Uwielbiam takie materiały! Oprócz suchej teorii i schematów jest praktyczna demonstracja zastosowania i działania na wielu przykładach. Oby jak najwięcej takich filmów na polskim TH-cam. Powinieneś prowadzić zajęcia dla studentów na uczelni. Taki nauczyciel to skarb. :)
To kolejny odcinek EP, który oglądałem...Jestem pod dużym wrażeniem. Masz dużą wiedzę i ogromny talent dydaktyczny. Nauczyciele w szkołach powinni uczyć się od Ciebie jak przekazywać wiedzę. Tak trzymać.
Ten kanał jest genialny! Myślę że moglibyśmy autora jakoś wspomóc wspólnie finansowo! Jakby założył konto na jakiś paypallu, każdy by wysłał po smsie czy nawet przelew na parę zł - paręnaście osób i zawsze trochę jest ;) Swoją drogą, bardzo chętnie zobaczyłbym w przyszłości jak działa dokładnie spawarka - niby wiadomo że transformatory itd ale spawarki inwertorowe to magia, super jeśli by się pojawiło coś z tych rzeczy. Tematem który też jest ciekawy to elektronika samochodowa, różnego rodzaju układy. Jestem młodym człowiekiem uczęszczającym do technikum i dopiero to zgłębiam a nigdzie nie mam tego tak poukładanego jak tutaj - miło było by gdyby autor zgłębił te tematy w filmikach :) Na pewno te tematy spowodowałyby wzrost zainteresowania kanału. Pozdrawiam serdecznie i mam taką cichą nadzieję że autor coś mi odpiszę na ten komentarz.
FuriousMatthew Spawarka inwertorowa działa podobnie do zasilacza impulsowego, o którym oczywiście ukaże się odcinek jak omówię wszystkie elementy i podukłady, które w nim działają ;)
ElektroPrzewodniku, kawał świetnej roboty. Jestem studentem drugiego roku elektrotechniki i aż wstyd się przyznać dopiero oglądając Twoje filmy zaczynam rozumieć rzeczy, o których uczę się już od dłuższego czasu ^^ Bardzo chciałbym u Ciebie zobaczyć przykład budowania jakiegoś prostego układu z czujnikiem ruchu, fotokomórki... Pozdrawiam :)
Oby tak dalej. Życzę Ci abyś miał czas dla nas widzów minimum do wieku emerytalnego bo technologia idzie do przodu, tematów jest mnóstwo i być może dzięki Tobie ktoś wymyśli coś co zmieni świat elektroniki bo POLAK POTRAFI ;) Pozdrawiam
Materiał bardzo ciekawy i przydatny, zmiana na wielki plus, czekam na kolejne odcinki. Chętnie bym obejrzał odcinek o podstawach posługiwania się oscyloskopem, jaki byłby dobry na start. Często posługujesz się generatorem przebiegu prostokątnego - może odcinek, jak zrobić taki generator na NE555 lub bramkach?
Ci powiem że jakby w technikach i liceach tak wyglądały lekcje to mieli byśmy dużo dużo więcej młodych ludzi zarażonych bakcylem elektroniki :) pomijam juz tutaj sam fakt ( który dla mnie jest idiotyzmem) że gdy byłem jeszcze uczniem technikum rok temu, miałem więcej godzin tygodniowo takiej religii niż godzin fizyki. Ciężko sie nie zgodzić że to głownie na fizyce opiera się nasza obecna technologia a przynajmniej juz w takich "technikach informatycznych" powinni zwiększyc wymiar godzinowy takich też lekcji . Cóż- polski system edukacji ^.^
Tak powinny wyglądać lekcje w technikum :) rzeczowe i praktyczne, a człowiek ma po tym jakieś pojęcie czym są te elementy elektroniczne. Nie jestem pewien, ale chyba nie wspomniałeś o reaktacji cewki, może to być istotne dla młodych elektroników. Fajny film.
