Słyszałem ostatnio teorię, że na TH-cam filmy powyżej 15 minut nie mają sensu i należy je dzielić. RduktorSzumu skutecznie tą teorię obala. Bardzo ciekawy film. Bardzo lubię historię firm audio.
Magnetofony szpulowe. Byłem zasrańcem kiedy widziałem w działaniu takie cudeńko. Jestem z pokolenia wylutowywaczy części elektronicznych i pamiętam układy scalone UL. Pozdrawiam i proszę o więcej takich filmów.
Panie Krzysztofie, ze wstydem i po czasie przyznaję że za każdy odcinek, czy to felietonu czy warsztatu, za Pańską pracę włożoną w przygotowanie i wiedzę którą się Pan z nami dzieli należy się $to$owne podziękowanie lub przynajmniej okejka (lajk). Uszanowanie.
Uwielbiam tą analogową prezentacje - jak będą Panu już niepotrzebne te wydruki, kserówki to chętnie je przytulę. Ogromny szacunek za cierpliwość, gromadzenie i prezentacje materiału. Pozdrawiam.
Panie Krzysztofie super jak z resztą zawsze. Mnóstwo czasu i pracy przy takiej wideo publikacji za co dziękuję. Tak tylko myślę że miło by było kiedyś dowiedzieć sie coś np o firmie Cambridge audio. Pozdrawiam d('-')b.
Zestawy głośnikowe serii AX nie miały "wyglądu" pod maskownicami. Było tam surowo i drewnianie. Dopiero SYMBOL-B i spółka miały przekozacki wygląd bez maskownicy, a właściwie bez dużej maskownicy, bo na średnim i gwizdku była dodatkowa maskownica ze stalowej siatki. Mam SYMBOLE i można nimi meble przestawiać. Dwa SYMBOLE są w stanie nagłośnić skutecznie widownię teatralną na 1000+ osób. Sprawdzone.
Witam jak skontaktować się z Panem Krzysztofem.Chciałem podrzucić ciekawy i rzadki wzmacniacz .Ciekawy odcinek .Oglądam niektóre kilka razy i wynoszę za każdym razem nowe ważne informacje.Dziękuje za tyle informacji.Pozdrawiam.
Revox je po technické stránce vždy na vysoké úrovni,ale nejsem zastáncen jeho vzhledu.Řada B je i pěkná.Co se týče hlav,používal měké,netvrzené hlavy.AKAI a SONY ty používal ferit,skloferit.Já používám Blue Pioneer vysokou řadu 80 let.Rád jsem poslouchal,zajímavé a poučné.
Mam propozycję aby zrobić film o bardzo dobrej niegdyś firmie japońskiej audio, mianowicie Alpine. Ponadto można też zrobić coś o Magnacie. Taka moja luźna sugestia. Bardzo przyjemnie mi się ogląda tą serię odcinków o słynnych firmach. Pozdrawiam.
Znakomicie opowiedziana historia firmy ReVox! :-), :-) Powiedział Pan, Panie Krzysztofie, w pewnym momencie, że ma Pan kolumny ReVoxa i są one po pewnych przeróbkach. Z czego wynikały owe przeróbki? Czy jest z Pan zadowolony z tych kolumn? Czy można je dostać na rynku wtórnym za w miarę rozsądną cenę? Co Pan sądzi, patrząc na dane techniczne, o współczesnych kolumnach ReVoxa? Serdecznie pozdrawiam.
Seria Prestige G 140 bardzo dobrej jakości głośniki ...Jakość odtwarzanego dźwięku jest w 100% zadowalająca ...Zresztą nie da się tego opisać trzeba usłyszeć...
