Аліна Сарнацька: про сварки на фронті й у тилу та жінок, які хочуть чоловічі права, але не обовʼязки

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 20 ส.ค. 2024

ความคิดเห็น • 23

  • @anastasiakovalchuk7037
    @anastasiakovalchuk7037 2 หลายเดือนก่อน +14

    Я не лише не знала що я феміністка, я ще й негативно відносилась до цього руху. Аліна своїм прикладом змінила мої погляди на сучасний фемінізм. прекрасна людина, військова і подруга ❤

  • @anastasiakovalchuk7037
    @anastasiakovalchuk7037 2 หลายเดือนก่อน +6

    Приємно було дивитися і слухати. Цікаві питання та змістовні відповіді. Аліночці дякую за службу🫡

  • @n_rav
    @n_rav 2 หลายเดือนก่อน +1

    Дуже цікаво слухати Аліну. І гарні питання в інтерв'ю

  • @riznychenko.d
    @riznychenko.d 2 หลายเดือนก่อน +5

    Дякую, посестро.

  • @hirskadusha
    @hirskadusha 2 หลายเดือนก่อน +2

    Слідкую за Аліною у Фейсбуці і дійсно, вона тут і там, це така різна людина😊 різна, але незмінно прекрасна.

  • @user-bq6ks2vu6z
    @user-bq6ks2vu6z 2 หลายเดือนก่อน +6

    В Ізраїлі жінки також підлягають обов'язковій військовій службі. Військова служба для жінок зазвичай триває два роки, тоді як для чоловіків - три роки. Всі громадяни Ізраїлю, незалежно від статі, зобов'язані проходити військову службу після досягнення повноліття.
    В Ізраїлі жінки з неповнолітніми дітьми зазвичай звільняються від обов'язкової військової служби. Законодавство країни передбачає, що жінки, які є матерями, можуть не бути призвані на службу, оскільки догляд за дітьми розглядається як важливий фактор.
    Станом на 2021 рік жінки складали 40% призовників Армії оборони Ізраїлю та обіймали 25% офіцерських посад.
    У змішаних батальйонах Ізраїльської армії, таких як "Arayot HaYarden" (Левиці Йордану), зазвичай близько 60-70% особового складу складають жінки.
    У 2015 році Норвегія стала першою країною-членом НАТО, яка зробила службу в армії обов’язковою для обох статей. Вже у 2020-му жінки становили 33% від загальної кількості людей, які пройшли обов’язкову військову службу.

  • @user-et5lw7mj2u
    @user-et5lw7mj2u 2 หลายเดือนก่อน +3

    було цікаво слухати. дякую

  • @DariaPonomarenkoArt
    @DariaPonomarenkoArt 2 หลายเดือนก่อน +11

    Весело говорити про жіночі обов'язки, коли до жінок до сих пір відносяться як до недороблених си недостатніх. Коли командири третьої штурмової обезцінюють будь які ролі всіх жінок у армії, прирівнюючи користь жінки до дитини і собаки - це все звучить як повний крінж. Служити мають всі, але до когось в цьому житті відносяться рівніше і з більшою повагою, ніж до інших.

    • @MarkM25L
      @MarkM25L 2 หลายเดือนก่อน +1

      Ти зараз охуїєш - в армії взагалі до всіх підлеглих відносяться як до собак. Армія і війна - це максимально некомфортне місце.
      Тільки от чоловіків ніхто не питає їх думку щодо цього - або сам ідеш, або бус. А от псевдо-феміністки чомусь вирішили поспекулювати на цьому, прикриваючи відверто лицемірні погляди на "рівність" прав/обовʼязків.

    • @alinasarnatska5115
      @alinasarnatska5115 หลายเดือนก่อน

      В армії до всіх відносяться приблизно однаково. Приходьте і переконайтеся

  • @supportagentfr4474
    @supportagentfr4474 2 หลายเดือนก่อน +8

    дякую за інтерв"ю і за гостю. не дякую за насмішкуватий тон інтерв"юерки на моменті, коли розмова торкнулась фемінізму. (дискусія про мобілізацію жінок існує, жінки здебільшого розуміють, що це питання часу)

  • @kinikalex7044
    @kinikalex7044 2 หลายเดือนก่อน +6

    Емму Антонюк сюди,негайно))

