Mikrokontrolery AVR jak zacząć cz.1

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 19 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 295

  • @arturgorniak3741
    @arturgorniak3741 6 ปีที่แล้ว +6

    Panie Mirku, świetne podejście do tematu. Kawał wiedzy przekazany w bardzo przyjemny, przystępny sposób. Bardzo dobrze słucha się człowieka z pasją. Dzięki temu ta pasja udziela się innym. Gorąco pozdrawiam Pana i wszystkich widzów :-)

  • @ryszardrubin1617
    @ryszardrubin1617 11 ปีที่แล้ว +1

    Panie Mirku, doskonały poradnik dla każdego początkującego. Cieszę się, że ten film stanął na mojej drodze, jestem pewien, że jest to najlepszy wideo poradnik pokazujący dokładnie co i jak z jasnym i konkretnym komentarzem. Mogę tylko podziękować za przekazaną wiedzę.

  • @sewziem5212
    @sewziem5212 7 ปีที่แล้ว +44

    Zastanawiałem się, skąd wziąć kabelki do płytki stykowej. Na szczęście teraz wiem, że można je brać ze skrętki :)

  • @koraf12
    @koraf12 9 ปีที่แล้ว

    Panie Mirku, pomijając te wszystkie poradniki i inne naprawdę potrzebne i przydatne filmiki, mógł bym Pana słuchać 48h na dobę. Szkoda, że kiedyś nie było takich nauczycieli, tak fajnie przekazujących wiedzę.

    • @mirekk36
      @mirekk36  9 ปีที่แล้ว

      +koraf12 Dziękuję uprzejmie za tak ciepłą opinię, staram się jak mogę ;)

  • @stanisawawniczak5915
    @stanisawawniczak5915 11 ปีที่แล้ว

    Poradniki są świetne. Słucham i oglądam. Uczę się. Wreszcie coś konkretnego bez niedomówień, wyjaśniane aż do bólu. Bardzo mi się podoba to co Pan robi.
    Pozdrawiam Panie Mirku.

    • @mirekk36
      @mirekk36  11 ปีที่แล้ว

      eeeeh gdyby wcześniej było więcej takich głosów - to i malkontenci w początkowej fazie tworzenia poradników mało by mnie obchodzili .... Każdy taki głos jak ten kolegi - to dla mnie jak dodanie kolejnego fragmentu tarczy antymalkontenckiej, a nie wspomnę o funkcji zastrzyku adrenaliny ;) Dziękuję uprzejmie.

  • @radek5499
    @radek5499 8 ปีที่แล้ว +1

    Oglądałem, oglądałem, oglądałem i ... kupiłem książkę, niebieską, z programatorem :-)
    Wielkie dzięki Mirku, świetny kanał, jak tylko książkę dostanę to zaczynam się bawić.

    • @mirekk36
      @mirekk36  8 ปีที่แล้ว +1

      +RadoS the Great Zapraszam zapraszam serdecznie ;) pamiętaj tylko o jednym - żeby nie stracić a zyskać. Jak tylko pojawią się jakieś pytania do książki ... czegoś nie zrozumiesz to od razu bez obawy pytaj śmiało. Po to jest nasze przyjazne forum: www.forum.atnel.pl ... inni korzystają to czemu ty miałbyś nie skorzystać ? ;) A ja również chętnie pomogę - bo uważam że warto aby zarażeni tym nieuleczalnym bakcylem programowania - sobie nawzajem jakoś pomagali - aby nam się jakoś żyło :D

  • @kaczex8265
    @kaczex8265 5 ปีที่แล้ว

    Szczerze, bardzo dziękuje za ten poradnik. Wiem że ma on swoje lata, ale pomógł mi kiedy nie mogłem wystartować mojego AVR'ka. A ten program mkAVR calculator to po prostu cudo.

  • @P4nda420
    @P4nda420 10 ปีที่แล้ว +1

    początek bardzo odrzucający, ale zostałem 10 minut dłużej i muszę przyznać że to najlepszy poradnik do AVR jaki do tej pory znalazłem (szukam od 3 dni)

  • @pburczyn
    @pburczyn 12 ปีที่แล้ว

    Skoda że wcześnie nie znalazłem tego filmu. Zaczynając przygodę z AVR miałem właśnie problem z płytką stykową, okazało się że mikrokontroler był zbyt słabo dociśnięty i nie komunikował się z komputerem. Panie Mirku bardzo dziękuję za poświęcenie w realizację video tutoriali (oraz za świetne książki).

  • @TheRein10
    @TheRein10 11 ปีที่แล้ว +3

    Świetny tutorial - gdyby było więcej takich osób jak pan świat byłby naprawdę świetnym miejscem ;) Pozdrawiam.

  • @doska7743
    @doska7743 10 ปีที่แล้ว

    Dzięki tym poradnikom i niedawno zakupionej książce "Mikrokontrolery AVR Język C - podstawy programowania" udało mi się szybko wystartować z nauką. Polecam wszystkim początkującym. Bardzo dziękuję autorowi za te materiały. Bez nich byłoby duuużo trudniej. Pozdrawiam ! :)

    • @mirekk36
      @mirekk36  10 ปีที่แล้ว

      Dziękuję za taką opinię "na gorąco" ;) cieszę się że mogłem pomóc

    • @doska7743
      @doska7743 9 ปีที่แล้ว

      Może i opinia "na gorąco", ale od tego komentarza minął rok i dzięki Pana książce i materiałom na YT, udało mi się na dobre zaprzyjaźnić z programowaniem mikrokontrolerów i elektroniką. Od tej pory powstał między innymi mój pierwszy robot - Line Follower, skonstruowany w ramach pracy inżynierskiej, która była ciekawym i przyjemnym zajęciem, a nie nudnym obowiązkiem. Dziękuję i pozdrawiam ! :)

    • @mirekk36
      @mirekk36  9 ปีที่แล้ว

      Ślicznie dziękuję za tę informację ;) Miło to słyszeć.

  • @Patryks83
    @Patryks83 7 ปีที่แล้ว

    Jestem początkującym użytkownikiem mikrokontrolerów, mój pierwszy kontakt był z atmega w arduino uno, ale dzięki pana filmom nabieram coraz większej wiedzy. Filmy są świetnie zrobione z prostym przekazem. Dziękuję!

    • @mirekk36
      @mirekk36  7 ปีที่แล้ว

      A to miło słyszeć, że kolega zaraża się coraz większym bakcylem ;) powodzenia i miłej zabawy z prockami.