Bardzo fajny odcinek 🙂 zresztą jak zawsze, sam posiadam subwoofer firmy REVOX jest to model elegance active bas i bardzo podoba mi się jego brzmienie podłączonego mam do Emotiva basx A2 i Emotiva pt100,
ReVox i STUDER to bardzo dobra firma. Ja posiadam magnetofon szpulowy ReVox B 77 MK2, 4 track, 9,5 cm sec i 19 cm sec. Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne odcinki. 👍
„Gramofon o bardzo dobrych parametrach jak na tamte lata”? A powstają obecnie stabilizowane kwarcowo tangencjalne gramofony? Z tego co widzę, to obecnie jest bardzo słabo w tej kwestii, ProJect dopiero niedawno ogłosił pierwszy w ich historii gramofon z automatycznym ramieniem, czyli coś, co było na rynku już w latach 70., ale dla nich to „nowość”.
B 710 gra mocnym basem bez litości dla wzmacniacza i głośników. Ale tony średnie i wysokie nie są jakoś upośledzone z tego powodu. Fajnie też sobie radzi z kasetami już bardziej zużytymi nie szumią za bardzo.
Chciałbym mieć te pieniądze co teraz w latach 80 i 90 jak byłem gówniarzem i nastolatkiem wzdychającym to zdjęć z prospektów firm z zachodu i ... używającym np ZK 125 ... potem ZK 246 i Amatora Stereo, nie mówiąc o późniejszej mini wierzy Kasprzaka ... echhh, to by było wtedy eldorado ! 😁😁😁😁
Dzień dobry , jestem posiadaczem wzmacniacza Cambridge Audio A1 jednak mój wzmacniacz zepsuł się, kolega elektronik z którym razem pracujemy zmierzył co mógł i zdiagnozował przepalony transformator, piszę do Pana z zapytaniem czy nie zechciałby Pan naprawić mojego wzmacniacza i przy okazji nagrać odcinek o nim? Pozdrawiam, wierny widz , miłośnik dobrego brzmienia.
Witam. Świetny filmik Ale jednak oryginalny Grundig TK 120, nie był urządzeniem klasy HiFi nawet w gamie modelowej Grundiga. Był to podstawowy model klasy standard. Grundig robił wtedy modele wyższej klasy choć nie na poziomie Revoxa. Porównując Revoxa A77 do ZK 120, trochę mimowolnie jednak fałszuje Pan historię i robi Pan złą reklamę Grundigowi który wtedy przezwał apogeum i był w magnetofonach średniej klasy nawet Hi Fi, całkiem niezły. To trochę jakby porównywał Pan Opla Corse do Porsche,a 944. A i to i to był samochód osobowy. Tyle, że różnej klasy. A odnosząc się do lat 60 to jakby porównał Pan Ferrari Dino do Fiata 850. Pozdrawiam.
Ja nie porównuję Grundiga do Revoxa, tylko porównuję sytuację ludzi w Polsce w roku 1968 i ich możliwość zakupu magnetofonu szpulowego do sytuacji np Szwajcara, z tego samego okresu. Dlaczego Unitra nie wzięła licencji od Revoxa, albo chociaż nie produkowała na licencji, innego modelu Grundiga, lepszego? Dlatego zawsze to będę podkreślał - tylko TO było w Polsce dostępne i TAKĄ mieliśmy dostępną dla ludzi technikę audio. Tak trudno to zrozumieć?
