Moje prośby zostały spełnione. Wielkie dzięki panie Krzysztofie i czekamy na następne. My się cieszymy że jakiekolwiek katalogi dotrwały do dnia dzisiejszego , a jakością proszę się nie martwić , jest OK.
Kiedyś sprzęty były tak różnorodne że można się zakochać od samego oglądania, co więcej, kiedyś ludzie tego słuchali, dzisiaj w co 2 domu stoi amplituner 5.1 zwany szumnie kinem domowym..... głównie dla ozdoby pod telewizor ;), chociaż marna ta ozdoba z czarnego klocka z zegarkiem.
Wysłuchane z dużą przyjemnością z A-9211. Nie jest to może wzmacniacz najwyższych lotów, ale jest ze mną od ponad 15 lat i to naprawdę porządny sprzęt :)
W😍w! Doczekałem się! Czekałem na ten felieton od lat - dzięki Panie Krzysztofie. Byłem posiadaczem A9711 i A8850 w tej kolejności i przez pewien czas obu równocześnie - świetny sprzęt , napewno wrócę jeszcze do tej marki - tym razem celuje w końcówkę z magicznymi „wycieraczkami”. Jeszcze raz dziękuję - analogowa prezentacja Creme de la creme... Pozdrawiam
@@makaveliii368 No mam preamp i dwie końcóki z serii HCA HMA 7500mk2 z tymi magicznymi wycieraczkami które jak autor filmu mówi że są obecnie mocno pożądane :D i tuner ft8000 : )
ONKYO ... jak dla mnie też super sprzęt. Jestem posiadaczem tego sprzętu od roku '99, czyli WZMACNIACZ A-9211, TUNER T-4511, i CD DX-7111. Nie narzekam do dzisiaj GRA ...
Stosunkowo od niedawna posiadam Onkyo A-9010. Jest to mój drugi wzmacniacz w domu. Pierwszy to Pioneer SX-N30AE. Pioneer przede wszystkim ze względów praktycznych, czyli funkcji sieciowych, etc. Jednak z tych dwóch znacznie przyjemniej słucha mi się Onkyo. Żaden ze mnie audiofil, ale dźwięk sprawia wrażenie...mniej płaskiego, żywszego, a kosztował naprawdę niewielkie pieniądze. Polecam każdemu. :)
Kolejny wspaniały odcinek o słynnych firmach, które uwielbiam oglądać { informacje ,ciekawostki oraz prezentacja zdjęć i katalogów } - SUPER !!!!!. Czekam na kolejne . Pozdrawiam.
Rewelacyjny odcinek, dziękuję. Dodam, że w ostatnich latach firma Onkyo zaliczyła poważną wpadkę, nie dotyczy ona co prawda sprzętu stereo, tylko tego wykorzystywanego do kina domowego, aczkolwiek problem poważnie nadgryzł zaufanie klientów do marki, która w ostatnich latach "żyła" głównie dzięki sprzętowi do KD. Chodzi o wadliwe moduły HDMI, które ulegały częstym usterkom, czego efektem był brak przesyłania sygnału wideo. Firma kilkakrotnie obiecywała usunięcie problemu w kolejnej generacji swoich urządzeń, niestety problem pojawia się do dziś. Zobaczymy jak będzie w zapowiadany modelu Onkyo RZ50. Pozdrowienia
Dziękuję za prezentację mojej ulubionej marki audio. A 65 i TA 2070 (srebrny) - "klocki" moich marzeń. Te duże, przeźroczyste klawisze po wciśnięciu delikatnie świeciły na zielono. Najpiękniejsze ze wszystkich.
A jaki dokładnie model? Ja posiadam od pięciu lat TX-DS555, używany w stereo, ładnie brzmi i jest nie do zajechania (kiedyś ciągnął dwa subwoofery 15").
2 czy 3 lata temu kupiłem tv 4k Toshiba z napisem na przednim panelu "Sound by Onkyo". Nie wiedziałem, że współpraca obu firm trwa już tyle lat. Dźwięk jak to w tv- nic specjalnego ale bywa dość przyzwoity. Dzięki za kolejny, ciekawy materiał, pozdro ze Szczecina !
Onkyo, bardzo dobra marka. Posiadam sprzęt tej firmy już od wielu, wielu lat. Subwoofer firmy Onkyo też jest dobry tylko już bardzo trudno go kupić. Ja go mam już 12 lat.
Jak tak patrzę i słucham co w tamtym czasie produkowały "światowe" firmy i porównuję do naszych wyrobów Unitry to szkoda mi, że nie żyłem wtedy w innym kraju...
niestety to co uważaliśmy w tamtych czasach za szczyt technologii było zwykłym szajsem jednakże bez punktu odniesienia nie było za bardzo z czym porównać
Onkyo produkował bardzo dobry sprzęt z serii Integra. Jedna z najlepszych odbiorników radiowych (obok Kenwooda i wyższych modeli Sony z serii ES) np 9090, 9900, 4970, 4711. Docenią to zwłaszcza osoby mieszkające w górach. Bardzo dobre magnetofony kasetowe TA 2570, 6711, 2090, 2070 i dwukasetowy TA-RW 9090. Wzmacniacze A 9911, 9711, cd 7911, 7711. Byłem szczęśliwym urzytkownikiem wspomnianych modeli i w pełni mogę polecić. Niektóre z nich jeszcze posiadam.
Dziękuję Mistrzu za następną świetną prezentację. Ponieważ jestem zwolennikiem oldschoolu i posiadam stary, ale jary Technics Deck RS BX828, receiver SA GX350 i właśnie kupiłem cudowny equalizer ONKYO EQ 15 i muszę przyznać, że zrobił robotę. Moje najlepiej wydane 15 euro w życiu. W Holandii można obecnie obłowić się w sprzęt o którym Mistrz wspomina...i korzystam z tego. Ostatnio jeszcze za 25 euro kupiłem głośniki B&W 75 watt . Nigdy nie przypuszczałem, że kiedyś doczekam czasów iż za grosze będę słuchał rasowego i bogatego dźwięku. Pozdrawiam i dziękuję za wspaniały profesjonalny program naukowo-informacyjno-doradczy. 👍👍👍
U mnie zaszczytne miejsce zajmuje Integra A8690 oraz gramofon CP5000A. Wzmacniacz napędza kolumny Paradigm Monitor 7, ale czegoś mi brakuje w tym dźwięku. I coraz częściej myślę o jakichś kolumnach oczywiscie Onkyo, tych z dawniejszej produkcji, duża obudowa i równie pokaźny głośnik niskotonowy. Poza kolumnami to właściwie spełnia moje oczekiwania w całości.
Używam końcówki mocy Onkyo M 5030. Po remoncie brzmi naprawdę bardzo dobrze. Myślę, że może stawać w szranki z nowymi konstrukcjami. Konstrukcja naprawdę imponująca i wygląd ponadczasowy. O jakości sprzętu niech potwierdzi fakt że kondensatory od zasilaczy od 1985 roku mają 80% sprawności.
Od kilku lat posiadam odtwarzacz cd 7030 , wygląd naprawdę super ,chociaż gra właściwie górą ,to z odpowiednim wzmacniaczem i kolumnami jest naprawdę super .
Długo szukałem niewielkiego zestawu stereo który miał by dobra jakość dźwięku , oraz obsługę aplikacji internetowych, w końcu trafiłem na Onkyo CS-N575D i jestem MEGA zadowolony, na nie durzy salon nic więcej nie potrzeba (podpięty subwoofer i gramofon "audio technica") w końcu mam zestaw który jak na moje ucho dorównuje dużo droższym sprzętom .
Panie Krzysztofie w końcu się doczekałem ;) dzięki wielkie! Ale jestem trochę zawiedziony ze pominięte zostały komponenty z przełomu lat 80/90. Świetne sprzęty typu DX-6570, TA-2570, A-8780, A-8690... no szkoda.
