Witaj :) Bardzo się cieszę i dziękuję za takie zaufanie 🤜🤛 Koniecznie podziel się swoimi wrażeniami po zakupie :). Trzymam kciuki, żeby wszystko poszło pomyślnie 🤞🤞
Witam serdecznie. Pisałeś kiedyś, że kupiłeś Fenixa 6 po mojej recenzji. Ciekaw jestem bardzo Twoich wrażeń? Jak wypada zegarek w Twoim codziennym użyciu i w trakcie treningów? Bateria? Spełnia oczekiwania? Oczywiście napisz w wolnej chwili. Pozdrawiam.
@@MichaBrozynski witaj, wrażenia bardzo pozytywne, zegarek sprawuje się świetnie - wykorzystuję go głównie przy enduro MTB i ćwiczeniach siłowych. Zdecydowanie nie żałuję zakupu :)
Szukałem informacji na temat zegarków firmy Garmin i trafiłem na pańskie konto. Świetne recenzje i fachowe porady skłoniły mnie do subskrypcji. Oby tak dalej. Pozdrawiam
Kłaniam się :) Dziękuję serdecznie, że podzielił się Pan tą informacją 🤜🤛 To bardzo miłe i dodające skrzydeł na zatłoczonym YT. Już na dniach recenzja Forerunnera 55, a zaraz potem Fenixa 7X Solar. Również pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na kanale :)
Uszanowanie. Wybudzanie przez podniesienie według mnie nie ma potrzeby bo ekran jest mega. Przy włączonej automatycznej blokadzie wystarczy nacisnąć dowolny przycisk a tarcza się podświetla. Osobiście uważam też, że pulsoksymetr jest zbędny do tego bardzo mocno drenuje baterię - u mnie jest wyłączony. Przy działającym GPS, powiadomieniach, czujniku tętna i 4-5 treningach biegowych (ok 1h - 1,5h) w tygodniu spokojnie wytrzymuje mi 12-13 dni, przy dodatkowym słuchaniu muzyki podczas biegania wychodzi jakieś 10-11 dni. Zauważyłem, że pin dla płatności trzeba wpisywać tylko gdy jest ustawiona blokada ekranu i też nie za każdym razem. Często przy płatnościach w odstępie np. 2-3h nie muszę wpisywać pinu. GPS w wersji cywilnej zawsze będzie trochę mniej dokładny ale nadal nie odbiega bardzo od rzeczywistości. Nie wiem tylko w jaki sposób zegarek wylicza poziom stresu - to jest dla mnie zagadką. Często w spokojny dzień poziom stresu szybuje do góry - podczas gdy jestem zrelaksowany i wypoczęty. Tak czy inaczej jeśli ktoś się zastanawia, to osobiście polecam. Pozdrawiam a przy okazji życzę wszystkim zdrowych wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
Dzięki serdeczne za Twój komentarz! Ja akurat bardzo sobie cenię pulsoksymetr, który dobrze sprawdza się przy covid, którego aktualnie przechodzę. Ale też lubię z niego korzystać na co dzień. Faktycznie może drenować baterię, bo u mnie z bieganiem 4 razy e tygodniu bateria wystarcza na około 5 dni. Z wybudzania nie korzystam, bo jest dokładnie tak, jak napisałeś - ekran wspaniale sobie radzi w dzień. Czasami wieczorem muszę aktywować podświetlenie ręcznie, ale to żadne wyzwanie ;). Co do PIN-u do płatności - tak, faktycznie wystarczy raz na jakiś czas go wpisać, a nie przy każdej płatności. Generalnie mój egzemplarz świetnie się również sprawuje i nie kryję zadowolenia.
Jeśli odłączysz pulsoksymetr, odłączają się przy okazji inne parametry a wtedy dobowy zapis aktywności jest nie dokładny. Ja tak jak autor materiału, korzystam z wszystkich opcji by mieć wgląd w to co się dzieje z moim organizmem. To zegarek multisportowy, który ma działać a nie bić rekordy działania na jednym ładowaniu. Gdybym chciał cieszyć się długim czasem działania, kupiłbym np. Casio G Shock....3 lata na baterii 😁. Oczywiście, każdy wybiera to co mu pasuje. Pozdrawiam.
Świetna recenzja. Mam pytanie czy kupując zegarek ze szkłem gorilla glass, oklejasz go dodatkowo jakąś folią czy szybką ? Widzę że pogarsza się przez to widoczność wyświetlacza . Czy ta gorilla glas naprawdę wymaga dodatkowego zabezpieczenia jeśli nie wykonujemy jakiś ciężki pracy fizycznych ?
Witam serdecznie i bardzo dziękuję za obejrzenie oraz słowa uznania 🤜🤛 Jeśli chodzi o to szkło - napiszę wprost - jest do niczego. Mój znajomy nakleił u siebie folię, by uniknąć porysowania oryginalnego szkła i zrobił to tak dobrze, że w ogóle jej nie widać. Ja się w takie rzeczy nie bawię i nie lubię szczerze pisząc. Chociaż pracuję w biurze przy komputerze, to rysy na swoim 6X Pro złapałem właśnie podczas aktywności fizycznych w górach, zimą. Nagle okazuje się, że rzepy lub zapinki od kurtki lub rękawic zahaczają o ekran, albo wiszące stalowe elementy od plecaka, kiedy się wspinasz, albo spadają sople lodu z drzew lub też w trakcie stromego podejścia uderzam niechcący o zwisający z gałęzi maleńki lód. W zeszłym roku przywiozłem z takiego wypadu maleńki odprysk/dziurkę właśnie po górskich wyprawach. Zaliczyłem kilka upadków na nartach biegowych. O ile wysoko po czeskiej stronie było calkiem OK, to już u nas roztopy i za chwilę mróz, który owocował takim zmarzniętym, ostrym na krawędziach śniegiem. Wywrotka na takie coś to nie rzadko poharatane dłonie, a dla szkła w zegarku spore wyzwanie... Zatem Gorilla Glass nie zdaje tu egzaminu na pewno. O ile w mieście i w typowym użytkowaniu raczej nie porysujesz szkła, to w terenie już tego uniknąć się nie da. Większość testerów idzie pobiegać lub pojeździ rowerem i tyle. Ale dopiero, jak bierzesz taki sprzęt w teren to wychodzi jasno, co tu zdaje (lub oblewa) egzamin.
@@90sekundTECH miałem instinct 2 X i tam wyświetlacz jest schowany, tutaj aż się prosi o kontakt. Udało mi się kupić szkło HD, idealnie pokrywa cały wyświetlacz i nie widać że coś nakleilem a jednak nie wiem czy za jakiś czas nie najdzie mnie chęć sprzedaży 6x, więc może warto zabezpieczyć wyświetlacz.
Jeśli myślisz o ewentualnej sprzedaży niebawem - jak najbardziej, takie zabezpieczenie zawsze jest dobrze widziane. Fenix 6X też teoretycznie ma maly dystans między kopertą, a szkiełkiem, ale nie jest on aż tak duży, żeby w sytuacjach, które opisałem we wcześniejszym komentarzu dało się uniknąć rysek.
Wielkie dzięki że pokazałeś w praktyce jak wygląda nawigowanie na szlaku ,co prawda tylko sekundy ale bardzo pomocne.Mam dylemat czy wybrać zegarek w góry,czy może jednak nawigację ręczną typu Etrex Oregon ? czy taka rozdzielczość jaka jest w zegarku Fenix w zupełności wystarczy,aby się nie pogubić?
Witam serdecznie. Przepraszam, ale Twój komentarz mi umknął i teraz nie wiem, czy po tylu miesiącach moja odpiwiedź będzie jeszcze przydatna. Niemniej - nawigowanie po mapie przyciskami jest bardzo niewygodne, więc lepiej to wypada na nowym Fenixie 7 oraz np. w Epixie, gdzie można używać dotyku. Poza tym miałem taką sytuację, że byłem przez jedną dobę w Szwecji. Celowo zabrałem buty biegowe, by zrobić tam trening i przetestować opcję rysowania trasy w terenie, którego nie znam i potem zrealizowanie treningu. Sprawdziło się to połowicznie na moim Fenixie 6X Pro. W czasie biegu baaardzo brakowało mi mocnego przybliżenia trasy na zegarku, bo naprawdę w niektórych momentach nie wiedziałem, gdzie skręcić, chociaż przez moment prowadził mnie idealnie, jak po sznurku. Natomiast, jak biegniesz i masz już jakieś tempo, ale jesteś w nieznanym terenie, wszystko ci się trzęsie (ręka również), a do tego jesteś jednooczny jak ja, a w drugim oku masz wadę wzroku, to nie ukrywam, że ja się umęczyłem i zadowolony z tego treningu nie wróciłem. Spokojna wędrówka w górach, poprzedzona solidnym researchem i przygotowaniem oraz przećwiczeniem poruszania się przyciskami po mapie na zegarku - myślę, że jest szansa, że będzie wtedy nawet bardziej niż OK. Ale u mnie - przy totalnej spontaniczności się to nie obroniło. Oczywiście pewnie część winy jest po mojej stronie, ale jednak interfejs mapy przy biegu był jak dla mnie za mały w tej konkretnej sytuacji, w całkowicie obcym terenie i kraju.
Kupiłem używany i zauważyłem , że najwięcej prądu zużywają nieoryginalne tarcze . Zegarek na początku musi się ułożyć po aktualizacjach i zainstalowaniu map , u mnie mapy wywaliło i musiałem je instalować od nowa. Bardzo duży postęp w porównaniu z 5 plus. Zauważyłem też z praktyki że wersje Sapphire są ogólnie lepsze od niby takich samych standartowych . 7 nie kupię ze względu na śruby w uszach i dotyk.
Dzięki, że dzielisz się swoim doświadczeniem 🤜🤛 Mnie siódemki bardzo przekonują. Na szóstce nie miałem z mapami takiego problemu, bardziej zauważyłem, że jak mam wszystkie mapy łącznie z Ameryką i Pacyfikiem, to czuć, że system pracuje wolniej. Mam zatem wgrany tylko swój region. Co do gorszej baterii na innych tarczach niż Garmina - faktycznie wiele osób to sygnalizuje. Ja jestem nudny i mam od lat jedną i tą samą natywną tarczę skonfigurowaną pod siebie. Ten sprzęt ma mi służyć do innych celów, więc w tarcze się nie bawię. Poza tym klasa sprzęt. Tyle czasu od premiery, a wciąż lecą aktualizacje i efektywność na sensownym poziomie. 👌
PS. Ten dotyk bez problemu można wyłączyć w Fenixach 7. I ja też tak robię, ale przyznaję też, że świetnie sprawdza się w mapach. Zdecydowanie lepiej niż nawigowanie przyciskami 👍
@@90sekundTECHZegarków nie kupuje się na 1 sezon i np. Fenix 5x nadal ma duże powodzenie. Moim zdaniem Zegarek używany normalnie z powodzeniem wytrzymuje przez wiele długich lat. Ogniwo li-ion dobrze zrobione jest prawie niezniszczalne. Pozdrawiam.
Absolutnie się zgadzam. I do tego cały czas mają wsparcie te zegarki producenta. Aktualizacje śmigają aż miło. Natomiast mogąc testować różne modele widzę, że różnic trochę jest, chociażby w wydajności, czy szybkości działania map, które np. w Fenixie 6X Pro przy większej prędkości na rowerze nie nadążają z wczytywaniem obrazu. Dodam też od siebie, że jestem absolutnym fanem latarek w zegarkach Garmina. Nie potrafię nawet tego opisać, jakie to jest wspaniałe usprawnienie. Nie ma dnia bym nie korzystał.
Dziękuje za ta recenzje. Co Panem kierowało, ze wybrał pan 6x pro a nie 6 pro ? Duża jest nimi różnica ? Jakie argumenty przeważyły ? Bedzie recenzja 6x pro ?
Kłaniam się i dziękuję za obejrzenie mojego materiału 👍 Jeśli chodzi o wybór wersji 6X Pro, to zależało mi na większej baterii. Jest też minimalne większy ekran, ale taka sama jego jakość, bo adekwatnie zwiększono rozdzielczość. Natomiast nie przewiduję jego recenzji, bo to jest dokładnie yo samo, co zrecenzowana tutaj zwykła "szóstka" pro.
@@90sekundTECH udalo sie dogadac i za 1950 kupilem miesiecznego fenixa:)ps..i dzieki Twojej recenzji przekonalem sie do zmiany..bo tez myslalem nad Venu 2;)...
@@beniu985 Super! Bardzo Ci gratuluję udanego dealu! I ogromnie dziękuję za zaufanie przy podejmowaniu decyzji 🤜🤛 To teraz musimy iść za ciosem i czekam na pierwsze wrażenia ;) Bardzo jestem ciekaw, jak będzie Ci w takiej nówce trzymała bateria?
@@MichaBrozynski a wiec tak, bateria pociagla 12dni...w tym 4godz trening pod gpsem...3 dni z analiza snu i pulsoksymetrem podczas snu...i caly czas na mierzonym tetnie i aktualizacja pogody..reasumujac,zegarek wymiata,funkcjonalnoscia i wygladem..na zajebisty plus to,ze idzie ustawic adres z google maps i wprowadzic go w nawigowaniu na zegarku...