@@ReduktorSzumu Wierze. Być może pomimo Pańskiej ogromnej wiedzy po prostu sformułowania jakich Pan użył, mimowolnie zabrzmiały tak, że Pana intencje nie zostały tu właściwie uchwycone. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że porównujemy tu urządzenia domowe ale należące do dwóch odrębnych klas. I jednak Panie Krzysztofie, wie Pan dobrze, że Revox, Studer czy nawet Technics to wtedy i na Zachodzie i w Japonii to był sprzęt dla zamożniejszych. Tamtejsi robotnicy i dolna część klasy średniej pomimo zamożności tych krajów nie mieli tego w każdym domu i nieraz kontentowali się takim TK 120 czy jego japońskim odpowiednikiem np Sharpa. A dlaczego PRL nie produkował Revoxa czy lepszego Grundiga, to sądząc po tym, że raczej pamięta Pan czasy PRL, sam dobrze zna Pan odpowiedź. Kto by to wyprodukował z przyzwoitą jakością i kupił w tamtych realiach? To trochę jakby zastanawiać się czemu zamiast licencji na 125p i to niepełnego nie kupiliśmy licencji na BMW 2002. Oczywiście ma Pan tu prawo porównywać, albo warto by zaznaczyć, że porównuje Pan sprzęt zupełnie innej klasy. Bo inaczej słuchający Pana młodzi mylnie uroją sobie, że na na zamożnym Zachodzie lat 60, każdego było stać na Revoxa. A wszystko poniżej to był szmelc. To jakby na lekcjach historii uczyć, że chłopi za feudalizmu byli co do jednego zamożni. A tak nie było. Choć nie wszyscy byli biedni. A taki TK 120, choć w 1970 był już szmelcem produkowanym z względu na popyt. To w 1966 była to dobra konstrukcja jak na klasę standard. Tak jak dobry był w swojej klasie fiat 850. I tylko oto tu chodzi. Po prostu trzeba opisywać nieco realia epoki o jakiej się mówi. Pozdrawiam.
@ danziger -niestety w jezyku technicznym zawsze był capstan/kapstan lub po polsku wałek przesuwu taśmy.Nigdy kabestan.Takie tłumaczenia można sobie darować ,trzeba trochę popracować w fachu i przeglądnąć "tony " serwisówek aby móc coś w danym temacie powiedzieć.Może i to to samo ,ale robi co innego ,nie pomaga napinać liny tylko ciągnie taśmę i NIGDY nie nazywa się kabestanem w RTV,chyba że w chińskiej instrukcji ktoś tak przetłumaczył na polski ,tak jak ta głośnica głośnomórczna.
@@andrzejysakowski9920 capstan to jest w języku angielskim tłumaczy się na kabestan. No i nie tylko na jachcie czy w magnetofonie takie ustrojstwo występuje. Pozdrawiam.
wszystko super,tylko wyszydzanie rodzimego przemysłu w co drugim odcinku jest mega słabe.a porównywanie de facto profesjonalnego sprzętu ze sprzętem dla kowalskiego (do tego na licencji) to już w ogóle.
Nie porównuję sprzętu profesjonalnego do domowego. A77 też był domowy. Poza tym w 1968, NIE BYŁO innego, lepszego magnetofonu szpulowego dostępnego w Polsce, dlaczego zatem nie mogę tego porównać? Czy przeciętny Kowalski miał jakiś inny wybór?
@@ReduktorSzumu Ale nawet w sprzęcie domowym i wtedy były już rożne klasy co do jakości. i trochę Pan mimowolnie niesłusznie postponuje Grundiga. To nie jego wina, że Polski nie stać wtedy było na uruchomienie produkcji sprzętu wyższej klasy HiFi. Kupiono sprzęt klasy popularnej. Kogo w PRL stać by było na A77? To nie każdy nawet w RFN miał. I dla uboższych był tam TK 120. Czy to znaczy, że w 1966 był to złom w swojej klasie? Nie był. A trochę to tak wynika z Pana wypowiedzi. Mimowolnie jak sądzę.
Ta seria o firmach jest fenomenalna , świetnie się to ogląda a z Pana głosem to jak niezły film. Czekam na kolejne. Pozdrawiam.
Włożył pan mnóstwo pracy w ten film dziękuję bardzo 🌴🎼🌴
Słyszałem ostatnio teorię, że na TH-cam filmy powyżej 15 minut nie mają sensu i należy je dzielić. RduktorSzumu skutecznie tą teorię obala. Bardzo ciekawy film. Bardzo lubię historię firm audio.
Dziękuję, poświęcił Pan dużo czasu aby stworzyć takie arcydzieło na temat jednej z prawdziwych ikon audio. Dziękuję i pozdrawiam.
Magnetofony szpulowe. Byłem zasrańcem kiedy widziałem w działaniu takie cudeńko. Jestem z pokolenia wylutowywaczy części elektronicznych i pamiętam układy scalone UL. Pozdrawiam i proszę o więcej takich filmów.
