. Jak sobie z tym problemem ten inwestor poradzil ? Jednoczesnie jak sobie planuje on poradzic z zabezpieczeniem antykorozyjnym calej konstrukcji od zewnatrz, uwzgledniajac spod budynku ?
    Pozdrawiam.

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว +1

      Świetne pytanie!
      Opowiemy o tym dokładnie!
      Stay tuned!

    • @MinSziHo
      @MinSziHo ปีที่แล้ว

      A skąd w ogóle wiesz, czy jest co "neutralizować"? Nie wiesz, a chcesz wykonać aktywności "dla świętego spokoju"? Bo gdzieś trafiłeś na anonimowe ostrzeżenie? Niesłychane 🙂 Farba nie może być toksyczna, skoro przy/w kontenerach pracują ludzie.

    • @Micha-eh5ui
      @Micha-eh5ui ปีที่แล้ว +2

      ​@@MinSziHoco nie zmienia faktu o dociekanie o dalsze zabezpieczanie antykorozyjne w szczególe od spodu?

    • @djsollar
      @djsollar 7 หลายเดือนก่อน

      Piramida problemów
      Napromieniowanie
      Toksyczne farby
      Walka ze rdzą
      Super systemy wentylacyjne
      Nagrzewa się w słońcu jak piekarnik
      A są już gotowe portakabiny dla budowlańców
      Albo static caravany
      Te to można okuć z zewnątrz blachą nierdzewną i będą lepsze niż te toporne kontenery morskie

  • @jesteszmiana5915
    @jesteszmiana5915 ปีที่แล้ว +6

    Więcej ..super projekt

  • @mirekkaledek6057
    @mirekkaledek6057 ปีที่แล้ว +2

    myślałem o takim domku ale mi przeszło.
    jak to widzę to zaraz przychodzi na myśl lodówka, tylko taka większa.Te wszystkie materiały użyte do budowy to samo zdrowie. pożyjemy zobaczymy. pozdrawiam wszystkich oglądających .

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว

      Świetny komentarz. Odniesiemy się do tego w kolejnych filmach...

  • @norbertdworakowski1446
    @norbertdworakowski1446 ปีที่แล้ว +2

    Witam. Jak były montowane kantówki do ścian przed pianowaniem, zachowując dystans od metalowej części kontenera?
    Pozdrawiam.

  • @FilipSkonopko
    @FilipSkonopko 8 หลายเดือนก่อน +1

    Brawo Krzysztofie.
    Mega szacun za taki ogrom
    wiedzy w tak wielu tematach.
    Za odwagę w innowacyjności.
    Jedynie jedna malutka uwaga,
    co mnie trochę rozśmieszyło -
    sprawdź sobie co dokładnie
    (z greckiego) oznacza
    słowo "apokalipsa".
    Mam nadzieję że i Ty się trochę
    uśmiechniesz, bo akurat tak się
    składa że obecnie (gdzieś od 2012)
    już żyjemy w Czasach Apokalipsy
    ale biorąc pod uwagę znaczenie
    terminu - skutki tego zjawiska są
    dla Nas niesamowicie pozytywne.
    Życzę Ci wszelkiej pomyślności
    w kontynuacji tego projektu i
    nie zwracaj uwagi na wypowiedzi
    pełne krytyki, co do Twojego domu.
    Tacy czarnowidzący prorocy niech się skoncentrują na własnej rzeczywistości.
    U Ciebie wszystko będzie udane.
    Pozdrawiam Mocno.

  • @przemysawwyrzykowski902
    @przemysawwyrzykowski902 ปีที่แล้ว +7

    Bardzo ciekawy projekt 👌😊

  • @mar-mz8kv
    @mar-mz8kv ปีที่แล้ว +4

    Kocham Prepersow, foliarzy itp.. To ludzie z głową... 👍

  • @jaroncha
    @jaroncha ปีที่แล้ว +7

    Koniecznie i zdecydowanie WIĘCEJ!!! Temat domów z kontenerów jest ciekawy i znany od dawna, niestety niezbyt popularny u nas, w Polsce. Zatem... Zasiadam w pierwszym rzędzie i czekam na kolejne odcinki. Dziękować tylko za już bogatą zawartość pierwszego dzięki opowieści Krzysztofa.

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว +2

      Pięknie dziękuję!
      Zapraszamy, będzie się działo!

    • @jaroncha
      @jaroncha ปีที่แล้ว +2

      Cieszę się i kibicujęCi Krzysztofie!

