Kedvenc filmem. Minden tekintetben mestermű, de a rám gyakorolt hatása miatt nevezem kedvencemnek. Sokszor hallottam róla, de csak-csak nem néztem meg, mígnem az Urániában voltam egy újravetítésen. Roncsokba passzírozva ültem a széken a film végén, és órákig tudtam volna maradni. Nem volt könnyű elhagyni a termet.
Immár 15 éve nagyon sokat hallok és olvasok erről a filmről. Most megnéztem. ... Inkább érzem blöffnek, mintsem olyan műalkotásnak, ami ténylegesen ad valamit, ami ténylegesen hozzátenne az életemhez. Ilyen értelemben csalódás.
@@TheOctabrain A bosszú ura az első rész és A bosszú asszonya a harmadik. (Sympathy for Mr. Vengeance és Lady Vengeance) Az Oldboy minden érdemét elismerve, nekem az első rész a kedvencem. Az talán még az Oldboynál is megrázóbb.
Én pont azért néztem meg egy négy-öt éve, mert hallottam, hogy Tarantino nyilatkozott róla, hogy mennyire jó film, és ő általában a szarra nem mondja hogy jó. Érdekes, nagyon tanulságos, megrázó, hiteles film. Akinek volt az életében komolyabb csapás, az inkább érteni fogja a filmet.
Nem tudok teljesen az elhangzottakkal egyetérteni. Semmilyen mértékben nem tudok azonosulni a sztori főgonoszával (akit ti hősnek hívtok), nem hogy 100%-ban. Kínkeserves belemagyarázás a részetekről hősnek beállítani őt, de szerintem a film narratívájából egyértelművé válik, mekkora egy rohadék is ez a bizonyos személy. Gyakorlatilag nevetséges az indítéka/motivációja, mely miatt Otakut bezárja 15 évre, s különböző tortúráknak veti alá. Maximum, mint karaktert lehet érteni, mivel egy eltorzult és gonosz személy, így jelleméből kifolyólag érthető a cselekedete, de ettől még nem lesz olyan, akivel azonosulni lehetne. Ettől függetlenül viszont a film szerintem is egy mestermű. Bár az is kétségtelen, hogy erős gyomor kell hozzá.
Szerény véleményem szerint a történetnek nincs főgonosza (se főhőse). Csupán a bosszúről szól, megmutatja, hogy bosszúállásal mindent el lehet veszteni, illetve az tud bosszút állni akitől mindent elvettek. SPOILER Az egyik szereplővel meglehetősen nehéz azonosulni, de ehhez szerintem képes vagyok némi segítséget nyújtani. Ha belegondolsz, azzal amit a "főgonosz" fiatalkorában tett kirekesztette magát a társadalomból. Gyakorlatilag egyetlen emberi kapcsolatért feláldozta a lehetőséget, hogy őszinte emberi kapcsolata legyen bárkivel. Ez a kapcsolat volt létezésének értelme. A történet "főhőse", sikeresen beletenyerel, és a helyzet súlyát fel sem fogva elveszi azt az egyetlen dolgot amiért a "főgonosz" élt, aki más lehetőség híján úgy dönt, hogy a bosszúnak fog élni. Jogos- e, hogy ezek után ilyen helyzetbe hozza a "főhőst"? Szabad-e empatizálni a "főgonosszal", vagy az a helyes ha nem gondoljuk végig a helyzetetét, csak a bűnös Isteni (vagy sors általi) büntetését kéne látnunk bennbe? A fenti két kérdésre a film válasza a követező: "Mégha nem is vagyok töb mint egy szörny - nincs nekem is jogom az élethez?" És a remake pont ott rontotta el, hogy kiadaptálta a motivációt a "főgonoszból", vélhetően vagy az erkölcsi tanulság elhelyezése érdekében, vagy szimplán a történet meg nem értése miatt.
