@@ZPDU Namieszać to jedno, namieszać w serwisówkach to drugie :) tak samo np schemat do zk 140 lampowego są dwa różne schematy ,jeden pokazuje inną wartość rezystora a drugi schemat pokazuje taką wartość jaka faktycznie jest na płycie głównej :)i weź tu bądź mądry i pisz wiersze :)
@@koniki_Lukasza Błędów ogrom. Do serwisówek były dostarczane erraty/poprawki. My ich niestety nie mamy. Też czasami się złoszczę na te błędy, no ale co robić.
Za kawalera miałem bliźniaczy PW9013. Na imprezie kolega wylał na niego piwo bo stwierdził, że się chyba przegrzewa i trzeba go schłodzić. Po umyciu i wysuszeniu działał dalej :). Komuś go pożyczyłem i ślad po nim zaginął, jak to w kawalerce 😉. Jednak nie byłem nim zachwycony. Pozdrawiam serdecznie!
No to imprezy były solidne. Tylko pozazdrościć, choć tego kogoś nie zazdroszczę. Czy to dobre wzmacniacze - nie umiem powiedzieć. Ja to traktuję tak - były więc warto ratować. Sporo osób ma z nimi miłe wspomnienia. Pozdrawiam sedecznie.
@@ZPDU do polskich sprzętów nie podchodzę sentymentalnie, zawsze chodzi mi o jak najlepszą jakość dźwięku i wierność odtwarzania nagrań a nasze rodzime sprzęty z tego nie słynęły. Mam natomiast duży szacunek do zabytków i historii, dlatego bardzo lubię Twój kanał bo za wszelką cenę pragniesz przywrócić naszym polskim urządzeniom dawną świetność.
@@Marek_Bogdanowicz Rozumiem to że nie wszyscy muszą podchodzić tak jak ja. Jeśli chodzi o dźwięki to z tym moim zdaniem jest tak że każdy z nas odbiera to indywidualnie, jak zapachy kolory. Więc co to znaczy wiernie skoro i tak odbieramy to indywidualnie, a twórca słyszał inaczej. Staram się ratować nasze dziedzictwo, a brzmienie to dawne, stare mi się podoba. Mogę nawet napisać że to dawne psucie dźwięków mi odpowiada. :) Bardzo dziękuję za miły komentarz. Zapraszam do oglądania i komentowania. To miłe i budujące.
Miło czytać taki komentarz. Tylko i wyłącznie metodycznie i systematycznie kroczek po kroczku. Zawsze to zalecam. Robienie wszystkiego na raz czysto zaprowadzi w przysłowiowe krzaki. pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny.
Świetny filmik, wzmaczek po Twoim serwisie będzie jak z fabryki 👍 Widać dbałość o szczegóły poprawa KM i wymiana tych opornikow to już szacun👍 . Łapa w górę mistrzu 👍 ps. Ja kleopaterkę sobie robię TST już gotowa teraz na stole WST a na deser kolumienki 😉👍 Pozdrawiam.
Dziękuję Jacku. Och do mistrza to mi jeszcze daleko, ale brnę :) Fajnie że i u Ciebie coś się dzieje. Mam nadzieję że uda się ponownie spotkać. Zdrowia dla Ciebie i rodziny.
@@ZPDU Przyczyny uszkodzenia nie znam, ponieważ kiedyś na śmietniku znalazłem ten zestaw, a były to lata 90-te :) Po odpaleniu oczywiście kaseciak zwalniał, trzeba było wymienić gumkę, radio przestroić, ale działało, no i na wzmacniaczu tylko jedno wyjście działało Był nawet w naprawie u faceta który naprawiał telewizory, jeszcze te stare kineskopowce, ale też poległ. Z całej wieży został wzmacniacz, teraz gra na mono w warsztacie u rodziców.
