Доброго дня , є два акумулятори на 48в один 18ah другий 13ah , чи можна їх зєднати паралельно і заряджати два одночасно і чи будуть при навантаженні розраджатися два акумулятори одночасно і чи хватить заряду з двох акумуляторі на довше ніж з одного
Ого. А можна спершу питання? Два акумулятори... Кожем окремо 48 вольт? З ємністю 18 і 13 ампер годин? А що це за такі акуми з малою ємністю і такою напругою?
З'єднати то можна. Принцип ланцюга однаково діє для всіх типів акб. Але ізза різної ємності один буде недопрацювувати. Як себе поведе літій(якщо я правильно все зрозумів) в такій ситуації в перспективі я не знаю.
Я б вибрав 48 вольт. Менші струми при однаковій енергії... Да і ємність 4-рьох акб велика. Але все одно треба пам'ятати, що при кожному циклі розряду, заряджати акумулятори треба до повного, щоб вони прожили як омога довше. Якщо буде хронічний недозаряд, то хоч 48, хоч 24 вольти.. Без різниці тоді вже
Доброго дня, маю два велосипедні літій іонні акумулятори 36 вольт, один 15 ампер, другий 17.5 ампер. Чи можна їх підключати паралельно під час розряду, зарядка буде відбуватися окремо, до однакового вольтажа +,-.
Доброго дня. Можна підключити і розряджати паралельно. Просто якщо казати грубо, вони пропрацюють по часу як два по 15аг, а не як два по 17,5 аг якщо б були однакові. Та нічого страшного не станеться. Акб на 15 аг має меншу ємність і буде розряджатися швидше, а акб на 17,5 аг буде розряджатись неповністю.
@@topmaxavto "Можна підключити і розряджати паралельно. Просто якщо казати грубо, вони пропрацюють по часу як два по 15аг, а не як два по 17,5 аг якщо б були однакові. Та нічого страшного не станеться. Акб на 15 аг має меншу ємність і буде розряджатися швидше, а акб на 17,5 аг буде розряджатись неповністю." Почему столько дебилов среди украиномовних? И особенно это заметно в технических вопросах и темах! Как не наберёшь на ютубе в поиске какой-то технический вопрос, так 99% информации от русскоговорящих!!! Что касается тебя, дебила - "вони пропрацюють по часу як два по 15аг, а не як два по 17,5 аг якщо б були однакові." - при параллельном соединении вони не пропрацюють як два по 15, вони будуть працювать як ОДИН АКУМ, ємністю 32,5!!! И разрядятся ОДНОВРЕМЕННО И ОДИНАКОВО АБСОЛЮТНО!!! И ЗАРЯЖАТЬСЯ ТОЖЕ БУДУТ ОДИНАКОВО И ОДНОВРЕМЕННО И ОДНОВРЕМЕННО И БЕЗ МАЛЕЙШЕГО ПЕРЕЗАРЯДА!!! Для особо тупых придётся конкретизировать - при одинаковых характеристиках самих элементов питания внутри батареи, как то химия, напряжение, сопротивление, токоотдача... А ты лысый пту-шник подзаборный залез в свою дыру откуда вылез и чтоб тебя не было видно!!!
@@topmaxavto ось доречі гарний приклад на паралельне підключення саме крест на крест. Якщо першим буде стояти 15агод відповідно його супротив буде менший і якщо підключення нагрузки буде саме на ньому то основний струм потече в більшій мірі через нього лише частина через 17.5 агод бо до супротиву акб ще додається супротив проводів. Відповідно перший сяде значно швидше, і частина заряду другого потече на зарядку першого. Можливо навіть якщо їх встановити навпаки цей єфект збережеться та то треба експериментувати. В такий же спосіб крест на крест є більша вірогідність використання значної ємності саме на навантаження а не на вирівнювальний заряд, особливо якщо робити провід навантаження більшого перерізу ніж перемички між акб. Та знову ж таки все може бути, багато факторів і закономірностей на це впливає треба експериментувати.