  • @patrykhinca2361
    @patrykhinca2361 ปีที่แล้ว +1

    W kwestii wentylacji trzeba przyjąć standardy jak na statku i cześć. Rekuperacja w normalnych budynkach też musi być liczona. I to nie jest odkrywanie ameryki. A te kontenery trzeba było wkopać i zrobić świetliki. Smoła i ta woda gruntowa była by żadnym problemem, statki też pływają na wodzie.

  • @kamilautomatyknabudowie1453
    @kamilautomatyknabudowie1453 ปีที่แล้ว +6

    A czy te Słupy to nie jest mostkiem termicznym?

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว +1

      Wszystkie oprócz dwuteownika są zaizolowane. Ale ten jeden będzie zimny... nie dało się inaczej, ale jak będzie bardzo źle, to się coś pomyśli ;)
      Bardzo chcieliśmy mieć go w salonie ;)

    • @slomianyzapal
      @slomianyzapal ปีที่แล้ว +1

      ​@@out_of_the_BOX_lifewrzucając swoje filmy nie zaznaczaj opcji dla dzieci, bo to z automatu wyłącza komentarze, pozdrawiam 😊

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว

      ​@@slomianyzapal Poprawione, pięknie dziękuję!

  • @adrianjazdzewski9441
    @adrianjazdzewski9441 9 หลายเดือนก่อน +3

    Mądre rozwiązania chociaż by z tymi drzwiami zasłaniającymi okna . Okiennice ochronne czyli fajne 😊

  • @kamilpolakiewicz
    @kamilpolakiewicz ปีที่แล้ว +21

    Chcemy więcej na pewno informacji o zabezpieczenie korozyjne

    • @DariuszDariusz-r3m
      @DariuszDariusz-r3m ปีที่แล้ว +2

      Co tu dużo kombinować.Farba😂

    • @Anatol.Junior
      @Anatol.Junior ปีที่แล้ว +3

      Stal typu CORTEN

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว +2

      @@Anatol.Junior Dokładnie tak. Ale solidnie są odnowione i przygotowane, liczę, na kolejne 25 lat. Opowiemy o tym w szczegółach!

    • @Anatol.Junior
      @Anatol.Junior ปีที่แล้ว +2

      @@out_of_the_BOX_life Mam jeden 40HP one wayi chcę kupić drugi by ruszyć z zabudową, na dachu kontenera założyłem panele w taki sposób by móc je pochylać na zimę do słońca

  • @ErtsenPlayGames
    @ErtsenPlayGames ปีที่แล้ว +1

    WAŻNE --- co bym zrobił jeżeli jeszcze nie jest budynek skończony --- dać pod kg termoizolację (najlepiej to pod osb) + jeżeli nie można zrobić przerwy 1-2cm od termoizolacji to dać piankę cienką PE na rolce
    taka termoizolacja raz że doszczelni kompletnie ściany przed wilgocią dwa że będzie odbijać większość ciepła do wewnątrz powodując że te 12cm piany będzie izolować jakby było 30-40cm
    (krótkie wytłumaczenie termoizolacji --- ona nie ma za zadanie izolować a odbijać ciepło --- działa w uproszczeniu jak lustro do promieniowania cieplnego dlatego tak podnosi właściwości izolacyjne)

  • @tomaszmikina1412
    @tomaszmikina1412 ปีที่แล้ว +5

    Świetny projekt, szacunek za pomysł i odwagę.

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว

      Pięknie dziękuję!

    • @Organic-u2m
      @Organic-u2m ปีที่แล้ว

      Metal to najgorsza opcja. Duża wilgotność wewnątrz + szybka ucieczka ciepła w zimie...

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว

      @@Organic-u2m Ale obejrzałeś film w całości i zauważyłeś, że jest aplikacja izolacji i te problemy są całkowicie wyeliminowane?

  • @zdzislawborowski1961
    @zdzislawborowski1961 ปีที่แล้ว +1

    Robiłem przy kontenerach,kilka projektorów zrealizowaliśmy,super sprawa ,powodzenia

  • @radocrachu
    @radocrachu 9 หลายเดือนก่อน +1

    Co do ogrzewania sufitowego 👌👌👌👌 już 15 lat temu montowałem i sprawdzają się lepiej niż podłogowe 👊

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life 2 หลายเดือนก่อน

      Dokładnie tak!
      Mówię o tym ciągle, szczególnie na moim nowym kanale o matach kapilarnych!

