Światłoczułość - proszę nie wycofywać. To przepiękna książka. Niewiarygodne, że można tak dobierać słowa, tak oddawać emocje, że magia uczuć miesza się z tą niezwykłą brutalnością przeżyć. A to wszystko świat widziany oczami dzieci i kawałek naszej historii. A jeżeli to napisał faktycznie Remigiusz Mróz, to tylko brawa i uznanie!
Nie czytałem jeszcze, ale ta tzw. drama mnie załamuje. Ktoś napisał coś i jest oceniany tylko za nazwisko. W sensie - negatywnym. Nie rozumiem, co komu szkodzi, że Mróz napisał książkę. Gawiedź zazdrości, czy co?
Ja bym próbowała przeczytać. Książka może okazać się na poziomie. Nie teraz jednak lecz za jakiś czas jak emocje opadną. Wtedy osąd będzie inny. Kocham Mettalice
Dziękuję za wspaniały filmik .Jak zwykle przedstawia pani interesujące książki tylko czytać iczytać.Uwielbiam oglądać pani filmiki życzę pani więcej niż 100lat życia w zdrowiu z nowo nagranymi przez panią filmikami ja będę oglądać z ciekawością.❤❤😊😊🤗
8 ชั่วโมงที่ผ่านมา
Oj,oj dziękuję za długowieczne życzenia.I nawzajem.Pozdrawiam.
Co do osób z niepełnosprawnościami ( raczej spowodowanymi autyzmem niż dysfunkcją ruchową) przychodzi mi na myśl bohater Ptyś z książki "On" Zośki Papużanki, a także bohater książki "Nikt nie idzie" Jakuba Małeckiego. I jeszcze film ( bardzo go polecam) "Chce się żyć" z 2013 roku w rezyserii Macieja Pieprzycy z nadzwyczajną rolą Dawida Ogrodnika. Dziekuję za filmik z planami na przyszłość, Życząc by się zrealizowały.
Pani Aniu, niepełnosprawny bohater , Izydor, występuje w książce O. Tokarczuk "Prawiek i inne czasy". Wspaniała i mądra , głęboka książka, bardzo polecam.
ArtRage wydał już 4 tom cyklu Barry'ego, czyli "Po stronie Kanaanu", ale jak sami pisali: kolejność czytania nie ma znaczenia, są połączeni ze sobą bohaterowie w różnych tomach, ale historie są oddzielne i można je tak czytać. Tom 1 to "The Steward of Christendom", a drugi "Annie Dunne". Dlaczego w takiej kolejności: nie wiem:)
O polskiej niepełnosprawności przychodzi mi tylko do głowy "Spotkanie nad morzem" gdyby jednak można było rozszerzyć kategorię na inne kraje to miałabym więcej propozycji, np "Moją lewą stopę," historię Joni czy przeczytany całkiem niedawno węgierski reportaż "Co innego mogłabyś zrobić, matko?" o wychowaniu niewidomego syna w czasach komuny i tuż po jej upadku - bardzo ciekawe.
Szybka ścieżka? To raczej droga, że o autostradzie nie wspomnę.Moja szybka ścieżka to rozpoczęte książki to dwa kryminały( o zgrozo😱😱😱- 'Morderstwo pod choinkę" H.Greń i "Szpital sw.Judy" M.M.Perr), bo mi znikną z konta bibliotecznego Legimi.Chciałam przeczytać jeszcze raz " Sto lat samotności" i przy okazji oglądnąć serial - mimo świąt- wykonane.Domownicy zmęczeni przygotowaniami i emocjami świątecznymi jakoś szybko poszli spać, a ja mogłam w samotnosci oglądać- miałam pilota i telewizor był mój. Czekam na zmianę koloru, może nie tyle ja , co Misia.Przy każdym spotkaniu mówi" a pokażesz mi jak wygląda twoja koleżanka z jutubka, pani Ania.Pokazuję i jest zafascynowana.Z ArtRage, ale to dopiero w kwietniu, będę chciała przeczytać S.Bary " Droga jeszcze daleka" i " Rok, w którym narodzil się diabeł" S. Roncaglioli( tego od " Nocy szpilek".W lutym ma być J.Fosse z " To jest Ales" i " Gdynia.Pierwsza w Polsce" A.Boćkowskiej.I do odświeżenia " Przygody Hucka Finna" M.Twaina, bo ukaze się " James" P.Everetta, ale to dopiero w kwietniu lub maju.Chyba muszę trochę zwolnić z czytaniem, bo przeczytałam jakąś niesamowitą ilość , ale ten rok był u mnie dobrym w literackie, polskie perełki.Nie będę miała traumy ze wskazaniem, wypiszę wszystkie, bo tkią we mnie niby ciernie To dobrze, prawda?