No nie wspomniał i bardzo dobrze zrobił, bo on tłumaczy Ci przypadek ogólny dla dowolnego przebiegu prądu, zaś reaktancja ma zastosowanie przy przebiegu sinusoidalnym masz XL=2*pi*f*L przy przebiegach dowolnych musiałbyś rozwiązywać proste (ale różniczkowe równanie: U(t)=L*di/dt) rozwiązując to równanie otrzymujesz przebieg napięcia na cewce... Wzór na reaktancję wynika z rozwiązania tego równania dla prądu i=imax*sin(2*pi*f*t)... Ale takie coś może być nieco trudne dla przeciętnego widza. Dla normalnego człowieka zainteresowanego cewką wystarczy wiedzieć, że idealna cewka przeciwstawia się zmianom prądu w obwodzie i całkuje prąd tzn z prostokąta robi trójkąt podczas gdy kondensator całkuje napięcie (przeciwstawia się zmianom napięcia)
Czy piszczenie/bzyczenie cewek w sprzętach elektronicznych typu karta graficzna konsola wplywa na szybsze Zużycie sprzętu czy coś co może popsuć nie wiem spalić sprzęt ?
też miałem zamiar kupić miernik unit-t no ale znalazłem miernik neo i był dla mnie lepszy, mam za to kable unit-t z których jestem zadowolony. Dobra firma
Uściślając, cewka reaguje na zmianę prądu, a nie napięcia, jak to zostało powiedziane na filmie, choć fakt, że żeby popłynął prąd, musi być podane napięcie, jednak to nie zmiana napięcia wywołuje "coś" w cewce, tylko zmiana prądu - ot taki szczególik.
potrzebuję dobrać odpowiednią cewkę do 19W 6V diody LED, wychodzi ok 3A max poboru prądu, bardzo proszę o jakąś wskazówkę jaka powinna być odpowiednia cewka do takiej diody, zasilanie układu z 2 ogniw 3,7V
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć pewną kwestię związaną z dzwonkiem do drzwi? Ponieważ w naszych domach są one zasilane napięciem przemiennym. Dlaczego ich rdzeń nie porusza się cyklicznie zgodnie z częstotliwością napięcia (tak jak głośnik), a jest wypychany w jedną stronę?
heh, dokłaldnie o tym samym pomyślałem i szukałem takiego komentarza :) wydaje mi się, żę napięcie jest zbyt niskie by się przebić przez skórę, ale właśnie nie jestem na 100% pewien
Nadal nie rozumiem tej numeracji, oglądam ten odcinek kolejny z playlisty "Podstawy" a tu nagle pojawia się Andruino... i w takim razie jak to oglądać, całą playlistę podstawy czy filmy ze wszystkich playlist wg numeracji (tutaj 37 film)?
Super ceweczki ^^ Mam pytanie ElektroPrzewodniku, wiadomo że zasilaczu komputerowym są cewki, w niektórych zasilaczach pod obciążeniem cewki zaczynają piszczeć (syczeć, brzęczeć). I czy to prawda że jak się je za silikonuje to one przestaną piszczeć, czy to prawda? Czy wiadomo Ci coś na ten temat ?
Nie prawda, będą piszczeć bo działają na wysokich częstotliwościach ;) I tak jak buzzer / głośnik potrafią generować dźwięki, pokazałem to tworząc głośnik ;)
Niekoniecznie... Mogą przestać piszczeć, one piszczą bo pole magnetyczne pobudza uzwojenia i rdzeń do drgań. Jeśli zalejesz cewki czymś o dużym tłumieniu mechanicznym to możliwe, że drgania będą na tyle osłabione, że niesłyszalne.
przepływ prądu przez cewkę powoduje powstanie pola magnetycznego, jego zanik powoduje powstanie napięcia indukcyjności, więc wszystkie zastosowania "magnetyczne" mogą działać dla prądu stałego.
Material fajny, ale brakuje przykladu - np dobranie uzwojen pod generator 1kv - chodz bylby to pewnie osobny odcinek... Moim zdaniem warto cos takiego przeprowadzic na "zywym" przykladzie pod np mini wiatrak 1kv czy cos podobnego.
Skoro wcześniej prąd płynął ze źródła do kondensatora to przy rozładowywaniu wypływa z kondensatora do obciążenia. Chyba logiczne, że w drugą stronę skoro się rozładowuje?
Andrzej Podgórski W polsce są te problemy, że aż tyle sie nie zarabia co by sie chciało zrobić i pokazać. Bardzo mi sie podobał ostatni film Sci-funa z Czarnobyla i wyobrażam sobie ile go kosztowała ta podróż, w tym także przygotowań i oczywiście urlop z pracy. Tak samo jest z elektroniką, jeśli chcemy coś budować, tak jak Krzysztof Kruszka z portalu Moje laboratorium, musimy inwestować w to czas i pieniądze, a jeść i rachunki opłacać trzeba. Dlatego mam duży podziw do twórców tego typu kanałów, szczególnie, kiedy wykonują tą prace z takim przygotowaniem jak tu.