Też taki wzmacniacz naprawiałem. Tutaj widzę jest ciężki pacjent. Dużo musiał przejść w życiu. Czekam na następną część filmu. Gratuluję dużej wiedzy i cierpliwości. Pozdrawiam serdecznie sąsiada.
Bardzo ciekawy odcinek i nieco odmienny do tego. Sam sprzęt choć miał swoje przejścia to jednak daleko mu od PW9013 który mnie czeka - zresztą widziałeś zdjęcia 🙂 Ciekawe co stało za usterką przedwzmacniacza - podejrzewam jakiś tranzystor, ale okaże się zapewne niedługo. Jak będę miał chwilę to muszę zadzwonić by ustalić parę drobiazgów. Pozdrawiam 🙂
Cześć Wojtku, słyszałem że w planie masz uratować dawcę. Co tu mówić jesteś specjalistą do spraw beznadziejnych. Zadzwoń śmiało, kontakt mamy. A przedwzmacniacz - no cały odcinek, ale już powiem - udało się. W najbliższą sobotę będzie. Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie.
Wiesz, że zawsze przedkładam sukces nad kosztami i nie jestem osobą która kalkuluje opłacalność a raczej dąży do przywrócenia pacjentowi funkcji życiowych. Pewne inwestycje już poczyniłem - dla pacjenta czeka już transformator który zamieni połamany egzemplarz i płytka preampu gramofonowego - jej w ogóle nie było. Do pełni sukcesu potrzeba jużtylko jednego czynnika - czasu 🙂
A w sobotę, no niestety znów nie będę mógł być obecny - akurat zaczynam nocną zmianę. Ale będę miał bynajmniej co oglądać w pracy - choć nieco później niź premiera.
@@chudytech Och tak z tym czasem to tak jest ze zawsze mało. A tchnienie wiosny już czuć. Na moim ranczo jest już EE więc będzie miło. Mam RADMORA do zrobienia. Cieszę się że mamy kontakt. Mam nadzieję że w końcu sobie dłoń uściśniemy. :)
Tester wykrył tranzystory jako tranzystor z diodą, bo są to tranzystory darlingtona - stąd też te duże wzmocnienie : ) ktoś naprawiając ten wzmacniacz słyszał dzwony, ale nie miał pojęcia w jakim kościele : ) swoją drogą układ detekcji napięcia stałego na wyjściu tak rzadko spotykany w innych wzmacniaczach zrzeszenia jest zbawienny w tym wzmacniaczu, naprawiając unitrowskie konstrukcje przez lata widywałem cuda - pojawiające się 6V na wyjściu niespodziewanie - znikające po włączeniu i wyłączeniu wzmacniacza, które pewnie podczas nocnego odsłuchu pozostawione samopas upiekłoby głośnik wysokotonowy np. - tutaj nie ma żadnych obaw, mimo prostoty układu detekcji działa on bardzo niezawodnie i można sobie spokojnie tego wzmacniacza używać jako sprzęt do sypialni nawet do lepszych zestawów głośnikowych bez żadnych obaw - za kulturę pracy tego wzmacniacza (ciche załączanie, odporność na chwilowe zwarcie poprzez symetryczny ogranicznik prądowy, detekcje stałego) nie da się go nie lubić : )
Tak, aluminiowe co między nami mówiąc również były wadą. Aluminium/amelinium :) trudno pomalować. Za to jest dość trwałe. Pozdrawiam serdecznie, bo rozumiem że film się podobał.
@@ZPDU Film bardzo mi się podobał i sporo z niego wyniosłem. Wiedza z niego zdobyta przydała mi się przy małym remoncie końcówki mocy Technics SE 9060. Remont się udał i sprzęt zagrał od "strzała" :) Czekam na drugą część o PW 9010. Ciekawi mnie co w przedwzmacniaczu generuje te szpilki w sygnale. Bardzo podobny problem miałem w PW 8040, usterki nie naprawiłem ale z tego co wiem to obecny właściciel naprawił i to.