@@beniu985 Nooo! Ale ładny czas działania! Super! Z Mapami faktycznie wiele jest możliwości. Jest nawet w ich sklepie apka, żeby Google Maps też działało, kiedy leci trasa z telefonu. Ja jednak zdecydowałem się na model 6X, ale jeszcze czekam ;). Super, że kupiłeś i jesteś zadowolony. Sprzęt Ci mega posłuży 👍👌
chyba najlepsza recenzja jaka widzialem! mam pytanie odnosnie naliczania spalonych kalorii; w przyblizeniu na ile one sa dokladne? Testowal to Pan? I czy zawsze trzeba załaczac jakas aktywnosc jak się np. jest na silowni/trenuje czy bez tego tez zlicza wszystkie dane i spalone kalorie? pozdrawiam
Zlicza kalorię na podstawie np. Zrobionych kroków, aktywności poprzez algorytm pomiaru tętna. Jak nie robisz żadnej aktywnosci to spalone kalorie zobaczysz w zakładce mój dzień
Witam i dziękuję Ci serdecznie za komplement 👍 Co do kalorii to ich suma bierze się z kalorii aktywnych plus kalorie spoczynkowe. Jest to liczba zawsze szacunkowa brana na podstawie danych tętna oraz aktywności z danego dnia. Do precyzyjniejszego śledzenia kalorii Garmin proponuje aplikację partnerską MyFitnessPal, którą łączy się z Garmin Connect. W MyFitnessPal po prostu wpisuje się posiłki, więc to liczenie kalorii w połączeniu z aktywnością jest bardziej precyzyjne. Odpowiadając więc na pytanie - nigdy nie liczyłem kalorii w żadnych testowanych przeze mnie urządzeniach i tutaj w teście również nie zwracałem na nie uwagi, bo one akurat nie są dla mnie takie ważne. Dla mnie istotny jest pulsoksymetr, tętno, kroki, śledzenie snu. Na to bardziej zwracam uwagę. Reasumując po połączeniu Garmina z MyFitnessPal z pewnością będziesz mógł te kalorie liczyć bardziej precyzyjnie. Zdaje się, że ta apka jest też w formie płatnej, więc tutaj musiałbyś się zastanowić, jak bardzo Ci na tym zależy.
Dzięki za recencję. Rozważam jaki smartw sportowy kupić i zastanawiam się w czym przydatny jest pulsoksymetr w zegarku garmin? Na filach było widać obcierki, czy przy srebrnej obudowie będzie ich mniej widać?
Witaj, dziękuję za obejrzenie i komentarz! Jeśli chodzi o pulsoksymetr, to pokazuje nasycenie tlenem krwi. Jeśli się wspinasz lub chodzisz po górach będzie przydatny jako wskaźnik aklimatyzacji, ale to wykorzystasz przy wspinaczce w wysokich górach. Bardziej prozaicznie przydaje się w monitorowaniu snu. Niski poziom saturacji może wskazywać, że cierpisz na bezdech senny. Inny przykład - jeśli zachorujesz na COVID to możesz monitorować, czy Twój stan zdrowia się nie pogarsza. Co do przetarć na ramce - niestety, ale szybko do nich dochodzi, nawet na zupełnie nowym egzemplarzu.
super recenzja :) mam takie pytanie, czy jezeli ide biegac to czy musze miec przy sobie telefon komorkowy aby mi zczytalo od razu wszystkie parametry podczas biegania? czy dopiero jak wroce to wtedy moge sparowac zegarek z telefonem i bede mial wszystkie parametry podczas treningu?
Witam serdecznie i dziękuję zarówno za obejrzenie, jak i za to, że film się podobał. Co do Twojego pytania - telefon zostawiasz w domu i możesz iść na dowolny trening. Wszystkie funkcje działają niezależnie od telefonu w zegarku. Po powrocie automatycznie wyniki synchronizują się z telefonem i można je wygodnie w apce przeglądać.
Gps to jest duży problem, bo ten od garmina jest wyjątkowo niedokładny i w ramach biegania jest bardzo słabą pomocą bo znacząco wypacza tempo. Testy porównawcze pokazują, że najnowsze garminy są w tym temacie znacznie gorsze od konkurencji. Stare garminy - te w plastikowych obudowach były bardzo dokładne, odkąd pakują wszystko w duże metalowe koperty - GPS jako narzędzie pomiarowe stał się bezużyteczny.
@@lukas9990 oj tak. lezy na półce 6pro i skonfrontowany z instinctem przegrał. Ponadto czas łapania fixa jest tragiczny. Instinct łapie od ręki po kilku dosłownie sekundach, zaś fenix potrzebuje nawet do kilu minut by złapał sygnał w terenie zabudowanym. Wiele pozostawia do życzenia tez BT. Mieszkam na drugim piętrze, schodząc na podwórko, do samochodu, który stoi pod oknami Instinct zachowuje połączenie, podczas gdy Fenix gubi łączność kiedy jestem przy drzwiach wyjściowych z mieszkania. Nawet jesli zdarzy się jemu nie stracić tej łączności to zgubi ją za drzwiami - na półpiętrze. Ogólnie wszelkie funkcje traktuje jako orientacyjne, ale za zegarek za tyle pięniążków - nawet jesli udało mi się go kupić w sklepie w cenie gołej szóstki - wymaga się jednak trochę więcej.
@@castorfiber9103 masz wadliwy zegarek gościu. Ja wychodzę z domu i do furtki nie dojdę a już mam połączony gps :) mieszkam w domu i na 100m2 parterze zasięg bluetooth mam praktycznie cały czas. Gubi się między piętrami ale to akurat nic dziwnego. Biegam głównie po lasach i tam też rysuje ślad bardzo ładnie, więc te wszystkie bzdurki o tragicznym gps albo bluetooth traktuje z uśmiechem na ustach :)
Zdecydowanie Forerunner 955. Dlaczego mówię w recenzji tego F955, której jeszcze nie ma na kanale, bo cały czas ją montuję. Ale pomimo mojej miłości do swojego Fenixa 6X Pro uczciwe przyznaję, że F955 jest lepszy.
Jak to naprawdę jest z jego wodoszczelnością 10 ATM ?? Czy można go bezpiecznie używać na basenach termalnych np term gdzie temperatura wody jest od 27 stopni w górę ? Czy można z nim pływać nurkować w takich basenach termalnych ,w basenach solankowych itd chodzi o baseny termalne ,przebywać z tym zegarkiem w tak ciepłych eodach ponad 3 godziny z przerwami lub gdzieś około 3 godziny ponieważ w takich basenach woda jest chlorowana -czy to jest bezpieczne ? Ponieważ producent podaje zanurzenie do głębokości 100 metrów .ale jak to tak naprawdę z tą jego wodoszczelnością jest ? Czy łatwo jest ten zegarek zalać ,zepsuć wodą czy raczej jest to trudne ? .uprzejmie proszę o odpowiedź ponieważ mam poważne obawy co do jego faktycznej wodoszczelności a dopiero co go zamówiłem i za dwa dni go dostane .lecz już teraz mam obawy do jego faktycznej rzeczywistej wodoszczelności 10 ATM czy używając go na basenach w wodach geotermalnych lub nad jeziorem albo i też w morzu go nie popsuje nie uszkodzę .proszę o wyczerpującą odpowiedź na mój komentarz .
Witam serdecznie. Przyznam, że to bardzo, bardzo trudne zagadnienie. Bo ja nie korzystam z tego zegarka w basenach termalnych w podwyższonej temperaturze. Od czasu pandemii przestałem też chodzić na basen. W morzu pływam, ale bez zegarka. Nawet testowych nie zabieram do takiej kąpieli. W zeszłym roku poznałem człowieka w czasie nadmorskiego urlopu, który od lat pływa będąc na wakacjach w morzu z Fenixem 3HR sprzed kilku lat i nic mu się z tym zegarkiem nie dzieje. Co więcej - do dziś otrzymuje aktualizacje, więc pięknie, że jest cały czas wsparcie producenta. Zresztą na blogu 90sekund.pl współpracuję z kolegą, który również posiada Fenixa 3 (zrobił z nim koronę półmaratonów i maratonów w Polsce) i także potwierdza, że nadal raz na jakiś czas wpadają aktualizacje. To na pewno wiele mówi o wytrzymałości tej serii zegarków od Garmina. Natomiast w kwestii wody - ja bym się do wody słonej nie odważył wejść z żadną elektroniką, bo po prostu sól w dłuższej perspektywie czasowej potrafi dostać się w newralgiczne punkty i uszkodzić sprzęt. Oczywiście, jak dobrze wymyjemy zegarek to teoretycznie nic mu nie będzie, ale dla mnie to zawsze podwyższone ryzyko. Nie zmienia to jednak faktu, że te zegarki są naprawdę bardzo, bardzo wytrzymałe. Testowałem już niejednego Fenixa i nie raz i nie dwa przeżyły solidne uderzenia, upadki, mrozy i upały, ulewy, wspinaczki, ostre rycie w śniegu w czasie upadku na biegówkach przy zjazdach etc. i wszystko było z nimi w jak najlepszym porządku. Ale w kwestii porządnego nurkowania, czy źródeł geotermalnych, gdzie mamy mocno zmineralizowaną wodę oraz wysoką temperaturę nie mogę zabierać zdania, bo naprawdę ani razu w takich okolicznościach nawet z testowymi modelami nie miałem okazji działać. Co do głębokości - ona jest na pewno podawana w warunkach laboratoryjnych i w ciśnieniu statycznym. Przy pływaniu w jeziorze, czy basenie spokojnie ten zegarek wytrzymuje większy napór ciśnienia, ale na większym głębokościach może być różnie. Wiem, że moja odpowiedź nie zaspokaja Twojej potrzeby wyrażonej w pytaniu, ale uczciwie piszę, jak jest na podstawie mojego doświadczenia. Mam nadzieję, że Twój egzemplarz dojechał i możesz już sam powoli go konfigurować. Podziel się proszę pierwszymi wrażeniami, zawsze chętnie czytam taką konfrontację w tym, o czym ja mówiłem w recenzji. I mam nadzieję, że będzie Ci służył również w wodnych sportach. Pozdrawiam!
Jest tylko głośnik emitujący dźwięk alarmu/budzika/minutnika. Jeden tylko dźwięk dla wszystkich tych akcji. Nie można więc rozmawiać przez ten zegarek w trybie głośnomówiącym. Nie wiem, czy można odtwarzać obraz z TH-cam tutaj, ale jeśli tak to na pewno przez jakąś aplikację zewnętrzną i musi to być mega słabe, bo ten wyświetlacz do takiego czegoś się tutaj nie nadaje.
Witam serdecznie. Ten model waży 83 g i piszę zupełnie szczerze - mi nie ciążył. Natomiast zdecydowałem już, że chcę kupić dla siebie nowego i... baaaardzo waham się, czy nie postawić na 6X Pro (93 g). No chyba, że siódemka wyjdzie szybciej i będzie robiła taką różnicę, że warto będzie iść w kolejny wariant Fenixa. Ale to moje wahanie wynika z tego, że kiedy w 2017 r. testowałem Fenixa 5X (98 g: 90sekund.pl/test-recenzja-opinia-garmin-fenix-5x-terminator-wsrod-zegarkow-dla-aktywnych/), to właśnie miałem ten największy model i... czasami zdejmowałem, bo był za ciężki. Natomiast ten Garmin Fenix 6 Pro mi nie ciążył. Raczej był przyjemnie masywny, ale bez przesady. Ale kiedy wróciłem do mojego zegarka z Wear OS teraz po testach, to czuję jak bym piórko nosił ;). PS. Dziękuję za obejrzenie filmu i zostawiony komentarzy 🤜🤛
@@MichaBrozynski Dzięki za odpowiedz. Mam Fenix 3 i tez waham się czy kupić 6 czy czekać na 7. Waga Fenix 3 chyba jest zbliżona do 6x. Jest to jednak pewna wada. Po wielogodzinnym użytkowania później ciagle mam wrażenie, ze mam go na ręce. Nie wiem jak można z czymś takim spać :) Do monitorowania snu to mógłby być vívosmart. W aplikacji Garmina, te dane uda się chyba zsynchronizować. Sam Fenix już chyba nie będzie potrafił obliczyć body battery itd. ?
No właśnie ja bardzo chciałbym monitorować z Fenixem sen, bo jest to na ekstra poziomie. I o tym spaniu z tym "iksem" na ręce głównie myślę. Z 6 Pro było OK spanie, ale Żona mi czasem narzekała. Ale nie za często ;).
Zdecydowanie - 945 waży 50 g. Fenixy nie mają w ogóle podejścia ze swoją masą, ale są też inaczej sprofilowane. Myślę, że ten model 6 Pro ujdzie, ale 6X może być kłopotliwy. W sumie dostajemy z nim większą baterię i nieco większy wyświetlacz z ciut wyższą rozdzielczością, ale i tak gęstość PPI w 6X Pro jest identyczna, jak w 6 Pro. Tak samo, jak reszta bebechów. Ja z monitorowania snu rezygnować nie chcę, a nie jestem też aż takim outdoor-owcem, żeby bateria musiała mi nie wiadomo ile trzymać. Ale generalnie 6X Pro są teraz w dobrych cenach, więc znowu ból głowy - iść, czy nie w tego "iksa"? ;). A swoją drogą Twoja "trójeczka" też daje jeszcze radę. Krzysztof, z którym robimy bloga 90sekund.pl, ma ładnych parę lat już Fenixa 3 - zrobił na nim koronę półmaratonów oraz koronę maratonów i kilka razy zaliczył biegi 3xŚnieżka = 1xMount Blanc. Gadaliśmy ostatnio właśnie przy okazji tych moich testów GF6Pro i mówił, że nadal przychodzą aktualizujące na jego"trójkę". To jest mega sprawa! Bo naprawdę jest sens inwestować w taki sprzęt.
Bardzo pomocna recenzja 👍 Zastanawia mnie czas pracy. Po naładowaniu znika mi ponad 10% baterii dziennie (możliwe, że przez ustawioną tarczę Data Lover, która wyświetla dużą ilość danych). Według tabeli producenta dla 6X z całodobowym śledzeniem aktywności i nadgarstkowym pomiarem tętna powinien działać do 21 dni. Trochę zdziwił mnie spadek ponad 12-15% dziennie bo wypełnia ledwo połowę deklarowanego czasu działania na jednym ładowaniu. Na pewno zwrócę na to uwagę.
