Annyival kiegészíteném, hogy az anaerob alaktacid intenzitásnál nem pontos a "nem termelődik laktát", hiszen nyugalmi állapotban is termelődik minimális mennyiségben. :)
Szia, azt szeretném kérdezni tőled a 30 perces tesztfutást nálatok azt hol tudom elvégezni..? Én szeretnék egy ilyet nálatok elvégezni... köszönöm szépen valaszod előrre is.
Kedves István! Köszönöm, hasznos volt! Sajnos soha nem különbözteti meg senki azt, hogy aszfalton, síkon fut valaki vagy mondhatni állandó intervall edzéseket végez, mert hegyen, terepen fut, miért nem? Esetleg teljesen mindegy milyen területen, típuson fut az egyén, az értékek mindenkire ugyan úgy értendők? Én csak és kizárólag terepen futok, évi 5-10 alkalommal síkon, aszfalton, pl rakpart Msziget. Szinte végig beszélem, csacsogom a futasaimat, de én hogy egy alapozó vagy éppen regeneráló tartományt fussak mindig mindehol nem megy. Egyenesben igen, terepen nem megy. Ha megpróbálom betartani össze akad a lábam a lassússágtól. Erről vagy ilyen különbségekről nem hallottam, de ezt úgy általában nem említed meg a videókban, de lehet azért mert nincs vagy nem szabadna különbségnek lennie? Egy biztos, én a pulzusmero értékeit egy ideje nem veszem figyelembe, mert teljesen mást mutat mint amit érzek! Ellenben nem is tudok minek van pulzusmerő óra. 😊 Köszi előre is a válaszod, kiegészítést!
3 ปีที่แล้ว +2
Szia Enikő! Természetesen ha emelkedőn ugyanazt a tempót akarod tartani, mint síkon, akkor magasabb lesz a pulzusod. Sok szinttel rendelkező terepen nem is érdemes tempót megadni, inkább pulzus vagy watt. Az edzések körülménye, a célok és az edzéstípus dönti el, hogy mikor kell tempót, pulzust, wattot stb. alkalmazni. Ettől még az intenzitási tartományok nem változnak, az edzéshez társított intenzitási értékeket kell az edzés körülményeihez igazítani. Regeneráló, könnyű edzést több szempontból sem érdemes sok szinttel rendelkező terepen futni. Tehát ha a regeneráció a cél, akkor neked nem érdemes szintes terepen futni ezeket az edzéseket, mert az izomzatot és a keringési rendszert is jobban terheli. Ha mégis ilyen szintes terepen futod és a pulzus is magas, akkor egyszerűen nem lesz regeneráló hatása, vagy nem olyan mértékben, mint pl. síkon. tehát amit leírsz, az lényegében egy edzésmódszertani hiba, amit érdemes korrigálni. :) A pulzusérték és az érzet kissé különbözhet, de azt is el tudom képzelni, hogy eleve nincs pontosan meghatározva a pulzus alapú tartományod vagy eleve a mérés pontatlan, mert nem mellkaspánttal futsz. :)
Annyival kiegészíteném, hogy az anaerob alaktacid intenzitásnál nem pontos a "nem termelődik laktát", hiszen nyugalmi állapotban is termelődik minimális mennyiségben. :)
Szia. Kerlek mond meg a video vegen levo zene cimet. Koszonom szepen elore is.
Meg talaltam leirasban koszi :) xD
Szia, azt szeretném kérdezni tőled a 30 perces tesztfutást nálatok azt hol tudom elvégezni..? Én szeretnék egy ilyet nálatok elvégezni... köszönöm szépen valaszod előrre is.
Nálam nem lehet ilyet. :/
Kedves István!
Köszönöm, hasznos volt!
Sajnos soha nem különbözteti meg senki azt, hogy aszfalton, síkon fut valaki vagy mondhatni állandó intervall edzéseket végez, mert hegyen, terepen fut, miért nem?
Esetleg teljesen mindegy milyen területen, típuson fut az egyén, az értékek mindenkire ugyan úgy értendők?
Én csak és kizárólag terepen futok, évi 5-10 alkalommal síkon, aszfalton, pl rakpart Msziget.
Szinte végig beszélem, csacsogom a futasaimat, de én hogy egy alapozó vagy éppen regeneráló tartományt fussak mindig mindehol nem megy.
Egyenesben igen, terepen nem megy. Ha megpróbálom betartani össze akad a lábam a lassússágtól.
Erről vagy ilyen különbségekről nem hallottam, de ezt úgy általában nem említed meg a videókban, de lehet azért mert nincs vagy nem szabadna különbségnek lennie?
Egy biztos, én a pulzusmero értékeit egy ideje nem veszem figyelembe, mert teljesen mást mutat mint amit érzek!
Ellenben nem is tudok minek van pulzusmerő óra. 😊
Köszi előre is a válaszod, kiegészítést!
Szia Enikő! Természetesen ha emelkedőn ugyanazt a tempót akarod tartani, mint síkon, akkor magasabb lesz a pulzusod. Sok szinttel rendelkező terepen nem is érdemes tempót megadni, inkább pulzus vagy watt. Az edzések körülménye, a célok és az edzéstípus dönti el, hogy mikor kell tempót, pulzust, wattot stb. alkalmazni. Ettől még az intenzitási tartományok nem változnak, az edzéshez társított intenzitási értékeket kell az edzés körülményeihez igazítani. Regeneráló, könnyű edzést több szempontból sem érdemes sok szinttel rendelkező terepen futni. Tehát ha a regeneráció a cél, akkor neked nem érdemes szintes terepen futni ezeket az edzéseket, mert az izomzatot és a keringési rendszert is jobban terheli. Ha mégis ilyen szintes terepen futod és a pulzus is magas, akkor egyszerűen nem lesz regeneráló hatása, vagy nem olyan mértékben, mint pl. síkon. tehát amit leírsz, az lényegében egy edzésmódszertani hiba, amit érdemes korrigálni. :)
A pulzusérték és az érzet kissé különbözhet, de azt is el tudom képzelni, hogy eleve nincs pontosan meghatározva a pulzus alapú tartományod vagy eleve a mérés pontatlan, mert nem mellkaspánttal futsz. :)