Programozói állásinterjú tapasztalat nélkül

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 22 ส.ค. 2024

ความคิดเห็น • 26

  • @Attee_Q
    @Attee_Q 3 ปีที่แล้ว +2

    Ez az 1 vagy 2 hetes munka ingyen, egyszerűen zseniális ötlet! Ezt hallva már most nagyobb önbizalommal tudnék belevágni az álláskeresésbe. (Egyelőre még csak tanulási fázisban vagyok.)

    • @janosantal6715
      @janosantal6715 2 ปีที่แล้ว

      Szia, te hol tanulsz programozni?

    • @_akos8684
      @_akos8684 2 ปีที่แล้ว +2

      Ez szerintem nettó baromság.

    • @tamasaradi1331
      @tamasaradi1331 2 ปีที่แล้ว

      Èn nem szeretem Elon Musk-ot, mert 280 milliard dollar a vagyona. Ez nem csak igazsagtalan, hanem nem felel meg a tarsadalmi elvarasoknak.

    • @programozaskarrier
      @programozaskarrier  2 ปีที่แล้ว +1

      Nem értem hogy jön ide Elon Musk, viszont a kókuszdió elméletről már volt szó ezen a csatornán. Vannak emberek, akik aránytalanul nagy értéket hoznak létre hatalmas kockázatvállalással. A "győztes mindent visz" társadalomban így aránytalanul nagy jutalmat is bezsebelnek, hiszen ez is ösztönzi őket a kockázatvállalásra. A kókuszdió elmélet szerint ha van 10 ember egy lakatlan szigeten és egy ember forradalmasítja a kókuszdiók begyűjtését és feldolgozását, végül a kókuszdiók 99.5%-át birtokolni fogja. Ekkor a másik 9 ember összefog és likvidálja a legkompetensebb társát, mert nem veszi be az egójuk, hogy a kókuszdiók fél százaléka marad nekik. Ilyen az emberi természet, akármit is csinálunk. Sajnos a valós világban is ebbe az irányba haladunk, ld. Ray Dalio legújabb könyvét, ahol növekvő elégedetlenségeket, növekvő vagyoni különbségeket, esetleg polgárháborút és valós háborút vízionál. Remélem nem lesz igaza, de attól még az emberi természet nem változott annyit, hogy az ilyen ciklikus események ne következnének be. Ezért van az, hogy egyetlen dologba térül meg leginkább a befektetés: a saját tudásodba és személyes márkádba. A vagyonodat így vagy úgy elvehetik az elégedetlenkedők vagy a háborúk, de a tudásodat és a tapasztalatodat nem.
      Disclaimer: én (Zsolt) semlegesen viszonyulok Elon Muskhoz, vannak pozitív és negatív aspektusai a tevékenységének. A vagyonos réteghez is semlegesen viszonyulok, mert attól függ kiről van szó: vannak hasznos vagyonteremtő tevékenységek (pl. termelékenység növelése) és vannak haszontalanok (pl. cantillion-hatás alapján olcsón bevásárlók és drágán eladók, csak nézz bele az USA infrastruktúra beruházásaiba és egyes USA szenátorok családtagjainak tőzsdei kereskedésébe).

    • @tamasaradi1331
      @tamasaradi1331 2 ปีที่แล้ว

      @@programozaskarrier Akkor több ezer èv múlva sem fog eljutni oda a társadalom, hogy az anyagi javak elosztása olyan arányú legyen, amire mindegyik ember helyel-közel rábólintana, ès azt mondaná, hogy ez kb. igazságos? Nem lehetne mondjuk egy világkormányt felállítani ès eltörölni a nemzetállamokat, higy az lopshore vagyonok ne legyenek eldugva az adóztatás előtt ès a kapitalizmust ès szocializmust házasítanu, ahol cèget úgy hozhatsz lètre, hogy az 51 százalèka a világkormányè, mint közvagyon a tied meg csak 49 százalèk? Ès nem lehetne a világkormány olyan emberekből a lakosság által megválasztva, akik az adott szakmai területen PHD fokozattal rendelkeznek, nem pedig vèrsègi alapon, ahogy a világ összes országában jelenleg?

  • @Omega9935
    @Omega9935 3 ปีที่แล้ว

    Én jelenleg rendszergazda vagyok, hamarosan a BSC diplomám is meg lesz. A munkám során fejlesztést is végzek, így gondolkodok rajta, hogy elmehetnék fejlesztőnek, mert magasabb lehetne a fizetésem, és talán még jobban is érdekelne a téma, de elég rossz ennek az elejét hallani, meg az EPAM-os tapasztalatokat olvasni. Ez alapján el se tudom képzelni, milyen nagy igényűek lettek már a munkáltatók.

  • @Sz-hi7wj
    @Sz-hi7wj 2 ปีที่แล้ว +2

    Elon Muskot lehet nem érdekli a diploma, viszont HR-eseit érdekli

    • @programozaskarrier
      @programozaskarrier  2 ปีที่แล้ว

      Az utóbbi 4 cégben ahol dolgoztam, nem a HR feladata volt az internal recruitment.

  • @zoltanmajnek3144
    @zoltanmajnek3144 3 ปีที่แล้ว +3

    Ugye nem komoly a fizzbuzz dolog? Sakkprogramot írtam egyszer rég, mégsem jelentkeztem soha programozni, elrendszergazdálkodtam az életem. Fizzbuzz :)))

    • @programozaskarrier
      @programozaskarrier  3 ปีที่แล้ว +1

      Évekkel ezelőtt leteszteltem néhány fejlesztőt én is. Ma már valószínű jobb a helyzet, de akkor rossz tapasztalatom volt sok fejlesztő teljesítményéről.