Witam serdecznie. Dziękuję za obejrzenie filmu i komentarz 🤜🤛 Co do baterii - zdecydowanie musi to być wina tej tarczy. Ja używam fabrycznych tarcz. Biegam regularnie 4-5 razy w tygodniu. Pulsoksymetr mam ustawiony wyłącznie na nocny pomiar nasycenia tlenem krwi, pomiar tętna działa całą dobę. W czasie treningu mam dokładność pomiaru GPS na co 1 sek. Podświetlenie ręczne na 20 proc. Jedno ładowanie wystarcza u mnie obecnie na blisko 14 dni. Jak miałem całodobowy pomiar nasycenia tlenem krwi, to wystarczała mi bateria na 4-5 dni. Proponuję na jeden cykl ładowania przełączyć się na jedną z dedykowanych tarcz. One swoją drogą też są OK pod kątem wyświetlania danych, ale rozumiem, że niekoniecznie musi to być u Ciebie satysfakcjonujące. W sklepie Garmina Connect IQ proponuję wyfiltrować aplikacje po producencie i ustawić właśnie Garmina. Może trafisz na dedykowaną tarczę, która lepiej będzie spełniała Twoje oczekiwania co do prezentacji danych. Ale spróbuj proszę chociaż jeden cykl z fabryczną tarczą przejechać i sprawdzić, jak będzie to wyglądało. Blisko 15 proc. na dobę to jednak sporo. Aaa i może na ten czas odinstaluj kłopotliwa tarczą. Będę wdzięczny za sygnał, czy to coś pomogo? Trzymam kciuki 🤞🤞
@@MichaBrozynski Dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź. Nieużywany wydaje mi się, że nawet na tej tarczy wytrzymał te 3 tyg. Po założeniu jednak tam idzie taki ciągły wykres przedziału pulsu chyba i to może drenować tę baterię. Właśnie znalazłem także podobne zalecenia co do ustawień. Jak go tylko podładuje ponownie to dam znać ile wniosły zmiany do żywotności baterii. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego życzę.
Witam. Posiadam obecnie Huaweia GT 2 pro i zastanawiam się nad przesiadka właśnie na tego feniksa. GT sam w sobie jest mega a jego bateria wytrzymuje mi średnio dwa tygodnie ,czy feniks też tak długo może wytrzymać ?
Witam serdecznie. Mój Fenix 6x Pro wytrzymuje równo 13 dni z treningami biegowymi uprawianymi 4-5 razy w tygodniu. Wyłączony mam tylko pulsoksymetr, który aktywuje się wyłącznie w czasie snu. Moim zdaniem nie będzie problemu z dwoma tygodniami na jednym ładowaniu. Oczywiście zależy, jakie sporty uprawiasz. Bo zakładam, że skoro ten Huawei tak trzyma to zdaje się, że nie jest przez Ciebie zanadto katowany?
@@MichaBrozynski u mnie rower 3 dni w tygodniu po około 35km. Włączony mam cały czas pulsoksymetr ,pomiar snu i stresu . Bardzo korci mnie na zmianę i chyba też tak zrobię 😛. Jak Panu ten zegarek trzyma dwa tygodnie bez jednego dnia przy tej częstotliwości treningów ,to u mnie spokojnie te 3 tygodnie wytrzyma 😉. I oczywiście mowa jest cały czas o feniksie 6x pro ? Bo w opisie jest tylko Fenix 6 pro Ps. Recenzja świetna ✌️
@@buhmaherPL No to super wynik na tym Huawei. Gwarancji na te 3 tygodnie dać nie mogę, ale piszę jak to u mnie wyglada przy samym bieganiu. Jak dochodzi do biegania także rower, to zużycie jest większe, czyli wtedy mniej więcej 9-10 dni na jednym ładowaniu. Natomiast zastanawiam się, czy potrzeba u Pana aż multisportowego modelu? Może Forerunner 255? Jest on stricte biegowy, ale trening rowerowy też ma (jak i wiele innych). Aczkolwiek za Fenixa 6 mogę się dać pokroić, bo jest naprawdę świetny. Tyle, że droższy niż np. wspomniany Forerunner.
Witam. Nie ma żadnych problemów. Mogłem wielokrotnie wytestować w lesie nad morzem, gdzie sporo w tym roku biegałem. Podobnie w górach stołowych we wrześniu/październiku tego roku, chociaż jednego dnia miałem tak, że wyszedłem rano pobiegać i kilka minut na sygnał czekałem. Natomiast potem już sygnał był nieprzerwanie. Inna sytuacja - dosłownie w zeszłym tygodniu było bardzo zachmurzone niebo nad Poznaniem. I tutaj sygnał złapał nawet szybko, ale miałem jeden moment, że na chwilę zerwał połączenie pod mankietem kurtki w czasie treningu. Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło, ale jak pytasz to odpowiadam, jak sytuacja wygląda. Sama szczegółowość jest podobna, jak pokazuję na filmie. Jak przybliżysz mapę, to widać, że linia nie jest idealna. Ale nawet jak biegniesz nie-w-lesie, to też ten sygnał znaczy trasę miejscami gdzieś obok np. głównego szlaku. Obecnie mam Fenixa 6X Pro, będę w styczniu w górach i liczę na narty biegowe, więc jeśli się przypomnisz, to chętnie pod tym kątem zbadam trasę np. porównując z rysowaniem trasy przez smartfona.
Tak, jest taka możliwość na zegarku, ale tylko przez zewnętrzne aplikacje, które są płatne. Polecam przejrzeć sklep Garmina z apkami pod tym kątem, który nazywa się Connect IQ: apps.garmin.com/pl-PL/
Witam serdecznie 🤜🤛 Też nie wiem, ale... w tym sprzęcie raczej nie ma to takiego znaczenia. Wszystkie te edycje pracują na bardzo podobnym poziomie. Oczywiście różnice są widoczne między np. GF3, a GF6, ale jak się używa codziennie to nie są to jakieś lagi, czy przycinki.
Dzień dobry. A gdybym miał dwa Garminy Fenix np. 6x pro i 7x co na to "powiedziałaby" aplikacja? Czy mógłbym używać ich naprzemiennie? Czy byłbym traktowany jako jedna osoba czy dwie w kwestii parametrów sportowych tych wszystkich wskaźników o których nas te zegarki informują? Np. Aplikacja Huawei Zdrowie każdy z moich zegarków traktuje osobno i nie aktualizuje moich parametrów sportowych we wszystkich zegarkach i zmuszony jestem do treningów tylko z jednym urządzeniem. A jak jest w aplikacji Garmin? Czy ktoś się nad tym zastanawiał?
Aplijacja Garmin Connect podczas łączenia drugiego urządzenia pyta, które ma być dominującym rejestratorem aktywności, tak by sprzęty nie wchodziły z sobą w konflikt.
Myślę, że mógłbyś, tylko że jedno z nich byłoby tym monitorem głównym. Jeśli ono by nie działało, bo miałbyś akurat ten drugi sprzęt w użytku, to z niego brane byłyby wszystkie dane. I to wydaje mi się logiczne.
@@romopanas1694 Witam raz jeszcze. Sprawdziłem to bez teoretyzowania - poprosiłem Garmina o zegarek Forerunner 55 do testów. Swojego Fenixa 6X Pro na ten czas schowałem do szuflady. Dziś jednak zabrałem go na trening razem z F55. Obydwa zegarki sprawdziły się identycznie, aczkolwiek czasami tętno jeden lub drugi pokazywał o maksymalnie 2 uderzenia serca więcej lub mniej. Ale naprawdę sporadycznie w ciągu całego biegu. Do aplikacji zostały zgrane obydwa biegi. Natomiast kroki i tętno synchronizowane jest z urządzeniem ustawionym jako dominujący monitor aktywności (w czasie testów jest to u mnie Forerunner 55). Kiedy ręcznie zmieniłem, że tym dominującym monitorem mam być ponownie Fenix 6X Pro, to chociaż było na nim mniej kroków, to zostały zrównane/zsynchronizowane z tymi z Forerunnera 55.
Jeśli chodzi o case wokół ekranu - lekko matowieje. Po kilku uderzeniach we framugę drzwi pojawiło się kilka rysek, ale nie widać, jeśli się nie przygląda im jakoś szczególnie. To trwały i wytrzymały sprzęt.
Witam, na przełomie stycznia i lutego 2022 r. byłem w górach i nakręciłem materiał z nart biegowych o tym, jak działa GPS: th-cam.com/video/gBFAT_iCZCY/w-d-xo.html Na tym filmie najlepiej widać, jak wygląda obudowa. Drobniutkie ryski są widoczne w słońcu. Ale ja go nie oszczędzam. W recenzji jest model Fenix 6 Pro, a na filmie z nart jest mój egzemplarz Fenix 6X Pro, który kupiłem po testach wspomnianej "szóstki" i ma obecnie jakieś 8 miesięcy za sobą.
@@repcaKacper. Brałem 6X Pro z uwagi na ciut większą baterię. I to był jedyny powód tak naprawdę. Ale przez to, że jest adekwatnie zwiększony ekran, to czasy pracy na jednym ładowaniu są identyczne, jak w zwykłym Fenixie 6 Pro. Ale nie mogę też nie napisać, że mi ta wielkość bardzo pasuje. Lubię duże zegarki. Nie za duże i nie za ciężkie, ale ten czuć na nadgarstku i zdarza się przydzwonić nim w futrynę. Nie jakoś często, ale to już jest jednak kawał sprzętu. Dziś myślę, że wybrałbym po prostu 6 Pro, bo on się również świetnie sprawdzał.
Witam. Jestem posiadaczem GF 5Plus i zastanawiałem się nad 6Pro i wczoraj akurat wyskoczyłam mi oferta w angielskim sklepie Very za 469£ więc myślę że to dobra cena około 2300 zł. Dziękuję za recenzję bez zbędnego marketingowego bełkotu. Serdecznie pozdrawiam
Kłaniam się :). Dziękuję za obejrzenie - cieszę się, że recenzja Fenixa 6 Pro pomogła w podjęciu decyzji 👍 Co do tej ceny - w bardzo podobnej można znaleźć ten zegarek również na polskim Allegro, więc polecam i tam zajrzeć. No chyba, że mieszkasz w UK.
@@MichaBrozynski Tak Panie Michale niestety jestem na banicji w UK stąd zakup tutaj no i wydaje mi się że jednak reklamacje na zachodzie raczej rozpatrywane są na korzyść klienta co w Polsce jest dość rzadko spotykane (ale moze coś się zmieniło).
@@zbysmaciejservantofjesusch2678 wszystko rozumiem, zatem pomyślnych zakupów i czekam na informację, jak zegarek będzie już u Pana, jak wygląda konfrontacja z tym, o czym mówię w recenzji :). Wszystkiego dobrego 👊
@@MichaBrozynski Dziękuję recenzja nepenonsie przydała. Ja jestem ciekaw czy odczuje jaka różnicę z 5Plusa do 6Pro. Napewno nareszcie bez telefonu tylko słuchawki sparowane z zegarkiem ufff 👍
@@zbysmaciejservantofjesusch2678 z tego, co kojarzę Fenix 5 Plus też obsługuje muzykę z zegarka. Jest w nim 16 GB pamięci. Można również podłączyć serwisy streamingowe i słuchać muzyki offline. No chyba, że w Pana przypadku brakowało miejsca na muzykę, bo faktycznie - Fenix 6 Pro ma 32 GB pamięci. Widoczna też jest różnica w rozdzielczości. Jednak 260 px vs 240 px w f5Plus to bardziej kompaktowe rozmieszczenie widgetów. Sądzę jednak, że ogólne wrażenia będą bardzo podobne.
Witam serdecznie - to są tak różne światy, że naprawdę nie umiem powiedzieć ;). Apple Watch ma piękny, kolorowy wyświetlacz, ale działa na baterii 1 dobę. W Fenixie jest ekran transflektywny ze spranymi kolorami, ale rewelacyjną, wielodniową baterią. Bardziej możnaby szukać porównań z Garmin Venu 2 lub - idąc segmentem Fenixa - z Garmin Epix 2. Sęk w tym, że ja już bym dzisiaj zwykłego smartwatcha nie kupił. Zegarek outdoorowy, sportowy, cechuje się kompletnie inną filozofią działania. Takiego Fenixa, czy Epixa kupisz na lata. I mam tu na myśli okres dłuższy niż 2-3 lata. Ale przetrwasz z nim wszystko. Pytanie też, czy potrzebujesz akurat takiego sprzętu? Może właśnie seria Venu 2? Ona jest bardziej smartwatcha i przy okazji nie taka droga ;).
Mapy → główną, wadą (dyskwalifikującą zegarek) jest ta, że mapy bardzo wolno odświeżają się. Gdy jadę rowerem, to zegarek nie nadąża z pokazywaniem drogi. Porażka!
OK, potwierdzam. Rzeczywiście podczas jazdy rowerem mapy dłużej się dogrywają i obraz mapy nie nadąża za przejechanym odcinkiem. Nie zwróciłem na to nigdy wcześniej uwagi, bo sprawdzałem je głównie w czasie wędrówek lub biegów. Dzięki za zasygnalizowanie problemu, przy kolejnych testach przyjrzę się temu lepiej.
