FRANKOWICZE BANK BPH SA | Czy bank może złożyć pozew przeciwko frankowiczom?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 30 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 5

  • @pawepiatek2947
    @pawepiatek2947 9 หลายเดือนก่อน +2

    Tak dobrze widać i słychać

  • @Robertojko
    @Robertojko 3 หลายเดือนก่อน

    Walczę a miało być tak pięknie jak opowiadała pani która udzielać kredyt hipoteczny 😮

  • @zieliniasty2754
    @zieliniasty2754 4 หลายเดือนก่อน

    Dzień dobry. Mam nietypowy problem. Co w sytuacji gdy bank nie rozliczył kredytu teorią dwóch kondykcji o czym mowa po sentencji w wyroku, a jedynie to co w sentencji? Sytuacja jest taka: wygrałem apelacje którą złożył bank. Apelacja podtrzymała wyrok. Nadpłaciłem kapitał do czasu zabezpieczenia. W sentencji wyroku kwoty do zwrotu, ale do czasu aktualizacji wyliczeń roszczeń zrobionej przed zabezpieczeniem. Brakuje sporo czego bank nie uznał ze musi zwrócić. Było i potrącenie z naszej strony i wezwanie o te brakujące kwoty. Po drugiej stronie pozew banku o zwrot kapitału z wycofanym roszczeniem o wynagrodzenie. Podobno do komornika z tym nie można pójść przez treść sentencji. Finalnie rozmawiamy o ugodzie, gdzie bank wyliczył sobie odsetki z pozwu przeciw mnie i są wyższe od kwoty nie zasądzonej w sentencji, wiec bank po umorzeniu połowy swoich odsetek i odjęciu mojego roszczenia nieujetego w sentencji wypłaci te kilka tys i pół kzp. Finalnie tracę na tym 30 tys i to co wydałem juz na kancelarie, ale bank cofa powództwo, które być może by wygrał w jakiejś części niekoniecznie tak wysokiej od jakiej odjął to czego nie wypłacił. Mam spokój, tracę pieniadze, czas kasacji minął dla Banku po jego apelacji. Co moge zrobić, aby nie iść na ugode i nie zamykać sobie dalszej drogi? Komornik jednak? Liczyć że sąd z powodztwa banku nie zasądzi pełnych odsetek zwłaszcza ze kapitał spłacony chwile po złożeniu ich pozwu? Jakaś propozycja z Państwa strony na umowę i ogarniecie tego tematu lub przynajmniej konsultacje?

  • @tomaszkawnik3553
    @tomaszkawnik3553 8 หลายเดือนก่อน

    Coś tu nie pasuje. Czy na pewno wniosek o zabezpieczenie może być złożony na KAŻDYM etapie postępowania? Powtórzyliście to Panowie w filmie dwukrotnie. A wg mnie, tylko w I instancji, bo na etapie apelacyjnym nie ma już możliwości rozszerzania powództwa, w tym objęcia roszczenia zabezpieczeniem. Prośba o sprostowanie lub podanie podstawy 🤓

    • @pomoc-frankowiczom
      @pomoc-frankowiczom  8 หลายเดือนก่อน

      Dziękujemy za wiadomość. Wskazane na Webinarze możliwości złożenia wniosku o udzielenie zabezpieczenia powództwa zostały wskazane w sposób prawidłowy. Podstawą prawną wskazującą wprost na możliwość złożenia wniosku o zabezpieczenie na etapie przedsądowym, łącznie z pozwem , przed Sądem I instancji bądź przed Sądem II instancji jest art. 734 KPC ( kodeksu postępowania cywilnego). Ma Pan rację co do tego, iż w przypadku rozszerzenia powództwa - co do zasady można takie rozszerzenie składać jedynie przed Sądem I instancji. Wniosek o zabezpieczenie powództwa nie jest modyfikacją powództwa, a zatem rządzi się innymi prawami, o czym stanowi wprost m.in. art. 734 kpc ( kodeksu postępowania cywilnego)