Radzio K Scifuna i AdBustera to nie kosztowało... Wszystko prawie załatwili sponsorzy, a im zostały drobne wydatki tj liczniki Geigera żeby się nie usmażyli itp... ElektroMaras bardzo często wrzuca (1-2 tygodniowo) filmiki i są o konkretnej tematyce (Arduino) więc się nikt nie zawiedzie jak czeka 2 tygodnie na odcinek z Arduino, a tu odcinek o kartoflu :p
Andrzej Podgórski Radzio K Tomson1105 Z wypuszczaniem odcinków częściej jest taki problem, iż jeden dzień zajmuje opracowanie merytoryczne odcinka, drugi dzień to testy i nagrywanie, trzeci to montaż i upload. Tydzień jak wiadomo ma 7 dni. Dodam, że jestem na studiach dziennych i mam też inne swoje obowiązki. A gdzie czas wolny? Co do zarobków z YT, w Polsce są one 3-4x niższe niż za granicą (Polskie firmy nie są przyzwyczajone do reklamowania swoich produktów w internecie). Prowadząc kanał edukacyjny gdzie nie ma setek tysięcy wyświetleń dziennie można zarobić około piwo dziennie. Tak więc w żaden sposób nie odzwierciedla to ilości pracy włożonej w nagrywanie filmów. Nie mówiąc już o utrzymywaniu się z YT. Jedyne na co można liczyć firmy sponsorujące oczywiście jeżeli widzowie nie stwierdzą, że ktoś "się sprzedał". Bo to od widzów bardzo dużo zależy jak kanał prosperuje. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają w mojej skromnej misji szerzenia wiedzy o elektronice ;)
Świetnie tłumaczysz. Niestety brak konsekwencji w porządku Twoich filmów rujnuje wszystko. Skąd bierze się arduino w tej playliście ! Brak porządku chronologicznego uniemożliwia takim początkującym jak ja połapanie wszystkiego. Jest to niestety kanał dla tych, którzy już zgłębili trochę temat. Niemniej dzięki za włożony wysiłek.
ostatnio robiąc wzmacniacz na kostce TDA2003 miałem taką dziwną sytuację. Ponieważ, iż jestem początkujący i łączyłem wszystko ze schematu plus cokolwiek żeby skalibrować mój wzmacniacz (ponieważ przy daniu potencjometru na około 50% głośnik zaczynał charczeć) dorzuciłem taką cewkę (całkiem sporą, nie pamiętam skąd ją wylutowałem) na +. Ku mojemu zdziwieniu po odłączeniu głośnika cewka zaczęła (co prawda ciche) wydawać z siebie muzykę O.o pytanie co zrobiłem nie tak skoro przez cewkę przechodziło tylko 12V napięcie, nie była ona podłączona do OUT-u wzmacniacza tylko do wejścia napięcia?? tak mogłem coś zewrzeć bo TDA lutowałem kabelkami a za płytkę służył mi kawałem tektury XD mimo wszystko jakim cudem cewka zaczęła mi grać ???
Panie ElektroPrzewodniku, robi Pan kawał dobrej roboty!
Uwielbiam takie materiały! Oprócz suchej teorii i schematów jest praktyczna demonstracja zastosowania i działania na wielu przykładach. Oby jak najwięcej takich filmów na polskim TH-cam. Powinieneś prowadzić zajęcia dla studentów na uczelni. Taki nauczyciel to skarb. :)
To kolejny odcinek EP, który oglądałem...Jestem pod dużym wrażeniem.
Masz dużą wiedzę i ogromny talent dydaktyczny. Nauczyciele w szkołach powinni uczyć się od Ciebie jak przekazywać wiedzę.
Tak trzymać.
Cześć V.
... Co to znaczy oy.. I X MB bh u
I VMn u,tyyu j gbt b b.
Bardzo gratuluję Panu wiedzy i umiejętności. Mam nadzieję, że doceniono Pana i ma Pan świetną pracę. Bardzo dziękuję, za ten naprawdę świetny film.
Wyjebisty w kosmos odcinek. Bardzo przydatne. Lepsza nauka niż w szkole.
