Pokalbis su Linu Kojala apie Ukrainos taikos aukščiausiojo lygio susitikimą

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 30 ก.ย. 2024
  • Ukrainą palaiko tarptautinė bendruomenė, o Rusija nėra pasirengusi realioms deryboms. Taip Šveicarijoje pasibaigusį tarptautinį Ukrainos taikos aukščiausiojo lygio susitikimą vertina politologas, Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala.
    Jo nuomone, Ukraina užsitikrino tarptautinės bendruomenės paramą ir sieks, kad antrasis susitikimas įvyktų kuo greičiau - ne po metų, o po kelių mėnesių. Tuo metu Rusija savo viešais pareiškimais dar kartą pademonstravo nenorą karinį konfliktą spręsti derybomis.
    L. Kojalą kalbina žurnalistas Vytautas Markevičius.
    Politologo teigimu, iš susitikimo Šveicarijoje siunčiama žinia, kad Ukrainą palaiko tarptautinė bendruomenė. Ir nors susitikime nedalyvavo visų pasaulio valstybių atstovai, vis dėlto atvykusiųjų skaičius buvo ženklus - priimti 57 šalių vyriausybių vadovai, aukščiausio rango pareigūnai. „Ir tai svarbi politine prasme atrama Ukrainai. Svarbi atrama jos ateities procesams. Nes akivaizdu, kad vienu ar kitu metu, tikėtina, gali prasidėti derybos su agresoriumi Kremliumi ir tai bus galimybė Ukrainai sugrįžti, prisiminti šį susitikimą, referuoti jo deklaraciją ir teigti, jog principai, kurie yra joje išdėstyti, turi būti derybų su agresoriumi vienas iš pagrindinių atskaitos taškų“, - sako L. Kojala.
    Jis pabrėžė, kad Rusijos pastangos paskutinę akimirką sumenkinti taikos susitikimą nedavė rezultato. Jos tik dar kartą atskleidė, kad Kremlius šiandien nėra pasirengęs realioms deryboms ir viso labo reikalauja visiškos Ukrainos kapituliacijos. Tą labai aiškiai iliustravo jo iškeltos sąlygos, tarp kurių - keturių Ukrainos regionų atsisakymas, taip pat atsisakymas siekti narystės NATO, reikalavimas nutraukti šiuo metu taikomas sankcijas Rusijai.
    „Visa tai tiesiog yra reikalavimas, kad Ukraina nustotų gintis ir patenkintų agresoriaus norus. Aš manau, kad atitinkamai susitikime į tai reagavo Italijos premjerė ir kiti valstybių vadovai bei atstovai“, - tvirtina Rytų Europos studijų centro vadovas.
    Kur svarbus priimtas bendras šalių, dalyvavusių susitikime, komunikatas ir kas jame sakoma? „Komunikatas yra svarbus dokumentas. Jį pasirašė daugiau nei 80-ies šalių atstovai, ir jie yra reikšmingi Ukrainai, kuri nenori net svarstyti savo šalies teritorijos atsisakymo.
    kuo buvo svarbus šis pirmasis Ukrainos taikos susitikimas, surengtas Šveicarijoje?
    Pirmiausia tuo, kad čia buvo išreikštas palaikymas Ukrainai, įskaitant ir tas šalis, kurios nėra tradicinės Ukrainos rėmėjos.
    Antras aspektas, kurį bent jau matėme, - šalių, kurios nepasirašė galutinės deklaracijos, įsitraukimas į tarptautinį procesą. Ir trečias aspektas - tai dokumentas, galutinis komunikatas, kuris išliks istorijoje, praktiškas ir naudingas Ukrainai ateityje. Kai, tikėtina, prasidės vienokios ar kitokios derybos su Kremliumi, Ukraina galės parodyti šį komunikatą ir jame išdėstytus principus“, - sako L. Kojala.
    Daugiau: www.bernardina....

ความคิดเห็น •