Panie Krzysztofie, ze wstydem i po czasie przyznaję że za każdy odcinek, czy to felietonu czy warsztatu, za Pańską pracę włożoną w przygotowanie i wiedzę którą się Pan z nami dzieli należy się $to$owne podziękowanie lub przynajmniej okejka (lajk). Uszanowanie.
Dla mnie gdy słyszę REVOX, to odrazu przypomina mi się zjawiskowy model B77. Jak dla mnie to ideał magnetofonu szpulowego 😁👍
Już prawie traciłem nadzieję ale pod koniec materiału pojawił się mój ukochany PR99 MkIII. Wielkie dzięki za ten odcinek!
Uwielbiam tą analogową prezentacje - jak będą Panu już niepotrzebne te wydruki, kserówki to chętnie je przytulę. Ogromny szacunek za cierpliwość, gromadzenie i prezentacje materiału. Pozdrawiam.
Panie Krzysztofie super jak z resztą zawsze. Mnóstwo czasu i pracy przy takiej wideo publikacji za co dziękuję. Tak tylko myślę że miło by było kiedyś dowiedzieć sie coś np o firmie Cambridge audio. Pozdrawiam d('-')b.
Kolejny wspaniały odcinek. Uwielbiam tę serie o firmach audio... Ogląda się i słucha Pana Krzysztofa z zapartym tchem....
Uwielbiam te historyczne odcinki, gdyby można dałbym 10 łapek. :) Pozdrawiam
Zdecydowanie - najlepszy kanał na TH-cam
Dziękuję za kolejny fajny odcinek i czekam na kolejny. Pozdrawiam.
W końcu ReVoX ☺️☺️☺️ Dziękujemy :-)
Rewela Pozdrawiam Wesołych Świat Wielkiej nocy Dla RS
Super filmik Panie Krzysiu pozdrawiam
Komentarz dla zasięgu algorytmów TH-cam-Konieczny!👍
Wspaniały materiał!
Revox B710 mkII był wyposażony w Dolby C , Revox B710 MkI miał jedynie Dolby B.
Fajno! Dzięki za ciekawy odcinek.👍
Czterdzieści sześć minut z sekundami przyssania do komputera.
Warto było czekać.
Zestawy głośnikowe serii AX nie miały "wyglądu" pod maskownicami. Było tam surowo i drewnianie.
Dopiero SYMBOL-B i spółka miały przekozacki wygląd bez maskownicy, a właściwie bez dużej maskownicy, bo na średnim i gwizdku była dodatkowa maskownica ze stalowej siatki.
Mam SYMBOLE i można nimi meble przestawiać. Dwa SYMBOLE są w stanie nagłośnić skutecznie widownię teatralną na 1000+ osób. Sprawdzone.
Tak, dopiero po nakręceniu odcinka to zobaczyłem. Dlatego fotografie były tylko w maskownicach. Thx.
A ja stale czekam na Radmora 5512b 😋 bo to było ostatni produkt Polski z najwyższej półki w Polsce
Witam jak skontaktować się z Panem Krzysztofem.Chciałem podrzucić ciekawy i rzadki wzmacniacz .Ciekawy odcinek .Oglądam niektóre kilka razy i wynoszę za każdym razem nowe ważne informacje.Dziękuje za tyle informacji.Pozdrawiam.
Revox je po technické stránce vždy na vysoké úrovni,ale nejsem zastáncen jeho vzhledu.Řada B je i pěkná.Co se týče hlav,používal měké,netvrzené hlavy.AKAI a SONY ty používal ferit,skloferit.Já používám Blue Pioneer vysokou řadu 80 let.Rád jsem poslouchal,zajímavé a poučné.
ani AKAI . SONY . Pioneer. nemoze psegrivac master tasmi . a revox moze.
Mam B77. Potwierdzam - świetny. Nawet chyba ten sam model - 7,5 / 15 :)
Po obejrzeniu każdego nowego odcinka/materiału nabieram wielkiej ochoty na zmianę/kupno/odbudowę jakiegoś "sprzętu"
Wow! Świetny odcinek. Uwielbiam tą serie. Zawsze REWOX = worek pieniędzy. Ale trzeba przyznać że mają świetny sprzęt.
