Házi futurológiai kongresszus [ÖM

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 21 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 48

  • @zoltanska
    @zoltanska 7 ปีที่แล้ว +5

    35:50 Oszkár: "Puzsérok nem lesznek 300 év múlva remélhetőleg már."
    Ez kemény volt :D

  • @flyeffectdj
    @flyeffectdj 7 ปีที่แล้ว

    Ha boldogabbak lennénk a technikai újításoktól, az azt feltételezné, hogy egyszer elérünk egy pontot, amin túl nincs tovább. Ezt célnak nevezzük, ám a több évezredes történelmünk és kultúránk (lásd: Ember tragédiája) bebizonyította, hogy ilyen vagy nem létezik, vagy a végzetet jelenti. Lekicsinyítve ráhúzhatjuk ezt a trónok harcára; alig várjuk a végét, viszont amikor eljutunk oda semmivel sem leszünk boldogabbak. Akarunk még viszont a telhetetlenségünkből adódóan sosem elégülünk ki. A probléma ott van, hogy ez a fejlődés nem fog megállni és egy idő után eljut arra a pontra, hogy mind az időt, mind a teret/testet megszünteti, rögtön eljuttat a célhoz, a halálhoz. Ekkor fog bekövetkezni az emberiség kihalása és egyben kiteljesedése.
    (Egyébként, sok vallásban a halál egyfajta kiteljesedést jelent, amikor megszűnik a test és kiszabadul a lélek, szóval lehet, hogy a technika legfelsőbb foka az az, amikor leválasztjuk a lélekről a testet, tehát tulajdonképpen elpusztítjuk magunkat)
    Ui.: A sok kijelentő módtól függetlenül, nem vagyok ebben megbizonyosodva, ez csak egy elmélet a sok közül, véleményem szerint ilyen témában hiba bizonyosságokat közölni.

  • @tamasolah3877
    @tamasolah3877 3 ปีที่แล้ว

    Hadházi László Megyünk a Levesbe című előadását javaslom megtekinteni a globális tudás szintje kapcsán. Világunkban egyre nagyobb a szakadék nem csak az anyagi helyzet szerinti, hanem a tudás és tájékozottság szerinti szakadék emberek rétegei között

  • @charlienne
    @charlienne 3 หลายเดือนก่อน

    A technológiának a Spirit fejlôdését kellene segítenie...

  • @goldman1944
    @goldman1944 7 ปีที่แล้ว +4

    Ennek a Márknak a hangjától csak én mászok a falra?

    • @aladin0095
      @aladin0095 7 ปีที่แล้ว +10

      nem tehet róla, hogy ilyen a hangja -.-

    • @sont6739
      @sont6739 7 ปีที่แล้ว +6

      Szerintem kellemes a hangja, vicces időnként milyen lassan és higgadtan beszél. A femináci csaj hangja akit időnként szoktak hívni sokkal hajtépősebb.

    • @istvant7930
      @istvant7930 7 ปีที่แล้ว +1

      olyan székelyes a hanghordozása (nem gúnyból írom!)

  • @zsuzsabittler8403
    @zsuzsabittler8403 ปีที่แล้ว

    De jót nevettem 😅

  • @simonroland2856
    @simonroland2856 7 ปีที่แล้ว

    Robi eszmefuttatása szerintem rendben van! A technológia nem tette az embereket boldogabbá! Ha így lenne, akkor évtizedről-évtizedre boldogabbnak kellene lennie a komplett emberiségnek, amit látunk, hogy nem történik meg! Sőt... Ennek az okát abban látom, hogy valójában ezek az új technológiák nem azért jönnek létre, mert az embereknek igénye van rá... hanem a létrehozott technológiákra generálnak egy igényt! Így mindig akarjuk majd az új kütyüket, autókat stb! Sose leszünk elégedettek azzal, amink van, nem leszünk elégedettek az életünkkel, kvázi nem leszünk boldogak.

  • @beatrixkoch7582
    @beatrixkoch7582 7 ปีที่แล้ว +1

    de a ketkezi munkat a munkanelkuli valtja fel, nem?

  • @aero2zero
    @aero2zero 7 ปีที่แล้ว

    Nemere Istvánnak volt egy sci-fi-je (Világok világa, 1990) erről, nevezetesen a technológiai transzhumanizmusról. Legalábbis az egyik, a műben szereplő faj már ilyen alakban (valamiféle kristályformát vettek fel) járta a világűrt és egyfajta önjelölt Isten-népként terjesztette a (biológiai) életet. A könyv legvégén pedig lett egy többszörös csavar.