Ten kanał jest genialny! Myślę że moglibyśmy autora jakoś wspomóc wspólnie finansowo! Jakby założył konto na jakiś paypallu, każdy by wysłał po smsie czy nawet przelew na parę zł - paręnaście osób i zawsze trochę jest ;) Swoją drogą, bardzo chętnie zobaczyłbym w przyszłości jak działa dokładnie spawarka - niby wiadomo że transformatory itd ale spawarki inwertorowe to magia, super jeśli by się pojawiło coś z tych rzeczy. Tematem który też jest ciekawy to elektronika samochodowa, różnego rodzaju układy. Jestem młodym człowiekiem uczęszczającym do technikum i dopiero to zgłębiam a nigdzie nie mam tego tak poukładanego jak tutaj - miło było by gdyby autor zgłębił te tematy w filmikach :) Na pewno te tematy spowodowałyby wzrost zainteresowania kanału. Pozdrawiam serdecznie i mam taką cichą nadzieję że autor coś mi odpiszę na ten komentarz.
Specjalnie dla Ciebie założyłem konto na PayPal :) elektroprzewodnik@gmail.com
A co myślisz o reszcie w sensie o moich pomysłach? :)
FuriousMatthew Spawarka inwertorowa działa podobnie do zasilacza impulsowego, o którym oczywiście ukaże się odcinek jak omówię wszystkie elementy i podukłady, które w nim działają ;)
Za jeden odcinek miesięcznie chcecie mu płacić ? Rozsądniejszym rozwiązaniem byłoby kupić sobie dobrą książkę. Pozdrawiam :)
ElektroPrzewodnik jestem na to za głupi - dlaczego prąd płynący przez cewkę na gwoździu Pana nie poraził? Dlatego że miał już uziemienie?
ElektroPrzewodniku, kawał świetnej roboty. Jestem studentem drugiego roku elektrotechniki i aż wstyd się przyznać dopiero oglądając Twoje filmy zaczynam rozumieć rzeczy, o których uczę się już od dłuższego czasu ^^
Bardzo chciałbym u Ciebie zobaczyć przykład budowania jakiegoś prostego układu z czujnikiem ruchu, fotokomórki...
Pozdrawiam :)
Super, bardzo brakowało odcinka o cewkach :)
Całkiem nowe oblicze! Wielki PLUS ;)
no długo czekałem na ten film, wielkie dzięki. Bardzo fajna nowa szata graficzna.
fajny nowy styl ;)
Prosiłem o cewki i dostałem! :).
Dziękuję! Bardzo dobry materiał!
Znakomity odcinek i ta nowa oprawa filmów :)
Wow fajny początek :D
Muszę powiedzieć, że wyrobiłeś się. Pierwsze odcinki były dosyć nudne, a teraz to bardzo ciekawie wszystko jest pokazane. Tak trzymaj.
Oby tak dalej. Życzę Ci abyś miał czas dla nas widzów minimum do wieku emerytalnego bo technologia idzie do przodu, tematów jest mnóstwo i być może dzięki Tobie ktoś wymyśli coś co zmieni świat elektroniki bo POLAK POTRAFI ;) Pozdrawiam
Dobra robota ;) fajnie wszystko pokazane :)
Widzę nowa jakość wchodzi. Fajnie :)
super pozdrawiam
Materiał bardzo ciekawy i przydatny, zmiana na wielki plus, czekam na kolejne odcinki. Chętnie bym obejrzał odcinek o podstawach posługiwania się oscyloskopem, jaki byłby dobry na start. Często posługujesz się generatorem przebiegu prostokątnego - może odcinek, jak zrobić taki generator na NE555 lub bramkach?
wielkie WOW! na końcu hehe ;)
WOW, Soo professional Intro :)
Ci powiem że jakby w technikach i liceach tak wyglądały lekcje to mieli byśmy dużo dużo więcej młodych ludzi zarażonych bakcylem elektroniki :)
pomijam juz tutaj sam fakt ( który dla mnie jest idiotyzmem) że gdy byłem jeszcze uczniem technikum rok temu, miałem więcej godzin tygodniowo takiej religii niż godzin fizyki. Ciężko sie nie zgodzić że to głownie na fizyce opiera się nasza obecna technologia a przynajmniej juz w takich "technikach informatycznych" powinni zwiększyc wymiar godzinowy takich też lekcji .
Cóż- polski system edukacji ^.^
Nie chcę się czepiać tylko po prosu mówię że chyba się przejęzyczył w minucie 4:38 bo powiedział rezystor a nie kondensator mały błąd ale jest
0:44 - Dławiki są nie tylko zielone.