Mam propozycję aby zrobić film o bardzo dobrej niegdyś firmie japońskiej audio, mianowicie Alpine. Ponadto można też zrobić coś o Magnacie. Taka moja luźna sugestia. Bardzo przyjemnie mi się ogląda tą serię odcinków o słynnych firmach. Pozdrawiam.
Znakomicie opowiedziana historia firmy ReVox! :-), :-)
Powiedział Pan, Panie Krzysztofie, w pewnym momencie, że ma Pan kolumny ReVoxa i są one po pewnych przeróbkach. Z czego wynikały owe przeróbki? Czy jest z Pan zadowolony z tych kolumn?
Czy można je dostać na rynku wtórnym za w miarę rozsądną cenę?
Co Pan sądzi, patrząc na dane techniczne, o współczesnych kolumnach ReVoxa?
Serdecznie pozdrawiam.
Seria Prestige G 140 bardzo dobrej jakości głośniki ...Jakość odtwarzanego dźwięku jest w 100% zadowalająca ...Zresztą nie da się tego opisać trzeba usłyszeć...
Klasa !
Warto czekać na kolejną środę
Bardzo fajny odcinek 🙂 zresztą jak zawsze, sam posiadam subwoofer firmy REVOX jest to model elegance active bas i bardzo podoba mi się jego brzmienie podłączonego mam do Emotiva basx A2 i Emotiva pt100,
ReVox i STUDER to bardzo dobra firma. Ja posiadam magnetofon szpulowy ReVox B 77 MK2, 4 track, 9,5 cm sec i 19 cm sec. Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne odcinki. 👍
„Gramofon o bardzo dobrych parametrach jak na tamte lata”? A powstają obecnie stabilizowane kwarcowo tangencjalne gramofony? Z tego co widzę, to obecnie jest bardzo słabo w tej kwestii, ProJect dopiero niedawno ogłosił pierwszy w ich historii gramofon z automatycznym ramieniem, czyli coś, co było na rynku już w latach 70., ale dla nich to „nowość”.
A może zrobiłby Pan jakiś odcinek o wzmacniaczach lampowych gitarowych? Jakiś Marshall, Peavey?
Wzmacniacz b251 posiada jedną nietypową cechę - zasilacz impulsowy.
Zasiacze impulsowe w hifi stosował również brytyjski Quad.
Extra odcinek👍👍
Może coś o magnetofonach cyfrowych, DAT. Może już było, nie zauważyłem, to mógł być przełom na początku lat 80 tych.
B 710 gra mocnym basem bez litości dla wzmacniacza i głośników. Ale tony średnie i wysokie nie są jakoś upośledzone z tego powodu. Fajnie też sobie radzi z kasetami już bardziej zużytymi nie szumią za bardzo.
Dobry plan:)
KIEDY BĘDZIE REPORTAŻ Z SERII O SŁYNNYCH FIRM AUDIO O FIRMIE - MARANTZ ? 🤔 ❓
Reportaży nie robię.
Chciałbym mieć te pieniądze co teraz w latach 80 i 90 jak byłem gówniarzem i nastolatkiem wzdychającym to zdjęć z prospektów firm z zachodu i ... używającym np ZK 125 ... potem ZK 246 i Amatora Stereo, nie mówiąc o późniejszej mini wierzy Kasprzaka ... echhh, to by było wtedy eldorado ! 😁😁😁😁
Nie mówi się o tym,ale kenwood produkował świetnie brzmiące decki kasetowe.
Pozdrawiam
Dzień dobry , jestem posiadaczem wzmacniacza Cambridge Audio A1 jednak mój wzmacniacz zepsuł się, kolega elektronik z którym razem pracujemy zmierzył co mógł i zdiagnozował przepalony transformator, piszę do Pana z zapytaniem czy nie zechciałby Pan naprawić mojego wzmacniacza i przy okazji nagrać odcinek o nim?