Chciałbym zobaczyć w Pana wykonaniu historię firmy Hitachi. Ma Pan idealny głos do słuchania a firma Hitachi ma dużo genialnego sprzętu audio więc idealne połączenie.
Gratulacje za ciekawa opowiesc o kolejnej japonskiej firmie,tym razem o nazwie Onkyo, a moze warto byloby Panu opowiedziedziec o europejskich firmach takich jak Revox, Studer, Thorens, o genialnym, niemieckim konstruktorze Dieterze Burmester i jego sprzecie Hi-Fi, angielskich firmach, np Linn, francuskich, wloskich ,dunskich,czy norweskich (Tandberg). Nie bede Pana prowokowal, ale ciekawa by byla opowiesc o szwajcarskiej firmie Nagra, ktora zalozyl genialny konstruktor pan Stefan Kudelski, ktory znalazl schronienie w Szwajcarii przed niemieckim socjalizmem grasujacym i mordujacych Polakow w czasie II Wojny Swiatowej.
Jak zwykłe Panie Krzysztofie bardzo ciekawy materiał,szczególnie dla mnie bo sam jestem posiadaczem trzech modeli Onkyo z serii Integra tj. A-9911,DX7711 i T-4711 😊 Pozdrawiam
Myślę że świadomi posiadacze amplitunerow kina domowego Onkyo generalnie kupowali do nich duże zestawy kolumn bo takowe te amplitury spokojnie napędzają. A muzykę/stereo słuchają w trybie PURE AUDIO z pominięciem korekcji dźwięku...
Świetny odcinek na który długo czekałem na Pana kanale :) Jestem fanem stereo od Onkyo od kiedy dostałem od ojca Integre a-8270 - świetny to był kawał sprzętu dzięki któremu stereo stało się moim hobby. Teraz używam a-9511, niestety już nie Integra chociaż dalej porządny kawał wzmacniacza. Co do współczesnej oferty firmy myślę, że fanom stereo warto by było wspomnieć o dwóch modelach: TX-8270 i TX-8390. Jedne z niewielu na rynku wzmacniaczy stereo za przystępne pieniądze wyposażonych jednocześnie w HDMI, obsługę serwisów streamingowych i wzmacniacz na elementach dyskretnych - czyli cała fnkcjonalność amplitunera kina domowego połączona z klasycznym stereofonicznym wzmacniaczem - sam planuję zakup takiego, aby iść trochę z duchem czasu.
Jak wszystkie japońskie marki złotej ery hi-fi (lata 70-80), większość modeli ze znaczkiem Made in Japan jest wartych uwagi. Zawsze "chorowałem" na CD-playera DX-7711 (oczywiście kolor szampański), gdy go w końcu kupiłem to po przeróbce na transport, ale w sumie większość czasu stoi dla ozdoby (bo 99% muzyki odtwarzam z serwera plików) ;P Za to bardzo zaskoczył mnie dźwięk vintageowych kolumn SC-90MkII, wielkie, trójdrożne monitory na 30cm papierzaku w oz, bardzo solidnie zbudowane, rocznik 1980 zaś membrany w nienagannym stanie, kolumny o wiele cięższe od Dynaudio Audience 72SE którymi grałem do tej pory. Dźwięk w wielu aspektach lepszy od Dunaudio ! Oczywiście warunek to porządne zasilanie, u mnie obie pary kolumn grają na przemiennie (w zależności od kaprysu) z dzielonym Krellem.
W wersji papierowej to już tzw. Białe Kruki. Czyli ogromne szczęście jak się coś znajdzie. Chapnąć i nie puszczać ! W wersji wirtualnej na HiFi Archiv.
Dziękuję za ten odcinek!! Jestem miłośnikiem Onkyo o skromniejszych wymaganiach czyli posiadam zestaw A-15 i T-15 z 1981r. Obecnie chula u mnie w garażu na wharfedale diamond 8.2. To nie taki zwykły garaż. W domu mam pomoc nietypowy wzmacniacz A-8470 Integra zasilający Avance Omega 503 MKI. To robi robotę. Przestrzeń niesamowita. Pracuje cały czas z wyłączoną regulacją barwy dźwięku.
Mam wzmacniacz onkyo 8650 + kolumny sc-400 świetnie brzmi. Testowałem wcześniej wzmacniacze innych marek rotel, yamaha Nad, ale ten jakoś najlepiej mi podchodzi. Fajnie było się czegoś dowiedzieć o sprzęcie który posiadam. Dzięki.
Świetny materiał! Dodałbym jeszcze do grupy amplitunerów stereo sprzed kilku lat modele TX-8xxx, wsród których tx-8050 wydaje mi się niezłą propozycją. Choć to może dlatego, że od lat jestem entuzjastą marki i jestem zdania, że to najlepszy sprzęt na świecie :D
użytkuję od 20 lat Onkyo, wybrałem go kupując kilka sprzetów, był Technics, bylo SONY, była Yamaha, i 2x Onkyo, wtedy przekonalem sie, że to brzemienie pasuje mi najbardziej. Wybór padł na TX-DS 555 ktory zakupilem w 2000r i uzytkuję do dzis. Ma dobrze brzmiące Stereo orazze konstrukcyjnie pochodzi od TA-9511, dyskretnego stopnia mocy, ma klasyczne termostatowane chłodzenie z wentylatorem, dekoder DD5.1 od Motoroli. kocham go. planuję już następne Onkyo (pewnie jakiś RZ) ale dziadek ze mną zostaje, nie oddam go NIGDY. otawrtość brzemienia deklasuje wiele nowszych konstrukcji, znajomi są zawsze pod wrażeniem, nic tak otwarcie i swobodnie nie gra w tej cenie....... a mam niedrogie kolumny od Kody, ale najwyższy model AK-48 w układzie 5.1 ale z subem podłączonym na do kolumn, nie przez RCA do wzmaka, on myśli że działa 5.0 i to daje pełną dynamikę podwojonych basów w kolumnach, sub tylko uzupełnia gdzie juz nie zjadą. Jest świetnie. nie czyta, ale MD 2321 też ma 20lat i lata bezrpoblemowo.
Jako użytkownik wzmacniacza A911 spodziewałem się że takiego "drobiazgu" to tu nawet nie zobaczę, a tu jakże miłe zaskoczenie! Zobaczyłem i to parokrotnie. Aż spojrzałem ile takie cudo teraz kosztuje i tu niestety się zdziwiłem bo prawdziwie "psie pieniądze". Także nieśmiało sugeruje że to bardzo sympatyczny sprzęcik [dla poszukiwaczy dobrze i tanio], który lata mi już służy i chyba czas mu zrobić jakieś elektroniczne spa, co by służył mi dalej.
Posiadam zestaw stereo w wersji srebrnej. Onkyo TX-8050 oraz odtwarzacz CD Onkyo C-7030, do kompletu kolumny Polk Audio Signature 55e w wersji białej. W moim przypadku stereo sprawdza się wyśmienicie. Choć nie ukrywam, że posmakował bym jakiegoś innego zestawu stereo do tych kolumn. Pozdrawiam, bardzo dobry odcinek.
Onkyo miało dużą wtope w kinach domowych z płytą HDMI, miała wadę konstrukcyjna i zrobili akcje serwisowa, niestety dużo tego sprzętu akcji serwisowej nie przeszło, bo właściciel nie wiedział i sprzęt teraz da się kupić na portalach aukcyjnych, trzeba bardzo uważać. Bo jesli ktoś używa HDMI, to się może mocno zdziwić. Naprawa jest praktycznie nie możliwa w warunkach "domowych" trzeba już mieć sprzęt do naprawy (piekarnik, pomaga na chwilę ) a sprawnej płyty nie da się kupić a nawet jeśli to koszty zabijają.