Witam Pani Aniu, ja jestem już po "grzybiarza", "szeptucha", a przede mną kupiona "las w domu" i szukam jeszcze "w ciemność". Nigdy wcześniej nie czytałam 5akiej lektury, ale po tych dwóch pozycjach bardzo mi spodobały 🤗, dziękuję Pani Aniu❤️
I jak tu wytrwać w swoim postanowieniu o ograniczaniu zakupów książkowych jak po każdym Pani filmie coś wskakuje na listę . Dzisiaj Światłoczułość nie że względu na domniemanego autora a na treść. Las w domu już na liście jest bo już o niej Pani wspominała. Czytałam Zadzwoń jak dojedziesz, będziemy ją omawiać w styczniu na klubie książkowym na pewno będzie to ciekawa dyskusja bo książka z gatunku słodko gorzkich , zmuszająca do refleksji o upływającym czasie i starości. Jestem bardzo ciekawa Pani opinii na jej temat więc będę wyczekiwać z niecierpliwością. U nas też pogoda raczej wiosenna, świeci słońce idę z wnukami na spacer. Pozdrawiam cieplutko 📚☕☀️🥰❤️
8 ชั่วโมงที่ผ่านมา +1
Cudownie jest znać osoby o podobnych upodobaniach!!!Dziękuję.Pozdrawiam.
Dzień dobry. Pani Aniu, od dawna oglądam Pani kanał i bardzo cenię Pani polecenia książkowe. Wspaniale opowiada Pani o literaturze. Widzę, że czasami otrzymuje Pani książkowe podarunki od swoich widzów. Sama dużo czyram i kocham książki. Bardzo chciałabym wysłać Pani taki mały prezencik z okazji nadchodzacego Nowego Roku. Proszę napisać, czy mogłabym to zrobić, a jeśli tak, to na jaki adres? Serdecznie pozdrawiam. Sylwia Baranowska.
8 ชั่วโมงที่ผ่านมา
Bardzo proszę o maila na adres widoczny pod filmem.:)
Pani Aniu, nie czytałam nic z serii o rodzinie Dunne, ale zrobiłam szybkie śledztwo i oto wyniki. Są 4 utwory w tej serii plus 2 polecane jako powiązane choć bohaterowie są tacy sami jak w innej 4-częściowej serii tego samego autora. 1. Pierwsza pozycja dotycząca rodziny Dunne to dramat 'The Steward of Christendom.' Nie znalazłam tłumaczenia na polski. Główny bohater to Thomas Dunne, były komisarz policji, którego postać luźno nawiązuje do dziadka autora. 2. Annie Dunne. Wydana w 2002 przedstawia dwie kobiety mieszkają na farmie w hrabstwie Wicklow w latach 50 . XX wieku. Nie znalazłam tłumaczenia. 3. A Long, Long Way czyli "Tak daleko od domu" jest 3 częścią i opisuje losy Williego, który opuszcza Dublin aby ochotniczo zaciągnąć się do wojska po stronie aliantów. 4. Czwarta pozycja to 'On Canaan's Side' przetlumaczona u nas jako "Po stronie Kanaanu." Główna bohaterka to Lillie Bere, która opisuje 70 lat swojego życia. Nominacja do Bookera w 2011, dluga lista. Oprócz tego znalazłam informacje, że powiązane tytuły to Days Without End przełożone u nas na "Dni bez końca" oraz 'The Thousand Moons' - u nas "Tysiąc księżyców." Wszystkie mają świetne recenzje po angielsku, wychwalany jest język, przekaz, fabuła. Przyznam, że sama się przez te poszukiwania poczułam zachęcona do natychmiastowej lektury Barry'ego i lecę po 'The Secret Scripture,' które mi się od lat marnuje na półce.