Szerintem sincs a sztorinak főhőse, senki se igazán jó benne, de senki sincs anti-hősként beállítva, a sztori főgonosza a bosszúvágy, ahogy Park másik 2 filmjében is amit a Vengeance trilógiába rendezett/írt(Lady Vengeance,Mr.Vengeance), én csak az utóbbit láttam és ha tetszett az Oldboy mindenképpen tudom ajánlani, ott még ennél is jobban elmosódik a jó/rossz szerepe minden karakternél, és a véleményem szerint sokkal jobban érzékelteti a bosszú értelmetlenségét, továbbá az egyik legszebben fotózott film amit valaha láttam
Annyira undorító film...sokat gondolkodtam a film után,probáltam valami tanulságot levonni a filmből...hát sokáig nem értettem hogy vegülis mi a lényege. Azt gondoltam hogy csak egy sima megbotránkoztató film.Pedig annál sokkal több. Undorító az egész történet,pontosan úgy mint mi, emberek. Az állatok fölé tesszük magunkat csak mert intelligensek vagyunk mint érzelmileg mint mentálisan. Pedig eközben ez a legnagyobb gyengeségünk. Meddig lehetünk jó emberek?Meddig maradhatunk a közösségünk által tartott moralitás keretei között? Pont úgy fejlődik a személyiségünk ahogy az életünk alakul. Senkit,bármit is tesz,ne ítéljük el,mert nem tudhatjuk hogy mi áll a személyisége mögött. Undoritó film,és komolyan,senkinek nem ajánlom aki épp nincs lelkileg toppon. A tanulsága viszont amennyire sokkoló annyira gyönyörű: Embernek lenni relatív.
Szerintem nem undorító a film, de annyira, mérhetetlenül unalmas, hogy azt nem tudom elmondani. 38 perc még hátra van belőle, de most kikapcsoltam. Kérlek benneteket, tartsátok bennem a lelket, hogy érdemes még 38 percet áldoznom erre az életemből.
Emiatt a blokk miatt ültem le, hogy megnézzem a filmet, és életem egyik legnagyobb csalódása volt. Iszonyat nehéz volt végigülnöm. Értem, hogy mi történt, mi miből következett, miért kárhoztattatott el a főhős, mi baja volt a köcsög öltönyösnek, de az egész film, az elejétől a végéig egy merő mocsok. Mocsok a díszlet, mocsok a vágás, mocsok a főszereplő, mocsok az ellenlábas, mocsok a nő, mocskok a katonák, mocsok a "feloldozás", mocsok minden egyes képkocka. Hányingerkeltő és a belem kifordult, fizikailag megviseltek a látottak, olyan mérhetetlen gagyit és kétfillérességet láttam magam előtt, miután előre istenítve lett. Ha éppen ez lett volna a célja, akkor valaki írja meg kommentben. Szeretném megérteni, hogy kinek mit, milyen pluszt adott ez a sok undormány, serkenő bajszú, bamba fasz fej, ami nem csak, hogy ott tudta tartani a képernyő előtt, hanem megmarkolta a lelkét, és szorított egyet rajta. Tényleg szeretném érteni, mert mélységes döbbenettel ülök itt, nem tudom, hogy rossz szemüveget vettem fel, vagy mi a frász történt, de felidegesített az egész. Megváltástörténet, esetleg feloldozás? Kérem indítsák el az In Bruges, Platoon, Remény rabjai hármast, de biztos lenne még ténylegesen értékes film, amit ide lehetne venni. Tulajdonképpen, nekem is kellene egy feloldozás, megüdvözülés-féle az Oldboy kapcsán, mert nem látok mást, mint hogy a szarhoz imádkoznak a kedves kommentelők.
Puzsér legdurvább tévedése, remélem. Mérhetetlenül, felháborítóan rossz film. Egyetlen valószerű pillanata nincs. 10 mondatban elmesélt sztori (a 10 mondat persze gondosan elszórva a filmben), ami semmitmondó és absztrakt marad, ugyanis nincs a filmben egyetlen valóságos személy sem, csak végtelenül redukált papírmasé figurák, és nincs a filmben egyetlen, picit realisztikus jelenet sem, csak végtelenül redukált helyzetek. A filmben minden csupán ürügy arra, hogy a főhős végtelen kiszolgáltatottságát és szenvedését, és a főgonosz végtelen teljhatalmát és kegyetlenségét nézzed. És nincs más és csak még rosszabb jön. A forgatókönyv és az elbeszélés is rémisztően gagyi és művészkedő és tehetségtelen. A film egyszerű, direkt pokol-reklám, nem érdekli a világ végtelenségéből semmi, semmit nem hajlandó észrevenni, semmibe nem akar belegondolni, ami nem az idióta poklába visz. Agresszív, rosszindulatú, undorító agymosás, el kell felejteni. -- Furamód a sznobizmus leggyakoribb formája, a mainstream kultúrát / esztétikát is mélyen érinti: összemossa a művészit a tragikussal, minél tragikusabb, annál művészibb, és minél művészibb annál tragikusabb. Amekkora baromság (még a tragédia műfajára sem igaz), annyian vannak megfertőzve vele. Stop it.