Bardzo spodobało mi się samo nawiązanie do japońskiej motoryzacji, Integry do Lexusa gdzie sama Integra również kojarzy mi się z Hondą ;) a u mnie w systemie stereo gra Onkyo TX-SV727R, potężny amplituner który obsługuje również system surround i ma wbudowany osobny wzmacniacz do obsługi całkowicie innej ścieżki audio. Coś na zasadzie że mamy dużą salę techno na dyskotece i małą dance a wszystko nagłośnione przez jeden klocek z osobną regulacją głośności. Ładny, czysty dźwięk, ogromna waga bo około 12 - 14 kg, wygląd szału nie robi właśnie ale moc rekompensuje tą wadę. Mam do niego CD również Onkyo ale nie pamiętam modelu. Do zestawu rozbudowany pilot. Sprzęt stał wiele lat u właściciela a naprawa ograniczyła się do wyczyszczenia przekaźników i wymiany potencjometra balansu w amplitunerze. CD nie działał, trzeba było wymienić paski i podregulowac napięcie na laserze. Zrobił mi to mój wujek Zbyszek który od lat zajmuje się moim sprzętem audio. Jeżeli to czytasz serdecznie pozdrawiam :)
Z ciekawości rozkręciłem mojego "szczeniaczka" CR-515DAB (CD-receiver) i nie myliłem się... nawet takie wielofunkcyjne maleństwo ma końcówkę na prawdziwych tranzystorach a nie modułach! Super sprawa... zawsze byłem fanem Onkyo (oraz Accuphase, ale to nie mój poziom)! ;-) Mojego CR-515 kupiłem za oszałamiającą kwotę 20 funtów wraz z kolumienkami Mordaunt Short Avanti 902i. Miał byc NAD L-40 ale nie znalazłem w sensownej cenie...
Onkyo jest bardzo dobra i brzmi świetnie. W Polsce średnio popularna, natomiast w Niemczech bardzo ceniona. Mam sprzęt onkyo Integra i różne słuchawki, które wiele droższych konstrukcji pobiło. brzmieniowo. Zabrakło sprzętu z połowy lat 80 z serii Integra i zwykłych ( T-6750, A-6750 i wyższe oraz dx-6570)
Mam taki właśnie i potrafi huknąć z kolumnami po 120W. A z gniazdka ciągnie ponad 300W na maksymalnej głośności. Też jestem ciekaw opinii Reduktora co do tego modelu.
Onkyo od "kina domowego", np tx-ds575, świetnie sprawdza się u mnie w roli wzmacniacza stereo. Nie mam podstaw do zmiany, jedynie oddałbym go do Pana na przegląd. Przyjdzie czas. Z doświadczenia zauważyłem, że bardzo ważna jest jakość nagrań. On jest hirurgnicznie dokładny w ukazywaniu uchybień masteringu, to jest aż zabawne, jak to samo nagranie może różnie brzmieć.
Wczoraj, 19 maja 2022 r. firma Onkyo ogłosiła upadłość. Wielka szkoda. Firma Onkyo zdecydowała się złożyć w sądzie w Osace dokumenty potwierdzające bankructwo. Aktualnie, zadłużenie Onkyo sięga 3,1 mld jenów, czyli ponad 107 mln złotych.
O, prosz - akcja i reakcja: parę tygodniu temu kupiłem używanego TX-20 :). Odświeżające doświadczenie po dłuższym obcowaniu ze współczesnymi "sprytnymi" urządzeniami. Niemała waga, zapach rozgrzanej elektroniki, wyraźnie mechanicznie chodzące przyciski, pokrętło strojenia tunera i "prawdziwe" potencjometry, brak pilota - wszystko to stanowi taki analogowo-oldskulowy wstęp do przyjemnego, ciepłego i szerokiego brzmienia idącego przez 6-omowe głośniki JBL. Nawet jak ma mocniej przywalić to robi to kulturalnie. No i podoba mi się wygląd tego urządzenia: kanciasty, oszczędny, mruga jakimiś tajemniczymi swiatełkami jak na radio przystało. Wahałem się czy nie skusić się na bardziej "ejtisowy" TX-25 z milionem diodek i przycisków, w końcu jednak spokojniejszy i nieco tajemniczy TX-20 przeważył. Ciekawi mnie to "servo", podejrzewam że chodzi o jakiś sprytny dynks który pomaga dostroić tuner jak tylko złapie choć odrobinę sygnału radiowego. Pozdrawiam i dziękuję za kanał z doskonałą treścią!
Posiadałem onkyo A-RV 400 i naprawdę byłem z niego mega zadowolony. Z kina posiadałem onkyo tx-nr656 i bardzo mi się podobał ale ówczesne amplitunery onkyo miały problem z dsp niestety, 🙂zawsze fajnie się ogląda Pana odcinki
Jako daily sprzęt do odsłuchu od lat mam wzmak A-9211 oraz odtwarzacz CD DX-7211 w którym zmieniłem kondensatory, opampy, master clocka oraz laser. Jakość znacznie się poprawiła. Gra to na głośnikach Mission 701 i do tej pory potrafi zadziwić, a w zasadzie zadziwiać nie przestaje.
Jako ciekawostkę powiem że wciąż można kupić tak niecodzienny zestaw jak dwudrożny oparty właśnie na 12 calowym wooferze i przetworniku kompresyjnym wysokotonowym. Produkuje go JBL, można go znaleźć na stronie JBL Synthesis.
Witam,bardzo interesujący odcinek ( jak zawsze) jestem w posiadaniu trzech Onkyo tx nr 3007 . Dwa z nich zepsute ale pomijając to bardzo bym prosił o odcinek o Kenwoodach z końca lat 70 jestem w posiadaniu ka 7100 ,8150,8300, 9150 . Wzmacniacze firmy Kenwood z tamtych charakteryzują się ciepłą barwą dźwięku ( jeśli możnazna to tak nazwać). Pozdrawiam. Krzysztof
Onkyo firma na której się zawiodłem, słynna sprawa bubli i padających amplitunerów od 2008 roku, cała niesławna akcja serwisowa nawet ze zwrotem gotówki, których sam nieszczęśliwie padłem ofiarą , od tego czasu z daleka. Na nieszczęście przejęła Pioneera i nie wiadomo jak będzie dalej z tą drugą firmą.
Świetny materiał. Co bardziej mnie satysfakcjonuje, że prosiłem Pana kiedyś o niego. Co do Onkyo, posiadam magnetofon dwukasetowy TA RW11 z 1984 ,wymieniony w katalogu I gra on bardzo dobrze. Minimalnie gorzej niż CD. Przydał by się jeszcze materiał o mojej ulubionej marce Marantz 🙂
Posiadam amplituner kina domowego ,oraz ostatni model amplitunera stereo (tx8390) do tego odtwarzacz cd(dx7511).Właśnie firmy ONKYO. Bardzo sobie chwalę. W szczególności tx8390 za mnustwo funkcji oraz dużą moc. Gra to świetnie. Na razie są kolumny tonsil voyager 250 . Docelowo mają być B&W.
@@MrHesmovedon Pewnie im nowsze modele DENONA tym słabiej. Aczkolwiek nie stanowi to reguły. W każdym razie wyczekuje nowego odcina Ja i pewnie tysiące widzów. Swoją drogą pozdrawiam wszystkich miłośników sprzętu audio 🔈📻🎚🎼
@@audio2118 Pewnie tak jest... Jak z wieloma "popularnymi" markami audio, w miarę przystępnymi cenowo. Myślę, że często jest to kwestia świadomego i rozsądnego wyboru między jakością dźwięku sprzętu "vintage" i ryzykiem/niedogodnościami z tym związanymi ( dostępność części, brak zdalnego sterowania itp ) No i oczywiście ceną Jakość dźwięku - uśredniając oczywiście - raczej się pogarsza. Przynajmniej, jeśli mówimy o "main streamie", o popularnych markach, a nie o specjalistach od top-tier audio. Mój Denon PMA 1510AE ( pracuje głównie jako końcówka mocy ) musi mi na razie wystarczyć. Właśnie jako swego rodzaju kompromis.
