NAJEM KRÓTKOTERMINOWY - CO POWINNA ZAWIERAĆ UMOWA

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 13 ต.ค. 2024
  • Sprzęt, którym nagrywam: bit.ly/2HJbvri
    Znajdziecie mnie:
    Instagram: / piekniejestzyc
    Facebook: / piekniejestzyc
    Blog: www.piekniejest...
    Google + / piekniejestzyc
    Materiały na potrzeby video @BoxVideos bit.ly/2Bk254a

ความคิดเห็น • 8

  • @szymonkowal159
    @szymonkowal159 6 ปีที่แล้ว

    Coraz wiecej ogladam Pani filmy, i mam coraz to wiecej pytan ;)
    Czy moge sobie wliczyc w koszty podnajmowanie takiej nieruchomosci?
    Czy musze placic podatek vat czy jest w ogole potrzebny od tego typu dzialalnosci?
    Czy musze miec kase fiskalna?
    Jak rozliczac gosci?
    I czy oplaca sie zamieszczac oferte np. po angielsku?

    •  6 ปีที่แล้ว +1

      Panie Szymonie, to są bardzo szczegółowe pytania. Nie jestem specjalistką z zakresu księgowości i nie chcę wprowadzić w błąd, mnie obsługuje Biuro rachunkowe.
      Korzystałam ze zwolnienia z VAT do 200 000,00 przychodu, obecnie nie mam już takiej możliwości. Zwolnienie z kasy też jest możliwe przy spełnieniu określonych warunków np. wszystkie wpłaty na konto.
      Oferta po angielsku, jak najbardziej. U mnie większość rezerwacji stanowią te zagraniczne.

  • @missxaddiction
    @missxaddiction 6 ปีที่แล้ว

    Kasiu, co to za naszyjnik? Szukam podobnego od dłuższego czasu 🙂

    •  6 ปีที่แล้ว

      To Lilou :)

  • @little_girl__2233
    @little_girl__2233 6 ปีที่แล้ว

    No niby fajny biznes, naprawdę. Ale tak z drugiej strony jak dochodzą koszty firmy sprzątającej, eksploatacji mieszkania, środki czystości, rachunki, jeśli własne mieszkanie to czynsze, nierzadko kredyt, remonty, zakup ręczników, pościeli, księgowość i PODATKI to coś czuje ze jednak na czysto niewiele zostaje 😕😕😕

    •  6 ปีที่แล้ว +2

      Ale dokładnie. To wcale nie jest tak wysoko marżowy biznes jak się większości wydaje, zresztą samo hotelarstwo nigdy wysoko marżowe nie było. Owszem, są wysokie przychody, ale przychody, bo dochodzą bardzo duże koszty.
      Opowiadałam w którymś filmie z jakimi kosztami należy się liczyć, że należy pamiętać o możliwych usterkach, a te będą się zdarzały. Moja ostatnia historia i zacięty zamek w drzwiach gdzie nie obeszło się bez ślusarza, a że to był dzień świąteczny, około godziny 22 to cena była adekwatna ;)
      Tutaj ogromne znaczenie ma lokalizacja i standard mieszkania, tak żeby można maksymalizować ilość rezerwacji, i druga sprawa skala. Ten biznes robi skala, mieszkań musi być dużo. Oczywiście to dużo dla każdego będzie znaczyło co innego, bo inne pieniądze nas satysfakcjonują.
      No ale wynajem teraz zrobił się modny i wielu osobom wydaje się, że to taka żyła złota, a to wcale tak nie wygląda i o tym też staram się mówić.

    • @little_girl__2233
      @little_girl__2233 6 ปีที่แล้ว

      Pięknie jest żyć wszystko w punkt 🙂 a jak jest w przypadku mieszkań gdy ktos inny jest właścicielem? To ten właściciel ponosi koszty eksploatacyjne za WSZYSTKO a Pani dostaje ten konkretny % z przychodu 🙂? Jestem ciekawa

    •  6 ปีที่แล้ว

      Tak, firma zarządzająca bierze % od kwoty, którą klient płaci za nocleg. Plus oczywiście może dosprzedawać usługi dodatkowe - transfery lotniskowe, oferty cateringu bo to również wchodzi teraz na rynek etc.
      Właściciel odpowiada za opłaty z tytułu posiadania mieszkania: czynsz, woda, gaz, prąd, kablówka, internet. No i oczywiście powinien również zapłacić podatek od tego co otrzyma za wynajem ;) więc to też trzeba sobie wliczyć w kalkulację.
      Firma zarządzająca ponosi koszty wszystkiego tego co związane z turystami: papier toaletowy, ręczniki papierowe, gąbeczki, mydło etc.