  • @ksjg2476
    @ksjg2476 6 ปีที่แล้ว

    jest Pan genialny! Ani szkoła ani podręczniki ani poradniki, nawet te internetowe, nie dały mi tego, co Pana seria... Jest Pan najlepszy!!!! Co więcej, potrafi Pan w świetnej formie wyjaśnić absolutnie wszystkie kwestie, nawet te poboczne. Jeśli nie ma na to czasu lub nie łączy się to bezpośrednio z tematem, pokazuje Pan gdzie znaleźć wyczerpującą odpowiedź na rodzące się wątpliwości. Zdecydowanie najlepszy program o programowaniu mikroprocesorów. Przeczytałem tomy książek i poradników. Efekt: nigdy nie zaprogramowałem mikrokontrolera. Prosiłem o pomoc osoby, które w domach robią to na co dzień. Nie potrafili wyjaśnić. Wczoraj napisałem swój własny, prosty program. Żeby było jasne: CAŁA MOJA WIEDZA POCHODZI Z PAŃSKIEGO KURSU. TO PAN SPRAWIŁ, ŻE PRZEKROCZYŁEM PRÓG, ZA KTÓRYM OTWARTE SĄ JUŻ DRZWI DO ŚWIATA TECHNIKI...nieograniczonych możliwości...Jest Pan nauczycielem stulecia. PS. Proszę nie traktować tego komentarza jako przesadnej pochwały. Pan naprawdę jest genialny!!!!!!

  • @az0071000
    @az0071000 11 ปีที่แล้ว

    Bardzo fajny poradnik. Jestem zupełnie zielony i nie wiem kompletnie nic w tym temacie, a jednak z ciekawością obejrzałem cało godzinny film. Bardzo podoba mi się, że poradnik jest prowadzony łopatologicznie dzięki czemu coś tam zrozumiałem i zaciekawiłem się.

    • @mirekk36
      @mirekk36  11 ปีที่แล้ว +1

      cieszę się że mogłem pomóc

  • @MrLordMakaron
    @MrLordMakaron 11 ปีที่แล้ว +2

    świetna robota.
    Myślę, że przy tak długim filmiku warto byłoby go podzielić tematycznie i podlinkować w opisie do konkretnych minut.

  • @MarioBot123
    @MarioBot123 10 ปีที่แล้ว

    Świetny film panie Mirku. Pomógł mi wiele razy odpowiedzieć na wiele pytań początkującego.

  • @CykPykMyk
    @CykPykMyk 11 ปีที่แล้ว +6

    Fajnie, że są takie osoby jak Pan. Nie trzeba się tłuc po źle osławionej elektrodzie [chyba każdy kto miał problem i starał się o pomoc na tamtejszym forum raczej na pewno zetknął się z napuszonym-profesjonalistą]. Film niesamowity, dosłownie prowadzi za rączkę i objaśnia totalnie wszystko. Osobiście chodzę do [a właściwie kończę] Technikum eletrkoniczno-informatyczne i ogólnie programuje jakieś projekty na PC, ale ostatnio za namową kolegi elektronika próbuję się przestawić na jakiś świat zewnętrzny i w tym przypadku okazuje się, że mikrokontrolery to całkiem fajna zabawa :D. Z chęcią obejrzę inne odcinki. Przy okazji mam też pytanie, czy mogę kierować się podobnymi zasadami [jak w tym przypadku procesor atmega] do procesora np. z Amigi 500? Tzn. użyć go do własnych prostych celów ale jako podstawki użyć właśnie zamieszczonej na filmie płytki stykowej. Fajna sprawa z takimi płytkami, bo zastanawiam się czy jako programista z kolegą elektronikiem nie bylibyśmy w stanie zrobić czegoś takiego [z układami którymi dysponujemy]: /watch?v=IwaYuzOxLZA [link podstawić po "youtube.com"] z prockiem od Amigi.

  • @rafawojcik3615
    @rafawojcik3615 9 ปีที่แล้ว +4

    Obejrzalem Pana kurs na temat projektowania w EAGLE. Teraz zaczynam ogladac i uczy sie z kursu dla mikrokontrolerow. Bardzo mi odpowiada forma prowadzenia wykladu w Panskich tutorialach.

    • @mirekk36
      @mirekk36  9 ปีที่แล้ว +2

      +rafał wójcik Dziękuję i cieszę się, że może okazać się to pomocne ;) - powodzenia.

  • @mateuszpalacz8290
    @mateuszpalacz8290 11 ปีที่แล้ว

    Bardzo ciekawy poradnik, szczególnie dla początkującego. Dobrze zobaczyć niektóre czynności na żywo a nie tylko teoretycznie opisane w książkach. Przy okazji oduczyłem się robić takich "pająków" na płytce stykowej. Szkoda, że nie widziałem tego filmiku jak zaczynałem przygodę z uC.

  • @doman193
    @doman193 11 ปีที่แล้ว

    przyznam szczerze że od jakiegoś czasu interesuję się mikrokontrolerami ale podczas przeglądania forów można natknąć się na masę tematów związanych z tym "jak zacząć się bawić w te klocki" jednak wszędzie ludzie piszą co trzeba kupić a nigdzie o tym jak to podłączyć i tak podczas przeczesywania internetu natknąłem się na ten blog i kanał i muszę przyznać że wreszcie ktoś po raz pierwszy i po ludzku wytłumaczył jak się zacząć tym bawić także jestem pod wrażeniem i Pozdrawiam :)

  • @marian9802
    @marian9802 10 ปีที่แล้ว

    Świetny poradnik. Jestem progarmistą i chce sie zajac elektroniką i dla mnie bardzo dobry przewodnik, wszystko po kolei. I bardzo ważne - omawia też Pan jak NIE robić, dla mnie to bardzo ważne. Miałem kilka pomysłów, które już wiem dlaczego są głupie hehe. Dziękuję i pozdrawiam

  • @werty1948
    @werty1948 2 ปีที่แล้ว

    Ciekawa seria filmów na temat mikrokontrolerów od podstaw. A ja odkryłem dopiero po dziesięciu latach.

  • @marcins8923
    @marcins8923 3 ปีที่แล้ว +1

    bardzo dobrze przedstawiony poradnik dla początkujacych

  • @snickers58london
    @snickers58london 11 ปีที่แล้ว

    Po pięciu minutach za subskrybowałem ten kanał bo gość jest świetny. Taki prosty " gaduła ", który mówi prostym, zrozumiałym językiem dla laika. Mam trochę pojęcia o elektronice ale chętnie przyswoję sobie wiadomości o mikrokontrolerach. Pozdrawiam.