  • @1ma1ya1
    @1ma1ya1 ปีที่แล้ว +5

    Zyjemy w tak zwariowanych czasach że taniej wychodzi zbudowanie wlasnego browaru niż kupno przyslowiowego piwa

  • @ukaszheba4964
    @ukaszheba4964 11 หลายเดือนก่อน +1

    Nie no szacun ja robię poddasze i już 78 koła poszło a końca nie ma a jakbym wziol firmę ale większość robię sam koledzy pomagają i jakoś to idzie. Jestem za kolejnym odcinkiem

  • @igadamrych
    @igadamrych ปีที่แล้ว +3

    ja mam pytanie. po co zbiornik buforowy do pompy ciepła o pojemności 1000L ?

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว

      I to jest doskonałe pytanie!
      Opowiem o tym!

    • @Van_Tage
      @Van_Tage ปีที่แล้ว +1

      Tego typu konstrukcja, podobnie jak domy szkieletowe, ma małą pojemność cieplną, bufor będzie magazynem ciepła.

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว

      @@Van_Tage dokładnie tak!

  • @krzysztofmalinowski62
    @krzysztofmalinowski62 ปีที่แล้ว +2

    Oj, potrzeba więcej :)

  • @tioom3k.O
    @tioom3k.O ปีที่แล้ว +7

    Kozak temat. Sam planuję taką budowę już może nawet na przyszły tok. Obejrzałem już dziesiątki filmów na ten temat i przeczytałem setki artykułów i tym bardziej cieszę się że ktoś ruszył z tematem na Polskim YT, a dodatkowo przetestuje pewne rozwiązania w naszym klimacie. Już teraz, na gorąco mam około 10 pytań czysto konstrukcyjnych i prawdopodobnie za chwilę zacznę bombardować na insta. Kiedy można spodziewać się książki, bo nie ukrywam że już przedpremierowo chętnie bym zamówił. Pozdrawiam i czekam na kolejne filmy.

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว +2

      Pięknie dziękuję!
      Ebook najszybciej zimną...

    • @Organic-u2m
      @Organic-u2m ปีที่แล้ว

      Metal to najgorsza opcja. Duża wilgotność wewnątrz + szybka ucieczka ciepła w zimie...

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว

      @@Organic-u2m jeden komentarz wystarczy, nie trzeba 3 takich samych.
      Odpisałem pod innymi, że nie ma żadnego problemu...

  • @kotwica97
    @kotwica97 8 หลายเดือนก่อน +1

    super kanał mnie interesują jeszcze kontenery z płyty warstwowej

  • @drwasowicz_vetdentist
    @drwasowicz_vetdentist ปีที่แล้ว +2

    jaki FILTR do wody instalujecie w domu aby zasilać woda do picia i do mycia? Proszę o sugestie które proponujecie i adresy gdzie kupić i modele, Bardzo dziękuje (do mieszkania blok i do domu)

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว +2

      Nie chcę, by to zabrzmiało jak reklama, ale ja gorąco polecam Pana Tomasza, firma Aqua Projekt Polska SC. Bardzo rzeczowy kontakt. Po rozmowie telefonicznej wiedziałem, że Pan Tomasz wie, o czym mówi.
      Będę na swoim kanale poświęcał sporo uwagi każdemu urządzeniu, które u mnie w domu będzie zainstalowane. Zapraszam.

    • @drwasowicz_vetdentist
      @drwasowicz_vetdentist ปีที่แล้ว

      Chciałbym zalozyc filtr do mieszkania 47mkw, Warszawa Praga Południe. Woda do picia w kranie. Myślałem aby pójść bardziej i zalozyc na całe mieszkanie czyli aby woda była także w kuchni do picia ale i do mycia - prysznic i Wanna. Doradzali mi kiedyś na mieszkanie firmę KANGER WATER na mieszkanie podliczenie przed mieszkaniem podobno tylko do zimnej wody. Inni sugerowali COWAY Woongjin albo uzdatniacz DEFRO.
      Jeśli są to zbyt drażliwe pytania.
      Jestem do odnalezienia w sieci proszę dać mi znać na jaki nr telefonu mam się skontaktować, napisać, w jakich godzinach porozmawiać, dzwonię i dowiaduje się.
      Bardzo Bardzo Dziękuje za Wszelakie wiadomości.
      Z poważaniem,
      Michał Wąsowicz

    • @drwasowicz_vetdentist
      @drwasowicz_vetdentist ปีที่แล้ว +1

      @@out_of_the_BOX_life Bardzo Bardzo Dziękuje.❤❤❤❤

    • @drwasowicz_vetdentist
      @drwasowicz_vetdentist ปีที่แล้ว

      @niewiemjakczytotojest2041zależy mi na dobrej jakości wody do picia i aby nie truła mnie od wewnątrz a jak się da i od zewnątrz chyba ze są to dwa osobne światy.
      Kwestia czy odwrotna osmoza i potem jonizator?
      Czy inne myki aby się nie obudzić za kilka lat z osteoporoza albo innymi chorobami za które nikt nie będzie odpowiedzialny bo woda miała być zdrowa.
      Szukam prostych ale dobrych sprawdzonych rozwiązań.
      Co Pan sam by sobie zainstalował mając odpowiednia wiedzę na ten temat?