Маю збірку з трьох AGM акумів під'єднаних паралельно. Чи можна так само паралельно підключати 3-4 зарядні пристрої щоб збільшити загальну силу струму під час заряджання всіх акумів?
Доброго. Підловили))) такого ми ще не пробували))) але щось мені підказує, що зарядне 5Ампер+зарядне5Ампер не буде в сумі 10Ампер... Вам просто потрібна одна зарядка більшої потіжності
@@topmaxavto ну насправді я вже так роблю, бо маю дві автоматичні зарядки бошівські на 10 і 7 А. Відповідно вони завжди підключені і дозаряджають коли треба. Але по витратах у мене в середньому 300Вт, якщо 50/50 відключень, то потрібно поповнювати 25А. Акумулятори в теорії на трьох можуть приймати 30-40А без проблем, тому думаю придбати ще одну десь на 20А. Однієї на 30-40А адекватного нічого не можу знайти, тим більше автоматичного. Загалом воно то працює в такому сетапі, втрати звісно є, не критичні, але цікаво на скільки це безпечно і як це впливає на акумулятори в довгостроковій перспективі.
Втрати звісно будуть на вирівнювальний струм, однак всеж таки якщо підібрати більш менш однакові і зібрати на як умога більшу напругу систему то матимемо набагато менші робочі струми і як наслідок більший перід роботи від акумів та довший період їх життя. Просто напросто щоб там не казали та коли використовуєш більш ніж один акум любої хімії треба задіювати активний балансир і це значно покращить життя таким збіркам. А при паралельному з'єднанні я радив би підключати зарядне і навантаження крест на крест аби працювали всі акб на повну в одночасі, тобто + наприклад на перший, а - на останній, або навпаки, бо маючи певні втрати на проводах перший може швидше заряджитися та сідати за останній оскільки більший струм піде шляхом найменшого супротиву одразу через перший акум, якщо підключати вашим способом. Також слід сказати про площу перерізу провідників, які слід обирати не меншою за площу перерізу клем самих акумів краще трохи більше.
Спочатку відповів вам, а потім все ж таки вирішив уточнити. Що ви маєте на увазі під підключенням в паралелі хрест на хрест? Поясніть детальніше що ви мали на увазі.
@@topmaxavto звісно я і не кажу що загальний варіант не має місця бути. Це лише мої власні рекомендації і спостереження. Та воно мабуть так і буде, тобто мій варіан на все таки значні струми і всі описані процеси пов'язані з цим саме на проводах і перемичках, тобто і якуми можуть бути хороші. Ну і все таки у контексті постійного і значного єкспуатування. А впринципі цю рекомендацію можна знайти у багатьох европейский мануалах на різні речі та нормативках. Я ще робив повністю однакові перемички на акуми подтрібного перерізу, зводив їх в одну точку з'єднання плюси і мінуси водповідно, а до них підводив загальну лінію більшого перерізу, щоб так би мовити зробити їм однакові умови і добитися більш менш однакового розподілу протікання струмів в них, за умови звичайно більш менш однаковості самих акб.
Наприклад є стаціонарна система з акб, паралель 2 штуки доприкладу, які з'єднані між собою відповідними перемичками. Лінія навантаження під'єднується так: + йде на + першого, а - йде на - другого. Таким же макаром під'єднуємо зарядний пристрій: тільки тепер уже + йде на + другог, а - на - першого. І таким чином якби йде збалансування системи шляхом задіянна всіх акб в системі без втрат в одночасі і більш однаковому розподілу струму як заряду так і розряду. Бо навіть якщо вони на виході мають однакові показники після розряду чи заряду, це не означає що вони пряцюють одночасно, перший, як я уже писав, може сідати і заряджатися швидше за другий, відповідно при зарядуі це може і не кретично, а от при розряді може значно вплинути на загальну ємність.
