Medytacja - najlepszy darmowy suplement?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 21 ต.ค. 2024

ความคิดเห็น • 7

  • @zabielxd
    @zabielxd 3 ปีที่แล้ว +3

    Jakiś czas temu, skanując ciało w trakcie sesji mindfulness zauważyłem, że odnajduje napięcia caly czas w tych samych miejscach, tzn. że musiał być jakiś konkretny bodziec, który owe napięcie powodował w danym miejscu. Dzięki temu zwiększyłem uważność na swoje ciało w ciagu dnia. Na początku w losowych sytuacjach łapałem sie na tym, że np. mam uniesione barki. Z czasem zauważyłem, że są uniesione i jeszcze mocniej spięte po sytuacjach wzmożonego stresu. Poszedłem za ciosem i szukałem innych sytuacji, które mogłyby powodować przewlekłe napięcia w innych miejscach. Dzięki temu stałem sie bardziej uważny nie tylko na swoje ciało, ale też na emocje, a moje reakcje na nie stały się bardziej stonowane (z czym często miałem problem). To jednak jedna z niewielu zalet jaką dostrzegłem w praktyce mindfulness, dlatego zdecydowanie polecam każdemu 👌

  • @krisspyton3008
    @krisspyton3008 5 หลายเดือนก่อน

    Nie do końca. Medytacja polega na utrzymywaniu uwagi w chwili obecnej. Oddech jest jedynie tym co pomaga w jej utrzymaniu gdyż jest zawsze obecny.
    Mindfulness natomiast to inna praktyka polegająca na pelnym zaangażowaniu w czynności codzienne. Przykładowo jak bierzesz prysznic to skupiasz swą uwagę na temperaturze wody, szorstkości gabki, zapachu mydła itp.

  • @Dawid-ok1mh
    @Dawid-ok1mh ปีที่แล้ว

    dwutysięczny trzynasty... auć

  • @monikaseliga9734
    @monikaseliga9734 2 ปีที่แล้ว

    Nasi lekarze z zachodu stosują te techniki w szpitalach leczących ludzi z depresją. Albo nerwica nigdy nie miałeś takiego problemu więc lepiej się nie wypowiadaj. Hej pozdrawiam

    • @prostoztablicy6056
      @prostoztablicy6056  2 ปีที่แล้ว +1

      Jak najbardziej ćwiczenia mindfulness są stosowane w niektorych terapiach poznawczo-behawioralnych 😁. Przedstawiłem przecież, że badania naukowe dowodzą skuteczności mindfulness. Z którym twierdzeniem się nie zgadzasz?