Od kilku dni jestem posiadaczem 6s pro 😀 zegarek wydaje się bardziej szpanerski niż użyteczny , jestem zawiedziony funkcja mierzenia snu ☹️ to co widzę na wykresach w telefonie to kompletne brednie 😂 zegarek twierdzi że budzę się w nocy kilka razy i nie śpię po 2-3 h . Body battery też nie dostarcza wiarygodnych danych 🤔 chyba że ze mną jest coś nie tak 😂
Kłaniam się. Kurczę - naprawdę bardzo mi przykro. Wprawdzie moja recenzja dotyczy modelu Fenix 6 Pro, a nie z literą "S", ale faktycznie pomiar snu powinien być OK. Co do Body Battery - jak mówiłem w recenzji - mi też się początkowo wydawało, że to taka funkcja nieco na wyrost, ale z czasem zacząłem obserwować dużą zgodność z moim samopoczuciem. Proponuję poużywać jeszcze trochę tego sprzętu, bo Body Battery z czasem powinno "nauczyć się Ciebie". Zdaje się, że tak nawet jest w instrukcji. W instrukcji podają nawet, że jak komuś np. kroki się nie zgadzają, to może ręcznie zmierzyć długość kroku albo wręcz powinno się nosić przez kilka dni zegarek w kieszeni spodni, by dobrze się z naszym sposobem poruszania zsynchronizował. Natomiast pomiar snu u Ciebie to faktycznie zagadka. Jeśli masz podejrzenia, że zegarek może być uszkodzony, to jeżeli nie minął jeszcze termin na ewentualny zwrot, to jednak próbowałbym oddać i kupić inny model. Jeśli idzie o sen, to ja nie mam tylko jednej rzeczy sprawdzonej, a kilku znajomych offline pytało mnie, czy zlicza drzemki. Ja nie jestem fanem drzemek i nie byłem w stanie tego sprawdzić. Ale cała reszta działała naprawdę OK. Może jednak lepiej dołożyć do wersji 6 Pro? Wklejam Ci jeszcze sekcję z pomocy Garmina, jak skonfigurować prawidłowo funkcje mierzenia snu - może się okaże, że coś Ci to pomoże: support.garmin.com/en-US/?faq=qvzNMwxuTb9NxZ6Ce2a9z9 Trzymam kciuki 🤞🤞
Za Garminem: "Pasuje na nadgarstki o tych obwodach: Silikonowy pasek: 125-208 mm Skórzany pasek: 132-210 mm Pasek z tkaniny: 132-210 mm Metalowy pasek: 132-215 mm"
Zegarek ma wbudowane mapy całego świata. Można nawigować np. do określonego punktu lub miejsc i można korzystać z tego bez asysty telefonu. Natomiast taka typowa nawigacja odbywa się przy współudziale telefonu i trzeba ze sklepu Garmin Connect IQ pobrać jakąś aplikację, która przenosi wskazówki z Google Maps na zegarek. Niektóre są płatne, a inne bezpłatne. Ale za jakość ich działania nie daję głowy, bo nie korzystam z tego.
Niestety nie wiem :( Wszystko zależy od tego, czy aplikacja Garmin Connect jest w Sklepie Huawei. Jeśli jej tam nie ma to wątpię. Natomiast samo połączenie przez Bluetooth powinno być możliwe. Tyle, że w takiej sytuacji nic nie zrobimy sensownego z samym zegarkiem.
Te tabliczki w górach nie oznaczają że w tym miejscu jest ta wysokość ale że ta góra ma taką wysokość. A najwyższy punkt może być kilka metrów dalej. Więc porównywanie tych wysokości to tylko orientacyjnie.
Dzięki uprzejmie za uważne oglądanie. Bardziej chodzi o to, by pokazać w takim teście, że to po prostu działa, a taka tabliczka w górach jest dobrym punktem odniesienia i zgadzam się, że to wartość bardziej orientacyjna. Pozdrawiam 👍
Cieszę się bardzo! Nie ukrywam, że po takim wyznaniu zawsze czekam z lekkim mrowieniem w żołądku na pierwsze wrażenia ;). Proszę też o sygnał, na który model się Pan finalnie zdecyduje? Ja kupiłem 6X Pro :).
@@MichaBrozynski Ja pewnie tez taki kupię a to ze względu na najwiekszy ekran :) Na 310XT cyfry były bardzo duże i dlatego tak długo przy nim wytrwałem.
@@MichaBrozynski Noi i Gwiazdor przyniósł ;) 6x Pro. Wybrałem go nie dla miliona funkcji, ale dla... największego ekranu :) W starym 310XT cyferki były duże i bałem się, że np na Forrunerze będa dla mnie za małe. Biegałem z nowym komuterem (bo to nie zegrarek :) ) wczoraj i dzisiaj i juz jestem zachwycony! Cyferki czytelne, GPS łapie prawie natychmiast. Miałem obawy co do pulsometru (mam smartwatcha Huwei i tam jest lipa) ale działa bardzo dobrze. Jeszcze tylko dobrze opanowac jego obsługę i mozna śmigac ;) Pozdrawiam
Ooo - widzę, że kolega poszalał z ceną! Znam to uczucie, czekając na mój model też przebierałem nogami ;) Ekstra, koniecznie daj proszę znać, jak się u Ciebie sprawdza! No i jak się trenuje z wersją z bransoletą? I dziękuję za miłe słowo o samym materiale 🤜🤛
Niestety jest to bardzo słaba, być może sponsorowana "recencja" Ani słowa o poważnych wadach urządzenia, których Garmin nie usuwa. Mnie mimo pierwotnego entuzjazmu zniechęciły. Nie radzą sobie z modułem Sony GPS i niskosprawną anteną pod metalowym bezelem. Nie wykrywa snu, drzemek. Lista długa , a robią to lepiej urządzenia za 20% ceny.
Kłaniam się Panie Roll On. Przepraszam, ale muszę - kanał z 1,2 tys. obserwujących ma mieć recenzje sponsorowane??? Błagam! :DDD Proszę nie wypisywać takich nonsensów. Natomiast mogę Pana zapewnić, że jeśli będzie na tym kanale jakaś recenzja sponsorowana, to będzie odpowiednio przeze mnie oznaczona. Na przykład tak oznaczona, jak na moim blogu w tym wpisie: 90sekund.pl/opowiem-ci-jak-w-prosty-sposob-moj-dom-stal-sie-smart/ Teraz przejdźmy do meritum. Tak, Fenix 6 nie monitoruje drzemek. Ja sam nie drzemię. Nigdy. Bo po prostu nie lubię. W połowie września byłem chory i zdarzyło mi się z dwa razy wymusić około 40-minutową drzemkę, co nie przyszło mi wcale łatwo. Prawdę pisząc - drzemki to kwestia aktualizacji i producent być może je doda. W sumie zauważyłem, że to oczekiwanie, by drzemki były monitorowane jest od niedawna i zdaje się, że jakieś opaski jednego z chińskich producentów mają taką funkcję. Zgodzę się, że może to być przydatne przy np. funkcji Body Battery, bo jeśli ktoś lubi drzemać, to i jego kondycja przed treningiem będzie lepsza. Co do GPS-u. Tutaj nie potrafię zająć stanowiska krytycznego. Żaden z modeli, które testowałem z serii Fenix nie miały problemów z GPS-em. Co więcej - mój egzemplarz, który po odesłaniu recenzowanego tu modelu zakupiłem - również nie ma takich problemów. Byłem w zeszły weekend w Górach Stołowych, odbyliśmy z dzieciakami kilka wędrówek po skałach i w lesie, zaliczyłem dwa treningi biegowe. W takich warunkach na sygnał (przed rozpoczęciem treningu) czekałem jednego dnia około 30 sekund (na drodze wśród bardzo wysokich i gęsto upakowanych drzew), drugiego jakieś 15 sekund. Jednego, jak i drugiego dnia niebo było bezchmurne. Jeżeli miałbym coś zarzucić GPS-owi, to jest to dokładnie to, co mówię i pokazuję w recenzji, że dokładność trasy nie jest idealnie odrysowana. Sen Fenix 6 wykrywa. Zgadza się czasowo z tym, jak faktycznie śpię. Nie zauważyłem odstępstw od normy. Tym bardziej, że zdarza mi się zalegać w bezruchu, kiedy oglądam w łóżku jakiś film na Netflixie i mógłby zegarek uznać, że śpię. Ale tak się nie dzieje. A przynajmniej ja tego nie wyłapałem. Dodam, że zegarek dostaje cały czas aktualizacje. Wśród nich są zupełnie nowe funkcje - tutaj szczegóły: geex.x-kom.pl/lifestyle/nowe-funkcje-w-zegarkach-garmin-fenix-6-marq-i-enduro-aktualizacja-oprogramowania/ ale są też aktualizacje map oraz dosłownie przed kilkoma dniami otrzymałem aktualizację pól golfowych. I na koniec - w powyższej recenzji recenzuję Fenixa 6 Pro, którego dostałem do testów. Po testach odesłałem producentowi. Zwlekałem kilka tygodni z decyzją o zakupie, bo liczyłem, że wyjdzie Fenix 7. Tak się nie stało, stwierdziłem, że nie ma co czekać, bo tak to mogę w nieskończoność. Ja kupiłem dla siebie Fenixa 6X Pro. Co więcej - kupiłem dwa takie zegarki - jeden egzemplarz dla bliskiej mi osoby. Mam na to fakturę. Zatem bardzo, bardzo proszę nie zarzucać mi tutaj ukrytego sponsoringu. Proszę też pamiętać, że seria Fenix 6 debiutowała w sierpniu 2019 roku. Zatem jest to sprzęt obecny na rynku już 2 lata. Być może funkcje, o których Pan wspomina trafią do kolejnej edycji, a do tego modelu z czasem jako update. Natomiast opaski i zegarki z monitorowaniem drzemek to są tegoroczne produkty, więc siłą rzeczy Fenix 6 nie musi takich rzeczy posiadać. Jeśli jestem w błędzie - proszę mnie z niego wyprowadzić. Pozdrawiam :)
pulseox to niezłyz abijacz baterii. Wyłaczenie tego badziewia oddaje połowe czasu pracy XD Monitor natlenienia podczas snu to bajer nie mający w ogóle pokrycia z rzeczywistością. Bywały wyniki po 60%. Zegarek fajny, na rower, do biegania, na wycieczkę.
Hej, ja nie wyłączam pulsoksymetru. Pomiary, które są u mnie są jak najbardziej OK. W ostatnim czasie miałem trzy różne Fenixy i w każdym pokazywał takie same wyniki czy to pulsoksymetru, czy też tętna. W nocy też mam zbliżone wyniki i nigdy nie schodzą tak nisko, jak u Ciebie. Może jest jakiś problem sprzętowy w Twoim egzemplarzu? No, a co do baterii - to jest zegarek multisportowy i jakoś nie wyobrażam sobie, że miałbym mieć wyłączone poszczególne funkcje. Oczywiście, że wtedy czas na baterii jest dłuższy, ale 5-7 dni z włączonymi tymi wszystkimi rzeczami to i tak rewelacyjny wynik. W każdym razie pozdrawiam i życzę jak najlepszych osiągów :)
@@90sekundTECH rok czasu używam ten zegarek biegałem dla porównania z polar v 800 pomiar pas na klatę i jednocześnie Garmin przy większym wysiłku zawsze Garmin pokazuje około 30di 40 uderzeń więcej niż czujnik na klacie abto już jest mega dokładne
Kurczę 30-40 uderzeń podczas treningu różnicy to bardzo dużo! Wyczuwalne wręcz bez dodatkowych akcesoriów. To tak, jak podczas biegu miałbyś 180 uderzeń zamiast 140. Margines błędu tu jest ogromny! Masz może możliwość porównania z jakimś innym zegarkiem, ale nadgarstkowo? I drugie pytanie - jak wygląda pomiar spoczynkowy? Aaa - i trzecie pytanie - jak wygląda u Ciebie owłosienie na nadgarstku? W instrukcji sugerują depilację jeśli jest zbyt gęsto. Warto też popracować nad siłą zapięcia paska.
Jeden z najlepszych recenzentów.milo się ogląda.pozdrawiam
Kurczę, bardzo dziękuję 👍 To niezwykle miłe wyróżnienie, ale mam świadomość, że są lepsi ode mnie. Niemniej - bardzo dziękuję za taki komentarz 👊
Super recenzja, extra pokazany zegarek i fajny flow opowiadania :)
Dzięki serdeczne 🤜🤛 Bardzo mi miło i cieszy, że materiał się podobał 👍
Mam i polecam, jest petarda. Wyświetlacz jest świetny, zwłaszcza w słońcu. polecam
Dokładnie! Dzięki za Twój głos 🤜🤛
Świetna recenzja, wielkie dzięki! Zdecydowałem się na zakup po jej obejrzeniu.
Witaj :) Bardzo się cieszę i dziękuję za takie zaufanie 🤜🤛 Koniecznie podziel się swoimi wrażeniami po zakupie :). Trzymam kciuki, żeby wszystko poszło pomyślnie 🤞🤞
Witam serdecznie. Pisałeś kiedyś, że kupiłeś Fenixa 6 po mojej recenzji. Ciekaw jestem bardzo Twoich wrażeń? Jak wypada zegarek w Twoim codziennym użyciu i w trakcie treningów? Bateria? Spełnia oczekiwania? Oczywiście napisz w wolnej chwili. Pozdrawiam.
@@MichaBrozynski witaj, wrażenia bardzo pozytywne, zegarek sprawuje się świetnie - wykorzystuję go głównie przy enduro MTB i ćwiczeniach siłowych. Zdecydowanie nie żałuję zakupu :)
@@p.k.7111 Super! Cieszę się, że to udany zakup. Pozdrawiam :)
Szukałem informacji na temat zegarków firmy Garmin i trafiłem na pańskie konto. Świetne recenzje i fachowe porady skłoniły mnie do subskrypcji. Oby tak dalej. Pozdrawiam
Kłaniam się :) Dziękuję serdecznie, że podzielił się Pan tą informacją 🤜🤛 To bardzo miłe i dodające skrzydeł na zatłoczonym YT. Już na dniach recenzja Forerunnera 55, a zaraz potem Fenixa 7X Solar. Również pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na kanale :)
Fajna i szczegółowa recenzja, sporo przydatnych ciekawostek. Dobra robota
Witaj! Dzięki serdeczne za obejrzenie i komentarz! Cieszę się, że całość okazała się dla Ciebie wartościowa i pomocna :). Pozdrawiam 🤜🤛
Uszanowanie. Wybudzanie przez podniesienie według mnie nie ma potrzeby bo ekran jest mega. Przy włączonej automatycznej blokadzie wystarczy nacisnąć dowolny przycisk a tarcza się podświetla. Osobiście uważam też, że pulsoksymetr jest zbędny do tego bardzo mocno drenuje baterię - u mnie jest wyłączony. Przy działającym GPS, powiadomieniach, czujniku tętna i 4-5 treningach biegowych (ok 1h - 1,5h) w tygodniu spokojnie wytrzymuje mi 12-13 dni, przy dodatkowym słuchaniu muzyki podczas biegania wychodzi jakieś 10-11 dni.