@@dominikmichalczak4941 Miło mi. Oznacza że te filmy mają jakiś sens i że się przydają. To cieszy. Już za chwilę - w najbliższą sobotę będzie II odcinek. Będą to zmagania z przedwzmacniaczem. Mogę tylko napisać - udało się :) Zapraszam serdecznie.
Och, kupić oryginały to loteria. to co proponuję to odpuścić sobie alleg... i szukać w zagranicznych sklepach. Najlepiej za oceanem. Straszne jest to co robią z malowankami. To zwykłe oszustwo i powinno być zwyczajnie karane. Jest wiele filmów jak to rozpoznawać, natomiast polecam z odzysku. Nie ma rady, lub z za oceanu - Tanio nie będzie, dlatego też i naprawa tania nie będzie :(
Jestem na etapie renowacji PW7020. Kupiłem BD911/12 w lokalnym sklepie elektronicznym, gdzie sprzedawca twierdził że są to oryginały. Oczywiście po zamontowaniu odrazu wybuchły upalając drugie tyle elementów wzmacniacza.... (BD139/140 najprawdopodobniej też podróbki) Postanowiłem zamówić przez TME i przyszły najprawdopodobniej oryginały - struktura krzemowa jest o wiele większa niż w podróbkę. Dla zainteresowanych, ku przestrodze: drive.google.com/file/d/1ZUYTnlMIo0urRw_lkLGgw1X2Sa20wZsl/view?usp=drivesdk
@@maciejsierzega Proszę pozdrowić i zapomnieć o lokalnym sklepie. Skoro tak się wpisują w proceder oszustwa to nie ma co z nimi rozmawiać. Czy w TME będą oryginały?? Oby. No tak to już jest że coraz trudniej znaleźć dobry odpowiednik. Pal licho oryginał, ale Chiny zalały rynek malowankami. Pozdrawiam serdecznie.
@@ZPDU Końcówka daje prąd, na wyjściu głośnikowm, jak trę kablami o styki wyjścia, to w głośniku słychać charakterystyczny dźwięk. Jak podłącze chinc pod te wejście, gdzie nie ma sygnału, to gra ten kanał, który jest sprawny, ale dźwięk jest cichy i przesterowany, bez bass'u.
@@bimmer8061 "Trę kablami o styki wyjścia" Och cóż to za pomiarowa metoda? "Daje prąd"? No raczej napięcie. Stałego napięcia na wyjściu być nie powinno - to niszczące dla głośników. Jak nie ma sygnału to nic nie będzie słychać. Trochę nie rozumiem, może dlatego tak chaotycznie odpowiadam. Na filmie pokazuję metodykę naprawy. Zaczynamy od zasilania, później tranzystory w końcówce mocy, sterujące od kompensacji temperatury, para różnicowa itd. Będzie dobrze, ale po kolei.
@@bimmer8061 To taki sobie pomysł podłączać głośniki pod końcówkę mocy podczas pracy. A dotykanie/szorowanie przewodem uważam za niezbyt rozsądne. W przypadku niektórych konstrukcji (szczególnie lampowych) można w ten sposób zdrowo narozrabiać. Nowe wzmacniacze mają już zabezpieczenia przed zwarciem i innymi działaniami ale nie wszystkie. Zalecam ostrożność i wstrzemięźliwość w tym względzie.
Widać po choćby wytartym volume i to w konkretnym miejscu, że ktoś nim dużo i głośno grał. Z tych paneli farba nie zlazi tak łatwo. To nie srebrna diora czy radmor że tam połowa napisów to nie istnieje.
Oj tak. Też mi się wydaje ze go nie oszczędzano. Dawał gdzieś czadu solidne. Zgadzam się że te panela to słabość tych konstrukcji. Pozdrawiam serdecznie.
ha ha ha. Brawo i gratulacje za czujność. To jest oczywiście przejęzyczenie i dowód na to że wcale łatwo nie jest naprawiać i opowiadać. Pozdrawiam serdecznie.