Warto dodać, że TA-2080 to przełomowy magnetofon w historii Onkyo - trzygłowicowy, z automatyczną regulacją prądu podkładu - niejako przetarł szlak dla 2070, który już został należycie w filmie wyróżniony ;)
Onkyo i Denon w czasach przed kinem domowym wzorniczo rządziły. Chorowałem kiedyś na amplituner z cd ale nie mini tylko pełnej szerokości i chyba tylko Onkyo miało taki w katalogu.
pod koniec 1985 usłyszałem o firmie kiedy moja kuzynka poznała narzeczonego ,który wrócił z Holandii po kilku latach z mieszanym zestawem stereo, preamp i końcówka ONKYO (z pięknymi wychyłowymi wskaźnikami ale nie pamiętam oznaczeń)) deck NAKAMICHI LX3, kolumny KEF 104/2, to było coś innego niz Pioniery, Technicsy czy Akai z Pewexu,pewien szok i pierwsze audiofilskie impresje
Dołączam do Lucjan. Szkoda że zostały pominięte sprzęty z przełomu lat 80/90. Sam posiadam Integrę 8670, może nie jest to szczyt ale gra super. No i wygląd. Ale odcinek super i wiem również że ciężko wszystkie informacje zmieścić w jednym odcinku. Spoko filmik.
Swoją przygodę z Onkyo zacząłem od fantastycznego CD DX-6750 oraz wzmacniacza A-8650 (oba z serii Integra). Wzmacniacz został ze mną na wiele lat. Jest porządny i momentami imponuje, ale ma też parę słabych rozwiązań. Pomału dojrzewam jednak do jego wymiany na coś innego. Posiadam teraz CD DX-7511 i jest przyzwoity, ale poprzedni DX-7211 był beznadziejny. Tak więc życie z Onkyo może być ciekawe :-)
Mam ONKYO i chce zmienić na SANSUI czy ReVoX, ale kiedy włączę i zaczynam słuchać, to zaczynam się zastanawiać czy warto je sprzedawać zwłaszcza, że mam w złotym kolorze. Dzięki ONKYO i przetwornikom TANNOY pokochałem tony średnie. Kiedyś wysokie były do oporu i podbity bas. Teraz mam regulacje na zero i bez konturu. Gra niesamowicie. Dźwięk jest obłędny zwłaszcza tony średnie. 90 x 2 dla 8 i 130 x 2 dla 4 oczywiście RMS.
Masz rację, kiedyś jak nie było porównania, ludzie jarali się Unitrą i Techniksem, bo było "wyraźnie słychać" cykające, szeleszczące i świszczące wysokie oraz glutowaty, ciagajacy się i dudniący bas plus jeszcze dopełniające je skrzynki na ziemniaki typ Altus. Później przyszła styczność z innym sprzętem, min z Onkyo i okazało się że istnieją tony średnie oraz inne niuanse. Jest też wokal niekoniecznie zza światów itp. na co dzień używam wzmaka Onkyo Integra A 8055 i raczej bez korekcji. A na wieczorne odsłuchy przy browarze lampowca z małymi Elacami. Wzmak nie ma żadnej regulacji barwy dźwięku i brzmi pięknie. Są nienachalne wysokie, szybkie niskie tony oraz dźwięczne średniaki. Duża przyjemność. Pozdrawiam
Witam. Jako użytkownik Onkyo TX-NR1000 muszę powiedzieć, że troszkę krzywdzące jest powiedzieć że ten amplituner kina gra słabo w stereo. Porównywałem go z dobrymi wzmacniaczami stereo tj. Electrocompaniet, Rotel, NAD, Denon itp. I zawsze dawał radę a nawet je przewyrzszał. Poza tym wszystkim bardzo fajne materiał. Aby tak dalej. Pozdrawiam.
Katalog na rok '93/94 ma oznaczenia amerykańskie. A-809 to na przykład europejski A8870 (któremu właśnie zafundowałem gruntowny remont), a flagowy cedek w Europie to DX6890, ja niestetyman nieco uboższy, choć dalej doskonały dx6850. Grają z kolumnami Arcus As5. Marzy mi się dzielony wzmacniacz z tych lat, bo żona lubi wskaźniki wychyłowe ;)
Godzina przyjemności, wiedzy i historii dla nas i chyba boje się pomyśleć ile czasu upłynęło na przygotowanie tego. Dziękuje i pozdrawiam! :)
Mi również programy Mistrza mijają w mgnieniu oka... bo je się chłonie, a nie słucha. Pełna profeska 👍
Dziękuję Panu. Skarbnica wiedzy. Dobrze się to ogląda
Znakomicie
Onkyo na najlepszy stosunek ceny do jakości na całym rynku hi-fi.
Tez tak uważam.
Do tego przyjemne brzmienie nawet w nowych sprzętach
Mam TX 2500 w oryginale. Hula aż miło. Conajmniej dobry dzwiek
Zgadzam się...
Moje prośby zostały spełnione. Wielkie dzięki panie Krzysztofie i czekamy na następne. My się cieszymy że jakiekolwiek katalogi dotrwały do dnia dzisiejszego , a jakością proszę się nie martwić , jest OK.
Kiedyś sprzęty były tak różnorodne że można się zakochać od samego oglądania, co więcej, kiedyś ludzie tego słuchali, dzisiaj w co 2 domu stoi amplituner 5.1 zwany szumnie kinem domowym..... głównie dla ozdoby pod telewizor ;), chociaż marna ta ozdoba z czarnego klocka z zegarkiem.
Wysłuchane z dużą przyjemnością z A-9211. Nie jest to może wzmacniacz najwyższych lotów, ale jest ze mną od ponad 15 lat i to naprawdę porządny sprzęt :)
W😍w! Doczekałem się! Czekałem na ten felieton od lat - dzięki Panie Krzysztofie. Byłem posiadaczem A9711 i A8850 w tej kolejności i przez pewien czas obu równocześnie - świetny sprzęt , napewno wrócę jeszcze do tej marki - tym razem celuje w końcówkę z magicznymi „wycieraczkami”. Jeszcze raz dziękuję - analogowa prezentacja Creme de la creme... Pozdrawiam
Noo w końcu się doczekałem mojego ukochanego ONKYO, film super !! 👍
Mi miło by było usłyszeć coś takiego o LoD czyli Hitachi :)
@@betonpno Hitachi? całkiem dobre ukośnice robią 😁 ale romansik z Hi Fi jakiś tam był dawno temu, coś jak Mitsubishi też coś próbowali.
@@makaveliii368 No mam preamp i dwie końcóki z serii HCA HMA 7500mk2 z tymi magicznymi wycieraczkami które jak autor filmu mówi że są obecnie mocno pożądane :D i tuner ft8000 : )
Na materiały zrobione przez Pana czekam jak kiedyś na SONDĘ , rewelacja!!!!
Subwoofer w klasie D w latach 80... Końcówki mocy po 500W na kanał.... Mieli rozmach. Amplitunery z przykręcaną szybą wyglądały przepięknie.
Uwielbiam takie odcinki:).szacunek za wykonaną prace:).
ONKYO ... jak dla mnie też super sprzęt. Jestem posiadaczem tego sprzętu od roku '99, czyli WZMACNIACZ A-9211, TUNER T-4511, i CD DX-7111. Nie narzekam do dzisiaj GRA ...