  • @theMPrints
    @theMPrints 7 ปีที่แล้ว +14

    Nem is értem miért nem megy el a Robi amishnak......

    • @virionaeqen4504
      @virionaeqen4504 7 ปีที่แล้ว +3

      Mert nem az a konklúzió, hogy ma boldogtalanabbak vagyunk, hanem az, hogy ma sem vagyunk boldogabbak. A jelenkori ember máshol találja meg a boldogságát, mint a régi, de mindkettő megtalálhatja. Nem feltételezem, hogy ismerem Robi gondolatait, de szerintem csak az értékeltolódásra kívánt rámutatni, nem állította, hogy megszűntek volna az értékek.

  • @broman191
    @broman191 7 ปีที่แล้ว +4

    RFID chip...különösen munkajogi viszonylatban lesz majd érdekes, ha követni fogja a melós minden mozzanatát egy céges A.I., aztán ha mondjuk indokolatlanul sokat beszélget egy munkatársával, rögtön 1 órányi bért levonat érte...mi lesz így a szocializmusban 'dolgozni tanult' munkakerülőkkel? A hónap végén szinte ők fognak fizetni a cégnek, hogy 'dolgozhattak'... :))

    • @Volmax96
      @Volmax96 7 ปีที่แล้ว +2

      Osziék fájdalmasan naívak ebből a szempontból, jaj nem fognak figyelni téged ez egy kényelmi szolgáltatás!
      Persze kérdezzük már meg erről Zuckerberget, meg a hirdetésmotor mechanizmusát nézzük már meg.

  • @yxes7510
    @yxes7510 7 ปีที่แล้ว

    nem is a "fejlődéssel " van a baj, hanem azzal, hogy a következményeiért senki sem vállal felelősséget... ezért zajlik "ész nélkül"..
    1ébként már attól is boldog vagyok, hogy nem érzek "kényszert" arra, hogy eljussak Párizsba.. ; )
    viszont attól vagyok boldogtalan, hogy nem élhetek olyan helyen, ahol ez természetes...
    még az orvostudományi technológia "vívmányai" is több boldogtalanságot okoz, mint nem.. akiknek elérhető, még azoknak sem mindig okoz boldogságot.. főleg, ha abba kell belebetegednie valakinek, hogy elérhesse.. ; )
    régen nem élhettünk betegen.. most meg van rá a lehetőség.. nagyszerű..! ; )
    egy súlyosan beteg társadalom pedig halálra van ítélve.. legyen az bármilyen "fejlett"..
    mindez a távoli jövő "uralkodó" létformáit nem fogja frusztrálni... ; )

  • @Suene91
    @Suene91 7 ปีที่แล้ว +10

    Robi nagyon jól látja, a technológia semmi jót nem hozott az ipari forradalom óta. Aki még mindig nem érzékeli ezt az sürgősen nyissa ki a szemét. Én például akkor vagyok messze a legboldogabb amikor távol vagyok bármilyen kütyütől, csak ilyenkor tudok igazán figyelni önmagamra.

    • @tb90hm
      @tb90hm 7 ปีที่แล้ว

      Ezt az emberek nagy része sajnos tényleg nem érzékeli. Bár most én is elgondolkodtam, hogy sokkal kevesebbet kéne rabolnom az időmet ilyen dolgokkal. Facebookon se vagyok már fent és csöppet sem bánom.

    • @MegaAssassin111
      @MegaAssassin111 7 ปีที่แล้ว +2

      Suen91 szoval az hogy te meghallgathatod barki szamodra erdekes mondanivaloját, barmikor megnezhetsz egy jó filmet, sokkal de sokkal egyszerubben beutazhatod a világot, es 20x kényelmesebben elhetsz mint barmikor az elmult 10 000 evben, az neked nemjelent semmi jot? Mocskosul boldogak vagyunk, csak nem akarjuk belátni.

    • @tb90hm
      @tb90hm 7 ปีที่แล้ว

      Ez Az a boldogság nem egyenlő a kényelemmel. szerintem ezen nincs mit ragozni

    • @Suene91
      @Suene91 7 ปีที่แล้ว +1

      Abban igazad van hogy annak aki teszem azt be akarja utazni a világot, sokkal könnyebb dolga van mint például a nagyszüleink korában. De egyre kevésbé hiszek abban hogy valóban hasznunkra válhat az a töméntelen mennyiségű infó-inger ami ránkzúdul mindenhonnan. Régen az embereknek nem volt sok választási lehetőségük a jövőjüket illetően, de azt legalább becsülettel végigvitték. Ma viszont az ember elé vetnek 1000 lehetőséget amiből jó ha 1-2-nek van tényleges értelme. Ezért látom azt hogy nagyon nehéz egy mai fiatalnak megtalálni a valódi értékeket egy ilyen felhígult hamis világban.