Grzegorzu, Świetnie się ogląda. Tak Trzymaj !
Cześć Marcinie. Jest mi niezmiernie miło że mnie odwiedziłeś i dziękuję za komentarz.
Pozdrawiam serdecznie.
Witajcie. Zapraszam na kolejny odcinek.
Będzie o wzmacniaczu. Och działo się.
Był serwisowany więc było wspaniale :)
Podziwiam ten spokój przy naprawie w elektronice, może okazać się śmieszne ale pierwszy raz widzę ten model wzmacniacza, pozdrawiam serdecznie.
Bardzo dziękuję. Przyznam się że ja też pierwszy raz widziałem.
Pierwszy raz widziałem również jak bardzo można namieszać :)
@@ZPDU Namieszać to jedno, namieszać w serwisówkach to drugie :) tak samo np schemat do zk 140 lampowego są dwa różne schematy ,jeden pokazuje inną wartość rezystora a drugi schemat pokazuje taką wartość jaka faktycznie jest na płycie głównej :)i weź tu bądź mądry i pisz wiersze :)
@@koniki_Lukasza Błędów ogrom. Do serwisówek były dostarczane erraty/poprawki. My ich niestety nie mamy.
Też czasami się złoszczę na te błędy, no ale co robić.
Za kawalera miałem bliźniaczy PW9013. Na imprezie kolega wylał na niego piwo bo stwierdził, że się chyba przegrzewa i trzeba go schłodzić. Po umyciu i wysuszeniu działał dalej :). Komuś go pożyczyłem i ślad po nim zaginął, jak to w kawalerce 😉. Jednak nie byłem nim zachwycony. Pozdrawiam serdecznie!
No to imprezy były solidne. Tylko pozazdrościć, choć tego kogoś nie zazdroszczę.
Czy to dobre wzmacniacze - nie umiem powiedzieć. Ja to traktuję tak - były więc warto ratować. Sporo osób ma z nimi miłe wspomnienia.
Pozdrawiam sedecznie.
@@ZPDU do polskich sprzętów nie podchodzę sentymentalnie, zawsze chodzi mi o jak najlepszą jakość dźwięku i wierność odtwarzania nagrań a nasze rodzime sprzęty z tego nie słynęły. Mam natomiast duży szacunek do zabytków i historii, dlatego bardzo lubię Twój kanał bo za wszelką cenę pragniesz przywrócić naszym polskim urządzeniom dawną świetność.
@@Marek_Bogdanowicz Rozumiem to że nie wszyscy muszą podchodzić tak jak ja.
Jeśli chodzi o dźwięki to z tym moim zdaniem jest tak że każdy z nas odbiera to indywidualnie, jak zapachy kolory. Więc co to znaczy wiernie skoro i tak odbieramy to indywidualnie, a twórca słyszał inaczej. Staram się ratować nasze dziedzictwo, a brzmienie to dawne, stare mi się podoba. Mogę nawet napisać że to dawne psucie dźwięków mi odpowiada. :)
Bardzo dziękuję za miły komentarz. Zapraszam do oglądania i komentowania. To miłe i budujące.
O rany, ale masa roboty ! Jednak miło patrzeć na systematyczną, konsekwentną drogę:)) Gratuluję - bardzo pouczający przypadek.
Miło czytać taki komentarz. Tylko i wyłącznie metodycznie i systematycznie kroczek po kroczku. Zawsze to zalecam. Robienie wszystkiego na raz czysto zaprowadzi w przysłowiowe krzaki.
pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny.
Świetny filmik, wzmaczek po Twoim serwisie będzie jak z fabryki 👍 Widać dbałość o szczegóły poprawa KM i wymiana tych opornikow to już szacun👍 . Łapa w górę mistrzu 👍 ps. Ja kleopaterkę sobie robię TST już gotowa teraz na stole WST a na deser kolumienki 😉👍
Pozdrawiam.