Stosunkowo od niedawna posiadam Onkyo A-9010. Jest to mój drugi wzmacniacz w domu. Pierwszy to Pioneer SX-N30AE. Pioneer przede wszystkim ze względów praktycznych, czyli funkcji sieciowych, etc. Jednak z tych dwóch znacznie przyjemniej słucha mi się Onkyo. Żaden ze mnie audiofil, ale dźwięk sprawia wrażenie...mniej płaskiego, żywszego, a kosztował naprawdę niewielkie pieniądze. Polecam każdemu. :)
Kolejny wspaniały odcinek o słynnych firmach, które uwielbiam oglądać { informacje ,ciekawostki oraz prezentacja zdjęć i katalogów } - SUPER !!!!!. Czekam na kolejne . Pozdrawiam.
Rewelacyjny odcinek, dziękuję.
Dodam, że w ostatnich latach firma Onkyo zaliczyła poważną wpadkę, nie dotyczy ona co prawda sprzętu stereo, tylko tego wykorzystywanego do kina domowego, aczkolwiek problem poważnie nadgryzł zaufanie klientów do marki, która w ostatnich latach "żyła" głównie dzięki sprzętowi do KD. Chodzi o wadliwe moduły HDMI, które ulegały częstym usterkom, czego efektem był brak przesyłania sygnału wideo. Firma kilkakrotnie obiecywała usunięcie problemu w kolejnej generacji swoich urządzeń, niestety problem pojawia się do dziś. Zobaczymy jak będzie w zapowiadany modelu Onkyo RZ50. Pozdrowienia
Mam nowy TX RZ-50 gra świetnie
Dziękuję za prezentację mojej ulubionej marki audio.
A 65 i TA 2070 (srebrny) - "klocki" moich marzeń. Te duże, przeźroczyste klawisze po wciśnięciu delikatnie świeciły na zielono. Najpiękniejsze ze wszystkich.
Mam i używam i chwalę sobie ;-)
A jaki dokładnie model? Ja posiadam od pięciu lat TX-DS555, używany w stereo, ładnie brzmi i jest nie do zajechania (kiedyś ciągnął dwa subwoofery 15").
Miód na moje uszy, szacunek za poświęcony czas na zebranie wszystkich materiałów i informacji.
Onkyo nigdy nie miałem ale to zawsze była marka ciekawa, dobrze grająca. Ta małe segmenty z lat dziewięćdziesiątych świetnie wyglądały!
2 czy 3 lata temu kupiłem tv 4k Toshiba z napisem na przednim panelu "Sound by Onkyo". Nie wiedziałem, że współpraca obu firm trwa już tyle lat. Dźwięk jak to w tv- nic specjalnego ale bywa dość przyzwoity. Dzięki za kolejny, ciekawy materiał, pozdro ze Szczecina !
Onkyo, bardzo dobra marka. Posiadam sprzęt tej firmy już od wielu, wielu lat. Subwoofer firmy Onkyo też jest dobry tylko już bardzo trudno go kupić. Ja go mam już 12 lat.
Jak tak patrzę i słucham co w tamtym czasie produkowały "światowe" firmy i porównuję do naszych wyrobów Unitry to szkoda mi, że nie żyłem wtedy w innym kraju...
i tak na peczki takich ze im untre obrazajoooo xD
I slusznie mowisz!!
niestety to co uważaliśmy w tamtych czasach za szczyt technologii było zwykłym szajsem jednakże bez punktu odniesienia nie było za bardzo z czym porównać
Onkyo produkował bardzo dobry sprzęt z serii Integra. Jedna z najlepszych odbiorników radiowych (obok Kenwooda i wyższych modeli Sony z serii ES) np 9090, 9900, 4970, 4711. Docenią to zwłaszcza osoby mieszkające w górach. Bardzo dobre magnetofony kasetowe TA 2570, 6711, 2090, 2070 i dwukasetowy TA-RW 9090. Wzmacniacze A 9911, 9711, cd 7911, 7711. Byłem szczęśliwym urzytkownikiem wspomnianych modeli i w pełni mogę polecić. Niektóre z nich jeszcze posiadam.
Dzięki za włożoną pracę w ten odcinek.
No mega długi odcinek, brawo 👏🏻👏🏻👏🏻👍🏻👍🏻👍🏻🤗
Dziękuję Mistrzu za następną świetną prezentację. Ponieważ jestem zwolennikiem oldschoolu i posiadam stary, ale jary Technics Deck RS BX828, receiver SA GX350 i właśnie kupiłem cudowny equalizer ONKYO EQ 15 i muszę przyznać, że zrobił robotę. Moje najlepiej wydane 15 euro w życiu. W Holandii można obecnie obłowić się w sprzęt o którym Mistrz wspomina...i korzystam z tego. Ostatnio jeszcze za 25 euro kupiłem głośniki B&W 75 watt . Nigdy nie przypuszczałem, że kiedyś doczekam czasów iż za grosze będę słuchał rasowego i bogatego dźwięku. Pozdrawiam i dziękuję za wspaniały profesjonalny program naukowo-informacyjno-doradczy. 👍👍👍
U mnie zaszczytne miejsce zajmuje Integra A8690 oraz gramofon CP5000A. Wzmacniacz napędza kolumny Paradigm Monitor 7, ale czegoś mi brakuje w tym dźwięku. I coraz częściej myślę o jakichś kolumnach oczywiscie Onkyo, tych z dawniejszej produkcji, duża obudowa i równie pokaźny głośnik niskotonowy. Poza kolumnami to właściwie spełnia moje oczekiwania w całości.
Używam końcówki mocy Onkyo M 5030. Po remoncie brzmi naprawdę bardzo dobrze. Myślę, że może stawać w szranki z nowymi konstrukcjami. Konstrukcja naprawdę imponująca i wygląd ponadczasowy. O jakości sprzętu niech potwierdzi fakt że kondensatory od zasilaczy od 1985 roku mają 80% sprawności.
Od kilku lat posiadam odtwarzacz cd 7030 , wygląd naprawdę super ,chociaż gra właściwie górą ,to z odpowiednim wzmacniaczem i kolumnami jest naprawdę super .
Długo szukałem niewielkiego zestawu stereo który miał by dobra jakość dźwięku , oraz obsługę aplikacji internetowych, w końcu trafiłem na Onkyo CS-N575D i jestem MEGA zadowolony, na nie durzy salon nic więcej nie potrzeba (podpięty subwoofer i gramofon "audio technica") w końcu mam zestaw który jak na moje ucho dorównuje dużo droższym sprzętom .
Panie Krzysztofie w końcu się doczekałem ;) dzięki wielkie! Ale jestem trochę zawiedziony ze pominięte zostały komponenty z przełomu lat 80/90. Świetne sprzęty typu DX-6570, TA-2570, A-8780, A-8690... no szkoda.
Super robota. A może filmy o firmach od głośników? B&W, Focal, Klipsch?
U mnie śmiga ampla Onkyo z kolumnami Jamo i bardzo dobrze radzi sobie w stereo, pozdrawiam
Chciałbym zobaczyć w Pana wykonaniu historię firmy Hitachi. Ma Pan idealny głos do słuchania a firma Hitachi ma dużo genialnego sprzętu audio więc idealne połączenie.
Dziękuję za super materiał. Mam duży sentyment do tej firmy.
Gratulacje za ciekawa opowiesc o kolejnej japonskiej firmie,tym razem o nazwie Onkyo, a moze warto byloby Panu opowiedziedziec o europejskich firmach takich jak Revox, Studer, Thorens, o genialnym, niemieckim konstruktorze Dieterze Burmester i jego sprzecie Hi-Fi, angielskich firmach, np Linn, francuskich, wloskich ,dunskich,czy norweskich (Tandberg). Nie bede Pana prowokowal, ale ciekawa by byla opowiesc o szwajcarskiej firmie Nagra, ktora zalozyl genialny konstruktor pan Stefan Kudelski, ktory znalazl schronienie w Szwajcarii przed niemieckim socjalizmem grasujacym i mordujacych Polakow w czasie II Wojny Swiatowej.