Zauważyłem, że pin dla płatności trzeba wpisywać tylko gdy jest ustawiona blokada ekranu i też nie za każdym razem. Często przy płatnościach w odstępie np. 2-3h nie muszę wpisywać pinu.
GPS w wersji cywilnej zawsze będzie trochę mniej dokładny ale nadal nie odbiega bardzo od rzeczywistości.
Nie wiem tylko w jaki sposób zegarek wylicza poziom stresu - to jest dla mnie zagadką. Często w spokojny dzień poziom stresu szybuje do góry - podczas gdy jestem zrelaksowany i wypoczęty.
Tak czy inaczej jeśli ktoś się zastanawia, to osobiście polecam.
Pozdrawiam a przy okazji życzę wszystkim zdrowych wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
Dzięki serdeczne za Twój komentarz! Ja akurat bardzo sobie cenię pulsoksymetr, który dobrze sprawdza się przy covid, którego aktualnie przechodzę. Ale też lubię z niego korzystać na co dzień. Faktycznie może drenować baterię, bo u mnie z bieganiem 4 razy e tygodniu bateria wystarcza na około 5 dni. Z wybudzania nie korzystam, bo jest dokładnie tak, jak napisałeś - ekran wspaniale sobie radzi w dzień. Czasami wieczorem muszę aktywować podświetlenie ręcznie, ale to żadne wyzwanie ;). Co do PIN-u do płatności - tak, faktycznie wystarczy raz na jakiś czas go wpisać, a nie przy każdej płatności. Generalnie mój egzemplarz świetnie się również sprawuje i nie kryję zadowolenia.
Jeśli odłączysz pulsoksymetr, odłączają się przy okazji inne parametry a wtedy dobowy zapis aktywności jest nie dokładny. Ja tak jak autor materiału, korzystam z wszystkich opcji by mieć wgląd w to co się dzieje z moim organizmem. To zegarek multisportowy, który ma działać a nie bić rekordy działania na jednym ładowaniu. Gdybym chciał cieszyć się długim czasem działania, kupiłbym np. Casio G Shock....3 lata na baterii 😁. Oczywiście, każdy wybiera to co mu pasuje. Pozdrawiam.
@@tomaszmarcinkowski3610 pulsoksymetr nie ma nic wspólnego z dobowym zapisem aktywności.
U mnie 7-8 dni pracy na baterii Mega mega szacun
Dzięki za i Twój głos 🤜🤛 Tak, czasy na baterii są naprawdę świetne 👌
Fajna recenzja. Miło się słucha. Pozdrawiam
Dziękuję bardzo. Mam nadzieję, że okazała się pomocna :)
Bardzo fajna recenzja!
Dzięki serdeczne 🤜🤛
Świetna recenzja. Mam pytanie czy kupując zegarek ze szkłem gorilla glass, oklejasz go dodatkowo jakąś folią czy szybką ? Widzę że pogarsza się przez to widoczność wyświetlacza . Czy ta gorilla glas naprawdę wymaga dodatkowego zabezpieczenia jeśli nie wykonujemy jakiś ciężki pracy fizycznych ?
Witam serdecznie i bardzo dziękuję za obejrzenie oraz słowa uznania 🤜🤛 Jeśli chodzi o to szkło - napiszę wprost - jest do niczego. Mój znajomy nakleił u siebie folię, by uniknąć porysowania oryginalnego szkła i zrobił to tak dobrze, że w ogóle jej nie widać. Ja się w takie rzeczy nie bawię i nie lubię szczerze pisząc. Chociaż pracuję w biurze przy komputerze, to rysy na swoim 6X Pro złapałem właśnie podczas aktywności fizycznych w górach, zimą. Nagle okazuje się, że rzepy lub zapinki od kurtki lub rękawic zahaczają o ekran, albo wiszące stalowe elementy od plecaka, kiedy się wspinasz, albo spadają sople lodu z drzew lub też w trakcie stromego podejścia uderzam niechcący o zwisający z gałęzi maleńki lód. W zeszłym roku przywiozłem z takiego wypadu maleńki odprysk/dziurkę właśnie po górskich wyprawach. Zaliczyłem kilka upadków na nartach biegowych. O ile wysoko po czeskiej stronie było calkiem OK, to już u nas roztopy i za chwilę mróz, który owocował takim zmarzniętym, ostrym na krawędziach śniegiem. Wywrotka na takie coś to nie rzadko poharatane dłonie, a dla szkła w zegarku spore wyzwanie... Zatem Gorilla Glass nie zdaje tu egzaminu na pewno. O ile w mieście i w typowym użytkowaniu raczej nie porysujesz szkła, to w terenie już tego uniknąć się nie da. Większość testerów idzie pobiegać lub pojeździ rowerem i tyle. Ale dopiero, jak bierzesz taki sprzęt w teren to wychodzi jasno, co tu zdaje (lub oblewa) egzamin.
@@90sekundTECH miałem instinct 2 X i tam wyświetlacz jest schowany, tutaj aż się prosi o kontakt. Udało mi się kupić szkło HD, idealnie pokrywa cały wyświetlacz i nie widać że coś nakleilem a jednak nie wiem czy za jakiś czas nie najdzie mnie chęć sprzedaży 6x, więc może warto zabezpieczyć wyświetlacz.
Jeśli myślisz o ewentualnej sprzedaży niebawem - jak najbardziej, takie zabezpieczenie zawsze jest dobrze widziane. Fenix 6X też teoretycznie ma maly dystans między kopertą, a szkiełkiem, ale nie jest on aż tak duży, żeby w sytuacjach, które opisałem we wcześniejszym komentarzu dało się uniknąć rysek.
Wielkie dzięki że pokazałeś w praktyce jak wygląda nawigowanie na szlaku ,co prawda tylko sekundy ale bardzo pomocne.Mam dylemat czy wybrać zegarek w góry,czy może jednak nawigację ręczną typu Etrex Oregon ? czy taka rozdzielczość jaka jest w zegarku Fenix w zupełności wystarczy,aby się nie pogubić?
Witam serdecznie. Przepraszam, ale Twój komentarz mi umknął i teraz nie wiem, czy po tylu miesiącach moja odpiwiedź będzie jeszcze przydatna. Niemniej - nawigowanie po mapie przyciskami jest bardzo niewygodne, więc lepiej to wypada na nowym Fenixie 7 oraz np. w Epixie, gdzie można używać dotyku. Poza tym miałem taką sytuację, że byłem przez jedną dobę w Szwecji. Celowo zabrałem buty biegowe, by zrobić tam trening i przetestować opcję rysowania trasy w terenie, którego nie znam i potem zrealizowanie treningu. Sprawdziło się to połowicznie na moim Fenixie 6X Pro. W czasie biegu baaardzo brakowało mi mocnego przybliżenia trasy na zegarku, bo naprawdę w niektórych momentach nie wiedziałem, gdzie skręcić, chociaż przez moment prowadził mnie idealnie, jak po sznurku. Natomiast, jak biegniesz i masz już jakieś tempo, ale jesteś w nieznanym terenie, wszystko ci się trzęsie (ręka również), a do tego jesteś jednooczny jak ja, a w drugim oku masz wadę wzroku, to nie ukrywam, że ja się umęczyłem i zadowolony z tego treningu nie wróciłem. Spokojna wędrówka w górach, poprzedzona solidnym researchem i przygotowaniem oraz przećwiczeniem poruszania się przyciskami po mapie na zegarku - myślę, że jest szansa, że będzie wtedy nawet bardziej niż OK. Ale u mnie - przy totalnej spontaniczności się to nie obroniło. Oczywiście pewnie część winy jest po mojej stronie, ale jednak interfejs mapy przy biegu był jak dla mnie za mały w tej konkretnej sytuacji, w całkowicie obcym terenie i kraju.
Kupiłem używany i zauważyłem , że najwięcej prądu zużywają nieoryginalne tarcze . Zegarek na początku musi się ułożyć po aktualizacjach i zainstalowaniu map , u mnie mapy wywaliło i musiałem je instalować od nowa. Bardzo duży postęp w porównaniu z 5 plus. Zauważyłem też z praktyki że wersje Sapphire są ogólnie lepsze od niby takich samych standartowych . 7 nie kupię ze względu na śruby w uszach i dotyk.
Dzięki, że dzielisz się swoim doświadczeniem 🤜🤛 Mnie siódemki bardzo przekonują. Na szóstce nie miałem z mapami takiego problemu, bardziej zauważyłem, że jak mam wszystkie mapy łącznie z Ameryką i Pacyfikiem, to czuć, że system pracuje wolniej. Mam zatem wgrany tylko swój region. Co do gorszej baterii na innych tarczach niż Garmina - faktycznie wiele osób to sygnalizuje. Ja jestem nudny i mam od lat jedną i tą samą natywną tarczę skonfigurowaną pod siebie. Ten sprzęt ma mi służyć do innych celów, więc w tarcze się nie bawię. Poza tym klasa sprzęt. Tyle czasu od premiery, a wciąż lecą aktualizacje i efektywność na sensownym poziomie. 👌
PS. Ten dotyk bez problemu można wyłączyć w Fenixach 7. I ja też tak robię, ale przyznaję też, że świetnie sprawdza się w mapach. Zdecydowanie lepiej niż nawigowanie przyciskami 👍
@@90sekundTECHZegarków nie kupuje się na 1 sezon i np. Fenix 5x nadal ma duże powodzenie. Moim zdaniem Zegarek używany normalnie z powodzeniem wytrzymuje przez wiele długich lat. Ogniwo li-ion dobrze zrobione jest prawie niezniszczalne. Pozdrawiam.
Absolutnie się zgadzam. I do tego cały czas mają wsparcie te zegarki producenta. Aktualizacje śmigają aż miło. Natomiast mogąc testować różne modele widzę, że różnic trochę jest, chociażby w wydajności, czy szybkości działania map, które np. w Fenixie 6X Pro przy większej prędkości na rowerze nie nadążają z wczytywaniem obrazu. Dodam też od siebie, że jestem absolutnym fanem latarek w zegarkach Garmina. Nie potrafię nawet tego opisać, jakie to jest wspaniałe usprawnienie. Nie ma dnia bym nie korzystał.
@@90sekundTECH Jak mapa nie nadąża wystarczy zmienić szczegóły w mapie na mniejsze a najlepiej wgrać Topo Light
Dziękuje za ta recenzje. Co Panem kierowało, ze wybrał pan 6x pro a nie 6 pro ? Duża jest nimi różnica ? Jakie argumenty przeważyły ? Bedzie recenzja 6x pro ?
Kłaniam się i dziękuję za obejrzenie mojego materiału 👍 Jeśli chodzi o wybór wersji 6X Pro, to zależało mi na większej baterii. Jest też minimalne większy ekran, ale taka sama jego jakość, bo adekwatnie zwiększono rozdzielczość. Natomiast nie przewiduję jego recenzji, bo to jest dokładnie yo samo, co zrecenzowana tutaj zwykła "szóstka" pro.
No ladna recenzja...wlasnie jestem w trakcie negocjowania ceny za fenixa;)
Dzięki uprzejme! To trzymam kciuki za udane negocjacje 👊
@@90sekundTECH udalo sie dogadac i za 1950 kupilem miesiecznego fenixa:)ps..i dzieki Twojej recenzji przekonalem sie do zmiany..bo tez myslalem nad Venu 2;)...
@@beniu985 Super! Bardzo Ci gratuluję udanego dealu! I ogromnie dziękuję za zaufanie przy podejmowaniu decyzji 🤜🤛 To teraz musimy iść za ciosem i czekam na pierwsze wrażenia ;) Bardzo jestem ciekaw, jak będzie Ci w takiej nówce trzymała bateria?
@@MichaBrozynski a wiec tak, bateria pociagla 12dni...w tym 4godz trening pod gpsem...3 dni z analiza snu i pulsoksymetrem podczas snu...i caly czas na mierzonym tetnie i aktualizacja pogody..reasumujac,zegarek wymiata,funkcjonalnoscia i wygladem..na zajebisty plus to,ze idzie ustawic adres z google maps i wprowadzic go w nawigowaniu na zegarku...
@@beniu985 Nooo! Ale ładny czas działania! Super! Z Mapami faktycznie wiele jest możliwości. Jest nawet w ich sklepie apka, żeby Google Maps też działało, kiedy leci trasa z telefonu. Ja jednak zdecydowałem się na model 6X, ale jeszcze czekam ;). Super, że kupiłeś i jesteś zadowolony. Sprzęt Ci mega posłuży 👍👌
chyba najlepsza recenzja jaka widzialem! mam pytanie odnosnie naliczania spalonych kalorii; w przyblizeniu na ile one sa dokladne? Testowal to Pan? I czy zawsze trzeba załaczac jakas aktywnosc jak się np. jest na silowni/trenuje czy bez tego tez zlicza wszystkie dane i spalone kalorie? pozdrawiam
Zlicza kalorię na podstawie np. Zrobionych kroków, aktywności poprzez algorytm pomiaru tętna. Jak nie robisz żadnej aktywnosci to spalone kalorie zobaczysz w zakładce mój dzień
Witam i dziękuję Ci serdecznie za komplement 👍 Co do kalorii to ich suma bierze się z kalorii aktywnych plus kalorie spoczynkowe. Jest to liczba zawsze szacunkowa brana na podstawie danych tętna oraz aktywności z danego dnia. Do precyzyjniejszego śledzenia kalorii Garmin proponuje aplikację partnerską MyFitnessPal, którą łączy się z Garmin Connect. W MyFitnessPal po prostu wpisuje się posiłki, więc to liczenie kalorii w połączeniu z aktywnością jest bardziej precyzyjne. Odpowiadając więc na pytanie - nigdy nie liczyłem kalorii w żadnych testowanych przeze mnie urządzeniach i tutaj w teście również nie zwracałem na nie uwagi, bo one akurat nie są dla mnie takie ważne. Dla mnie istotny jest pulsoksymetr, tętno, kroki, śledzenie snu. Na to bardziej zwracam uwagę. Reasumując po połączeniu Garmina z MyFitnessPal z pewnością będziesz mógł te kalorie liczyć bardziej precyzyjnie. Zdaje się, że ta apka jest też w formie płatnej, więc tutaj musiałbyś się zastanowić, jak bardzo Ci na tym zależy.