Pozdrawiam, wierny widz , miłośnik dobrego brzmienia.
A kiedy Denon?
Dzisiejszy sprzęt audio nie ma już duszy. Pliki cyfrowe, przetworniki D/A na usb, gęste formaty...No chyba, że ktoś ma coś anologowego w domku... :-)
Revox kojarzy mi się ze sprzętem studyjnym, czyli duże, ciężkie i brzydkie. Ale miło się oglądało.
Duże , ciężkie i brzydkie.
Oraz niedoścignione w doskonałości. A ogólnie przedmiot marzeń.
Pewnie są duże, ciężkie, brzydkie(to kwestia gustu) ale naprawdę bardzo dobrze grające. O profesjonalnej (pancernej) konstrukcji nie wspomnę.
Szpulofon G-36!!! Jakież ogromne szpule można na to pudło założyć, zwróćcie uwagę !
Revox B790 jaki on jest piękny 🤗🤗🤗 mam znajomego co taki ma 🤗 a jak pieknie gra 🤗🤗😁😍
Dziś A77 poszedł za 850zł...niestety spóźniłem się.Ehhh...
Frajda :P
👍
EMM801
Mam Revoxa A77, świetny magnetofon, chociaż nie wszystkie taśmy da sie na nim odtworzyć, nie wiem czemu
dlatego ze kazda tasma potsebue kalibracii . ia kupuje tilko nove LP35 i na nioi zrobilem kalibracie.
@@pliedtka mui A77 na NAB skalibrovalsie dobze na tasme LPR 35. ale na IEC ne doskonale.
Pozdrawiam.#
ten magnetowid to hitachi VT-S85E pod ich logiem ,tak samo TV
kiedy NAGRA
Była - nie oglądasz filmów.
Jakaś inna niż 3 może 5 bo było ogólnie
Witam. Świetny filmik Ale jednak oryginalny Grundig TK 120, nie był urządzeniem klasy HiFi nawet w gamie modelowej Grundiga. Był to podstawowy model klasy standard. Grundig robił wtedy modele wyższej klasy choć nie na poziomie Revoxa. Porównując Revoxa A77 do ZK 120, trochę mimowolnie jednak fałszuje Pan historię i robi Pan złą reklamę Grundigowi który wtedy przezwał apogeum i był w magnetofonach średniej klasy nawet Hi Fi, całkiem niezły. To trochę jakby porównywał Pan Opla Corse do Porsche,a 944. A i to i to był samochód osobowy. Tyle, że różnej klasy. A odnosząc się do lat 60 to jakby porównał Pan Ferrari Dino do Fiata 850. Pozdrawiam.
Ja nie porównuję Grundiga do Revoxa, tylko porównuję sytuację ludzi w Polsce w roku 1968 i ich możliwość zakupu magnetofonu szpulowego do sytuacji np Szwajcara, z tego samego okresu.
Dlaczego Unitra nie wzięła licencji od Revoxa, albo chociaż nie produkowała na licencji, innego modelu Grundiga, lepszego?
Dlatego zawsze to będę podkreślał - tylko TO było w Polsce dostępne i TAKĄ mieliśmy dostępną dla ludzi technikę audio.
Tak trudno to zrozumieć?