    • @mirekk36
      @mirekk36  11 ปีที่แล้ว

      No taki ze mnie już gaduła - dlatego niektórzy wręcz narzekają że poradniki za długie ;) ale kłopot w tym że nie potrafię inaczej/krócej ;)

    • @snickers58london
      @snickers58london 11 ปีที่แล้ว

      Witam, powtórzę jeszcze raz, że gaduła w dobrym znaczeniu. Proszę nic nie zmieniać w oprawie swoich elektronicznych lekcji. To prawda, że każdy chciałby nauczyć się jak najszybciej wszystkiego ale niestety uważam, że tylko wielokrotne powtarzanie tego samego doprowadza do stanu kiedy popełnia się jak najmniej błędów. Proszę kontynuować i pozdrawiam.

    • @mariotti220
      @mariotti220 11 ปีที่แล้ว

      Też uważam że bardzo dobra forma przekazu. Gratuluję.

  • @marekdunikowski2201
    @marekdunikowski2201 6 ปีที่แล้ว

    Witam bardzo ciekawy sposób prowadzenia ,nie da się prościej,Pozdrowienia panie Mirku .Czekamy na następny materiał.

  • @dreamsneverdie7881
    @dreamsneverdie7881 10 ปีที่แล้ว

    Wszystko fajnie pokazane, omówione i wytłumaczone dla laika w taki sposób, że zachęca do wdrożenia się w świat mikrokontrolerów. Pozdrawiam ;)

  • @romanroko2175
    @romanroko2175 11 ปีที่แล้ว

    Bardzo dziękuje za super objaśnienie dotyczące podłączenia i zasilania mikro kontrolera wprawdzie do programowania wybrałem środowisko Arduino jednak jeśli chodzi o samo podłączenie atmegi to niewątpliwie Twój poradnik wiele rzeczy mi wyjaśnił i za to Wielkie Dzięki

    • @mirekk36
      @mirekk36  11 ปีที่แล้ว

      Nie ma za co ;) ... jak widać ... to nie jest takie straszne i dość szybko można we własnym zakresie grzebać programowo we wnętrzu procka na własnej płytce czy stykówce ;)

  • @wojtas_carpenter
    @wojtas_carpenter 10 ปีที่แล้ว +4

    moja zabawa z elektroniką i programowaniem dopiero się zaczęła ale po obejzeniu twojego filmu jestem Ci bardzo wdzieczny za uświadomienie mnie w mojej głupocie :) poradnik genialny a ty i Twoja bonanza robicie robote :)

    • @mirekk36
      @mirekk36  10 ปีที่แล้ว

      Dziękuję za opinię i miło mi, że mogłem chociaż troszkę pomóc

    • @hejterprohejt4831
      @hejterprohejt4831 10 ปีที่แล้ว

      ja też zacząłem od tego poradnika genialnie wytłumaczone dobra robota ;)

  • @loveuntiltheendoftheworld
    @loveuntiltheendoftheworld 5 ปีที่แล้ว +2

    Świetny kanał, Pan jest super :) Nikt by mi tego lepiej nie wytłumaczył, Wielki Dzięki :)

  • @kw1313dsc
    @kw1313dsc 6 ปีที่แล้ว +1

    Mirek jesteś Wielki :) Dzięki za pomoc przy zaliczeniu na studiach :)

  • @reoz2113
    @reoz2113 10 ปีที่แล้ว

    Dzięki Panu w końcu udało mi się podłączyć swoją atmegę!
    Dziękuję serdecznie

    • @mirekk36
      @mirekk36  10 ปีที่แล้ว

      A ja dziękuję za info, to miło wiedzieć - że udaje mi się komuś pomagać moimi poradnikami.

  • @metrino7310
    @metrino7310 5 ปีที่แล้ว

    Witam . Ostatnio zakupiłem zestaw arduino i powiem że coś tam zdziałałem jednak czuje że to półsrodek. Bardzo ciekawy program pora przejść na kolejny Level moich projektów.
    Pozdrawiam

  • @marian9802
    @marian9802 10 ปีที่แล้ว

    Panie Mirku jest Pan genialny!

    • @mirekk36
      @mirekk36  10 ปีที่แล้ว

      Nie nie aż tak dobrze to nie jest ;) ... no ale staram się jak mogę

  • @jablondyn
    @jablondyn 11 ปีที่แล้ว

    Genialny poradnik! Kawał świetnej roboty. Bardzo inspirujące.

    • @mirekk36
      @mirekk36  11 ปีที่แล้ว

      dzięki - zapraszam do oglądania pozostałych moich poradników na YT oraz na blogu: www.mirekk36.blogspot.com

  • @mariuszbrynkiewicz7038
    @mariuszbrynkiewicz7038 3 ปีที่แล้ว

    Chcę zacząć programować AVRy. Uważam, że choć trochę długo było o zwarciach, kabelkach - to film jest bardzo wartościowy. Program w AVR jedno, potem implementacja na płytce drukowanej.... Ale w końcu nie będę robił wszystkiego na przekaźnikach

  • @andreas807
    @andreas807 3 ปีที่แล้ว

    Świetny przekaz ,na luzie bardzo przystępnie >bardzo polubiłem te wykłady .Powodzenia :D

  • @mentalcelstefan7086
    @mentalcelstefan7086 6 ปีที่แล้ว

    Elegancki kurs, wszystko łopatologicznie wytłumaczone że nawet ja zrozumiałem :D Notatki porobione, to zabieram się za następne odcinki :)

  • @mirekk36
    @mirekk36  11 ปีที่แล้ว

    Fajny wiek na rozpoczęcie przygody z elektroniką. Podziwiam i zazdroszczę jednocześnie ;) Powodzenia.

  • @mirekk36
    @mirekk36  9 ปีที่แล้ว +11

    digital planet --> zdecydowanie polecam poznać C dla AVR na początek - żeby zrozumieć w czym rzecz jeśli chodzi o mikroklocki a później można próbować sobie przejść na C++ dla AVR bo też można

    • @soul-pn9rk
      @soul-pn9rk 9 ปีที่แล้ว +2

      +Atnel - mirekk36 45 minut i gadanie o zakupach, pokazywania jakich kabli nie używać a kontroler jeszcze nawet diodą nie zamrugał. W tym tempie narracji możne się zniechęcić.