Magnetofony 2570 i 2550 - po prostu legenda.
Jak zwykłe Panie Krzysztofie bardzo ciekawy materiał,szczególnie dla mnie bo sam jestem posiadaczem trzech modeli Onkyo z serii Integra tj.
A-9911,DX7711 i T-4711 😊
Pozdrawiam
Myślę że świadomi posiadacze amplitunerow kina domowego Onkyo generalnie kupowali do nich duże zestawy kolumn bo takowe te amplitury spokojnie napędzają. A muzykę/stereo słuchają w trybie PURE AUDIO z pominięciem korekcji dźwięku...
Świetny odcinek na który długo czekałem na Pana kanale :) Jestem fanem stereo od Onkyo od kiedy dostałem od ojca Integre a-8270 - świetny to był kawał sprzętu dzięki któremu stereo stało się moim hobby. Teraz używam a-9511, niestety już nie Integra chociaż dalej porządny kawał wzmacniacza.
Co do współczesnej oferty firmy myślę, że fanom stereo warto by było wspomnieć o dwóch modelach: TX-8270 i TX-8390. Jedne z niewielu na rynku wzmacniaczy stereo za przystępne pieniądze wyposażonych jednocześnie w HDMI, obsługę serwisów streamingowych i wzmacniacz na elementach dyskretnych - czyli cała fnkcjonalność amplitunera kina domowego połączona z klasycznym stereofonicznym wzmacniaczem - sam planuję zakup takiego, aby iść trochę z duchem czasu.
Jak wszystkie japońskie marki złotej ery hi-fi (lata 70-80), większość modeli ze znaczkiem Made in Japan jest wartych uwagi. Zawsze "chorowałem" na CD-playera DX-7711 (oczywiście kolor szampański), gdy go w końcu kupiłem to po przeróbce na transport, ale w sumie większość czasu stoi dla ozdoby (bo 99% muzyki odtwarzam z serwera plików) ;P Za to bardzo zaskoczył mnie dźwięk vintageowych kolumn SC-90MkII, wielkie, trójdrożne monitory na 30cm papierzaku w oz, bardzo solidnie zbudowane, rocznik 1980 zaś membrany w nienagannym stanie, kolumny o wiele cięższe od Dynaudio Audience 72SE którymi grałem do tej pory. Dźwięk w wielu aspektach lepszy od Dunaudio ! Oczywiście warunek to porządne zasilanie, u mnie obie pary kolumn grają na przemiennie (w zależności od kaprysu) z dzielonym Krellem.
Te filmy o firmach audio są rewelacyjne! Dzięki :) gdzie szukać takich katalogów?
W wersji papierowej to już tzw. Białe Kruki. Czyli ogromne szczęście jak się coś znajdzie. Chapnąć i nie puszczać !
W wersji wirtualnej na HiFi Archiv.
Dziękuję za ten odcinek!! Jestem miłośnikiem Onkyo o skromniejszych wymaganiach czyli posiadam zestaw A-15 i T-15 z 1981r. Obecnie chula u mnie w garażu na wharfedale diamond 8.2. To nie taki zwykły garaż. W domu mam pomoc nietypowy wzmacniacz A-8470 Integra zasilający Avance Omega 503 MKI. To robi robotę. Przestrzeń niesamowita. Pracuje cały czas z wyłączoną regulacją barwy dźwięku.
Mam wzmacniacz onkyo 8650 + kolumny sc-400 świetnie brzmi. Testowałem wcześniej wzmacniacze innych marek rotel, yamaha Nad, ale ten jakoś najlepiej mi podchodzi. Fajnie było się czegoś dowiedzieć o sprzęcie który posiadam. Dzięki.
Mam model wzmacniacza a 9211 i dźwięk z niego pasuje mi najbardziej! Nie pozbędę się go za żadne skarby :)
Ale, że jak prawie godzina! No niech będzie 🙂
optymalna długość odcinka, uwielbiam!!!
Mam amplituner Onkyo, stereo TX 8150. Może nie jest to hajend, ale jest bardzo fajny i chwalę sobie
Niezły skok czasu i wiedzy tak stereo wzmacniacz onkyo słuchałem i jest świetny u znajomego z lat 80 wzmak
Masz talent chłopie przetrzymałeś mie do końca haha, naprawde świetnie zmontowany materiał obejrzałem z dużą ciekawością dzięki.
Wielkie Dzięki za ten odcinek. Kawał roboty.
Świetny materiał! Dodałbym jeszcze do grupy amplitunerów stereo sprzed kilku lat modele TX-8xxx, wsród których tx-8050 wydaje mi się niezłą propozycją. Choć to może dlatego, że od lat jestem entuzjastą marki i jestem zdania, że to najlepszy sprzęt na świecie :D
użytkuję od 20 lat Onkyo, wybrałem go kupując kilka sprzetów, był Technics, bylo SONY, była Yamaha, i 2x Onkyo, wtedy przekonalem sie, że to brzemienie pasuje mi najbardziej. Wybór padł na TX-DS 555 ktory zakupilem w 2000r i uzytkuję do dzis. Ma dobrze brzmiące Stereo orazze konstrukcyjnie pochodzi od TA-9511, dyskretnego stopnia mocy, ma klasyczne termostatowane chłodzenie z wentylatorem, dekoder DD5.1 od Motoroli. kocham go. planuję już następne Onkyo (pewnie jakiś RZ) ale dziadek ze mną zostaje, nie oddam go NIGDY. otawrtość brzemienia deklasuje wiele nowszych konstrukcji, znajomi są zawsze pod wrażeniem, nic tak otwarcie i swobodnie nie gra w tej cenie....... a mam niedrogie kolumny od Kody, ale najwyższy model AK-48 w układzie 5.1 ale z subem podłączonym na do kolumn, nie przez RCA do wzmaka, on myśli że działa 5.0 i to daje pełną dynamikę podwojonych basów w kolumnach, sub tylko uzupełnia gdzie juz nie zjadą. Jest świetnie. nie czyta, ale MD 2321 też ma 20lat i lata bezrpoblemowo.
Najbardziej podobają mi się segmenty o profilu średniej wysokości 😊
Jako użytkownik wzmacniacza A911 spodziewałem się że takiego "drobiazgu" to tu nawet nie zobaczę, a tu jakże miłe zaskoczenie! Zobaczyłem i to parokrotnie. Aż spojrzałem ile takie cudo teraz kosztuje i tu niestety się zdziwiłem bo prawdziwie "psie pieniądze". Także nieśmiało sugeruje że to bardzo sympatyczny sprzęcik [dla poszukiwaczy dobrze i tanio], który lata mi już służy i chyba czas mu zrobić jakieś elektroniczne spa, co by służył mi dalej.
Posiadam zestaw stereo w wersji srebrnej. Onkyo TX-8050 oraz odtwarzacz CD Onkyo C-7030, do kompletu kolumny Polk Audio Signature 55e w wersji białej. W moim przypadku stereo sprawdza się wyśmienicie. Choć nie ukrywam, że posmakował bym jakiegoś innego zestawu stereo do tych kolumn. Pozdrawiam, bardzo dobry odcinek.