Dziękuję Jacku. Och do mistrza to mi jeszcze daleko, ale brnę :)
Fajnie że i u Ciebie coś się dzieje.
Mam nadzieję że uda się ponownie spotkać.
Zdrowia dla Ciebie i rodziny.
Miałem podobny z zestawu wieży ZM-3000, grał na jednym głośniku, ale dźwięk super :)
A dlaczego tak? Warto naprawić, poprawić, sprawdzić. :)
@@ZPDU Przyczyny uszkodzenia nie znam, ponieważ kiedyś na śmietniku znalazłem ten zestaw, a były to lata 90-te :) Po odpaleniu oczywiście kaseciak zwalniał, trzeba było wymienić gumkę, radio przestroić, ale działało, no i na wzmacniaczu tylko jedno wyjście działało Był nawet w naprawie u faceta który naprawiał telewizory, jeszcze te stare kineskopowce, ale też poległ. Z całej wieży został wzmacniacz, teraz gra na mono w warsztacie u rodziców.
@@RetroElektron To nie oznacza że nie da się naprawić.
Ten na filmie również był na "warsztacie" :)
@@ZPDU Widziałem takie same egzemplarze na kanale, też obejrzę co to za skarby 🙂
Też taki wzmacniacz naprawiałem. Tutaj widzę jest ciężki pacjent. Dużo musiał przejść w życiu. Czekam na następną część filmu. Gratuluję dużej wiedzy i cierpliwości. Pozdrawiam serdecznie sąsiada.
Dziękuję. Chyba bardziej cierpliwości :)
Zapraszam na kolejny odcinek
Bardzo ciekawy odcinek i nieco odmienny do tego. Sam sprzęt choć miał swoje przejścia to jednak daleko mu od PW9013 który mnie czeka - zresztą widziałeś zdjęcia 🙂 Ciekawe co stało za usterką przedwzmacniacza - podejrzewam jakiś tranzystor, ale okaże się zapewne niedługo. Jak będę miał chwilę to muszę zadzwonić by ustalić parę drobiazgów. Pozdrawiam 🙂
Cześć Wojtku, słyszałem że w planie masz uratować dawcę. Co tu mówić jesteś specjalistą do spraw beznadziejnych.
Zadzwoń śmiało, kontakt mamy.
A przedwzmacniacz - no cały odcinek, ale już powiem - udało się. W najbliższą sobotę będzie.
Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie.
Wiesz, że zawsze przedkładam sukces nad kosztami i nie jestem osobą która kalkuluje opłacalność a raczej dąży do przywrócenia pacjentowi funkcji życiowych. Pewne inwestycje już poczyniłem - dla pacjenta czeka już transformator który zamieni połamany egzemplarz i płytka preampu gramofonowego - jej w ogóle nie było. Do pełni sukcesu potrzeba jużtylko jednego czynnika - czasu 🙂
A w sobotę, no niestety znów nie będę mógł być obecny - akurat zaczynam nocną zmianę. Ale będę miał bynajmniej co oglądać w pracy - choć nieco później niź premiera.
@@chudytech Och tak z tym czasem to tak jest ze zawsze mało. A tchnienie wiosny już czuć.
Na moim ranczo jest już EE więc będzie miło.
Mam RADMORA do zrobienia.