8 ชั่วโมงที่ผ่านมา +1
Spisałaś się wspaniale!Bardzo dziękuję.Pozdrawiam.
Książki dot. niepełnosprawnych dzieci to: Kolory bez barw Katarzyny Witwickiej o niewidomej dziewczynce, Poczwarka Doroty Terakowskiej,Syn będziesz szczęśliwa Eugeni Chajeckiej , Tango z motylem Reginy Dachówny (autobiografia kobiety ciężko poparzonej w dzieciństwie i jej zmagania ze zdrowiem z tego tytułu przez całe życie) .A także książka Wiktorii Zender (także autobiograficzna) Strefa ciemności o życiu autorki i leczeniu po oblaniu jej kwasem przez partnera. .. 🍀
Książka Jakuba Małeckiego to Święto ognia. Polecam książkę Janka Meli Poza horyzonty. To ten co po utracie nogi i ręki zdobył dwa bieguny. Dziewczynka tańcząca z wiatrem Katarzyna Zychla dziewczyna po wypadku i Poczwarkę Terakowskiej. Pozdrawiam 🥰❤️
Cieszę się, że chodzi Pani po głowie filmik na interesujący mnie temat :) Podrzucam kilka tytułów (z niepełnosprawnością fizyczną w tle) Powieść i lit. faktu: - "Szczygieł" Zbigniew M. Nowak, - "Dziewczynka spoza szyby" Jadwiga Ruth-Charlewska, -"Dziewczynka tańcząca z wiatrem" Katarzyna Zychła, - "W więzieniu ciała" Basia Jeżowska, -"Chce się żyć" Maciej Pieprzyca, - 'Święto ognia" Małecki, - "Wichura i trzciny" I. Krzywicka, - "Cieszę się życiem. Dziennik osoby fizycznie niepełnosprawnej." Agnieszka Dul, - "Niepełni" Paweł Pollak, - "Stany rozdwojenia czyli Wózkers kiedyś i dziś" Michał Ostrowski (tak, ten Michał Ostrowski :)). Dla dzieci: - "Moja mama jeździ na wózku" Magdalena Karowska-Koperwas, - "Uszy do góry" Irena Landau, -"Tuż pod moim nosem" Rafał Wieliczko..., - "Wszystko jest możliwe" Magda Papuzińska. Poezja: -"Z krajobrazów poety" Adam Miks -??? zajrzałabym jeszcze do tomiku "Niedociśnienia." Michała Ostrowskiego, ale głowy sobie ściąć nie dam ;) Komiks: -'Przygody Stasia i Złej Nogi" Tomasz Grządziela Mam nadzieję, ze pomogłam :)
8 ชั่วโมงที่ผ่านมา
Bardzo,bardzo dziękuję za tyle poleceń!!!!Pozdrawiam.
Zliteratury faktu może jeszcze się nada "Historia niepełnosprawnosci" Marcina Garbata. Jeszcze tego nie czytałam, więc nie wiem czy opracowanie dotyczy światowych czy polskich realiów.
#niepełnosprawność Andrzej Krzywicki „Diabelski młyn” Wiem, że miała być tylko polska literatura, ale błagam, proszę zerknąć na Skafander i motyl, Jean-Dominique Bauby. W tej lichej jak „Nasza szkapa” objętości, kryje się tyle treści! Co by tu jeszcze🤔 Poczwarka Doroty Terakowskiej? I z dzieciństwa pamiętam taką powieść o dziewczynce (?) z Heinego-Medina. Książka miała żółtą okładkę. Myślałam, że to Żukrowskiego albo Kruczkowskiego, ale nie. Może komuś się coś przypomni… Ps. Cesarz lodów - też odkryłam niedawno, bardzo lubię😊
Światłoczułość - proszę nie wycofywać. To przepiękna książka. Niewiarygodne, że można tak dobierać słowa, tak oddawać emocje, że magia uczuć miesza się z tą niezwykłą brutalnością przeżyć. A to wszystko świat widziany oczami dzieci i kawałek naszej historii. A jeżeli to napisał faktycznie Remigiusz Mróz, to tylko brawa i uznanie!
