Programozói karrier építése - hogyan specializáljak mint kezdő programozó?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 22 ส.ค. 2024
  • Van értelme generalista programozónak lenni? Milyen a valódi generalista? Megéri specializálni? Kockázatos specializálni? Ebből a videóból megtudhatod, hogy milyen programozói specializációk között választhatsz, és mire kell figyelned, hogy épüljön a programozói karriered.
    ★☆★ JELENTKEZZ KARRIERVÁLTÓ PROGRAMOUNKRA! ★☆★
    programozaskar...
    ★☆★ LEHET BELŐLEM PROGRAMOZÓ? ★☆★
    Töltsd ki a tesztet a Programozás Karrier oldalán!
    programozaskar...
    ★☆★ INGYENES HTML-CSS ÉS WORDPRESS TANFOLYAMOK ★☆★
    programozas-ka...
    programozas-ka...
    ★☆★ NÉZD MEG AZ ÖSSZES PROGRAMOZÁS KARRIER TANFOLYAMOT! ★☆★
    programozas-ka...
    ★☆★ OLVASS BELE INGYENES TARTALMAINKBA! ★☆★
    programozaskar...
    ★☆★ TÖLTSD LE KÖNYVEINKET! ★☆★
    Mi kell a programozói karrierváltáshoz?
    leanpub.com/mi...
    Programozás, Karrier, Python - Kézikönyv a szoftverfejlesztői karrier hatékony építéséhez
    leanpub.com/pr...
    Modern JavaScript a Gyakorlatban
    leanpub.com/mo...
    ★☆★ CSATLAKOZZ ZÁRTKÖRŰ FACEBOOK CSOPORTUNKBA! ★☆★
    / programozaskarrier

ความคิดเห็น • 10

  • @thegeekbots4487
    @thegeekbots4487 3 ปีที่แล้ว +2

    Koszonom az informaciokat, nagyon hasznosak szamomra a videoitok! Nemrég kezdtem bele a programozásba. Egyet értek azzal amiket a videóban mondtál és én is tapasztaltam más területen, hogy egyszerűen nem lehet mindenhez érteni. A baj nálam ott kezdődik, hogy minden érdekel és ha muszaj kijelölni az irányt, akkor a lehető legalaposabban akarom eldönteni mibe fektetem az energiám. Mi lenne a tanácsod annak aki nem tudja merre induljon, mivel minden érdekli? Ezt muszáj a tanulás első fázisában eldonteni? Vagy esetleg van olyan nyelv ami a legtöbb célra megfelel? Vagy ne foglalkozzak vele, tanuljak meg valamit alaposan es idokozben ugyis kialakul a csapásirány?

    • @programozaskarrier
      @programozaskarrier  3 ปีที่แล้ว +1

      Gyakori probléma, erre találtuk ki a karrierváltó program kötött tematikáját. Csinálj magadnak tematikát, a többi önfegyelem kérdése.

    • @jozsef5688
      @jozsef5688 3 ปีที่แล้ว +2

      Én is így kezdtem. Python ,majd Java mert Android alkalmazásokat akartam csinálni, azután JavaScript mert érdekelt a web, majd Dart és Flutter mert mégis csak a mobil, végül rájöttem hogy mi érdekel és izgalmas számomra, így most mélyülök el a Python Django és a React-ben. Nálam az a baj hogy, ha leülök a gép elé este 6 órakor és 2 órára, eltelik 5 perc perc és már este 11 óra és ha valami hiba van addig nem tudok aludni míg meg nem oldom.

  • @mate5375
    @mate5375 4 ปีที่แล้ว +2

    Koszonom, nagyon informativ video volt. Emlitetted a Sveltet is, viszont en mindenhol csak React/Angular munkakat latok. Fejvadaszok is mind Reactre vannak kihegyezve. Imadom a Sveltet, de meg viszonylag fiatal technologia, es attol tartok, hogy csak freelancingre es hobbiprojektekre tudnam hasznalni egyelore. Errol mit gondolsz?

    • @programozaskarrier
      @programozaskarrier  4 ปีที่แล้ว

      Rövidtávon javaslom a diverzifikálást. Hosszútávon nézd a trendeket, mert a munkaerőpiac ezeket követi le. Emellett nézd meg, hogy a jelenlegi alkalmazó partnerekhez hogyan lehet bekerülni.

  • @attilaharcsa134
    @attilaharcsa134 ปีที่แล้ว

    Igazad van a vicc hogy sokszor a cegfüggő persze, egy full stack nem keres annyit mint egy kizarólag Andoridra, vagy IOS-re fejlesztő hiába “nagyobb” a tudása, de ez sem feltétlen mondható el, mert lehet IOS-re fejleszt aztan side hassle-kent mindent is csinal.

  • @matefejes6831
    @matefejes6831 3 ปีที่แล้ว +1

    És mi a különbség a contractor és a vállalkozóként dolgozás között? mert ahogy lefestetted a contractort itt, nekem tökre egyformának hangzott a KATA-val pl.

    • @programozaskarrier
      @programozaskarrier  3 ปีที่แล้ว

      A contractor szerződéses viszonyban áll egy ügyféllel (innen a neve). Az adózás módja ettől független.

    • @58Paxi
      @58Paxi 3 ปีที่แล้ว

      Vállalkozóként (mint adózási forma) 3 módon dolgozhatsz: Contractor az, aki 1 nagy (esetleg 2) projektet visz egyszerre, a freelancer egyszerre sok kicsit. Van még egy harmadik mód, amikor saját terméket/szolgáltatást dobsz piacra, az előadó kicsit félrevezetően erre az utolsó opcióra használja a "vállalkozó" (gondolom a self-employed-ot próbálta magyarítani) kifejezést, de tény, hogy ez áll a legközelebb a klasszikus értelemben vett vállalkozóhoz.