Dziękuję profesorze za ową wiedzę
Onkyo miało dużą wtope w kinach domowych z płytą HDMI, miała wadę konstrukcyjna i zrobili akcje serwisowa, niestety dużo tego sprzętu akcji serwisowej nie przeszło, bo właściciel nie wiedział i sprzęt teraz da się kupić na portalach aukcyjnych, trzeba bardzo uważać. Bo jesli ktoś używa HDMI, to się może mocno zdziwić. Naprawa jest praktycznie nie możliwa w warunkach "domowych" trzeba już mieć sprzęt do naprawy (piekarnik, pomaga na chwilę ) a sprawnej płyty nie da się kupić a nawet jeśli to koszty zabijają.
Bardzo spodobało mi się samo nawiązanie do japońskiej motoryzacji, Integry do Lexusa gdzie sama Integra również kojarzy mi się z Hondą ;) a u mnie w systemie stereo gra Onkyo TX-SV727R, potężny amplituner który obsługuje również system surround i ma wbudowany osobny wzmacniacz do obsługi całkowicie innej ścieżki audio. Coś na zasadzie że mamy dużą salę techno na dyskotece i małą dance a wszystko nagłośnione przez jeden klocek z osobną regulacją głośności. Ładny, czysty dźwięk, ogromna waga bo około 12 - 14 kg, wygląd szału nie robi właśnie ale moc rekompensuje tą wadę. Mam do niego CD również Onkyo ale nie pamiętam modelu. Do zestawu rozbudowany pilot. Sprzęt stał wiele lat u właściciela a naprawa ograniczyła się do wyczyszczenia przekaźników i wymiany potencjometra balansu w amplitunerze. CD nie działał, trzeba było wymienić paski i podregulowac napięcie na laserze. Zrobił mi to mój wujek Zbyszek który od lat zajmuje się moim sprzętem audio. Jeżeli to czytasz serdecznie pozdrawiam :)
Bardzo dobry film,dziękuję Panu!
Z ciekawości rozkręciłem mojego "szczeniaczka" CR-515DAB (CD-receiver) i nie myliłem się... nawet takie wielofunkcyjne maleństwo ma końcówkę na prawdziwych tranzystorach a nie modułach! Super sprawa... zawsze byłem fanem Onkyo (oraz Accuphase, ale to nie mój poziom)! ;-)
Mojego CR-515 kupiłem za oszałamiającą kwotę 20 funtów wraz z kolumienkami Mordaunt Short Avanti 902i. Miał byc NAD L-40 ale nie znalazłem w sensownej cenie...
Onkyo jest bardzo dobra i brzmi świetnie. W Polsce średnio popularna, natomiast w Niemczech bardzo ceniona. Mam sprzęt onkyo Integra i różne słuchawki, które wiele droższych konstrukcji pobiło. brzmieniowo. Zabrakło sprzętu z połowy lat 80 z serii Integra i zwykłych ( T-6750, A-6750 i wyższe oraz dx-6570)
Mój amplituner (konkretnie TX8270). Dziękuje za ten materiał ♥️
tez mam ten model
Fajny odcinek. Dużo informacji. Liczyłem na opis serii Integra 8650 itp ale cóż nie można mieć wszystkiego
Mam taki właśnie i potrafi huknąć z kolumnami po 120W. A z gniazdka ciągnie ponad 300W na maksymalnej głośności. Też jestem ciekaw opinii Reduktora co do tego modelu.
Super material !!! Jak zwykle tego autorstwa !!! Polecam...
Onkyo od "kina domowego", np tx-ds575, świetnie sprawdza się u mnie w roli wzmacniacza stereo. Nie mam podstaw do zmiany, jedynie oddałbym go do Pana na przegląd. Przyjdzie czas.
Z doświadczenia zauważyłem, że bardzo ważna jest jakość nagrań. On jest hirurgnicznie dokładny w ukazywaniu uchybień masteringu, to jest aż zabawne, jak to samo nagranie może różnie brzmieć.
Wczoraj, 19 maja 2022 r. firma Onkyo ogłosiła upadłość. Wielka szkoda.
Firma Onkyo zdecydowała się złożyć w sądzie w Osace dokumenty potwierdzające bankructwo. Aktualnie, zadłużenie Onkyo sięga 3,1 mld jenów, czyli ponad 107 mln złotych.
Wielka szoda:( podobno Sharp ma produkować pod tą nazwą ale to nie będzie to samo:(
O, prosz - akcja i reakcja: parę tygodniu temu kupiłem używanego TX-20 :). Odświeżające doświadczenie po dłuższym obcowaniu ze współczesnymi "sprytnymi" urządzeniami. Niemała waga, zapach rozgrzanej elektroniki, wyraźnie mechanicznie chodzące przyciski, pokrętło strojenia tunera i "prawdziwe" potencjometry, brak pilota - wszystko to stanowi taki analogowo-oldskulowy wstęp do przyjemnego, ciepłego i szerokiego brzmienia idącego przez 6-omowe głośniki JBL. Nawet jak ma mocniej przywalić to robi to kulturalnie. No i podoba mi się wygląd tego urządzenia: kanciasty, oszczędny, mruga jakimiś tajemniczymi swiatełkami jak na radio przystało. Wahałem się czy nie skusić się na bardziej "ejtisowy" TX-25 z milionem diodek i przycisków, w końcu jednak spokojniejszy i nieco tajemniczy TX-20 przeważył. Ciekawi mnie to "servo", podejrzewam że chodzi o jakiś sprytny dynks który pomaga dostroić tuner jak tylko złapie choć odrobinę sygnału radiowego. Pozdrawiam i dziękuję za kanał z doskonałą treścią!
Posiadałem onkyo A-RV 400 i naprawdę byłem z niego mega zadowolony. Z kina posiadałem onkyo tx-nr656 i bardzo mi się podobał ale ówczesne amplitunery onkyo miały problem z dsp niestety, 🙂zawsze fajnie się ogląda Pana odcinki
A-9010 - świetny, rewelacyjny w swojej cenie. I ma przetwornik cyfrowo-analogowy. CN-7050 również dobry.
A-9555. Kupiłem używany około 10 lat temu. Kawał porządnego sprzętu gra do dzisiaj 😁
Jako daily sprzęt do odsłuchu od lat mam wzmak A-9211 oraz odtwarzacz CD DX-7211 w którym zmieniłem kondensatory, opampy, master clocka oraz laser. Jakość znacznie się poprawiła. Gra to na głośnikach Mission 701 i do tej pory potrafi zadziwić, a w zasadzie zadziwiać nie przestaje.
Posiadam TX-SR600E i CD DX-7211, dziękuję za temat :D
Jako ciekawostkę powiem że wciąż można kupić tak niecodzienny zestaw jak dwudrożny oparty właśnie na 12 calowym wooferze i przetworniku kompresyjnym wysokotonowym. Produkuje go JBL, można go znaleźć na stronie JBL Synthesis.
"Chciało by się posłuchać czegoś takiego" :)
Może nie aż takiego, ale zapraszam do Lublina na posłuchanie Pioneer CS-63DX
Witam,bardzo interesujący odcinek ( jak zawsze) jestem w posiadaniu trzech Onkyo tx nr 3007 . Dwa z nich zepsute ale pomijając to bardzo bym prosił o odcinek o Kenwoodach z końca lat 70 jestem w posiadaniu ka 7100 ,8150,8300, 9150 .
Wzmacniacze firmy Kenwood z tamtych charakteryzują się ciepłą barwą dźwięku ( jeśli możnazna to tak nazwać).
Pozdrawiam.
Krzysztof
Onkyo firma na której się zawiodłem, słynna sprawa bubli i padających amplitunerów od 2008 roku, cała niesławna akcja serwisowa nawet ze zwrotem gotówki, których sam nieszczęśliwie padłem ofiarą , od tego czasu z daleka. Na nieszczęście przejęła Pioneera i nie wiadomo jak będzie dalej z tą drugą firmą.
Onkyo/Pioneer padło - obie marki wycofane z cenników wszystkich dystrybutorów. Gdzie-niegdzie można jeszcze kupić pojedyncze modele powystawowe.