Nie czytałem jeszcze, ale ta tzw. drama mnie załamuje. Ktoś napisał coś i jest oceniany tylko za nazwisko. W sensie - negatywnym. Nie rozumiem, co komu szkodzi, że Mróz napisał książkę. Gawiedź zazdrości, czy co?
@@literatura-ze-srodka-Europy Też nie lubię różnych dram i staram się być od nich z daleka. To takie "małe" zawiści. Brr....
Światłoczułość napisał Jakub Jarno i to jest jego debiut. Ponoć bardzo udany.
Dobrze,nie wycofam się.Dziękuję.
Aniu jak zawsze zapowiada się ciekawie! Nie zwalniasz ani odrobinę! Do zobaczenia wkrótce!
Dopóki mam energię,to do przodu! Do zobaczenia.
Pani Aniu - najserdeczniejsze życzenia świątecznei Pozdrawiam cieplutko! Klaudia♥♥♥
Bardzo,bardzo dziękuję.Przesyłam uściski i całusy!
Ja bym próbowała przeczytać. Książka może okazać się na poziomie. Nie teraz jednak lecz za jakiś czas jak emocje opadną. Wtedy osąd będzie inny.
Kocham Mettalice
Zrobię,jak radzisz.Dziękuję.
Cieszę się, że mogłam Pani pomóc
Wszystkiego Najlepszego z Okazji Świąt !!! To co Pani powiedziała, "żebyśmy byli razem" jak to pięknie zabrzmiało......🌹🌹🌹🎄🎄🎄
Bo wspólnota jest wspaniała!Gorąco pozdrawiam.
Dziękuję za wspaniały filmik .Jak zwykle przedstawia pani interesujące książki tylko czytać iczytać.Uwielbiam oglądać pani filmiki życzę pani więcej niż 100lat życia w zdrowiu z nowo nagranymi przez panią filmikami ja będę oglądać z ciekawością.❤❤😊😊🤗
Oj,oj dziękuję za długowieczne życzenia.I nawzajem.Pozdrawiam.
Co do osób z niepełnosprawnościami ( raczej spowodowanymi autyzmem niż dysfunkcją ruchową) przychodzi mi na myśl bohater Ptyś z książki "On" Zośki Papużanki, a także bohater książki "Nikt nie idzie" Jakuba Małeckiego. I jeszcze film ( bardzo go polecam) "Chce się żyć" z 2013 roku w rezyserii Macieja Pieprzycy z nadzwyczajną rolą Dawida Ogrodnika.
Dziekuję za filmik z planami na przyszłość, Życząc by się zrealizowały.
Bardzo dziękuję za polecenia.Pozdrawiam.
Pani Aniu, niepełnosprawny bohater , Izydor, występuje w książce O. Tokarczuk "Prawiek i inne czasy". Wspaniała i mądra , głęboka książka, bardzo polecam.
No tak,masz rację.Dziękuję.
ArtRage wydał już 4 tom cyklu Barry'ego, czyli "Po stronie Kanaanu", ale jak sami pisali: kolejność czytania nie ma znaczenia, są połączeni ze sobą bohaterowie w różnych tomach, ale historie są oddzielne i można je tak czytać. Tom 1 to "The Steward of Christendom", a drugi "Annie Dunne". Dlaczego w takiej kolejności: nie wiem:)
Bardzo dziękuję za ciekawe informacje.:)
O polskiej niepełnosprawności przychodzi mi tylko do głowy "Spotkanie nad morzem" gdyby jednak można było rozszerzyć kategorię na inne kraje to miałabym więcej propozycji, np "Moją lewą stopę," historię Joni czy przeczytany całkiem niedawno węgierski reportaż "Co innego mogłabyś zrobić, matko?" o wychowaniu niewidomego syna w czasach komuny i tuż po jej upadku - bardzo ciekawe.
