Відновлення громад: що і як планувати

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 1 ก.พ. 2023
  • Повномасштабна війна спричинила суттєві руйнування і втрати у багатьох містах і селах України. Громади зіштовхнулися з потребою не лише фізичного відновлення, але й оновлення пріоритетів свого розвитку в нових умовах. Водночас координація різних процесів і залучення допомоги вимагають належного планування із залученням ключових стейкхолдерів.
    В нових умовах держава встановлює і готує нові законодавчі регулювання і рекомендації, які створюють рамку для планування відновлення. З іншого боку, змін зазнають також документи, які загалом регулюють стратегічне планування, розробку містобудівної документації і будівництво, а також громадянську участь у цих процесах.
    2 лютого, з 14:00 до 16:00 за київським часом відбувся воркшоп про законодавчу рамку та підходи до планування відновлення громад. Під час події обговорили про нововведення, які стосуються стратегічного планування, відновлення і містобудівної документації; місце формальних і неформальних практик залучення у плануванні відновлення; можливості та виклики, з якими стикаються громади, які розробляють стратегії відновлення; а також уроки закордонного досвіду відновлення на прикладі Берліну і Сараєво.
    Ця подія продовжує серію воркшопів про партисипацію в громадах у контексті створення місцевих програм відновлення. Її організовано за підтримки Європейського Союзу і його держав-членів Німеччини, Швеції, Польщі, Данії, Естонії та Словенії через Програму «U-LEAD з Європою». Зміст події є виключною відповідальністю аналітичного центру Cedos та не може жодним чином сприйматися як такий, що відображає погляди Програми «U-LEAD з Європою», уряду України, Європейського Союзу і його держав-членів Німеччини, Швеції, Польщі, Данії, Естонії та Словенії.

ความคิดเห็น • 2

  • @polinahorodyska
    @polinahorodyska ปีที่แล้ว +1

    дякую за вашу роботу

  • @user-jg4pi8dr6q
    @user-jg4pi8dr6q ปีที่แล้ว +1

    Дуже цікаво послухати.
    Рекомендую главам громад під час розповіді свого територіального місцеположення показувати на слайдах карти та ситуаційні плани. Так легше сприймати інформацію масовому глядачу.