A więc to tak wygląda prowadzący ElektroPrzewodnika :D
Wreszcie jest 1080p ! :D
Głośnik mnie rozwalił :)
Tak powinny wyglądać lekcje w technikum :) rzeczowe i praktyczne, a człowiek ma po tym jakieś pojęcie czym są te elementy elektroniczne.
Nie jestem pewien, ale chyba nie wspomniałeś o reaktacji cewki, może to być istotne dla młodych elektroników. Fajny film.
No nie wspomniał i bardzo dobrze zrobił, bo on tłumaczy Ci przypadek ogólny dla dowolnego przebiegu prądu, zaś reaktancja ma zastosowanie przy przebiegu sinusoidalnym masz XL=2*pi*f*L przy przebiegach dowolnych musiałbyś rozwiązywać proste (ale różniczkowe równanie: U(t)=L*di/dt) rozwiązując to równanie otrzymujesz przebieg napięcia na cewce... Wzór na reaktancję wynika z rozwiązania tego równania dla prądu i=imax*sin(2*pi*f*t)... Ale takie coś może być nieco trudne dla przeciętnego widza. Dla normalnego człowieka zainteresowanego cewką wystarczy wiedzieć, że idealna cewka przeciwstawia się zmianom prądu w obwodzie i całkuje prąd tzn z prostokąta robi trójkąt podczas gdy kondensator całkuje napięcie (przeciwstawia się zmianom napięcia)
12:33 niezły pun ;)
04.36 oczywiście chodziło o kondensator :p Pozdro spoko odcinek.
Dzięki za zwrócenie uwagi ;) Dodałem stosowną adnotację. Człowiek zestresowany myli się na prostych rzeczach ;)
Fajnie jakbyś pokazał jak zrobić wzmacniacz dźwieku w miare mocny.
Czy piszczenie/bzyczenie cewek w sprzętach elektronicznych typu karta graficzna konsola wplywa na szybsze Zużycie sprzętu czy coś co może popsuć nie wiem spalić sprzęt ?
Gdyby w szkole tak uczyli ;/
też miałem zamiar kupić miernik unit-t no ale znalazłem miernik neo i był dla mnie lepszy, mam za to kable unit-t z których jestem zadowolony. Dobra firma
Najlepszy głośnik jest na podstawie dysku twardego (igła ma cewkę).
6:54 mam identyczne śróbokręty (TESCO) :D
Uściślając, cewka reaguje na zmianę prądu, a nie napięcia, jak to zostało powiedziane na filmie, choć fakt, że żeby popłynął prąd, musi być podane napięcie, jednak to nie zmiana napięcia wywołuje "coś" w cewce, tylko zmiana prądu - ot taki szczególik.
potrzebuję dobrać odpowiednią cewkę do 19W 6V diody LED, wychodzi ok 3A max poboru prądu, bardzo proszę o jakąś wskazówkę jaka powinna być odpowiednia cewka do takiej diody, zasilanie układu z 2 ogniw 3,7V
Jeszcze wyjaśnij zastosowanie cewek w radiotechnice, np. w radiu z kondensatorem :)
W jakim programie robisz swoje schematy? :)
4:35 raczej kondensatora a nie rezystora, czy to ja już głupieje?
Oczywiście drut nawojowy. Jest on izolowany. Gdyby ktoś skręcił zwykły drut miedziany i dotknął go przy 2 amperach to może poczuć.
Skoro wpiąłeś się na kondensator odwrotnie niż chciałeś początkowo to czy przebieg napięcia na oscyloskopie nie powinien być odwrócony względem X?
+Przemysław Fąk Oscyloskop umożliwia obrócenie przebiegu właśnie dla takiego podłączenia mamy opcję "'invert"
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć pewną kwestię związaną z dzwonkiem do drzwi? Ponieważ w naszych domach są one zasilane napięciem przemiennym. Dlaczego ich rdzeń nie porusza się cyklicznie zgodnie z częstotliwością napięcia (tak jak głośnik), a jest wypychany w jedną stronę?
Dlaczego kiedy trzymałeś gwoźdź podłączony do prądu to prąd nie "kopał" ?
heh, dokłaldnie o tym samym pomyślałem i szukałem takiego komentarza :) wydaje mi się, żę napięcie jest zbyt niskie by się przebić przez skórę, ale właśnie nie jestem na 100% pewien
Ktoś Ci użył film na mutilbooku z techniki 6 klasy. Wina tego jest firma Grupa MAC S.A.