    • @mirekk36
      @mirekk36  9 ปีที่แล้ว +5

      +soul1234 I bardzo dobrze, marudy mają się zniechęcić ;) o to mi chodzi

    • @jacekkonracki90
      @jacekkonracki90 8 ปีที่แล้ว +7

      Oglądam ten film po raz pierwszy i powiem szczerze , że się nie zniechęcam ponieważ Autor pokazuje jakich błędów unikać w celu ułatwienia pracy i jeśli ktoś jest na tyle inteligentny i doświadczony życiowo to zrozumie , że takie rady są potrzebne i zaowocują w przyszłości :)

  • @Artur300PL
    @Artur300PL 12 ปีที่แล้ว

    Dziękuję bardzo za ten film, wyjaśnił mi wiele rzeczy. Niedługo zamierzam zacząć się tym bawić :)

  • @ПавелКемписти
    @ПавелКемписти 8 ปีที่แล้ว +3

    Zamiast chleba piasek jeść, bo będzie taniej:) Uśmiałem się.

  • @atihrot755
    @atihrot755 ปีที่แล้ว +1

    Good day. I downloaded this program, I hope it will work. If something goes wrong, I'll get in touch. thank you for the perfect explanation.

    • @mirekk36
      @mirekk36  ปีที่แล้ว

      This program will work but without licence file it will work only with few microcontrollers like: ATmega8, ATmega128, ATtiny2313 and ATmega161. If you want more microcontrollers to be supported you can buy licence here: sklep.atnel.pl/pl/p/MkAvrCalculator/4

  • @MrDocomox
    @MrDocomox 11 ปีที่แล้ว

    Dzięki za odpowiedź. Już wcześniej przeczytalem w PDFie ze chip wytrzyma 10K cykli dlatego zastanawiałem się co bylo powodem uszkodzenia. Fusow nie ustawialem (świadomie), jedynie wysylanie danych na piny wiec jak chip po czymś takim pada to jest sporo drapania po glowie i pojawia się pytanie czy próbować tego samego na zapasowym procku;)

  • @mirekk36
    @mirekk36  11 ปีที่แล้ว

    Ja już "troszkę" czasu się tym zajmuję i też wciąż z nie gasnącą siłą uważam, że to niesamowite ;) .... Odnośnie Fusebitów to one kaurat są dość ważne - ale to po prostu konfiguracja procka .... w razie czego polecam moją pierwszą, niebieską książkę "Mikrokontrolery AVR Język C - podstawy programowania" to zobaczysz, że dużo więcej ci się jeszcze rozjaśni. Poczytaj sobie spis treści i opinie czytelników na atnel pl

  • @ozipl3239
    @ozipl3239 10 ปีที่แล้ว

    W końcu ktoś kto mi potrafi wytłumaczyć mikrokontrolery ! Panie Mirku mam pewien projekt czy w razie większych problemów można się zgłosić? Ale tak czy siak bardzo dobry poradnik :)

    • @mirekk36
      @mirekk36  10 ปีที่แล้ว +1

      Zapraszam szczególnie na nasze naprawdę przyjazne forum: www.forum.atnel.pl .... przede wszystkim ;) Tu można liczyć nie tylko na moje porady - ale często zanim ja zdążę coś podpowiedzieć to udziela się mnóstwo przyjaznych osób .... szczerze polecam. Do mnie na maila to ew krótkie konkretne pytania - na pewno nie będę w stanie analizować kodów źródłowych ok ?

    • @ozipl3239
      @ozipl3239 10 ปีที่แล้ว

      ok :)

  • @alekselektronik8001
    @alekselektronik8001 3 ปีที่แล้ว

    Dobry film, wszystko wspaniale opisane

  • @doman180
    @doman180 11 ปีที่แล้ว

    Kurcze rzeczywiście to wygląda bardzo prosto. Jestem zielony z elektroniki (umiem co najwyżej przelutować kondensator na płycie głównej :D )a jednak cały odcinek zrozumiałem. Oczywiście nie wiem co to są fusebity ale ta wiedza nie jest chyba potrzebna do samego podłączenia procka. Zawsze myślałem że do programowania mikrokontrolerów konieczne są specjalne, drogie programatory za 300zł ze specjalnymi gniazdami. A tutaj jest zwykła płytka uniwersalna - niesamowite.

  • @adamwisnieski4999
    @adamwisnieski4999 11 ปีที่แล้ว

    Witam. Pierwszy raz spotykam się z tak dobrą formą przedstawienia podstaw dla osób które zaczynają. Mają pewną wizję wykożystania mikrokonrolera lecz nie wiedzą jak zacząć. Ja jestem jaką osobą i muszę przyznać te poradniki są strzałem w dziesiątkę. Pozdrawiam.

    • @mirekk36
      @mirekk36  11 ปีที่แล้ว

      cieszę się że mogłem pomóc ;)

  • @turatunek7673
    @turatunek7673 12 ปีที่แล้ว

    Filmik świetny, aż zajrzałem na sklep o którym jest mowa w materiale i bardzo się zdziwiłem. Skupia się Pan na tym, żeby młody adept elektroniki nie inwestował niepotrzebnie dużo pieniędzy, a programator kosztuje 64zł! Który element na tej płytce tyle kosztuje? Na allegro można kopić za 20zł, parametrami taki sam programator - no może nie tak ładnie wyglądający. Po za tym filmik na 5!

  • @Karolus302
    @Karolus302 10 ปีที่แล้ว

    Bardzo dobry poradnik, a nie myślał Pan czasem żeby zacząć wykładać na uczelni :D na pewno były by to jedne z ciekawszych wykładów :)

    • @mirekk36
      @mirekk36  10 ปีที่แล้ว +1

      Nie nie myślałem ;) daleko mi do wykładowców prawdziwych ;) ... ale dzięki

    • @DartonDariuszKowalczyk
      @DartonDariuszKowalczyk 10 ปีที่แล้ว

      Atnel - mirekk36 Myli się Pan bardzo, większości z nich daleko do Pana. Tu nie chodzi o tytuły naukowe przed nazwiskiem lecz o dar, sposób, metodę przekazywania wiedzy. A tłumaczy Pan wzorcowo. Moim zdaniem etat na każdej uczelni technicznej pewny.

  • @konradzamozny9609
    @konradzamozny9609 8 ปีที่แล้ว +2

    trzeba było zrobić cięcia 😉 ale film bardzo przydatny. pozdrawiam

  • @Elektropatycka
    @Elektropatycka 11 ปีที่แล้ว +1

    Bardzo dobry kurs, dzięki! Pozdrawiam

    • @mirekk36
      @mirekk36  11 ปีที่แล้ว +3

      To ja dziękuję i cieszę się, że poradnik mógł okazać się pomocny.