    • @ern0plus4
      @ern0plus4 3 ปีที่แล้ว +2

      @@programozaskarrier Nem, nem jobb, sőt. Dolgoztam, és persze előtte felvételiztem is az XXX céghez, ahol a felvételi nagyon jó: eléd dobnak egy laptopot egy tök egzotikus script nyelvvel (fel van installva), kb. JavaScript syntax, és azt a bonyolult dolgot kell megoldanod, hogy feltöltesz egy tömböt 1..100 random egész számokkal, majd kiírod az átlagukat. 1 órád van rá, kapsz egy doksit (HTML), de a netet is hasnzálhatod, semmi nincs a nyelvről, csak az az egy szép hosszú HTML oldal, korrekt doksi egyébként. (Kicsit be voltam ijedve, először valamennyit olvasgattam a doksit, de 10 perc után kész voltam, igaz, mindig ugyanazokat a random számokat írta ki, de a felvételiztető - későbbi nevén: haverom - mondta, nem lényeg.)
      Namármost, nézd meg ezt az EPIKUS vergődést attól, akinek NEM sikerült megugrania. Nagyon hosszú a trehad, és eléggé cringe, de ha valóban érdekel a téma, mire végigolvasod, megértesz mindent:
      hup.hu/node/136509

    • @ern0plus4
      @ern0plus4 3 ปีที่แล้ว +1

      De, komoly. A FizzBuzz arra való, hogy az NPP-ket kiszűrje, azaz a Non-Programming Programmereket. Meg is énekeltem anno, amikor rátaláltam a témára: re.blog.hu/2010/03/02/dunning_kruger_effekt

    • @programozaskarrier
      @programozaskarrier  3 ปีที่แล้ว +1

      A többiek kedvéért: a Dunning-Krüger hatás az, amikor valaki a kompetenciát hamis magabiztossággal nyomja el. Mivel nem tudod, hogy mit nem tudsz, nem bizonytalanodsz el, és ezért a mondandód a laikus közönség számára népszerűbb. Ha elég interjúzási rutint szerzel és az interjúztatóid eléggé felületesek, akkor úgy is felvesznek, hogy valójában azt sem tudod, hogy miért nem vagy alkalmas a munkára.
      Ugyanakkor ha csak kompetenciát tud valaki felmutatni, akkor egy toxikusabb corporate világban jó eséllyel elnyomják azok, akik játszmáznak, és nem érdekük a kompetencia érvényre juttatása ha nem erősíti a saját pozíciójukat.

  • @channeltrash6257
    @channeltrash6257 3 ปีที่แล้ว

    Szia Zsolt! 17 éves vagyok, programozó palánta. Nemrég kezdtem a programozással komolyan foglalkozni, és még nincs sok rálátásom a szakmára. Egyenlőre c#ot tanulok kurzusból és további nyelveket is tervezek megtanulni ebben az évben (html5 css, php, python, javascript, mysql és talán c++.
    Úgy vettem észre, minél több programozási nyelvet tud egy programozó annál több esélye van munkára és jó fizetésre. Szóval abban bízom, hogy kurzusokból megtanulom a szóban forgó nyelveket alap szinten majd azt gyarapítanám. Gondolod, hogy így elérhetek egy szintet ami megfelel munkahelyi elvárásoknak? Van még esetleg jó tanácsod nekem?

    • @programozaskarrier
      @programozaskarrier  3 ปีที่แล้ว +2

      Az nem feltétlenül igaz, hogy minél több nyelvet kell tudnod. A problémamegoldás ezerszer fontosabb, mert ha eléd tesznek egy új nyelvet, gyorsan meg kell tanulnod alkotni benne. Nézd a csatornánkat, pont a haladás felgyorsításával kapcsolatban hamarosan megjelenik egy munkafüzetünk. Emellett javaslom a karrierváltó program bármelyik változatát, mert amennyiben komolyan gondolod a szoftverfejlesztést és példaprojekteket írsz, akkor a módszertanunkkal és a folyamatosan emelkedő elvárásokkal kihozzuk belőled a maximumot.

    • @channeltrash6257
      @channeltrash6257 3 ปีที่แล้ว

      @@programozaskarrier Köszönöm szépen a véleményedet. Restellem de az utolsó tanácsodat a maximum kihozásából nem egészen értettem. Elmagyaráznád újra mit javasolsz?

    • @programozaskarrier
      @programozaskarrier  3 ปีที่แล้ว +1

      Nehéz lenne egy 1 éves programot egy válaszban bemutatni, ezért javasoljuk, hogy nézd meg a karrierváltó program bemutató videóit a csatornánkon hogy lásd, hogyan hozzá ki belőled a maximális teljesítményt.

    • @ribosari
      @ribosari 2 ปีที่แล้ว +2

      Ezzel a felsorolással kb 3 külön munkakört írtál le. Nem kell mindenben IS letudni írni a "Hello World"-öt, inkább specializálódj, az sokkal többet ér. Ha ilyen irányba készülsz akkor C++-al ne kínozd magad, felesleges. Szubjektív, de én még a php-t is lehúznám a listáról valamint döntenék a C# és a python között is. HTML5, CSS3, Javascript ( + React/Vue /vagy typescript + Angular / + NodeJS), de én még önmagában az Angular nélkül is mondanám a typescriptet kombinációval már frontendesként el tudsz helyezkedni. Ha már ott van a C#-os tudásod akkor még egy .NET-et hozzácsapsz és mehet a fullstack pozi is. Valahogy az írásodból az jön le, hogy még csak próbálkozol ezzel-azzal de konkrét célod még nincs milyen irányba szeretnél haladni. Először ezt tenném helyre majd kezdenék el arra, és csakis arra specializálódni. Sok sikert!