Cieszę się że mamy kontakt. Mam nadzieję że w końcu sobie dłoń uściśniemy. :)
Tester wykrył tranzystory jako tranzystor z diodą, bo są to tranzystory darlingtona - stąd też te duże wzmocnienie : ) ktoś naprawiając ten wzmacniacz słyszał dzwony, ale nie miał pojęcia w jakim kościele : ) swoją drogą układ detekcji napięcia stałego na wyjściu tak rzadko spotykany w innych wzmacniaczach zrzeszenia jest zbawienny w tym wzmacniaczu, naprawiając unitrowskie konstrukcje przez lata widywałem cuda - pojawiające się 6V na wyjściu niespodziewanie - znikające po włączeniu i wyłączeniu wzmacniacza, które pewnie podczas nocnego odsłuchu pozostawione samopas upiekłoby głośnik wysokotonowy np. - tutaj nie ma żadnych obaw, mimo prostoty układu detekcji działa on bardzo niezawodnie i można sobie spokojnie tego wzmacniacza używać jako sprzęt do sypialni nawet do lepszych zestawów głośnikowych bez żadnych obaw - za kulturę pracy tego wzmacniacza (ciche załączanie, odporność na chwilowe zwarcie poprzez symetryczny ogranicznik prądowy, detekcje stałego) nie da się go nie lubić : )
Tak, nie da się nie lubić bo jest już po modyfikacjach. Dziękuję za odwiedziny i komenarz.
Zawszy myślałem że czarne panele w PW 9010 były plastikowe. A tu proszę full opcja aluminium 😀
Tak, aluminiowe co między nami mówiąc również były wadą.
Aluminium/amelinium :) trudno pomalować. Za to jest dość trwałe.
Pozdrawiam serdecznie, bo rozumiem że film się podobał.
@@ZPDU Film bardzo mi się podobał i sporo z niego wyniosłem. Wiedza z niego zdobyta przydała mi się przy małym remoncie końcówki mocy Technics SE 9060. Remont się udał i sprzęt zagrał od "strzała" :)
Czekam na drugą część o PW 9010. Ciekawi mnie co w przedwzmacniaczu generuje te szpilki w sygnale. Bardzo podobny problem miałem w PW 8040, usterki nie naprawiłem ale z tego co wiem to obecny właściciel naprawił i to.
@@dominikmichalczak4941 Miło mi. Oznacza że te filmy mają jakiś sens i że się przydają. To cieszy.
Już za chwilę - w najbliższą sobotę będzie II odcinek. Będą to zmagania z przedwzmacniaczem.
Mogę tylko napisać - udało się :)
Zapraszam serdecznie.
No to czekamy na cz.2
zapraszam serdecznie. Mam nadzieję że będzie się równie bardzo podobała jak pierwsza.
Witam Panie kolego
Również witam, zapraszam do komentowania - nawet dłuższego i na premiery. Możemy wówczas porozmawiać on-line nie tylko o filmie.
Pomyślności życzę.
Ten wzmacniacz jest strasznie trudny w serwisowaniu, ale za to odwdzięcza się świetnym brzmieniem, jeden z lepszych wzmacniaczy Unitry.
Trudny do serwisowania? Dlaczego?
Ja tak nie uważam, natomiast brzmi wspaniale. Pozdrawiam serdecznie.
Dobry ;)
Cześć. Dobry to będzie po drugim odcinku :)
@@ZPDU a robisz moda do pw9013 ?
@@liseu Modyfikacja już była. SPrawdziłem tylko czy w całości.
Okazało się że tak, była zrobiona poprawnie.
gdzie dorwałeś 2N końcówki mocy ciężko ich dostać orginały raczej teraz BD911, bd912 które sa podróbkami w większości
Och, kupić oryginały to loteria. to co proponuję to odpuścić sobie alleg... i szukać w zagranicznych sklepach. Najlepiej za oceanem.
Straszne jest to co robią z malowankami. To zwykłe oszustwo i powinno być zwyczajnie karane.
Jest wiele filmów jak to rozpoznawać, natomiast polecam z odzysku. Nie ma rady, lub z za oceanu - Tanio nie będzie, dlatego też i naprawa tania nie będzie :(
Jestem na etapie renowacji PW7020.
Kupiłem BD911/12 w lokalnym sklepie elektronicznym, gdzie sprzedawca twierdził że są to oryginały.
