Jak zadbać o swój kręgosłup kompleksowo?
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 7 ก.พ. 2025
- Fizjoterapia oraz konsultacje online: fizjoterapiary...
Kursy/szkolenia: rehafit-academ...
Czujesz ból odcinka lędźwiowego kręgosłupa? Rwa kulszowa, rwa ramienna, rwa udowa to terminy które doskonale znasz? Nie wiesz jak trenować poszczególne segmenty kręgosłupa? Bez obaw! Z mojego najnowszego filmu dowiesz się jak trenować kręgosłup szyjny, kręgosłup piersiowy oraz kręgosłup lędźwiowy. Dowiesz się czego potrzebuje każdy z wyżej wymienionych odcinków.
Ćwiczenia na kręgosłup to świetne rozwiązanie! Zdecydowanie lepsze niż maści, leki, zastrzyki czy operacje! Postaw priorytet na zdrowie swojego kręgosłupa i ciesz się codziennym funkcjonowaniem bez bólu i ograniczeń! - กีฬา
Uwielbiam pana, jest pan wspaniałym fizjoterapeutą.Pozdrawiam.❤
Dziękuje jest mi bardzo miło!
Panie Tomaszu jest Pan wspaniałym fizjoterapeutą i człowiekiem, Pana wiedza, doświadczenie i umiejętności dały mi ulgę w wielu dolegliwościach spowodowanych urazami i przewlekłymi chorobami.
Podam przykład: na N..F..Z 24 dni zabiegów bez większej poprawy, u Pana trzy zabiegi igłami i zapomniałem o bólu.
Teraz w super sposób się Pan dzieli swoją wiedzą. Serdecznie dziękuję za wszystko, a zwłaszcza za każdy dzień bez bólu.
@@Bartłomiej-v6n dziękuje :)! Pozdrawiam ;)
Dzięki za super odcinek i bardzo się cieszę ze tacy ludzie istnieją i dają sznase na lepsze jutro ❤❤❤
Dziękuję bardzo ❤
❤
Kapitalny odcinek, duża dawka wiedzy! Co mógłby Pan powiedzieć o takim opisie mri:
Na poziomie L4/L5 widoczne jest niewielkie uwypuklenie tylnego zarysu krążka międzykręgowego typu
bulging uciskające worek oponowy.
Na poziomie L5/S1 widoczna jest pośrodkowa protruzja krążka międzykręgowego modelująca worek
oponowy, przylegająca do obu korzeni S1 oraz wraz ze zmianami zwyrodnieniowymi w częściach
kostnych zwężająca umiarkowanie prawy otwór międzykręgowy
Czy są to zmiany nadające się do rehabilitacji w Pana ocenie ? co wzmacniać ?
Pozdrawiam serdecznie !
Jak najbardziej do rehabilitacji z tym że tu potrzebny jest wywiad a dokładniej uzyskanie odpowiedzi na pytania takie jak: jak wygląda Pana/Pani dzień? Czy jest dużo siedzenia czy stania a może dużo ruchu? Jaka pozycja generuje ból jeśli się pojawia a jaka go neutralizuje, przynosi ulgę? Jak wygląda ten ból czy jest to „szpilka” czy może „obszar”? Jakim ewentualnie szlakiem przebiega ten ból (jaki zajmuje obszar)? Od kiedy boli? Itp. Potem analiza postawy, sylwetki oraz testy i wybranie najlepszych technik manualnych jak i ćwiczeń :)
@@fizjoterapiatomaszrymanowski Super, wielkie ukłony dla Pana i dziękuję 🙏
@@user-zg3go3di1g 🤝
Nie leczymy opisu badania,tylko pacjenta a wlasciwie dajemy mu wskazowki,pokazujemy cwiczenia,edukujemy i cialo leczy sie samo. Ale to musi byc konsultacja na zywo z ocena jak Tomek napisal
@@dandionizy 100%🤝
❤
@@magorzatarymanowska9691 ❤️
👍👍👍
Panie Tomaszu, jak w takim razie eliminować te permanentne skurcze mięśni np. w odcinku lędziowym?
Dziękuję za dzielenie się wiedzą.
@@Marta-ne4uu po pierwsze należy dobrać ćwiczenia pod własne potrzeby. Zakresy, ilość powtórzeń, częstotliwość. Tak jak wspomniałem - odcinek LS ma być mocny, silny ale i mobilny a więc powinniśmy stymulować go poprzez podnoszenie ciężarów lub inne formy treningu siłowego ale i nie czuć napięcia w codziennym funkcjonowaniu :) np.: w trakcie zakładania butów czy schylania się po coś :)
Witam. Jakie ćwiczenia na odcinek lędźwiowy kręgosłupa?
Zachęcam do przejrzenia mojego kanału w wolnej chwili - jest tam już cała masa ćwiczeń, porad dotyczących kręgosłupa lędźwiowego!
A co jak mam zwyrodnienia w kręgosłupie szyjnym ,zatwierdzone przy badaniu tk i rzeczywiście mam problemy typu ciągle strzelanie piski w uszach już mnóstwo lat itp ,czy da się cos zrobić ćwiczeniami ,lub inaczej ,( bezinwazyjnie )
Ja tez sie podpisuje obiema rekami.
Przez 10 lat pracy jako masazysta mialem moze z 10 pacjentow z prawdziwa rwa kulszowa czy barkowa,lub w odc.Th (uszkodzonym dyskiem) aby odeslac ich na konsultacje do neurochiruga.
Najczesciej byli to pacjenci z brakiem/za mala iloscia ruchu,praca siedzaca,nadwaga/otylosc,rzadko niedowaga/nikla masa miesniowa. Czasem zbyt ciezka praca w wymuszonych pozycjach,zbyt duzymi ciezarami do dzwigania i ruchy scinajace. Generalnie ludzie sie za malo ruszaja. Byli pacjenci dla ktorych zalecane 7-8 tys krokow/dziennie czy 15min prostych cwiczen bylo tlumaczone: NIE MAM NA TO CZASU
Co robić mam ból pleców na dole 😢mam spina bifida s1 ?