86 400 razloga da budemo sretni! | Nikša Sviličić | TEDxKoprivnicaLibrary
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 23 ธ.ค. 2024
- Svakodnevni život svakog od nas najčešće je determiniran raznim društvenim zadanostima. Od kada smo bili mala djeca, do odrasle i zrele dobi ponašamo se po uzusima koje nam nameće društvo.
Komunikacijsko - prezentacijske vještine pri tome igraju vrlo bitnu ulogu jer je od izuzetne važnosti znanje o tome kako artikulirati svoja razmišljanja, stavove, navike... U ovoj prezentaciji, na popularan način dotaknut ćemo se niza definiranih pravila u komunikacijskoj percepciji, koje ćemo potom staviti u kontekst životnih situacija, te tako - na žovijalan i interesantan način, približiti gledateljima specifičnosti upravljanja komunikacijskim procesima. Oduvijek se postavlja pitanje - zašto u određenim socijalnim interakcijama neki ljudi dobivaju više, a neki manje simpatija. Je li sadržaj njihovih poruka isključivi parametar percepcije auditorija prema njima ili postoje neke „male tajne“ koje, ako ih se pridržavamo, možemo značajno unaprijediti recepciju i percepciju onih s kojima smo u svakodnevnoj komunikacijskoj interakciji. Trostruki doktor znanosti, Nikša Sviličić rođen je 13. studenoga 1970. u Osijeku. Od najranijeg djetinjstva s obitelji živi u Splitu gdje istovremeno završava dvije srednje škole (srednju glazbenu školu „Josip Hatze“ i srednju medicinsku školu), a potom u Zagrebu upisuje i paralelno završava tri fakulteta (Filozofski fakultet, Akademiju dramske umjetnosti i Fakultet političkih znanosti). Na svim je studijima, po prosjeku ocjena, bio jednim od najboljih studenata u generaciji.
Dobitnik je brojnih nagrada za rad u različitim područjima, između ostalih Rektorove nagrade za najbolji studentski rad „Komunikološki aspekti audiovizualnih poruka“ 1994. godine i Nagrade društva znanstvenika 1997. za pionirski rad iz područja informacijske tehnologije pod naslovom: „Hrvatski mediji na Webu“. Film „Vjerujem u anđele“ koji je režirao 2009. najnagrađivaniji je hrvatski film. Profesionalno se bavio glazbom, kao studijski glazbenik i multiinstrumentalist. This talk was given at a TEDx event using the TED conference format but independently organized by a local community. Learn more at www.ted.com/tedx