Dzięki za recencję. Rozważam jaki smartw sportowy kupić i zastanawiam się w czym przydatny jest pulsoksymetr w zegarku garmin? Na filach było widać obcierki, czy przy srebrnej obudowie będzie ich mniej widać?
Witaj, dziękuję za obejrzenie i komentarz! Jeśli chodzi o pulsoksymetr, to pokazuje nasycenie tlenem krwi. Jeśli się wspinasz lub chodzisz po górach będzie przydatny jako wskaźnik aklimatyzacji, ale to wykorzystasz przy wspinaczce w wysokich górach. Bardziej prozaicznie przydaje się w monitorowaniu snu. Niski poziom saturacji może wskazywać, że cierpisz na bezdech senny. Inny przykład - jeśli zachorujesz na COVID to możesz monitorować, czy Twój stan zdrowia się nie pogarsza. Co do przetarć na ramce - niestety, ale szybko do nich dochodzi, nawet na zupełnie nowym egzemplarzu.
Super recenzja. Dzięki.
Ja również dziękuję za obejrzenie i dobre słowo 🤜🤛
super recenzja :) mam takie pytanie, czy jezeli ide biegac to czy musze miec przy sobie telefon komorkowy aby mi zczytalo od razu wszystkie parametry podczas biegania? czy dopiero jak wroce to wtedy moge sparowac zegarek z telefonem i bede mial wszystkie parametry podczas treningu?
Witam serdecznie i dziękuję zarówno za obejrzenie, jak i za to, że film się podobał. Co do Twojego pytania - telefon zostawiasz w domu i możesz iść na dowolny trening. Wszystkie funkcje działają niezależnie od telefonu w zegarku. Po powrocie automatycznie wyniki synchronizują się z telefonem i można je wygodnie w apce przeglądać.
@@MichaBrozynski dziekuje za odpowiedz :)
Gps to jest duży problem, bo ten od garmina jest wyjątkowo niedokładny i w ramach biegania jest bardzo słabą pomocą bo znacząco wypacza tempo. Testy porównawcze pokazują, że najnowsze garminy są w tym temacie znacznie gorsze od konkurencji. Stare garminy - te w plastikowych obudowach były bardzo dokładne, odkąd pakują wszystko w duże metalowe koperty - GPS jako narzędzie pomiarowe stał się bezużyteczny.
Trudno mi wykonać aż tak pogłębione testy. Niemniej po swoim doświadczeniu z tym modelem jestem w stanie wyobrazić sobie, że mogłoby być lepiej.
🤣🤣🤣
@@lukas9990 oj tak. lezy na półce 6pro i skonfrontowany z instinctem przegrał. Ponadto czas łapania fixa jest tragiczny. Instinct łapie od ręki po kilku dosłownie sekundach, zaś fenix potrzebuje nawet do kilu minut by złapał sygnał w terenie zabudowanym. Wiele pozostawia do życzenia tez BT. Mieszkam na drugim piętrze, schodząc na podwórko, do samochodu, który stoi pod oknami Instinct zachowuje połączenie, podczas gdy Fenix gubi łączność kiedy jestem przy drzwiach wyjściowych z mieszkania. Nawet jesli zdarzy się jemu nie stracić tej łączności to zgubi ją za drzwiami - na półpiętrze. Ogólnie wszelkie funkcje traktuje jako orientacyjne, ale za zegarek za tyle pięniążków - nawet jesli udało mi się go kupić w sklepie w cenie gołej szóstki - wymaga się jednak trochę więcej.
@@castorfiber9103 masz wadliwy zegarek gościu. Ja wychodzę z domu i do furtki nie dojdę a już mam połączony gps :) mieszkam w domu i na 100m2 parterze zasięg bluetooth mam praktycznie cały czas. Gubi się między piętrami ale to akurat nic dziwnego. Biegam głównie po lasach i tam też rysuje ślad bardzo ładnie, więc te wszystkie bzdurki o tragicznym gps albo bluetooth traktuje z uśmiechem na ustach :)
@@lukas9990 z tym że miedzy blokami jest zazwyczaj gorzej niż w infrastrukturze, której ty mieszkasz
cześć, jaki masz obwód nadgarstka?
Fenix 6 pro czy Forerunner 955? :)
ew polar grit x pro
Zdecydowanie Forerunner 955. Dlaczego mówię w recenzji tego F955, której jeszcze nie ma na kanale, bo cały czas ją montuję. Ale pomimo mojej miłości do swojego Fenixa 6X Pro uczciwe przyznaję, że F955 jest lepszy.
@@90sekundTECH thx
Jak to naprawdę jest z jego wodoszczelnością 10 ATM ?? Czy można go bezpiecznie używać na basenach termalnych np term gdzie temperatura wody jest od 27 stopni w górę ? Czy można z nim pływać nurkować w takich basenach termalnych ,w basenach solankowych itd chodzi o baseny termalne ,przebywać z tym zegarkiem w tak ciepłych eodach ponad 3 godziny z przerwami lub gdzieś około 3 godziny ponieważ w takich basenach woda jest chlorowana -czy to jest bezpieczne ? Ponieważ producent podaje zanurzenie do głębokości 100 metrów .ale jak to tak naprawdę z tą jego wodoszczelnością jest ? Czy łatwo jest ten zegarek zalać ,zepsuć wodą czy raczej jest to trudne ? .uprzejmie proszę o odpowiedź ponieważ mam poważne obawy co do jego faktycznej wodoszczelności a dopiero co go zamówiłem i za dwa dni go dostane .lecz już teraz mam obawy do jego faktycznej rzeczywistej wodoszczelności 10 ATM czy używając go na basenach w wodach geotermalnych lub nad jeziorem albo i też w morzu go nie popsuje nie uszkodzę .proszę o wyczerpującą odpowiedź na mój komentarz .
Witam serdecznie. Przyznam, że to bardzo, bardzo trudne zagadnienie. Bo ja nie korzystam z tego zegarka w basenach termalnych w podwyższonej temperaturze. Od czasu pandemii przestałem też chodzić na basen. W morzu pływam, ale bez zegarka. Nawet testowych nie zabieram do takiej kąpieli. W zeszłym roku poznałem człowieka w czasie nadmorskiego urlopu, który od lat pływa będąc na wakacjach w morzu z Fenixem 3HR sprzed kilku lat i nic mu się z tym zegarkiem nie dzieje. Co więcej - do dziś otrzymuje aktualizacje, więc pięknie, że jest cały czas wsparcie producenta. Zresztą na blogu 90sekund.pl współpracuję z kolegą, który również posiada Fenixa 3 (zrobił z nim koronę półmaratonów i maratonów w Polsce) i także potwierdza, że nadal raz na jakiś czas wpadają aktualizacje. To na pewno wiele mówi o wytrzymałości tej serii zegarków od Garmina. Natomiast w kwestii wody - ja bym się do wody słonej nie odważył wejść z żadną elektroniką, bo po prostu sól w dłuższej perspektywie czasowej potrafi dostać się w newralgiczne punkty i uszkodzić sprzęt. Oczywiście, jak dobrze wymyjemy zegarek to teoretycznie nic mu nie będzie, ale dla mnie to zawsze podwyższone ryzyko. Nie zmienia to jednak faktu, że te zegarki są naprawdę bardzo, bardzo wytrzymałe. Testowałem już niejednego Fenixa i nie raz i nie dwa przeżyły solidne uderzenia, upadki, mrozy i upały, ulewy, wspinaczki, ostre rycie w śniegu w czasie upadku na biegówkach przy zjazdach etc. i wszystko było z nimi w jak najlepszym porządku. Ale w kwestii porządnego nurkowania, czy źródeł geotermalnych, gdzie mamy mocno zmineralizowaną wodę oraz wysoką temperaturę nie mogę zabierać zdania, bo naprawdę ani razu w takich okolicznościach nawet z testowymi modelami nie miałem okazji działać. Co do głębokości - ona jest na pewno podawana w warunkach laboratoryjnych i w ciśnieniu statycznym. Przy pływaniu w jeziorze, czy basenie spokojnie ten zegarek wytrzymuje większy napór ciśnienia, ale na większym głębokościach może być różnie. Wiem, że moja odpowiedź nie zaspokaja Twojej potrzeby wyrażonej w pytaniu, ale uczciwie piszę, jak jest na podstawie mojego doświadczenia. Mam nadzieję, że Twój egzemplarz dojechał i możesz już sam powoli go konfigurować. Podziel się proszę pierwszymi wrażeniami, zawsze chętnie czytam taką konfrontację w tym, o czym ja mówiłem w recenzji. I mam nadzieję, że będzie Ci służył również w wodnych sportach. Pozdrawiam!
Czy ten zegarem ma wbudowany głośnik? Można używać i rozmawiać głośnomówiący?Czy działa w nim aplikacja youtube?
Jest tylko głośnik emitujący dźwięk alarmu/budzika/minutnika. Jeden tylko dźwięk dla wszystkich tych akcji. Nie można więc rozmawiać przez ten zegarek w trybie głośnomówiącym. Nie wiem, czy można odtwarzać obraz z TH-cam tutaj, ale jeśli tak to na pewno przez jakąś aplikację zewnętrzną i musi to być mega słabe, bo ten wyświetlacz do takiego czegoś się tutaj nie nadaje.
Bardzo fajna recenzja. Pozdrawiam
Dzięki serdeczne 🤜🤛
Fajny film. Zegarek nie jest za ciężki na ręce? Pozdrawiam
Witam serdecznie. Ten model waży 83 g i piszę zupełnie szczerze - mi nie ciążył. Natomiast zdecydowałem już, że chcę kupić dla siebie nowego i... baaaardzo waham się, czy nie postawić na 6X Pro (93 g). No chyba, że siódemka wyjdzie szybciej i będzie robiła taką różnicę, że warto będzie iść w kolejny wariant Fenixa. Ale to moje wahanie wynika z tego, że kiedy w 2017 r. testowałem Fenixa 5X (98 g: 90sekund.pl/test-recenzja-opinia-garmin-fenix-5x-terminator-wsrod-zegarkow-dla-aktywnych/), to właśnie miałem ten największy model i... czasami zdejmowałem, bo był za ciężki. Natomiast ten Garmin Fenix 6 Pro mi nie ciążył. Raczej był przyjemnie masywny, ale bez przesady. Ale kiedy wróciłem do mojego zegarka z Wear OS teraz po testach, to czuję jak bym piórko nosił ;). PS. Dziękuję za obejrzenie filmu i zostawiony komentarzy 🤜🤛
@@MichaBrozynski Dzięki za odpowiedz. Mam Fenix 3 i tez waham się czy kupić 6 czy czekać na 7. Waga Fenix 3 chyba jest zbliżona do 6x. Jest to jednak pewna wada. Po wielogodzinnym użytkowania później ciagle mam wrażenie, ze mam go na ręce. Nie wiem jak można z czymś takim spać :) Do monitorowania snu to mógłby być vívosmart. W aplikacji Garmina, te dane uda się chyba zsynchronizować. Sam Fenix już chyba nie będzie potrafił obliczyć body battery itd. ?
No właśnie ja bardzo chciałbym monitorować z Fenixem sen, bo jest to na ekstra poziomie. I o tym spaniu z tym "iksem" na ręce głównie myślę. Z 6 Pro było OK spanie, ale Żona mi czasem narzekała. Ale nie za często ;).
@@90sekundTECH Do spania to chyba lepszy jest 945 :) Nie jest tylko tak efektowny. Komfort vs wygląd. Trudna decyzja :)
Zdecydowanie - 945 waży 50 g. Fenixy nie mają w ogóle podejścia ze swoją masą, ale są też inaczej sprofilowane. Myślę, że ten model 6 Pro ujdzie, ale 6X może być kłopotliwy. W sumie dostajemy z nim większą baterię i nieco większy wyświetlacz z ciut wyższą rozdzielczością, ale i tak gęstość PPI w 6X Pro jest identyczna, jak w 6 Pro. Tak samo, jak reszta bebechów. Ja z monitorowania snu rezygnować nie chcę, a nie jestem też aż takim outdoor-owcem, żeby bateria musiała mi nie wiadomo ile trzymać. Ale generalnie 6X Pro są teraz w dobrych cenach, więc znowu ból głowy - iść, czy nie w tego "iksa"? ;). A swoją drogą Twoja "trójeczka" też daje jeszcze radę. Krzysztof, z którym robimy bloga 90sekund.pl, ma ładnych parę lat już Fenixa 3 - zrobił na nim koronę półmaratonów oraz koronę maratonów i kilka razy zaliczył biegi 3xŚnieżka = 1xMount Blanc. Gadaliśmy ostatnio właśnie przy okazji tych moich testów GF6Pro i mówił, że nadal przychodzą aktualizujące na jego"trójkę". To jest mega sprawa! Bo naprawdę jest sens inwestować w taki sprzęt.
Bardzo pomocna recenzja 👍 Zastanawia mnie czas pracy. Po naładowaniu znika mi ponad 10% baterii dziennie (możliwe, że przez ustawioną tarczę Data Lover, która wyświetla dużą ilość danych). Według tabeli producenta dla 6X z całodobowym śledzeniem aktywności i nadgarstkowym pomiarem tętna powinien działać do 21 dni. Trochę zdziwił mnie spadek ponad 12-15% dziennie bo wypełnia ledwo połowę deklarowanego czasu działania na jednym ładowaniu. Na pewno zwrócę na to uwagę.