Nadal nie rozumiem tej numeracji, oglądam ten odcinek kolejny z playlisty "Podstawy" a tu nagle pojawia się Andruino... i w takim razie jak to oglądać, całą playlistę podstawy czy filmy ze wszystkich playlist wg numeracji (tutaj 37 film)?
Jak przyslac fale elektromagnetyczne ?
Ten drut do elektromagnesu to oczywiście drut nawojowy?
Tak, jest to drut nawojowy, który oczywiście posiada izolację w postaci farby emaliowej.
ElektroPrzewodnik Drut ten może być w tańszej wersji czyli emaliowany drut aluminiowy oraz w wersji droższej i też lepszej czyli miedziany drut
Super ceweczki ^^ Mam pytanie ElektroPrzewodniku, wiadomo że zasilaczu komputerowym są cewki, w niektórych zasilaczach pod obciążeniem cewki zaczynają piszczeć (syczeć, brzęczeć). I czy to prawda że jak się je za silikonuje to one przestaną piszczeć, czy to prawda? Czy wiadomo Ci coś na ten temat ?
Nie prawda, będą piszczeć bo działają na wysokich częstotliwościach ;) I tak jak buzzer / głośnik potrafią generować dźwięki, pokazałem to tworząc głośnik ;)
Niekoniecznie... Mogą przestać piszczeć, one piszczą bo pole magnetyczne pobudza uzwojenia i rdzeń do drgań. Jeśli zalejesz cewki czymś o dużym tłumieniu mechanicznym to możliwe, że drgania będą na tyle osłabione, że niesłyszalne.
dokładnie lechu .. coś słyszałem że ktoś zasilikonował cewki i nie piszczały ..
Skoro cewka dla prądu stałego jest rezostorem, to czemu doświadczenie z elektromagnesem się udało?
przepływ prądu przez cewkę powoduje powstanie pola magnetycznego, jego zanik powoduje powstanie napięcia indukcyjności, więc wszystkie zastosowania "magnetyczne" mogą działać dla prądu stałego.
I jak tam będzie jeszcze druga część (ciąg dalszy) o cewkach ?
a zamiast funkcji tone mozna by uzyc funkcji blink
Material fajny, ale brakuje przykladu - np dobranie uzwojen pod generator 1kv - chodz bylby to pewnie osobny odcinek... Moim zdaniem warto cos takiego przeprowadzic na "zywym" przykladzie pod np mini wiatrak 1kv czy cos podobnego.
myślałem że kontaktron to jakieś bardziej skomplikowane urządzenie... brzmi jak częśc statku kosmicznego a tu 2 blaszki :D
Może jakiś odcinek o generatorach wysokiego napięcia?☺
cewka zpozoru nie winnna a taka fajna :-)
4:38 Kondensatora
A jak zrobić prąd z "niczego"?
ElektroPrzewodnik Ale do FB to ty byś też mógł zrobić adnotacje :)
Niestety mój kanał nie ma takiej możliwości na TH-cam.
dlaczego płynie prąd z tego kondensatora w przeciwnym kierunku kiedy następuje jego rozładowywanie?
Skoro wcześniej prąd płynął ze źródła do kondensatora to przy rozładowywaniu wypływa z kondensatora do obciążenia. Chyba logiczne, że w drugą stronę skoro się rozładowuje?
no cos ty naprawdę, ale dlaczego i w jaki sposob?
Link do twojego zasilacza warsztatowego bym prosił :D
botland.com.pl/zasilacze-laboratoryjne/2242-zasilacz-laboratoryjny-korad-kd3005d-0-30v-5a.html ;) Proszę bardzo.
ElektroPrzewodnik Dzięki :P
a zamiast tone może być blink
Początek jak z Discovery.
Ja chce takiego nauczyciela :'|
tylko nagrywaj częściej co xD
Taki sam problem co z filmami Sci-funa, żeby były dobre trzeba nad nimi posiedzieć.