Ну я вас правильно зрозумів? В паралелі з'єднуємо два акб плюс на плюс а мінус на мвнус. Тут стандартно. А інвертор чи зарядне замість того щоб плюс до плюса а мінус до мінуса приєднати до одного акб, ми приєднуємо плюс до плюса до першого акб, а мінус до мінуса до другого акб?
Доброго дня. Інвертора є на 24 в. та 48 в. У мене є 4 акумулятори на 12 в. 80 А (кислотники від судна) , як зробити? Підключити 4 акумулятора послідовно і отримати 48 в. 80 А., або підключити 2 послідовно и 2 паралельно та отримати 24 в. 160 А. З одного боку, нібито другий варіант (24 в 160 А) буде довше працювати, а з іншого КПД перетворення з 48 в. краще. Таке питання, чи перший та другий варіант збірки акумуляторів буде працювати за часом однаково, або все ж таки менше вольт та більше ампер в два рази працює довше?
Доброго. 48Вх80Аг=3840Вт. 24Вх160Аг=3840Вт. Різниці не бачу. Але як на мене, щоб не робити заморочене паралельно послідовне з'єднання, я б обрав просто 48В послідовне.
Доброго. Якщо у вас інвертор на 24 вольти то можете підключити до нього один акумуляиор який теж 24 вольти. Якщо будете докупати такий самий акумулятор на 24 вольти то підключвйте їх обидва паралельно, щоб не збільшувати вольтаж, а збільшувати ємність. Якщо підключите два 24 вольтових акумулятори послідовно, то отримаєте 48 вольт.
маю інвертор та два акуми гелеві 250 та 120ач 12в, якщо підключити до інверторапаралельно та користуватись то напруга буде на них однакова, та розряджатись вони будуть однаково?
Ваші АКБ в паралельній схемі будуть плюсуватись по ємності. Тобто сумарно ви отримаєте 370 Аг і 12 вольт. При розрядці в паралельній схемі вони В ТЕОРІЇ мають просаджуватись однаково. Але можуть бути певні нюанси. Ми тестували розряд для однакових АКБ і в паралельній і в послідовній схемах. А от у випадку акумуляторів різної ємності не тестували. І таке питання вже не перше. Нам і самим на практиці цікаво це перевірити, тому ми вже поставили різні АКБ в паралельну схему і підготуємо окреме коротке відео по вашому питанню. Дякуємо за наводку.
Доброго. По вашому питанню розрядили на інверторі в паралелі 12в два акумулятора різної ємності на 100 і 50 Аг. Струм 8.5 ампер розряду був. Розряджались (просідали) вони рівномірно по напрузі. Та ізза різниці в ємності і саме логічне, ізза різниці у внутрішньому супротуву, час розрядки замість запланованих +- 18 годин, склав всього 14 годин до відмітки у 10.5 вольт. Тобто розряджаючи два різних по ємності акб ви втрачаєте ефективність в часі. Бо коли ми розряджали по тій самій схемі дві 60ки, то час замість запланованих 22 годин склав аж 23 години. Коротке ввдео на вашу тему буде на наступному тижні.
@@topmaxavto подивився ваше друге відео та не знайшов відповіді на питання. Маю кислотні акб 100 Ач та 60 Ач, хочу з'єднати по послідовній схемі для роботи інвертора 24 в. Ви пишете, що маєте вже досвід. Наскільки сильно провалиться у розряд найменший 60 Ач АКБ? у порівняння з більшим? і чи є якась різниця послідовність їх підключення до інвертора? може великий поставити на плюс, а слабший на мінус? чи навпаки?
Чи не буде бити мтрумом ? Якщо вже один акб працює з інвертором, я хочу вклинити туди ще один паралельно. Чи молна нормально торкатися зєднань руками ?
@@topmaxavto ні, так я відключу інвертор. Питання в тому що я не профі і питаю чи не буде біди якщо я буду контачити АКБ до АКБ голими руками, чи не буде іскрити чи не вдаре струмом ? Дякую
Не буде біди. Ми теж не професіонали, просто з цим стикаємось частіше)) Беріть голими руками, по одній чи обома руками за дві клеми, нічого не буде. Невелика іскра під час підключення може вискочити але то нормально. Головне не переплутайте мінус з плюсом. Хоча і в цьому випадку великої шкоди не має бути але іскра буде значно більша)) 12В ваше тіло не відчує... Це ж не 220В...