A valóság pont ilyen haver. Tragédiák és apró örömök. A kibaszott holywood belemagyarázta az emberek agyába,hogy a jó győz,a rossz elbukik. Itt nincsenek rossz emberek csak rossz és szörnyű tettek,mögöttük egy tragédiával. A háborúba sincs nyertes. A verekedős rész meg ilyen a valóságban,tudom, éltem át ilyet és egyedül voltam,kaptak ők is,de a többséget én,aztán elfutottak mer nem hagytam magam.
Ez top 10-es film, minimum. A legjobb azok közül amit kifejezetten Robi miatt néztem meg...
Mindenki az eredetit nézze meg, amerikai remake elég gagyi.
Van amerikai remake? O.o Miert kell az amerikaiaknak az osszes jo azsiai otleltbol remaket csinalniuk...?
Ráadásul nem is kis nevekkel. Josh Brolin, Samuel Jackson, Elizabeth Olsen. Max egyszer nézős.
Mester Márton imdb-n raneztem, ott is csak 5.6 Szerintem en ahelyett inkabb megnezem megegyszer az eredetit.
Ultragagyi ,mint altalaban az amerikai masolatok,ezen meg a szerintuk neves Spike Lee sem segitett..
Kedvenc filmem. Minden tekintetben mestermű, de a rám gyakorolt hatása miatt nevezem kedvencemnek. Sokszor hallottam róla, de csak-csak nem néztem meg, mígnem az Urániában voltam egy újravetítésen. Roncsokba passzírozva ültem a széken a film végén, és órákig tudtam volna maradni. Nem volt könnyű elhagyni a termet.
Meg tudlak èrteni
A legjobb film,ennyire soha nem jott at senki tortenete es szenvedese mint ebbol a muremekbol.A rendezes es szinjatek magasiskolaja.
Immár 15 éve nagyon sokat hallok és olvasok erről a filmről.
Most megnéztem.
... Inkább érzem blöffnek, mintsem olyan műalkotásnak, ami ténylegesen ad valamit, ami ténylegesen hozzátenne az életemhez.
Ilyen értelemben csalódás.
Imadom ezt a filmet.
Egy hatalmas film. Egy teljes hétig a hatása alatt voltam. Ezt eddig egyetlen film sem tudta elérni.
nagyon jo film eszt mindenkinek látnia kel
Ha még valaki 2019ben is ezt nézni annak ajánlom, hogy nézze végig az egész trilógiát, a máskik 2 film is remek, talán még jobb is mint ez
Mi a címük?
trilogia?
@@Co1e_ a rendezonek van egy, a bosszu temakorere epulo trilogiaja, ennek a kozepso resze az oldboy (azt nem tudom hogy a szereplok azonosak-e)
@@TheOctabrain A bosszú ura az első rész és A bosszú asszonya a harmadik. (Sympathy for Mr. Vengeance és Lady Vengeance) Az Oldboy minden érdemét elismerve, nekem az első rész a kedvencem. Az talán még az Oldboynál is megrázóbb.
Most néztem meg de kibaszott beteg film.
masterpiece
Én pont azért néztem meg egy négy-öt éve, mert hallottam, hogy Tarantino nyilatkozott róla, hogy mennyire jó film, és ő általában a szarra nem mondja hogy jó.
Érdekes, nagyon tanulságos, megrázó, hiteles film. Akinek volt az életében komolyabb csapás, az inkább érteni fogja a filmet.
