Budowa zaworu termostatycznego Danfoss| Nastawa wstępna zaworu| Kryzowanie zaworów
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 7 ก.พ. 2025
- Witam, w dzisiejszym filmie pokazuję jak zbudowany jest zawór termostatyczny firmy Danfoss oraz co to jest nastawa wstępna zaworu.
Zapraszam do oglądania filmu oraz subskrybowania kanału, a także do komentarzy i like 👍
#budowazaworu #danfoss #nastawawstępna #problemzogrzewaniem #grzejnikniegrzeje #grzejnikwpołowiezimmy #ogrzewanie #instalacja #centralneogrzewanie #co #hobby #pasja #pawciopaw #dlaciebie #foryou
Witam ! Serdeczne dzięki za przystępny opis działania tego zaworu !Bardzo mi pomogło. Łapka w górę!
Witam, cieszę się bardzo 😀 pozdrawiam 👋
Świetny film, nareszcie solidne omówienie budowy i zasady działania zaworu termostatycznego Danfoss, dzięki! Trafiłem tutaj, bo próbuję rozwiązać mój problem. Mam zamontowany w mieszkaniu dokładnie taki zawór - zupełnie nowy, zamontowany przez hydraulika ze spółdzielni mieszkaniowej. Po jednym dniu prawidłowego działania, zawór zacząć szumieć i wydawać irytujące dźwięki. Nastawa ustawiona na pozycję N - zawór nie szumi wyłącznie przy pełnym otwarciu (głowica na 5 lub zdjęta całkowicie); takie samo zachowanie przy nastawach w okolicach 5-7. Po dociśnięciu trzpienia zawór natychmiast szumi, to samo po założeniu głowicy i ustawieniu pokrętła 1-2-3-4, szumienie tylko zanika przy pełnym przepływie.Charakterystyczny chlust wody przy zamykaniu przepływu. Pomocy Szefie, bo już wychodzę z siebie.
Dziękuję bardzo 😀 problemem nie jest zawór oraz jego ustawienie tylko powietrze wymieszane z wodą. Dla potwierdzenia moich słów proszę odkręcić odpowietrznik i będzie leciała Biała woda tak jakby mleko rozcieńczyć z wodą a po odstawieniu pojemnika będą wytrąciły się bąbelki powietrza. Jedynie co pomoże to zakręcenie zasilania pod pionem, odczekanie przynajmniej z godzinę i porządne odpowietrzenie całego pionu i wszystkich grzejników.
Dziękuję za pomoc. Hmm... powietrze wymieszane z wodą. Może opowiem jeszcze, co dotychczas było robione na grzejniku. Przed wymianą zaworu kilkukrotnie przez 2 dni odkręcałem odpowietrznik i spuszczałem trochę wody - woda była czysta, przejrzysta. Po samej wymianie zaworu, przed zalaniem grzejnika, hydraulik odpowietrzył grzejnik - było słychać wyraźny syk powietrza. Zaś przed wymianą, jak rozumiem, zasilanie na pion było zakręcone przez pół godziny do godziny. Wczoraj udało mi się znaleźć punkt na głowicy między pełnym przepływem (brak hałasu), a zakręceniem (hałas) - i w nocy było w porządku. Dziś znów jest to samo. Wydaje mi się, że szum i dźwięk chlupania na zaworze wzmaga się wieczorem - gdy sąsiedzi w pionie otwierają grzanie, domniemam. Czy podtrzymuje Pan, że mam zwrócić się do spółdzielni o odpowietrzenie całego układu?
@@marcin.kosinski proszę sprawdzić czy po spuszczeniu wody odpowietrznikiem występuje biały osad na wodzie
Nigdy nie widziałem aż tak dokładnego omówienia problemu z niedziałającym kaloryferem 👍 a ta budowa termostatu omówiona precyzyjnie 👏
Dzięki 😀 pozdrawiam 👋
Świetnie wyjaśniona budowa zaworu! Dzięki i pozdrawiam.
@@SimonPasson-v6d dziękuję 😀 również pozdrawiam 👋
Ślicznie dziękuję za ten film!
Denaturat rozpuszcza gumy
@@krzysztoft5897 nie ma sprawy
Ciekawy film 👍👍3 Serdeczne pozdrowienia :)
Dziękuję bardzo 😀 również pozdrawiam 👋
Witam serdecznie kolejny ciekawy odcinek!
Dziękuję bardzo 😀 pozdrawiam serdecznie 👋
Witam oraz pozdrawiam. Ciekawy odcinek 😊
Dziękuję bardzo 😀 również pozdrawiam 👋
Witam i pozdrawiam oraz miłego dnia życzę 😊
Dziękuję bardzo 😀 również pozdrawiam 👋
👍👍👍
🤝😁
Dzień dobry,
Da się stwierdzić czy jest zatkane przyłącze zasilające czy powrotne przy grzejniku?
Grzejnik nie grzał wcale po przepłukaniu zaczął fajnie grzać z różnicą temperatury góra dół 10 stopni, po 3 dniach różnica już wynosi 30 stopni i słabo grzeje.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
@@packman44 Witam, najczęściej przytyka się przepływ na nastawie wstępnej zaworu. Spróbuj popuścić, czyli zwiększyć nastawe wstępną zaworu i sprawdź czy jest lepiej.
Przydatne, ale chyba żeby coś takiego wyczyścić, nawet poza sezonem grzewczym trzeba spuścić w całości domu CWU. Sam się zastanawiam, nad dwoma grzejnikami w salonie , grzejącymi tylko w 1/4 przy dopływie, czy powodem osad w grzejniku czy wystarczy wyczyścić tylko zawór(mam chyba jeszcze starszego typu z lat 90-tych)?U mnie sprężynki nie ma, chyba mam jeszcze starszego typu?
@@marekr.9339 Tak, żeby wyczyścić należy spuścić wodę z instalacji i wtedy już należałoby wyczyścić przy okazji wszystkie zawory. Tak zawory bardzo stare nie miały sprężynki.
Witam, czy jest możliwość aby wymienić tylko sam wkład regulacyjny z nowego typu do starego typu? Zawór zaczął mi cieknąć na tym wystającym szpikulcu jak zmienia się temperatura, glownie jak stygnie grzejnik czyli metal się kurczy. Zastanawiam się tylko nad wykręceniem środka żeby nie demontować całości. Dzięki z góry za odpowiedź. Pozdrawiam. Filmik super zrobiony.
@@RMAderex Witam, tak jest możliwość wymiany samej wkładki regulacyjnej ale należy pamiętać aby spuścić wodę z układu, w którym znajduje się zawór. Można również, to zrobić bez spuszczania wody ale należy posiadać specjalny klucz do tego. Pozdrawiam
Jak odpowietrzać kaloryfer żeliwny
@@MirekGutowski na śrubunku przy zaworze zasilającym.