Dziękuję za polecenia.:)
Czekam na Pani recenzję „Drabiny Jakowa”. O niepełnosprawności czytałem „Poxczwarkę” Doroty Terrakowskiej.
Przypomniałaś mi o poczwarce.Dziękuję.
Szybka ścieżka? To raczej droga, że o autostradzie nie wspomnę.Moja szybka ścieżka to rozpoczęte książki to dwa kryminały( o zgrozo😱😱😱- 'Morderstwo pod choinkę" H.Greń i "Szpital sw.Judy" M.M.Perr), bo mi znikną z konta bibliotecznego Legimi.Chciałam przeczytać jeszcze raz " Sto lat samotności" i przy okazji oglądnąć serial - mimo świąt- wykonane.Domownicy zmęczeni przygotowaniami i emocjami świątecznymi jakoś szybko poszli spać, a ja mogłam w samotnosci oglądać- miałam pilota i telewizor był mój. Czekam na zmianę koloru, może nie tyle ja , co Misia.Przy każdym spotkaniu mówi" a pokażesz mi jak wygląda twoja koleżanka z jutubka, pani Ania.Pokazuję i jest zafascynowana.Z ArtRage, ale to dopiero w kwietniu, będę chciała przeczytać S.Bary " Droga jeszcze daleka" i " Rok, w którym narodzil się diabeł" S. Roncaglioli( tego od " Nocy szpilek".W lutym ma być J.Fosse z " To jest Ales" i " Gdynia.Pierwsza w Polsce" A.Boćkowskiej.I do odświeżenia " Przygody Hucka Finna" M.Twaina, bo ukaze się " James" P.Everetta, ale to dopiero w kwietniu lub maju.Chyba muszę trochę zwolnić z czytaniem, bo przeczytałam jakąś niesamowitą ilość , ale ten rok był u mnie dobrym w literackie, polskie perełki.Nie będę miała traumy ze wskazaniem, wypiszę wszystkie, bo tkią we mnie niby ciernie To dobrze, prawda?
Witam Pani Aniu, ja jestem już po "grzybiarza", "szeptucha", a przede mną kupiona "las w domu" i szukam jeszcze "w ciemność". Nigdy wcześniej nie czytałam 5akiej lektury, ale po tych dwóch pozycjach bardzo mi spodobały 🤗, dziękuję Pani Aniu❤️
I jak tu wytrwać w swoim postanowieniu o ograniczaniu zakupów książkowych jak po każdym Pani filmie coś wskakuje na listę . Dzisiaj Światłoczułość nie że względu na domniemanego autora a na treść. Las w domu już na liście jest bo już o niej Pani wspominała. Czytałam Zadzwoń jak dojedziesz, będziemy ją omawiać w styczniu na klubie książkowym na pewno będzie to ciekawa dyskusja bo książka z gatunku słodko gorzkich , zmuszająca do refleksji o upływającym czasie i starości. Jestem bardzo ciekawa Pani opinii na jej temat więc będę wyczekiwać z niecierpliwością. U nas też pogoda raczej wiosenna, świeci słońce idę z wnukami na spacer. Pozdrawiam cieplutko 📚☕☀️🥰❤️
Cudownie jest znać osoby o podobnych upodobaniach!!!Dziękuję.Pozdrawiam.
❤️❤️❤️
Wszystkiego dobrego w 2025 roku😊
Bardzo dziękuję.I nawzajem.
Dzień dobry. Pani Aniu, od dawna oglądam Pani kanał i bardzo cenię Pani polecenia książkowe. Wspaniale opowiada Pani o literaturze. Widzę, że czasami otrzymuje Pani książkowe podarunki od swoich widzów. Sama dużo czyram i kocham książki. Bardzo chciałabym wysłać Pani taki mały prezencik z okazji nadchodzacego Nowego Roku. Proszę napisać, czy mogłabym to zrobić, a jeśli tak, to na jaki adres? Serdecznie pozdrawiam. Sylwia Baranowska.