  • @MM-gy3gp
    @MM-gy3gp ปีที่แล้ว +4

    Swietny material, poprosimy o wiecej i pozdrawiam serdecznie z Yorksire

    • @Organic-u2m
      @Organic-u2m ปีที่แล้ว

      Metal to najgorsza opcja. Duża wilgotność wewnątrz + szybka ucieczka ciepła w zimie...

  • @miroslawmizurek6313
    @miroslawmizurek6313 ปีที่แล้ว +2

    Pytanie dotyczace tego ultradrogiego oswietlenia - coz to takiego?pozdrawiamy serdecznie z Yorksire

  • @momo-xu6li
    @momo-xu6li ปีที่แล้ว +2

    Na prawdę to jest dobry pomysł, tylko trzeba dużo wiedzy, mimo wszystko wierzę, że ukończy Pan swoje gniazdo SUKCESYWNIE I będzie Pan POMAGAŁ INNYM LUDZIOM w Polsce, żeby to miało sens. Mamy jedno życie i potrzeba nam nauczycieli- wierzę, że osiągnie Pan SUKCES. Pozdrawiam

  • @norbertdworakowski1446
    @norbertdworakowski1446 ปีที่แล้ว +1

    Witam. Zapomniałem zapytać jak skonstruowana jest podłoga wewnątrz?

  • @emro1743
    @emro1743 9 หลายเดือนก่อน +1

    jest juz ten ebook ? bo chce wlasnie postawic dom z kontenerow

  • @krzysztofgutowski1910
    @krzysztofgutowski1910 ปีที่แล้ว +2

    A ile kosztuje gotowy kontener jaki stoi na budowach?

  • @takijeden4593
    @takijeden4593 9 หลายเดือนก่อน +1

    Złoto😍 Pozdrowienia dla Pana Krzysztofa!

  • @irlsliwa8679
    @irlsliwa8679 9 หลายเดือนก่อน +1

    Fajny pomysł,od jakiegoś czasu myślę żeby takie coś ogarnąć😊
    Pan Krzysztof gość z wizją i bardzo fajnie tłumaczy,plus dodał ważne informacje co do czasu budowy, myślę,że gdyby nie musiał tracić czasu na dokształcanie się w tym temacie,to z czterech lat, skróciłby,do max roku.. pozdrawiam prowadzącego i pana Krzysztofa,a tym wszystkim "filozofom budowlanki" powiem,nic nie róbcie i dalej mieszkajcie na garnuszku mamusi🙈🤣
    Oczywiście zacytuję klasyka "kto nie ryzykuję,szampana nie piję"😁

  • @ryszardkilian2878
    @ryszardkilian2878 ปีที่แล้ว +2

    WITAM , właśnie skończyłem dom z kontenera 40 HC mogę podzielić się spostrzeżeniami pozdrawiam

  • @katarzynawojcicka5500
    @katarzynawojcicka5500 ปีที่แล้ว +7

    Pozdowienia dla Pana Krzysztofa! Jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy i umiętności dla Pana Krzysztofa. Mamy z mężem klasyczny standardowy dom i do tej pory uważałam ze dużo zrobiliśmy sami aczkolwiek po obejrzeniu tego odcinka stwierdzam że bardzo się myliłam ;) Jest Pan inspiracją! Trzymamy kciuki za dalsze etapy budowy!

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว +1

      Pięknie dziękuję...
      Po prostu się nie bać.
      Dziś dostęp do wiedzy jest łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej...
      Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych sukcesów!

  • @romano-jy6fl
    @romano-jy6fl 9 หลายเดือนก่อน +1

    Brawo więcej takich ludzi

  • @sebastianch5515
    @sebastianch5515 ปีที่แล้ว +2

    Dawajcie więcej 👍

  • @irataatari9610
    @irataatari9610 ปีที่แล้ว +5

    niezłe wprowadzanie w błąd, z kontenerów dom 100m2 można spokojnie postawić za 150 000 max. Wiem coś na ten temat, sam postawiłem modułowy na konstrukcji drewnianej, niecałe 100m2 i w 300 000 się zmieściłem z wykończeniem. Kontenerów nie polecam, chyba że ktoś ma natryskarkę pianki którą trzeba dobrze pokryć ściany, inaczej będzie wilgoć, plus odpowiednia wentylacja z wysokimi kominami. Teraz kontener idzie wyrwać za 8 - 10 tysi i elegancki.