Oczywiście po zamontowaniu odrazu wybuchły upalając drugie tyle elementów wzmacniacza.... (BD139/140 najprawdopodobniej też podróbki)
Postanowiłem zamówić przez TME i przyszły najprawdopodobniej oryginały - struktura krzemowa jest o wiele większa niż w podróbkę.
Dla zainteresowanych, ku przestrodze:
drive.google.com/file/d/1ZUYTnlMIo0urRw_lkLGgw1X2Sa20wZsl/view?usp=drivesdk
@@maciejsierzega Proszę pozdrowić i zapomnieć o lokalnym sklepie. Skoro tak się wpisują w proceder oszustwa to nie ma co z nimi rozmawiać. Czy w TME będą oryginały?? Oby.
No tak to już jest że coraz trudniej znaleźć dobry odpowiednik. Pal licho oryginał, ale Chiny zalały rynek malowankami.
Pozdrawiam serdecznie.
U mnie jeden kanał nie gra. ale to chyba musi być problem z przedwzmacniaczem
Proponuję sprawdzić metodycznie. Na początek końcówka mocy, później przedwzmacniacz.
@@ZPDU Końcówka daje prąd, na wyjściu głośnikowm, jak trę kablami o styki wyjścia, to w głośniku słychać charakterystyczny dźwięk. Jak podłącze chinc pod te wejście, gdzie nie ma sygnału, to gra ten kanał, który jest sprawny, ale dźwięk jest cichy i przesterowany, bez bass'u.
@@bimmer8061 "Trę kablami o styki wyjścia" Och cóż to za pomiarowa metoda? "Daje prąd"? No raczej napięcie.
Stałego napięcia na wyjściu być nie powinno - to niszczące dla głośników.
Jak nie ma sygnału to nic nie będzie słychać. Trochę nie rozumiem, może dlatego tak chaotycznie odpowiadam.
Na filmie pokazuję metodykę naprawy. Zaczynamy od zasilania, później tranzystory w końcówce mocy, sterujące od kompensacji temperatury, para różnicowa itd. Będzie dobrze, ale po kolei.
@@ZPDU żadnego napięcia stałego na wyjściu nie ma, jak byś sygnał na głosnik puszczał i kablem dotykał wyjście z wzmacniacza.
@@bimmer8061 To taki sobie pomysł podłączać głośniki pod końcówkę mocy podczas pracy. A dotykanie/szorowanie przewodem uważam za niezbyt rozsądne. W przypadku niektórych konstrukcji (szczególnie lampowych) można w ten sposób zdrowo narozrabiać.
Nowe wzmacniacze mają już zabezpieczenia przed zwarciem i innymi działaniami ale nie wszystkie.
Zalecam ostrożność i wstrzemięźliwość w tym względzie.
Widać po choćby wytartym volume i to w konkretnym miejscu, że ktoś nim dużo i głośno grał. Z tych paneli farba nie zlazi tak łatwo. To nie srebrna diora czy radmor że tam połowa napisów to nie istnieje.
Oj tak. Też mi się wydaje ze go nie oszczędzano. Dawał gdzieś czadu solidne.
Zgadzam się że te panela to słabość tych konstrukcji.
Pozdrawiam serdecznie.
20:48 .....100 watowy 8 ohmowy kondensator ? co to jest ???? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
ha ha ha. Brawo i gratulacje za czujność. To jest oczywiście przejęzyczenie i dowód na to że wcale łatwo nie jest naprawiać i opowiadać.
Pozdrawiam serdecznie.
nic sie nie stalo....jest wszystko ok@@ZPDU
Odsłuchałem raz jeszcze. No jak słychać stosuję specjalizowane kondensatory dużej mocy z określoną rezystancją. Ha ha ha - żarcik taki.
Nie dbają ludziska o te sprzęty
Ludziska może dbają, aczkolwiek serwisanci bywają z fantazją.
Cóż - serwisowany sprzęt z epoki, potrafi dostarczyć emocji :)