Ez a film is top 20 simàn...hatalmas film
Nem tudok teljesen az elhangzottakkal egyetérteni. Semmilyen mértékben nem tudok azonosulni a sztori főgonoszával (akit ti hősnek hívtok), nem hogy 100%-ban. Kínkeserves belemagyarázás a részetekről hősnek beállítani őt, de szerintem a film narratívájából egyértelművé válik, mekkora egy rohadék is ez a bizonyos személy. Gyakorlatilag nevetséges az indítéka/motivációja, mely miatt Otakut bezárja 15 évre, s különböző tortúráknak veti alá. Maximum, mint karaktert lehet érteni, mivel egy eltorzult és gonosz személy, így jelleméből kifolyólag érthető a cselekedete, de ettől még nem lesz olyan, akivel azonosulni lehetne.
Ettől függetlenül viszont a film szerintem is egy mestermű. Bár az is kétségtelen, hogy erős gyomor kell hozzá.
Szerény véleményem szerint a történetnek nincs főgonosza (se főhőse).
Csupán a bosszúről szól, megmutatja, hogy bosszúállásal mindent el lehet veszteni, illetve az tud bosszút állni akitől mindent elvettek.
SPOILER
Az egyik szereplővel meglehetősen nehéz azonosulni, de ehhez szerintem képes vagyok némi segítséget nyújtani.
Ha belegondolsz, azzal amit a "főgonosz" fiatalkorában tett kirekesztette magát a társadalomból.
Gyakorlatilag egyetlen emberi kapcsolatért feláldozta a lehetőséget, hogy őszinte emberi kapcsolata legyen bárkivel. Ez a kapcsolat volt létezésének értelme.
A történet "főhőse", sikeresen beletenyerel, és a helyzet súlyát fel sem fogva elveszi azt az egyetlen dolgot amiért a "főgonosz" élt, aki más lehetőség híján úgy dönt, hogy a bosszúnak fog élni.
Jogos- e, hogy ezek után ilyen helyzetbe hozza a "főhőst"?
Szabad-e empatizálni a "főgonosszal", vagy az a helyes ha nem gondoljuk végig a helyzetetét, csak a bűnös Isteni (vagy sors általi) büntetését kéne látnunk bennbe?
A fenti két kérdésre a film válasza a követező:
"Mégha nem is vagyok töb mint egy szörny - nincs nekem is jogom az élethez?"
És a remake pont ott rontotta el, hogy kiadaptálta a motivációt a "főgonoszból", vélhetően vagy az erkölcsi tanulság elhelyezése érdekében, vagy szimplán a történet meg nem értése miatt.
There Will Be Blood
Szerintem sincs a sztorinak főhőse, senki se igazán jó benne, de senki sincs anti-hősként beállítva, a sztori főgonosza a bosszúvágy, ahogy Park másik 2 filmjében is amit a Vengeance trilógiába rendezett/írt(Lady Vengeance,Mr.Vengeance), én csak az utóbbit láttam és ha tetszett az Oldboy mindenképpen tudom ajánlani, ott még ennél is jobban elmosódik a jó/rossz szerepe minden karakternél, és a véleményem szerint sokkal jobban érzékelteti a bosszú értelmetlenségét, továbbá az egyik legszebben fotózott film amit valaha láttam
irigylem azokat akik nem làttàk, hogy àtélhetik azt az élményt amit ad
Az az egysnittes bunyójelenet magában megérne egy díjat.A tetű jenkik sosem fognak ilyet csinálni.
...a film amúgy egy azonos nevű mangán alapul.
Annyira undorító film...sokat gondolkodtam a film után,probáltam valami tanulságot levonni a filmből...hát sokáig nem értettem hogy vegülis mi a lényege.
Azt gondoltam hogy csak egy sima megbotránkoztató film.Pedig annál sokkal több.
Undorító az egész történet,pontosan úgy mint mi, emberek.
Az állatok fölé tesszük magunkat csak mert intelligensek vagyunk mint érzelmileg mint mentálisan. Pedig eközben ez a legnagyobb gyengeségünk.
Meddig lehetünk jó emberek?Meddig maradhatunk a közösségünk által tartott moralitás keretei között?
Pont úgy fejlődik a személyiségünk ahogy az életünk alakul.
Senkit,bármit is tesz,ne ítéljük el,mert nem tudhatjuk hogy mi áll a személyisége mögött.
Undoritó film,és komolyan,senkinek nem ajánlom aki épp nincs lelkileg toppon.
A tanulsága viszont amennyire sokkoló annyira gyönyörű: Embernek lenni relatív.