  • @dawidswiderski3219
    @dawidswiderski3219 11 ปีที่แล้ว

    Damian Kaczyński polecam Ci Arduino UNO :) Jeżeli będziesz miał jakieś pytania to wal śmiało do mnie :) A teraz sprawa do Mirka: skrętka nie jest zła (oprócz średnicy kabla) tylko trzeba ją dociąć na wymiar :) wystarczą kombinerki lub cążki :) Pozdrawiam

  • @ElektronikElektryk
    @ElektronikElektryk 9 ปีที่แล้ว

    Dziękuję za odpowiedź i jednak kupię go to sprawcze czy te mikro kontrolery dobrze działają po to z komputerów samochodowych

  • @MrMattPlay
    @MrMattPlay 11 ปีที่แล้ว

    Bardzo fajne robisz filmiki miło się ogląda ciebie nawet przez 2 godziny(cz1 i cz2 oglądałem)nie nudzisz wszystko bardzo dobrze tłumaczysz nawet dla bardzo zielonego leci subek:)

  • @smdSeba
    @smdSeba 2 ปีที่แล้ว

    Witam. Czy nowy eclips obsługuje już nowe AVR wyprodukowane prze Microchipa ? np: AVR64, AVR32, ATtiny1627 i czy zaprogramuje je programatorem AVR ATB USBASP 4.2 ??

  • @borsukstefan117
    @borsukstefan117 11 ปีที่แล้ว +4

    fajnie że jest taki polak w internetach : D

  • @sawomirjarzyna7453
    @sawomirjarzyna7453 8 ปีที่แล้ว

    I to jest FACHOWIEC co potrafi zachęcić i nauczyć. Gdzie można kupić książkę z filmu ?

    • @mirekk36
      @mirekk36  8 ปีที่แล้ว

      Proszę bardzo: www.sklep.atnel.pl/

  • @ManiekGSF
    @ManiekGSF 4 ปีที่แล้ว

    Mirku dałoby radę zrobić poradnik o funkcjach dla całkowicie początkujących ? Pozdrawiam.

  • @edwardbielecki9253
    @edwardbielecki9253 10 ปีที่แล้ว

    Jestem bardzo zadowolony, że nareszcie zostałem "oświecony" we wstępnych info o programowaniu. Proszę o info. gdzie i za ile mogę kupić legalny program mk ubasp oraz literaturę na temat programowania. Jestem początkujący w programowaniiu.

    • @mirekk36
      @mirekk36  10 ปีที่แล้ว

      proszę zajrzeć sobie na stronę: www.sklep.atnel.pl, zapraszam

  • @mechanik_z_pasja
    @mechanik_z_pasja 11 ปีที่แล้ว +1

    Ten pan jest świetny .

    • @mirekk36
      @mirekk36  11 ปีที่แล้ว +2

      Jaki tam pan ? ;) Mirek jestem ;) .... ale dzięki i cieszę się jeśli mogłem pomóc.

  • @sawekziomek2542
    @sawekziomek2542 8 ปีที่แล้ว +1

    A ja miałem cierpliwość :) I wylutowałem setki goldpinów ze starej płyty głównej i zrobiłem sobie dużoooo kabelków do stykówki... Oczywiście jeszcze odpowiednio cienka koszulka termo....

  • @mirekk36
    @mirekk36  11 ปีที่แล้ว

    A jakiego programu używasz do wgrywania wsadów do procka? do ustawiania fusebitów itp ?

  • @hejterprohejt4831
    @hejterprohejt4831 6 ปีที่แล้ว +1

    ja na mój wiek 28 lat to trochę późno na zabawę z avr i arduino jak i programowanie ? co sądzisz ?

    • @mirekk36
      @mirekk36  6 ปีที่แล้ว +2

      O maj gaaad! ... 28 lat to śliczny wiek ;) ... to ja mając już 52 lata jestem - starym prykiem - a wciąż się uczę języka C i podniecam się tym jak małe dziecko ;) ... więc proszę nie mów mi że 28 lat to za późno na zabawę. Eeeeeeh chciałbym mieć teraz tyle lat co ty ... poważnie mówię.

    • @hejterprohejt4831
      @hejterprohejt4831 6 ปีที่แล้ว +1

      dzięki za słowa otuchy ;) z tym ze ty jesteś już fachowiec a tylko się dokształcasz a ja od zera będę zaczynał ;p pierwsze zakupy już poczyniłem ;)

  • @MrDocomox
    @MrDocomox 11 ปีที่แล้ว

    Używam avrdude 5.11, Eclipse c++ Juno na Mac OS, programator USBAsp ISP z ebay, mialem problem z dlugim fabrycznym kablem wiec zastąpiłem prostymi wielokolorowymi, które są dedykowane pod płytkę stykową. Zasilanie z programatora. Fusy nie dotykane, wszystko na fabrycznych ustawieniach (za mala wiedza zeby zmieniac). Wgrywanie tylko z Eclipse. Błąd: initialization failed, rc=-1. Program to prosta petla z ustawieniami DDRB, PORTB i delay, wszystko działa w tym samym układzie z innym attiny13a.

  • @Typcio22
    @Typcio22 10 ปีที่แล้ว

    Mam pytanie, mówi tu pan że lepiej kupić atmegę88 niż atmegę8, problem w tym że znalazłem dwie wersje z takimi oznaczeniami ATmega-88PA-PU i ATmega-88-20PU. Na czym polega ich różnica?

  • @mirekk36
    @mirekk36  11 ปีที่แล้ว

    Niestety STK200 nie będzie działał na systemach wyższych od Windows XP. Czyli na Vista, 7 i 8. Zdecydowanie warto przesiąść się na USBASP, polecam. Można też sobie samemu zrobić. Wtedy będzie działać nie dość że na każdym systemie to jeszcze dużo szybciej i bardziej niezawodnie.