@@ReduktorSzumu Wierze. Być może pomimo Pańskiej ogromnej wiedzy po prostu sformułowania jakich Pan użył, mimowolnie zabrzmiały tak, że Pana intencje nie zostały tu właściwie uchwycone. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że porównujemy tu urządzenia domowe ale należące do dwóch odrębnych klas. I jednak Panie Krzysztofie, wie Pan dobrze, że Revox, Studer czy nawet Technics to wtedy i na Zachodzie i w Japonii to był sprzęt dla zamożniejszych. Tamtejsi robotnicy i dolna część klasy średniej pomimo zamożności tych krajów nie mieli tego w każdym domu i nieraz kontentowali się takim TK 120 czy jego japońskim odpowiednikiem np Sharpa. A dlaczego PRL nie produkował Revoxa czy lepszego Grundiga, to sądząc po tym, że raczej pamięta Pan czasy PRL, sam dobrze zna Pan odpowiedź. Kto by to wyprodukował z przyzwoitą jakością i kupił w tamtych realiach? To trochę jakby zastanawiać się czemu zamiast licencji na 125p i to niepełnego nie kupiliśmy licencji na BMW 2002. Oczywiście ma Pan tu prawo porównywać, albo warto by zaznaczyć, że porównuje Pan sprzęt zupełnie innej klasy. Bo inaczej słuchający Pana młodzi mylnie uroją sobie, że na na zamożnym Zachodzie lat 60, każdego było stać na Revoxa. A wszystko poniżej to był szmelc. To jakby na lekcjach historii uczyć, że chłopi za feudalizmu byli co do jednego zamożni. A tak nie było. Choć nie wszyscy byli biedni. A taki TK 120, choć w 1970 był już szmelcem produkowanym z względu na popyt. To w 1966 była to dobra konstrukcja jak na klasę standard. Tak jak dobry był w swojej klasie fiat 850. I tylko oto tu chodzi. Po prostu trzeba opisywać nieco realia epoki o jakiej się mówi. Pozdrawiam.
a E-450??
jako mlody chlopak wzdychalem ciezko nad katalogami Revox
@ danziger -niestety w jezyku technicznym zawsze był capstan/kapstan lub po polsku wałek przesuwu taśmy.Nigdy kabestan.Takie tłumaczenia można sobie darować ,trzeba trochę popracować w fachu i przeglądnąć "tony " serwisówek aby móc coś w danym temacie powiedzieć.Może i to to samo ,ale robi co innego ,nie pomaga napinać liny tylko ciągnie taśmę i NIGDY nie nazywa się kabestanem w RTV,chyba że w chińskiej instrukcji ktoś tak przetłumaczył na polski ,tak jak ta głośnica głośnomórczna.
To ma brzmieć,a nie wyglądać!I brzmi,ale panie, to nie są tanie rzeczy....I niech tak już zostanie.
Czyli jak wszędzie indziej , 30 - 40 lat temu najlepiej , potem coraz słabiej i słabiej a na koniec lepiej nie patrzeć .
Niestety dziś to już cień przeszłości...zalatuje chińszczyzną...
"kapsztan" = kabestan ;)
kabestan to na jachcie ,w magnetofonach od zawsze capstan
@@andrzejysakowski9920 capstan to jest w języku angielskim tłumaczy się na kabestan. No i nie tylko na jachcie czy w magnetofonie takie ustrojstwo występuje. Pozdrawiam.
wszystko super,tylko wyszydzanie rodzimego przemysłu w co drugim odcinku jest mega słabe.a porównywanie de facto profesjonalnego sprzętu ze sprzętem dla kowalskiego (do tego na licencji) to już w ogóle.
Nie porównuję sprzętu profesjonalnego do domowego. A77 też był domowy. Poza tym w 1968, NIE BYŁO innego, lepszego magnetofonu szpulowego dostępnego w Polsce, dlaczego zatem nie mogę tego porównać? Czy przeciętny Kowalski miał jakiś inny wybór?
@@ReduktorSzumu Ale nawet w sprzęcie domowym i wtedy były już rożne klasy co do jakości. i trochę Pan mimowolnie niesłusznie postponuje Grundiga. To nie jego wina, że Polski nie stać wtedy było na uruchomienie produkcji sprzętu wyższej klasy HiFi. Kupiono sprzęt klasy popularnej. Kogo w PRL stać by było na A77? To nie każdy nawet w RFN miał. I dla uboższych był tam TK 120. Czy to znaczy, że w 1966 był to złom w swojej klasie? Nie był. A trochę to tak wynika z Pana wypowiedzi. Mimowolnie jak sądzę.
Trzeci
Pół ryzy papieru zostało poświęcone na ten odcinek
Nic podobnego, papier był już zadrukowany z drugiej strony.
👍
👍