    • @zmotykanaksiezyc92
      @zmotykanaksiezyc92 4 หลายเดือนก่อน

      Konstrukcje tylko kupiłeś gotowa i dalej wszystko sam?

  • @grzes13ful
    @grzes13ful ปีที่แล้ว +3

    A jak wygląda problem wilgoci? Bo słyszałem od użytkownika takiego domku że problem lubi się pojawić.

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว +1

      Bardzo dobre pytanie.
      To jedna z najważniejszych kwestii do zaopiekowania w takiej konstrukcji...
      Opowiemy o tym wkrótce!

    • @Anonymous-PL
      @Anonymous-PL ปีที่แล้ว +3

      Co z wilgocią z środka ? Wiadomo w domu gotujemy , kąpiemy się itd przecież zawsze coś przejdzie przez gk i osb.. nie da się tego uniknąć , takie domy fajne są jak się tanio samemu zrobi jako jakiś letniskowy , inaczej to bezsensu

    • @Van_Tage
      @Van_Tage ปีที่แล้ว

      @@Anonymous-PL Było powiedziane, że będzie rekuperacja, a ona rozwiąże ten problem w całości.

  • @mateuszszczepaniak2027
    @mateuszszczepaniak2027 ปีที่แล้ว +2

    Ile tych tarcz poszło na wycięcie scian? :)

  • @MrShinpu
    @MrShinpu 9 หลายเดือนก่อน +1

    Niepotrzebnie skomplikowany projekt w którym, jak coś się zepsuje to będą spore koszty naprawy i pracy. Ale rozumiem właściciela, który chce jak najlepiej dla siebie i rodziny.

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life 9 หลายเดือนก่อน

      Skomplikowany - tu się trochę zgodzę... Ale co się ma zepsuć?

    • @MrShinpu
      @MrShinpu 9 หลายเดือนก่อน

      @@out_of_the_BOX_life Nie prościej było zrobić jakiś zgrabne kaloryfery albo panele na ścianę ?

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life 9 หลายเดือนก่อน +1

      @@MrShinpu kaloryfery? To.eopoka smoka. Teraz do pomp ciepła tylko ogrzewanie powierzchniowe. które jest najlepsze i jedyne słuszne.

  • @wsnrc1
    @wsnrc1 ปีที่แล้ว +2

    Ciekawi mnie kwestia mostków termicznych stolarka czy te słupy wzmacniające jak zostało to rozwiązane?

  • @flipertrucks
    @flipertrucks ปีที่แล้ว +1

    Mega ciekawy temat, like i subik poleciał.

  • @Magik.7
    @Magik.7 ปีที่แล้ว +7

    Czekam na druga i trzecia cześć

  • @ColonelStanley
    @ColonelStanley ปีที่แล้ว +1

    OK, extra... ale co z telefonem, co z internetem? Gmina pociągnęła światłowód? Pozdrawiam - S.

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว +1

      Gmina i dostawca internetu całkowicie nas pominęli, bo w naszym trójkącie jest 6 domów i nam nie dociagnęli. Cała wieś ma, a my nie :(
      Mam internet po LTE, link z BTSem na 21 km!
      I nawet to działa, potrafi do 200 MBit/s DL...
      Niestety, telefonia już gorzej.
      A z racji, że dom jest klatką Faradaya, to zasięg tylko przy oknach od ogrodu...

    • @MinSziHo
      @MinSziHo ปีที่แล้ว

      @@out_of_the_BOX_life Jesteś pewny z tym 200Mbit/s po LTE ;-)

    • @ColonelStanley
      @ColonelStanley ปีที่แล้ว

      @@out_of_the_BOX_life Tak też myślałem, działa jak klatka. Trochę kijowo, trzeba się zebrać całą szóstką (sześć domów) i powalczyć chociaż o ten światłowód. Lata temu, u wujasa na wiosce to ciągnęli linkę gdzie się tylko dało... normalne szaleństwo. No ale tam wójt miał świra na tym punkcie, żadne dziecko nie pozostanie bez internetu... tak mawiał, choć akurat dzieciom te przerwy w dostępie... na pewno by się przydały. Wracając do telefonów i do LTE, to może smartfony z funkcją VolTE dałyby radę? Pozdrawiam - S.