  • @UlamST
    @UlamST 9 ปีที่แล้ว

    Wspomina Pan w filmie, że lepiej kupić Atmega88 niż Atmega8. Mógłby Pan wyjaśnić dlaczego(oprócz tego, że Atmega8 to przeżytek)? ;)

    • @mirekk36
      @mirekk36  9 ปีที่แล้ว

      +Piotr Wystarczy sobie pobrać notę PDF jednego i drugiego procka i chociażby rzucić okiem na PODSTAWOWE opisy jedynie na pierwszej stronie noty a już widać dlaczego tak mówię..... Jeśli chodzi o szczegóły ? ... to podam TYLKO JEDEN ;) i to wystarczy ..... Timer0 w ATmega8 ma tylko tryb NORMAL czyli mega "bida wersja" zaś ATmega88 posiada również CTC/PWM ;) .... Dla samego faktu posiadania trybu CTC już warto - tyle, że początkujący zwykle nie zwracają na to uwagi - a jak się dowiedzą o co chodzi to wtedy żałują że jednak nie posłuchali porady ;) .... Chcesz więcej szczegółów ? sprawdź tu: atnel.pl/mikrokontrolery-avr-jezyk-c.html bo jak widzisz wręcz książkę można o tym napisać ;)

  • @lukin1231
    @lukin1231 11 ปีที่แล้ว

    He he Fajną laurkę ktoś ci przysłał :) Filmy robione bardzo dobrze, oby tak dalej.

  • @EilthalearinKheru
    @EilthalearinKheru 11 ปีที่แล้ว

    Jeeeee Twilight Sparkle :) Wachalem sie co do twojego kursu poniewaz filmik intro za bardzo przypominal propagande. No ale jako ze w twoim domu sie oglada poniacze to niemam juz watpliwosci. Jak narazie jestem bardzo zadowolony. Dobra robota! (przepraszam za brak polskich znakow)

  • @themjg159
    @themjg159 10 ปีที่แล้ว

    Panie Mirosławie, czy jest może jakiś sposób, aby ominąć etap z kontrolerem na USB i użyć do tego celu np. Raspbery Pi z taśmą GPIO?

  • @MrDocomox
    @MrDocomox 11 ปีที่แล้ว +1

    Bardzo dobry tutorial. Wlasnie tego potrzeba w internecie zeby ktoś w prosty sposób wytłumaczył jak wystartować z tematem. No dobra ale teram mam pytanie. Podłączyłem poprawnie ATTiny13a na plytcie stykowej i w Eclipse zaprogramowalem chip tak ze wszystko działało i dioda mrugała. Po którymś razie wysylalem lekko zmodyfikowany kod na chip i avrdude juz go przestał widziec. Czy możliwe ze chip jest tak wrażliwy żeby po

  • @Greybow864
    @Greybow864 6 ปีที่แล้ว

    Muszę to obejrzeć i się nauczyć bo robię model semafora kolejowego z pięcioma diodami który wyświetla 13 kombinacji sygnałów. Najgorsze jest to że jedna dioda w jednej kombinacji świeci sygnałem ciąglym a w kolejnym powinna migac. A multiwibrator astabilny nie da rady...

  • @szymonengel1898
    @szymonengel1898 6 ปีที่แล้ว

    nadal bardzo pomocny film

  • @Blachahaha1
    @Blachahaha1 10 ปีที่แล้ว

    Mam pytanko. Tu pan poleca kupować ATMege88 a ATMege8 sobie odpuścić bo to już przeżytek. No ale nie wiem czy mkAVRCalculator obsługuje 88 w wersji darmowej. Mógł by mnie pan oświecić? :D

  • @wojciechwojtasiewicz8822
    @wojciechwojtasiewicz8822 10 ปีที่แล้ว

    Witam i wiem ze pewnie to nie na miejscu ale mam pytanie prośbę o liste rzeczy które muszę kupic na start to zaprezetowanego zestawu czyli mikrokontroler płytka programator i kable? Wiem ze podawał pan to w filnie ale chce wiedziec jak to wyglada w praktyce i ile tego jest i jakie rodzaje ponieważ jestem w temacie zielony a widziałem kilka fajnych projektów i chciałbym sie pokusic o ich zrobienie. Z góry dziekuje za pomoc. Pozdrawiam!

    • @mirekk36
      @mirekk36  10 ปีที่แล้ว

      No ale cóż ja mogę podpowiedzieć ? ... przecież pokazałem w filmie to co wiedziałem ;) reszta należy do ciebie - czyli decyzje "ile?", "gdzie?" czy "po ile zł?"

  • @kkkkkkssssskskskkkks
    @kkkkkkssssskskskkkks 9 หลายเดือนก่อน

    Kocham cię ❤❤❤

    • @mirekk36
      @mirekk36  6 หลายเดือนก่อน

      Dzięki ale na przyszłość zapraszam do mojego najnowszego poradnika bo jest 100x prościej niż z rufusem: th-cam.com/video/nQIArBBk6IA/w-d-xo.html

  • @MrOverlader
    @MrOverlader 11 ปีที่แล้ว

    Do Mirka - Czy polecasz Arduino na start z mikrokontrolerami?

    • @mirekk36
      @mirekk36  11 ปีที่แล้ว +2

      Ja akurat wolę czysty język C bez ograniczeń i o tym mówię, o tym piszę, to pokazuję i tego uczę. Arduino? Bardzo dobrze, że jest coś takiego - bo wszystko co przyciąga ludzi do elektroniki wg mnie zasługuje na uwagę. Ale ja nie używam arduino i nie jestem w stanie pomagać w tym zakresie - a wielu ludzi pomimo moich poradników zaczyna z arduino, zrobi sobie jakiś projekt z internetu, zadziała - wielka radość - ale jak ktoś chce potem połączyć to z innym projektem to nagle okazuje się wielka AMBA! tzn "JAK TO ZROBIĆ?" ... no i pisze maile do mnie żebym pomógł bo to przecież AVR .... A tu zonk - ja nie znam arduino :( ...więc trzeba później samemu szukać co i jak w necie. Warto więc może czasem przed zakupem czy tego czy siamtego dobrze rozpoznać temat - a dopiero potem podjąć decyzję. Ale decyzję już podjąć samemu - ja nic nie sugeruję - każdy wybierze swoją słuszną drogę ;)

    • @MrOverlader
      @MrOverlader 11 ปีที่แล้ว

      Dziękuje bardzo za odpowiedź :) Co do Arduino to przeczytałem całkiem sporo na jego temat i mam zamiar kupić wersję Uno w Atmegą 328. Tak czy siak będę równolegle do zabaw z Arduino uczył się języka C z Twojego poradnika.

  • @ElektronikElektryk
    @ElektronikElektryk 9 ปีที่แล้ว

    Dzieńdobry mam do pana pytanie czy butląder można wgrać przez TX i RX bo chcę go koniecznie wgrać a niemmam ani Arduino ani żadnego gniazda proszę o jak najszybsze od pisanie i pozdrawiam jakby co to do czipu atmega8

    • @mirekk36
      @mirekk36  9 ปีที่แล้ว

      Elektronik1000 Elektryk Szanowny panie elektryk - czy nie widzisz że ja się nie zajmuję arduino? Nie znam się i nie umiem pomóc w zakresie Arduino. Chyba że pomyliły ci się poradniki z jakimiś innymi czy jak ?