Świetny materiał. Co bardziej mnie satysfakcjonuje, że prosiłem Pana kiedyś o niego. Co do Onkyo, posiadam magnetofon dwukasetowy TA RW11 z 1984 ,wymieniony w katalogu I gra on bardzo dobrze. Minimalnie gorzej niż CD. Przydał by się jeszcze materiał o mojej ulubionej marce Marantz 🙂
Łapa w górę zawsze leci.
Posiadam amplituner kina domowego ,oraz ostatni model amplitunera stereo (tx8390) do tego odtwarzacz cd(dx7511).Właśnie firmy ONKYO.
Bardzo sobie chwalę. W szczególności tx8390 za mnustwo funkcji oraz dużą moc.
Gra to świetnie. Na razie są kolumny tonsil voyager 250 .
Docelowo mają być B&W.
Ten na ostatnim zdjęciu to mój tx4500 . Fajniutki ❤❤❤
Onkyo/Pioneer miało połączyć się z Denon/Marantz, ale widzę, że jednak kupił ich Sharp... razem z VOXX.
Czyli następna marka audio omawiana to będzie DENON ?
Też tak myślę i ciekaw jestem opinii o marce.
Zarówno widzów, jak i Pana Krzysztofa
@@MrHesmovedon
Pewnie im nowsze modele DENONA tym słabiej. Aczkolwiek nie stanowi to reguły. W każdym razie wyczekuje nowego odcina Ja i pewnie tysiące widzów. Swoją drogą pozdrawiam wszystkich miłośników sprzętu audio 🔈📻🎚🎼
@@audio2118
Pewnie tak jest...
Jak z wieloma "popularnymi" markami audio, w miarę przystępnymi cenowo.
Myślę, że często jest to kwestia świadomego i rozsądnego wyboru między jakością dźwięku sprzętu "vintage" i ryzykiem/niedogodnościami z tym związanymi ( dostępność części, brak zdalnego sterowania itp ) No i oczywiście ceną
Jakość dźwięku - uśredniając oczywiście - raczej się pogarsza.
Przynajmniej, jeśli mówimy o "main streamie", o popularnych markach, a nie o specjalistach od top-tier audio.
Mój Denon PMA 1510AE ( pracuje głównie jako końcówka mocy ) musi mi na razie wystarczyć. Właśnie jako swego rodzaju kompromis.
@@MrHesmovedon
A z jakimi kolumnami sprawuje się najlepiej Twój Denon ? Planuje zakup właśnie tego modelu.
@@audio2118 U mnie PMA-1500AE gra genialnie z Opus-ami od Wharfedale-a
Rewelacyjny odcinek!
Dzięki
Warto dodać, że TA-2080 to przełomowy magnetofon w historii Onkyo - trzygłowicowy, z automatyczną regulacją prądu podkładu - niejako przetarł szlak dla 2070, który już został należycie w filmie wyróżniony ;)
Jeszcze tylko ponad 2 tys subów i będzie 100 tyś xD Tak trzymać, polecam zasubować ten kanał bo jest on najlepszy na polskim yt!!!!!
Onkyo i Denon w czasach przed kinem domowym wzorniczo rządziły. Chorowałem kiedyś na amplituner z cd ale nie mini tylko pełnej szerokości i chyba tylko Onkyo miało taki w katalogu.
Bardzo dobra firma :) posiadam wzmacniacz stereo onkio i kino domowe Pioneer poprostu poemat
Witam.Chcialbym dowiedziec sie cos na temat TX-80.😉.Dziekuje Pozdrawiam.Najlepszy kanal o Audio w PL.🔥👍🔥
pod koniec 1985 usłyszałem o firmie kiedy moja kuzynka poznała narzeczonego ,który wrócił z Holandii po kilku latach z mieszanym zestawem stereo, preamp i końcówka ONKYO (z pięknymi wychyłowymi wskaźnikami ale nie pamiętam oznaczeń)) deck NAKAMICHI LX3, kolumny KEF 104/2, to było coś innego niz Pioniery, Technicsy czy Akai z Pewexu,pewien szok i pierwsze audiofilskie impresje
Dołączam do Lucjan. Szkoda że zostały pominięte sprzęty z przełomu lat 80/90. Sam posiadam Integrę 8670, może nie jest to szczyt ale gra super. No i wygląd. Ale odcinek super i wiem również że ciężko wszystkie informacje zmieścić w jednym odcinku.
Spoko filmik.
Super przygotowany odcinek f
Mam komplet preamp i koncowke M- 504 z tymi magicznymi wycieraczkami 😉
Jak zwykle ciekawy odcinek pozdrawiam
No wreszcie moja ulubiona seria …. Kiedy następny odcinek?
Swoją przygodę z Onkyo zacząłem od fantastycznego CD DX-6750 oraz wzmacniacza A-8650 (oba z serii Integra). Wzmacniacz został ze mną na wiele lat. Jest porządny i momentami imponuje, ale ma też parę słabych rozwiązań. Pomału dojrzewam jednak do jego wymiany na coś innego. Posiadam teraz CD DX-7511 i jest przyzwoity, ale poprzedni DX-7211 był beznadziejny. Tak więc życie z Onkyo może być ciekawe :-)
Mam ONKYO i chce zmienić na SANSUI czy ReVoX, ale kiedy włączę i zaczynam słuchać, to zaczynam się zastanawiać czy warto je sprzedawać zwłaszcza, że mam w złotym kolorze. Dzięki ONKYO i przetwornikom TANNOY pokochałem tony średnie. Kiedyś wysokie były do oporu i podbity bas. Teraz mam regulacje na zero i bez konturu. Gra niesamowicie. Dźwięk jest obłędny zwłaszcza tony średnie. 90 x 2 dla 8 i 130 x 2 dla 4 oczywiście RMS.
Masz rację, kiedyś jak nie było porównania, ludzie jarali się Unitrą i Techniksem, bo było "wyraźnie słychać" cykające, szeleszczące i świszczące wysokie oraz glutowaty, ciagajacy się i dudniący bas plus jeszcze dopełniające je skrzynki na ziemniaki typ Altus. Później przyszła styczność z innym sprzętem, min z Onkyo i okazało się że istnieją tony średnie oraz inne niuanse. Jest też wokal niekoniecznie zza światów itp. na co dzień używam wzmaka Onkyo Integra A 8055 i raczej bez korekcji. A na wieczorne odsłuchy przy browarze lampowca z małymi Elacami. Wzmak nie ma żadnej regulacji barwy dźwięku i brzmi pięknie. Są nienachalne wysokie, szybkie niskie tony oraz dźwięczne średniaki. Duża przyjemność. Pozdrawiam
Witam. Jako użytkownik Onkyo TX-NR1000 muszę powiedzieć, że troszkę krzywdzące jest powiedzieć że ten amplituner kina gra słabo w stereo. Porównywałem go z dobrymi wzmacniaczami stereo tj. Electrocompaniet, Rotel, NAD, Denon itp. I zawsze dawał radę a nawet je przewyrzszał. Poza tym wszystkim bardzo fajne materiał. Aby tak dalej. Pozdrawiam.
Wzrost cen onkyo za 3,2,1… ;)
Dokładnie
@@adriant9034 zlotowka sie sypie , to i ceny rosna ...
Katalog na rok '93/94 ma oznaczenia amerykańskie. A-809 to na przykład europejski A8870 (któremu właśnie zafundowałem gruntowny remont), a flagowy cedek w Europie to DX6890, ja niestetyman nieco uboższy, choć dalej doskonały dx6850. Grają z kolumnami Arcus As5. Marzy mi się dzielony wzmacniacz z tych lat, bo żona lubi wskaźniki wychyłowe ;)