Ємність ні. А кількість енергії відданої так. У вашому рівнянні криється відповідь. 120 і 60 різна ємність. А 12 і 24 різні струми будуть протікати при таких напругах, але кількість енергії буде однакова. 12*120=1440. 24*60=1440
А, якшо з'єднати 2 акумулятора на 12 вольт паралельно отримуємо 24 вольт і наприклад один на 24 вольт до них послідовно, виходить 48 вольт? Просто цікаво чи так можна. Або 4 акумулятора на 12 вольт по 2 між собою паралельно, виходить пара (2 штуки між собою паралельно) 24 вольт, і ці дві пари з'єднати послідовно, в кінці 48 вольт? Чи все замкне просто 😂?
Якщо з'єднати 2 акб паралельно, то у вас залишиться 12 вольт але ємність зросте. Можна до них ще підкинути інші акумулятори в послідовне і збільшити напругу. Так. Це паралельно-послідовне з'єднання. Якщо все зробити правильно, то нічого там не замкне. Лище пам'ятайте, що у вас є 1 акумулятор в якому є 6 банок. Це по суті 6 маленьких акумуляторів по 2 вольта послідовно між собою з'єднаних. Чим більше акумуляторів ви поставите в ланцюг, тим більше у вас буде банок на всі ваші акумулятори. І якщо одна з цих банок буде слаба, то вся сила вашого ланцюга буде дорівнювати силі цієї найслабшої банки. Все це працює за принципом найслабшого звена.
Вас зрозуміло. Можна було, звісно. Та в цілому є інші відео про переводи у вати та струми, кого це цікавить. Для конкретно цього відео було б забагато інформації якщо поглиблюватись. Ціль була суто показати як підключати та пройтись поверхнево. Бо часто треба швидко подивитись як правильно зробити те чи інше, щоб не було надто багато зайвої інформації. Якось так. Дякуємо за пораду!
@@topmaxavto чи існують ризики наслідків для роутерного ДБЖ, у випадку паралельного підключення двох АКБ однакових характеристик, в моєму випадку 12В 9А-год?
Нічого хорошого не буде. І перевіряти не варто. Згорить запобіжник інвертора. А далі в теорії ще від товщини дротів залежить... Чи згорять дроти, чи поплавить клему акумулятора...
Дякую все зрзуміло . Відео практики трохи укачує :) . На схемах все зрозуміло .
Дякую)
Відео топ. Треба буде купити 19-20 акумів і напряму чай кип'ятити, без інвертора))
Це наврядчи можна назвати топом)
Доброго дня , є два акумулятори на 48в один 18ah другий 13ah , чи можна їх зєднати паралельно і заряджати два одночасно і чи будуть при навантаженні розраджатися два акумулятори одночасно і чи хватить заряду з двох акумуляторі на довше ніж з одного
Ого. А можна спершу питання? Два акумулятори... Кожем окремо 48 вольт? З ємністю 18 і 13 ампер годин? А що це за такі акуми з малою ємністю і такою напругою?
@topmaxavto акумулятори електросамоката! . Питання чи можна їх з'єднати паралельно і чи будуть вони як і розряджатися так і заряджатися однаково ???
З'єднати то можна. Принцип ланцюга однаково діє для всіх типів акб. Але ізза різної ємності один буде недопрацювувати. Як себе поведе літій(якщо я правильно все зрозумів) в такій ситуації в перспективі я не знаю.
@topmaxavto на скільки я зрозумів , один буде садитись менше а інший більше так і заряджатись
Так
Добрий день, підкажіть будь ласка, чи варто брати 48 вольт інвертор під 4 батарейки на 12 вольт? Чи все таки краще 2 по 24 вольта?