Bardzo proszę o maila na adres widoczny pod filmem.:)
Polecam książkę Ludmiły Ulickej ,,Daniel Stein, Tłumacz”.
Dziękuję.Mam na pólce.:)
Pani Aniu, nie czytałam nic z serii o rodzinie Dunne, ale zrobiłam szybkie śledztwo i oto wyniki. Są 4 utwory w tej serii plus 2 polecane jako powiązane choć bohaterowie są tacy sami jak w innej 4-częściowej serii tego samego autora. 1. Pierwsza pozycja dotycząca rodziny Dunne to dramat 'The Steward of Christendom.' Nie znalazłam tłumaczenia na polski. Główny bohater to Thomas Dunne, były komisarz policji, którego postać luźno nawiązuje do dziadka autora. 2. Annie Dunne. Wydana w 2002 przedstawia dwie kobiety mieszkają na farmie w hrabstwie Wicklow w latach 50 . XX wieku. Nie znalazłam tłumaczenia. 3. A Long, Long Way czyli "Tak daleko od domu" jest 3 częścią i opisuje losy Williego, który opuszcza Dublin aby ochotniczo zaciągnąć się do wojska po stronie aliantów. 4. Czwarta pozycja to 'On Canaan's Side' przetlumaczona u nas jako "Po stronie Kanaanu." Główna bohaterka to Lillie Bere, która opisuje 70 lat swojego życia. Nominacja do Bookera w 2011, dluga lista. Oprócz tego znalazłam informacje, że powiązane tytuły to Days Without End przełożone u nas na "Dni bez końca" oraz 'The Thousand Moons' - u nas "Tysiąc księżyców." Wszystkie mają świetne recenzje po angielsku, wychwalany jest język, przekaz, fabuła. Przyznam, że sama się przez te poszukiwania poczułam zachęcona do natychmiastowej lektury Barry'ego i lecę po 'The Secret Scripture,' które mi się od lat marnuje na półce.
Spisałaś się wspaniale!Bardzo dziękuję.Pozdrawiam.
Cała przyjemność po mojej stronie :)
Książki dot. niepełnosprawnych dzieci to: Kolory bez barw Katarzyny Witwickiej o niewidomej dziewczynce, Poczwarka Doroty Terakowskiej,Syn będziesz szczęśliwa Eugeni Chajeckiej , Tango z motylem Reginy Dachówny (autobiografia kobiety ciężko poparzonej w dzieciństwie i jej zmagania ze zdrowiem z tego tytułu przez całe życie) .A także książka Wiktorii Zender (także autobiograficzna) Strefa ciemności o życiu autorki i leczeniu po oblaniu jej kwasem przez partnera. .. 🍀
Bardzo dziękuję za polecenia.:)
Książka Jakuba Małeckiego to Święto ognia. Polecam książkę Janka Meli Poza horyzonty. To ten co po utracie nogi i ręki zdobył dwa bieguny. Dziewczynka tańcząca z wiatrem Katarzyna Zychla dziewczyna po wypadku i Poczwarkę Terakowskiej.
Pozdrawiam 🥰❤️
Bardzo dziękuję za polecenia.:)
@@annaodalska6999 U Małeckiego też w " Nikt nie idzie "
"Zadzwoń jak dojedziesz" piękna.
@@katba9972 też tak uważam, będziemy ją omawiać w styczniu na klubie książkowym, na pewno będzie ciekawa dyskusja. Pozdrawiam📚☕🥰
Zabieram się do czytania.:)
Pani Aniu, „Epoka spektaklu” jest świetna! Proszę śmiało podczytywać.