Witam serdecznie. Dziękuję za obejrzenie filmu i komentarz 🤜🤛 Co do baterii - zdecydowanie musi to być wina tej tarczy. Ja używam fabrycznych tarcz. Biegam regularnie 4-5 razy w tygodniu. Pulsoksymetr mam ustawiony wyłącznie na nocny pomiar nasycenia tlenem krwi, pomiar tętna działa całą dobę. W czasie treningu mam dokładność pomiaru GPS na co 1 sek. Podświetlenie ręczne na 20 proc. Jedno ładowanie wystarcza u mnie obecnie na blisko 14 dni. Jak miałem całodobowy pomiar nasycenia tlenem krwi, to wystarczała mi bateria na 4-5 dni. Proponuję na jeden cykl ładowania przełączyć się na jedną z dedykowanych tarcz. One swoją drogą też są OK pod kątem wyświetlania danych, ale rozumiem, że niekoniecznie musi to być u Ciebie satysfakcjonujące. W sklepie Garmina Connect IQ proponuję wyfiltrować aplikacje po producencie i ustawić właśnie Garmina. Może trafisz na dedykowaną tarczę, która lepiej będzie spełniała Twoje oczekiwania co do prezentacji danych. Ale spróbuj proszę chociaż jeden cykl z fabryczną tarczą przejechać i sprawdzić, jak będzie to wyglądało. Blisko 15 proc. na dobę to jednak sporo. Aaa i może na ten czas odinstaluj kłopotliwa tarczą. Będę wdzięczny za sygnał, czy to coś pomogo? Trzymam kciuki 🤞🤞
@@MichaBrozynski Dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź. Nieużywany wydaje mi się, że nawet na tej tarczy wytrzymał te 3 tyg. Po założeniu jednak tam idzie taki ciągły wykres przedziału pulsu chyba i to może drenować tę baterię. Właśnie znalazłem także podobne zalecenia co do ustawień. Jak go tylko podładuje ponownie to dam znać ile wniosły zmiany do żywotności baterii. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego życzę.
Witam. Posiadam obecnie Huaweia GT 2 pro i zastanawiam się nad przesiadka właśnie na tego feniksa. GT sam w sobie jest mega a jego bateria wytrzymuje mi średnio dwa tygodnie ,czy feniks też tak długo może wytrzymać ?
Witam serdecznie. Mój Fenix 6x Pro wytrzymuje równo 13 dni z treningami biegowymi uprawianymi 4-5 razy w tygodniu. Wyłączony mam tylko pulsoksymetr, który aktywuje się wyłącznie w czasie snu. Moim zdaniem nie będzie problemu z dwoma tygodniami na jednym ładowaniu. Oczywiście zależy, jakie sporty uprawiasz. Bo zakładam, że skoro ten Huawei tak trzyma to zdaje się, że nie jest przez Ciebie zanadto katowany?
@@MichaBrozynski u mnie rower 3 dni w tygodniu po około 35km. Włączony mam cały czas pulsoksymetr ,pomiar snu i stresu . Bardzo korci mnie na zmianę i chyba też tak zrobię 😛. Jak Panu ten zegarek trzyma dwa tygodnie bez jednego dnia przy tej częstotliwości treningów ,to u mnie spokojnie te 3 tygodnie wytrzyma 😉. I oczywiście mowa jest cały czas o feniksie 6x pro ? Bo w opisie jest tylko Fenix 6 pro
Ps. Recenzja świetna ✌️
@@buhmaherPL No to super wynik na tym Huawei. Gwarancji na te 3 tygodnie dać nie mogę, ale piszę jak to u mnie wyglada przy samym bieganiu. Jak dochodzi do biegania także rower, to zużycie jest większe, czyli wtedy mniej więcej 9-10 dni na jednym ładowaniu. Natomiast zastanawiam się, czy potrzeba u Pana aż multisportowego modelu? Może Forerunner 255? Jest on stricte biegowy, ale trening rowerowy też ma (jak i wiele innych). Aczkolwiek za Fenixa 6 mogę się dać pokroić, bo jest naprawdę świetny. Tyle, że droższy niż np. wspomniany Forerunner.
@@MichaBrozynski powiedzmy,że lubię fajne zabawki 😛😉
@@buhmaherPL Jasne, rozumiem - trzymam kciuki za udaną przygodę z Fenixem :) 🤞
Witam a jak tez gps sprawuje sie w lesie nie ma problemu??
Witam. Nie ma żadnych problemów. Mogłem wielokrotnie wytestować w lesie nad morzem, gdzie sporo w tym roku biegałem. Podobnie w górach stołowych we wrześniu/październiku tego roku, chociaż jednego dnia miałem tak, że wyszedłem rano pobiegać i kilka minut na sygnał czekałem. Natomiast potem już sygnał był nieprzerwanie. Inna sytuacja - dosłownie w zeszłym tygodniu było bardzo zachmurzone niebo nad Poznaniem. I tutaj sygnał złapał nawet szybko, ale miałem jeden moment, że na chwilę zerwał połączenie pod mankietem kurtki w czasie treningu. Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło, ale jak pytasz to odpowiadam, jak sytuacja wygląda. Sama szczegółowość jest podobna, jak pokazuję na filmie. Jak przybliżysz mapę, to widać, że linia nie jest idealna. Ale nawet jak biegniesz nie-w-lesie, to też ten sygnał znaczy trasę miejscami gdzieś obok np. głównego szlaku. Obecnie mam Fenixa 6X Pro, będę w styczniu w górach i liczę na narty biegowe, więc jeśli się przypomnisz, to chętnie pod tym kątem zbadam trasę np. porównując z rysowaniem trasy przez smartfona.
Czy istnieje możliwość skorzystania z mapy google?
Tak, jest taka możliwość na zegarku, ale tylko przez zewnętrzne aplikacje, które są płatne. Polecam przejrzeć sklep Garmina z apkami pod tym kątem, który nazywa się Connect IQ: apps.garmin.com/pl-PL/
Ciekawi mnie ile ma pamięci RAM, szukałem u różnych źródeł i nie dało rady znaleźć.
Witam serdecznie 🤜🤛 Też nie wiem, ale... w tym sprzęcie raczej nie ma to takiego znaczenia. Wszystkie te edycje pracują na bardzo podobnym poziomie. Oczywiście różnice są widoczne między np. GF3, a GF6, ale jak się używa codziennie to nie są to jakieś lagi, czy przycinki.
Cześć, jakich map używasz i skąd je ściągnąłeś?
Witam serdecznie - mapy od Garmina - instalowane poprzez aplikację Garmin Express z poziomu komputera po podłączeniu kablem zegarka.
Jak z odbieraniem połączeń?
Połączenia można odebrać lub odrzucić z poziomu zegarka. Doprecyzuję tylko - rozmowę telefoniczną prowadzi się przez smartfona, a nie przez zegarek.
Dzień dobry. A gdybym miał dwa Garminy Fenix np. 6x pro i 7x co na to "powiedziałaby" aplikacja? Czy mógłbym używać ich naprzemiennie? Czy byłbym traktowany jako jedna osoba czy dwie w kwestii parametrów sportowych tych wszystkich wskaźników o których nas te zegarki informują? Np. Aplikacja Huawei Zdrowie każdy z moich zegarków traktuje osobno i nie aktualizuje moich parametrów sportowych we wszystkich zegarkach i zmuszony jestem do treningów tylko z jednym urządzeniem. A jak jest w aplikacji Garmin? Czy ktoś się nad tym zastanawiał?
Aplijacja Garmin Connect podczas łączenia drugiego urządzenia pyta, które ma być dominującym rejestratorem aktywności, tak by sprzęty nie wchodziły z sobą w konflikt.
@@90sekundTECH dziękuję, czyli prawdopodobnie i w Garminie mając kilka urządzeń treningowych nie mógłbym ich używać naprzemiennie. Szkoda. Pozdrawiam.
Myślę, że mógłbyś, tylko że jedno z nich byłoby tym monitorem głównym. Jeśli ono by nie działało, bo miałbyś akurat ten drugi sprzęt w użytku, to z niego brane byłyby wszystkie dane. I to wydaje mi się logiczne.
@@romopanas1694 Witam raz jeszcze. Sprawdziłem to bez teoretyzowania - poprosiłem Garmina o zegarek Forerunner 55 do testów. Swojego Fenixa 6X Pro na ten czas schowałem do szuflady. Dziś jednak zabrałem go na trening razem z F55. Obydwa zegarki sprawdziły się identycznie, aczkolwiek czasami tętno jeden lub drugi pokazywał o maksymalnie 2 uderzenia serca więcej lub mniej. Ale naprawdę sporadycznie w ciągu całego biegu. Do aplikacji zostały zgrane obydwa biegi. Natomiast kroki i tętno synchronizowane jest z urządzeniem ustawionym jako dominujący monitor aktywności (w czasie testów jest to u mnie Forerunner 55). Kiedy ręcznie zmieniłem, że tym dominującym monitorem mam być ponownie Fenix 6X Pro, to chociaż było na nim mniej kroków, to zostały zrównane/zsynchronizowane z tymi z Forerunnera 55.
@@MichaBrozynski dziękuję serdecznie. Pozdrawiam.
Czy tarcza się wyciera ?
Jeśli chodzi o case wokół ekranu - lekko matowieje. Po kilku uderzeniach we framugę drzwi pojawiło się kilka rysek, ale nie widać, jeśli się nie przygląda im jakoś szczególnie. To trwały i wytrzymały sprzęt.
Bardzo fajna recenzja :) konkret
Serdecznie dziękuję 🤜🤛
Jak z rysowaniem się obramowania?
Witam, na przełomie stycznia i lutego 2022 r. byłem w górach i nakręciłem materiał z nart biegowych o tym, jak działa GPS: th-cam.com/video/gBFAT_iCZCY/w-d-xo.html Na tym filmie najlepiej widać, jak wygląda obudowa. Drobniutkie ryski są widoczne w słońcu. Ale ja go nie oszczędzam. W recenzji jest model Fenix 6 Pro, a na filmie z nart jest mój egzemplarz Fenix 6X Pro, który kupiłem po testach wspomnianej "szóstki" i ma obecnie jakieś 8 miesięcy za sobą.
@@90sekundTECH Duża różnica w wielkości i wygodzie między tymi modelami?
@@repcaKacper. Brałem 6X Pro z uwagi na ciut większą baterię. I to był jedyny powód tak naprawdę. Ale przez to, że jest adekwatnie zwiększony ekran, to czasy pracy na jednym ładowaniu są identyczne, jak w zwykłym Fenixie 6 Pro. Ale nie mogę też nie napisać, że mi ta wielkość bardzo pasuje. Lubię duże zegarki. Nie za duże i nie za ciężkie, ale ten czuć na nadgarstku i zdarza się przydzwonić nim w futrynę. Nie jakoś często, ale to już jest jednak kawał sprzętu. Dziś myślę, że wybrałbym po prostu 6 Pro, bo on się również świetnie sprawdzał.
Witam. Jestem posiadaczem GF 5Plus i zastanawiałem się nad 6Pro i wczoraj akurat wyskoczyłam mi oferta w angielskim sklepie Very za 469£ więc myślę że to dobra cena około 2300 zł. Dziękuję za recenzję bez zbędnego marketingowego bełkotu. Serdecznie pozdrawiam
Kłaniam się :). Dziękuję za obejrzenie - cieszę się, że recenzja Fenixa 6 Pro pomogła w podjęciu decyzji 👍 Co do tej ceny - w bardzo podobnej można znaleźć ten zegarek również na polskim Allegro, więc polecam i tam zajrzeć. No chyba, że mieszkasz w UK.
@@MichaBrozynski Tak Panie Michale niestety jestem na banicji w UK stąd zakup tutaj no i wydaje mi się że jednak reklamacje na zachodzie raczej rozpatrywane są na korzyść klienta co w Polsce jest dość rzadko spotykane (ale moze coś się zmieniło).
@@zbysmaciejservantofjesusch2678 wszystko rozumiem, zatem pomyślnych zakupów i czekam na informację, jak zegarek będzie już u Pana, jak wygląda konfrontacja z tym, o czym mówię w recenzji :). Wszystkiego dobrego 👊
@@MichaBrozynski Dziękuję recenzja nepenonsie przydała. Ja jestem ciekaw czy odczuje jaka różnicę z 5Plusa do 6Pro. Napewno nareszcie bez telefonu tylko słuchawki sparowane z zegarkiem ufff 👍
@@zbysmaciejservantofjesusch2678 z tego, co kojarzę Fenix 5 Plus też obsługuje muzykę z zegarka. Jest w nim 16 GB pamięci. Można również podłączyć serwisy streamingowe i słuchać muzyki offline. No chyba, że w Pana przypadku brakowało miejsca na muzykę, bo faktycznie - Fenix 6 Pro ma 32 GB pamięci. Widoczna też jest różnica w rozdzielczości. Jednak 260 px vs 240 px w f5Plus to bardziej kompaktowe rozmieszczenie widgetów. Sądzę jednak, że ogólne wrażenia będą bardzo podobne.
Garmin fenix 6 czy Apple Watch se ?;)
Witam serdecznie - to są tak różne światy, że naprawdę nie umiem powiedzieć ;). Apple Watch ma piękny, kolorowy wyświetlacz, ale działa na baterii 1 dobę. W Fenixie jest ekran transflektywny ze spranymi kolorami, ale rewelacyjną, wielodniową baterią. Bardziej możnaby szukać porównań z Garmin Venu 2 lub - idąc segmentem Fenixa - z Garmin Epix 2.
Sęk w tym, że ja już bym dzisiaj zwykłego smartwatcha nie kupił. Zegarek outdoorowy, sportowy, cechuje się kompletnie inną filozofią działania. Takiego Fenixa, czy Epixa kupisz na lata. I mam tu na myśli okres dłuższy niż 2-3 lata. Ale przetrwasz z nim wszystko. Pytanie też, czy potrzebujesz akurat takiego sprzętu? Może właśnie seria Venu 2? Ona jest bardziej smartwatcha i przy okazji nie taka droga ;).
Mapy → główną, wadą (dyskwalifikującą zegarek) jest ta, że mapy bardzo wolno odświeżają się. Gdy jadę rowerem, to zegarek nie nadąża z pokazywaniem drogi. Porażka!
Dzięki za komentarz. Sprawdzę to przy najbliższej okazji. Masz tu na myśli któryś konkretnie trening rowerowy, czy bez znaczenia?