  • @pumbus
    @pumbus ปีที่แล้ว +5

    Metalowa konstrukcja jest wystawiona na temperaturę zewnętrzną a kontener w skrajnych temperaturach i w tych wymiarach może zmieniać wymiar o prawie centymetr. Czy to ma wpływ na wnętrze? Czy ściany mogą pękać? Czy prowadząc instalacje trzeba to uwzględniać? Czy może wszystko skompensuje elastyczność pianki pur?

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว +5

      To bardzo dobre pytania.
      Będzie wiadomo po pełnym cyklu, czyli gdy przejdziemy tym domem przez wszystkie pory roku.
      Mam zamiar uczciwie i jak najpełniej pokazywać, jak się mieszka w takim domu...
      Już się nie mogę doczekać tej serii!

    • @krzysztofp7846
      @krzysztofp7846 9 หลายเดือนก่อน

      nigdy nie wyjdzie cm przy tej długości

    • @pumbus
      @pumbus 9 หลายเดือนก่อน

      @@krzysztofp7846
      Wychodzi 8 do 9mm, zależy do ilu stopni nagrzeje się blacha latem. Może mieć wtedy szpary pomiędzy kartongipsem a oknami.

    • @krzysztofp7846
      @krzysztofp7846 9 หลายเดือนก่อน

      przy delta T=60K stal rozszerzy sie o 0.42 mm.............wiec skad te 8-9mm?@@pumbus

    • @pumbus
      @pumbus 9 หลายเดือนก่อน

      @@krzysztofp7846 liczę to jeszcze raz i ciągle mi wychodzi tak samo.
      Współczynnik rozszerzalności stali (sprawdzałem dwa razy) to 11*10^-6, delta 60 a długość kontenera 12m. Wychodzi jak byk 0,00792m czyli 8mm. U Ciebie widzę wynik jakbyś policzył tylko dla metra ale przy współczynniku 7, a to bardziej gęstość stali niż jej współczynnik rozszerzalności cieplnej.

  • @grzegorzkowalczyk3958
    @grzegorzkowalczyk3958 ปีที่แล้ว +1

    Super sprawa , brawo 👍

  • @SL-fw8qf
    @SL-fw8qf 4 หลายเดือนก่อน

    Dlaczego piana zamknieto komórkowa jest natryśnięta od środka? Czemu calejnizolecji cieplnej nie mozna zrobic na zewnetrznej scianie domu ?

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life 2 หลายเดือนก่อน +1

      Można, ale my chcieliśmy zachować surowość kontenerów morskich na zewnątrz. Naszym zdaniem, to ich największy urok i bez sensu, naszym zdaniem, jest budować z kontenerów morskich by od zewnątrz je zasłonić...
      Do tego farba użyta wewnątrz oraz impregnacja sklejki może być toksyczna, zatem odcięcie od tego pianą zamkniętokomórkową - niedyfuzyjną, to jedyne sensowne rozwiązanie.

  • @NazirzEfezu
    @NazirzEfezu 9 หลายเดือนก่อน +1

    Genialne!!!

  • @rafaepek781
    @rafaepek781 ปีที่แล้ว +1

    Gdyby nie kontener to drewna konstrukcyjnego trzeba by było dużo więcej, a tak pewnie tylko delikatne kantówki

  • @karton251
    @karton251 ปีที่แล้ว +1

    super ,bede sledzil i pozdrawiam serdecznie

  • @madafaqua
    @madafaqua ปีที่แล้ว +9

    Już domy betonowe czy z cegły bądź pustaka to zdrowotny samobój to metalowa klatka jest (poza kosztem ) totalnym nieporozumieniem.

    • @astaroth2188
      @astaroth2188 ปีที่แล้ว +1

      Nieporozumieniem są teorie, które głosisz

    • @madafaqua
      @madafaqua ปีที่แล้ว

      @@astaroth2188 Jeśli nie rozumiesz problemu to też jesteś nieporozumieniem tylko o tym nie wiesz.

  • @polskityton6062
    @polskityton6062 ปีที่แล้ว +1

    Mega Ciekawy Gość ! Rewelacyjny projekt !

  • @MinSziHo
    @MinSziHo ปีที่แล้ว

    42:19 "bardzo dużo żelaza i manganu"... a na jakiej głębokości jest ujęcie wody?

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว

      21 m...
      Dlatego musi być solidna stacja uzdatniania wody, którą również omówię!