Radzio K ale kiedys nagrywal troche czesciej. na szczescie sa tez inne zrodla ktorymi mozna sie wspomagac
Andrzej Podgórski W polsce są te problemy, że aż tyle sie nie zarabia co by sie chciało zrobić i pokazać. Bardzo mi sie podobał ostatni film Sci-funa z Czarnobyla i wyobrażam sobie ile go kosztowała ta podróż, w tym także przygotowań i oczywiście urlop z pracy. Tak samo jest z elektroniką, jeśli chcemy coś budować, tak jak Krzysztof Kruszka z portalu Moje laboratorium, musimy inwestować w to czas i pieniądze, a jeść i rachunki opłacać trzeba. Dlatego mam duży podziw do twórców tego typu kanałów, szczególnie, kiedy wykonują tą prace z takim przygotowaniem jak tu.
Radzio K
Scifuna i AdBustera to nie kosztowało... Wszystko prawie załatwili sponsorzy, a im zostały drobne wydatki tj liczniki Geigera żeby się nie usmażyli itp...
ElektroMaras bardzo często wrzuca (1-2 tygodniowo) filmiki i są o konkretnej tematyce (Arduino) więc się nikt nie zawiedzie jak czeka 2 tygodnie na odcinek z Arduino, a tu odcinek o kartoflu :p
Andrzej Podgórski Radzio K Tomson1105 Z wypuszczaniem odcinków częściej jest taki problem, iż jeden dzień zajmuje opracowanie merytoryczne odcinka, drugi dzień to testy i nagrywanie, trzeci to montaż i upload. Tydzień jak wiadomo ma 7 dni. Dodam, że jestem na studiach dziennych i mam też inne swoje obowiązki. A gdzie czas wolny? Co do zarobków z YT, w Polsce są one 3-4x niższe niż za granicą (Polskie firmy nie są przyzwyczajone do reklamowania swoich produktów w internecie). Prowadząc kanał edukacyjny gdzie nie ma setek tysięcy wyświetleń dziennie można zarobić około piwo dziennie. Tak więc w żaden sposób nie odzwierciedla to ilości pracy włożonej w nagrywanie filmów. Nie mówiąc już o utrzymywaniu się z YT. Jedyne na co można liczyć firmy sponsorujące oczywiście jeżeli widzowie nie stwierdzą, że ktoś "się sprzedał". Bo to od widzów bardzo dużo zależy jak kanał prosperuje. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają w mojej skromnej misji szerzenia wiedzy o elektronice ;)
fajny wstęp i nie arduino O.o
cwka z pozoru niewina :-)
Chyba trochę na spidzie to kręciłeś, więc można Ci wybaczyć, ale bywały lepsze odcinki.
Do bana
tak samo elektro przewodnik czasami się myli w obliczeniach też człowiek robotem nie jest!!
Prosty układ z taką malutką płyteczką w roli generatora :D A jakie na niej są prościutkie wyjścia i taki mały banalny mikroprocesor :D
Świetnie tłumaczysz. Niestety brak konsekwencji w porządku Twoich filmów rujnuje wszystko. Skąd bierze się arduino w tej playliście ! Brak porządku chronologicznego uniemożliwia takim początkującym jak ja połapanie wszystkiego. Jest to niestety kanał dla tych, którzy już zgłębili trochę temat. Niemniej dzięki za włożony wysiłek.
Fajne, ale pamiętaj: laboRatoryjny a nie labolatoryjny
Ty to jestes mozgiem, co bysmy bez Ciebie zrobili Panie Mariuszu
.
3c xdddd
zgapił z reduktora szumu th-cam.com/video/ClAoBjHLeK4/w-d-xo.html ukradł mu
Gupi murzyn
ostatnio robiąc wzmacniacz na kostce TDA2003 miałem taką dziwną sytuację. Ponieważ, iż jestem początkujący i łączyłem wszystko ze schematu plus cokolwiek żeby skalibrować mój wzmacniacz (ponieważ przy daniu potencjometru na około 50% głośnik zaczynał charczeć) dorzuciłem taką cewkę (całkiem sporą, nie pamiętam skąd ją wylutowałem) na +. Ku mojemu zdziwieniu po odłączeniu głośnika cewka zaczęła (co prawda ciche) wydawać z siebie muzykę O.o pytanie co zrobiłem nie tak skoro przez cewkę przechodziło tylko 12V napięcie, nie była ona podłączona do OUT-u wzmacniacza tylko do wejścia napięcia?? tak mogłem coś zewrzeć bo TDA lutowałem kabelkami a za płytkę służył mi kawałem tektury XD mimo wszystko jakim cudem cewka zaczęła mi grać ???