  • @maxagd79
    @maxagd79 6 ปีที่แล้ว

    Jaki program i jak podpiąć atmega 644pa występuje w pralce candy i beko.Chciałbym zgrywać zawartość do komputera lub zaprogramować procesor.

  • @jacekkonracki7214
    @jacekkonracki7214 6 ปีที่แล้ว

    Witam chcialbym rozpocząć swoją przygode z elektronika i programowaniem mikrokontrolerow. Tak sie sklada ze posiadam uszkodzone ps3 ktorego nie oplaca sie naprawiać czy znajde tam jakies ciekawe czesci ktore przydadza mi sie do projektow AVR?

  • @mirekk36
    @mirekk36  11 ปีที่แล้ว

    to proszę obejrzeć ten poradnik dokładnie a może jeszcze raz ponieważ dokładnie objaśniam w nim od czego jest taki błąd.

  • @hornick007
    @hornick007 10 ปีที่แล้ว

    Mirek, jestem totalnym laikiem- ale.. początek filmu i kwestia połączenia zasilania- widzę, że na płytce stykowej jest nadrukowana kropka w miejscu gdzie nie ma przejścia. z drugiej strony, gdzie jest przejście jej nie ma. Może to jest oznaczenie przerwy w obwodzie? Nawet nie oglądnąłem do połowy, ale wiem że ten kanał to coś dla mnie :)
    pozdro
    MirekH, Nysa

    • @mirekk36
      @mirekk36  10 ปีที่แล้ว

      Nie ma sprawy polecam się a w razie pytań śmiało pisz ;)

  • @S1rS4t4n
    @S1rS4t4n 11 ปีที่แล้ว

    Mirku, pomocy! W jednym z Twoich fimików poświęciłeś chwilę wartościom rezystorów do kupienia, kondensatorów, kwarców( żeby nie kupować 8MHz tylko 12,16 i 18). Chciałem obejrzeć jeszcze raz ten fragment, niestety wielka zaleta Twoich materiów w tym wypadku stała się wadą (o jakie herezja ja wygaduje) i nie mogę odnaleźć tegoż fragmentu. Byłem u Ciebie na blogu, skacze po filmikach na YT i nic. Nie pamiętasz może gdzie o tym mówiłeś ? Pozdrawiam!!!

    • @mirekk36
      @mirekk36  11 ปีที่แล้ว +1

      No ale to właśnie w tym poradniku o tym mówię ;) a dokładniej w drugiej jego części - czas 0:20:40 ;)

  • @ukaszg2909
    @ukaszg2909 4 ปีที่แล้ว

    Mi się ta trafiło że w domu przewody gdzieś się zapodziały ale miałem kabel z Brico jakiś 4-5 żył miedziany pełny i w sam raz pasowały ale tylko pół metra miałem i już nie znalazłem ale były fane I długie ;D

  • @athero02yt3
    @athero02yt3 8 ปีที่แล้ว

    wracając do pająka czy kablami nieodpowiednimi można nazwać kable stykowe elastyczne?

    • @mirekk36
      @mirekk36  8 ปีที่แล้ว

      a co to za kable elastyczne? może sprecyzuj ? bo ja nie wiem co masz na myśli. Ale jeśli masz na myśli przewody składające się nie z drutu tylko z wiązki no to nawet szkoda nad tym dywagować.

    • @athero02yt3
      @athero02yt3 8 ปีที่แล้ว

      Mówię o tych kablach których wykorzystałeś do połączenia wtyczki programatora i atmegi

    • @mirekk36
      @mirekk36  8 ปีที่แล้ว

      Masz na myśli taśmę od programatora ? Toż te przewody nawet jak je pobielisz cyną to będą przede wszystkim za cienkie i pewnie styk będzie na zasadzie - raz jest raz go nie ma ;) nie mówiąc już, że giętkie kable w stykówce powodują TAKI BAJZEL na kółkach, że szok.

    • @athero02yt3
      @athero02yt3 8 ปีที่แล้ว

      Nie mówię o tej szarej tylko o kablach stylowych kolorowych których urzyłeś do połączenia atmegi z końcówką do której podlaczyłeś taśmę od programatora

  • @mirekk36
    @mirekk36  11 ปีที่แล้ว

    Przykra sprawa, prościej nie potrafię wytłumaczyć. Można próbować obejrzeć jeszcze raz albo zakupić książkę "Mikrokontrolery AVR Język C - podstawy programowania" wtedy na pewno będzie dużo łatwiej zrozumieć te zagadnienia.

  • @Alfred6035
    @Alfred6035 10 ปีที่แล้ว

    Lata temu programowałem mikrokontrolery '51 i muszę przyznać rację że ogromne znaczenie ma programowanie i aby znać gdzie są poszczególne wyprowadzenia a to co jest w środku to jest mniej istotne.

  • @mikoajdomagaa7741
    @mikoajdomagaa7741 ปีที่แล้ว

    Bardzo dziękuję za ten poradnik! Ja zaczynałem od Arduino Uno z mikrokontrolerem ATMEGA328P. Teraz coś kombinuję z czystym AVR'em.

    • @mirekk36
      @mirekk36  ปีที่แล้ว +1

      powodzenia

  • @rydzu98
    @rydzu98 10 ปีที่แล้ว

    Czy równie dobrze mogę podłączyć do tego ATmega168PA?
    A poleca ktoś jakieś sklepy z elektroniką, gdzie można kupić "wszystko"? Bo nie chcę zamawiać tranzystory(IRFU5505 i IRLU024N), stabilizatory(MCP1702-5002E) itp. z kilku różnych stron, bo jak wiadomo sporo się zapłaci za przesyłkę.

    • @mirekk36
      @mirekk36  10 ปีที่แล้ว

      Wystarczy się rozejrzeć i popytać na naszym forum www.forum.atnel.pl, a szczególnie kolegi o nicku Jaglarz, który ma fajną stronkę z linkami do wielu sklepów w Polsce ;)

    • @mirekk36
      @mirekk36  10 ปีที่แล้ว

      Tak oczywiście że możesz podłączyć ATmega168PA ;)

    • @rydzu98
      @rydzu98 10 ปีที่แล้ว

      Dziękuję :)

  • @mirekk36
    @mirekk36  12 ปีที่แล้ว

    Arduino to w sumie fajna platforma, ale moim subiektywnym podkreślam zdaniem, zdecydowanie lepiej zacząć uczyć się czystego języka C dla mikrokontrolerów i pracować w dobrym środowisku jakim jest np Eclipse, bo niestety środowisko Arduino to porażka. Nawet bez kupowania płytki arduino możesz sobie ściągnąć to środowisko Arduino i Eclipse a następnie porównać. Myślę że odpowiedź znajdziesz szybko sam ;) Tymczasem mogę śmiało polecić książkę do nauki C dla AVR ze strony atnel kropka pl.