Я б вибрав 48 вольт. Менші струми при однаковій енергії... Да і ємність 4-рьох акб велика. Але все одно треба пам'ятати, що при кожному циклі розряду, заряджати акумулятори треба до повного, щоб вони прожили як омога довше. Якщо буде хронічний недозаряд, то хоч 48, хоч 24 вольти.. Без різниці тоді вже
@@topmaxavto дякую)
Доброго дня, маю два велосипедні літій іонні акумулятори 36 вольт, один 15 ампер, другий 17.5 ампер. Чи можна їх підключати паралельно під час розряду, зарядка буде відбуватися окремо, до однакового вольтажа +,-.
Доброго дня. Можна підключити і розряджати паралельно. Просто якщо казати грубо, вони пропрацюють по часу як два по 15аг, а не як два по 17,5 аг якщо б були однакові. Та нічого страшного не станеться. Акб на 15 аг має меншу ємність і буде розряджатися швидше, а акб на 17,5 аг буде розряджатись неповністю.
@@topmaxavto дякую за відповідь)
Нема за що)
@@topmaxavto
"Можна підключити і розряджати паралельно. Просто якщо казати грубо, вони пропрацюють по часу як два по 15аг, а не як два по 17,5 аг якщо б були однакові. Та нічого страшного не станеться. Акб на 15 аг має меншу ємність і буде розряджатися швидше, а акб на 17,5 аг буде розряджатись неповністю."
Почему столько дебилов среди украиномовних? И особенно это заметно в технических вопросах и темах! Как не наберёшь на ютубе в поиске какой-то технический вопрос, так 99% информации от русскоговорящих!!!
Что касается тебя, дебила - "вони пропрацюють по часу як два по 15аг, а не як два по 17,5 аг якщо б були однакові." - при параллельном соединении вони не пропрацюють як два по 15, вони будуть працювать як ОДИН АКУМ, ємністю 32,5!!! И разрядятся ОДНОВРЕМЕННО И ОДИНАКОВО АБСОЛЮТНО!!! И ЗАРЯЖАТЬСЯ ТОЖЕ БУДУТ ОДИНАКОВО И ОДНОВРЕМЕННО И ОДНОВРЕМЕННО И БЕЗ МАЛЕЙШЕГО ПЕРЕЗАРЯДА!!! Для особо тупых придётся конкретизировать - при одинаковых характеристиках самих элементов питания внутри батареи, как то химия, напряжение, сопротивление, токоотдача...
А ты лысый пту-шник подзаборный залез в свою дыру откуда вылез и чтоб тебя не было видно!!!
@@topmaxavto ось доречі гарний приклад на паралельне підключення саме крест на крест. Якщо першим буде стояти 15агод відповідно його супротив буде менший і якщо підключення нагрузки буде саме на ньому то основний струм потече в більшій мірі через нього лише частина через 17.5 агод бо до супротиву акб ще додається супротив проводів. Відповідно перший сяде значно швидше, і частина заряду другого потече на зарядку першого. Можливо навіть якщо їх встановити навпаки цей єфект збережеться та то треба експериментувати. В такий же спосіб крест на крест є більша вірогідність використання значної ємності саме на навантаження а не на вирівнювальний заряд, особливо якщо робити провід навантаження більшого перерізу ніж перемички між акб. Та знову ж таки все може бути, багато факторів і закономірностей на це впливає треба експериментувати.
Доброго вечора. При послідовному з'єднанні двох 12 вольових акумуляторів 100 а, якої товщини потрібно брати перемичку для з'єднання? Дякую
Доброго. Квадратів 25 буде надійно як на мене
Маю збірку з трьох AGM акумів під'єднаних паралельно. Чи можна так само паралельно підключати 3-4 зарядні пристрої щоб збільшити загальну силу струму під час заряджання всіх акумів?