Dziękuję.Będę.:)
Tematyka niepełnosprawności - Poczwarka - Dorota Terakowska (zespół Downa), Niepełni - Paweł Pollak
Dziękuję za polecenia.:)
Cieszę się, że chodzi Pani po głowie filmik na interesujący mnie temat :)
Podrzucam kilka tytułów (z niepełnosprawnością fizyczną w tle)
Powieść i lit. faktu:
- "Szczygieł" Zbigniew M. Nowak,
- "Dziewczynka spoza szyby" Jadwiga Ruth-Charlewska,
-"Dziewczynka tańcząca z wiatrem" Katarzyna Zychła,
- "W więzieniu ciała" Basia Jeżowska,
-"Chce się żyć" Maciej Pieprzyca,
- 'Święto ognia" Małecki,
- "Wichura i trzciny" I. Krzywicka,
- "Cieszę się życiem. Dziennik osoby fizycznie niepełnosprawnej." Agnieszka Dul,
- "Niepełni" Paweł Pollak,
- "Stany rozdwojenia czyli Wózkers kiedyś i dziś" Michał Ostrowski (tak, ten Michał Ostrowski :)).
Dla dzieci:
- "Moja mama jeździ na wózku" Magdalena Karowska-Koperwas,
- "Uszy do góry" Irena Landau,
-"Tuż pod moim nosem" Rafał Wieliczko...,
- "Wszystko jest możliwe" Magda Papuzińska.
Poezja:
-"Z krajobrazów poety" Adam Miks
-??? zajrzałabym jeszcze do tomiku "Niedociśnienia." Michała Ostrowskiego, ale głowy sobie ściąć nie dam ;)
Komiks:
-'Przygody Stasia i Złej Nogi" Tomasz Grządziela
Mam nadzieję, ze pomogłam :)
Bardzo,bardzo dziękuję za tyle poleceń!!!!Pozdrawiam.
Zliteratury faktu może jeszcze się nada "Historia niepełnosprawnosci" Marcina Garbata. Jeszcze tego nie czytałam, więc nie wiem czy opracowanie dotyczy światowych czy polskich realiów.
Ooo, bede wypatrywać recenzji biografii Swiniarskiego..
A saga Ludumily trafia na listę do przeczytania .
Dziękuję za inspiracje
🎄🎄🎄🎄
Na pewno będą filmiki.:)
Dorzucę " Spotkanie nad morzem " Korczakowskiej i " Beethoven i dżinsy " Siesickiej z niewidomymi bohaterami
Ach,pamiętam.Dziękuję.:)
#niepełnosprawność
Andrzej Krzywicki „Diabelski młyn”
Wiem, że miała być tylko polska literatura, ale błagam, proszę zerknąć na Skafander i motyl, Jean-Dominique Bauby. W tej lichej jak „Nasza szkapa” objętości, kryje się tyle treści!
Co by tu jeszcze🤔
Poczwarka Doroty Terakowskiej?
I z dzieciństwa pamiętam taką powieść o dziewczynce (?) z Heinego-Medina. Książka miała żółtą okładkę. Myślałam, że to Żukrowskiego albo Kruczkowskiego, ale nie. Może komuś się coś przypomni…
Ps. Cesarz lodów - też odkryłam niedawno, bardzo lubię😊
Dziękuję za polecenia.:)
Pani Aniu "Światłoczułość" czytać jak najbardziej. Nie wierzę w to, że to Remigiusz ... jeśli tak to zupełnie inny wymiar jego pisarstwa.
Będę czytać,żeby się przekonać.Pozdrawiam.
jest jeszcze książka dla dzieci " Benio, tata i reszta świata" ( tata na wózku)
Dziękuję.:)
"Dzikie ptaki lecą najdalej-" młodzież niepełnosprawna, a książka Małeckiego - to " Święto ognia" dziewczyna z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym
pierwsza książka chyba z lat 80
Dziękuję za polecenia.:)
Jacek najlepiej skomentował dramę 😉
Oczywiącie.:)
Szrotòwek kasztanowcowiaczek. Taka długa nazwa gatunkowa jest prawidłowa dla tego niepięknego motylka.
Och,wstręciuch!!!
JOHNNY POSZEDŁ NA WOJNE oglądałam film.Straszny.
Widziałam przebitki w piosence Metalicki.:)