  • @jakub5430
    @jakub5430 8 ปีที่แล้ว

    Witam, czy przy zasilaniu z USBASP trzeba filtrować zasilanie?

    • @mirekk36
      @mirekk36  8 ปีที่แล้ว

      +Jakub Pluciński Jak przeczytasz, ale DOKŁADNIE przeczytasz ten poradnik: mirekk36.blogspot.com/2012/12/filtrowanie-zasilania-dlaczego-tak-wazne.html to zrozumiesz co to jest filtrowanie zasilania i dlaczego się je ZAWSZE stosuje bo to nie zależy od tego czy korzystasz z usbasp, czy z baterii czy może z 230V

  • @tapetexwitek7265
    @tapetexwitek7265 2 ปีที่แล้ว

    Panie Mirku , wchodzę na sklep internetowy ,żeby kupić ten programator, a tam klops.... aktualnie nie dostępny.Kiedy można spodziewać się w sprzedaży ?

    • @mirekk36
      @mirekk36  2 ปีที่แล้ว

      może za rok ? albo dwa ? kto wie - czy kolega nie widzi co się dzieje na rynku półprzewodników na całym świecie ? Polecam ten poradnik wideo króki: th-cam.com/video/nfjDV5bThkw/w-d-xo.html

    • @tapetexwitek7265
      @tapetexwitek7265 2 ปีที่แล้ว

      Bardo dziękuję za odpowiedź. Nie wiedziałem, że jest taki problem z częściami elektronicznymi. Jestem początkującym "hobbystom"

  • @darekpenkowski7344
    @darekpenkowski7344 10 ปีที่แล้ว

    Właśnie zostałem szczęśliwym nabywcą Pana książki wraz z usbasp +mkavrcalculatora i zastanawia mnie czy można nabyć wyłącznie sam programator w razie jego uszkodzenia?

    • @mirekk36
      @mirekk36  10 ปีที่แล้ว

      Nie martw się, ciężko ubić ten programator, a gdyby coś to piszesz do mnie czy dzwonisz i naprawimy ... nie ma że boli :D ma działać. Miłej lektury ... a jak będziesz miał jakieś pytania to śmiało pisz, także na naszym przyjaznym forum www.forum.atnel.pl na które serdecznie zapraszam

    • @darekpenkowski7344
      @darekpenkowski7344 10 ปีที่แล้ว

      Atnel - mirekk36 Atmega32 już odpalona, instalacja oprogramowania przebiegła przyjemnie i bezproblemowo. Zapowiada się wiele ciekawych wieczorów przy bluebook'u. A na forum oczywiście się zarejestruje :)

  • @studiostrachu
    @studiostrachu 10 ปีที่แล้ว

    A jak to wygląda z pinem AREF ?

  • @MrRoXiu
    @MrRoXiu 9 ปีที่แล้ว

    Ja może takie pytanie z innej beczki niekoniecznie o mikrokontrolery.
    Jak Pan, Panie Mirku zrobił te takie jakby "okienka" z podpisami grafika, filmy?

    • @mirekk36
      @mirekk36  9 ปีที่แล้ว

      +Marek Mącznik Wiele razy o tym wspominam bo mnóstwo ludzi pyta. Wpisz w google nazwę programu "Camtasia Studio" to jego używam do takich celów

    • @MrRoXiu
      @MrRoXiu 9 ปีที่แล้ว

      Aaaa, dziękuję, myślałem, że to kwestia jakiegoś bajeru w systemie, którego nie udało mi się odkryć ;)
      Pozdrawiam

    • @mirekk36
      @mirekk36  9 ปีที่แล้ว

      aaaa nie ... to tobie chodzi o to co widać na pulpicie .... eeeeh też mówiłem setki razy ;) zapoznaj się z kolei z programem o nazwie "FENCES"

  • @ElektronikElektryk
    @ElektronikElektryk 9 ปีที่แล้ว

    Dzieńdobry chodzi mi oto że mam mikroczipy i chcę zrobić z nich konsole elektronicznie na 6 z+ ale programowanie położyłem i mam takie pytanie czy można go zaprogramować przez RX i TX jak tak to niemuszę kupować tego programatora

    • @mirekk36
      @mirekk36  9 ปีที่แล้ว

      Elektronik1000 Elektryk Ja proponuję jednak zacząć od podstaw, np przeczytać książkę: atnel.pl/mikrokontrolery-avr-jezyk-c.html to później uda się koledze tak zadać pytanie żeby można było je zrozumieć albo sam kolega sobie odpowie na pytanie czy kupować programator czy nie? czy potrzebny czy nie? bo sorki ale ja tego nie wiem i tu nie pomogę - nie wiem czy ci potrzebny czy nie

  • @mirekk36
    @mirekk36  12 ปีที่แล้ว

    ze strony producenta ? zresztą - wystarczy w googla wpisać np:
    atmega8 pdf
    i wyskoczy ci tyle linków że za głowę się złapiesz ;) do wszystkiego tak można znaleźć notę PDF

  • @romanwrobelowski2144
    @romanwrobelowski2144 10 ปีที่แล้ว

    chodzi mi o to ze jak kupie wasz programator i wgram bootloader do atmegi to moge programować z arduino ide?

    • @mirekk36
      @mirekk36  10 ปีที่แล้ว

      Może inaczej - poczytaj ty sobie najpierw o tym Arduino ... popytaj tych co się znają na tym arduino ... bo sorki, ale ja nie mam nic wspólnego z arduino :( nie znam się na tym, nie wiem i dlatego nie umiem pomóc.

  • @marki205
    @marki205 11 ปีที่แล้ว +1

    panie mirku a co to za gadżet na pulpit? :)

    • @mirekk36
      @mirekk36  11 ปีที่แล้ว

      program o nazwie "Fences" ;)

    • @marki205
      @marki205 11 ปีที่แล้ว

      dziękuje bardzo, w końcu mój pulpit będzie jakoś wyglądał :)

    • @mirekk36
      @mirekk36  11 ปีที่แล้ว

      na prawdę świetny programik