Доброго. Підловили))) такого ми ще не пробували))) але щось мені підказує, що зарядне 5Ампер+зарядне5Ампер не буде в сумі 10Ампер... Вам просто потрібна одна зарядка більшої потіжності
@@topmaxavto ну насправді я вже так роблю, бо маю дві автоматичні зарядки бошівські на 10 і 7 А. Відповідно вони завжди підключені і дозаряджають коли треба. Але по витратах у мене в середньому 300Вт, якщо 50/50 відключень, то потрібно поповнювати 25А. Акумулятори в теорії на трьох можуть приймати 30-40А без проблем, тому думаю придбати ще одну десь на 20А. Однієї на 30-40А адекватного нічого не можу знайти, тим більше автоматичного. Загалом воно то працює в такому сетапі, втрати звісно є, не критичні, але цікаво на скільки це безпечно і як це впливає на акумулятори в довгостроковій перспективі.
Втрати звісно будуть на вирівнювальний струм, однак всеж таки якщо підібрати більш менш однакові і зібрати на як умога більшу напругу систему то матимемо набагато менші робочі струми і як наслідок більший перід роботи від акумів та довший період їх життя. Просто напросто щоб там не казали та коли використовуєш більш ніж один акум любої хімії треба задіювати активний балансир і це значно покращить життя таким збіркам.
А при паралельному з'єднанні я радив би підключати зарядне і навантаження крест на крест аби працювали всі акб на повну в одночасі, тобто + наприклад на перший, а - на останній, або навпаки, бо маючи певні втрати на проводах перший може швидше заряджитися та сідати за останній оскільки більший струм піде шляхом найменшого супротиву одразу через перший акум, якщо підключати вашим способом.
Також слід сказати про площу перерізу провідників, які слід обирати не меншою за площу перерізу клем самих акумів краще трохи більше.
Спочатку відповів вам, а потім все ж таки вирішив уточнити. Що ви маєте на увазі під підключенням в паралелі хрест на хрест? Поясніть детальніше що ви мали на увазі.
@@topmaxavto звісно я і не кажу що загальний варіант не має місця бути. Це лише мої власні рекомендації і спостереження. Та воно мабуть так і буде, тобто мій варіан на все таки значні струми і всі описані процеси пов'язані з цим саме на проводах і перемичках, тобто і якуми можуть бути хороші. Ну і все таки у контексті постійного і значного єкспуатування. А впринципі цю рекомендацію можна знайти у багатьох европейский мануалах на різні речі та нормативках. Я ще робив повністю однакові перемички на акуми подтрібного перерізу, зводив їх в одну точку з'єднання плюси і мінуси водповідно, а до них підводив загальну лінію більшого перерізу, щоб так би мовити зробити їм однакові умови і добитися більш менш однакового розподілу протікання струмів в них, за умови звичайно більш менш однаковості самих акб.
Встиг відповісти
Наприклад є стаціонарна система з акб, паралель 2 штуки доприкладу, які з'єднані між собою відповідними перемичками. Лінія навантаження під'єднується так: + йде на + першого, а - йде на - другого. Таким же макаром під'єднуємо зарядний пристрій: тільки тепер уже + йде на + другог, а - на - першого. І таким чином якби йде збалансування системи шляхом задіянна всіх акб в системі без втрат в одночасі і більш однаковому розподілу струму як заряду так і розряду. Бо навіть якщо вони на виході мають однакові показники після розряду чи заряду, це не означає що вони пряцюють одночасно, перший, як я уже писав, може сідати і заряджатися швидше за другий, відповідно при зарядуі це може і не кретично, а от при розряді може значно вплинути на загальну ємність.
Ну я вас правильно зрозумів? В паралелі з'єднуємо два акб плюс на плюс а мінус на мвнус. Тут стандартно. А інвертор чи зарядне замість того щоб плюс до плюса а мінус до мінуса приєднати до одного акб, ми приєднуємо плюс до плюса до першого акб, а мінус до мінуса до другого акб?
Доброго дня. Інвертора є на 24 в. та 48 в.
У мене є 4 акумулятори на 12 в. 80 А (кислотники від судна) , як зробити?
