Hlučín ► Sportovní den pro Hlučín → FC Hlučín vs FC Baník │ MOL Cupu │

• เผยแพร่เมื่อ 1 ต.ค. 2024
    → Přihlaste se k odběru nových video reportáží z vašeho města či obce ►► bit.ly/TH-cam...
    Televize Hlučínsko Vám přináší reportáž z nové akce na Hlučínsku: Hlučín ► Sportovní den pro Hlučín - druhé kolo Mol Cupu │ Hlucinsko.TV
    Hlučínští fotbalisté ve středečním 2. kole MOL Cupu pořádně potrápili favorizovaný Baník. O postupu hostů rozhodl až gól ze 108. minuty prodloužení.
    Po úvodním oťukávání, kdy měl Baník územní převahu, působili hlučínští plejeři minutu po minutě stále více sebevědoměji. Odhodlání domácích vytáhnout se na ligový Baník bylo obrovské. Ve 20. minutě Hlučín poprvé vážně zahrozil, Kundrátkův centr našel Neumanna, ten místo zakončení ještě hledal lépe postaveného spoluhráče, ale kdyby pálil, možná by udělal lépe, protože obrana Baníku s vypjetím všech sil celou situací uhasila. Další obrovskou šanci Hlučína měl na kopačce Plesník, ale jeho zakončení z malého vápna po centru letělo nad!
    Vzrušení před brankou Baníku, jehož nejnebezpečnějším momentem byla nebezpečná střela Jánoše těsně vedle, vygradovalo na konci prvního poločasu, ale Lokšovu hlavičku vyrazil brankář Budínský s námahou na roh. Do kabin se šlo za stavu 0:0.
    Po změně stran Baník přidal na obrátkách a dění se odehrávalo především na polovině Hlučína. Kompaktně hrající defenzíva domácích ale Ostravany do šancí dlouho nepouštěla. Až v 83- minutě nastal klíčový moment utkání. Wala zahrál ve vlastním pokutovém území rukou a byl vyloučen. Pokutového kopu se ujal Kuzmanovič, ale Lapešovu branku přestřelil!
    Hlučínu docházely síly, přesto i v prodloužení v početní nevýhodě velice dobře bránil bezbrankový stav. Hlučínští věřili v pokutové kopy, a to už by byla loterie. První polovinu prodloužení ubránili, únava byla značná. Ve 108. minutě Baník rozhodl, po Pokorného centru trefil hlučínský odchovanec Chvěja tyč, od ní se míč odrazil k dobíhajícímu Smékalovi a ten se zblízka nemýlil.
    Hlučín už ve zbývajícím čase neměl čas ani síly na inkasovanou branku zareagovat, přesto si zaslouží za svůj výkon absolutorium. Do dalšího kola MOL Cupu postupuje Baník po těsném vítězství 1:0
    Naše lokální televizní studio spolupracuje smluvně s obcemi, městy, organizacemi a soukromými subjekty v regionu Hlučínska a Opavska již od roku 2006.