  • @oleksandrbespalov9713
    @oleksandrbespalov9713 2 หลายเดือนก่อน

    "І я бачу, що зараз формується ставлення до військових гірше, ніж до цивільних" - звучить як необгрунтоване, маніпулятивне звинувачення. Не кажу, що воно таким і є, можливо в ці слова закладений інший зміст, але так звучить. Коли ви кажете "формується", то виникає таке розуміння, що це ставлення хтось формує. Але зараз не існує жодного публічного українського джерела інформації, яке б формувало негативне ставлення до військових. Я бачу навпаки: увесь наш інфопростір на боці військових. Всі збирають гроші, блогери активно просувають оновлення даних в ТЦК тощо. А коли виступають самі військові, то часто можна почути звинувачення у бік цивільних.
    Пара прикладів.
    Майже цитата Вереса: "Ти боїшся, що тебе відправлять на фронт без підготовки? А я питаю чому ти за 2 роки війни досі не готовий? Дивись відео на ютюбі і ходи вчись стріляти за свої гроші. І потім у тебе буде мінімум 2-3 дні підготовки вже коли потрапиш на фронт".
    Тарас Білка дає такий меседж: "Ви боїтеся, що попадете до неадекватного комбата? Ну так йдіть до адекватного, гиги." І тут же розповідає історію про те, як набрив якогось знайомого знайомих, коли він хотів потрапити в його підрозділ (розумію так, що той знайомий хотів саме до адекватного комбата). Ще угорав з нього: "він каже що приблизно уявляє що ми тут робимо, та звідки він щось може знати, гиги"
    Так, я згоден з тим, що треба об'єднуватись. І першим етапом було б непогано трохи фільтрувати те, що верзуть деякі окремі військові в публічному просторі. Маю на увазі фільтрувати на їхньому боці ще до того, як воно потрапить у публічний простір.

  • @vishivubacs
    @vishivubacs 2 หลายเดือนก่อน +1

    Пані Аліна - крута)

  • @nerw-li6wt
    @nerw-li6wt 2 หลายเดือนก่อน +10

    Скільки обов'язків зараз у жінки. Це схоже на фемінізм в совку, коли жінці внагрузку до її і так "жіночих обов'язків" досипали "чоловічі". Я за рівні права і обов'язки. За те, щоб нас однаково готували до армії, якщо в нас вже є такий обов'язок. Але не лукавте, коли кажете "жінки мають розділити на рівних з чоловіком обов'язки в армії", бо чоловік її обов'язки з нею не розділить.

    • @alinasarnatska5115
      @alinasarnatska5115 2 หลายเดือนก่อน +7

      Немає ніяких жіночих і чоловічих обовʼязків в Конституції.

    • @mikhail8522
      @mikhail8522 2 หลายเดือนก่อน +6

      Вибачте, але дітей народжувати ми не зможемо навіть якщо це в конституції пропишут

    • @nerw-li6wt
      @nerw-li6wt 2 หลายเดือนก่อน +3

      @@alinasarnatska5115 проте де-факто в соціумі вони існують. І на положення жінки в армії це тим-паче впливає. Це об‘ємна тема для розмови, тому я наводжу приклад совку, який в історії боротьби за жіночі права розглядається як контраверсійне явище. Бо з одного боку жінку наче як в правах прирівняли до чоловіка, але з іншого боку вона скоріше отримала додаткові непропорційні зобов‘язання. Що в майбутньому відгукнулося тим, що вийти із об‘єктизованого сприйняття жінки як просто додаткового ресурсу пострадянським країнам врешті важче. Тобто я хочу сказати, що якщо ми зобов‘яжемо жінку до армії до того, як вона почне сприйматися рівною чоловікові, ми не будемо ближче до рівності. Звісно в ситуації якій ми знаходимося зараз, ідеального сценарію чекати не маємо можливості. Тому було би добре дізнатися про те, як можна заохотити жінок іти в армію, чого вони бояться (окрім очевидних ризиків), що їх зупиняє і спробувати покращити для них умови і полегшити їм прийняття цього рішення. Сказати їм, що це просто лицемірство - спрацює у зворотній бік скоріше, бо це нерозуміння самої проблематики яку намагається вирішити фемінізм.

    • @olegm.3369
      @olegm.3369 2 หลายเดือนก่อน +1

      @@alinasarnatska5115 Життя має свою "конституцію." Ніколи неприродне не буде природним, навіть якщо це записати у Конституцію.

    • @user-bq6ks2vu6z
      @user-bq6ks2vu6z 2 หลายเดือนก่อน +4

      Які у жінок обов'язки? Вас наче ніхто не заставляє щось робити. Хочете народжуйте хочете ні