Підключити 4 акумулятора послідовно і отримати 48 в. 80 А., або підключити 2 послідовно и 2 паралельно та отримати 24 в. 160 А.
З одного боку, нібито другий варіант (24 в 160 А) буде довше працювати, а з іншого КПД перетворення з 48 в. краще.
Таке питання, чи перший та другий варіант збірки акумуляторів буде працювати за часом однаково, або все ж таки менше вольт та більше ампер в два рази працює довше?
Доброго. 48Вх80Аг=3840Вт. 24Вх160Аг=3840Вт. Різниці не бачу. Але як на мене, щоб не робити заморочене паралельно послідовне з'єднання, я б обрав просто 48В послідовне.
@@topmaxavto Дякую !
🤝
Добрий день! Чи можна підключити до інвертора 4кВт, 24В не дві батареї по 12В 100Ач послідовно, а одну таку. Потім докупити ще одну таку саму?
Доброго. Якщо у вас інвертор на 24 вольти то можете підключити до нього один акумуляиор який теж 24 вольти. Якщо будете докупати такий самий акумулятор на 24 вольти то підключвйте їх обидва паралельно, щоб не збільшувати вольтаж, а збільшувати ємність. Якщо підключите два 24 вольтових акумулятори послідовно, то отримаєте 48 вольт.
Доброго дня. Як підключити три 12в акумулятори для 24вольтового ДБЖ ?...🤔
Доброго. Підключити два. Третій буде зайвий.
маю інвертор та два акуми гелеві 250 та 120ач 12в, якщо підключити до інверторапаралельно та користуватись то напруга буде на них однакова, та розряджатись вони будуть однаково?
Ваші АКБ в паралельній схемі будуть плюсуватись по ємності. Тобто сумарно ви отримаєте 370 Аг і 12 вольт. При розрядці в паралельній схемі вони В ТЕОРІЇ мають просаджуватись однаково. Але можуть бути певні нюанси. Ми тестували розряд для однакових АКБ і в паралельній і в послідовній схемах. А от у випадку акумуляторів різної ємності не тестували. І таке питання вже не перше. Нам і самим на практиці цікаво це перевірити, тому ми вже поставили різні АКБ в паралельну схему і підготуємо окреме коротке відео по вашому питанню. Дякуємо за наводку.
Доброго. По вашому питанню розрядили на інверторі в паралелі 12в два акумулятора різної ємності на 100 і 50 Аг. Струм 8.5 ампер розряду був. Розряджались (просідали) вони рівномірно по напрузі. Та ізза різниці в ємності і саме логічне, ізза різниці у внутрішньому супротуву, час розрядки замість запланованих +- 18 годин, склав всього 14 годин до відмітки у 10.5 вольт. Тобто розряджаючи два різних по ємності акб ви втрачаєте ефективність в часі. Бо коли ми розряджали по тій самій схемі дві 60ки, то час замість запланованих 22 годин склав аж 23 години. Коротке ввдео на вашу тему буде на наступному тижні.
@@topmaxavto Зрозумів, дякую за тести.
👍
@@topmaxavto подивився ваше друге відео та не знайшов відповіді на питання. Маю кислотні акб 100 Ач та 60 Ач, хочу з'єднати по послідовній схемі для роботи інвертора 24 в. Ви пишете, що маєте вже досвід. Наскільки сильно провалиться у розряд найменший 60 Ач АКБ? у порівняння з більшим? і чи є якась різниця послідовність їх підключення до інвертора? може великий поставити на плюс, а слабший на мінус? чи навпаки?
Чи не буде бити мтрумом ? Якщо вже один акб працює з інвертором, я хочу вклинити туди ще один паралельно. Чи молна нормально торкатися зєднань руками ?
Вибачте за питання на питання... Але... А чого не можна інвертор вимкнути і все допідключити?