  • @sont6739
    @sont6739 7 ปีที่แล้ว

    Robi kérlek mondd el egy adásban, vagy valaki fejtse ki nekem, hogy mitől olyan nagyszerű a Trónok harca. 4 évadot láttam belőle és 2 dolog jött le belőle: mintha sosem lenne vége, ez egy Barátok közt csak a középkorban.

  • @beatrixkoch7582
    @beatrixkoch7582 7 ปีที่แล้ว

    az en orokeletemnek nincsenek szellemi korlatai. csak ezer evet tudnek eltolteni a kovirozsam egyik levelenek nezegetesevel, evmilliokat a felhokkel, a paplan alatt meg fenyeveket.

  • @zoltanska
    @zoltanska 7 ปีที่แล้ว

    Szerintem fölösleges volt a témába belekeverni a boldogságot, mert annak nincs köze a fejlődéshez, ez két külön dolog. A fejlődés folyamatos és megállíthatatlan, a boldogság pedig a szabályozott érzelmi állapot egy kilengése, ezért csak átmeneti állapot, és a technológiai fejlettség szintjétől független.
    A kulturáltságtól se függ, mert a magas kultúra fogyasztóit éppenséggel eltöltheti boldogtalansággal az, hogy látja, hogy az emberek, akikkel napi kapcsolatba kerül, szellemi igényei alacsonyabbak.

  • @rozsgyi
    @rozsgyi 7 ปีที่แล้ว

    Jön a klímaváltozás, és 30-50 éven belül kisöpör itt mindent, a társadalmak összeomlanak, rengeteg ember meghal, az élővilág degradálódik, az emberiség technológiailag visszaesik, és majd lesz valami sokkal alacsonyabb szinten. donellameadows.org/archives/a-synopsis-limits-to-growth-the-30-year-update/

  • @sandorsimon9901
    @sandorsimon9901 7 ปีที่แล้ว +1

    Simán el tudom képzelni, ahogy a jövőben (paradox jelenben) az ember egyik legnagyobb vágya, az időutazás tömegtermékké váljon. Pl. dinoszaurusz steaket eszegessünk az ősember rokonainkkal... Vagy háborús játékok helyett beüljünk egy tigris tankba a 2. világháború közepén...

    • @broman191
      @broman191 7 ปีที่แล้ว +2

      A manapság virágzó katasztrófa turizmus nyomán nem is lenne túl hihetetlen...biztosan sokan benne lennének például egy 2. világháború world tourban...vagy Pompeii, Atlantisz megsemmisülésében. Kár, hogy a tudomány jelenlegi állása szerint legfeljebb csak 'előre lehet utazni' mondjuk egy fekete lyuk mellett lecövekelve, majd visszatérve.

  • @enndii7750
    @enndii7750 7 ปีที่แล้ว

    Abban nem értek egyet Robival, hogy magas színvonalú kultúra szükséges a nagyobb boldogsághoz, szerintem hatalmas rétegeket kielégít( boldoggá tesz) a kulturálatlanabb műsorok, és ha Trónok harcát nézetnénk vele nem értené, és unatkozna rajta, és akár boldogtalanabbá tenné mert nem érti. Persze nem jó látni, hogy sokakat kielégítenek az ilyen színvonalú műsorok, de tenni ellene nagyon nehéz, ez már nevelés, oktatás kérdése is. Viszont ezek az emberek boldogabbak ilyen szempontból mint egy jobbágy, mert legalább hozzájuthatnak egy ilyen boldogságforráshoz. A dolgok inflálódásában pedig egyetértek, amit nehezebb elérni az mindig értékesebb.

  • @virionaeqen4504
    @virionaeqen4504 7 ปีที่แล้ว

    Párizs már nincs Párizsban, csak a nyomai találhatóak meg ott épületek formájában. A kulturális központ képét felváltotta a márkáé, a turisztikai központ képe. Ma túlnyomó többségben az megy oda, akinek eladták a brandet, nem az, akit tényleg érdekel. De ezt már kifejtettétek részletesebben az utazásról szóló adásban, amikor megkülönböztettétek az utazót és a turistát. Érdemes lett volna visszautalni rá érvelés közben, mert szerintem Robit támasztja alá, miszerint általánosságban kevesebbet ér az olcsóbb és rövidebb utazás. Ez most hipsteresen hangozhatott, de engem alapvetően nem zavar a jelenség.