Szenvedéllyel gyűlöllek Puzsér, pedig semmit sem tudok rólad
Szerintem nem undorító a film, de annyira, mérhetetlenül unalmas, hogy azt nem tudom elmondani. 38 perc még hátra van belőle, de most kikapcsoltam. Kérlek benneteket, tartsátok bennem a lelket, hogy érdemes még 38 percet áldoznom erre az életemből.
Emiatt a blokk miatt ültem le, hogy megnézzem a filmet, és életem egyik legnagyobb csalódása volt. Iszonyat nehéz volt végigülnöm. Értem, hogy mi történt, mi miből következett, miért kárhoztattatott el a főhős, mi baja volt a köcsög öltönyösnek, de az egész film, az elejétől a végéig egy merő mocsok. Mocsok a díszlet, mocsok a vágás, mocsok a főszereplő, mocsok az ellenlábas, mocsok a nő, mocskok a katonák, mocsok a "feloldozás", mocsok minden egyes képkocka. Hányingerkeltő és a belem kifordult, fizikailag megviseltek a látottak, olyan mérhetetlen gagyit és kétfillérességet láttam magam előtt, miután előre istenítve lett. Ha éppen ez lett volna a célja, akkor valaki írja meg kommentben. Szeretném megérteni, hogy kinek mit, milyen pluszt adott ez a sok undormány, serkenő bajszú, bamba fasz fej, ami nem csak, hogy ott tudta tartani a képernyő előtt, hanem megmarkolta a lelkét, és szorított egyet rajta. Tényleg szeretném érteni, mert mélységes döbbenettel ülök itt, nem tudom, hogy rossz szemüveget vettem fel, vagy mi a frász történt, de felidegesített az egész. Megváltástörténet, esetleg feloldozás? Kérem indítsák el az In Bruges, Platoon, Remény rabjai hármast, de biztos lenne még ténylegesen értékes film, amit ide lehetne venni. Tulajdonképpen, nekem is kellene egy feloldozás, megüdvözülés-féle az Oldboy kapcsán, mert nem látok mást, mint hogy a szarhoz imádkoznak a kedves kommentelők.
Igazad van, a hajukismijen.
Puzsér legdurvább tévedése, remélem. Mérhetetlenül, felháborítóan rossz film. Egyetlen valószerű pillanata nincs. 10 mondatban elmesélt sztori (a 10 mondat persze gondosan elszórva a filmben), ami semmitmondó és absztrakt marad, ugyanis nincs a filmben egyetlen valóságos személy sem, csak végtelenül redukált papírmasé figurák, és nincs a filmben egyetlen, picit realisztikus jelenet sem, csak végtelenül redukált helyzetek. A filmben minden csupán ürügy arra, hogy a főhős végtelen kiszolgáltatottságát és szenvedését, és a főgonosz végtelen teljhatalmát és kegyetlenségét nézzed. És nincs más és csak még rosszabb jön. A forgatókönyv és az elbeszélés is rémisztően gagyi és művészkedő és tehetségtelen. A film egyszerű, direkt pokol-reklám, nem érdekli a világ végtelenségéből semmi, semmit nem hajlandó észrevenni, semmibe nem akar belegondolni, ami nem az idióta poklába visz. Agresszív, rosszindulatú, undorító agymosás, el kell felejteni. -- Furamód a sznobizmus leggyakoribb formája, a mainstream kultúrát / esztétikát is mélyen érinti: összemossa a művészit a tragikussal, minél tragikusabb, annál művészibb, és minél művészibb annál tragikusabb. Amekkora baromság (még a tragédia műfajára sem igaz), annyian vannak megfertőzve vele. Stop it.
A valóság pont ilyen haver. Tragédiák és apró örömök. A kibaszott holywood belemagyarázta az emberek agyába,hogy a jó győz,a rossz elbukik. Itt nincsenek rossz emberek csak rossz és szörnyű tettek,mögöttük egy tragédiával. A háborúba sincs nyertes. A verekedős rész meg ilyen a valóságban,tudom, éltem át ilyet és egyedül voltam,kaptak ők is,de a többséget én,aztán elfutottak mer nem hagytam magam.
Gondolom akkor a Trónok harca is borzalmas és agresszív. Bakker a húsvér történelem ilyen volt.