@@topmaxavto ні, так я відключу інвертор. Питання в тому що я не профі і питаю чи не буде біди якщо я буду контачити АКБ до АКБ голими руками, чи не буде іскрити чи не вдаре струмом ? Дякую
Не буде біди. Ми теж не професіонали, просто з цим стикаємось частіше)) Беріть голими руками, по одній чи обома руками за дві клеми, нічого не буде. Невелика іскра під час підключення може вискочити але то нормально. Головне не переплутайте мінус з плюсом. Хоча і в цьому випадку великої шкоди не має бути але іскра буде значно більша)) 12В ваше тіло не відчує... Це ж не 220В...
@@topmaxavto дякую)
Чи можна зєднувати паралельно акумулятори різної ємності?
Можна, але тоді ланцюг буде працювати від найслабшого акумулятора, а більший буде недопрацьовувати
Як підключити дві батареї від різних виробників щоб (готові батареї з своїми bms)
Є роз'єми can та rs)
Якщо це літій то це не наш профіль
хіба ємність при послідовному не буде та ж сама що і при паралельному? 12*120 = 24 * 60
Ємність ні. А кількість енергії відданої так. У вашому рівнянні криється відповідь. 120 і 60 різна ємність. А 12 і 24 різні струми будуть протікати при таких напругах, але кількість енергії буде однакова. 12*120=1440. 24*60=1440
А, якшо з'єднати 2 акумулятора на 12 вольт паралельно отримуємо 24 вольт і наприклад один на 24 вольт до них послідовно, виходить 48 вольт? Просто цікаво чи так можна. Або 4 акумулятора на 12 вольт по 2 між собою паралельно, виходить пара (2 штуки між собою паралельно) 24 вольт, і ці дві пари з'єднати послідовно, в кінці 48 вольт? Чи все замкне просто 😂?
Якщо з'єднати 2 акб паралельно, то у вас залишиться 12 вольт але ємність зросте. Можна до них ще підкинути інші акумулятори в послідовне і збільшити напругу. Так. Це паралельно-послідовне з'єднання. Якщо все зробити правильно, то нічого там не замкне. Лище пам'ятайте, що у вас є 1 акумулятор в якому є 6 банок. Це по суті 6 маленьких акумуляторів по 2 вольта послідовно між собою з'єднаних. Чим більше акумуляторів ви поставите в ланцюг, тим більше у вас буде банок на всі ваші акумулятори. І якщо одна з цих банок буде слаба, то вся сила вашого ланцюга буде дорівнювати силі цієї найслабшої банки. Все це працює за принципом найслабшого звена.
@@topmaxavto А, так послідовно, помилився. Дякую за інформацію
👍
Якщо підключити послідовно ємність акб не збільшиться але збільшиться вт/год. Щоб вирахувати ємність множимо вольтаж на ємність акб.
Щоб вирахувати ємність, множимо вольтаж на ємність акб? Все правильно написали?
Що ж ти про струми нічого не сказав ????
Що саме про струми треба було сказати на вашу думку?
Що при паралельному з'єднанню струми аккумуляторів сумуються, а при послідовному - струм буде як в самого слабшого акума.
@@topmaxavto .
Також можна було розказати, що ємність акумуляторної батареї рахується в ват годинах, а не в ампер годинах, і чому !
Вас зрозуміло. Можна було, звісно. Та в цілому є інші відео про переводи у вати та струми, кого це цікавить. Для конкретно цього відео було б забагато інформації якщо поглиблюватись. Ціль була суто показати як підключати та пройтись поверхнево. Бо часто треба швидко подивитись як правильно зробити те чи інше, щоб не було надто багато зайвої інформації. Якось так. Дякуємо за пораду!
@@topmaxavto чи існують ризики наслідків для роутерного ДБЖ, у випадку паралельного підключення двох АКБ однакових характеристик, в моєму випадку 12В 9А-год?
А якщо переплутати + із мінусом що буде
Нічого хорошого не буде. І перевіряти не варто. Згорить запобіжник інвертора. А далі в теорії ще від товщини дротів залежить... Чи згорять дроти, чи поплавить клему акумулятора...