  • @NLaci
    @NLaci 7 ปีที่แล้ว

    A videótelefonálás ki nem használtságáról, David Foster Wallace: Infinite Jest c. könyvéből:
    "...AND BUT SO WHY THE ABRUPT CONSUMER RETREAT BACK TO GOOD OLD VOICE-ONLY TELEPHONING?
    The answer, in a kind of trivalent nutshell, is: (1) emotional stress, (2) physical vanity, (3) a certain queer kind of self-obliterating logic in the microeconomics of consumer high-tech."

  • @TheAtilion
    @TheAtilion 7 ปีที่แล้ว

    a net azért nem lett megjövendölve, mert túl egyszerű és hétköznapi volt ahhoz, hogy bárki gondoljon rá.Viszont szűk körben már használták ( tudomány, katonaság). Ez párosult az ugyancsak szûk kör által uralt tartalom gyártással, mely mém szinten kiszerveződött a tömegek felé generációkat is átölelve. Ehhez járult hozzá a benne rejlő üzlet és sok más emberi tulajdonság. Végül is összeállt egy félig tudatos nem fikciókra épülő tömegigény a netre ami be is indította azt. Ha a jövőt kutatnánk valami olyat kéne keresni ami szűk körben már létezik és van lehetősége elterjedni a tömegek felé több tényezőt is magába foglalva.

  • @montezuma472
    @montezuma472 7 ปีที่แล้ว +6

    Szervnyomtatás? Szuperül hangzik... már most is nyomtatni kéne pár millió agyat.

    • @theMPrints
      @theMPrints 7 ปีที่แล้ว +4

      minek ? Eddig se használtuk semmire....

  • @timbokvoldanc2548
    @timbokvoldanc2548 7 ปีที่แล้ว +1

    én tényleg nem értem miről beszél kedves Róbertünk, egyrészt a trónok harca magaskultúrának besorolását erős túlzásnak érzem, másrészt meg mi az hogy nem érdekli az embereket, az első könyvből 60 millió példányt adtak el, a sorozatot pedig több mint 20 millióan nézik, és az még csak a legális.

    • @kristofszabo8682
      @kristofszabo8682 6 ปีที่แล้ว +1

      Timbok Voldanc 20 millio globális szinten lófasz,hiába szeretem én is a sorozatoz. Idősebb korosztály a trasht nézi.

  • @torros25
    @torros25 7 ปีที่แล้ว +1

    ha tudnád Robikám, hogy hány külhoni magyarnak áldás az internet, amelyen tud kommunikálni az otthon maradt szeretteivel...hogy csak egyet említsek.

  • @beatrixkoch7582
    @beatrixkoch7582 7 ปีที่แล้ว

    a bajos dolog ebben a testreszabott reklamban, amikor kedvesed latja azt a pulovert, amit karacsonyra rendeltel neki, te meg azt az escort-szolgalatot, mely irant erdeklodest tanusitott.

  • @zitademeter1260
    @zitademeter1260 7 ปีที่แล้ว

    nekem errol az ÖM cimrol egybol es a tartalmarol is ez a szerintem tok jo film jutott eszembe: m.imdb.com/title/tt1821641/

    • @bozonthiggs5510
      @bozonthiggs5510 7 ปีที่แล้ว +1

      Nekem is.
      Mondjuk nekem még ez is eszembe jutott: www.imdb.com/title/tt2333804/

    • @broman191
      @broman191 7 ปีที่แล้ว

      Plusz egy: Ghost in the Shell. Vajon megvalósul-e valaha valamilyen formában az emberi tudat gépi testbe ültetése? Lehet-e majd 'Scarlett Johansson-ként' ébredni? :)

  • @istvantrap1176
    @istvantrap1176 7 ปีที่แล้ว +2

    Nabaszki! Pont most kattintok ide? Jó a téma, csak el vagytok késve. :D :D Egyedüli szellemi korlát a félelem az újtól.Kezemben az okostelefon? Kell a fasznak. A vakos példa jó, de inkább akik veleszületett vakok, azokban lehet egy félsz, hogy milyen lehet látni.Viszont a boldogság témában kurvára igaza van a Robinak...szerintem.

  • @tb90hm
    @tb90hm 7 ปีที่แล้ว +2

    Ez a Hideg Márk nagyon naiv..