    • @neezmarcin
      @neezmarcin ปีที่แล้ว

      Jeśli jest dużo żelaza to będzie wymagane wstępne napowietrzanie w zbiorniku hydroforowym.

  • @hiruagera1158
    @hiruagera1158 ปีที่แล้ว +1

    Świetny film, czekam na następny.

  • @greentomt
    @greentomt ปีที่แล้ว +1

    Ciekawy materiał. Przechodziłem przez budowę warsztatu w 2x 40HC. Też wiele tematów rozwiązanym inaczej. I tak izolacja to podstawa.

  • @Anatol.Junior
    @Anatol.Junior ปีที่แล้ว +2

    Szkielet jest samonośny czy jakoś przytwierdzony do ścian i sufitu?

    • @iZZiinstalacje
      @iZZiinstalacje  ปีที่แล้ว +2

      będziemy o to pytać i wyciągać zdjęcia - sam jestem ciekaw...

    • @Anatol.Junior
      @Anatol.Junior ปีที่แล้ว

      @@iZZiinstalacje Ok bo mam dwa 40 HC i czekam na wiosnę

  • @Chinn3R
    @Chinn3R ปีที่แล้ว +1

    super materiał 👌👍👍👍

  • @szmina22
    @szmina22 หลายเดือนก่อน

    Wow jestem pod wrażeniem, jestem ciekawa czy coś takiego w Hiszpanii jakiś Polak już działał. Poproszę kolejny odcinek.

  • @Micha-eh5ui
    @Micha-eh5ui ปีที่แล้ว +1

    Jaka jest roznica w temp po zaizolowaniu kontenera pianą?

  • @anonim9896
    @anonim9896 ปีที่แล้ว +4

    Super się ogląda i widać, że Was samych to ciekawi 💪 oby więcej tak pozytywnych ludzi i nie przejmujcie się komentarzami internetowych nerdów, którzy nigdy niczego sami nie zrobili... Powodzenia i oby do zobaczenia

  • @mjstrzelecki7207
    @mjstrzelecki7207 11 หลายเดือนก่อน +1

    Już go lubię.. (po tych licznikach Geigera) ;-)

  • @kucijajaa578
    @kucijajaa578 ปีที่แล้ว +6

    Genialny pomysł. I to jest ekologia. Zainspirowałeś mnie .

    • @Organic-u2m
      @Organic-u2m ปีที่แล้ว +2

      Metal to najgorsza opcja. Duża wilgotność wewnątrz + szybka ucieczka ciepła w zimie...

    • @kucijajaa578
      @kucijajaa578 ปีที่แล้ว

      @@Organic-u2m autor dokładnie opisał jak sobie poradził z tym problemem. Polecam obejrzeć materiał w całości

    • @meganoobbob
      @meganoobbob ปีที่แล้ว +1

      Tona piany - ekologia 😀

    • @kucijajaa578
      @kucijajaa578 ปีที่แล้ว +1

      @@meganoobbob bo w tradycyjnym domu nie ma 🤣🤣🤣🤣

  • @slaff1973
    @slaff1973 ปีที่แล้ว

    Uwielbiam takie projekty. 1 ważna sprawa dla Inwestora - pracowałem prawie 5 lat w pomieszczeniach z promiennikami (ogrzewanie na górze) odradzam !!! Stopy lubią ciepło - głowa uwielbia chłód !!! A poziom komfortu z ciepła od dołu - nieoceniony + niższe rachunki za prąd - bo ciepło odczuwalne to pierwszożędna sprawa. Mi w tamtym okresie marzły nogi i miałem upał na głowie - promieniowanie podczerwone świetnie jest odbierane przez wodę a my - nasze głowy to worki z wodą. Czy mnie ktoś posłucha? Może i nie... (do chłodzenia mikrokapilary w suficie super !!! Ale oddzielne dojścia sufit podłoga i możliwość odłączenia sufitów... ciepło naturalnie unosi się do góry. A pojemność cieplna Q i energia ciepla odczówalna to inna sprawa...

  • @TruskawkaMateusz
    @TruskawkaMateusz ปีที่แล้ว

    21:40 są specjalne taśmy do montażu okien które stosuje się zamiast foli i pianki tzw. Trio z Illbrucka, nie potrzebna niczym osłaniać są odporne na słońce i czynniki atmosferyczne, ale trzeba to dobrze wymierzyć i wykonać.

  • @Wujass
    @Wujass ปีที่แล้ว +1

    Coś pięknego, ponad 40m a zleciało jak 15

  • @Micha-eh5ui
    @Micha-eh5ui ปีที่แล้ว +1

    A co z wykraplaniem na pianie za płyta OSB?