@@90sekundTECH Nie ma znaczenia. Mapy bardzo długo wgrywają się i bardzo długo odświeżają.
OK, potwierdzam. Rzeczywiście podczas jazdy rowerem mapy dłużej się dogrywają i obraz mapy nie nadąża za przejechanym odcinkiem. Nie zwróciłem na to nigdy wcześniej uwagi, bo sprawdzałem je głównie w czasie wędrówek lub biegów. Dzięki za zasygnalizowanie problemu, przy kolejnych testach przyjrzę się temu lepiej.
Od kilku dni jestem posiadaczem 6s pro 😀 zegarek wydaje się bardziej szpanerski niż użyteczny , jestem zawiedziony funkcja mierzenia snu ☹️ to co widzę na wykresach w telefonie to kompletne brednie 😂 zegarek twierdzi że budzę się w nocy kilka razy i nie śpię po 2-3 h . Body battery też nie dostarcza wiarygodnych danych 🤔 chyba że ze mną jest coś nie tak 😂
Kłaniam się. Kurczę - naprawdę bardzo mi przykro. Wprawdzie moja recenzja dotyczy modelu Fenix 6 Pro, a nie z literą "S", ale faktycznie pomiar snu powinien być OK. Co do Body Battery - jak mówiłem w recenzji - mi też się początkowo wydawało, że to taka funkcja nieco na wyrost, ale z czasem zacząłem obserwować dużą zgodność z moim samopoczuciem. Proponuję poużywać jeszcze trochę tego sprzętu, bo Body Battery z czasem powinno "nauczyć się Ciebie". Zdaje się, że tak nawet jest w instrukcji. W instrukcji podają nawet, że jak komuś np. kroki się nie zgadzają, to może ręcznie zmierzyć długość kroku albo wręcz powinno się nosić przez kilka dni zegarek w kieszeni spodni, by dobrze się z naszym sposobem poruszania zsynchronizował. Natomiast pomiar snu u Ciebie to faktycznie zagadka. Jeśli masz podejrzenia, że zegarek może być uszkodzony, to jeżeli nie minął jeszcze termin na ewentualny zwrot, to jednak próbowałbym oddać i kupić inny model. Jeśli idzie o sen, to ja nie mam tylko jednej rzeczy sprawdzonej, a kilku znajomych offline pytało mnie, czy zlicza drzemki. Ja nie jestem fanem drzemek i nie byłem w stanie tego sprawdzić. Ale cała reszta działała naprawdę OK. Może jednak lepiej dołożyć do wersji 6 Pro? Wklejam Ci jeszcze sekcję z pomocy Garmina, jak skonfigurować prawidłowo funkcje mierzenia snu - może się okaże, że coś Ci to pomoże: support.garmin.com/en-US/?faq=qvzNMwxuTb9NxZ6Ce2a9z9 Trzymam kciuki 🤞🤞
Nie tylko z Tobą jest coś nie tak :)
Na jaki obwód ręki pasuje ?
Za Garminem:
"Pasuje na nadgarstki o tych obwodach:
Silikonowy pasek: 125-208 mm
Skórzany pasek: 132-210 mm
Pasek z tkaniny: 132-210 mm
Metalowy pasek: 132-215 mm"
A ma nawigacje ?
Zegarek ma wbudowane mapy całego świata. Można nawigować np. do określonego punktu lub miejsc i można korzystać z tego bez asysty telefonu. Natomiast taka typowa nawigacja odbywa się przy współudziale telefonu i trzeba ze sklepu Garmin Connect IQ pobrać jakąś aplikację, która przenosi wskazówki z Google Maps na zegarek. Niektóre są płatne, a inne bezpłatne. Ale za jakość ich działania nie daję głowy, bo nie korzystam z tego.
Czy łączy sie z huawei p40pro ???
Niestety nie wiem :( Wszystko zależy od tego, czy aplikacja Garmin Connect jest w Sklepie Huawei. Jeśli jej tam nie ma to wątpię. Natomiast samo połączenie przez Bluetooth powinno być możliwe. Tyle, że w takiej sytuacji nic nie zrobimy sensownego z samym zegarkiem.
Dobrze gada polać mu 👍🖐 Mam wersję garmin fenix 6 sapphire dobry sprzęt. Pozdrawiam
Dzięki serdeczne, szacunek 🤜🤛
Jaki zegarek masz na dłoni?
Fossil Q Explorist HR 90sekund.pl/test-recenzja-opinia-fossil-q-explorist-hr-4-gen-multifunkcjonalny-smart-kompan/
5 dni na włączonym gps-ie? Nie ma takiej opcji
Oczywiście, że nie. GPS włącza się, kiedy zaczyna się trening.
Te tabliczki w górach nie oznaczają że w tym miejscu jest ta wysokość ale że ta góra ma taką wysokość. A najwyższy punkt może być kilka metrów dalej. Więc porównywanie tych wysokości to tylko orientacyjnie.
Dzięki uprzejmie za uważne oglądanie. Bardziej chodzi o to, by pokazać w takim teście, że to po prostu działa, a taka tabliczka w górach jest dobrym punktem odniesienia i zgadzam się, że to wartość bardziej orientacyjna. Pozdrawiam 👍
No to przekonał mnie Pan do Fenixa :) Wymieniam mojego staruszkla 310XT
Cieszę się bardzo! Nie ukrywam, że po takim wyznaniu zawsze czekam z lekkim mrowieniem w żołądku na pierwsze wrażenia ;). Proszę też o sygnał, na który model się Pan finalnie zdecyduje? Ja kupiłem 6X Pro :).
@@MichaBrozynski Ja pewnie tez taki kupię a to ze względu na najwiekszy ekran :) Na 310XT cyfry były bardzo duże i dlatego tak długo przy nim wytrwałem.
@@MichaBrozynski Noi i Gwiazdor przyniósł ;) 6x Pro. Wybrałem go nie dla miliona funkcji, ale dla... największego ekranu :) W starym 310XT cyferki były duże i bałem się, że np na Forrunerze będa dla mnie za małe. Biegałem z nowym komuterem (bo to nie zegrarek :) ) wczoraj i dzisiaj i juz jestem zachwycony! Cyferki czytelne, GPS łapie prawie natychmiast. Miałem obawy co do pulsometru (mam smartwatcha Huwei i tam jest lipa) ale działa bardzo dobrze. Jeszcze tylko dobrze opanowac jego obsługę i mozna śmigac ;) Pozdrawiam
Super recenzja. W poniedzialek ma do mnie dotrzec sapphire titanium…. Juz nie moge sie doczekac.🤣🤣🤣🤣🤣
Ooo - widzę, że kolega poszalał z ceną! Znam to uczucie, czekając na mój model też przebierałem nogami ;) Ekstra, koniecznie daj proszę znać, jak się u Ciebie sprawdza! No i jak się trenuje z wersją z bransoletą? I dziękuję za miłe słowo o samym materiale 🤜🤛
Niestety jest to bardzo słaba, być może sponsorowana "recencja" Ani słowa o poważnych wadach urządzenia, których Garmin nie usuwa. Mnie mimo pierwotnego entuzjazmu zniechęciły. Nie radzą sobie z modułem Sony GPS i niskosprawną anteną pod metalowym bezelem. Nie wykrywa snu, drzemek. Lista długa , a robią to lepiej urządzenia za 20% ceny.
Kłaniam się Panie Roll On. Przepraszam, ale muszę - kanał z 1,2 tys. obserwujących ma mieć recenzje sponsorowane??? Błagam! :DDD Proszę nie wypisywać takich nonsensów. Natomiast mogę Pana zapewnić, że jeśli będzie na tym kanale jakaś recenzja sponsorowana, to będzie odpowiednio przeze mnie oznaczona. Na przykład tak oznaczona, jak na moim blogu w tym wpisie: 90sekund.pl/opowiem-ci-jak-w-prosty-sposob-moj-dom-stal-sie-smart/ Teraz przejdźmy do meritum.
Tak, Fenix 6 nie monitoruje drzemek. Ja sam nie drzemię. Nigdy. Bo po prostu nie lubię. W połowie września byłem chory i zdarzyło mi się z dwa razy wymusić około 40-minutową drzemkę, co nie przyszło mi wcale łatwo. Prawdę pisząc - drzemki to kwestia aktualizacji i producent być może je doda. W sumie zauważyłem, że to oczekiwanie, by drzemki były monitorowane jest od niedawna i zdaje się, że jakieś opaski jednego z chińskich producentów mają taką funkcję. Zgodzę się, że może to być przydatne przy np. funkcji Body Battery, bo jeśli ktoś lubi drzemać, to i jego kondycja przed treningiem będzie lepsza.
Co do GPS-u. Tutaj nie potrafię zająć stanowiska krytycznego. Żaden z modeli, które testowałem z serii Fenix nie miały problemów z GPS-em. Co więcej - mój egzemplarz, który po odesłaniu recenzowanego tu modelu zakupiłem - również nie ma takich problemów. Byłem w zeszły weekend w Górach Stołowych, odbyliśmy z dzieciakami kilka wędrówek po skałach i w lesie, zaliczyłem dwa treningi biegowe. W takich warunkach na sygnał (przed rozpoczęciem treningu) czekałem jednego dnia około 30 sekund (na drodze wśród bardzo wysokich i gęsto upakowanych drzew), drugiego jakieś 15 sekund. Jednego, jak i drugiego dnia niebo było bezchmurne. Jeżeli miałbym coś zarzucić GPS-owi, to jest to dokładnie to, co mówię i pokazuję w recenzji, że dokładność trasy nie jest idealnie odrysowana.
Sen Fenix 6 wykrywa. Zgadza się czasowo z tym, jak faktycznie śpię. Nie zauważyłem odstępstw od normy. Tym bardziej, że zdarza mi się zalegać w bezruchu, kiedy oglądam w łóżku jakiś film na Netflixie i mógłby zegarek uznać, że śpię. Ale tak się nie dzieje. A przynajmniej ja tego nie wyłapałem.
Dodam, że zegarek dostaje cały czas aktualizacje. Wśród nich są zupełnie nowe funkcje - tutaj szczegóły: geex.x-kom.pl/lifestyle/nowe-funkcje-w-zegarkach-garmin-fenix-6-marq-i-enduro-aktualizacja-oprogramowania/ ale są też aktualizacje map oraz dosłownie przed kilkoma dniami otrzymałem aktualizację pól golfowych.
I na koniec - w powyższej recenzji recenzuję Fenixa 6 Pro, którego dostałem do testów. Po testach odesłałem producentowi. Zwlekałem kilka tygodni z decyzją o zakupie, bo liczyłem, że wyjdzie Fenix 7. Tak się nie stało, stwierdziłem, że nie ma co czekać, bo tak to mogę w nieskończoność. Ja kupiłem dla siebie Fenixa 6X Pro. Co więcej - kupiłem dwa takie zegarki - jeden egzemplarz dla bliskiej mi osoby. Mam na to fakturę. Zatem bardzo, bardzo proszę nie zarzucać mi tutaj ukrytego sponsoringu. Proszę też pamiętać, że seria Fenix 6 debiutowała w sierpniu 2019 roku. Zatem jest to sprzęt obecny na rynku już 2 lata. Być może funkcje, o których Pan wspomina trafią do kolejnej edycji, a do tego modelu z czasem jako update. Natomiast opaski i zegarki z monitorowaniem drzemek to są tegoroczne produkty, więc siłą rzeczy Fenix 6 nie musi takich rzeczy posiadać. Jeśli jestem w błędzie - proszę mnie z niego wyprowadzić. Pozdrawiam :)
90sekundTech Pro recenzja
pulseox to niezłyz abijacz baterii. Wyłaczenie tego badziewia oddaje połowe czasu pracy XD
Monitor natlenienia podczas snu to bajer nie mający w ogóle pokrycia z rzeczywistością. Bywały wyniki po 60%. Zegarek fajny, na rower, do biegania, na wycieczkę.
Hej, ja nie wyłączam pulsoksymetru. Pomiary, które są u mnie są jak najbardziej OK. W ostatnim czasie miałem trzy różne Fenixy i w każdym pokazywał takie same wyniki czy to pulsoksymetru, czy też tętna. W nocy też mam zbliżone wyniki i nigdy nie schodzą tak nisko, jak u Ciebie. Może jest jakiś problem sprzętowy w Twoim egzemplarzu? No, a co do baterii - to jest zegarek multisportowy i jakoś nie wyobrażam sobie, że miałbym mieć wyłączone poszczególne funkcje. Oczywiście, że wtedy czas na baterii jest dłuższy, ale 5-7 dni z włączonymi tymi wszystkimi rzeczami to i tak rewelacyjny wynik. W każdym razie pozdrawiam i życzę jak najlepszych osiągów :)
Pomiar tętna w trakcie treningu pomyłka nie powinno tak być w tej klasie zegarków
Witam serdecznie :) A co masz na myśli pisząc o pomyłce? Możesz bardziej opisać problem?
@@90sekundTECH rok czasu używam ten zegarek biegałem dla porównania z polar v 800 pomiar pas na klatę i jednocześnie Garmin przy większym wysiłku zawsze Garmin pokazuje około 30di 40 uderzeń więcej niż czujnik na klacie abto już jest mega dokładne
Kurczę 30-40 uderzeń podczas treningu różnicy to bardzo dużo! Wyczuwalne wręcz bez dodatkowych akcesoriów. To tak, jak podczas biegu miałbyś 180 uderzeń zamiast 140. Margines błędu tu jest ogromny! Masz może możliwość porównania z jakimś innym zegarkiem, ale nadgarstkowo? I drugie pytanie - jak wygląda pomiar spoczynkowy? Aaa - i trzecie pytanie - jak wygląda u Ciebie owłosienie na nadgarstku? W instrukcji sugerują depilację jeśli jest zbyt gęsto. Warto też popracować nad siłą zapięcia paska.
U mnie mierzy pięknie :)
Podobno ma ciemny nie czytelny wyświetlacz ...dużo ludzi na to narzeka
używam od prawie 2 lat, nie mam żadnych problemów z wyświetlaczem