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว +1

      Nie ma.
      Tam już jest ciepło!

    • @Micha-eh5ui
      @Micha-eh5ui ปีที่แล้ว +1

      @@out_of_the_BOX_life ale co dzieje się z parą z powietrza która przeniknie przez płyty GK i OSB i osądzi się na zamknietokmurkowej pianie bo płyta nie przylega idealnie do piany ( w sensie nie ma lica piana z konstrukcją drewnianą) a jak jest ciepło to idealmente dla pleśni.

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว +1

      @@Micha-eh5ui aby tyle pary wodnej tam przeniknęło, musiałoby lać się po ścianach.
      Wentylacja mechaniczna/rekuperator entalpiczny zapewnia wentylację i utrzymuje poziom wilgotności w okolicach 50%.

    • @Micha-eh5ui
      @Micha-eh5ui ปีที่แล้ว

      @@out_of_the_BOX_life dziękuję za rozwianie moich wątpliwości. Super

  • @rkrol
    @rkrol ปีที่แล้ว +3

    Genijalny pomysł i WIELKA odwaga - dawaj więcej :-)

  • @scx7831
    @scx7831 ปีที่แล้ว +7

    Prosimy o ciąg dalszy. Ja budując taki dom oparł bym ogrzewanie na grawitacyjnej pompie ciepła oraz klimatyzatorach z funkcja grzania oczywiście montując panele fotowoltaiczne. I tu niekoniecznie musiał by być dach płaski lecz nachylony na południe. Pozdrawiam.

  • @PolandRepublicOf
    @PolandRepublicOf ปีที่แล้ว +3

    Nieźle. W Polsce potrzebne jest pozwolenie na budowę, do ustawienia czterech metalowych kontenerów.

    • @out_of_the_BOX_life
      @out_of_the_BOX_life ปีที่แล้ว

      Niestety tak, bo na zgłoszenie jest mniejszy metraż.

    • @PolandRepublicOf
      @PolandRepublicOf ปีที่แล้ว

      @@out_of_the_BOX_life muszę dwa takie kontenery, jeden na drugim, postawić sąsiadowi pod oknami, aż do jego piętra. Bo mi nielegalnie zrobił przebudowę, tuż przy mojej mojej granicy i zagląda jak szpak w pisdę

    • @neezmarcin
      @neezmarcin ปีที่แล้ว

      Postawienie 4 kontenerów na działce a budowa z nich budynku jednorodzinnego mieszkalnego to spora różnica.

    • @PolandRepublicOf
      @PolandRepublicOf ปีที่แล้ว

      @@neezmarcin piszesz na podstawie swoich przemyśleń, albo na podstawie prawa budowlanego? Nigdy nie słyszałem, żeby właściciele firm, w których stoją kontenery, musieli prosić pismaka o pozwolenie na budowę

    • @czarekkropiewnicki7214
      @czarekkropiewnicki7214 ปีที่แล้ว +1

      @@PolandRepublicOf Dokładnie tak. Prawo budowlane dotyczy i obejmuje TYLKO obiekty TRWALE ZWIĄZANE Z GRUNTEM. Samo ustawienie/postawienie kontenerów jest poza mackami biurwy.

  • @szymonw.260
    @szymonw.260 ปีที่แล้ว +2

    W Rekuperacja po latach w przewodach robi się grzyb. Nie lepiej byłoby w każdym pomieszczeniu założyć rekuperacje ścienną?

    • @iZZiinstalacje
      @iZZiinstalacje  ปีที่แล้ว +3

      robi się grzyb, jak ktoś ma niepoprawnie zamontowaną lub na najtańszych, nie dedykowanych do powietrza kanałach...
      -proszę opisać ten przykład jeśli jest znany osobiście, a nie z zasłyszanych opowieści.

  • @bartoszkulinski5891
    @bartoszkulinski5891 ปีที่แล้ว +1

    spoko materiał polecam statyw wyjdzie lepiej niz krecenie z łapy

  • @Kadmilos3310
    @Kadmilos3310 ปีที่แล้ว +1

    Czekam na kolejny odcinek.

  • @kotbaphomet6151
    @kotbaphomet6151 ปีที่แล้ว +1

    a po co ogrzewanie w maszynowni...?

  • @adamtoxic4180
    @adamtoxic4180 ปีที่แล้ว +1

    Suuper odcinek pozdrawiam 😊

  • @hubertsmentoch7931
    @hubertsmentoch7931 ปีที่แล้ว

    Poproszę o więcej bo mądrych ludzi warto posłuchać 😊